جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی و مزوتراپی


0 210

کربوکسی تراپی یکی از جدیدترین متدهای درمانی است که حدود ۷۰ سال پیش در فرانسه معرفی شد. اثربخشی این متد درمانی به اندازه‌ای قابل توجه بوده است، که در حال حاضر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کربوکسی تراپی در حقیقت یک نوع مزوتراپی پوست است که در آن به جای استفاده از داروهای مزوتراپی از گاز دی اکسید کربن (CO2) استفاده می‌شود. این روش به عنوان یک روش درمانی غیر تهاجمی و زیبایی، بدون نیاز به جراحی شناخته شده است که در آن با تزریق دی اکسید کربن به زیر پوست سبب ترمیم سلولی پوست می‌شود. این گاز به هیچ وجه سمی نمی باشد و مشابه گازهایی است که سلول‌های بدن به طور معمول جهت سوخت و ساز و انرژی در بدن تولید می‌شود. به همین علت، این خاصیت دی اکسید کربن توانسته است محبوبیت این روش را دوچندان نماید.

کربوکسی تراپی چیست ؟

کربوکسی تراپی تکنیک آزاد سازی گاز دی اکسید کربن در زیر پوست به روش مصنوعی است. این کار موجب تجمع دی اکسید کربن در ناحیه می‌گردد. این افزایش غلظت گاز دی اکسید کربن از طرف بدن به عنوان یک فاکتور خطرناک تلقی شده و بدن با افزایش خونرسانی به ناحیه سعی در دفع دی اکسید کربن اضافی در ناحیه می‌کند. گاز دی اکسید کربن محصول دفعی ناشی از تنفس سلولی می‌باشد. سلول‌های بدن با مصرف گلوکز و اکسیژن، انرژی مورد نیاز خود را کسب می‌کنند و حاصل این کار تولید گاز دی اکسید کربن و سایر مواد دفعی است. گاز دی اکسید کربن برای دفع شدن توسط خون و بردن به ریه‌ها، به فضای بین سلولی منتقل می‌شود. گازی که در روش کربوکسی تراپی نیز تزریق می‌گردد به همین شیوه تجمع یافته و جمع آوری آن از این فضا توسط رگ‌های خونی صورت می‌پذیرد. تجمع بالای این گاز کمک می‌کند در فضاهایی که خونرسانی در آنها پایین است، مویرگ‌های جدید تشکیل شوند. تشکیل این مویرگ‌ها امری با دوام بوده و به سلامت پوست کمک شایان توجهی می‌کند. از طرفی دیگر افزایش خونرسانی در هر ناحیه با افزایش تولید و ترشح کلاژن و الاستین در ارتباط است. افزایش تولید این دو فاکتور، موجب جوانسازی و بازگشت حالت ارتجاعی پوست می‌گردد.

ترکیب کربوکسی تراپی با روش های دیگر جوانسازی پوست

به دلیل محبوبیت کربوکسی تراپی از ترکیب این روش با روش‌های دیگر جوانسازی و یا رفع نواقص پوستی برای افزایش بهره وری هر یک از روش‌ها استفاده می‌گردد. از جمله روش‌هایی که از ترکیب آنها با کربوکسی تراپی می‌توان نتایج عالی حاصل کرد می‌توان به مزوتراپی، لیزرهای جوانسازی پوست، سابسیژن، تزریق ژل و غیره اشاره کرد. بسیاری از پزشکان متخصص پوست برای افزایش کارایی روش مزوتراپی، از روش کربوکسی تراپی در کنار آن برای بالا بردن میزان جذب مواد تزریقی استفاده می‌کنند. از طرفی دیگر برای درمان اسکار و یا سایر معایب پوستی در صورت صلاح دید پزشک یا اپراتور خبره، از کربوکسی تراپی در کنار سایر روش‌های درمانی بهره می‌برند.
جوانسازی پوست

جوانسازی پوست و رفع چروک های سطحی با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی را در جوانسازی پوست و رفع چروک‌های سطحی مورد استفاده قرار می‌دهند. بدون شک نمی‌توان از روشی غیرتهاجمی نظیر کربوکسی تراپی انتظار رفع چروک‌های عمیق را داشت. چنین چروک‌هایی با روش‌هایی نظیر بوتاکس تا حدودی کم عمق می‌شوند. ترکیب کربوکسیتراپی با روش‌های دیگر جوانسازی نظیر لیزر، می‌تواند حتی چروک‌های عمیق را نیز درمان کند.

مزوتراپی چیست ؟

مزوتراپی در لیست روش‌های درمانی برای زیبایی پوست محسوب می‌شود. مزوتراپیدر واقع درمان لایه میانی پوست است و همانطور که مشخص است این عبارت از دو کله مزو و تراپی تشکیل شده است که به معنی میانی و درمان است. این روش در شیوه‌های تزریقی قرار گرفته است به طوری که یک سری مواد که دارای خاصیت درمانی هستند به زیر پوست تزریق می شوند. این مواد می توانند شامل عصاره‌های گیاهی و ویتامین‌ها باشند و همینطور هورمون‌ها و آنزیم‌ها را شامل شوند.

ویتامین های این روش

در فرایند مزوتراپی یک سری ویتامین‌ها دخالت دارند که عبارت است از ویتامین ب ۵، ویتامین ث، ویتامین آ و همینطور سدیم پیروات که برای بهبود حالت کدر و خسته پوست بی نظیر است. کافئین نیز سبب می‌شود که درمان سلولیت و ریزش مو به طور موثری صورت بگیرد.

کاربرد مزوتراپی

درمان لک و اسکارها: کوکتلی که برای مشکلات پوستی ایجاد می‌شود سبب می‌شود که لکه‌های پوستی از بین برود. از این روش برای محو کردن جای زخم و آثار به جامانده استفاده می‌شود.درمان ریزش مو

درمان ریزش مو: از جدیدترین موارد کاربرد مزوتراپیبرای بهبود ریزش مو است و سبب می‌شود که پوست برای رشد دوباره موها تحریک شود. این روش سبب می‌شود که غذارسانی به فولیکول‌های مو صورت بگیرد و داروهای ضد ریزش مو را به صورت مستقیم به فولیکول‌ها می‌رساند. درمان سلولیت: این روش گاه به عنوان یک محرک برای کاهش وزن استفاده می‌شود و سبب از بین بردن چربی‌ها می شود. واقعیت این است کهmesotherapy  سبب می‌شود که چربی‌های اضافی زیر پوست کاهش یافته و پوست سفت‌تر شود. در سلولیت یک سری چربی‌ها وجود دارد که چانه و زیر فک را در بر گرفته‌اند و با تزریق آنزیم‌های خاص تجزیه می‌شوند و به مرور زمان از آن محل حذف می‌شوند. آنزیم‌هایی که برای این گزینه به کار میرود سبب باز شدن سلول‌های چربی می‌شود و اثرگذاری آن بسیار زیاد است.

آموزش آنلاین مزوتراپی و کربوکسی تراپی در آنیل آکادمی

استفاده از روش مزوتراپی و کربوکسی تراپیپ در جوانسازی پوست و مو اگرچه روشی فراگیر است اما تاثیر فرد تزریق کننده در این روش را می‌توان در دسته عوامل تاثیرگذار بر روی جوابدهی این روش دسته بندی کرد. بنابراین بسیار مهم است که این عمل توسط فردی مجرب و آموزش دیده که اجحاف کاملی بر روش تهیه مواد تزریقی، اثر گذاری این مواد و همچنین روش درست و مناسب تزریق آنها دارد انجام پذیرد. در این راستا آکادمی آنیل اقدام به برگزاری دوره‌های آنلاین آموزش مزوتراپی و کربوکسی تراپی نموده است. با برگزاری این دوره‌ها توسط آکادمی آنیل که مرکزی با بیش از دو دهه سابقه در آموزش افراد متخصص در زمینه مراقبت و زیبایی پوست و مو است این دغدغه را برای افراد تا حد بالایی کاهش داده است. این آکادمی افتخار دارد با آموزش افراد مجرب در زمینه روش‌های جوانسازی پوست و مو خدمات ارزنده‌ای در زمینه کارآفرینی در این حوزه ارائه نماید.

آموزشگاه آنیل آکادمی

آکادمی آنیل با بیش از دو دهه فعالیت در حوزه برگزاری دوره‌های آموزشی مراقبت و زیبایی پوست و مو، زیبایی و تناسب اندام این افتخار را دارد که مهارت آموزان و هنرجویانی کاملا متخصص و کارکشته را وارد بازار کار نموده است. از طرفی دیگر این آکادمی با داشتن دغدغه ایجاد اشتغال برای تمامی هموطنان بلاخص بانوان سرزمینمان ایران، توانسته است خدمات ارزنده‌ای در زمینه کارآفرینی به متقاضیان این حوزه ارائه دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت آنیل آکادمی https://www.anillacademy.com مراجعه کرده و یا با شماره ۸۸۸۵۳۰۲۳-۰۲۱ تماس بگیرید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :