با پیرگوشی، علائم و راه های درمان آن آشنا شوید


0 108

ما چه دوست داشته باشیم و چه دوست نداشته باشیم با افزایش سن مشکلاتی برای ما به وجود می‌آید. گوش هم از این قاعده مستثنی نیست و برای گوش هم این اتفاق با بروز انواع بیماری های گوش و یا مشکلات دیگر خود را نشان می‌دهد. یکی از این مشکلات شایع پیرگوشی است. حالا پیر گوشی به چه معنا است؟ پیر گوشی بیشتر در سالمندان و با افزایش سن رخ می‌دهد به صورتی که شنوایی گوش به صورت تدریجی از بین می‌رود و صداها را واضح نمی‌شنوند. به طور کلی تغییرات شنوایی در اثر افزایش سن را پیر گوشی می‌گویند. به همین دلیل است که هنگامی که با افراد سالمند صحبت می‌کنید از شما می‌خواهند که بلندتر صحبت کنید و یا درخواست می‌کنند که جمله خود را تکرار کنید. با ما در این مقاله از مرکزشنوایی سمعک قلهک همراه باشید.

علت پیرگوشی

محیط، ژنتیک و همچنین بیماری‌ها و یا استفاده از برخی داروها از فاکتورهای بسیار مهم در پیرگوشی هستند. در زیر به هر کدام از آنها می‌پردازیم.

عوامل محیطی

 بارها و بارها در مقالات خود گفته ایم که قرار گرفتن در معرض صداهای بلند چه عواقب جبران ناپذیری را به همراه دارد مثلا کسانی که شغلشان طوری است که با ماشین‌های سنگین و پرصدا کار می‌کنند  بیشتر در معرض این مشکل قرار می‌گیرند.

بیماری ها

برخی بیماری‌ها مانند دیابت، بیماری‌های قلبی، داشتن فشار خون بالا و بیماری‌های عفونی … می‌توانند بر روی شنوایی فرد تاثیر بسیاری داشته باشند. پس بهتر است به سلامت خود اهمیت دهید و با پرهیز از بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری کنید.

داروها

 اول از همه این را بگوییم هیچ وقت هیچ دارویی را سر خود استفاده نکنید. حتی آسپیرین و حتما برای استفاده از داروها با پزشک مشورت کنید. به دلیل اینکه برخی از داروهایی که حتی فکرش را نمی‌کنید مانند آنتی بیوتیک‌ها اگر سر خود استفاده شوند می‌توانند تاثیرات مخربی بر روی عصب شنوایی فرد بگذارند.

بهترین راه تشخیص پیرگوشی

بیشتر افراد سالمند از کاهش شنوایی تدریجی در گوش خود شکایت می‌کنند که می‌تواند نشانه ای از پیر گوشی باشد. بهترین راه تشخیص پیرگوشی مراجعه به شنوایی شناس است که با انجام انواع تست‌های شنوایی که و بررسی میزان شنوایی مشخص می‌کنند که آیا فرد دچار پیر گوشی است یا خیر.

عوارض ناشی از پیر گوشی

عوارض ناشی از پیرگوشی

به خاطر داشته باشید پیرگوشی معمولا در رده سنی بالای ۴۰ سال هم دیده می‌شود و معمولا در دو گوش رخ می‌دهد.  شنیدن صدای وزوز گوش، انزوا، کم توجهی، تندخویی، گوشه گیری و آلزایمر از عوارضی هستند که می‌توانند برای فرد به وجود بیایند که کیفیت زندگی فرد را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث افسرگی فرد می‌شود. پس بهتر است خیلی سریع به  فکر درمان آن باشید.

درمان پیرگوشی

برای پیرگوشی بهترین راه درمان استفاده از لوازم کمک شنوایی یعنی سمعک است و معمولا درمان‌های دارویی برای پیرگوشی در نظر گرفته نمی‌شود. سمعک با تقویت صداها به شنوایی فرد کمک شایانی می‌کند. نوع سمعک با توجه به میزان کم شنوایی فرد در نظر گرفته می‌شود. البته یکی از راه‌های درمان شایع برای پیر گوشی کاشت حلزون است. برای تهیه انواع  سمعک تجویز شده به مراکزشنوایی معتبر فروش انواع سمعک مراجعه کنید.

بهترین مرکز شنوایی

مهم‌ترین نکته در رابطه با پیرگوشی تشخیص و انتخاب درمان درست برای آن است. برای رفع انواع مشکلات شنوایی خود می‌توانید  به ما در مرکز شنوایی سمعک قلهک مراجعه کنید ما مفتخر هستیم که بیش از سی سال در خدمت شما مراجعان عزیز بوده ایم. در مرکز ما در صورت تجویز سمعک شما می‌توانید بهترین و با کیفیت ترین برندها از جدیدترین سمعک اتیکن گرفته تا برند های زیمنس، فوناک، ویدکس، برنافون و… را با قیمتی بسیار مناسب و به صورت قسطی تهیه کنید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۱ میانگین: ۱]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :