معرفی آمپول های بیوتین و بپانتن موجود در داروخانه


17 30,893

مصرف آمپول بیوتین و بپانتن در کنار یکدیگر یکی از راه‌های فوری درمان ریزش مو به شمار می‎‌آید. اگر ریزش مو شدید باشد معمولا پزشکان در کنار مصرف این آمپول‌ها استفاده از قرص تقویت مو را نیز پیشنهاد می‌دهند. در اینجا نمونه‌هایی از آمپول بیوتین و آمپول بپانتن را که در داروخانه‌ها می‌توانید بیابید، به شما معرفی می‌کنیم.

برای درمان ریزش مو استفاده از قرص بهتر است یا آمپول ؟

اگر به دنبال آمپول برای پرپشت شدن مو باشید، احتمالا آمپول بیوتین بپانتین به عنوان اولین گزینه‌ها به شما پیشنهاد می‌شوند. بیوتین همان ویتامین B7 و بپانتن (پانتتونیک اسید) همان ویتامین B5 است که هر دو محلول در آب بوده و از جمله ویتامین‌های B محسوب می‌شوند که در رشد و تقویت موها موثر هستند. در قرص بیوتین دقیقا همان ترکیباتی وجود دارد که در آمپول آن است با این تفاوت که تاثیر تزریق این ویتامین ممکن است با سرعت بیشتری خود را در جلوگیری از ریزش مو و افزایش رشد موها نشان دهد. بنابراین اگر برای بهبود رشد موهای خود عجله دارید و یا ریزش مو بسیار شدید است، توصیه می‌شود که به جای قرص از آمپول استفاده نمایید تا زودتر به نتیجه مطلوب برسید.

در ادامه برخی آمپول‌های بیوتین و بپانتین را به شما معرفی خواهیم کرد:

آمپول بیوتین ۵ میلی گرم بایر

درمان ریزش شدید مو، شکستگی ناخن‌ها و التهابات پوستی از بهترین مزایای استفاده از این محصول است. بهتر است در کنار مصرف این آمپول از آمپول بپانتن نیز استفاده شود. بسته‌بندی این محصول ۶ عددی بوده و هر آمپول حاوی ۵ میلی گرم بیوتین است.

 bayer biotin

دوره مصرف آمپول بیوتین و بپانتن

یک بسته بیوتین ۶ عددی و یک بسته بپانتن ۶ عددی برای مصرف یک ماه و نیم کفایت می‌کنند. اما توصیه می‌شود برای نتیجه‌گیری بهتر مصرف تا ۳ ماه ادامه یابد. ماه اول هر هفته ۲ تزریق همزمان از هر کدام و در ماه دوم و سوم ۱ تزریق همزمان از هر یک پیشنهاد می‌شود.

آمپول بیوتین ۵ میلی گرم پارس بهروزان جم

نام دیگر بیوتین ویتامین H است. با استفاده از این محصول می‌توانید به افزایش سطح این ویتامین در بدن کمک کرده و شاهد پیشگیری و درمان ریزش موهای خود باشید. مصرف این آمپول ممکن است بتواند حتی در ضخیم کردن موهای شما نیز موثر باشد. خشکی پوست سر، شوره سر، مو خوره و ریزش مو از مهم‌ترین علائم کمبود ویتامین B7 در بدن هستند.

 آمپول بیوتین بهورزان جم

آمپول بیوتین ۵ میلی گرم داروپخش

موهای ضعیف، نازک و آسیب‌دیده را به کمک این محصول بهبود بخشید. البته بهترین نتیجه زمانی کسب می‌شود که از آمپول بپاتن نیز در کنار آن استفاده شود. دقت کنید که هر شیشه آمپول باید در یکبار تزریق مصرف شود. اگر در شیشه آمپول باز بماند، مواد آن در تماس با هوا خاصیت خود را از دست داده و حتی می‌توانند مضر باشند. مقدار نیاز روزانه بدن به بیوتین برای افراد بالغ و بزرگسال ۳۰ میکروگرم و برای نوجوانان ۱۴ الی ۱۸ سال ۲۵ میکروگرم است.

 بیوتین داروپخش

آمپول بیوتین ۵ میلی گرم بیاکتو اکتوورکو

برای درمان ریزش مو در بزرگسالان و تامین کمبود ویتامین H از این آمپول نیز به صورت تزریق عضلانی می‌توان استفاده کرد. این فرآورده حاوی ۵ میلی گرم Biotin بوده و بهتر است ۳ بار در هفته مورد استفاده قرار گیرد. توجه کنید که مصرف بی رویه بیوتین موجب تعریق زیاد، ادرار کردن غیر معمول، تهوع خفیف، درد معده و اسهال می‌شود پس خودسرانه دوز مصرفی را افزایش ندهید.

 آمپول بایکتو

آمپول بپانتن ۲۵۰ میلی گرم بایر

بکارگیری از این محصول یک روش درمانی برای تقویت موهای ضعیف، نازک و آسیب‌دیده است. برای اثر دهی بیشتر بهتر است این آمپول همزمان با آمپول بیوتین ۵ میلی گرم تزریق شود. اگر به فشار خون، بیماری‌های قلب و عروق، کلیوی، حساسیت پوستی و سایر مشکلات مبتلا هستید، قبل از تزریق بیوتین و بپانتین حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

 آمپول بایر

آمپول دکسپانتنول ۵۰۰ میلی گرم در ۲ میلی لیتر پارس بهروزان جم

این آمپول حاوی پانتتونیک اسید بوده و در واقع نوعی آمپول بپانتن است که به درمان ریزش موی پراکنده و منتشر کمک می‌کند. این آمپول در پیشگیری و کنترل اختلالات دستگاه گوارش نیز موثر است. پیشگیری از بروز ایلئوس پارالیتیک بعد از اعمال جراحی شکم نیز از مزایای مصرف این محصول به شمار می‌آید. در ۶ هفته متوالی تزریق عضلانی این محصول ۳ بار در هفته باید صورت گیرد تا اثرات مطلوب آن پس از مدتی کوتاه مشاهده شود.

 آمپول دکسپانتنول بهورزان جم

به منظور جلوگیری از عوارض آمپول بیوتین و بپانتین هرگز خودسرانه و بدون مشورت با پزشک از آنها استفاده نکنید.

آمپول ب-پانوکس (دکسپانتنول) اوکسین داروی وشت

آمپول ب-پانوکس (دکسپانتنول) یا پانتوتنیک اسید یکی از اجزای اصلی کو آنزیم A بوده که نقش کلیدی در متابولیسم کربوهیدرات، پروتئین، چربی و نیز افزایش انرژی سلولی در بدن ایفا می‌کند. از موارد مصرف آمپول ب-پانوکس می‌توان به مواردی همچون درمان کمبود پانتوتنیک اسید، پیشگیری و درمان نگهدارنده نارسایی عملکرد روده پس از عمل جراحی، اختلالات جذب، درمان سندروم پای سوزان (نوعی حس سوزش در پا که به دلیل آسیب نورونی در پا به وجود می‌آید و نوروپاتی نامیده می‌شود) و به‌صورت عضلانی جهت جلوگیری یا کنترل اختلالات دستگاه گوارش را نام برد. دکسپانتنول به‌صورت تزریق به‌سرعت جذب می‌شود و سریعا به پانتوتنیک اسید تبدیل می‌شود.

 ب-پانتنوکس"

آمپول دکسپانتنول ۵۰۰ میلی گرم بپاکتو اکتوورکو

آمپول دکسپانتنول ۵۰۰ میلی گرم بپاکتو برای درمان ریزش موی بزرگسالان استفاده می‌شود. دکسپانتنول همان ویتامین ب ۵ است. این ویتامین به همراه ویتامین A برای تولید چربی‌های ساختاری در بدن لازم است. این چربی‌ها برای سلامت موها و رشد آنها مورد نیاز هستند. دکسپانتنول مواد مغذی مورد نیاز را به ریشه مو می‌رساند. کمبود ویتامین B5 باعث می‌شود تا خون رسانی و به دنبال آن، رسیدن مواد مغذی به ریشه موها کاهش یابد و مشکلاتی از قبیل ریزش مو ایجاد شود.

 دکسپانتنول

کاهش رشد موهای سر، خستگی، بی خوابی، افسردگی، تحریک پذیری و بی قراری از علائم و مشکلات مرتبط با کمبود ویتامین B5 در بدن هستند. مصرف الکل، استعمال دخانیات، مصرف بیش از حد چای و قهوه، استرس، بیماری‌های عفونی، مصرف آنتی بیوتیک‌ها و ورزش‌های بسیار سنگین از عواملی هستند که باعث کاهش ویتامین ب۵ در بدن می‌شوند.

 

آمپول بپانتن دکسپانتنول ۲ میلی لیتری داروپخش

آمپول بپانتن دکسپانتنول ۲ میلی لیتری داروپخش یک آنالوگ ویتامین ب‌کمپلکس و پیش ساز ویتامین B5 است. این فراورده با تحریک اپی‌تلیزاسیون و گرانولوسیون علاوه بر تسریع رشد و کیفیت مو در اگزماها و درماتوزهای خفیف باعث تسریع بهبود زخم و تسکین خارش می‌شود. باور بر این است که ویتامین ب ۵ به تحریک رشد مو برای جایگزینی موهای از دست رفته کمک می‌کند. کمبود این ویتامین می‌‎تواند تداوم رشد مجدد مو را با چالش مواجه سازد. کمبود ویتامین B5 باعث می‌شود، خون رسانی و همچنین مواد مغذی به مقدار کافی به ریشه موها نرسد و مشکلاتی از قبیل ریزش مو پدید آید.

داروپخش

سخن پایانی

از آنجایی که آمپول بیوتین و آمپول بپانتن هر دو در کنار یکدیگر یکی از بهترین درمان‌ها برای ریزش مو هستند، در این مطلب نمونه‌هایی از این محصولات را که در بازار موجود هستند، به شما عزیزان معرفی کردیم. دقت کنید که مصرف این فرآورده‌ها بهتر است با تجویز پزشک صورت گیرد.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۱۲ میانگین: ۴.۳]

17 نظرات
 1. درویش می گوید

  درود فراوان
  دکسپانانول با ب پانتن چه فرقی داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   هردو جزء ریزمغذی ها و در گروه ویتامینهای گروه بی قرار میگیرند.

 2. داود اصلانی می گوید

  سلام آمپول بپانتن نروبین دکسپانتول به شهرستان هم ارسال می کنید؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   خیر ارسال دارو نداریم از هم محصولات می توانید قرص آن را تهیه کنید .

 3. جواد جودی می گوید

  سلام وقت بخیر بیوتین و بپاتین عوارض شایعی گزارش شده ؟ و روی جامعه هدف تست شده چقدر تاثیر گذار بوده . هر چند روز یکبار میکس تزریق بشه ؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   طبق توصیه پزشک برای هر فرد متفاوت است به طور معمول هر هفته یکبار تا بازه زمانی یک ماه تزریق شود.

 4. موسی می گوید

  تاثیرش رو توی دوره میزاره یا نه باید دوره کامل طی بشه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   قطعا تاثیرات در طول دوره درمان قابل مشاهده خواهد بود.

 5. محمد می گوید

  این دوره باید کامل بشه چند ماه بعد آثارش رو میبینی که خیلی عالیه فقط المان استفاده کن

 6. صباحی می گوید

  آمپول بیوتین و دکسپانتنول رامیتوان با یک سرنگ به صورت مخلوط تزریق کرد یا باید همزمان جداگانه تزریق شود؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله می توانید با هم مخلوط کنید مانعی ندارد.

 7. مریم می گوید

  سلام وقت بخیر
  آیا می توان ویتامین ب ۵ و ب ۷ را موقع تزریق با هم مخلوط کرد یا باید جدا جدا تزریق شود؟سپاس

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله میتوان مخلوط کرد.

 8. زینب می گوید

  سلام. آمپول بیوتین بپانتین رو میشه بدون نسخه خرید ؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   به صورت حضوری باید به داروخانه ها مراجعه کنید.

 9. لیلا می گوید

  سلام
  آمپول بیوتین و بپانتین خارجی در داروخانه ها موجود هست؟؟یا دیگه وارد نمیشه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   عموما آمپول های بیوتین و ب پانتین در داروخانه ها از نوع ایرانی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :