بهترین پماد برای از بین بردن جای زخم کدام است ؟


1 2,055

زخم انواع مختلفی دارد که نحوه رسیدگی به هر یک از آنها متفاوت است؛ ممکن است بعضی از زخم‌ها آنقدر سطحی باشند که ظرف چند روز بهبود یابند اما برخی از زخم‌ها نیز آنقدر عمیق و دردناک هستند که شاید بهبود آنها چندین ماه به طول انجامد. در اینجا ما از زخم‌هایی صحبت می‌کنیم که به واسطه استفاده از پماد بتوان جای آنها را بهبود بخشید. همراه ما باشید تا بهترین پماد برای از بین بردن جای زخم را به شما معرفی کنیم.

انواع زخم

زخم‌ها بسته به عامل ایجاد کننده آنها انواع مختلفی دارند که در نهایت یا باز هستند یا بسته. زخم بسته به آسیب‌دیدگی گفته می‌شود که در آن سطح پوست شکاف بر نمی‌دارد اما به بافت‌های زیرین آسیب وارد می‌شود. یک نمونه از متداول‌ترین نوع این زخم، کبودی است. اما زخم‌های باز سطح پوست را می‌شکافند و به بافت‌های زیرین صدمه می‎‌زنند. برخی از زخم‌های باز عبارتند از:

  • ساییدگی: بر اثر مالیده شدن پوست روی یک سطح سخت به وجود آمده و ایجاد خراش می‌کند.
  • پارگی: برش‌هایی که روی پوست ایجاد می‌شود عمیق بوده و معمولا بر اثر وسیله‌ای مثل چاقو حاصل می‌شود.
  • سوراخ شدگی: یک جسم بلند و نوک تیز مثل میخ گاه می‌تواند پوست را سوراخ کرده و زخمی عمیق ایجاد نماید.
  • سوختگی: بر اثر قرار گرفتن در معرض منبع گرما، سرما، تماس با مواد شیمیایی یا برق ممکن است سوختگی روی پوست به وجود آید.
  • جدا شدن پوست: در این حالت پارگی عمیق پوست یا بافت‌ها اتفاق می‌افتد.

بهترین پماد برای از بین بردن جای زخم

استفاده از کرم ترمیم کننده یکی از راه‌های از بین بردن جای زخم است. در ادامه شما را با بعضی از بهترین نمونه‌های کرم ترمیم کننده که در بازار وجود دارد، آشنا خواهیم کرد:

کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون

این کرم مخصوص پوست‌های حساس و آسیب‌دیده فرموله شده است و به ترمیم سریع پوست و رفع التهابات پوستی کمک می‌کند. بزرگسالان، کودکان و حتی نوزادان می‌توانند از این کرم استفاده نمایند. جای بخیه، سوختگی پای نوزاد، ترک لب، شقاق نوک سینه و… را می‌توان با استفاده از این محصول بهبود بخشید. کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون خاصیت ضد باکتری، ضد قارچ و ضد پروتوزوئا داشته و فاقد اسانس و پاربن است. خاصیت التیام‌بخشی این کرم موجب شده که در میان عموم از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار باشد. کافیست روزی ۲ بار مقداری از این کرم را روی زخم مورد نظر قرار دهید تا نتایج بی‌نظیر آن را مشاهده نمایید.

 کرم سیکالفیت اون

متاسفانه این کرم در حال حاضر به راحتی یافت نمی‌شود و یک محصول مناسب که به جای آن می‌توانید مورد استفاده قرار دهید کرم ترمیم کننده پوست سیکالیفت درمالیفت است که در بهبودی زخم‌ها خاصیتی بسیار سریع داشته و با داشتن خاصیت آنتی باکتریال از بروز عفونت نیز پیشگیری به عمل می‌آورد.

 سیکالفیت درمالیفت بهترین پماد برای از بین بردن جای زخم

کرم ترمیم کننده سیکا اوریاژ

این کرم نیز مخصوص پوست‌های خشک و حساس بوده و زخم‌های عمیق پوستی را ترمیم می‌کند. کرم ترمیم کننده سیکا اوریاژ آسیب‌های وارد شده به لایه اپیدرم را بهبود بخشیده و به عنوان بهترین پماد برای از بین بردن جای زخم می‌توان از آن نام برد. مس و زینک گلوکونات ترکیبات موثر موجود در این فراورده به شمار می‌آیند. این کرم به محض استفاده نفوذی سریع در پوست داشته و موجب ترمیم پوست می‌شود. به دفعات می‌توانید از این کرم در طول روز استفاده نمایید.

 کرم ترمیم کننده اوریاژ

کرم سیکابیو بایودرما

با استفاده از این کرم می‌توانید شاهد ترمیم سریع پوست بوده و خارش و سوزش و جراحت پوستی را بهبود بخشید. کرم سیکابیو بایودرما حاوی ماده موثره زینک بوده و در سوختگی‌های درجه ۱ و بعد از لیزر، میکرودرم، پیلینگ و خال برداری می‌توان از آن استفاده کرد. نوزادان، کودکان و بزرگسالان می‌توانند این محصول را مورد استفاده قرار دهند. حتی در مرحله بهبود آبله مرغان نیز می‌توان از این پماد استفاده کرد. همچنین از روز اولی که بخیه می‌زنید نیز می‌توانید این محصول را مورد مصرف قرار دهید. عصاره جلبک های لامیناریا اوکرولئوکا و عصاره تاک نیز در این کرم استفاده شده‌اند که دارای خاصیت آنتی باکتریال و ضد التهاب هستند.

 کرم ترمیم کننده بایودرما

کرم میموزا ۱۰ درصد سی گل

پس از پیلینگ، لیزر درمانی، میکرودرم ابریژن، PUVA تراپی، الکترولیزر و اپیلاسیون می‌توانید از کرم میموزا ۱۰ درصد سی گل استفاده نمایید. این محصول بریدگی و زخم‌های سطحی را بهبود بخشیده و سوزش و قرمزی ناشی از سوختگی‌های سطحی را تسکین می‌دهد. با بکارگیری از این محصول تکثیر باکتری‌ها و قارچ‌ها در پوست آسیب‌دیده کنترل شده و التهاب نیز کمتر خواهد شد. هر ۴ ساعت یکبار می‌توانید این کرم را روی پوست خشک استفاده کنید تا نتایج شگفت‌آور آن را مشاهده نمایید. مس و روی نیز از ترکیبات اصلی این پماد به شمار می‌آیند.

 null

کرم ترمیم کننده سیکازوم فیس دوکس

بازسازی لایه‌های آسیب دیده پوست به کمک کرم ترمیم کننده سیکازوم فیس دوکس به خوبی تسریع می‌یابد. در میان محصولات ترمیم کننده ایرانی این کرم را می‌توان در رده بهترین پماد برای از بین بردن جای زخم قرار داد. این محصول روی زخم باز نیز قابل استفاده بوده و با داشتن خاصیت ضد باکتری، ضد ویروس و ضد قارچ از بروز عفونت ممانعت به عمل می‌آورد. به کمک کرم سیکازوم فیس دوکس می‌توان در رفع التهاب نیز موثر عمل کرده و پس از اعمال جراحی نیز جهت ترمیم پوست از آن بهره گرفت. قبل و پس از لیزر درمانی، پیلینگ، درم آبریژن، الکترولیز و اپیلاسیون این فراورده را می‌توان مورد استفاده قرار داد. از ویژگی‌های مهم این کرم این است که حاوی سلول‌های بنیادی گیاهی بوده و انواع مختلف پوست می‌توانند از آن استفاده نمایند.

 کرم ترمیم کننده فیس دوکس

کرم ترمیم کننده پوست سینره

ترمیم پوست صورت و بدن به واسطه ترکیبات موثر موجود در کرم ترمیم کننده پوست سینره به سهولت مقدور می‌شود. عصاره انگور از ترکیبات موثر موجود در این محصول است که با خاصیت ضد التهابی خود به تسکین زخم‌ها کمک می‌کند. برای ترمیم بریدگی‌ها و زخم‌های سطحی می‌توان از این محصول بهره گرفت. کرم ترمیم کننده سینره محرک ساخت کلاژن و الاستین بوده و از این طریق نیز به ترمیم زخم‌ها کمک می‌کند. هنگامی‌که از این کرم استفاده می‌کنید، تکثیر باکتری‌ها و قارچ‌ها روی پوست مهار شده و حتی درد نیز در نواحی اطراف زخم کاهش می‌یابد. روزانه ۲ بار می‌توانید از این پماد استفاده کنید.

 بهترین پماد برای از بین بردن جای زخم

کرم ترمیم کننده اولترا مدیلن

برای بهبود زخم‌ها و کاهش اسکار می‌توانید از کرم ترمیم کننده اولترا مدیلن نیز استفاده کنید. این کرم روند ترمیم پوست پس از زخم را سرعت بخشیده و خارش و ترک‌های پوستی را به خوبی مداوا می‌کند. یکی از بهترین کاربردهای این محصول پس از لیزر و آفتاب‌سوختگی است. از روز اولی که زخم ایجاد می‌شود می‌توانید این فراورده را مورد استفاده قرار داده و هر ۴ ساعت یکبار نیز آن را تمدید نمایید تا به نتیجه دلخواه برسید. سرامید-۲ یکی از ترکیبات موثر موجود در این کرم است که خاصیت ترمیم‌کنندگی فوق‌العاده‌ای داشته و در حفظ رطوبت پوست نیز موثر است.

 کرم ترمیم کننده مدیلن

کرم ترمیم کننده و بازسازی کننده سیکالفید هیدرودرم

این کرم با فرمولاسیونی جدید و استثنایی خاصیت بی‌نظیری در مداوای جای زخم داشته و از آن می‌توان به عنوان بهترین پماد برای از بین بردن جای زخم نام برد. کرم ترمیم کننده سیکالفید هیدرودرم از رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها ممانعت کرده و زخم‌های سطحی، التهابات ناشی از آفتاب‌سوختگی و بیماری‌های پوستی نظیر اگزما و درماتیت آتوپیک را به خوبی تسکین می‌بخشد. این کرم فاقد اسانس بوده و ایجاد حساسیت نمی‌کند به همین دلیل پوست‌های تحریک شده و آسیب دیده با خیال راحت می‌توانند از آن استفاده نمایند. ویتامین E با خاصیت آنتی اکسیدانی خود از ترکیبات موثر موجود در این پماد به شمار می‌آید که از چین و چروک‌های سطحی نیز ممانعت به عمل می‌آورد. پس از استفاده از این کرم شاهد نرمی و لطافت پوست خود خواهید بود.

 کرم ترمیم کننده هیدرودرم

کرم ترمیم کننده سیکاسل لایسل

روی پوست صورت، گردن و بدن می‌توانید این محصول را مورد استفاده قرار دهید. کرم ترمیم کننده سیکاسل لایسل سرعت بازسازی پوست بر اثر زخم را بهبود بخشیده و با داشتن خاصیت آنتی اکسیدان آسیب رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کند. پس از عمل‌های جراحی جهت رفع التهاب و قرمزی می‌توان از این محصول بهره گرفت. پوست‌های حساس و تحریک شده نیز به خوبی می‌توانند از این کرم استفاده کرده و به بازسازی لایه ایپدرم کمک کنند. معمولا توصیه می‌شود که روزانه ۲ بار صبح و عصر از این محصول استفاده شود. استفاده از کرم ترمیم کننده لایسل به جلوگیری از از دست رفتن آب در پوست نیز کمک می‌کند.

 کرم لایسل

کرم بازسازی کننده پوست سیکا وست پرودرما

سوختگی، زخم، خشکی شدید و یا التهابات ایجاد شده بر اثر لیزر، اپیلاسیون، لایه برداری و… را می‌توان با استفاده از کرم بازسازی کننده پرودرما بهبود بخشید. این کرم به مهار تکثیر باکتری‌ها و قارچ‌ها کمک کرده و سوزش و قرمزی پوست را نیز از بین می‌برد. ژل آلوئه ورا، عصاره کالاندولا و روغن گل گاو زبان از ترکیبات موثر موجود در این محصول به شمار می‌آیند. همچنین روی، مس و منیزیم نیز در این پماد استفاده شده‌اند که در ترمیم جراحات نقشی کلیدی دارند. هم اطفال و هم بزرگسالان می‌توانند از این محصول استفاده کنند. به منظور مشاهده نتایج استفاده از این کرم توصیه می‌شود که حداقل ۲ بار در روز از آن استفاده نمایید.

 پرودرما

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی بهترین پماد برای از بین بردن جای زخم پرداختیم. نمونه‌هایی که به شما عزیزان معرفی شدند از بهترین‌هایی هستند که در بازار می‌توانید آنها را بیابید. پس از تهیه هر یک از آنها دستور مصرف را به خوبی مطالعه کنید تا با بکارگیری درست از محصول بتوانید به نتیجه دلخواه خود هرچه سریع‌تر دست یابید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۲ میانگین: ۴.۵]

1 نظر
  1. فکوری می گوید

    چه عالی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :