با عوارض قرص هیرویت و راه های پیشگیری از آن آشنا شوید


420 110,547

مو یکی از مهم‌ ترین عوامل در بحث زیبایی ‌شناسی محسوب می‌شود. ریزش مو مشکلی بسیار ناخوشایند است. بهترین راه برای اینکه از ضعیف شدن ریشه مو جلوگیری کنید، رساندن ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز به مو است. در کنار مصرف مواد غذایی مغذی، امروزه مکمل‌های زیادی به این منظور طراحی ‌شده ‌اند. قرص هیرویت یکی از این مکمل‌های تخصصی تقویت مو محسوب می‌شود. این قرص با تأمین ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز مو، از ریزش مو جلوگیری کرده و باعث افزایش رشد مو می‌شود. اگر این قرص را درست مصرف کنید با عوارض قرص هیرویت روبرو نخواهید شد اما در صورت رعایت نکردن نکاتی درباره این قرص ممکن است عوارضی ناخواسته به سراغتان بیاید. برای کسب اطلاعات بیشتر تا پایان با ما همراه باشید.

چه عواملی بر رشد مو تأثیرگذار است ؟

شاید بهتر باشد قبل از هر چیز کمی در مورد ساختار مو بدانید. مو شامل پروتئینی به نام کراتین است. افزایش سن باعث می‌شود کراتین کمتری در بدن ساخته شود و به همین دلیل در سنین بالا رشد موها یا متوقف می‌شود یا کندتر پیش می‌رود. همچنین اگر رژیم غذایی ‌تان به مقدار کافی پروتئین نداشته باشد، موها کندتر رشد می‌کنند و  نازک شده و در نتیجه به ‌راحتی از ریشه جدا می‌شوند. بنابراین باید بدانید که تغذیه روزانه ‌تان به ‌شدت روی سلامت و زیبایی مو تأثیر می‌گذارد.

همچنین رشد موها نیز تحت تأثیر بیماری، برنامه غذایی و هورمون‌ها قرار می‌گیرد. این مشکلات ایجاد شده ممکن است فرد را با ریزش مو مقطعی روبرو کنند. اما اگر ریزش مو طولانی ‌مدت شده و رویش مو جدید نیز کم باشد، حجم مو کاهش پیدا می‌کند. کاهش حجم مو و یا کچلی، می‌تواند باعث نگرانی و افسردگی فرد شود.

مکمل‌های غذایی مانند قرص هیرویت با دربرداشتن ویتامین‌ها و مواد معدنی تمام نیاز غذایی مو را تأمین می‌کنند. اما باید بدانید با مصرف بیش ‌از اندازه ممکن است با عوارض قرص هیرویت یا هر مکمل دیگری که مصرف می‌کنید، روبرو شوید.

چه عواملی بر رشد مو تأثیرگذار است ؟

قرص هیرویت چیست و چه ترکیبات و فوایدی دارد ؟

این قرص به‌ عنوان یک مکمل تخصصی مو، در دسته مکمل‌های غذایی قرار می‌گیرد و با توجه به ترکیباتش، در حقیقت یک مولتی‌ ویتامین مینرال است و هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها مناسب خواهد بود. ترکیبات قرص هیرویت عبارت‌اند از: ویتامین B1، ویتامین B2، ویتامین B3، بیوتین، پانتوتنیک اسید، ویتامین B12، دی ال متیونیون، ال سیترین، لستین، آهن، زینک، کولین بیتارات، اینوزیتول، پارا آمینو بنزوئیک اسید، مخمر و پودر ژلاتین هیدرولیز شده.

در این قرص به‌ عنوان عامل حجم دهنده از روغن سویا، موم زرد، روغن نخل و روغن نارگیل استفاده شده است. همچنین قرص هیرویت در کنار ترکیبات فوق ‌العاده خود، فاقد هرگونه ماده نگه‌دارنده، طعم‌ دهنده و گلوتن است. بنابراین می‌توان گفت عوارض قرص هیرویت در مصرف عادی زیر نظر پزشک خیلی جدی نخواهد بود. همین ‌طور مصرف آن برای افرادی که نسبت به لاکتوز حساسیت دارند و یا مبتلا به سلیاک (مشکل هضم گلوتن ) هستند، هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.

با این حساب این مولتی‌ ویتامین نه ‌تنها در تغذیه مو آثار درخشانی دارد، بلکه روی تمام فعالیت‌های بدن تأثیر مثبت خواهد گذاشت. اما به‌ طور خلاصه مهم ‌ترین فواید مصرف قرص هیرویت عبارت ‌اند از:

  • تقویت فولکیول مو
  • کاهش ریزش مو
  • افزایش درخشندگی مو
  • کمک به افزایش ضخامت تارهای مو
  • زیبایی و جوان‌ سازی پوست
  • کمک به بهبود زخم‌ها
  • تقویت ‌کننده سیستم ایمنی

قرص هیرویت چیست و چه ترکیبات و فوایدی دارد ؟

آیا قرص هیرویت باعث چاقی می شود؟

در ارتباط بین قرص هیرویت و چاقی باید گفت برخی از ترکیبات موجود در قرص هیرویت سبب افزایش اشتها در افراد می‌شوند. ویتامین‌های گروه B در تنظیم متابولیسم بدن نقش داشته و اگر فردی در بدن خود با کمبود آنها مواجه باشد، اشتهای وی کاهش یافته و در نتیجه دچار کاهش وزن نیز خواهد شد. حال اگر این کمبود از طریق مصرف مکمل‌های غذایی جبران شود، می‌توان افزایش اشتها و چاقی را انتظار داشت. از طرف دیگر عنصر روی (زینک) نیز که یکی از اصلی‌ترین ترکیبات موجود در هیرویت است، در افزایش اشتها نقش دارد. زینک با تنظیم متابولیسم و بهبود گوارش، اشتها را افزایش داده و سبب چاقی می‌شود.

توجه داشته باشید که افزایش اشتها بر اثر مصرف قرص هیرویت تنها در اشخاصی اتفاق می‌افتد که نسبت به ویتامین‌های گروه B و زینک در بدن خود کمبود داشته باشند؛ به عبارت دیگر اگر شما نسبت به این گروه از ویتامین‌ها و عنصر روی در بدن خود کمبودی نداشته باشید، با مصرف هیرویت افزایش وزن برایتان اتفاق نخواهد افتاد.

عوارض قرص هیرویت چیست ؟

برای مصرف قرص هیرویت که نوعی مولتی ‌ویتامین محسوب می‌شود، باید به نکات خاصی دقت کنید. به ‌طور کلی اگر بخواهیم عوارض قرص هیرویت، را نام ببریم، باید بگوییم که این قرص به‌ خودی‌ خود عوارض خاصی ندارد. اما اگر قرص هیرویت را بیش از دوز مورد نیاز بدن خود مصرف کنید و یا چند مکمل را در کنار قرص هیرویت مصرف کنید، حتما دچار مسمومیت ناشی از اورر دوز مواد معدنی و ویتامین‌ها در بدن خواهید شد.

بهتر است بدانید که برخی از ویتامین‌ها محلول در آب هستند و میزان اضافی آن‌ها از بدن دفع می‌شوند. مصرف خودسرانه حجم بالایی از این ویتامین‌ها و املاح می‌تواند آسیب‌هایی جدی به بدن وارد کند. در ادامه به برخی از این آسیب‌ها در اثر عوارض قرص هیرویت اشاره خواهیم کرد.

احتمال آسیب به اعضای داخلی بدن در اثر افزایش آهن

از آنجایی‌ که قرص هیرویت حاوی مقدار معینی از آهن است، مصرف همزمان آن با مکمل‌های آهن می‌تواند شما را با عوارض خاصی روبرو کند. بهتر است بدانید که انباشته شدن حجم زیادی آهن در اندام‌های داخلی به ‌طورکلی منجر به آسیب‌های مرگباری از جمله به مغز و کبد و ایجاد بیماری‌هایی مانند سرطان می‌شود. همچنین افزایش سطح آهن منجر به تحریک رشد باکتری‌ها و ویروس‌ها شده و در نتیجه باعث افزایش عفونت‌ها می‌شود.

احتمال مسمومیت در اثر مصرف بیش از حد زینک

یکی دیگر از عوارض قرص هیرویت می‌تواند بالا بردن بیش از حد سطح زینک مورد نیاز بدن باشد. زینک یا روی یکی از عناصر ضروری مورد نیاز مو محسوب می‌شود. این عنصر که یکی از ترکیبات قرص هیرویت است، قابلیت ذخیره شدن در بدن را دارد. بنابراین باز هم باید بگوییم که مصرف همزمان قرص هیرویت با مکمل‌های زینک می‌تواند در فرد مسمومیت ایجاد کند. علائم مسمومیت با زینک عبارت‌اند از: تهوع و استفراغ، از دست دادن اشتها، اسهال و گرفتگی شکمی، سردرد، کاهش عملکرد سیستم ایمنی و کاهش سطح کلسترول‌خوب.

حساسیت دارویی

البته این مورد بسیار نادر است. همان ‌طور که ذکر کردیم عامل حجم دهنده این قرص روغن سویا، موم زرد، روغن نخل و روغن نارگیل هستند. اگر فرد به یکی از این مواد طبیعی حساسیت داشته باشد، احتمالا با مصرف قرص هیرویت نیز با واکنش‌های آلرژیکی روبرو خواهد شد. در صورت مشاهده هرگونه واکنش آلرژیک، مصرف را قطع کرده و به پزشک مراجعه کنید تا دچار عوارض قرص هیرویت در اثر حساسیت‌های دارویی نشوید.

عوارض قرص هیرویت برای معده

معده‌درد، سوزش معده و حالت تهوع از مشکلات گوارشی است که در موارد نادر برخی از مصرف‌کنندگان قرص هیرویت از آن شکایت می‌کنند. علت بروز این نوع عوارض ممکن است به حساسیت به دارو و مصرف خارج از دوز دارو مرتبط باشد. در هر ۱ عدد کپسول هیرویت ۱۲ میلی‌گرم ماده معدنی آهن وجود دارد. مصرف آهن در قالب مکمل برای بسیاری از افراد حالت‌هایی مثل تهوع، اسهال و استفراغ را به وجود می‌آورد. جهت جلوگیری از بروز این نوع عوارض پیشنهاد می‌شود که Hairvit را حتما در کنار یکی از وعده‌های غذایی خود میل کنید زیرا در این صورت عوارض گوارشی احتمالی به حداقل خواهد رسید.

آیا قرص هیرویت باعث تغییر رنگ ادرار می شود ؟

آیا مصرف قرص هیرویت و تغییر رنگ ادرار به هم ارتباطی دارند ؟ چنانچه اشاره کردیم ویتامین‌های گروه B یکی از مهم‌ترین ترکیبات موجود در هیرویت هستند. با مصرف این گروه از ویتامین‌ها گاهی رنگ ادرار تغییر می‌کند. بنابراین کاملا طبیعی است که در صورت استفاده از هیرویت، تغییر رنگ را در ادرار خود مشاهده کنید و رنگ ادرار پررنگ‌تر از همیشه به نظر برسد. در میان ویتامین‌های گروه B ویتامین B2 رنگ زرد دارد و شاید تغییر رنگ بر اثر مصرف هیرویت را بیش از هر چیزی بتوان به این ویتامین نسبت داد. همچنین ویتامین B12 نیز یک ساختار کریستالی قرمز رنگ دارد و به همین دلیل می‌تواند رنگ ادرار را کمی تیره‌تر از همیشه نماید. از این رو اگر با خوردن کپسول هیرویت در ادرار خود تغییر رنگی را مشاهده کردید، جایی برای نگرانی وجود ندارد.

عوارض قرص هیرویت در بارداری

در مورد استفاده از قرص هیرویت در دوران بارداری و شیردهی حتما باید با پزشک مشورت شود. ممکن است عوارض قرص هیرویت در بارداری اصلا بروز نیابد و فرد مصرف کننده دچار هیچ نوع مشکلی نشود اما از آنجایی که بارداری و شیردهی هر دو دوره‌هایی حساس از زندگی هستند، معمولا توصیه می‌شود که از هر نوع مکملی استفاده نشود و ترجیحا از مکمل‌هایی مثل پریناتال و قرص‌هایی مثل قرص فولیک اسید بهره گرفته شود. مولتی ویتامین‌های مخصوص بارداری و شیردهی که در داروخانه‌ها موجود هستند و معمولا پزشکان نیز توصیه می‌کنند، خود حاوی ویتامین‌ها و املاح معدنی بسیاری بوده که حتی می‌توانند در پیشگیری از ریزش مو نیز موثر باشند؛ بنابراین نیاز نیست از مکمل‌هایی مثل هیرویت استفاده نمود. با این حال اگر علت خاصی دارد که می‌خواهید در دوران بارداری هیرویت بخورید، در این زمینه با پزشک مشورت نمایید.

خرید قرص هیرویت

تداخل دارویی قرص هیرویت

همان‌ طور که می‌دانید این قرص نوعی مولتی‌ ویتامین مینرال محسوب می‌شود. بهتر است بدانید بیمارانی که در حال مصرف دارو هستند به ‌هیچ ‌عنوان اجازه مصرف خودسرانه مولتی‌ ویتامین‌های مینرال را ندارند. چرا که برخی از مواد معدنی یا ویتامین‌ها در اثرگذاری آن دارو تأثیر منفی می‌گذارند. در ادامه به برخی از مهم ‌ترین تداخل‌های دارویی قرص هیرویت اشاره می‌کنیم:

آلوپورینول

آلوپورینول برای پیشگیری از نقرس و سنگ‌های کلیوی با منشأ اسید اوریک تجویز می‌شود. مصرف همزمان این دارو و مواد معدنی موجود در مولتی‌ ویتامین مینرال باعث اختلال کلیه و کاهش اثرپذیری دارو می‌شود.

فلوروکینولون‌ها

فلوروکینولون ها دسته‌ای از آنتی‌بیوتیک‌های ضد باکتری هستند. مصرف همزمان آن‌ها با مولتی‌ویتامین‌ها می‌تواند عملکرد کبد و کلیه را تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین برای اجتناب از عوارض قرص هیرویت و همین‌ طور مولتی ‌ویتامین باید مصرف آن‌ها همراه با آنتی ‌بیوتیک‌ها زیر نظر پزشک باشد.

تتراسیکلین ها

تتراساکلین ها نیز در دسته آنتی‌ بیوتیک‌ها قرار دارند و مانند فلوروکینولون‌ها منع مصرف دارند.

دیگوکسین

این قرص برای درمان نارسایی قلبی استفاده می‌شود. مصرف همزمان این قرص و مولتی‌ ویتامین مینرال باعث اختلال در تپش قلب می‌شود.

فنوتیازین‌ها

فنوتیازین‌ها در دسته داروهای ضد جنون قرار می‌گیرند.

کینیدین

کینیدین در دسته داروهای قلبی قرار دارد. مصرف این قرص به همراه مولتی ‌ویتامین مینرال باعث اختلال در عملکرد این قرص و مشکل در ضربان قلب می‌شود. پس یکی دیگر از راه‌های پیشگیری از عوارض قرص هیرویت توجه به مصرف همزمان با سایر داروها است.

تداخل دارویی قرص هیرویت

چگونه قرص هیرویت را مصرف کنیم ؟

خوب است بدانید قرص هیرویت در بسته های ۳۰ عددی در بازار موجود است.  این قرص برای افراد بالای ۱۶ سال طراحی‌ شده است. شما می‌توانید روزی یک عدد از آن را مصرف کنید. در مورد بهترین زمان مصرف هیرویت هم باید بگوییم که برای اینکه مواد مؤثر آن جذب بالاتری داشته باشند، بهتر است مصرف آن همراه با وعده ناهار باشد.

 البته اگر سابقه مشکلات‌گوارشی دارید و یا با معده خالی خوردن آن دچار مشکل‌گوارشی می‌شوید، می‌توانید به همراه غذا با یک تا دو لیوان آب آن را مصرف کنید. در صورت بارداری و یا شیردهی حتما قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید. بنابراین با رعایت نکات یاد شده دچار عوارض قرص هیرویت نخواهید شد.

سخن پایانی

مو یکی از عوامل مهم در زیبایی فرد محسوب می‌شود. با افزایش سن، قرار گرفتن در برابر آلودگی‌ها، مشکلات هورمونی و تغذیه نامناسب سلامت و زیبایی مو تحت‌تأثیر قرار می‌گیرد. مکمل‌های غذایی با تأمین ویتامین‌ها و موادمعدنی مورد نیاز مو، سلامت مو را تضمین می‌کنند. مکمل هیرویت یکی از محبوب‌‌ترین مکمل‌های تخصصی مو است که از ریزش مو جلوگیری کرده و باعث افزایش رشد مو می‌شود. این مکمل غذایی به‌ خودی‌ خود عوارض خاصی ندارد اما اگر می‌خواهید از عوارض قرص هیرویت دور بمانید از مصرف بیش از حد آن و مصرف همزمان با مکمل‌های دیگر پرهیز کنید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۶۱ میانگین: ۳.۹]

420 نظرات
 1. بهار می گوید

  سلام من تصمیمم برای خریدش قطعی شد – ممنون

 2. لعیا شورابی می گوید

  من یک دوره از این قرص استفاده کردم و بعد مجددا یک دوره دیگر و تازه نتایجش برام مشخص شد. واقعا عالی بود

 3. سمانه می گوید

  چند ماه باید استفاده کنم تا تاثیرش رو ببینم؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   برای دریافت نتیجه مطلوب ۳ دوره باید استفاده شود.

   1. Taha می گوید

    سلام ببخشید یعنی ۹۰ روز؟

    1. مجله مثبت سبز می گوید

     شما ۲ بسته قرص هیرویت را تهیه کنید. هر بسته شمال ۳۰ عدد قرص است. بعد از مصرف ۲ بسته در صورتی که متوجه کاهش ریزش موی خود شدید بسته سوم را نیز تهیه کنید و برای تکمیل دوره خود مصرف کنید.

     1. Rezvan می گوید

      سلام من ۱۴ سال و ۱ ماهم هست ایرادی نداره از این قرص مصرف کنم
      علت ریزش موم هم تغیرات هورمونی و تغذیه و ویتامینه

     2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

      سلام کاربر عزیز
      یک روزدرمیان استفاده نمایید.

   2. صالحی می گوید

    سلام. ببخشید با هر بار خوردنش دچار اسهال میشم.. باید چیکار کنم؟؟؟ قطع کنم؟ چرا بدنم این واکنش رو نشون میده؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     در برخی از افراد دارای چنین عارضه ای می باشد که بستگی به زنتیک و شرایط دستگاه گوارش فرد و همینطور سایر داروهای مصرفی دارد.

 4. اسداللهی می گوید

  خسته نباشید
  میگن طی مصرف اولین دوره ممکنه یه سری عوارض هم وجود داشته باشه اما بعدش درست میشه. این حرف صحت داره ؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   خیر صحت ندارد. این مکمل حاوی ویتامین و املاح معدنی است و تنها در صورت ازدیاد یکی از این ترکیبات در بدن یا تداخل مصرفی با داروی دیگر دچار عوارض خواهید شد..

 5. سوگل می گوید

  تو دوران قاعدگی قرص هرویت و مصرف کنم مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   خیر مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

 6. مینا می گوید

  من هربار مکمملی که با سبک کپسول هست مثل wel woman یا همینhaire vit میخورم معده دردمیگیرم ولی نیاز دارم بخاطر موهام چکار کنم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   هیچ وجه با معده خالی مصرف نشود. بهترین زمان برای کاهش مشکلات گوارشی مصرف قرص همراه با ناهار است.

   1. ehsan می گوید

    من هیربرست یا بیوتین هرکدوم ک بخورم جوشای بزرگ (اکنه) همراه با درد میزنم برا چی میتونه باشه؟؟؟

    1. مجله مثبت سبز می گوید

     به دلیل اینکه بیوتین بدن شما بیش از حد شده است. دوز قرص بیوتین شما چقدر است ؟ مصرف بیش از حد بیوتین می تواند باعث بروز جوش روز خط فک و پیشانی شود. به دلیل اینکه بیوتین باعث افزایش چربی پوست می شود.

     1. عارف می گوید

      با صبحانه مصرف بشه بهتر یا نهار؟

     2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

      سلام کاربر عزیز
      تفاوتی ندارد.

 7. شقایق بخشی می گوید

  این قرص برای ریزش موی ارثی هم موثره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   خیر دوست عزیز.

 8. نجمه می گوید

  از نظر من فقط بزرگی کپسول هیرویت جزو معایب این مکمل هست یک بار که با نوشیدنی گرم خوردم اصلا نابود شدم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   کار بسیار خطرناکی کردید. نه تنها هیرویت بلکه هر قرص و کپسول دیگر را فقط با آب میل کنید.

 9. Zahra می گوید

  سلام
  خسته نباشید
  اگر بخواهیم آهن موجود در قرص جذب بدن نشه چکار باید انجام دهیم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز این کار امکان پذیر نیست. بهتر است از مکمل های مشابه فاقد آهن مانند قرص یونی زینک استفاده کنید.

 10. کامران می گوید

  سلام.من پنج ماهه دارم استفاده میکنم و واقعا عالیه.ولی مشکلی ایجاد نمیشه که پنج ماهه دارم میخورم؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   می تونید دوره دوم تون کامل کنید یعنی ۶ ماه مصرف کنید سپس یک الی دو ماه وقفه بندازید و مجدد مصرف محصول با توجه به توصیه پزشک شروع کنید

 11. سحر می گوید

  من خوردم جوش زدم چه مشکلى میتونه وجود داشته باشه؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام سحر عزیز
   منظور از عوارض قرص هیرویت مصرف زیاد یک مکمل و مسمومیت های دارویی است یکی از ترکیبات مکمل هیرویت زینک است که این ماده به سلامت پوست کمک کرده و یک عامل اصلی برای جلوگیری از ایجاد جوش است .مشکلی که برای شما پیش آمده می تواند دلیل های مختلفی داشته باشد اگر میزان جوش ها زیاد است پیشنهاد می کنم حتما با پزشک خود مشورت کنید.

 12. Z می گوید

  اگر چای مصرف کنیم همراه با قرص باز هم آهن موجود در قرص جذب میشود چون من آهن بدنم کمی بالاس یعنی مشکلی ایجاد میکند

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید. مصرف قرص با چای اثر گذاری آن را از بین می برد و فقط روی آهن تاثیرگذار نیست. از طرفی کافئین موجود در چای مخرب دارو است و شکل ساختاری قرص را تحت تاثیر قرا می دهد در نتیجه مشکلات بی شماری برای معده و مری ایجاد خواهد کرد. لطفا برای ارتقا سلامت پوست مو و ناخن خود از مکمل های مشابه فاقد آهن استفاده کنید.

 13. رضی می گوید

  درود برشما سوالی داشتم اونم اینه که بخاطر رژیم قرص آهن مصرف میکنم ظهر ها، حالا صحیح هستش که صبا بعد صبحانه قرص ویت هیر رو مصرف کنم؟ یا اختلال دارویی حساب میشه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   هیرویت حاوی مقادیری آهن است. حتما دوز آهنی که مصرف می کنید و دوز آهن هیرویت را در نظر بگیرید و اطمینان حاصل کنید که از میزان نیاز روزانه شما فراتر نرود. میزان نیاز روزانه بدن شما به آهن با توجه به جنسیت و سن و سال شما از ۷ میلی گرم تا ۲۰ متغییر است. اگر دوز آهن شما به اندازه نیاز روزانه است احتمال دارد با مصرف هیرویت دچار عوارض مصرف بیش از حد آهن شوید. پس در این صورت بهتر است از مکمل های جایگزین هیریوت که فاقد آهن هستند مانندیونی زینک استفاده کنید.

 14. آنیتا می گوید

  اگر که این کپسول با ماست خورده بشه مشکلی نداره؟اثرش رو میزاره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   کلسیم موجود در ماست ممکن است بر روی جذب بعضی از ترکیبات این قرص مثل آهن اثر منفی داشته باشد بنابراین بهتر است با ماست مصرف نشود.

   1. یعقوب باوی می گوید

    سلام ، من تازه با این دارو آشنا شدم به نظر شما تا چه مدت مصرف این دارو را ادامه دهم تا به نتیجه ایده آل برسم ؟؟؟
    سوال دوم: من دارم شامپو ضد ریزش مو (آرونس) را مصرف میکنم آیا عوارض جانبی با مصرف همزمان این دارو با شامپوی آرونس هست یا خیر؟؟؟

    1. مجله مثبت سبز می گوید

     سلام دوست عزیز
     این قرص هیرویت یک دوره ۳ ماهه می توانید مصرف کنید.

    2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     مصرف کنندگان مکمل های تقویت مو معمولا ظرف ۳ تا ۶ ماه به رضایت می رسند. و
     مصرف هیرویت با شامپوی مصرفی شما تداخلی ندارد.

 15. مهدی می گوید

  سلام.آیا مصرف این قرص با نقرص منافات داره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام مهدی عزیز
   این محصول شامل ویتامین ها و مواد معدنی که تو رژیم غذایی روزانه غذاها و میوه ها وجود دارد و استفاده از ان مانعی ندارد ولی به دلیل شرایط شما پیشنهاد میکنم قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید .

 16. Samane می گوید

  سلام خسته نباشید
  من الان ۴روزه استفاده میکنم بایه مشکل مواجه شدم
  زمان قاعدگیم الان۱۰ روزه که خوب شده بامصرف این قرص دوباره قاعدگیم شروع شده ممکنه ازاین قرص باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   احتمال آن بسیار ضعیف است حتما به پزشک متخصص زنان مراجعه نمایید.

  2. مرجان می گوید

   من هم دچار مشکل شما شدم دقیقا

  3. سهیلی می گوید

   من هم دچار مشکل شما شدم و زمانش هم طولانی شده

 17. Pari می گوید

  سلام ببخشید من شبا قرص ال دی مصرف میکنم مشکلی نداره صبحا از قرص هیرویتم استفاده کنم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام پریا عزیز
   خیر مشکلی نداره ترکیبات هیرویت از ویتامین ها و مواد معدنی تشکیل شده و تداخلی در مصرف نداره .

 18. فاطمه می گوید

  من چند روزه مصرف میکنم دوبارش که دقت کردم دیدم سر درد میگیرم یعنی از عوارضشه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   ساختار اصلی این محصول ویتامین ها تشکیل دادند اگر بخواهیم عوارض قرص هیرویت، را نام ببریم، باید بگوییم که این قرص به‌ خودی‌ خود عوارض خاصی ندارد.
   اما اگر بیش از دوز مورد نیاز بدن خود مصرف کنید و یا چند مکمل را در کنار قرص هیرویت مصرف کنید، حتما دچار مسمومیت ناشی از اورر دوز مواد معدنی و ویتامین‌ها در بدن خواهید شد.
   و مصرف یک الی دو قرص از هیرویت سبب سرگیجه نخواهد شد .

 19. nafas می گوید

  سلام وقت بخیر من موهام دراثر اتو خیلی اسیب دیده و ریزش داره تصمیم به خریداری دارم آیا واقعا اثر میگذاره برای رشد مو
  و اینکه من دمنوش های گیاهی برای لاغری میخورم مشکلی ایجاد نمیکنه این قرص نسبت به دمنوش ها؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   مکمل هیرویت به دلیل ویتامین ها و مواد معدنی که داخلش داره سبب بهبود و تقویت موهای شما میشه پیشنهاد می کنم کنار این مکمل حتما از محصولات موضعی از جمله شامپو و لوسیون های ترمیم کننده مو استفاده کنید
   برای مصرف هیرویت توجه داشته باشید یک الی ۲ ساعت فاصله مصرفیبا دمنوش ها داشته باشد

   1. آسمان می گوید

    آیا باعث پرمویی در بدن هم میشه؟؟؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     خیر این تاثیر را ندارد.

 20. اردوان می گوید

  سلام
  مصرف طولانی مدت هیر ویت مثلا برای ۴ سال یا بیشتر ممکنه مشکلی ایجاد بکنه
  البته بصورت دوره ای
  مثلا ۳ماه استفاده و یک ماه عدم استفاده برای طولانی مدت
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   ترکیبات هیرویت از ویتامین و املاح معدنی تشکیل شده ،مصرف طولانی هر مکملی قطعا عوارضی خواهد داشت قبل از استفاده حتما آزمایشات لازم انجام بدبد و برای مصرف مجدد با پزشک متخصص مشورت کنید

 21. محمود می گوید

  سلام من دو ماه عمل کاشت مو انجام دادم. بعد از ویتامین های اولیه که برام تجویز شده بود و تموم شد. مصرف هیرویت رو شروع کردم. یعنی بعد از یک ماه از کاشت مو… در کنارش مولتی ویتامین هم مصرف میکنم. برای جلوگیری از تداخل و بالارفتن دوز ویتامین من یک روز هیرویت مصرف میکنم یک روز مولتی ویتامین.. این طریقه مصرف مشکلی نداره؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   اگر این ریتم را همیشه در برنامه غذاییتان رعایت کنید خیر مانعی ندارد.

 22. H می گوید

  سلام وقت بخیر. من مدتیه که رژیم میگیرم و باعث شده که ریزش مو داشته باشم و حالا میخوام این قرص رو بخرم بدون تجویز پزشک که مشکلی نداره؟ چون یه نوع مکمل و مواد معدنی داره پس حتما که نباید پزشک تجویز کنه .. و اینکه بعد قطع قرص دوباره ریزش شروع میشه یا نه؟؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   البته که هر دارویی باید با تجویز پزشک مصرف شود هرچند مکمل های غذایی جزو محصولاتی هستند که نیاز به نسخه پزشک ندارد. اگر می دانید که ریزش موی شما به دلیل کمبود مواد غذایی ایجاد شده که این محصول می تواند با رفع نیاز بدن شما به ویتامین ها و املاح ضروری که بر اثر رژیم قادر به دریافت آنها نیستید کمک کند. اگر بعد از قطع قرص ریزش مو شما مجدد بازگشت نشان می دهد که بدن شما هنوز دچار کمبود این ویتامین ها و املاح می باشد پس باید یا از طریق رژیم غذایی صحیح یا مصرف مولتی ویتامین هایی نظیر هیرویت نیاز بدن خود را پاسخگو باشید.

 23. H می گوید

  میشه این قرص رو شب قبل خواب استفاده کرد؟ چون جایی خوندم که باعث میشه اشتها بیشتر شه .. جدای از این موضوع مشکلی موقع خوردن قبل خواب نداره؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله می تونید یکساعت قبل از خواب این مکمل استفاده کنید .

 24. م. دهقان می گوید

  سلام من تقریبا ۱۰ روزه هیرویت استفاده میکنم بعد ازصبحانه و اینکه چندروزه یبوست گرفتم، چه راهی پیشنهاد میکنید برای جلوگیری از یبوست، بعد از ناهار بخورم رفع میشه؟؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   بله پیشنهاد می کنیم همراه با ناهار میل کنید.

 25. شبنم می گوید

  سلام وقت بخیر
  من این قرص رو همراه بیوتین ۵۰۰۰ هرروز استفاده کردم و یک هفته تتراساکلین هم همزمان استفاده کردم
  دچار دل درد شدید شدم ایا بخاطر این موضوع هست ؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز….تتراسایکلین به تنهایی میتواند باعث عوارض گوارشی شود مانند درد در ناحیه ی معده که حساس به لمس باشد. ولی با ترکیبات موجود در هیرویت تداخلی ندارد.

 26. Mohsen می گوید

  سلام من زینگ و هیر ویت باهم میخورم زینگ شب و هیرویت ظهر اما فکرمینکنم تپش قلب گرفتم و خوابم میگیره میخواستم بدونم چیکارکنم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوز قرص زینک شما چه مقدار است ؟ احتمالا دچار عوارض مصرف بیش از حد زینک شده اید به دلیل اینکه هیرویت نیز حاوی زینک است. حتما مصرف قرص را قطع کنید.

 27. Bt می گوید

  سلام خسته نباشید خانمی ۵۰ساله هستم ریزش مو دارم میتونم از این قرص برای تقویت مو استفاده کنم؟! به دلیل اینکه در سن یائسگی هستم مشکلی پیش نمیاد؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   مکمل هیر ویت برای گروه سنی نوجوانان و بزرگسالان قابل استفاده است و تمام ترکیبات عمده آن از ویتامین ها تشکیل شده است . اگر ریز مو شما ناشی از کمبود ویتامین ها است مانعی ندارد می توانید استفاده کنید.

 28. یگانه می گوید

  سلام ببخشید. آیا قرص هرویت همزمان با درمان لیزر موهای زائد مصرف بشه، باعث رویش مجدد موهای زائد میشه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   لطفا مقاله ” آیا مصرف مکمل رشد مو باعث رویش موهای زائد می شود ” را مطالعه نمایید

 29. کمال می گوید

  من حدودا ۱۰روزه دارم مصرف میکنم.الان چندروزه ک بیدار خوابی زده به سرم میخواستم بدونم دلیلش میتونه این قرص باشه یا نه؟ممنون میشم جواب بدین

 30. وحید می گوید

  سلام ببخشید من مدت یک ماهه به خاطر ریزش مو دارم روزی دو عدد از این قرص رو در وعده صبحانه و ناهار مصرف میکنم ولی دیشب احساس کلیه درد شدیدی و یا کمر درد گرفتم دچار رنگ پریدگی و سر درد بدی شدم طوری که چشمام تا چند دقیقه نمیدید قشنگ مرگ و به چشمام دیدم به نظر شما از عوارض دارو هیرویت هست؟ممنون از راهنماییتون

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   روزی ۲ عدد کپسول رو چه کسی برای شما تجویز کرده ؟ این مقدار یعنی شما ۲ برابر نیاز بدنتون ویتامین و املاح دریافت می کردید و به شدت خطرناکه !!!!!

   1. باران می گوید

    سلام.من یک ماهه هیرویت مصرف میکمم البته میشه گفت یه روز در میان . تاثیر خوبی روی موهام داشته ولی صورتم جوشای سرسیاه و زیرپوستی زده و جاش مونده و انگاری پوستم داره خراب میشه. ایا تاثیر این قرصه؟
    و اینکه یجا خوندم این قرص باعت سنگ کلیه و مشکلاتی میشه درسته؟ ممنون

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز خیر تا این زمان از ترکیبات موجود در هیرویت عارضه ی آکنه مشاهده نشده است. در مورد سوال دوم به عنوان مثال ویتامین بی۶ به احتمال کم ممکن است مشکلاتی برای کلیه ایجاد کند ولی این شرایط معمولا برای فردی پیش می آید که مشکل زمینه ای در این رابطه داشته باشد و یا دارو را با دوز بالا مصرف نماید و یا دارویی مصرف نماید که با آن تداخل جدی داشته باشد.

 31. میرزایی می گوید

  سلام من هر وقت میخورم خیلی ببخشید رنگ ادرارم تغییر میکنه زرد میشه علتش چی میتونه باشه؟ از عوارض قرص؟بخورم یا نه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   علت زرد شدن رنگ ادارد وجود ویتامین های محلول در آب در این مکمل است که مازاد آن از طریق ادرار دفع می شود.

 32. محسن می گوید

  سلام.
  مصرف همزمان هیرویت و ویتامین سی از نوع جوشان توصیه میشه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز ما دلیل شما برای مصرف این مکمل ها را نمی دانیم بنابراین نمی توانیم توصیه ای برای شما داشته باشیم. اما اگر منتظورتان این است که مصرف همزمان این دو محصول تداخلی با هم ندارند، خیر هر دو این محصول حاوی ویتامین های مجزا هستند که تداخلی باهم ندارند .

 33. میرزایی می گوید

  سلام خسته نباشید من ۲ روز از این قرص استفاده کردم ببخشید رنگ اردارم زرد روشن شد طبیعیه ؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله به دلیل وجود ویتامین های گروه ب و ویتامین سی که محلول در آب هستند مازاد آن از بدن دفع می شوند و جای نگرانی ندارد.

 34. فردین می گوید

  درود. باتوجه به اینکه میزان بیوتین هرویت پایینه، بعضی دکترها میگن هرویت رو با بیوتین ۸۰۰ هلث اید همزمان استفاده کن. آیا درسته؟

  و آیا چون هرویت برعکس پرفکتیل در ترکیبش ویتامین سی نداره، آیا بهتر نیست هرویت و ویتامین سی توامان استفاده بشه؟ مثلا یه جوشان ویتامین سی رو بعد از اینکه در آب حل شد، با هرویت و بیوتین ۸۰۰ مصرف کنیم. این روش علمی هست و تایید میشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…بله میتوان بیوتین را با هیر ویت استفاده نمود.
   میتوانید در صورت نیاز کنار مصرف مکمل هایی که اشاره کردید ویتامین سی را استفاده نمایید.

 35. سولماز می گوید

  سلام ببخشید ممکنه این قرص باعث عفونت و التهاب نخاعی شود؟ چون من الان یک دوره مصرف کردم ولی الان التهاب نخاعی دارم ممکنه بخاطره قرص باشه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   ترکیبات قرص هیرویت از ویتامین ها و املاح تشکیل شده و این مواد در برنامه غذایی روزمره از طریق میوه و دیگر مواد جذب میشه و قطعا مشکلی که برای شما پیش آمده از مصرف قرص هیرویت نخواهد بود.

 36. حامد می گوید

  سلام ببخشید من هنوز این قرصو استفاده نکردم من تمام سرم و بیشتر وسط سرم ریزش مو دارم ممکنه که برا منم موثر باشه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   عوامل مختلفی سبب ریزش مو می شوند پیشنهاد می کنم حتما مقاله ریزش مو و راه های درمان آن را بشناسید را مطالعه کنید.
   قرص هیرویت شامل املاح و ویتامین های مورد نیاز که سبب جلوگیری از ریزش مو می شود پیشنهاد می کنم ابتدا علت ریزش مو را جویا شوید و برای شروع از محصولات موضعی ضد ریزش استفاده کنید.

 37. بیژن می گوید

  سلام ببخشید من الان یه هفتس بعد از ناهارهمراه با هیرویت یونی زینک هم مصرف میکنم میخاستم بدونم مشکلی نداره یا اینکه اینجوری موثرتره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…نیازی به مصرف این دو دارو با هم نمیباشد زیرا دارای ترکیبات مشابهی هستند. یکی از این دو فراورده به تنهایی ترکیبات لازم برای رشد مو را فراهم میکند…با تشکر.

 38. Yas می گوید

  سلام.من یه سوال داشتم اینکه من در تپاثر رژیمم ریزش مو شدید گرفتم و الان قرص هیر ویت رو خریدم و مصرف میکنم و از اینکه من عادت دارم روزا قهوه بخورم چه زمانی مصرف کنم قهوه رو که تداخل نداشته باشه با قرص هیرویت

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کابر عزیز…. در زمان رژیم لاغری معمولا مصرف چربی کاهش میابد پس به دنبال آن جذب ویتامین هایی مانند A D E و k افت میکند….لذا در کنار هیرویت مکمل دیگری که حاوی ویتامینهای فوق باشد را با مشورت داروساز تهیه نمایید….در مورد سوالتان، هیرویت با قهوه تداخلی ندارد و میتوانید هر زمان از روز مصرف نمایید.

 39. lili می گوید

  آیا ممکنه هیرویت موجب اسهال بشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی… برخی ویتامین های گروه بی مانند نیاسین و پانتوتنیک اسید ممکن است باعث عارضه ی اسهال شوند…هرچند لازم است سایر داروها برسی شوند…با تشکر

 40. m می گوید

  من یک هفته هفتس این قرص رو مصرف میکنم و خشکی دهان گرفتم خصوصا اول صبح ها ک خواب بیدار میشم؟ علتش چیه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی….برخی وضعیت های بالینی چون بیماری های اتوایمیون، رادیوتراپی یا برخی اعمال جراحی یا ضربه ها که غدد ترشح کننده بزاق را تحت تاثیر قرار میدند همچنین تعدادی از داروها از جمله آنتی هیستامین ها، برخی داروهای ضد افسردگی، دیورتیکها و نیز تعدادی دیگر از داروها میتوانند باعث خشکی دهان شوند…ولی در خصوص خشکی دهان ناشی از ترکیبات فرموله شده در این فراورده مطالعه ای دیده نشده است….باتشکر.

 41. امیر می گوید

  سلام
  به نظرتون اشکال نداره به جای هر روز یک بار دو روز یکبار مصرف بشه؟
  در ضمن من کمی خونم غلیظه و فشار خونم ۱۵ روی ۹ هستش
  و ۲۵ سال سن دارم.
  ممنون از پاسخگویی شما

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی….بهترین روش مصرف برای آن روزی یک عدد است….فشار خون بهتر است با بیش از یک دستگاه اندازه گیری شود و بدن و ذهن فرد چند دقیقه قبل از اندازه گیری در حالت آرامش قرار گرفته باشد…اگر در این شرایط فشار را اندازه گرفته اید و معمولا به این اندازه میباشد به متخصص قلب و عروق مراجعه بفرمایید.

 42. فاطمه علیپور می گوید

  سلام من برای تنظیم دوره قاعدگی قرص پروژسترون مصرف میکنم میخواستم بدونم آیا با هیرویت تداخل دارویی ایجاد میکنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…خیر تداخلی ندارد.

 43. sssss می گوید

  سلام مصرفش با اسید فولیک و ویتامین دی مشکلی داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی….خیر مشکلی ندارد.

 44. سمیه می گوید

  سلام ببخشید من این قرص رو یک هفته ست میخورم بعد دچار سردرد خفیف و خواب الودگی شدم .دستشویی رفتنم هم زیادتر شده ؟؟؟ایا ب این قرص مربوطه ؟؟؟×

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی… سردرد با احتمال کم ممکن است از عوارض برخی ترکیبات موجود در این فراورده باشد. اما سایر علائم به آن مربوط نیست.

 45. Bahar می گوید

  سلام من صبح هیرویت و بعدازنهتر ول وومن مصرف میکنم اینجوری تاثیرمیزاره؟یا به روش دیگه مصرف کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…. این دو فراورده در دارا بودن برخی ترکیبات مشترک هستند…بهتر است برای ول وومن جایگزینی انتخاب نمایید که املاحی مثل زینک را نداشته باشد. برای این ماه میتوانید هر دو را یک روز درمیان استفاده نمایید.

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…برای چه هدفی می خواهید زینک را استفاده کنید. سن داروهای مصرفی و احیانا بیماری زمینه ای اگر دارید بیان نمایید تا مکمل مناسبی به شما معرفی شود. به طور کلی زینک را میتوان بدون در دست داشتن نسخه پزشک تهیه کرد و نیاز روزانه حدودا ۱۰ میلیگرم میباشد.

 46. فائزه می گوید

  من مشکل آلرژی دارم کهیر هستش، این قرص باعث بالا رفتن الرژیم میشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…. نمیتوان پیشبینی کرد که چه ماده ای برای فرد حساسیت زا میباشد. ایا ترکیباتی که به آنها حساسیت داشته اید را به خاطر دارید؟ اگر در بین ترکیبات هیر ویت موجود باشند بهتر است آن را استفاده نکنید.

 47. فائزه می گوید

  سلام من آلرژی دارم آلرژی من کهیر هست
  این قرص باعث تشدید دوز آلرژی من میشه؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   پاسخ داده شد.

 48. فاطمه می گوید

  سلام ببخشید رو جعبه دارو نوشته همراه صبحانه مصرف کنید شما میگید همراه ناهار کدوم درست تره ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…تفاوتی ندارد. چون فراورده حاوی آهن میباشد برای جذب ان در نظر داشته باشید بین مصر ف آ و لبنیات و احیانا مکمل کلسیم فاصله ی حداقل ۲ ساعت را قرار دهید.

 49. محمد می گوید

  سلام. ببخشید زمانی ک این قرص استفاده میشه امکان داره که سوزش ادرار هم ایجاد بکنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…عارضه ای که میفرمایید احتمال خیلی کمی دارد که مربوط به هیرویت باشد. اگر ادامه دار شد و یا با علائم دیگری همراه شد مثل تب و تکرر ادرار به متخصص مجاری ادرازر مراجعه نمایید.

 50. زهرا می گوید

  سلام
  من یه سوال دارم
  امروز پس از مصرف قرص هیرویت دچار اسهال شدم ایا باید دارو رو قطع کنم؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…مصرف دارو را ادامه دهید اگر نسبت به دارو تحمل پیدا نکرده و اسهال ادامه یافت آن را قطع کنید.

 51. ایمان می گوید

  سلام
  خواستم بدونم من با صبحانه یک عدد قرص هیرویت میخورم و با وعده شام و نهار هم روزی ۲ تا قرص لیور کر میخواستم بدونم مشکلی نداره چون خودم هیچ مشکلی حس نمیکنم
  ممنون

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی سن، سایر داروهای مصرفی، بیماری و دلیل مصرف لیور کر را بفرمایید.

 52. مهسا می گوید

  سلام عذر میخوام با تجویز پزشکم داروی لووتیروکسین بخاطر کم‌کاری تیروئید مصرف میکنم.
  آیا قرص هیرویت و لووتیروکسین تداخل دارن؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…بله تداخل دارند…بین مصرفشان حداقل ۲ ساعت فاصله بگذارید.

 53. رها می گوید

  سلام. من دو هفتست هیرویت رو استفاده میکنم بشدت صورتم پر از جوشهای التهابی شده. با اینکه قبلا ماهی یه دونه جوش میزد صورتم اما ریزش موی شدید دارم نمیدونم چیکار کنم .ایا مصرفش با ازیترومایسین تداخل داره؟ ایا میشه هیرویت رو با بیوتی هلث ۱۰۰۰ استفاده کرد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…آکنه از عوارض ترکیبات موجود در هیرویت نمیباشد. راش البته با برخب ترکیبات فرموله شده در این دارو گزارش شده…در صورت ادمه ی مشکل به متخصص پوست مراجعه نمایی چون ضایعات ایجاد شده ممکن است آکنه نباشد.
   در مورد تداخل با ازیترومایسین، برخی ویتامین های گروه بی با آزیترومایسین تداخل جزئی دارند. میتوانید با فاصله ی حدود ۲ ساعت استفاده نمایید.
   در مورد مصرف بیوتی هلث مشکلی نیست میتوانید آن را استفاده نمایید.

 54. سارا می گوید

  سلام من یک دوره قرص هیرویت مصرف کردم و مشکلی نداشتم بلافاصله دوره دوم رو شروع کردم و از زمان شروع بشدت مشکل مسمومیت و اسهال و حالت تهوع و بدن درد دارم ممکنه از عوارض مصرف این قرص باشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی این دارو میتواند عوارض گوارشی داشته باشد ولی در مورد بدن درد در صورتی که ادامه دار شد آن را بررسی نمایید.

 55. Starh می گوید

  سلام
  ببخشید من هیرویت و فولیکوژن میخورم هرکدام روزی یک عدد مشکلی نداره؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی بهتر است در هر روز فقط یکی از دو فراورده استفاده شود چون حاوی ترکیبات مشترک هستند.

 56. Mina می گوید

  سلام خانوم دکتر
  نمیدونم سوالم درج شده یا ن ولی دوباره میپرسم

  من ۲۳ سالمه مجرد هستم
  ریزش موی شدید پیدا کردم مدتیه (البته حدس خودم اینه از استرس شدیده)

  آزمایش کامل دادم هیچ ویتامینی از بدنم کم نبود

  فقط ویتامین ۱۲ ۱۷۵ بود

  الان این قرصو یه توصیه داروخونه و دوستانم خریدم
  رو بروشورش نوشته ویتامین۱۲ داره

  من میتونم این قرصو مصرف کنم؟

  با توجه به اینکه مشکل خاصی ندارم ولی ریز هستم ینی بدنم ضعیفه کلا ۴۰ کیلو هستم

  مشکلی ایجاد نمیکنه؟
  قرص بیش از حد قوی نیست برای بدن من؟

  توصیه شما اینه که چجور مصرفش کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی… با شرایطی که بیان کردید میتوانید ۱ عدد در روز مصرف نمایید. و مورد دیگر اینکه دارویی در رابطه با مشکل خاصی ندارید؟ یا سابقه ی بیماری ندارید؟

 57. ۷۸۶ می گوید

  سلام ایا هیرویت با فلوکسیتین تداخل داروویی دارد ممنونم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…خیر تداخلی ندارد.

 58. میلاد مرادی می گوید

  سلام خسته نباشین من دو ماه هست این قرص میخورم ولی مدفوع سفت و یبوست میشم همراه درد ب نظرتون قطعش کنم یا راه حلی داره ممنونم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز … در مورد ترکیبات فرموله شده در هیر ویت اسهال احتمال بیشتری نسبت به یبوست دارد. بهتر است سایر دروهایی که استفاده مینمایید را ذکر کنید. یبوست اگر طولانی مدت شود حتما باید مراجعه به پزشک صورت گیرد.

 59. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر
  من دارو های سرترالین و ملاتونین و سرمنتا مصرف میکنم، میخواستم بدونم با این مکمل (هیرویت) تضاد دارویی دارند یا موجب ایجاد جوش و آکنه می‌شوند؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر محترم…خیر تداخلی ندارند. (سرمنتا و سرترالین یک دارو میباشند.).

 60. الهام می گوید

  سلام خانم‌دکتر
  من ام‌اس دارم و دیفوزل مصرف میکنم صبح و‌شب
  بخاطر رژیمم صبح ناشتا ب۱۲ میخورم
  بعد ناهار هم مولتی ویتامین
  بخاط رژیمم قبل شام‌ هم سلن پلاس
  خیلی ریزش مو دارم و هیر ویت خریدم اما نمیدونم با این تعداد قرصی که در روز میخرم کی مصرف کنم لطفا راهنمایی کنین

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…مکمل هایی که ذکر کردید با دی متیل فومارات تداخلی ندارند. هیر ویت را میتوانید بعد از صبحانه مصرف نمایید.

 61. حمیدرضا می گوید

  من سه روزه دارم قرص هیرویت میخورم معده ام خیلی با می‌کنه بعدشم زیاد میرم دستشویی بعد صبحانه میخورم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز…سابقه این علائم را نداشته اید؟ نفخ و درد متوسط در شکم و تغییر در اجابت مزاج (تغییر در تعداد اجابت مزاج در روز، تغییر شکل آن، یبوست و یا اسهال) میتواند بیان کننده یک اختلال خوش خیم در دستگاه گوارش باشد.
   البته تعدادی از ترکیبات فرموله شده در هیر ویت عوارض گوارشی دارند…همینطور ممکن است مواد جانبی فراورده باعث این واکنش در دستگاه گوارش شما شده باشد. دارو را تا چند روز ادامه دهید واگر مطمئن شدید موارد بیان شده از عوارض ان میباشد و نسبت به انها تحمل پیدا نکردید مصرف آن را قطع نمایید.

 62. دنیا می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  اشکالی نداره قرص هیر ویت رو شب قبل از خواب مصرف کرد؟
  من ۱ ماه هست که این قرص رو شبا قبل از خواب میخورم
  دیدم که گفتین توی طول روز بعد از صبحانه یا ناهار مصرف بشه بهتره
  الان بعد از خوردن ۳۳ عدد شبها قبل از خواب میتونم زمانش رو به روز بعداز ناهار تغییر بدم یا همین روند رو ادامه بدم بهتره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز…بله میتوانید این جابحایی را در مورد قرص هیرویت انجام دهید.

 63. فربد می گوید

  سلام من الان چند روزه این کپسول را دارم مصرف میکنم،دو سه بار سر درد ضعیف و کوتاه گرفتم،میتونه برای مصرف متادون با این قرص باشه؟البته متادون را چند ساعت بعد از هیرویت میخورم و هیچ دارو یا قرص دیگری مصرف نمیکنم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی متادون با اجزاء فراورده تداخلی ندارد ولی سردرد میتواند از عوارض هیرویت باشد.

 64. فربد می گوید

  سلام من الان چند روزه این کپسول را دارم مصرف میکنم،دو سه بار سر درد ضعیف و کوتاه گرفتم،میتونه برای مصرف متادون با این قرص باشه؟البته متادون را چند ساعت بعد از هیرویت میخورم و هیچ دارو یا قرص دیگری مصرف نمیکنم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   .

 65. امیربهادر دریکوندی می گوید

  سلام خانم دکتر ببخشید هیرویت و ویتامین E رو چه زمانی باید مصرف کرد و اینکه با هرکدومشون باید آب مصرف بشه یا فقط با غذا مصرف بشه کافیه و آیا مصرفشون با هم تداخل داره یا نه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   در کامنتهای جداگانه پاسخ داده شد.

 66. محمد می گوید

  سلام من هیرویت با زینک پلاس میخورم و همش دستشویی دارم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز دلیل را بیشتر برسی نمایید. سن خود و سایر داروهایی که استفاده میکنید و یا بیماری زمینه ای احتمالی را بفرمایید. در ضمن هر دو فراورده را با هم استفاده نکنید یکی به تنهایی کفایت میکند.

 67. علی اکبر می گوید

  سلام من دو ماهه هیرویت استفاده میکنم دچار سر درد شدم چه کنم؟ ممنون

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی از چه زمانی دچار سردرد شدید؟ چه داروهایی استفاده و کدامیک جدید میباشند؟ سابقه ی سر درد آیا داشته اید و از چه نوعی بوده است؟ سردرد شما در حال حاظر چند بار در هفته و یا ماه اتفاق افتاده و با چه شدتی میباشد.
   دانستن این موارد مهم میباشد.

 68. علی می گوید

  سلام آیا هرویت برای کسی ک چربی خون دارد ضرر دارد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی خیر ضرر ندارد.

 69. س.خ می گوید

  سلام وقتتون بخیر من امروز دوره اول قرص هیرویتم تموم میشه تو این چند وقت یه مشکلی که دارم اینه که هنگام نعوذ درد دارم و همینطور این سری هنگام بلند کردن یه بار قسمت چپ بالای کمر گرفت اول فکر کردم دنده ام در رفته باشه ولی بعدا دیدم انگار رگ پشتمه و همینطور صبح ها مچ دستم درد میکنه و اینم احساس میکنم از رگ های دستم باشه… من ۳۲ سالمه قرص دیگه ای غیر از روزی یدونه هیرویت بعد از نهار مصرف نمی کنم و فقط قبل هیرویت یه دوره نیمه کار قرص آسنترا سرترالین خورده بودم که بعد از قطعش ریزش مو گرفتم و دکتر رفتم که دکتر گفتن مزوتراپی کن و قرص هیرویت استفاده کن الان بعد از ۲جلسه مزوتراپی و یه دوره قرص هیرویت همچنان ریزش مو دارم و این مشکلات هم دارم… لطفا راهنمایی بفرمایید چه کاری باید انجام بدم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی برخی اجزا موجود در هیرویت ممکن است باعث درد به عنوان مثال در مفاصل شوند ولی احتمال آن پایین است… به احتمال زیاد مواردی که بیان کردید بی ارتباط با هیر ویت باشد در صورت ادامه ی مشکل اول با اورولوژیست و در مورد مشکل دوم با روماتولوژیست مشورت نمایید.

   1. فاطمه می گوید

    سلام وقت شما بخیر
    من ۱۹ سالمه و چند ساله که به خاطر استرس و یا شایدم دلایل دیگه، معده درد و ریزش مو ، خشکی پوست همه بدن دارم. میخوام این کپسول رو مصرف کنم ولی همه جا نوشته ۲ یا ۳ ماه، خواستم بدونم اگر ۱ ماه استفاده کنم اثر نمیزاره؟ یا اگر قراره ۳ ماه کپسولو مصرف کنم ممکنه بخاطر مصرف طولانی مدت برای بدنم زیاد از حد باشه و عوارض داشته؟ الان هم ماه رمضونه کی مصرف کنم؟ هر روز بلافاصله بعد از سحری خوبه؟ یه جا هم نوشته یه دفعه قطع نکنید کپسولو مثلا بسته دوم یا سوم رو به جای هر روز، بکنید دو روز در میان و کم کم قطع کنید، اینکارو بکنم؟
    ببخشید خیلی سوال پرسیدم ولی خیلی ممنون میشم اگه بهشون جواب بدید. خدا خیرتون بده

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز در مورد علائمی که اشاره کردید بهتر است به متخصص غدد مراجعه نمایید. در مورد هیرویت طول مدت مصرف آن محدودیتی ندارد و میتوان هر روز استفاده کرد مگر اینکه در حال مصرف دارویی باشد که با یکی از ترکیبات موجود در آن تداخل داشته باشد…. معمولا پاسخدهی مطلوب ظرف ۳ تا ۶ ماه اتفاق می افتد. زمان مصرف آن میتواند سحرگاه و یا زمان افطار باشد…. ودر مورد قطع آن نیاز به روش قطع تدریجی نیست.

 70. dara می گوید

  سلام من دوهفته استفاده کردم و کل بدنم دون دون شد و معمولا صبحانه نمیخورم ساعت ۲یا۳بیدار میشم بامعده خالی میخورم اگه میشه راهنمایی کنید سپاس.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی از عوارض ان در بعضی افراد ایجاد بثورات جلدیست…. البته راشهای ایجاد شده ممکن است حساسیت به دارو باشد. در هر دوصورت بهتر است دارو را قطع نمایید.

 71. dara می گوید

  و اینکه من کم خونی دارم میتونه علتش این باشه؟

 72. مهدیه می گوید

  خواستم از مطلب خوب و پاسخگوییتون تشکر کنم جواب سوالمو از بین جوابهاتون پیدا کردم ممنون

 73. مریم می گوید

  سلام وقتتون بخیر من از هیرویت و بیوتین واقعا نتیجه گرفتم حدود ۳ ماهه مصرف میکنم مشکلی که دارم اینکه بخاطر روده تحریک پذیرم قرص پروبیوتیک لاکتول مصرف میکنم بعد وعده غذاییم‌‌. ایا باید زمان مصرف هیرویت و بیوتینم رو تغییر بدم ؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز با لاکنول تداخلی ندارند ولی بهتر است بافاصله استفاده نمایید. در ضمن میتوانید هیرویت و بیوتین را همزمان استفاده کنید.

 74. حمید می گوید

  سلام.من یک ماه هست که این قرص رو مصرف میکنم و تاثیر خوبی هم گذاشته ولی چون خار پاشننه داشتم دچار پا در شدیدی شدم از نوع خار پاشنه‌..به نظر شما به خاطر مصرف این قرص هست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی خیر به دلیل مصرف این فراورده نمیباشد.

 75. پریناز می گوید

  سلام خانم دکتر.
  مصرف هیرویت همزمان با بیوتین هلث اید مشکلی نداره؟ من ریزش موی شدید دارم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی خیر ایرادی ندارد.

   1. Sobhan می گوید

    سلام خسته نباشین میخواسم ببینم hairvit عوارضی برای باروری در مردان نداردیا میل جنسی را کم نمیکند؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     خیر عوارضی ندارد از آن جهت.

 76. علی رضا می گوید

  سلام و وقت بخیر من دو هفته هست از هیرویت استفاده میکنم و یک هفته درمیان هم دارم آمپول بیوتین و دکسپنتونال و ب کمپلکس و ب۱۲ میزنم جایی که رفتن برای مزو تراپی مو برام تجویز کردن چند روزی دچار اسهال شدید شدم البته قبلا هم که یونی زینک میخوردم دچار این علائم گوارشی میشدم چیکار باید بکنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز ترکیبات موجو در یونی زینک در برخی افراد اسهال ایجاد میکند. چون بعد از دو هفته این علامت از بین نرفته دارو را قطع نمایید.

 77. بهزاد می گوید

  سلام وقت شما بخیر . من بخاطر رفلاکس معده الان دارم از داروهای لانزو و دیمپریدون مصرف میکنم . سوالم اینه اولا قرص هرویت با این داروها تداخل ندارد ؟ دوما آیا خود قرص هرویت برای ایجاد درد و یا رفلاکس معده مشکلی ایجاد می کند یا نه ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز در مورد سوال اول خیر تداخلی ندارد و در مورد سوال دوم بله این امکان وجود دارد.

 78. behzad می گوید

  سلام وقت شما بخیر . من بخاطر رفلاکس معده الان دارم از داروهای لانزو و دیمپریدون مصرف میکنم . سوالم اینه اولا قرص هرویت با این داروها تداخل ندارد ؟ دوما آیا خود قرص هرویت برای ایجاد درد و یا رفلاکس معده مشکلی ایجاد می کند یا نه ؟

 79. میلاد می گوید

  سلام
  ببخشید آیا مصرف هیرویت موجب سیاه شدن رنگ مدفوع هم ممکنه بشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی . فردی که این مشکل برایش ایجاد شده آیا سابقه ی زخم معده داشته است؟ یا در حال حاضر درد و سوزش در ناحیه ی معده داردیا دارویی مانند وارفارین آسپیرین یا انواع مسکن یا آهن یا … استفاده میکند؟ علاوه بر این موارد موراد دیگری هم باید برسی شود. ولی هیرویت به تنهایی باعث این علامت نمی شود.

 80. Moti می گوید

  سلام من کپسول روآکوتان استفاده میکردم با دستور پزشک بعد از اینکه تموم شد موهام دچار ریزش موی شدیدی شد استفاده این قرص آیا موثره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز بله راکوتان میتواند روی مو عوارضی داشته باشد و هیرویت در حال حاضر مکمل خوبی برای شماست. با توجه به مصرف راکوتان حتما مایعات زیاد استفاده نمایید و قطعا آزمایشات مربوط به اندازه گیری کلسترول و آنزیم های کبدی را انجام داده اید.

 81. سهیلا می گوید

  سلام من امروز حواسم نبود دوتا قرص هیرویت مصرف کردم یکی همراه بانهار یکی قبل از شام ایا مشکلی ایجاد میکنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز در صورت عدم تکرار مشکلی پیش نمی آید.

 82. آرمان می گوید

  سلام من قرص بیوتین ۵۰۰ هم میخورم اسکال نداره در کنارش هیرویت هم مصرف کنم مثلا یک روز بیوتین یک روز هیرویت؟؟

  1. آرمان می گوید

   عذر خواهی میکنم ۵۰۰۰ هزار

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز بله میتوانید استفاده نمایید.

 83. حسین می گوید

  آیا خوردن قرص هیرویت وقرص ویتامین هیر همزمان درروز مشکلی ایجاد نمیکند وایاخوردن قرص هیرویت باعث کاهش میل جنسی می شود

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی یکی از دو محصول را استفاده نمایید.
   خیر باعث این مشکل نمی شود.

 84. حامد می گوید

  سلام ، قرص هیرویت را از داروخانه گرفتم ، یکم قرصها حالت عرق کردگی دارند و بنظر میاد یک قطره آب روی بعضی هاش هست ، مشکلی نداره ؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی میتوانید با شرکت سازنده تماس بگیرید و در مورد خواص فیزیکی آن سوال نمایید. یا به داروخانه ای که آن را تهیه نمودید مراجعه نموده تا به شرکت اطلاع دهند. در کل ممکن است مساله ی خاصی نباشد ولی بهتر هست پیگیری نمایید.

 85. داود روح القدس می گوید

  سلام مصرف قرص هرویت باعث افزایش قند خون نمی شود ؟من دیابت نوع یک دارم وانسولین استفاده میکنم ،ایا میتونم مصرف کنم یا خیر ؟درمورد فشار خون مقداری پروتیبن دفع میکنم ایا با مصرف این قرص دفع پروتیین افزایش پیدا نمیکند ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی خیر باعث افزایش قند خون نمیشود. در مورد سوال دوم توضیح بیشتری دهید، دفع پروتئین به دلیل نارسایی کلیه میباشد؟

 86. مژده می گوید

  سلام
  من ریزش مو داشتم هیرویت مصرف کردم مشکلم حل شد،بعدحدود یک ماه نخوردم و دوباره ریزش موهام برگشت،الان که دوباره مصرف میکنم درحالت عادی ریزش مو ندارم ولی موقع شانه زدن وبعد از حمام موهام خیلی میزیره.نمیدونم مشکل چیه
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز ریزش مو دلایل متعددی میتواند داشته باشد. در حال حاضر آیا در رابطه با مشکل دیگری دارویی استفاده مینمایید یا آیا علائم دیگری همراه ریزش مو دارید؟ در کل استرس مکانیکی مانند گرما هنگام سشوار یا تحمیل فشار به ریشه ی مو مثل شانه زدن در حالی که گره خورده و در هم رفته است و یا بستن آن همراه با کشش ممکن است باعث ریزش مو شود. همینطور رژیم های نامناسبی که به منظور کاهش وزن درپیش گرفته میشود…گاهی هم نیاز به انجام ازمایش هست البته در صورتی که ریزش مو همراه با علائم دیگر و یا شدید باشد.

 87. هستی می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  خانم دکتر من یکسال یک روز درمیون قرص زینک پلاس مصرف کردم و نتیجه خوبی گرفتم
  حدود ۵ماه بعد ریزش داشتم قرص هیرویت دارم مصرف میکنم در حال حاضر بسته آخر هستش که سه ماه بشه اما جدیدا قبل از ناهار حالت تهوع میگیرم و نمیتونم غذا بخوروم تپش قلبم جدیدا پیدا کردم
  فعلا هم هیچ تاثیری ازش برای ریزش و رشد مو ندیدم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی تهوعی که در حال حاضر دارید احتمال خیلی کمی دارد که مربوط به هیرویت باشد. هم اکنون دارویی در رابطه با مشکل دیگری مصرف مینمایید؟ یا احتمالا سابقه ی بیماری دارید؟ همینطور سایر علائم خود را چک نموده و در صورت ادامه به پزشک مراجعه نمایید.

 88. هستی می گوید

  و اینم بگم که سمت چپ جلوی سرم داره خالی میشه و کم پشت شده.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   اگر در مورد آن اطمینان دارید به متخصص پوست مراجعه نمایید.

 89. هستی می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید یه سوال داشتم
  من به مدت یکسال یک روز در میون قرص زینک پلاس مصرف کردم برای رشد موهام و ریزش خیلی راضی بودم
  اما بعد گفتم شاید ضرر داشته باشه قطع کردم
  ۵ماه بعدش یعنی بهمن ماه که شروع کردم به خوندنِ دروس کنکور
  ریزش گرفتم
  قرص هیرویت خریدم و استفاده کردم ک الان ماه آخر دوره عست ک بشه سه ماه
  ۹عدد مونده ک کامل بشه
  اما سه روزه من قبل ناهار حالت تهوع میگیرم ک نمیتونم غذا بخورم
  بنظرتون عوارض قرصِ؟
  تا الان هم هیچ تاثیرِ مثبتی از قرص برای ریزش و رشد مو ندیدم
  جلوی سر سمت چپ هم ب اندازه ی دایره کوچیک داره کم پشت میشه..
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   در کامنتهای قبل پاسخ داده شد کاربر عزیز.

 90. Somayeh می گوید

  سلام توروخدا بگین قرص هیرویت و قرص جنسینگ ک تداخل دارویی ندارن؟ من میخام هیرویت و نیم ساعت بعد صبحانه تو ناهار و شامم قرص جنسینگ و تو موقع خواب هم زینک پلاس بخورم اینطوری میشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز هیچ کدام از دو مکمل با جینسنگ تداخلی ندارند. از بین هیرویت و زینک پلاس یکی را در یک روز استفاده نمایید. جینسنگ با برخی داروها تداخل دارد که لازم است اگر دارویی در رابطه با مشکلی استفاده می نمایید تداخل ان را با جینسنگ با مشورت داروساز چک نمایید.

 91. سمیه می گوید

  سلام خسته نباشید ۳۵سالمه به توصیه دوستان به خاطر ضعف شدید بدن وکم پشتی مو یک هفته ای هست کپسول هیرویت وزینک پلاس هروزبعد وعده غذاصبح وظهراستفاده میکنم وآمپول نوروبین وبیوتین ودکسپانتنول روهفته ای یک بارمیزنم سردردخفیف واحساس تپش قلب سرمعده دارمو.ادرارم زیادشده آیا مصرف همزمان باعث ایجاد مشکل شده یا اینکه کدوم دارو رو قطع کنم تا مشکلم رفع بشه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز از بین هیرویت و زینک پلاس یکی را استفاده نمایید. سردرد خفیف ممکن است به دلیل مصرف مکمل ها ی ذکر شده باشد.

 92. Zohre می گوید

  سلام، ببخشید هیرویت با داروهای اعصاب تداخلی دارن؟ برای کسی که داروهای اعصاب مصرف میکنه مشکلی ایجاد نمیکنه؟
  همچنین اگه مشکل کلیه داشته باشیم چی؟
  ممنونم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی با داروهی اعصاب تداخلی ندارد ولی در مورد مشکل کلیوی بفرمایید که از چه نوعی میباشد. چون در برخی مشکلات کلیه مثل سنگهای اگزالاتی و … باید با احتیاط مصرف شود.

 93. ملیکا می گوید

  سلام، ایا مصرف هیرویت باعث کاهش میل جنسی میز میشود؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی خیر باعث این مشکل نمی شود.

 94. Somayeh می گوید

  سلام خسته نباشید لطفا بگین ک مصرف همزمان قرص هیرویت و زینک پلاس اشکالی داره؟ من میخام هردو رو نیم ساعت بعد صبحانه مصرف کنم

 95. برهان می گوید

  سلام خسته نباشید من حدود۲۵ روزه این قرص رو مصرف میکنم ..کلا بدنم دون شده جوش زده..خواستم بدونم آیا علتش مصرف این قرصه؟مشکل خاصی نداره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز بله ممکن هست از عوارض این فراورده باشد هرچند لازم هست سایر عوامل را هم برسی نمایید.

 96. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید من یک سربازم و چون تغذیه مناسبی توی خدمت ندارم قرص هیر ویت برام تجویز شد ومن صرفا برای تغذیه بدن میخواستم و اینکه باعث افزایش وزن من بشه ایا فقط روی موی بنده تاثیر داره ؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی اگر مشکل ریزش مو ندارید مکمل های دیگری که حاوی ترکیبات بیشتری میباشند تهیه نمایید ولی در صورت وجود مشکل در ریزش مو در کنار هیرویت میتوانید مولتی ویتامینی که حاوی زینک و ویتامینهای گروه بی نباشد و یا دارای مقدیر کمی از این ترکیبات باشد استفاده نمایید.

 97. Mahya می گوید

  من چهار روزه دارم صبح ها قرص هیرویت میخورم شبا هم زینک پلاس ولی چرا ریزشم بدتر شده😭 دلیلش چی میتونه باشه توروخداااا جواب بدین😞

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز. از بین دو مکمل یکی را استفاده کنید و اگر ریزش موی شما همراه با علائم دیگری میباشد به مخصص پوست و مو مراجعه نمایید.

 98. Nima می گوید

  سلام. من ۲۹ سالم هست. هجده سالگی یه بار رفتم دکتر و بدون ازمایش و صرفا با شناختن پدرم که از جوونی موهاش ریخته بود کامل و بقیش سفید شده بود و دیدن موهام به من مصرف فیناستراید دادن و تا چند سال پیش هم قطع نکردن. من نهایت تا ۲۳ ۲۴ سالگی خوردم و دیدم عوارض مثل افسردگی و کاهش میل جنسی و از دست دادن قدرت باروری و … داره قطعش کردم. امیدوارم به سلامتیم صدمه ای نخورده باشه. دور از شما بعضی از دکتر ها بسیار بی مسئولیت و نادان هستند. از عوارض فیناستراید چیزی نگفتن و گفتن در یک درصد افراد دیده شده. با اینکه اصلا نمیدونم به پدرم رفتم یا نه.
  خلاصه الان تو ۲۹ سالگی موهام بد نیست و تاسی ندارم. ولی حس میکنم چند ساله موهام بی حال و نازک شده و موهای کنار سرم رو شقیقه بعضا سفید شده و کمی هم روی سر. ریزش هم فقط در حدی که دست بکشم روی سرم یا برم حموم و موهام چرب باشه. البته کمبود وزن دارم و قدم ۱۷۸ و وزنم ۵۷ هست. با این حال شما فکر میکنید روزی یک عدد بخورم یا یک روز در میان؟
  با تشکر از توجه شما.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی میتوانید هر روز استفاده نمایید و در کنار آن محلول موضعی ماینوکسیدیل. هر دو به ضخامت دوباره ی موهای ضعیف شده کمک میکنند.

 99. لیلی می گوید

  سلام. آیا ممکنه کسی به هیرویت حساسیت داشته باشه و ریزش موهاش بدتر بشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز خیر این حالت پیش نمی آید.

 100. هستی می گوید

  من میخام هیرویت و زینک پلاس و فولیکوژن بخورم لطفا زمانشونو بگید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی از این ۳ فراورده در یک روز فقط یکی را مصرف نمایید. و هر زمان در روز میتوانید استفاده نمایید.

 101. کوثر می گوید

  سلام خسته نباشید میشه هیرویت و بیوتین و هردو رو همزمان همراه صبحونه خورد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز بله میتوانید به این شکل استفاده نمایید.

 102. کاظم می گوید

  سلام مصرف همزمان هیرویت با بیوتی همراه صبحونه مشکلی نداره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی خیر مشکلی ندراد.

 103. عرفان می گوید

  سلام خسته نباشید یه سوال خدمتتون داشتم من ۲۱ سالمه چند ماه موهام رو می خوام شونه کنم پوست سرم درد می گیره که رفتم دکتر و بهتر شدم ولی نه کاملا خوب و اینکه روزانه چند تار موم میریزه که انتهاش یکم سفیده آیا با خوردن قرص بهتر خواهم شد و اینکه لوسیون یا دارویی می شناسید خوبم کنه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کابر گرامی به عنوان مکمل هیرویت و یا قرص ریجن دایت پیشنهاد می شود و در کنار آن محلول ماینوکسیدیل موضعی در حال حاضر انتخاب خوبی برای شما میباشد.

 104. نیلوفر می گوید

  سلام لطفا بگین خوردن هیرویت با قرص ترنسید و مفنامیک اسید با فاصله یکی دو ساعته اشکالی داره؟ من پریودیم شدیده مجبورم بخورم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز خیر ایرادی ندارد.

   1. فرزانه می گوید

    سلام قرص هیرویت روی موهای لیزر شده هم اثر داره؟ من بدنمو لیزر کردم ممکنه باعث رشد مجدد موها بشه؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربرر عزیز
     خیر بر روی موی بدن تاثیری ندارد.

 105. فرانک می گوید

  جواب سوالامو تو کامنتا دیدم. مرسی از مقاله خوب و جوابهای دقیقتون

 106. Setare می گوید

  سلام
  من یک ماه از قرص هرویت استفاده کردم و الان ۵ روزه دوره دوم رو دارم مصرف میکنم حالت تهوع و شکم درد و سردرد گرفتم، هیچ مکمل و قرصی هم مصرف نمیکنم اگه این قرص رو قطع کنم مشکلی واسه من پیش میاد؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی بهتر است مصرف آن را تا یک هفته ادامه دهید و در صورتی که شدت عوارض ایجاد شده کمتر نشد قطع نمایید. ودر صورت قطع یکباره مشکلی ایجاد نمی شود.

 107. سیما می گوید

  من بعد از خوردن ۲ بسته قرص هرویت ریزش مو ها برطرف شد اما الان حدود ۶ ماه می گذره از آخرین قرصی که خوردم و مجددا دچار ریزش مو شدم . یعنی باید این قرص ها را مدام عمر بخوریم ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی میتوانید مجدد مصرف آن را شروع نمایید. بله در اکثر افراد که دلیل ریزش مو بیماری و یا رژیم غذایی نبوده است، با قطع مکمل ریزش مو به حالت اولیه بر میگردد.

 108. سايان می گوید

  سلام میشه محتویات کپسول هیرویت رو در آب حل کرد و خورد؟به خاطر سایز کپسول با بلعیدنش مشکل دارم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز بله میتوانید این کار را انجام دهید.

 109. یلدا می گوید

  سلام من ۱۶ سالمه موهام سفید شده این قرص برام کاربردی داره؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز اگر روند آن کند میباشد جای نگرانی نیست و مساله ایست که در نتیجه ی وراثت ایجاد شده است. این محصولات به طور کلی به حفظ سلامت مو کمک میکنند اما لزوما جلوی سفید شدن آن را نمیگیرند با این حال پیشنهاد میشود استفاده نمایید ولی قبل از آن عدم تداخل ان را با داروهایی که احیانا در حال حاضر مصرف می نمایید چک نمایید.

 110. همتا غریب می گوید

  سلام روز بخیر من دوماه از هیرویت استفاده کردم و تقریبا ۵۰روز که دچار حالت تهوع و معده درد هستم که این اواخر ببخشید اسهال هم اضافه شده و حالت ها شدید تر شده ممکن از عوارض هیرویت باشه؟از قبل سابقه بیماری گوارشی هم داشتم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز مدتی مصرف آن را قطع نموده نتیجه ی آن را مشاهده کنید. گاهی این علائم عارضه ی دارو میباشد که با قطع موقت دارو میتوان آن را سنجید و گاهی شرایط بالینی فرد هم در بروز عارضه دخیل میباشد. اگر اسهال به صورت دفع بیش از ۶ بار در روز، و یا آبکی، و یا همراه با دفع خون، شکم درد، تب، همراه با بوی خاص و… میباشد به پزشک مراجعه نمایید.

 111. Amir می گوید

  سلام خسته نباشید، من کبد چربی دارم ، شبا هنگام خواب از داروی لیورگل استفاده میکنم وصبح هنگام صبحانه از داروی هیرویت ، بنظر شما مشکلی بوجود نمیاد؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی اگر بیماری زمینه ای ندارید خیر مشکلی پیش نمی آید.

 112. تارا می گوید

  سلام. من آزمایش خون داده بودم و مشخص شد که ار بی سی و هماتوکریت من بالا هست. به من گفتن لابد سیگاری هستی ولی من نیستم. تنها چیزی که ۳ ماهه مصرف می کنم هیرویته. آیا ممکنه به هیرویت مربوط باشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی خیر مربوط به مصرف هیرویت نمی باشد.

 113. yalda می گوید

  سلام من صبحا یکساعت بعد صبحونه قرص هیرویت میخورم صبحونمم کره محلیه میترسم اهن هیرویت جذبم نشه اهنشم ک کمه میتونم شب ها هم موقع خواب قرص اهن بخورم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی هر زمان از روز می توانید استفاده کنید برای جذب آهن بهتر است فراورده با کلسیم و لبنیات فاصله داشته باشد.

 114. پریسا می گوید

  سلام من دیروز یه دوره یه ماهه ینی یه بسته هیرویتمو تموم کردم و امروز بسته دوم رو ک از کجای دیگ گرفتمو خوردم ولی تا دونه اول بسته رو خوردم سردرد بدی گرفتم چرا؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   هیرویت در ایران فقط ساخت یک شرکت و تحت لیسانس میباشد و بعید است در ترکیبات وارد شده در آن تغییری ایجاد کرده باشند.

 115. hadis می گوید

  سلام من دیروز یه دوره یه ماهه ینی یه بسته هیرویتمو تموم کردم و امروز بسته دوم رو ک از کجای دیگ گرفتمو خوردم ولی تا دونه اول بسته رو خوردم سردرد بدی گرفتم چرا؟

  1. Darya می گوید

   من تو خوردن کپسول ها مشکل دارم معمولا بازشون میکنم
   الان که هیرویتم دارم، بازش میکنم بعد با اب میخورم مشکلی ایجاد میکنه؟

   1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

    سلام کاربر عزیز
    بله میتوانید این فراورده را باز نمایید اما همانطور که می دانید در مورد همه ی داروها اینگونه نیست.

 116. Maryam می گوید

  من تو خوردن کپسول ها مشکل دارم معمولا بازشون میکنم
  الان که هیرویتم دارم، بازش میکنم بعد با اب میخورم مشکلی ایجاد میکنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر مشکلی ایجاد نمی شود.

 117. Maryam می گوید

  ممنون از سایت خوبتون

 118. رباب می گوید

  سلام
  من الان ۲ ماه و ۱۵ روز هست این قرص هیرویت رو دارم استفاده میکنم . موهام بلند هستن . اینم بگم تار موهام بسیار نازک بودن خیلی . الان تو این ۲ ماه بعضی از تار موهام ضخیم شدن نه همشون . کلی هم رویش مجدد مو دارم . الان دوره ۳ ماهم داره تموم میشه ولی اونجور ک باید نتیچه بگیرم نشده انگار ی دوره ۳ ماه دیگه هم میخوام . فقط میترسم مشکل ب وجود بیاد ولی حس میکنم هنو نیاز داره موهام . لطفا راهنماییم کنید ؟ ممنون

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز اگر مشکلی از لحاظ داروهای دیگری که مصرف میکنید (از لحاظ تداخل) ندارید میتوانید مصرف آن را ادامه دهید.

 119. Raha می گوید

  من یه بسته هیرویت مصرف کردم بعدش دچار سنگ کلیه شدم,حتما قبل از استفاده یه ازمایش بدین

 120. طاهریان می گوید

  متاسفانه هیرویت معده منو خیلی اذیت می کنه. چه پیشنهادی برام دارید دکتر عزیز؟ ممنون از راهنماییتون

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   پیشنهاد میشود محصولات شرکتهای دیگر را امتحان کنید به این دلیل که گاهی مشکلات گوارشی ایجاد شده ناشی از مواد جانبی موجود در فراورده میباشد. اما گاهی مشکلات گوارشی ممکن است ناشی از زینک باشد که اکثر مکملهایی که هدفشان تقویت مو میباشد حاوی زینک میباشند به جز موارد معدودی چون سیستین بی۶.

 121. فاطیما می گوید

  من ۳ دوره هیرویت خوردم و الان ریزش موهام بهتره. کلا کنار بگذارم یا بعدها باید بازم استفاده کنم که برنگرده ریزش؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز. میتوانید مصرف ان را ادامه دهید در صورت نبود بیماری زمینه ای و یا مصرف دارویی که با آن تداخل داشته باشد.

 122. طلایی می گوید

  از وقتی این قرص را میخورم گاهی سرگیجه میاد سراغم. ممکنه عوارضش باشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله ممکن است از عوارض دارو باشد. تا یک هفته آن را استفاده کرده اگر عارضه فروکش نکرد مصرف آن را قطع نمایید.

 123. داود می گوید

  از کامل بودن مطالب و پاسخ های صریح شما متشکرم

 124. aisan می گوید

  سلام خسته نباشید
  من بعد از مصرف دوهفته این قرص دچار تپش قلب شدم و ضعف شدید آیا جز عوارض این دارو میباشد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   برخی ویتامینهای گروه بی تحت شرایطی خاص (وجود زمینه ی مشکلات قلبی عروقی، مصرف دوز بالا، تداخل با داروهای دیگر و..) ممکن است عوارضی را برای سیستم قلبی عروقی ایجاد نمایند. سایر علل غیر از هیرویت را هم مدنظر داشته باشید.

 125. مریم می گوید

  سلام من ریزش مو کم در حد نرمال داشتم الان ماه دومی هست ک دارم از هیرویت استفاده میکنم ولی ریزش من خیلی زیاد گرفتم؟علت چیه؟خوردن این قرص و قطع کنم ؟ممنون میشم جواب بدید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر کنار ریزش مو تغییرات دیگری چون تغییر وزن و یا سیکل ماهانه و سایر موارد وجود دارد به متخصص غدد و یا پوست مراجعه نمایید.

 126. عسل می گوید

  مصرف این قرص در دوران شیر دهی ضرر دارع؟ لطفا جواب بدید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر ایرادی ندارد.

 127. امیر می گوید

  سلام ببخشید اگه تا آخر عمر روزی یک عدد مصرف بشه مشکلی ایجاد نمیکته

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   مشکلی پیش نمی آید مگر در صورت وجود برخی بیماری های زمینه ای و یا تداخلات دارویی.

 128. فاطمه می گوید

  سلام من روز گذشته یک آمپول B12 زدم و عصر همان روز این قرص Hair vit را تهیه کردم به صورت آزاد و از طریق یک بلاگر اینستا دیدمش و شروع کردم به خوردنش ،و شبها موقع خواب مصرف میکنم یه ربع تا بیست دیگه قبل از مصرف قرص هیرویت قرص جوشان ویتامین سی(vit C) میخورم بعد هیرویت را میخورم و فعلا یک دونه ازش خوردم ،بنظرتون ادامه اش بدم ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بهتر بود دلیل تزریق ویتامین ب۱۲ را بیان نمایید و اینکه آیا بیماری زمینه ای دارید و یا خیر. در صورت عدم وجود مشکل از آن جهات بله میتوانید ادامه دهید.

 129. فاطمه می گوید

  سلام من روز گذشته یک آمپول B12 زدم و عصر همان روز این قرص Hair vit را تهیه کردم به صورت آزاد و از طریق یک بلاگر اینستا دیدمش و شروع کردم به خوردنش ،و شبها موقع خواب مصرف میکنم یه ربع تا بیست دیگه قبل از مصرف قرص هیرویت قرص جوشان ویتامین سی(vit C) میخورم بعد هیرویت را میخورم و فعلا یک دونه ازش خوردم ،بنظرتون ادامه اش بدم ؟
  من الان ۱۹ سالمه و متأهل هستم ولی فعلا اقدام به بچه دار شدن نکردیم ،آیا در آینده برای بچه دار شدن مشکلی برام پیش نمیاره؟
  روی هورمون هام تأثیری میراره ،باعث به هم خوردنشون میشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   خیر از آن جهت مشکلی ندارد.

 130. مریم سمایی می گوید

  با عرض سلام و سپاس
  دچار ریزش موی سکه ای شدم بعد از مرگ
  خواهرم تقریبا منطقه وسیعی کف سرم دکتر هیر نوتری تجویز کرد ک خارجیش نبودایرانی برند کارن رو گرفتم من هیر ویت هم‌گرفتم دکتر گفت اشکال نداره یگ روز اینو بخور یک رو زاون یکی رو‌عصرها با میوه ده روزه دارم میخورم اما هر دوش زینک داره و آهن آیا ازیاد زینک و آهن برای بدن اشکالی ایجادنمیکنه؟؟
  و اینکه چند شبی هست بشدت در ساق و مچ پاهام ضعف و بیقراری شدید و عجیبی احساس میکنم طوریکه نمیتونم بخوابم آیا از این قرصهاست؟؟
  لازمه بگم صبحها لووتیروکسین نصف عصرها آسنترا ۵۰ یک عدد ولایریکا ۷۵ هم ظهر و عصر
  ک البته چند روزیه بخاطر کمر درد شدید دیکلوفناک روزی سه تا مصرف میکنم.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   از بین داروهای ذکر شده لووتیروکسین با دو مکملی که نام بردید ممکن است تداخل داشته باشد بین زمان مصرف آنها حداقل ۲ ساعت فاصله ی زمانی قرار دهید.
   آسنترا ممکن است در دوهفته ی اول درمان بی قراری و اضطراب ایجاد کند اما به تدریج کاهش میابد. همچنین این دارو در اکثر افراد باعث بی خوابی میشود در این افراد پیشنهاد میشود دارو در نیمه ی ابتدایی روز مصرف شود.
   اما تا کنون در مورد هیچ کدام از داروهایی که نام بردید مشخصا ضعف و بیقراری در پا گزارش نشده است.

 131. الهام می گوید

  سلام . من ۱۰ عدد از این قرص که مصرف کردم به شدت خارش پوستی گرفتم و فولیکول های موهای دست و پام تورم پیدا کردن (حالت پوست تخم مرغی). هنگام خارش هم موهای دست و پاهام سیخ میشه. به نظرتون از عوارض این دارو هست؟ خارش شدیدی که باعث زخم شدن پوستم میشه گرفتم.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله این احتمال وجود دارد.

 132. Sobhan می گوید

  سلام خسته نباشین میخواسم ببینم hairvit عوارضی برای باروری در مردان نداردیا میل جنسی را کم نمیکند؟

 133. Sonhan می گوید

  ببخشید من دچار غلظت خون هم هستم مشکلی ندارد استفاده ازین کپسول

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز اگر منظور شما مشکلات انعقادی میباشد خیر ایرادی ندارد.

 134. sajjad می گوید

  سلام. ببخشید اگر کسی مقدار آهن بدنش بالا باشد و با خوردن کپسول هیرویت دچار ازدیاد آهن در بدن بشه ممکنه موهاش از قبلش نازک تر شه و بریزه؟ ممنون

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر هیرویت را استفاده کرده اند مشکلی پیش نمی آید اما در ادامه بهتر است مکملی که فاقد آهن هست استفاده نمایند مانند زینک پلاس.

 135. ابوالفضل می گوید

  باسلام این قرص با فیناستراید تداخل داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر تداخلی ندارد.

 136. azita می گوید

  سلام من الان ۱ بسته از این قرص رو مصرف کردم از هفته دوم ریزش موهام بیشتر شده ایا ار عوارض این قرص هست ؟
  همچنین میخواستم بدونم روی موهای بدن هم تاثیر داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   قاعدتا این دارو نباید باعث افزایش ریزش مو شود. سایر علل دخیل را هم چک نمایید.
   خیر این دارو باعث رشد موهای بدن نمیشود.

 137. Negin می گوید

  سلام هر روز من صبح بعد از صبحانه قرص اوپتی وومن (opti woman)میخورم و ظهر ها هم هر روز قرص هیرویت مصرف میکنم این دوتا دارو در ساعت های مختلف مشکلی ایجاد می کنه ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بهتر است اپتی وومن را یک روزدرمیان استفاده نمایید..

 138. معصوم می گوید

  سلام خسته نباشید من تو دوران شیر دهی هستم ریزش موی شدید گرفتم ایا میتونم از این قرص استفاده کنم؟(هیرویت)

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله میتوانید استفاده نمایید.

 139. راضیه می گوید

  سلام من بخاطر کرونا ریزش مو شدید گرفتم ۳ هفته بصورت هفته ای دو بار آمپول بیوتین بپانتن زدم و برای ریزش موهام عالی بود و به سرعت جواب گرفتم اما وقتیکه که قطع کردم دوباره ریزش موهام شروع شد و شروع ب مصرف هیرویت کردم که توی همین مدت یک هفته برای موهام عالی بود ولی ۲ روزه بعد از خوردن قرص کلیه درد شدید میگیرم .هیچ مکمل و داروی دیگ ای همزمان با هیرویت مصرف نمیکنم .ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   برخی ترکیبات موجود در هیرویت ممکن است برای کسی که زمینه ی مشکلات کلیوی را دارند مشکل ساز شود. اما بعید است با این دوز کم باعث این مشکل شوند. در صورت ادامه ی علائم به پزشک مراجعه نمایید.

 140. م.ن می گوید

  سلام ببخشین هیرویت میتونه برای کسی که التهاب روده داره خوب نباشه و بدتر کنه این مشکل رو ؟چون من باخوردنش التهاب رودم شدید شد و شکمم انگار یکدفعه ورم زیادی کرده و خوب نشده تقریبا یکماهی هست . و اینکه ببخشین من همزمان با هیرویت دکتر بهم زینک پلاس هم داد که ظهر ها هیرویت میخوردم و یک شب درمیان زینک پلاس الان این هم میتونه عامل تشدید التهاب و درد و اسهالم شده باشه و راهی وجود داره ورم شکمم کم بشه مثل قبل اخه خیلی اذیت هستم 😪

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله این امکان وجود دارد. در مورد مشکل ایجاد شده بایستی متخصص گوارش برای شما دارو تجویز نمایند که قاعدتا حل خواهد شد و جای نگرانی نیست.

 141. بهاره می گوید

  سلام خدمت شما….من قرص هیرویت مصرف میکنم خود کپسول بوی کاکائو میده آیا درترکیباتش کاکائو یا قهوه استفاده میشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در ترکیبات آن به این موارد اشاره نشده است.

 142. شبنم می گوید

  سلام من حدود ۶ روز از مکمل هیرویت استفاده میکنم بعد از صبحونه ناهار و شام که میخوردم معده درد شدیدی میگرفتم با حالت تهوع شدید الان حدود دوروزه که شبا دو ساعت قبل از خواب استفاده میکنم و از وقتی که قبل خواب استفاده میکنم معده درد و حالت تعوع نمیگیرم ایرادی نداره که شبا قبل خواب مصرف میکنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر ایرادی ندارد.

 143. سارا می گوید

  سلام و روز خوش.من قصد بارداری دارم و ندتیه رژین دارم برای اینکه رحمم قلیلی بشه.ایا قرص هرویت روی PHرحم تاثیر میزاره؟من الان یک هفته ای نیشه که مصرف هین قرص رو شروع کردم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   طبق برخی مطالعات کلسیم و منیزیوم ممکن است محیط واژن را به سمت اسیدی شدن پیش ببرند که در این مکمل موجود نمی باشند.

 144. سارا می گوید

  سلام و روش.من قصد بارداری دارم و رژیم برای قلیایی شدن محیط رحم دارم.خواستم بدونم قرص هرویت روی PHرحم چه تاثیری داره.یک هفته است که این قرص رو با ناهار مصرف میکنم.من کم کاری تیرویید هم دارم و صبحا لووتیروکسین میخورم.”سپاس از شما”

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   هیرویت را حداقل با فاصله ی ۲ ساعت از لووتیروکسین استفاده نمایید.

 145. سارا می گوید

  سلام و روز خوش خواستم بدونم قرص هیرویت چه تاثیری بر PHرحم دارد.من مدتیه رژیم میگیرم که محیط رحمم قلیایی بشه.و مدت دو هفته است که به خاطر ریزش موهام قرص هرویت میخورم.کم کاری تیرویید دارم

 146. علی می گوید

  سلام من روزی یک عدد قرص هیرویت مصرف میکنم و باعث شده جوش بزنم،اگر یه روز درمیان این قرص را مصرف کنم بازم نتیجه را خواهم گرفت؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله مشکلی پیش نمی آید.

 147. ندا می گوید

  من ی ماه میشه که قرص هیرویت استفاده میکنم کشاله بغلم مقداری تیرگی به شکل لک ایجاد شده بنظرتون طبیعیه یا خیر مشکلی هستش؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   تمام محتویات قرص هیرویت و یتامین و املاح معدنی که در رژیم غذایی روزانه از طریق مصرف میوه و سبزیجات دریافت میشه و وجود همچین مشکلی قطعا مصرف هیرویت نخواهد بود.

 148. Zahra می گوید

  سلام خسته نباشین مصرف همزمان این قرص با اکتی وومن میتونه باعث مسمومیت دارویی بشه!؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اکتی وومن را یک روز درمیان استفاده نمایید.

 149. افضلی می گوید

  سلام وقت تون بخیر .
  من مشکل هپاتیت بی دارم و همچنان گاهی اوقات کلیه التهابی میشه که با مصرف دارو خوب میشم .و همچنان کبد چرب گرید دو دارم آیا مصرف هیرویت برا کبد و کلیه مضر نخواهد بود ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بهتربود در مورد عملکرد کلیه سطح کراتینین خون و یا ادرار را بیان نمایید. اگر نرمال میباشد این شاخص میتوانید هیرویت را مصرف نمایید. در مورد مشکل کبد هم بستگی به میزان آسیب وارده به کبد دارد.

 150. فاطمه می گوید

  سلام، من یکسال پیش یک دوره قرص سیستئن b6 مصرف کردم و موهام خیلی خوش حالت شد بعد از قطعش موهام به شدت خشک شد (قبل از مصرف موهام معمولی بود) یه مدت قرص مصرف نکردم و صبر کردم جنس موهام تغییری نکردو همونطوری موند دوباره وقتی به پزشک مراجعه کردم قرص هیرویت رو بهم دادن الان یه بسته ۳۰ تایی رو مصرف کردم و موهام خیلی خشک تر شده ممکنه قرصایی که تو این سبکن باعث ایجاد این حالت خشکی شدید تو موهای من بشن؟ چون هر دو مرتبه ای که این قرصارو مصرف کردم خشکی موهام به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرد و الان به حدی رسیده که تار موهام انگار خورد میشه و می ریزه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در مورد ترکیبات موجود در هیرویت به این عارضه اشاره ای نشده است.

 151. خسروی می گوید

  سیاه شدن مدفوع میشه مال هیرویت باشه؟ انقد ماشالا پیام ها زیاده دیگه نرسیدم همه رو بخونم.

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله دقیقا

 152. آتوسا می گوید

  سلام باعرض ادب وخسته نباشید خدمت خانم دکتر. من ۲۲سالم. موهام کوتاه کردم ریزش مو ندارم ولی رشدشون کم شد.برای بلندی مو و تقویت این قرص خریدم. دو روز مصرف میکنم و رنگ ادرارم ب شدت زرد شده آیا تاثیر داره روی بلندی مو و اینکه رنگ ادرارم زرد شده مشکلی نیس؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در سرعت رشد مو تا حدودی موثر هست . رنگ زرد ادرار به دلیل دفع برخی از ویتامین های گروه بی می باشد.

 153. فرزاد می گوید

  سلام.من به تجویز پزشک قرص هیرویت + سیستین b6 زینک رو مصرف میکنم روزی یک عدد.اما بعضی از روزا بعد از مصرف دچار اسهال و دلپیچه میشم.میشه راهنماییم کنید؟با تشکر

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   ممکن است این عارضه به دلیل مصرف هیرویت ایجاد شده باشد. پیشنهاد میشود در صورت ادامه ی عوارض مکمل رشد مو از شرکت دیگری را امتحان نمایید.

 154. امیر می گوید

  سلام وقت بخیر
  من ۲۳ سالمه مدتی هست ریزش مو دارم و قصد داشتم ۳ دوره از قرص هیر ویت استفاده کنم و تا الان حدود دو بسته از قرص رو استفاده کردم اما جدیدا بعد از مصرف قرص حالت تهوع بهم دست میده میخواستم بدونم علتش چی هست؟
  و اینکه به خاطر وجود آهن مصرف ۳ دوره از قرص برای اقایون مشکلی پیش نمیاد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در صورت ادامه ی تهوع مصرف دارو راقطع نمایید.
   مصرف داروی حاوی آهن برای آقایان مشکلی ایجاد نمی کند.

 155. llamin می گوید

  سلام
  من ۷ ماه استفاده میکنم هر شب
  اما الان حدود دوماه گاهی اسهال دارم آیا ممکنه مربوط به این کپسول باشه ؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   باید یک دوره ۳ ماهه مصرف شود

 156. سهیلا خوش خلق می گوید

  خیلی ممنون از مقاله خوبتون و زحماتتون

 157. محبوبه می گوید

  سلام من دو ماه پیش کرونا گرفتم و الان ریزش مو شدید دارم چهار روزه دارم قرص هرویت به تنهایی استفاده می کنم احساس مور مور شدن توی دست و پاهام دارم و احساس سنگینی توی دست و پا آیا می‌تونه این مشکل از ازدیاد آهن توی بدن باشه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عززی
   سایر داروهای مصرفی و بیماری زمینه ای خود را بیان نمایید. و آیا هنوز عوارضی که اشاره کردید ادامه دارد؟

 158. هانی می گوید

  سلام
  من هیچ دارویی مصرف نمیکنم ولی ریزش مو دارم نه شدید
  ولی مورد توجه هست ، خرید این قرص برای کم شدن ریزش و پر پشت شدن مو مناسبه؟ در ضمن ۱۹ سالمه
  و سوال دیگم اینه پرهیز غذایی نیاز نیست؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله میتوانید مصرف نمایید و پرهیز غذایی خاصی لازم نیست.

 159. عرفان می گوید

  سلام وقت بخیر” من بیوتین با زینک پلاس میخورردم .اما رفتم داروخانه بجای زینک اینو داد گفت بهتره.ایا مثل ماینوکسیدیل عوارض نداره که مجبور بشیم همیشه استفاده بشه ؟ مثلا اگر ماینوکسیدیل ده سال بزنیم بعد متوقف کنیم هرچی مو دراورده بودیم دوباره میریزه ……….

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   هیرویت و زینک پلاس هر دو دارای ریزمغذی هایی چون ویتامین و مواد معدنی و… بوده، متفاوت با ماینوکسیدیل می باشند.

 160. سید محمد حسینی می گوید

  سلام من از هیرویت استفاده میکنم میتونم یه قرص ویتامین D رو مصرف کنم؟ تداخل مشکل نداره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر تداخلی ندارد.

 161. امین می گوید

  سلام من یه دوره هرویت مصرف کردم والان بعد سه ماه باز می‌خوام یه دوره دیگه مصرف کنم سه ماه پیش فهمیدم مشکل قلبی دارم ضخیم شدن دیواره قلب خفیفه دکتر قرص آرتبیت ۲.۵ و آسپرین تجویز کرد و ویتامین سی یه مقدار کم هم غلظت خون داشتم الان به نظرتون میتونم هرویت مصرف کنم باز چون خیلی موهام بهتر شده بود.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   مشکلی ندارد ولی بهتر است با پزشکتان هم مشورت نمایید به دلیل دارا بودن برخی از ترکیبات در برخی از مشکلات قلبی عروقی در شرایطی نادر ممکن است مشکل زا باشد.

 162. شهریار می گوید

  باسلام. من تازگی این محصول رو خریداری کردم و تاحالا مصرف نکرده بودمش، هنوز ورق اول هستم و دقیقا ۱۳ دونشو تا الان مصرف کردم ( روزی یک عدد بعد از ناهار میخورم) فقط سوال من اینه که وقتی من غذام میخورم و دقیقا بعد از اون بلافاصله این قرص میخورم، ببخشید اما شکمم دقیقا یک ربع بعدش خیلی کار میده و رنگ مدفوعمم تقریبا مشکی میشه هم رنگ قرص، حالا سوال اینجاست آیا بدن من بجای جذب مواد مغذی این قرص فقط دفعش داره میکنه ؟ آیا به بدنم نمی‌سازه؟ چون فعلا هم تفاوتی در ریزش مو نداشتم تازه حس میکنم کمیم بیشتر شده البته باید دوسه ماه مصرف کنم نتیجه بگیرم اما آیا این طبیعیه شکم بعد خوردن این قرص کار بده، ادرار هم گاهی زرد پر رنگه مایعات هم زیاد میخورم. ممنون میشم جواب بدید تشکر (درضمن پسر هستم و ۱۸ سالمه)

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   علت تغییر در رنگ ادار و مدفوع شما کاملا طبیعی است چرا که مازداش از بدن شما دفع می شود . برای نتیجه گیری از یک مکمل باید یک دوره ۳ ماهه مصرف کنید.

  2. حمید می گوید

   با عرض سلام و خسته نباشید
   من‌ حدود یک ماه پیش کاشت مو انجام دادم
   صبح یک عدد قرص pilfood و شب یکعدد قرص hairvit مصرف میکنم.مشکلی که نداره برام

 163. محمد می گوید

  سلام مصرف این قرص باعث کبد چرب می شود؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر باعث این عارضه نمی شود . اما فردی که دارای نارسایی کبد می باشد باید با پزشک خود مشورت نمایید.

 164. متین می گوید

  سلام ، من پسری ۱۵ ساله هستم برای ریژش مو دکتر روزی یک عدد قرص هیرویت و ۶ عدد آمپول بیوتن و ۶ عدد آمپول دکسپانتنول را هفته ای یکبار تجویز کردن . من روزی یک عدد قرص متفورمین مصرف میکنم و هفته یکبار آمپول ب ۱۲ میزنم به خاطر مصرف متفورمین ،میخواستم بدونم زدن آمپول ب ۱۲ مشکلی برام ایجاد نمیکنه از جهت ازدیاد آهن در بدن

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تخصص پزشک آیا غدد بوده است؟
   خیر مصرف ویتامین ب۱۲ مشکلی از آن جهت ایجاد نمی کند.

 165. حمید می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من‌ حدود یک ماه پیش کاشت مو انجام دادم
  صبح یک عدد قرص pilfood و شب یکعدد قرص hairvit مصرف میکنم.مشکلی که نداره برام

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر متخصص پوست و مو برای کوتاه مدت تجویز کرده اند ایرادی ندارد.

 166. حسنوند می گوید

  سلام خانم دکتر خداوردیخان …من ۱۵ روزه دارم قرص هیرویت میخورم ولی یه غده فیبروادنوم خوش خیم هم تو سینه ام دارم ایا مشکلی .، ضرری برا این غده ..ایجاد نمیشه ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر از آن جهت مشکلی ایجاد نمی کند.

 167. حسنوند می گوید

  سلام …خسته نباشید من یک غده خوش خیم فیبرو ادنوم تو سینه ام دارم ..و ۱۵ روزه قرص هیرویت مصرف میکنم برای موهام ..ایا مصرف قرص هیرویت مشکلی برا این غده فیبرو ادنومم نداره

 168. ارش می گوید

  سلام مصرف همزمان هیرویت با سیستین ب۶ زینک ضرر داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   به دلیل همپوشانی در مواد موثره بهتر است یکی از دو فراورده استفاده شود مگر اینکه پزشک تجویز کرده باشند.

 169. کمیلی می گوید

  هیرویت ممکنه موی زاید ایجاد کنه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   در مکمل‌های تقویت مو معمولا از ترکیبات هورمونی استفاده نمی‌شود، در نتیجه موهای زائد نیز نباید با خوردن آنها زیاد شوند. پس در پاسخ به این سوال که مکمل مو و موهای زائد چه ارتباطی با هم دارند و آیا مصرف مکمل‌ها موجب افزایش رشد موهای زائد می‌شود یا نه، باید بگوییم که خیر؛ با اینکه مکمل‌های تقویت مو روی همه فولیکول‌های مو در سراسر بدن تاثیر می‌گذارند اما از آنجایی که اغلب فاقد ترکیبات هورمونی هستند، سبب افزایش موهای زائد نمی‌شوند.

 170. ارش می گوید

  سلام خانوک دکتر
  مصرف همزمان هیرویت با سیستین ب۶ ضرر دارد؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   دارای ترکیبات یکسلنی هستند. یکی از دو فراورده را مصرف نمایید.

 171. H می گوید

  سلام
  وقت بخیر
  من دوره سوم هیرویت م رو شروع کردم و ی ورق قرص از دور سومم هم مصرف کردم
  ولی ب شدت جوش زدم
  و تازه ب فکرم رسیده ک ممکنه از هیرویت باشه یا نه
  تقریبا سه هفته س ک دارم جوش میزنم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   ترکیبات موجود در آن قاعدتا نباید جوش ایجاد کند ولی در بین مصرف کنندگان هستند کسانی مه این عارضه را گزارش میکنند. با ۱۹۰ هم تماس گرفته و این عارضه را گزارش دهید.

 172. زارع می گوید

  من از قرص هیر ویت و قرص ویتامین سی همزمان در وعده نهار با غذا مصرف میکنم…میخواستم بپرسم مصرف همزمان این دو قرص در یک وعده از روز مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر مشکلی ایجاد نمی کند.

 173. ابراهیم می گوید

  سلام خسته نباشید
  من مشکل معده دارم
  زیگات ۵۵۰و لاکتول استفاده میکنم
  مشکلی برام ایجاد نمیشه که از هرویت استفاده کنم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر تداخلی با هم ندارند. بهتر است بین مصرف لاکتول حدود ۲ ساعت فاصله قرار دهید.

 174. نیلوفر می گوید

  سلام وقت بخیر الان نزدیک به یک ماهه ک کپسول ریفامپین ۳۰۰و هیرویت استفاده میکنم این ماه پریود نشدم قبلا اصلا اینجوری نبودم بنظرتون از کدوم قرصه واقعا نگرانم لطفا راهنماییم کنید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال آن کم میباشد به دلیل مصرف این داروها باشد. عوامل دیگر را هم برسی نمایید.

 175. سارا می گوید

  سلام خسته نباشید.من قرص ویتامین ای و گل مغربی برای اینکه بافت سینم نامنطمه میخورم.آیامیتونم قرص هیرویت مصرف کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر گل مغربی همراه با ترکیبات دیگر مانند ویتامین و مواد معدنی نیست بله می توانید استفاده نمایید.

 176. خانومی می گوید

  من‌۲‌ماهی هست از هیر ویت استفاده میکنم بدنم بوی بد گرفته عرقم بوش تند شده با اینکه کلی مام میزنم اما فایده نداره. از این قرص ممکنه باشه؟

 177. خانی می گوید

  من قبلا قرص زینک را امتحان کردم و حالت تهوع شدید می گرفتم. ممکنه زینک پلاس این مشکل را برام ایجاد نکنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   زینک پلاس دوز کمتری از زینک را نسبت به کپسول زینک دارد و از آن جهت ممکن است عارضه ی تهوع کمتری داشته باشد همینطور به دلیل وجود میزان کافی از زینک برای مصرف روزانه انتخاب بهتریست.( کپسول زینک دارای دوز بالایی از زینک می باشد).

 178. خانومی می گوید

  امکانش هست یکروز ویتامین هیرویت استفاده کرد و یکروز یه ویتامین دیگه برای مو ؟؟۱ روز در میان

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله می توانید به این شکل استفاده نمایید.

 179. خانومی می گوید

  من ۲ ماهی میشه که از این قرص هیرویت استفاده میکنم تاثیری ندیدم.از وقتی این قرص و شروع کردم بدنم بوی بد میده و عرقم تند شده طوری که مام میزنم فایده نداره یعنی از این قرص هستش؟
  .قبلا از ساپلاس مدز و پرفکتیل و هیربست استفاده میکردم
  داروخانه به من گفت میخوای تاثیرش زیاد باشه رو موهات یکروز در میون هیرویت بخور و یه قرص دیگه برای موها
  مشکلی ایجاد نمیکنه برای بدن ؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در مورد بوی بد آن امکان دارد به دلیل تفاوت در فرمولاسیون باشد. چون اکثر فراورده های تقویت مو موادموثر تقریبا یکسانی دارند.
   در مورد مصرف یک روز درمیان همراه با مکمل دیگر خیر عارضه ای ایجاد نمی کند.

 180. مهسا می گوید

  سلام.من قرص هیروویت را بعد از صبحانه و مکمل کلسیم .منیزیم.زینک.ویتامین د، رابعد از نهار و کپسول فیفول را قبل از خواب میخورم..تداخل دارویی ندارن؟چون چند روزه سردرد و حالت تهوع دارم.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز مکمل دوم را به چه دلیل استفاده می نمایید؟ معمولا فردی که یائسه نشده است نیاز به این مکمل ندارد مگر اینکه بنا بر دلائلی در معرض کاهش تراکم استخوان بوده و پزشک این مکمل را تجویز نماید. هیرویت و مکمل دوم حاوی زینک بوده و بدین ترتیب دریافت روزانه ی زینک افزایش یافته و عوارضی مانند تهوع بروز می یابد.
   در کل زمان مصرف داروهایتان مشکلی ندارد.

 181. مهسا می گوید

  سلام.من قرص هیروویت را بعد از صبحانه و مکمل کلسیم .منیزیم.زینک.ویتامین د، رابعد از نهار و کپسول فیفول را قبل از خواب میخورم..تداخل دارویی ندارن؟چون چند روزه سردرد و حالت تهوع دارم.به خاطر کم خونی از دوماه پیش مصرف فیفول را شروع کردم..و الان چون کاشت ابرو انجام دادم قرص هیروویت و مکمل کلسیم منیزیم زینک ویتامین د، را اضافه کردم.

 182. رعنا می گوید

  سلام اگه قرص هیرویت و پاورفیت رو یک روز درمیان بخوریم اشکال داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر ایرادی ندارد.

 183. بهنام می گوید

  با سلام و خسته نباشید
  من مدتی هست برای جلوگیری از ریزش مو تقریبا ۴ ماه ظهرا یک عدد یونی زینک و شب ها یک عدد هیرویت مصرف میکنم.
  احساس میکنم جوش های ریز روی پیشانیم بیشتر شده . سن بنده ۲۴ سال است
  آیا امکانش هست به دلیل اینکه این دو تا قرص رو با هم مصرف میکنم پوست من دچار مشکل شده و جوش میزنه ؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   اصلا نیازی به مصرف همزمان نیست و باید دوره ای استفاده کنید.

 184. بهنام می گوید

  با سلام و خسته نباشید
  من مدتی هست برای جلوگیری از ریزش مو تقریبا ۴ ماه ظهرا یک عدد یونی زینک و شب ها یک عدد هیرویت مصرف میکنم.
  احساس میکنم جوش های ریز روی پیشانیم بیشتر شده . سن بنده ۲۴ سال است
  آیا امکانش هست به دلیل اینکه این دو تا قرص رو با هم مصرف میکنم پوست من دچار مشکل شده و جوش میزنه ؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   نیازی به مصرف همزمان نیست ، می توانید به صورت دوه ای این دو مکمل استفاده کنید.

 185. Yalda می گوید

  سلام خانم دکتر خسته نباشید. شنیدم که اوایل مصرف قرص هیرویت ریزش مو بیشتر میشه همچنین با قطع این قرص دوباره ریزش بیشتر میشه ،درسته؟لطفا توضیح بدین.
  و اینکه بعد سه ماه مصرف کردن کامل نتیجه میده یا دوباره باید تکرار بشه؟
  بعد این قرص برای کلیه ضرر نداره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر ریزش مو به صورت مقطعی و به دلیل کمبود گذرای عناصر و ویتامین ها باشد مسلما مصرف مکمل های مو تاثیرخوبی داشته و باقطع آنها ریزش مو برنمیگردد. اما اگر کمبود موارد گفته شده به هر علتی، دائمی باشد مسلما با قطع مصرف مکمل، ریزش مو به حالت ابتدایی برخواهد گشت.
   آیا مشکل و یا نارسایی خاصی در کلیه دارید؟ اگر اینطور هست حتما زیرنظر پزشک استفاده نمایید . در غیر اینصورت خیر دارو مشکلی از آن جهت ایجاد نمی کند

 186. زهرا می گوید

  سلام من تازه شروع کردم یه روز در میان هیر ویت مصرف کنم . ریزش مو در حد طبیعی دارم . برای زخیم شدن تار مو میتونم استفاده کنم؟

  از آهن بدنم اطلاع ندارم تا ماه قبلا مکمل آهن استفاده میکردم
  مشکلی پیش نمیاره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   خانم های بالغ حتما باید تحت نظر پزشک قرص اهن استفاده کند پیشنهاد می کنم حتما مقاله تتمامی علائم کم خونی ناشی از کمبود آهن مطالعه کنید. البته در قرص هیرویت فولیک اسید وجود دارد اگر شما از ان دسته افرادی هستید که فقدان آهن دارند باید به صورت جداگانه مصرف کنید.

 187. علی می گوید

  سلام وقتتون بخیر ، ببخشید که طولانی مینویسم ، بنده ۲۹ سالمه و مرد هستم ، چند ماهی هست موهای بالای سرم کم پشت شده و داشت رو به طاسی میرفت که به توصیه چندین نفر از محلول ماینوکسیدیل ۵ درصد استفاده کردم الان تقریبا ۳ ماهی میشه خوب نتیجه خوبی داشته و یک ماه هم هست که هیرویت روزی یک عدد مصرف میکنم باعث ضخامت موهام شده راضیم تو سایتها نوشته که ماینوکسیدیل رو باید چهارماه استفاده کرد تا درمان کامل و ثابت بشه ولی خیلی از دوستان میگن که بعد از قطع مصرف ماینوکسیدیل موهای در اومده میریزه سوال:
  ۱ . آیا درسته بعد از قطع مصرف موهای در اومده کاملا میریز؟
  ۲ . چه مدت مصرف کنم محلول رو
  ۳ . اگر بعد قطع کردن موها بریزه مشکلی پیش میاد اگر به صورت همیشگی محلول رپ مصرف کنم
  ۴ . روش کنار گذاشتن دارو باید به صورت یکجا باشه یا کم کم
  ۵ . اگر روش بهتر یا شامپو ضد ریزش مو اطلاع دارید لطفا معرفی و طرز مصرفشو بهم بگید ممنون

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله در صورت کنار گذاشتن آن مجدد مو به حالت قبل برمیگردد.
   در صورتی که مشکل قلبی عروقی ندارید میتوانید به مصرف آن ادامه دهید اما حین مصرف در صورت بروز التهاب، حساسیت و یا درد در پوست سر و یا ادم و ورم در ناحیه ی دست و پا مصرف آن را قطع نمایید. همچنین در کنار آن از داروی موضعی دیگری در ناحیه ی سر استفاده نکنید.

 188. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشید ممنون میشم پاسخ سوالم رو بدید.من خانمی ۳۹ ساله هستم که به دلیل مصرف قرص ضدتشنج سیمیوال دچار ریزش موی شدیدی شدم آیا قرص هرویت میتونه ریزش موهامو کمتر کنه درضمن قرص فیفول هم میخورم ؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   مکمل های تقویت مو مانند هیرویت بیشتر برای افرادی که ریزش مو آنها ناشی از کمبود ویتامین است تاثیر گذار است . شما می توانید یک دوره ۳ ماهه مصرف کنید چون علاوه بر تقویت مو بر روی عملکرد سیستم ایمنی شما هم تاثیر گذار خواهد بود.

 189. یوسف شریفی می گوید

  سلام وقت بخیر من مرد۲۲ساله هستم این۸ماهه که دچار ریزش مو شدم رفتم دکتر بهم قرص هرویت و سرم تقویت کننده سر و شامپو ضد شوره داد الان اگر بعد مصرف این داروها ریزش مو خوب نشد باید چکارکنم چون واقعا بنظرم در اهواز دکتر پوست ومو سرشناسی نداریم در ضمن در ریزش موی سرم ارثی نیست

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   ابتدا آزمایشات لازم انجام دهید و علت ریزش مو را متوجه شوید و سپس برای درمان اقدام کنید.

 190. Hossein می گوید

  سلاام ببخشید من چند روزقرص هیرویت استفاده میکنم رنگ ادرارم تغیر کرده و تکرر ادار دارم احساس پری مثانه میکنم نگران شدم مصرف قطع کنم؟

 191. یوسف شریفی می گوید

  سلام خانم دکترببخشید دوباره مزاحم شدم ولی گفتید اول ازمایشات لازم رو انجام بدم وعلت ریزش را متوجه بشم و سپس برای درمان اقدام کنم اما دکتری که رفتم هیچ ازمایشی برام ننوشت باید چکارکمک و منظورتون از ازمایشات چه ازمایشهایی است که باید انجام بدم لطف میکنید اگه منو راهنمایی کنید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   سوال قبل شما را بنده پاسخ ندادم. میتوانید محلول ماینوکسیدیل را جایگزین سرم تقویت مو نمایید البته با صلاحدید پزشکتان. و باز اگر نتیجه نگرفتید در مورد مصرف داروهای هورمونی خوراکی و لزوم انجام آزمایش با ایشان مشورت نمایید. از لحاظ جنسی ممکن است عوارضی داشته باشند که برای برخی افراد اهمیتی ندارد اما در مورد جزئیات آن با پزشک خود مشورت نمایید. در ضمن باید عدم تداخل آن با سایر داروهایی که در رابطه با مشکلات دیگر مصرف مینمایید برسی شود.

 192. شیرین گ می گوید

  سلام وقت بخیر
  مدتی بود ریزش مو شدید داشتم
  به توصیه فروشنده داروخانه، قرص هیرویت ، سیستین b6 و بیوتین ۵۰۰۰ به صورت همزمان شروع کردم، ریزش موهام سریعا درمان شد ولی بعد از دو هفته روی چونه ام موهای زائد میبینیم ک قبلا نداشتم، علتش کدوم محصول میتونه باشه؟میترسم ادامه‌بدم‌موهای زائد بیشتر شن ، ولی واقعا موثر بودن، چکار میشه کرد؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   مصرف مکمل ها تاثیری بر موهای زائد ندارد.

 193. محمود می گوید

  باسلام
  بنده بخاطر کم پشت شدن مو از قسمت وسط سر، خودسرانه یکسری ویتامین تهیه کردم، ویتامین ایی، سی، د۳، بیوتین، و آهن آیروکپ الان هم قرص هیرویت رو دوروزه تهیه کردم و ظهر مصرف میکنم. ولی از دیروز درد شدیدی در ناحیه کلیه سمت راستم احساس میکنم. ایا ربطی به هیرویت یا تداخلش با سایر ویتامین ها دارد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال آن ضعیف میباشد به دلیل مصرف این مکمل ها باشد. ویتامین دی و ای در هیرویت موجود نمی باشند و از طرفی با ترکیبات موجود در آن تداخلی ندارند پس میتوانید استفاده نمایید اما فواصل مصرفشان به دوز انها بستگی دارد پس حتما به آن دقت نمایید.
   مصرف آهن چندان برای شما ضروری نمی باشد.
   در کنار مواردی که اشاره کردید داروی دیگری در رابطه با مشکل دیگری استفاده نمی کنید یا سابقهی بیماری زمینه ای ندارید.

 194. رضا می گوید

  سلام برای کسانی که سنگ کلیه دارن خطر نداره ؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   با آب کافی مصرف شود مانعی ندارد.

 195. Freshte می گوید

  سلام یک و نیم بسته تا الان از این قرص مصرف کردم جدیدا روی سینه و کتف جوش میزنه و متوجه شدم سینه هام یکمی حجم گرفته .قرص دیگه ای مصرف نمیکنم.ممکنه بخاطر این باشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   عده ای از مصرف کنندگان این فراورده بروز آکنه را گزارش کرده اند اما در منابع علمی در مورد اجزاء تشکیل دهنده ی آن این مورد وارد نشده است.

 196. Nrjs می گوید

  سلام وقت بخیر من شب ها سلن پلاس میخوردم قبل خواب، امروز برای اولین بار هیرویت را مصرف کردم بعدصبحانه حالت تهوع و استفراغ گرفتم، با تجویز پزشک هم بوده، مصرف این قرص را ادامه بدم؟

 197. نوید می گوید

  سلام من با خوندن پیام ها وعوارضش ترسیدم واقعا این عوارض تا چه حد است لطفا کمک کنید ایا روغن های موی سر که حاوی ویتامین هستند با این قرص با عث اواوردوز نمیشن؟؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   عوارضی که در داروها رخ میدهد معمولا درصد وقوع پایینی دارند پس در تعداد کمی از افراد رخ می دهند.
   خیر روغن موضعی همراه با این داروها مشکلی ایجاد نمی کند.

 198. فرامرزی می گوید

  سلام خانم بنده دیابت نوع ۲دارن و قرص متفورمین و گلی بندکلامین مصرف میکنند و حدود دوماه قبل بود کرونا گرفتن ریزش مو دارن
  آیا مصرف این کپسول برای دیابت و قرصهای مصرفی
  خطری ندارد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر منع مصرفی از لحاظ دیابت و سایر داروها ندارد.

 199. مبینا می گوید

  ایا با استفاده از قرص هیرویت زبان افت هم میزنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال آن ضعیف می باشد.

 200. ریحانه می گوید

  سلام .لطفا راهنمایی کنید من از هیرویت ک استفاده میکنم صورتم وحشتناک دچار جوش میشه ،جوش های بزرگ و قرمز .ایا هیر ویت روقطع کنم یا ن ؟لطفا راهنمایی کنید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   موقتا برای یک ماه قطع نماییدتا مشخص شود ایا بروز اکنه مربوط به این مکمل می باشد و یا خیر.

 201. Ali می گوید

  سلام من به دلیل کاشت مو هر روز صبح یه هرویت ظهر هم همراه هار یه دونه زینک و شب بیوتین ۸۰۰ میخورم ولی الان بعد مصرف سه ماه سوزش شدید معده پیدا کردم، بنظرتون باید قطع کنم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   برای برسی علت سوزش معده باید سایر داروهای مصرفی و همچنین سایر علائم را بدانیم. موقتا زینکی که ظهر مصرف مینمایید و بیوتین را قطع نمایید.

 202. مصطفی می گوید

  سلام وقت بخیر من یک هفته ست که دارم استفاده میکنم و میل جنسی من خیلی کم شده میتونه از مصرف این قرص باشه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   خیر ارتباطی به این محصول ندارد.

 203. Ali می گوید

  سلام وقت بخیرمن دارم هرویت رومصرف میکنم ولی ففول هم میخورم میخاسم بدونم ایرادی نداره؟؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   با فاصله زمانی ۱ ساعت مصرف شود مشکلی ندارد

 204. فاطمه می گوید

  سلام وقت بخیر من دوماه مونده که ۱۶ سالم بشه و به دلیل تغییر های هورمونی موهام براق نیس و ضعیف شده به طوری که موهام بهم گره می خوره موهام کدر رنگ مدل شده و خشک بنظرتون خوردن این قرص تاثیر گذاره برام؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله تا حدودی موثر هست.

 205. امیرمسعود می گوید

  سلام. من موهامو تازه کاشتم و بهم گفتن تا یکسال مدام مصرف کنم .مشکلی نداره ؟ و بعد از یکسال اگه یه دفه قط بشه مشکل‌ستز نمیشه ؟ و ممکنه یبوست جز عوارض این قرص باشه ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر اگر بیماری زمینه ای ندارید میتوانید تا یک سال استفاده نمایید و قطع یکباره ی آن مشکلی ایجاد نمی کند. احتمال یبوست کم می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :