قرص لیورمد قرص لیورمد

فواید و عوارض آمپول بیوتین و بپانتین چیست؟

تفاوت آمپول بیوتین ایرانی و خارجی


172 290843

ویتامین‌ها نه‌تنها عملکردهای حیاتی را در به عهده‌ دارند بلکه عامل زیبایی فرد نیز محسوب می‌شوند. برای دریافت تمام گروه‌های ویتامین کافی است تا به‌طور روزانه تمام گروه مواد غذایی موردنیاز را در رژیمتان جای دهید. بیوتین و بپانتین که از ویتامین‌های گروه B هستند، در کنار تمام عملکردهای مهم خود در رشد و ضخامت مو نیز تاثیر بسزایی دارند. در صورت کمبود بیوتین و بپانتین در بدن فرد، ریشه مو سست شده و شروع به ریزش می‌کند. در این زمان است که پزشک با توجه به شرایط فرد قرص یا آمپول بیوتین و بپانتین را تجویز می‌کند. با کامل کردن دوره درمان و رعایت نکات اصولی تغذیه‌ای سلامت و زیبایی پوست و مو حفظ می‌شود. اگر نگران عوارض آمپول بیوتین و بپانتین هستید تا پایان این مقاله از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز ما را همراهی کنید.

بیوتین و بپانتین برای مو

می‌دانیم که بدن برای داشتن کارکرد طبیعی خود به تمام گروه ویتامین‌ها نیاز دارد. برخی از این ویتامین‌ها در بدن محلول در چربی و برخی دیگر محلول در آب هستند. بدن قادر به ذخیره ویتامین‌های محلول در آب نیست. بنابراین این گروه از ویتامین‌ها باید به‌طور روزانه مصرف شوند. ویتامین‌های گروه B از دسته ویتامین‌های محلول در آب هستند. باید دقت کنید که با کمی مطالعه در مورد مواد غذایی حاوی این ویتامین‌ها آن‌ها را در رژیم غذایی روزانه‌تان قرار دهید.

نیاز بدنی هر فرد به این ویتامین‌ها بسته به سن یا شرایط جسمی متفاوت است. بیوتین و بپانتین نقش مهمی در تولید انرژی بدن دارند. همان‌طور که میدانید مو برای رشد و تقویت نیاز به پروتئینی به نام کراتین دارد، بیوتین و بپانتین هر دو با تاثیر روی آنزیم‌های مربوط به تامین پروتئین تاثیر بسزایی روی رشد و استحکام مو دارند. به همین دلیل این ویتامین‌ها به ویتامین مو و زیبایی نیز معروف هستند. این ویتامین‌ها گاهی به‌صورت آمپول نیز تجویز می‌شوند. همچنین در برخی موارد نیز لازم است فرد از قرص بیوتین استفاده نماید. شاید برخی نگران عوارض آمپول بیوتین و بپانتین باشند. این دسته از افراد باید توجه کنند مصرف هر مکملی بیش‌ازاندازه و خودسرانه ممکن است خطراتی را برای بدن به همراه داشته باشد که در بخشی جدا مفصل به این موضوع می‌پردازیم.

عوارض کمبود بیوتین در بدن

بیوتین یکی از ویتامین‌های گروه B است که همچنین به‌عنوان ویتامین H یا B7 شناخته می‌شود. این ویتامین به بدن کمک می‌کند کربوهیدرات‌ها را به گلوکز تبدیل کرده و به تولید انرژی کمک کند. بسیاری از آنزیم‌ها برای عملکرد درست خود به بیوتین نیازمند هستند. میزان بیوتین موردنیاز به‌طور روزانه برای هر فرد عبارت است از: نوجوانان بین سن ۱۴ الی ۱۸ سال روزانه ۲۵ میکروگرم، بزرگسالان ۳۰ میکروگرم، زنان شیرده و باردار ۳۰ الی ۳۵ میکروگرم.

منابع بیوتین

 بهتر است بدانید که دریافت این میزان بیوتین در بدن به‌راحتی از مواد غذایی متنوع مصرفی روزانه انجام می‌شود. اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید که تغذیه مناسبی ندارید و یا در جذب مواد مغذی دچار مشکل هستید، احتمالا با کمبود بیوتین روبرو خواهید شد. یک اختلال ارثی به نام  BTD شایع‌ترین علت کمبود بیوتین در بدن است. اما علائم عمومی کمبود بیوتین ناشی از تغذیه نامناسب عبارت‌اند از:

 • قرمزی دور چشم‌ها
 • پوسته‌شدن پوست دوربینی و دهان
 • عصبی شدن و افسردگی
 • نازک شدن تار موها و ریزش مو
 • خشک شدن موها
 • حس خارش در بازوها و پاها

معمولا برای جبران کمبود بیوتین و بپانتین در بدن پزشک برای بزرگسالان از تزریق آمپول بیوتین و بپانتین استفاده می‌کند. البته خوب است بتوانید این ویتامین را از مواد غذایی طبیعی تامین کنید تا از عوارض آمپول بیوتین و بپانتین دور بمانید.

این مقاله را از دست ندهید: آیا قرص بیوتین چاق کننده است ؟

 خرید قرص بیوتین

برای خرید قرص بیوتین با یک کلیک وارد داروخانه آنلاین مثبت سبز شوید

عوارض کمبود بپانتین در بدن

ویتامین B5 که یکی از ویتامین‌های گروه B محسوب می‌شود، به پانتوتنیک اسید و بپانتین نیز معروف است. این ویتامین با تجزیه چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها به تولید انرژی کمک می‌کند. بپانتین در تشکیل هورمون‌های مرتبط با استرس و رابطه جنسی نقش حیاتی دارد. میزان موردنیاز بدن برای افراد مختلف عبارت است از: افراد بزرگسال بالای ۱۹ سال ۵ میلی‌گرم، زنان باردار ۶ میلی‌گرم و زنان شیرده ۷ میلی‌گرم در روز. کمبود این ویتامین تقریبا نادر است اما در صورت وجود کمبود بپانتن، فرد با این علائم روبرو می‌شود:

 • افسردگی و بی‌علاقگی
 • اختلالات خواب
 • درد شکمی
 • بی‌حسی و کرختی
 • گرفتگی عضلات
 • عفونت دستگاه تنفسی فوقانی
 • مشکلات پوستی
 • حالت تهوع و استفراغ
 • خاکستری شدن موها

در ادامه ما در کنار بیان فواید و نکات قابل‌توجه، عوارض آمپول بیوتین و بپانتین را نیز بیان خواهیم کرد:

فواید مصرف آمپول بیوتین و بپانتین

بیوتین و بپانتین در بدن نقش حیاتی دارند. در اکثر مواقع زمانی که فرد با کمبود آن‌ها روبرو می‌شود، پزشک متخصص مکمل‌ها را تجویز می‌کند. آن‌ها به شکل قرص، کپسول و آمپول در داروخانه‌ها موجود هستند که با توجه به وضعیت کلی فرد تجویز خواهند شد. زمانی که فرد با علائم ناخوشایند کمبود بیوتین و بپانتین روبرو می‌شود، می‌تواند با مصرف این مکمل‌ها رفته‌رفته این علائم برطرف کند.

بهتر است بدانید که در اکثر مواقع مکمل بیوتین و بپانتین به‌صورت قرص نیز تجویز می‌شود. اما در برخی مواقع که فرد مشکلات جذب دارد و یا علائم حادتری را تجربه می‌کند پزشک برای سرعت بخشیدن به روند معالجه آمپول بیوتین و بپانتین را تجویز می‌کند. اما دریافت این مکمل‌ها آلوپسی که نوعی کچلی نقطه‌ای یا سراسر مو محسوب می‌شود را از بین می‌برد. از طرفی پس از تزریق، ریزش مو از بین رفته و موهای ضخیم‌تری خواهید داشت. افزون بر این از دیگر فواید بیوتین و بپانتین می‌توان به از بین رفتن افسردگی و داشتن پوستی شفاف و ناخن‌های محکم نیز اشاره کرد.

نحوه مصرف آمپول بیوتین و بپانتین و بهترین زمان استفاده

برای دور ماندن از عوارض آمپول بیوتین و بپانتین باید نکاتی را رعایت کنید و دوره و روش مصرف آمپول بیوتین و بپانتین را بدانید. این دو آمپول به دلیل عملکردهای تقریبا مشابهی که دارند تکمیل‌کننده هم هستند. ازاین‌جهت این دو آمپول معمولا باهم تزریق می‌شوند. یعنی به‌طور هم‌زمان در دو عضله تزریق صورت می‌گیرد.

 برای مثال این دو مکمل در شما تولید انرژی می‌کنند. پس بهتر است در ساعات ابتدایی روز تزریق صورت بگیرد تا بی‌خوابی شبانه را تجربه نکنید. برای اینکه به نتیجه دلخواه خود برسید، لازم است دوره درمانتان را کامل کنید. معمولاً دوره درمان ۶ هفته در نظر گرفته می‌شود و در برخی موارد تا ۳ ماه ادامه پیدا می‌کند. بهتر است بدانید که مطابق تشخیص پزشکان در کودکانی که از کمبود این ویتامین‌ها رنج می‌برند، تزریق صورت نمی‌گیرد و بهترین راه مصرف قرص است.

یک بسته بیوتین ۶ عددی و یک بسته بپانتن ۶ عددی معمولا برای یک ماه و نیم کفایت می‌کند. در ماه اول هر هفته دو تزریق همزمان و در ماه دوم و سوم یک تزریق همزمان از هر دو آمپول باید صورت گیرد.

نحوه مصرف آمپول بیوتین

عوارض آمپول بیوتین و بپانتین

اگر برای رفع کمبود بدن خود مطابق نظر پزشک در حال مصرف این فرآورده هستید، نگران عوارض آمپول بیوتین و بپانتین نباشید. اما باید بدانید که مصرف بیش‌ازاندازه هر مکملی می‌تواند برای بدن مشکلاتی را به وجود بیاورد. هرچند بیوتین و بپانتین دو ویتامین محلول در آب هستند و میزان اضافه آن‌ها از بدن دفع می‌شود، ولی مصرف بیش‌ازحد آن‌ها موجب بروز مشکلاتی مانند اسهال خواهد شد.

ازدیاد بیوتین در بدن می‌تواند در فرد تعریق زیاد، تکرر ادرار، اسهال و حالت تهوع ایجاد کند. همچنین مصرف بیش‌ازاندازه بپانتین در دوران بارداری می‌تواند سقط‌جنین را به همراه داشته باشد. آفتاب‌سوختگی خفیف نیز می‌تواند یکی از عوارض مصرف آمپول بیوتین و بپانتین باشد. دقت کنید که اگر از فشارخون، بیماری‌های قلب و عروق، کلیه، حساسیت پوستی و سایر مشکلات رنج می‌برید، حتما قبل از مصرف آمپول بیوتین و بپانتین با پزشک خود مشورت کنید.

بیوتین به تنهایی برای بدن ما سمی نیست و یک ویتامین محلول در آب است اما با این وجود بدن ما نمی‌تواند مقادیر زیاد آن را ذخیره و تحمل کند. البته این عوارض در افراد بسیار نادر بوده و کمتر به چشم می‌خورد اما با این حال ما به آنها می‌پردازیم.

تحقیقات نشان می‌دهند افزایش جذب بیوتین موجب تعرق زیاد و نیاز به ادرار کردن غیر معمول را در افراد به وجود می‌آورد. مرکز پزشکی مریلند طی یک بررسی اعلام کرده بیوتین برای تقویت موها و ناخن‌ها ضروری است بنابراین اگر ناخن‌هایتان رشد غیر طبیعی پیدا کرده احتمالا از عوارض مصرف این دارو است. دانشگاه پزشکی واشنگتن اشاره کرده که برخی از کسانی که از این داور مصرف می‌کنند دچار عوارضی مثل تهوع خفیف، درد معده و اسهال می‌شوند.

موسسه ملی سلامت آمریکا مصرف این دارو را در دوران بارداری و شیر دهی بدون خطر اعلام کرده و معتقد است هیچ گونه عوارضی در همزمانی با مصرف داروهای گیاهی یا دیگر ویتامین‌ها ندارد. اکنون به برخی از این عوارض به صورت تفکیک شده اشاره می کنیم:

اسهال

افرادی که دوز بالایی از این مکمل را مصرف می‌کنند ممکن است از گرفتگی عضلات شکمی و اسهال نیز رنج ببرند. در صورت مشاهده‌ چنین وضعیتی، بهترین کار قطع بلافاصله مصرف آمپول بیوتین بپانتن است.

حالت تهوع

بسیاری از کسانی که مکمل بیوتین مصرف می‌کنند از حالت تهوع خفیف در ساعات اولیه مصرف شکایت دارند. با گذر زمان احساس حالت تهوع به تدریج برطرف خواهد شد.

سقط جنین در دوران بارداری

یکی از عوارض آمپول بپانتن در دوران بارداری رخ می‌دهد. خانم‌های باردار باید از مصرف دوز بالای بیوتین اجتناب کنند. این ویتامین ممکن است خطر سقط جنین را افزایش دهد. هرچند هیچ آزمایشی بر روی انسان‌ها انجام نشده است که این ادعا را اثبات کند، اما همیشه بهتر است قبل از مصرف مکمل بیوتین در دوران بارداری با پزشک متخصص مشورت کنید.

بروز تکرر ادرار

گزارش‌های مصرف‌کنندگان نشان می‌دهند که دوز بالای بیوتین چه به صورت آمپول و چه قرص می‌تواند باعث افزایش نیاز به دفع ادرار شود. ممکن است به خاطر مصرف دوز بالای بیوتین میزان تعریق بسیار زیاد و غیر معمولی نیز وجود داشته باشد.

تغییر سطح گلوکز در خون

یکی از مطالعات نشان داده است که مکمل بیوتین به کسانی که دیابت دارند توصیه نمی‌شود، چون این ویتامین ممکن است در تولید گلوکز و اسیدهای چرب را در بدن اختلال ایجاد کند. اگر مبتلا به دیابت هستید بهتر است با یک پزشک مشورت کنید، تا مبادا در دوز مصرفی مکمل بیوتین زیاده روی کنید.

اختلال در نتیجه آزمایش خون

مقادیر بالای بیوتین در خون می‌تواند در آزمایش خون نیز اختلالاتی را به وجود آورد و به عنوان مثال مقدار هورمون‌های تیروئید را دچار افزایش یا کاهش کند. بنابراین از قرص و آمپول این ویتامین در دوزهای توصیه شده باید استفاده کرد.

واکنش های آلرژیک

در موارد بسیار نادر ممکن است برخی از افراد به ترکیبات موجود در آمپول بیوتین بپانتین حساسیت داشته باشند. در این صورت ممکن است التهاب پوستی، قرمزی، خارش، تورم و تاول پوستی مشاهده شود. همچنین در برخی موارد نیز ممکن است در محل تزریق سوزش، قرمزی و خارش به وجود آید.

آیا پس از تزریق این آمپول می‌توان رانندگی کرد و یا کارهای سنگین انجام داد؟

اگر در زمان استفاده از این آمپول احساس گیجی، خواب آلودگی و یا سردرد دارید، بهتر است از رانندگی و یا انجام کارهای سنگین خودداری نمایید. اگر استفاده از این آمپول حس خواب آلودگی، سرگیجه و کاهش فشارخون را به همراه دارد از رانندگی باید خودداری شود. بسیاری از داروسازان به بیماران توصیه می‌کنند که همزمان با مصرف این دارو از نوشیدن الکل جدا خودداری کنند؛ زیرا این کار تشدید احساس خواب آلودگی را به همراه خواهد داشت.

تفاوت آمپول بیوتین ایرانی و خارجی

اکنون که در بازار آمپول بیوتین بپانتین خارجی کمتر از گذشته یافت می‌شود، بسیاری از افراد نگران هستند که مبادا با مصرف آمپول بیوتین بپانتین ایرانی دچار عوارض شده و یا نوع ایرانی این محصول تاثیر نوع خارجی آن را نداشته باشد. باید بگوییم که ترکیبات نوع ایرانی و خارجی این محصول کاملا یکسان است و هر یک را به جای دیگری می‌توان استفاده کرد.

آمپول بیوتین بهتر است یا قرص بیوتین؟

بیوتین ویتامین B7 و بپانتین ویتامین B5 است که معمولا برای تقویت و جلوگیری از ریزش مو هر دو در کنار یکدیگر مورد تجویز قرار می‌گیرند. جهت تامین این ۲ ویتامین برای بدن از طریق مکمل‌ها هم می‌توان از قرص استفاده نمود و هم آمپول. اما کدامیک بهتر است؟ در واقع باید بگوییم که هر دو یکی هستند اما سرعت اثرگذاری آمپول در بدن بیشتر از قرص است. بنابراین اگر مایلید در مدت زمانی اندک سلامت موهای خود را بهبود بخشید، بهتر است از آمپول بیوتین بپانتین به جای قرص آن استفاده نمایید. چنانچه به هر دلیل مایل به استفاده از آمپول نیستید، می‌توانید از قرص بیوتین بهره بگیرید اما مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا به هدف خود برسید.

 قرص بیوتین

هشدار در مورد مصرف آمپول بیوتین و بپانتین

ویتامین‌های گروه ب همگی محلول در آب بوده و اضافه آنها اغلب به سهولت از بدن دفع می‌شود اما به هر حال به میزان دقت مصرف باید توجه نمود. همچنین در موارد زیر برای جلوگیری از عوارض آمپول بیوتین و بپانتین از این فرآورده فقط با مشورت پزشک مصرف نمایید:

 • ابتلا به فشار خون بالا
 • داشتن بیماری‌های قلبی-عروقی
 • مبتلا بودن به بیماری‌های کلیوی
 • داشتن حساسیت‌های پوستی

قیمت آمپول بیوتین چقدر است؟

اکنون چند سالی است که دیگر به راحتی نمی‌توانید در داروخانه‌ها آمپول بیوتین بپانتین خارجی را بیابید. نوع خارجی این آمپول به نسبت ایرانی قیمت بسیار بالاتری دارد اما نوع ایرانی را عموما با قیمت‌های بسیار مناسب می‌توانید تهیه کنید. در میان عموم اینچنین جا افتاده است که آمپول بیوتین بپانتین خارجی کیفیت بالاتری دارد و با اثرگذاری بهتر در درمان ریزش مو موفق‌تر عمل می‌کند. اما باید بدانید که آمپول بیوتین ایرانی نیز اکنون در شرکت‌های بسیار معتبر داخلی تهیه شده و با کیفیتی مطلوب توانسته است رضایت بسیاری از مصرف‌کنندگان را جلب نماید. قیمت آمپول بیوتین ایرانی نیز بسته به شرکت سازنده آن کمی متفاوت است اما معمولا قیمت‌ها در یک رنج هستند.

خرید آمپول بیوتین

برای خرید آمپول بیوتین آلمانی (خارجی) یا ایرانی حتما باید به داروخانه‌های معتبر کشور مراجعه کرده و از مراکز نامعتبر این محصول را خریداری نکنید. آمپول بیوتین باید با نسخه پزشک تهیه شود. عمده مصرف این فرآورده همان‌طور که پیشتر نیز اشاره کردیم، حفظ سلامت مو و جلوگیری از ریزش آن است. در بسیاری از موارد پزشکان توصیه می‌کنند که در کنار خرید این آمپول از یک مکمل تقویت کننده مو نیز استفاده شود تا مصرف‌کننده شاهد نتایج بهتری باشد.

پیشنهاد می‌دهیم این مقاله را هم مطالعه کنید: تاثیر آمپول بیوتین بپانتن در داشتن موهای سالم و زیبا

آمپول بیوتین برای پوست

به گفته متخصصان استفاده از ۲ ویتامین بیوتین و بپانتین در کنار یکدیگر به جز آنکه برای سلامت مو مفید بوده و خشکی پوست سر، شوره سر، موخوره و ریزش مو را درمان می‌کند، در حفظ سلامت پوست و طراوت آن نیز بسیار موثر واقع می‌شود. این دو ویتامین حتی در استحکام ناخن‌ها نیز مفید هستند. با این حال بدون نسخه پزشک از آمپول بیوتین بپانتین استفاده نکنید.

سخن پایانی

بیوتین و بپانتین ویتامین‌های گروه B بوده که محلول در آب هستند. این ویتامین‌ها عملکردهای بسیار مهمی را در بدن کنترل می‌کنند. یکی از این عملکردها تاثیر مثبت آنها در استحکام و ضخامت مو محسوب می‌شود. با کمبود این ویتامین‌ها علائم بسیاری در فرد ایجاد می‌شود که ریزش مو یکی از آن‌ها خواهد بود. آمپول بیوتین و بپانتین در مواقعی که فرد در جذب این ویتامین‌ها دچار مشکل است و یا مشکلات حاد را تجربه می‌کند تجویز می‌شود. اگر نگران عوارض آمپول بیوتین و بپانتین هستید، با دقت زیاد آن‌ها را از مواد غذایی سالم به‌طور روزانه دریافت کنید. قبل از مصرف حتما شرایط جسمی خود را برای پزشکتان شرح دهید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۱۳۸ میانگین: ۳.۹]
منبع webmd

پست های مرتبط

172 نظرات
 1. naghmeh می گوید

  سلام آمپول بیوتین بپانتن با قرص تیروئید تداخل داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر تداخلی ندارند. اما اگر مکمل های خوراکی جهت تقویت مو مصرف میکنید که حاوی زینک و یا آهن هستند حداقل ۲ ساعت با مصرف لووتیروکسین فاصله بگذارید.

  2. كامليا می گوید

   سلام عوارض دارویی این امپول ها ممکن حساسیت رحم و واژن باشه ؟

   1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

    سلام کاربر عزیز
    این عوارض در مورد این ویتامین ها گزارش نشده است.

 2. ندا می گوید

  قرص بیوتین در داروخانه وجود داره. آیا قرص بپانتین هم داریم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز خیر فرم خوراکی آن موجود نیست.

 3. سحر می گوید

  کسایی که واکسن گارداسیل استفاده میکنن میتونن از این آمپول استفاده کنن مشکلی پیش نمیاد،؟؟ من ۴ماه پیش کرونا گرفتم و بعدش کراتین کردم الان ریزش زیاد گرفتم، میخوام از داروخانه تهیه کنم تاثیرداره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   آیا واکسن را تزریق کرده اید و یا قصد تزریق آن را دارید؟
   بله بیوتین در برخی از افراد تاثیر زیادی در تقویت مو دارد. همینطور مکملهای ترکیبی خوراکی…. یکی از مشکلات ناشی از بیوتین ایجاد تداخل در جواب برخی از آزمایشات می باشد.

 4. maryam می گوید

  سلام آیا تزریق آمپول بیوتین و بپانتن قاعدگی رو به تاخیر میندازه؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در منابع به این عوارض اشاره ای نشده است.

   1. محمد‌خانی می گوید

    سلام‌آمپول‌بیوتین‌و‌بپانین‌رو‌میشه‌همزمان‌‌تویک‌سورنگ‌زد‌‌‌ فوارضی‌که‌ندارد

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     زیر نظر پزشک میتوان به این صورت استفاده نمود.

 5. پوریا می گوید

  آیا این آمپول باعث خواب رفتگی و گز گز در انگشتان پا هم میشود ؟؟؟ مصرف آن بریا افراد دیابتی ضرری دارد ؟؟!

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بپانتن ممکن است باعث احساس گز گز شود…. خیر منع مصرفی از جهت دیابت وجود ندارد اما ترجیحا با پزشک خود مشورت داشته باشید.

 6. امیدجعفری می گوید

  سلام ایارویش مجددمو رو بهمراه داره

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر تارهای مو نازک و کرک مانند شده اند و ریشه مو ضعیف شده است پیشنهاد میشود در کنار مصرف مکملها که باعث تغذیه ریشه ی مو میشود از محلول ماینوکسیدیل هم استفاده شود که تاثیر زیادی در افزایش خونرسانی به فولیکول مو و به دنبال آن تقویت مو دارد.

 7. امیدجعفری می گوید

  سلام روزبخیر آیارویش مجددمو رو بهمراه داره؟

 8. شیما می گوید

  آیا مصرف این آمپولها برای کسی که مشکل هورمون و همینطور تومور غده هیپوفیز داره مجازه؟؟؟ ریزش موی شدید گرفتم و پرولاکتینم بالاس با این آمپولها ریزش مو درمان میشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   مشکل هورمونی ناشی از همان ادنومای هیپوفیز میباشد در این شرایط تزریق این دو آمپول مشکلی ندارد ولی قبل از مصرف با پزشکتان هم مشورت نمایید.

 9. M می گوید

  سلام ببخشید من نامزدم بیوتین۵میلی گرم خریدم ایا برای من هیچ مشکلی نداره برای باردار شدن هم مشکلی ایجاد نمیکنه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در مورد تاثیر این دارو در دوران بارداری مطالعه ای انجام نشده است. در چنین مواردی دارو بایستی با اجازه ی متخصص زنان مصرف شود.

 10. عارف می گوید

  سلام و درود. آیا تزریق هر هفته یک بار این دو آمپول باعث پرپشت شدن موی ریش و سیبیل میشود؟
  با تشکر

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر این تاثیر را ندارند. در صورتی که ریزش موی سکه ای در این ناحیه دارید باید داروی دیگری استفاده شود.

 11. رهاسمیعی می گوید

  سلام ببخشید من به داروخانه مراجعه کردم و آمپول بیوتینو بهم دادن و گفتن هر ۳روز تزریق کنم تا ۱ماه اول وبعدش هر ۱هفته تا ۶ماه باتوجه به این که من مشکل تیروئید دارم و توی سینم غده فیبروآدنوم دارم مشکلی پیش نمیاد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تا کنون منع مصرفی برای این دارو در مشکلات ذکر شده گزارش نشده است. اما بیوتین میتواند نتایج برخی آزمایشات را تغییر دهد اگر قصد انجام آزمایشی را دارید موقتا تزریق آن را قطع نمایید.

 12. الهام احمدی می گوید

  سلام وقت بخیر
  آیا در دوران قاعدگی(روز دوم قاعرگی)میشه آمپول بیوتین و بپانتین رو تزریق کرد، مشکلی ایجاد نمی شه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله مشکلی ندارد

 13. علیرضا می گوید

  سلام،میخواستم بدونم ک واقعا واسه رویش مجددموتاثیر داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این دارو مکمل میباشد. اگر ریزش مو علت زمینه ای نداشته باشد یکی از راها برای تقویت مو مصرف خوراکی مکملها میباشد.

 14. امیر می گوید

  سلام. من این آمپول رو با مشورت پزشک خریداری کردم، میتونم خودم به تنهایی تزریق کنم به ران پام ؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   اگر در این حوزه مهارت دارید و اموزشهای لازم گزراندید می توانید انجام دهید لازم به ذکر است تزریق به صوت عضلانی است

 15. مینا می گوید

  سلام. آیا استفاده از آمپول بیوتین بپانتین همراه با مصرف قرص روآکوتان مشکلی ایجاد میکند؟ تداخلی ندارند؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر مشکلی ایجاد نمی کند.

   1. اسما ابراهیمی می گوید

    سلام خسته نباشید ..ببخشید من تیروئید کم کار دارم و موهام اصلا رشد نداره میخوام آمپول بیوتین خارجی بخرم تاثیری میزاره رو موهام

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     بیوتین در این مورد به عنوان مکمل بوده و نمیتوان گفت به طور قطع تاثیرگذار است و یا خیر.

 16. یاسمین می گوید

  سلام من آمپول بیوتین و دکسپانتنول تزریق کردم اما بعد ۶ دوره ک تزریق کردم حالا کف سرم خارش داره آیا عوارض اونه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   ممکن است از عوارض دکسپانتول باشد. اگر تورم و قرمزی در صورت ، بثورات جلدی و یا تنگی نفس و… داشتید به مرکز درمانی مراجعه نمایید.

 17. سمیرا می گوید

  سلام..بعداز گذشت ۶هفته از تزریق بیوتین مجدد کی میتونیم استفاده کنیم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بیوتین تزریقی زیر نظر پزشک مصرف نمایید. اما فرم خوراکی آن را میتوان بدون نیاز به نسخه ی پزشک از داروخانه تهیه کرد در نظر داشته باشید ممکن است باعث تغییر نتایج ازمایشات شود.

 18. عباسی می گوید

  درود بر شما خانم دکتر.
  من دو ماه پیش کرونا گرفتم و الان خیلی سرم ریزش مو داره. شروع کردم به خوردن قرص هیرویت و استفاده از ماینوکسیدل ۲ درصد (دو بار در روز). آیا از این آمپول ها استفاده بکنم؟ یک دوره شش تایی.
  از قرص بیوتن ۸۰۰ چطور؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله زیر نظر پزشک میتوانید استفاده نمایید. و یا از قرص بیوتین. اما در نظر داشته باشید بیوتین ممکن است جواب برخی از تست های آزمایشکاهی را تغییر دهد.

 19. سحر می گوید

  سلام من واکسن کرونا زدم و از سه هفته قبلش هم هر هفته امپول بیوتین و بپانتین تزریق کردم الان مشکلى نداره ادامه بدم تزریق رو؟اخه باید شش هفته بزنم با واکسن کرونا که مشکلى بوجود نمیاره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   خیر تداخلی ندارد

 20. پریسا می گوید

  سلام روز خوش
  پسر ۱۴ ساله ای دارم دچار ریزش مو و شوره سر هست. به دکتر مراجعه کردم و شامپو ضد شوره، قرص بیوتین و و ویتامین و محلول دادند. آیا میتواند از بیوتین و بپانتین تزریقی هم استفاده کند. اگر جواب بله هست لطفا مقدارش را بفرمایید. ممنون

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر پزشک تخصص پوست داشته اند همین داروها ادامه داده شود و نیاز به مکمل دیگری نیست. در غیر اینصورت برای تشخیص درست و شناخت علت اصلی به متخصص پوست مراجعه نمایید.

   1. ریحان می گوید

    سلام من بیوتین و دکسپانتول را قاطی کردم تزریقش مشکلی نداره؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر گرامی
     خیر ایرادی ندارد در صورتی که پزشک تجویز نموده باشند.

 21. Hasti می گوید

  سلام وقت بخیر من دیروز دوز ۶ امپول بایوتن و بپامین رو زدم هنوز هیچ اثری نداشته تار موهام نازکه به شدت و ریزش دارم، و البته قرص زینک و قرص بایوتن و قرص هیرتامینم مصرف می کنم ، به نظرتون تا ٣ ماه زدن امپول ها رو ادامه بدم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   در قدم نخست به متخصص پوست مراجعه نمایید تا با گرفتن شرح حال کامل و انجام ازمایش علت اصلی تشخیص داده شود. در صورت استفاده از هیرتامین نیاز به استفاده از بیوتین و زینک نمی باشد.

 22. عارف می گوید

  سلام، جایگزین ایرانی آمپول بیوتین و بپانتین چیه؟ لطفا برای هردو جایگزین بگید

 23. ریحان می گوید

  سلام ، شما برای رویش مجدد مو که ۱۰۰% قطعی جواب بده چی پیشنهاد میکنید؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   فردی که دچار این مشکل شده است چه سنی و چه جنسیتی دارد. آیا علائم دیگری دارد به جز ریزش مو دارد و چه داروهایی در حال حاضر مصرف میکند.

 24. حسین می گوید

  سلام
  من چند ماه پیش حدود دودوره این آمپولو تزریق کردم و تازگیا با رویش بسیار زیاد مو در دستو و صورت و پاها مواجه شدم که دچار مشکل شده برام در ضمن ماینوکسیدیلم دو ماه برای سرم استفاده میکنم میخوام بدونم علت زیاد رویش مو در بدنم برای چیه

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   در مکمل‌های تقویت مو معمولا از ترکیبات هورمونی استفاده نمی‌شود، در نتیجه موهای زائد نیز نباید با خوردن آنها زیاد شوند. پس در پاسخ به این سوال که مکمل مو و موهای زائد چه ارتباطی با هم دارند و آیا مصرف مکمل‌ها موجب افزایش رشد موهای زائد می‌شود یا نه، باید بگوییم که خیر؛ با اینکه مکمل‌های تقویت مو روی همه فولیکول‌های مو در سراسر بدن تاثیر می‌گذارند اما از آنجایی که اغلب فاقد ترکیبات هورمونی هستند، سبب افزایش موهای زائد نمی‌شوند.

 25. ghasem می گوید

  سلام‌من مدتی آمپول بیوتین وکورتون رو زیرپوست سرتزریق میکردم موهام عالی شده بودن ریزشش ازبین رفت وحتی اونایی هم که ریخته بودن دراومدن اما بعدازمدتی معده ام عصبی شده بودوهمیشه قاروقورمیکردبه طوری که اطرافیان صداشومیشنیدن مصرف آمپول روقطع کردم معده ام خوب شد آیا این دوبه هم ربط دارن؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تاکنون در مورد بیوتین چنین عارضه ای به ثبت نرسیده است و در مور کورتون اگر نام آن تریامسینولون بوده است آن هم منجر به چنین عارضه ای نمی شود.

 26. ghasem می گوید

  به نظرشما تزریق آمپول بیوتین وبپانتین زیرپوست سربه منظورپرپشت شدن موها هفته ای یک بار عوارضی دارد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تزریق زیرجلدی فقط در حیوانات آزمایشگاهی تست شده است.

 27. ghasem می گوید

  نه اینطور نیست الان چندین ساله که درشیراز این کاریعنی تزریق بیوتین بپانتین باسرنگ انسولین زیر نظردکترپوست ومو انجام میشه وخیلی هاهم این کارروانجام میدن من هم یک دوره دوماهه کامل انجام دادم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   کاربر عزیز
   پاسخ ها ی داده شده در کامنتها بر اساس مطالعات و مقالات چاپ شده می باشد اما ممکن است روش تزریق زیرجلدی توسط کلینیک و یا کلینیک هایی بر اساس پروتوکل انجام شود و از آنجایی که در این زمینه تخصص دارند میتوانید بر اساس روش پیشنهادی انان عمل نمایید.

 28. مرتضی قویدل می گوید

  سلام
  آیا بیوتین و بپانتین خارجی با ایرانی فرق داره
  یا محتواش یکیه فقط قیمت خارجی بالاس؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   ماده ی موثر یکسان دارند ولی فرمولاسیون و مواد جانبی متفاوت.

 29. ghasem می گوید

  ببخشید من‌جوابم‌رودریافت نکردم‌.هم اکنون تزریق بیوتین بپانتین زیرپوست سر اینجازیرنظرمتخصص انجام میشه وخیلی هاانجام میدن و واقعا هم جواب میده اما من هرجاتحقیق میکنم میگن که بیوتین بپانتین فقط باید عضلانی تزریق شه حالا نمیدونم تزریق زیرپوستی کاردرستی هست یانه؟عوارض دارد یاندارد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام مجدد کاربر گرامی
   در دو کامنت به سوال شما پاسخ داده شد.

 30. سمیه می گوید

  سلام ببخشبد من سه ماه هفته یبار امپول بیوتین تزریق کردم بد از قطعش جوشای وحشتناک زدم میخواستم بدونم بخاطر تزریق بیوتینه

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   خیر ارتباطی ندارد چرا که خود بیوتین در بهبود ساختار پوست و مو تاثیر مستقیمی دارد.

 31. مینا می گوید

  سلام ایا خرید امپول بیوتین از داروخانه آزاد است ؟یا حتما باید نسخه ی پزشک را داشت؟ ممنون میشم جواب بدهید .

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   با نسخه پزشک به داروخانه مراجعه کنید.

 32. مهدی می گوید

  سلام
  شما چه دارویی رو برای درمان قطعی ریزش مو توصیه میکنید.
  جنسیت مرد، سن ۳۶ سال
  طبق آزمایش و چکاب کامل هیچ ویتامینی کم نیست.
  مشکل در هورمونی هم نبود.
  خیلی خیلی کم، کم کاری تیروئید دارم.

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   ابتدا باید تیروئید تان را با توجه به توصیه پزشک متخصص کنترل کنید و در کنارش از مکمل های مانند هیرویت ، پیلفود، اکولایف و یا فولیکوژن همراه با شامپو ها و سرم های ضد ریزش استفاده کنید.

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عززی
   در صورتی که موهای شما پرز مانند و نازک شده است از محلول ماینوکسیدیل موضعی برای ضخامت مجدد آنها استفاده نمایید و در کنار آن یکی از انواع مکمل خوراکی تقویت مو.

 33. ژاله می گوید

  سلام , من بعد از تزریق یک دوز بیوتین و بپانتین , کمی عضلات شکمم گرفته , آیا خطرناک است و باید دوزهای بعدی رو قطع کنم ؟
  متشکرم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   عارضه ای که اشاره کردید تاکنون با این دو ویتامین گزارش نشده است.

 34. ماهان می گوید

  سلام من از وقتى که دوز دوم این امپول رو زدم کلیه سمت چپم درد میکنه و دقیقا به عضله چپ هم تزریق کردم. من دوتاستراید هم میخورم میخواستم بپرسم عارضه این امپول هست یا اینها باهم تداخل دارند؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   هیچ کدام با دوتاستراید تداخلی ندارند.

  2. بیتا می گوید

   باسلام،دخترم ۱۳سال و ۱۰ماه سنش هست،ریزش موی شدید داره،۷ ماه پیش آخرین چکاپ بردم آزمایشاتش نرمال بود مشکل کم خونی و غیره نداشت…اما ۴ماه میشه ریزش مو داره میتونم قرص بیوتین بدم ؟؟

   1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

    سلام کاربر عزیز
    موقتا شربت زینک پلاس را مصرف نمایند.

 35. احسان می گوید

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من چندین دوره دو سه ماهه از مولتی ویتامین ها استفاده کردم، الانم بخاطر شدت گرفتن ریزش مو دوباره دارم استفاده میکنم و برای اولین بار همزمان از این دو آمپول هم دارم استفاده میکنم. ( فقط یکبار تزریق کردم). من سابقه ی سنگ کلیه دارم ولی اصلا مداوم نیست، فقط دو سه تا سنگ ۲ میلیمتری چندین ساله توی کلیه هام مونده. حالا با مصرف این مولتی ویتامین ها و آمپولها یه درد مداومی توی دو تا کلیه هام حس میکنم. میتونه عوارض این داروها باشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   یکی دو مورد از ترکیبات موجود در هیرویت بهتر است در افرادی که دچار سنگهای اگزالاتی هستند و یا مشکل دیگری در کلیه دارند با احتیاط استفاده شود.

 36. شیوا می گوید

  سلام خسته نباشید
  میشه این دوتا آمپول رو ترکیب کرد و یک جا تزریق بشه

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله مانعی ندارد.

 37. میثم می گوید

  خانووم دکتر من آمپول بیوتین و بپاتین رو با هم تزریق میکنم و قرص بیوتین رو هم روزانه یک عدد مصرف میکنم ولی ریزش مو بیشتر شده و میگن ابتدا ریزش موهای سست زیاد شده و بعدا مجدد رشد میکنه آیا درسته؟!

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   ریزش مو می تواند علت های مختلفی داشته باشد لطفا طبق نظ پزشک متخصص آزمایشات لازم را انجام دهید تا به صورت قطعی علت مشخص شود و سپس شروع به درمان کنید.

   1. بیتا می گوید

    باسلام،دخترم ۱۳سال و ۱۰ماه سنش هست،ریزش موی شدید داره،۷ ماه پیش آخرین چکاپ بردم آزمایشاتش نرمال بود مشکل کم خونی و غیره نداشت…اما ۴ماه میشه ریزش مو داره میتونم قرص بیوتین بدم ؟؟

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   شما در حال مصرف دو ویتامین از گروه ویتامین بی هستید. پیشنهاد میشود به جای آمپولها از مکمل های خوراکی تقویت مو که اکثرا حاوی ویتامین، مواد معدنی و اسیدهای آمبنه هسنتد استفاده نمایید.
   و اگر ریزش مو شدید می باشد به متخصص مو مراجعه نمایید.

 38. Meysam می گوید

  خانوم دکتر من هر دو آمپول رو میزنم روزانه هم قرص بیوتین میخورم و ریزش مو بیشتر شده ولی میگن موهای سست میریزه دوباره رویش داره آیا درسته؟

 39. مهسا می گوید

  سلام.وقت بخیر…آیا تزریق این دو آمپول برای بیماران دیابتی مشکلی ایجاد نمیکند؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   خیر مانعی ندارد.

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بیوتین ممکن است در جواب تستهای آزمایشگاهی اختلال ایجاد کند.

 40. دلارام می گوید

  سلام من ریزش مو ندارم ولی میخوام برای رشد سریعتر موهام آمپول بیوتین بزنم آیا تاثیری داره ؟ و اینکه در کنارش قرص رجوا هم میخورم

  1. شکاری می گوید

   درود،بعد ز تزریق یک بار بیوتین و دکسپانتول یک ماه هست که خارش در ناحیه کشاله ران دارم،ایا این عارضه میتونه به علت این تزریق باشه؟

   1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

    سلام کاربر عزیز
    بله احتمال آن وجود دارد که تا یک ماه بعد حساسیت پوستی خود را نشان دهد ولی در مورد این داروها احتمال ان کمتر می باشد.
    اگر علائم ادامه یافت و همراه با تغییر رنگ پوست در این ناحیه بود جهت بررسی علت و درمان به متخصص پوست مراجعه نمایید.

 41. وحید می گوید

  سلام
  من امپول بیوتین بپانتن رو هروز زدم به مدت ۸ روز.ایا عارضه جدی پیش خواهد اورد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بیوتین پاسخ تست های آزمایشی را تحت تاثیر قرار میدهد.

 42. Rezvani می گوید

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر
  من خانم هستم و ۳۱سالم هست، حدود یکسال و نیم دچار کم کاری تیروئید شدم که مدتی هست کنترل و تنظیم شده، تقریبا از همون زمان دچار ریزش مو شدم، هیرویت حدود ۶ماه و زینک حدود ۲-۳ماه مصرف کردم اوایل کم شد ولی مجدد شروع شد، الان هم وقتی موهام خشک هست ریزش زیادی نداره ولی وقتی حمام میرم خیلی میریزه( البته تو این دو سال دوبارم موهامو کراتین کردم)، و اینکه قرص آسنترا ۵۰ هم حدود ۱/۵-۲ماه مصرف میکنم. به خاطر کم کاری تیروئیدمم هر ۳ الی ۶ماه آزمایش میدم که فعلا دکتر فقط برام قرص کم خونی حدود ۳ماه پیش تجویز کردند و بقیه موارد به گفته دکتر مشکلی نداشت، میشه لطفا راهنماییم کنید و اینکه به نظرتون آمپول بیوتین و بپاتین و قرص هیرتامین مصرف کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   از انواع مکمل های خوراکی تقویت مو فقط یک نوع را استفاده نمایید. اگر همچنان دارویی مانند لووتیروکسین مصرف می نمایید بین مصرف آن با مکمل و قرص آهن ۲ ساعت فاصله قرار دهید.

 43. مصطفی می گوید

  سلام وقت بخیر
  من ریزش مو وحشتناک دارم
  آیا خوبه بنظرتون از آمپول بیوتین استفاده کنم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   اگر ریزش مو شما ناشی از کمبود ویتامین باشد بله عالی است.

 44. S می گوید

  سلام وقت بخیر آپول بیوتین و بپانتین زدن دیروز امروز صبح در صورت روی گونه هاشون تورم پیدا کردن ورم کرده اون قسمتا ژل پاژ داشته، اسهال و تنگی نفسم داشتن که اسهالش برطرف شده با آب خوردن لطفا راهنمایی میکنید خانوم دکتر

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   به طور کلی در چنین مواقعی در صورتی که دارو خوراکی می باشد باید قطع شود و به مرکز درمانی مراجعه شود.

 45. S می گوید

  برای ورم صورتشون چیکار کنن قرص آمپول معرفی میکنین یا با گذشت زمان از بیت میره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   در صورت حاد و شدید نبودن علائم و عدم منع مصرف آنتی هیستامین یکی از انواع آنتی هیستامین مانند ستیریزین لوراتادین و… مصرف شود و اگر شرایط اورژانسی باشد نیاز به تزریق دارو می باشد.

 46. S می گوید

  برای ورم صورتشون چیکار کنن قرص آمپول معرفی میکنین یا با گذشت زمان از بیت میره؟
  سلام وقت بخیر آپول بیوتین و بپانتین زدن دیروز امروز صبح در صورت روی گونه هاشون تورم پیدا کردن ورم کرده اون قسمتا ژل پاژ داشته، اسهال و تنگی نفسم داشتن که اسهالش برطرف شده با آب خوردن لطفا راهنمایی میکنید خانوم دکتر

 47. فضل اله اعتبار می گوید

  سلام خانم دکتر
  بعد ارثز عمل جراحی دخترم ۳۰ساله وحشتناک ریزش مو پیدا کرد
  ایا دوز تزریق بیوتین ودکسپانتول هفته یک جفت کافیه
  وتا چند هفته ادامه بدهد

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   مصرف مکمل های خوراکی چون زینک پلاس و یا سلن پلاس پیشنهاد می شود. در صورتی که منع مصرفی برای استفاده وجود نداشته باشد می توانند طولانی مدت حتی تا سالها استفاده کنند.

   1. امید می گوید

    سلام خسته نباشید من کاشت مو انجام دادم برای تقویت علاوه بر مکملهای که استفاده میکنم این دونوع امپول هم استفاده کنم ایا موهام بهتر میشن؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     داروهای مکمل تجویز شده کفایت می کند.

 48. مژده می گوید

  سلام خسته نباشید
  من ۱۶سالمه و موهام به شدت ریزش داشت و بعد کرونام این ریزش دوبرابر شد به طوری که الان احساس میکنم کنار موهام داره خالی میشه و موهام شدیدا نازک و شکننده شدن
  برای سن من مشکلی نداره تزریق این آمپولا؟و اینکه خارجی و ایرانیش تفاوت زیادی باهم دارن؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بهتر است از فرم های خوراکی مکمل های تقویت مو استفاده نمایید.

 49. mina می گوید

  سلام ببخشید من شش جلسه هست ک لیزر کردم برای موهای زیر بغل و بیکینی …بخاطر اتفاقی شوکی ب من وارد شد و دو دوره قاعدگی من بهم ریخت و الان ریزش شدید مو دارم دکتر برام امپول بیوتین داد و تزریق کرد حالا سوال ایا در روند لیزرم تداخل ایجاد میکنه؟ موهایی که بر اتر لیزر ریخته دوباره بخاطر امپول برمیگرده؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر بر موهای بدن تاثیری ندارد.

 50. مهیار می گوید

  سلام آیا این دو آمپول ترکیب بشن بعد تزریق یا جدا جدا تزریق فرقی توی تاثیرشون داره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   می توانند با هم ترکیب شوند مشکلی ندارد.

 51. مانا می گوید

  سلام خانوم دکتر بیمار تالاسمی ماژور هستم و ۳۴ سالمه از مرداد ماه موهام شروع به ریزش کرد شهریور ماه کرونا گرفتم بعد از آن ریزش بیشتر شد خصوصا تو این دوماه اخیر موقع دوش گرفتن و پس از آن آیا من می‌توانم از آمپول بیوتین و دکسپانتنول استفاده کنم چون من منع دارویی دارم )ویتامین Aو C رو نمیتوانم استفاده کنم ) متخصص پوست رفتم فقط شامپو و اسپری لامینین دادن و قرص یونی زینک ر هم مصرف میکنم ممنون میشم راهنمایی کنین
  مشابه امپول بیوتین ب پانتین نمونه ایرانی همون بیوتین دکسپانتنول هستش ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله آمپول بپانتن همان دکسپانتنول می باشد. در صورت تایید پزشکتان میتوانید آنها را تهیه نمایید.
   بیوتین در نتیجه ی برخی آزمایشات اختلال ایجاد می نماید بنابراین چند روز قبل از انجام آزمایش بهتر است مصرف آن را قطع نمایید.

 52. سحر می گوید

  آیا در صورت استفاده از لیزر موهای زاید و در صورت ریزش موی سر بر اثر کرونا…استفاده از این آمپول در همه موهای بدن و سر تاثیر میزاره…و نتیجه لیزر رو مختل میکنه…

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر تاثیری بر موی بدن ندارد.

 53. شکاری می گوید

  درود،بعد ز تزریق یک بار بیوتین و دکسپانتول یک ماه هست که خارش در ناحیه کشاله ران دارم،ایا این عارضه میتونه به علت این تزریق باشه؟

 54. نوروزی می گوید

  سلام خانم دکتر خسته نباشید دختر من ۱۳ سالشه بعد از تزریق دوز دوم واکسن موهاش شدیدا ریزش گرفت خیلی میریزه جوری که شقیقه هاش یکم خالی شده دیشب آمپول بیوتین و دکسپانتول براش گرفتم تزریق کرد امروز صبح صورتش ورم کرده و خارش داره برای ورمش چیکار کنیم و اینکه دیگه تزریق نکنه ؟ اگه این دارو خوراکی هم داره لطف میکنید اسمشو بگید ممنونم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   درسته در این شرایط باید حتما مصرف دارو قطع و در صورت نیاز به مرکز درمانی مراجعه شود.

 55. حسین می گوید

  سلام خانم دکتر من بعد تزریق آمپول روی بازوهام تاول زده اثرات تزریق آمپول بپامین هست ؟ چی کار کنم قطع کنم دوره مصرفو؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله اگر اطمینان دارید بثورات ایجاد شده عارضه و یا حساسیت به همین داروست مصرف آن را قطع نمایید.

 56. حسین می گوید

  سلام خانم دکتر من بعد ۲ بار تزریق آمپول بپامین روی بازوهام تاول زده چندتایی چی کار کنم قطع کنم مصرف امپولهارو؟؟

 57. فائزه می گوید

  سلام خانم دکتر امپول بیوتین دکسپانتونل برای کسی که ریزش مو شدید داره تا چه مدت هفته ای یک بار استفاده بشه؟ آیا امپول نوروبین رو همزمان باهاش بزنیم مشکلی پیش نمیاد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در مورد دفعات تزریق بر اساس تجویز پزشکتان عمل نمایید.
   خیر تزریق نوروبیون با ان مشکلی ایجاد نمی کند.

   1. مریم می گوید

    سلام خانم دکتر وقت بخیر من به پیشنهاد یکی از دوستانم آمپول بیوتن بپانتین رو از داروخانه خریدم و الان هفته ای یکبار تزریق میکنم الان که هفته سوم هستش به شدت رو تمام قسمت های بالاتنه حتی صورتم هم خارش شدید پیدا کردم قبلا سابقه این مدل خارش رو نداشتم باید مصرف دارو رو قطع کنم؟؟؟؟ ضمنا بنده بیماری ام اس دارم و ۲۷ سالم هستش به شدت هم موهام ریزش داره در حدی که دیگه موهام قابل شمارش شده و کف سرم مشخصه

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     اگر غیر از تزریق آمپولها از داروی دیگری ظرف یک ماه گذشته استفاده نکرده اید ممکن است خارش ایجاد شده نتیجه ی حساسیت و یا عارضه ی بیوتین و بپانتن باشد. در این حالت مصرف آن باید قطع و همان ترکیب از شرکتی دیگر تهیه شود ویا مکمل های خوراکی جایگزین آن شود.

 58. سیدمجتبی رضوی باباحیدری می گوید

  باسلام
  آیا بعداز رشد مجدد
  کسانی که موهای سفیدیشان هم ریزش داشته سفید رویش می شود یا نه موهابه رنگ سیاه رشد میکنند،؟
  باتشکر

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   قاعدتا به رنگ سفید مجدد رشد خواهند کرد.

 59. زهرا می گوید

  سلام وقتتون بخیر امپول بیوتین و بپامین رو سه دوز زدم زانو درد شدیدی پیدا کردم میتونه از عوارض تزریق باشه؟یا ارتباطی نداره؟بنظرتون سه دوره بعدی رو تزریق کنم زانو دردم بیشتر میشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر از عوارض این ویتامین ها نمی باشد.

 60. میترا می گوید

  باسلام بازدن دوز ششم بیوتین بپانتن..دچار تپش قلب و بی قراری و خارش بدن شده ام چه درمانی پیشنهاد میکنید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با توجه به اینکه این عوارض در مورد این دو ویتامین گزارش نشده است،
   درصورت عدم بهبودی باید عوامل دیگر با توجه به مصرف سایر داروها و یا سابقه ی بیماری برسی شود.

 61. سارا می گوید

  سلام ایا بعد از تزریق این آمپول ممکنه عوارضی مانند سر درد داشته باشه من چند روزه سر دردم بعد از تزریق

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر این عارضه را ندارند.

   1. محمد می گوید

    اگر این آمپول هارو باهم شب ساعت ۹به بعد استفاده بشه بهتره یا در روز ؟

 62. بهرام می گوید

  سلام. من آمپول بیوتین ب پانتن زدم ولی موهام به شدت نرم و نازک شده. با اینکه اصلا ریزش مو ندارم‌اما به خاطر نازکی بیش از حد شکل بدی پیدا کرده و اصلا حالت و شکل نمیگیره. مگه این آمپول نباید موهارو ضخیم کنه؟ پس چرا موهام از قبلش هم نازکتر شده؟ در ضمن هیرویت و قرص بیوتین هم مصرف میکنم. تمام سرم مو داره با تراکم یکسان اما خیلی نازک شده نمیفهمم دلیلش چیه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   قاعدتا نباید چنین نتیجه ای داشته باشد. البته سایر داروهای مصرفی و بیماری زمینه ای ممکن است در این مساله دخیل باشند.

 63. نرگس می گوید

  سلام ببخشید من آبان کرونا گرفتم ۳ماه بعدم کراتین کردم از اسفند هم ریزش مو دارم کلی مکمل میخورم این امپولا رو هم خارجی زدم کم شده اما قطع نشده
  خاستم بدونم تا الان ۴تاشو زدم میتونم از این ببعد سه روز ی بار بزنم و بعدش بلافاصله ۶تای بعدی رو مصرف کنم و وقفه نندازم؟ لطفا جواب بدین

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   لازم هست سایر داروهای مصرفی و بیماری زمینه ای خود را بیان نمایید. و اینکه ایا داروهای اشاره شده را پزشک تجویز نموده اند. باتشکر.

 64. حدیث سلیمان زاده می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  آمپول هارو تو دمای اتاق نگه داریم یا بزاریمشون تو یخچال؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در دمای اتاق در صورتی که کمتر از ۲۷ درجه باشد قابل نگهداریست.

 65. بهزاد می گوید

  سلام .من بهمن ماه امیکرون گرفتم وبعد از اون ریزش مو شدید گرفتم یک نفر هم بهم گفت روغن کرچک وسیهدانه بزن ولی اثر نداشت الانم هم رفتم دکتر بهم ۶ امپول بیوتین و۶ تا دکسپانتول و ماینوکسیدیل ۵ وکپسول اپویتال زینکپلاس داده موندم آپولها را بزنم یا نه .عوارضی نداره.شنیدم اگر ماینوکسیدل را زدیم دیگه همیشه باید بزنیم راسته

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   بله اثرات ماینوکسیدیل برگشت پذیر هست… اگر آمپول ها را متخصص پوست تجویز نموده اند می توانید تزریق نمایید.

 66. محمد‌خانی می گوید

  سلام‌آمپول‌بیوتن‌وبپانتین‌را‌همزمان‌تو‌یک‌سورنگ‌‌بزنیم‌‌بهتر‌است‌یا‌‌ یا‌جداگانه‌‌بزنیم‌‌‌‌کدامش‌بهتر‌می‌باشد

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   میتوان در یک آمپول تزریق کرد.

 67. مصطفی می گوید

  سلام.بنده به علت ریزش شدید مو بعد از کرونا اکنون قصد تزریق این آمپول را دارم خواستم بدونم عوارضی مثل ضعف بینایی با خودش همراه نداره؟و اینکه من ۲۳ ساله هستم و آیا این دارو تاثیر در رشد مجدد مو داره یا خیر؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر چنین عارضه ای ندارند. اگر دچار کمبود این دو ویتامین شده باشید تزریق آنها موثر خواهد بود.

 68. ساسان می گوید

  سلام ، اینکه میگید آمپول ایرانی با خارجی که تفاوتی نداره اصلا اصلا درست نیست
  بهتره بگم که قابل قیاس نیست
  تقریبا میشه گفت که ایرانی اصلا کارایی نداره
  من کاشت مو انجام دادم ، اولین بار ایرانی رو استفاده کردم هیچ تغییر تو ضخامت و رشد موهام ندیدم اما وقتی خارجی – آلمانی رو استفاده کردم خودم که موهامو میبینم لذت میبرم
  حتما استفاده کنید

  1. ساحل می گوید

   دقیقاً درست میفرمایید.منم همین تجربه را دارم البته کاشت انجام ندادم ولی ایرانی اصلا اثر نداشت ولی امانی رو تا زدم و دوره تمام شد عجیب رشد قدی و ضخامت داد بهم

 69. حمیرا می گوید

  سلام خانم دکتر من بخاطر کم پشتی موهام دوسال هست اکستشن مو انجام میدم الان مدتی ریزش مو دارم وریشه موهام سست شده نمیتونه اکسیشن ونگه داره شش روز شروع به مصرف امپول بیوتین بپانتین کردم به نظر شما دوباره ریشه موهام مستحکم میشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کابر عزیز
   موقتا از مکمل های خوراکی تقویت کننده ی مو استفاده نمایید و در صورت نتیجه بخش نبودن به متخصص پوست و مو مراجعه نمایید.

 70. سید می گوید

  سلام ،اینکه میگین که مصرف بیوتین موجب تغییر نتایج آزمایش میشه، تا چند روز قبل از آزمایش دادن مصرف رو قطع کنیم؟ من بیوتین ۵ میل مصرف‌میکردم و حدود ۲و نیم روز بعد از قطعش (قرص بیوتین ) آزمایش دادم الان آزمایش من اشتباهه؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر آزمایش شما از یکی از انواع آزمایشات اندازه گیری هورمون های fsh ،LH ،T3 ،TSH، T4، کورتیزول ، PTH و یا ویتامین دی بوده است با پزشک خود در مورد تفسیر نتایج ازمایش مشورت نمایید.

 71. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید بهتربن زمان در روز برای تزریق این امپول ها با هم چه زمانی در روز هست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   زمان تزریق آن تفاوتی در اثربخشی ایجاد نمی کند.

 72. محمد می گوید

  سلام بهترین زمان برای تزریق این دو آمپول در روز چه زمانی هست اگه ساعت ۹به بعد شب بزنیم اشکال داره و این که بعد از تزریق در باسن راه بریم اثرش از بین میره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   در کامنتی دیگر پاسخ داده شد.

 73. Tahmine می گوید

  سلام وقت بخیر .میخوام بدونم که تزریق این امپول ها بیوتین ودکسپانتول میتونه تاثیری درجواب بیبی چک داشته ،،،؟؟؟یا قاعدگی رو عقب بندازه؟؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در آزمایشات خون جهت اندازه گیری برخی هورمون ها ممکن است تداخل ایجاد کند اما به bHCG اشاره ای نشده است.
   خیر بر روی سیکل ماهانه تاثیری ندارد.

 74. هنگامه می گوید

  سلام
  من دیابت نوع یک دارم و انسولین تزریق میکنم
  آمپول بیوتین بپانتین هر چند وقت یکبار تزریق کنم مشکلی به وجود نمیاره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   تزریق این دو آمپول نیاز به تجویز پزشک دارد. در صورت تایید ایشان بلافاصله قبل از انجام تست های آزمایشکاهی مانند اندازه گیری fsh بیوتین تزریق نشود.

 75. زارع می گوید

  سلام من بیماری ام جی دارم و الان هم کاشت مو انجام دادم.ایا مصرف بیوتین وبپانتن مشکلی با بیماری من نداره.قرص پرودونیزول۵و آزارام ۵۰وپیرامیست هم مصرف میکنم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   با داروهای مصرفی و بیماری کنونی تداخلی ندارد.

 76. زارع می گوید

  سلام ممنون از پاسخگویی وسوال دیگه دارم آمپول بیوتین وبپانتین رو چندبار درهفته باید تزریق کنم؟واینکه نمونه خارجی وایرانی تفاوتی دراثربخشی داره یا نه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   دفعات تزریق آن بر اساس نظر متخصص پوست مشخص می شود.
   نوع ایرانی و خارجی قاعدتا نباید تفاوتی داشته باشند.

 77. هادی می گوید

  باسلام …
  خانوم دکتر موهای سرم ریخته ازجلو کلا
  ولی خیلی موهای ریز نازک تو سرم هست ..
  رشد انچنانی هم نداره ..
  میشه جواب گرفت ازاین موها ..با مزوتراپی یا
  ازاین مکمل ها
  ایاازابن مواهای نازک کوچیک میشه حواب گرفت بدرد میخوره

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   بله امکان ضخیم شدن دوباره ی تارهای نازک شده وجود دارد با استفاده از تونر ها و یا محلول ماینوکسیدیل موضعی و در کنار آن مولتی ویتامین های خوراکی.
   ودر مراحل بعد مزوتراپی و prp و…

 78. ریحانه می گوید

  سلام وقت بهیر
  من حدود یک ماه هر هفته از امپول بیوتین بپاتین استفاده کردم ریزشم قطع شد اما حدود ۲ ماه بعد دوباره شروع کرد به ریزش
  ازمایشم دادم مشکلی نبود خواستم ببینم این امپول رو چند دوره میشه استفاده کرد؟
  مشکلی نداره که دوباره این امپول رو هر هفته بزنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   تهیه ی مجدد آن توصیه نمیشود و از طرفی در منابع علمی در مورد مصرف بیوتین و بپانتن به عنوان مکمل رشد مو رژیم درمانی دقیقی بیان نشده است. پیشنهاد می شود از مکمل هایی که دارای فرم خوراکی هستند استفاده نمایید.

 79. سوگل می گوید

  سلام
  من در طول سه ماه هر پنج روزی امپول بیوتین بپانتن خارجی مصرف کردم ،، الان هر ده روز یه بار مصرف میکنم مصرف مداوم و همیشگی مشکلی نداره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی داروخانه آنلاین مثبت سبز

   زیر نظر پزشک میتوان به این صورت استفاده نمود.

   با تشکر از همراهی شما.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :