بهترین پروتئین وی کدام است بهترین پروتئین وی کدام است

داروی برم هگزین


زمان خواندن تقریبی مقاله : 3 دقیقه
0 1369

داروی برم هگزین

نام فارسی: برم هگزین

نام انگلیسی: Bromhexine

مکانیزم اثر:

داروی برم هگزین سبب تحریک غدد مخاطی نایژه و ایجاد تغییر در ترکیبات گلیکو پروتئینی موجود در ترشحات شده، و همچنین موجب کاهش چسبندگی، حل شدن ترشحات و خروج آن ها از بدن می گردد.

میزان مصرف دارو:

توجه داشته باشید، اگر مصرف این دارو بلافاصله سرفه را متوقف نکرد، مصرف آن را قطع نکنید. اما اگر بعد از ۱۴ روز مصرف، همچنان سرفه شما ادامه داشت لازم است به پزشک مراجعه نمایید. میزان مصرف دارو در کودکان زیر ۵ سال ۵ سی سی هر ۱۲ ساعت یکبار و در کودکان بالای ۵ سال همان مقدار، منتها هر ۶ ساعت یکبار مصرف گردد. در بزرگسالان ۱۰ تا ۲۰ میلی لیتر یا ۱ تا ۲ قرص، سه الی چهار مرتبه در روز مصرف گردد.

لازم به ذکر است شربت این دارو در کودکان زیر ۲ سال مورد استفاده قرار می گیرد اما قرص آن در کودکان زیر ۵ سال نباید مورد استفاده قرار گیرد.

توضیحات دارو:

داروی برم هگزین به اشکال مختلف نظیر قرص، شربت و آمپول موجود می باشد و مورد استفاده قرار می گیرد. برم هگزین پس از مصرف به سرعت جذب بدن شده و به بافت های بدن منتقل می گردد و بعد از یک ساعت به حداکثر غلظت پلاسمایی می رسد. همچنین در حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد دوز مصرفی این دارو پس از متابولیزه شدن از طریق ادرار و مدفوع دفع می گردد.

هشدار ها و عوارض جانبی:

عوارض جانبی:

  • تغییرات گوارشی نظیر تهوع، اسهال و استفراغ
  • مشکلات تنفسی، تب و تعریق
  • درد شکم و بروز حساسیت

هشدارها:

به دلیل آسیب های احتمالی شکم، بهتر است بیماران مبتلا به دردهای شکمی و زخم معده و زنان در سه ماه اول بارداری و همچنین خانم های شیرده از مصرف آن خودداری کنند. از مصرف آن خودداری کنند.

ضمنا توجه داشته باشید که حین مصرف برم هگزین، پزشک خود را در جریان داروهای مصرفی دیگر خود قرار دهید، زیرا تداخل دارویی ممکن است سبب انباشته شدن مخاط در ریه های بیمار گردد.

!!! هشدار !!!
همراهان گرامی مثبت سبز، مصرف و تعیین دوز دارو به عهده پزشک معالج شما می باشد و مجله پزشکی مثبت سبز هیچگونه مسئولیتی در خصوص مصرف خود سرانه داروها ندارد.
لطفا قبل از مصرف هرگونه دارو به صورت خود سرانه با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

مجله پزشکی مثبت سبز

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :