مجله مثبت سبز

اسپری تاخیری چیست؟ نکات مهم برای استفاده صحیح از اسپری تاخیری

4.3/5 - (62 امتیاز)

اکثر آقایان در مقطعی از زندگی خود با مشکل زود انزالی روبرو شده‌اند. انزال زودرس دلایل مختلفی دارد. یکی از راه‌های مقابله با زود انزالی و بهبود روابط زوجین استفاده از اسپری تاخیری است. آیا اسپری تاخیری واقعا موثر است؟

فیلم طریقه استفاده از اسپری تاخیری لیدوکائین:
پخش ویدیو

بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از مردان در مقطعی از زندگی خود دچار انزال زودرس می‌شوند. زود انزالی می‌تواند مشکلات فراوانی را در روابط میان زوجین ایجاد کرده و تداوم زندگی زناشویی را به مخاطره بیندازد. مشکل زود انزالی اگر همیشگی باشد، نیاز به درمان‌های جدی زیر نظر روانشناس و روانپزشک دارد. اما زود انزالی مقطعی را با استفاده از محصولاتی مثل اسپری تاخیری به خوبی می‌توان کنترل کرد. اسپری تاخیری محصولی است که آقایان به کمک آن می‌توانند در رابطه جنسی دوام بیشتری داشته باشند که این مسئله رضایت همسر و خود شخص را به دنبال خواهد داشت. برای اینکه بدانید اسپری تاخیری چیست و نحوه استفاده از اسپری تاخیری چگونه است در ادامه همراه ما باشید.

اسپری تاخیری چیست؟

اسپری‌های تاخیری در حساس‌ترین نواحی آلت تناسلی باعث کاهش حساسیت و بی‌حسی شده و به این ترتیب انزال را به تاخیر می‌اندازند. در اسپری تاخیری از بنزوکائین یا لیدوکائین استفاده می‌شود. این ترکیبات باعث ایجاد بی‌حسی شده و مقاربت جنسی را طولانی‌تر می‌کنند. به اسپری‌های تاخیری گاهی اسپری لیدوکائین گفته می‌شود. بدون نیاز به نسخه پزشک می‌توانید برای خرید اسپری تاخیری حتی به صورت آنلاین از داروخانه اقدام کنید. قیمت اسپری تاخیری بسیار مناسب است و کلیه افراد به راحتی می‌توانند آن را تهیه نمایند.

جالب است بدانید که یک سوم تا یک چهارم از مردان مبتلا به انزال زودرس در نعوظ یا erection نیز مشکل دارند.

زود انزالی

آیا اسپری تاخیری واقعا اثر دارد؟

بله؛ اسپری‌های تاخیری واقعا موثر هستند. یک مطالعه که در سال ۲۰۱۶ روی مردان مبتلا به زود انزالی صورت گرفت، نشان داد که استفاده از اسپری تاخیری جهت به تاخیر انداختن انزال واقعا موثر است و می‌تواند منجر به تجربه جنسی بهتر در میان شرکای جنسی شود.

در سال ۲۰۲۰ مطالعه دیگری نتیجه تحقیق قبلی را تائید کرد. مطالعات نشان می‌دهد که اسپری‌های تاخیری به مردان کمک می‌کنند تا در رابطه جنسی ۶۵% بیشتر دوام آورده و حدود ۳ تا ۴ دقیقه بیشتر بتوانند رابطه جنسی را ادامه داده و انزال را به تاخیر بیندازند. با این حال اثرات اسپری تاخیری در افراد مختلف متفاوت است و نمی‌توان به طور دقیق تعیین کرد که این محصول در کلیه افراد تا چند دقیقه باعث تاخیر در انزال خواهد شد. چاره‌ای نیست جز آنکه آن را امتحان کنید.

نحوه عملکرد اسپری تاخیری

نحوه عملکرد اسپری تاخیری چیست؟ اسپری تاخیری حاوی مواد بی‌حس‌کننده مانند لیدوکائین و بنزوکائین بوده و با مسدود کردن گیرنده‌های درد در آلت تناسلی، باعث بی‌حسی این ناحیه می‌شود. هنگامی که آلت تناسلی کمتر تحریک می‌شود، انزال به تاخیر می‌‍‌افتد و مشکل زود انزالی حل می‌شود.

X-Ade
قرص تقویت قوای جنسی آقایان
قیمت: 861.000 تومان
قیمت با تخفیف:439.000 تومان
X-Ade
قرص تقویت قوای جنسی آقایان
قیمت اصلی: 861.000 تومان
قیمت با تخفیف: 439.000 تومان

مواد بی‌حس کننده موجود در اسپری تاخیری از طریق پوست جذب آلت تناسلی می‌شوند. حدود 10 تا 15 دقیقه قبل از شروع رابطه جنسی، اسپری تاخیری باید مورد استفاده قرار گیرد تا موثر واقع شود. اسپری‌های تاخیری دارای دوز کنترل شده و مواد بی‌حس کننده غلیظی هستند که بدون تاثیر منفی در لذت ارگاسم، انزال را به تاخیر می‌اندازند.

بیشتر بخوانید: معرفی انواع قرص تاخیری موجود در داروخانه

انواع اسپری تاخیری

2 نوع اسپری تاخیری مورد تایید FDA وجود دارد:

 • بر پایه لیدوکائین
 • بر پایه بنزوکائین

اسپری‌های بر پایه لیدوکائین حاوی ۱۰ تا ۱۱ میلی‌گرم لیدوکائین و اسپری‌های تاخیری بر پایه بنزوکائین حاوی ۷.۵% بنزوکائین غلیظ هستند. اما اسپری تاخیری از هر نوعی که باشد، اثری مشابه دارد. مردان وقتی از لحاظ جنسی تحریک می‌شوند، اعصاب به مغز سیگنال می‌دهند که آلت تناسلی برانگیخته شود. لیدوکائین و بنزوکائین از ورود سدیم به انتهای عصب آلت تناسلی جلوگیری می‌کنند. در این صورت بی‌حسی ایجاد شده و اسپری تاخیری شروع به اثرگذاری می‌کند.

کاربرد اسپری تاخیری

کاربرد اسپری تاخیری چیست؟ کاربرد اصلی اسپری تاخیری، درمان انزال زودرس است. زود انزالی شایع‌ترین اختلال جنسی در میان مردان به حساب می‌آید. این اختلال می‌تواند عدم رضایت جنسی را در طرفین رابطه به دنبال داشته باشد. اسپری تاخیری باعث بی‌حس شدن آلت تناسلی شده و به همین دلیل انزال را به تاخیر می‌اندازد. کاربرد اسپری تاخیری را در موارد زیر می‌توان خلاصه کرد:

 • به تاخیر انداختن انزال (همراه با جلوگیری از بارداری ناخواسته و انتقال بیماری‌های جنسی)
 • افزایش مدت زمان رابطه جنسی
 • افزایش لذت جنسی

اگر مشکل انزال زودرس در بدن شما خفیف یا متوسط است، به راحتی می‌توان با استفاده از اسپری تاخیری به این مشکل مبارزه کرده و موفق شد.

اینفوگرافیک نحوه استفاده از اسپری تاخیری

اسپری تاخیری برای چه کسانی مناسب است؟

اسپری تاخیری برای آقایانی مناسب است که مشکل زود انزالی دارند. این محصول برای بانوان مناسب نیست. این اسپری با به تاخیر انداختن انزال کمک می‌کند تا رابطه جنسی بین زوجین بهبود یابد. همچنین به منظور افزایش طول مدت زمان رابطه جنسی نیز می‌توان از اسپری تاخیری استفاده کرد. اسپری تاخیری روی نعوظ تاثیری ندارد.

نحوه استفاده از اسپری تاخیری

برایتان شرح دادیم که اسپری تاخیری چیست. حالا می‌رسیم به اینکه چگونه از آن استفاده کنیم؟ طریقه استفاده از اسپری لیدوکائین برای آقایان به شرح زیر است:

 • بطری محصول را خوب تکان دهید.
 • سر اسپری را نزدیک به آلت تناسلی نگه دارید.
 • اسپری را در فاصله 30 سانتی متری آلت تناسلی گرفته و بزنید. اگر محصول را در فاصله نزدیک‌تر یا دورتر بگیرید، ممکن است اثر بخشی خود را به بهترین شکل بر جای نگذارد.
 • محصول را به آلت تناسلی اسپری کنید.
 • زیر کلاهک آلت تناسلی و در طول آلت تناسلی اسپری را زده، به صورت دورانی مالش دهید تا خوب جذب شود.
 • 15 دقیقه صبر کنید. مانند هر اسپری بی‌حس کننده دیگری اسپری تاخیری هم به مدتی زمان نیاز دارد تا اثر خود را بگذارد.
 • پس از اینکه اسپری تاخیری اثر خود را گذاشت، رابطه جنسی را آغاز نمایید.
 • بعد از اتمام رابطه، آلت تناسلی را خوب بشویید.

همان طور که متوجه شدید، طرز استفاده اسپری تاخیری بسیار ساده است.

مزایا و معایب اسپری تاخیری چیست؟

در این قسمت به مزایا و معایب اسپری تاخیری می‌پردازیم:

مزایای اسپری تاخیری

مزایای اسپری تاخیری به شرح زیر است:

 • درمان زود انزالی در مردان
 • افزایش مدت زمان رابطه جنسی

معایب اسپری تاخیری

معایب اسپری تاخیری مورد قابل توجه یا خطرناکی نیست که به آن اشاره کنیم. گاهی عوارض جانبی خفیفی مثل سوزش، خارش یا قرمزی پوست در برخی از مردان ممکن است مشاهده شود. همچنین اگر بیش از مقدار توصیه شده از اسپری تاخیری استفاده کنید ممکن است باعث بی‌حس شدن بیش از حد آلت تناسلی شده، در نعوظ اختلال ایجاد کند و لذت جنسی را کاهش دهد. در صورت مشاهده عوارض جانبی باید مصرف اسپری تاخیری را قطع نمایید.

اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟

حالا دیگر به خوبی می‌دانید که اسپری تاخیری چیست. همچنین نحوه استفاده از اسپری تاخیری به شرح زیر است:

 • حدود 10 دقیقه قبل از شروع رابطه جنسی باید اسپری تاخیری را بزنید. این زمان در منابع گوناگون بین 5 تا 20 دقیقه هم عنوان شده است. شاید پس از چند بار مصرف خودتان بتوانید بهتر از هر شخص تشخیص دهید که چند دقیقه قبل از رابطه جنسی بهتر است اسپری تاخیری را بزنید.
 • اسپری تاخیری را حدود 20 تا 30 سانتی‌متر دورتر از آلت تناسلی نگه داشته و بعد اسپری کنید.
 • اسپری تاخیری را باید به ناحیه کلاهک و زیر آلت تناسلی بزنید.
 • حداقل 3 بار باید اسپری را بزنید. نهایتا 10 بار می‌توان این محصول را اسپری نمود.
 • بهتر است 10 تا 20 دقیقه صبر کرده و بعد برای مقاربت اقدام نمایید.
 • بعد از اتمام رابطه بهتر است آلت تناسلی را بشویید.

 محل دقیق استفاده از اسپری تاخیری

اسپری تاخیری را باید به ناحیه کلاهک و زیر آلت تناسلی بزنید. این اسپری نباید روی بیضه‌ها یا دیگر قسمت‌های آلت تناسلی زده شود. دقت داشته باشید که استفاده بیش از اندازه از این محصول می‌تواند باعث بی‌حس زیاد شده و کلا رابطه جنسی را مختل کند؛ پس به مقدار مصرف توجه داشته باشید.

چه مقدار اسپری تاخیری بزنیم تا اثر کند؟

سطوح حساسیت اشخاص با یکدیگر متفاوت است. اکثر تولید کنندگان 2 یا 3 بار اسپری کردن را کافی می‌دانند. پیشنهاد می‌دهیم که از مقدار کم شروع کنید و بعد در صورتی که لازم بود مقدار را افزایش دهید. وقتی محصول را اسپری کردید، با انگشت و با حرکات دایره‌ای مالش انجام دهید تا دیگر خیسی اسپری حس نشود.

یک نکته مهم این است که پس از استفاده از اسپری تاخیری دست‌های خود را خوب بشویید تا مواد بی‌حسی در دیگر نقاط پوست و بدن شما پخش نشود.

اسپری تاخیری برای زود انزالی

اسپری تاخیری چند ساعت اثر دارد؟

اصلا به طور دقیق نمی‌توان یک پاسخ صریح به این سوال داد. ویژگی‌های بدنی و روانی افراد با هم متفاوت است و مدت زمان اثر اسپری تاخیری می‌تواند از فردی به فرد دیگر فرق داشته باشد. به طور کلی با زدن اسپری تاخیری 1 تا 5 دقیقه در انزال تاخیر ایجاد می‌شود. در بعضی از افراد این مدت زمان ممکن است بیشتر باشد. دقت داشته باشید که درصد لیدوکائین و بنزوکائین در اینکه اسپری تاخیری چقدر تاخیر ایجاد می‌کند نقش تعیین کننده‌ای دارد.

اشتباهات رایج در نحوه استفاده از اسپری تاخیری

برخی از اشتباهاتی که در نحوه استفاده از اسپری تاخیری ممکن است بعضی از افراد انجام دهند، به شرح زیر است:

 • بیش از اندازه اسپری تاخیری می‌زنند. البته حتی اگر زیاد هم این محصول را استفاده کرده‌اید، حداکثر در عرض 30 دقیقه معمولا اثر آن از بین می‌رود.
 • اگر خیلی کم از اسپری تاخیری بزنید ممکن است اصلا اثری بر جای نگذارد.
 • ممکن است بعضی از افراد اسپری تاخیری را در مکان نادرست استفاده کنند. اسپری تاخیری باید به فرنولوم و گلنس زده شود. فرنولوم، سر آلت تناسلی را به بدنه آن متصل می‌کند. گلنس سر آلت تناسلی مردان است.

بعضی از افراد نیز بعد از زدن اسپری تاخیری، صبر نکرده و فورا وارد عمل می‌شوند که در این صورت هم اسپری هنوز تاثیر خود را بر جای نگذاشته است.

معرفی بهترین اسپری تاخیری و حجم دهنده

بهترین اسپری تاخیری چیست؟ محصولات زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم:

اسپری تاخیری سیمپلکس حاوی ویتامین E

این اسپری علاوه بر اینکه حاوی ویتامین E است، با ایجاد حس خنک کنندگی، بی‌حسی ایجاد کرده و با رایحه‌ای دلنشین انزال را در آقایان به تاخیر می‌اندازد. نعوظ طولانی مدت و افزایش جریان خون در آلت تناسلی از مزایای این اسپری است که حتی در کنار کاندوم نیز می‌توانید آن را مورد استفاده قرار دهید. این اسپره تاخیری در رایحه‌های مختلف عرضه می‌شود:

اسپری تاخیری سیمپلکس

اسپری تاخیری دیلی نان استاپ کاپوت

به منظور تاخیر در انزال محصول دیگری که می‌توانید استفاده کنید، اسپری تاخیری دیلی نان استاپ کاپوت است. این اسپری به واسطه داشتن لیدوکائین، سبب به تاخیر انداختن انزال در مردان می‌شود. استفاده آسان و سریع و قدرت اثرگذاری مناسب از مزایای این محصول است.

اسپری تاخیری نان استاپ کاپوت

اسپری تاخیری دابل دیلی کدکس

بهترین اسپری تاخیری چیست؟ اسپری تاخیری دابل دیلی کدکس را به شما پیشنهاد می‌دهیم. قابلیت استفاده همراه با کاندوم، استفاده ساده و سریع، به تاخیر انداختن انزال، کمک به نعوظ طولانی مدت، افزایش خون در اندام تناسلی و ایجاد حس رضایتمندی در زوجین از مزایای این اسپره تاخیری است.

اسپری تاخیری دابل دیلی کدکس

اسپری تاخیری VIP ایموشن حاوی ویتامین E

اگر از مشکل زود انزالی رنج می‌برید، محصول دیگری که می‌توانیم در اینجا به شما معرفی کنیم، اسپری تاخیری VIP ایموشن حاوی ویتامین E است. این اسپری دارای گواهینامه از سازمان غذا و دارو بوده و بدون هیچ عارضه‌ای با به تاخیر انداختن انزال، ارگاسم را برای زوجین دلپذیر می‌کند.

اسپری تاخیری وی آی پی ایموشن

اسپری تاخیری دلتا زکس دلتا دارو

در رایحه‌های مختلف این اسپری تاخیری را برای کمک به درمان زودانزالی می‌توانید امتحان کنید. این اسپری تاخیری حاوی 10 درصد لیدوکائین بوده و در کنار کاندوم هم قابل استفاده است. نعوظ طولانی مدت از دیگر مزایای این اسپری تاخیری است.

اسپری تاخیری دلتا زکس

اسپری لیدوکائین 10 درصد کلاسیک دلتا دارو

انزال زودرس را به کمک اسپری لیدوکائین 10 درصد کلاسیک دلتا دارو به خوبی می‌توانید کنترل کنید. این محصول قابل استفاده با کاندوم بوده و با افزایش جریان خون در اندام تناسلی در نعوظ طولانی مدت نیز تاثیر دارد.

اسپری لیدوکائین 10 درصد کلاسیک

عوارض جانبی اسپری تاخیری چیست؟

عوارض جانبی اسپری تاخیری در موارد نادر اتفاق می‌افتد و معمولا خفیف است. بنابراین اصلا لازم نیست نگران آنها باشید. با این حال در موارد نادر ممکن است عوارض زیر مشاهده شود؛ به ویژه اگر از اسپری تاخیری بیش از حد استفاده کنید:

 • بی‌حسی شدید در آلت تناسلی
 • اختلال در نعوظ
 • کاهش میل جنسی
 • تحریک پوست و سوزش پوست
 • سرگیجه و سردرد

در نظر داشته باشید که در موارد بسیار نادر برخی از افراد ممکن است نسبت به اسپری تاخیری واکنش آلرژیک نشان دهند.

عوارض جانبی اسپری تاخیری در زنان

اسپری تاخیری، مخصوص مردان است نه زنان. بنابراین استفاده از آن برای خانم‌ها توصیه نمی‌شود. این محصول در دیرتر به ارگاسم رسیدن خانم‌ها هیچ نقشی ندارد. التهابات و مشکلات پوستی و سوزش و خارش در ناحیه واژن می‌تواند از عوارض جانبی اسپری تاخیری در زنان باشد.

نکات ایمنی هنگام استفاده از اسپری تاخیری

نظر متخصصان در مورد ایمنی اسپری تاخیری چیست؟ خوشبختانه اسپره تاخیری محصولی کاملا ایمن و بی‌خطر است.  حتی هنگام رابطه جنسی دهانی می‌توانید از اسپری تاخیری استفاده کنید و از این نظر مشکلی وجود ندارد. اما باید از یک مورد مطمئن شوید؛ آن هم اینکه نه خودتان و نه همسرتان به بی‌حس کننده‌هایی مثل لیدوکائین و بنزوکائین حساسیت ندارید.

نکات ایمنی عمومی

به منظور استفاده ایمنی از اسپری تاخیری به موارد زیر دقت کنید:

 • قبل از استفاده از اسپری تاخیری همه دستورالعمل‌های روی محصول را مطالعه کنید.
 • اگر به لیدوکائین یا بنزوکائین حساسیت دارید، از مصرف اسپری تاخیری بپرهیزید.
 • بیش از مقدار توصیه شده از اسپره تاخیری استفاده نکنید.
 • پس از استفاده از اسپری تاخیری دست‌های خود را با آب و صابون بشویید.
 • قبل از استفاده از اسپری تاخیری آلت تناسلی را با آب و صابون بشویید و به طور کامل خشک کنید. این کار باعث جذب بهتر محصول می‌شود.
 • اسپری تاخیری را در جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری کنید.
 • این محصول را دور از دسترس اطفال بگذارید.

نکات ایمنی برای زنان

چنانچه اشاره کردیم خانم‌ها مجاز به استفاده از اسپری تاخیری نیستند. در صورتی که به اشتباه توسط یک خانم این محصول مورد استفاده قرار گیرد، فورا باید با آب و صابون شسته شود. همچنین اگر اسپری تاخیری توسط شریک جنسی مرد استفاده شود اما لمس آن توسط خانم باعث حساسیت و علائم آلرژیک شود، بلافاصله لازم است که شستشو به عمل آید.

اسپری تاخیری و بیماری‌های مقاربتی

استفاده از اسپری تاخیری هیچ ارتباطی با ابتلا به بیماری‌های مقاربتی ندارد. در واقع این محصول ایمنی در برابر بیماری‌های جنسی ایجاد نمی‌کند. اگر به دنبال محصولی هستید که هم در برابر بیماری‌های جنسی مصونیت ایجاد کند و هم انزال را به تاخیر بیندازد، می‌توانید از کاندوم تاخیری استفاده کنید. خرید کاندوم تاخیری در جلوگیری از بارداری ناخواسته نیز موثر است.

نتیجه‌گیری

اسپری تاخیری چیست ؟ محصولی است که برای به تاخیر انداختن انزال و حل مشکل زود انزالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع اسپری تاخیری و محصولات جنسی را از داروخانه آنلاین مثبت سبز می‌توانید تهیه کنید. اسپری تاخیری یکی از بهترین راهکارها برای بهبود روابط زناشویی و حل مشکلات جنسی است. آیا تجربه استفاده از اسپری تاخیری را دارید؟ نظرات خود را با ما و خوانندگان این مجله در میان بگذارید.

سوالات متداول در مورد نحوه استفاده از اسپری تاخیری

اسپری تاخیری را در حالت نعوظ بزنیم یا در حالت عادی؟

انتخاب با شماست. در هر یک از این حالت‌ها می‌توانید از اسپری تاخیری استفاده کنید.

هنگام استفاده از اسپری تاخیری می‌توان کاندوم هم استفاده کرد؟

بستگی به نوع محصول دارد. بنابراین باید دستور روی بطری را بخوانید. بیشتر اسپری‌های تاخیری می‌توانند همزمان با کاندوم‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

آیا قبل از برقراری رابطه جنسی باید اسپری تاخیری را بشوییم؟

اگر مقداری از اسپری هنوز روی آلت تناسلی وجود دارد، بهتر است آن را پاک کنید تا مواد بی‌حس کننده به شریک جنسی شما منتقل نشود.

اگر شریک جنسی باردار است، می‎‌توان از اسپری تاخیری استفاده کرد؟

به دلیل حساسیت‌هایی که در دوران بارداری وجود دارد، این کار توصیه نمی‌شود. محصولاتی مانند لیدوکائین یا بنزوکائین برای استفاده در دوران بارداری بی‌خطر به حساب نمی‌آیند.

آیا اثرات اسپری تاخیر به شریک جنسی هم منتقل می‌شود؟

اگر درست از اسپری تاخیری استفاده کرده باشید، نباید این اتفاق بیفتد. مقدار اضافی اسپری تاخیری که جذب پوست نشده است، قبل از رابطه جنسی باید پاک شود.

عوارض جانبی اسپری تاخیری چیست؟

اسپری تاخیری اگر بیش از حد مورد استفاده قرار گیرد می‌تواند در نعوظ اختلال ایجاد کرده و بی‌حسی موقت ایجاد نماید. تحریک پوستی و سوزش بر اثر مصرف اسپری تاخیری ممکن است در موارد نادر دیده شود. در این صورت باید محصول را از روی آلت تناسلی با آب و صابون بشویید.

اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟

اسپری تاخیری باید در ناحیه فرنولوم (زیر کلاهک آلت تناسلی) و ناحیه گلنس (کلاهک آلت مردانه) زده شود.

قیمت اسپری تاخیری در داروخانه‌ها چقدر است؟

در حال حاضر یعنی شهریور ۱۴۰۱ قیمت اسپری تاخیری بین ۴۰ تا ۷۰ هزار تومان است.

چگونه اثر اسپری تاخیری را از بین ببریم؟

با شستن اسپری تاخیری از روی آلت تناسلی به راحتی می‌توانید اثر اسپری را از بین ببرید.

آیا اسپری تاخیری از انتقال بیماری‌های مقاربتی جلوگیری می‌کند؟

خیر؛ استفاده از اسپری تاخیری هیچ ارتباطی با مصونیت ایجاد کردن در برابر بیماری‌های جنسی ندارد.

آیا می‌توانیم هر روز از اسپری تاخیری استفاده نماییم؟

بله؛ اما بیش از یکبار در روز توصیه نمی‌شود.

آیا اسپری تاخیری ایمن است؟

بله اسپری تاخیری ایمن و بی خطر است. اما بیش از اندازه نباید از آن استفاده کنید.

اسپری تاخیری چند ساعت اثر دارد؟

این مدت زمان در افراد مختلف متفاوت است. به طور کلی اسپری تاخیری انزال را 1 تا 5 دقیقه به تاخیر می اندازد اما این زمان برای برخی از آقایان ممکن است بیشتر باشد.

چگونه اثر اسپری تاخیری را از بین ببریم؟

با شستشوی آلت تناسلی با آب و صابون می‌توانید اثر اسپری تاخیری را از بین ببرید.

اسپری تاخیری چند دقیقه قبل باید بزنیم؟

حدود 10 تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی، اسپری تاخیری را بزنید تا خوب جذب شده و اثر کند.

محصولات مرتبط

اسپری لیدوکائین 10 درصد کلاسیک دلتا دارو
اسپری تاخیری دلتا زکس دلتا دارو
اسپری تاخیری VIP ایموشن حاوی ویتامین E
اسپری تاخیری دیلی نان استاپ کاپوت
اسپری تاخیری دابل دیلی کدکس
اسپری تاخیری سیمپلکس حاوی ویتامین E
اسپری لیدوکائین 10 درصد کلاسیک دلتا دارو
اسپری تاخیری دلتا زکس دلتا دارو
اسپری تاخیری VIP ایموشن حاوی ویتامین E
اسپری تاخیری دیلی نان استاپ کاپوت
اسپری تاخیری دابل دیلی کدکس
اسپری تاخیری سیمپلکس حاوی ویتامین E
بحث و تبادل نظر
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها