مجله مثبت سبز

با عوارض مصرف قرص هیرویت و راه های پیشگیری از آن آشنا شوید

3.1/5 - (9 امتیاز)

مو یکی از مهم‌ ترین عوامل در بحث زیبایی‌شناسی محسوب می‌شود. بهترین راه برای اینکه از ضعیف شدن ریشه مو جلوگیری کنید، رساندن ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز به مو است. در کنار مصرف مواد غذایی مغذی، امروزه مکمل‌های زیادی به این منظور طراحی ‌شده‌اند. قرص هیرویت یکی از...

عوارض مصرف قرص هیرویت

مو یکی از مهم‌ ترین عوامل در بحث زیبایی‌شناسی محسوب می‌شود. بهترین راه برای اینکه از ضعیف شدن ریشه مو جلوگیری کنید، رساندن ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز به مو است. در کنار مصرف مواد غذایی مغذی، امروزه مکمل‌های زیادی به این منظور طراحی ‌شده‌اند. قرص هیرویت یکی از این مکمل‌های تخصصی تقویت مو محسوب می‌شود. این قرص با تأمین ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز مو، از ریزش مو جلوگیری کرده و باعث افزایش رشد مو می‌شود. اگر این قرص را درست مصرف کنید با عوارض مصرف قرص هیرویت روبرو نخواهید شد اما در صورت رعایت نکردن نکاتی درباره این قرص ممکن است عوارضی ناخواسته به سراغتان بیاید. برای کسب اطلاعات بیشتر تا پایان با ما همراه باشید.

چه عواملی بر رشد مو تأثیرگذار است؟

شاید بهتر باشد قبل از هر چیز کمی در مورد ساختار مو بدانید. مو شامل پروتئینی به نام کراتین است. افزایش سن باعث می‌شود کراتین کمتری در بدن ساخته شود و به همین دلیل در سنین بالا رشد موها یا متوقف می‌شود یا کندتر پیش می‌رود. همچنین اگر رژیم غذایی ‌تان به مقدار کافی پروتئین نداشته باشد، موها کندتر رشد می‌کنند و  نازک شده و در نتیجه به ‌راحتی از ریشه جدا می‌شوند. بنابراین باید بدانید که تغذیه روزانه ‌تان به ‌شدت روی سلامت و زیبایی مو تأثیر می‌گذارد.

همچنین رشد موها نیز تحت تأثیر بیماری، برنامه غذایی و هورمون‌ها قرار می‌گیرد. این مشکلات ایجاد شده ممکن است فرد را با ریزش مو مقطعی روبرو کنند. اما اگر ریزش مو طولانی ‌مدت شده و رویش مو جدید نیز کم باشد، حجم مو کاهش پیدا می‌کند. کاهش حجم مو و یا کچلی، می‌تواند باعث نگرانی و افسردگی فرد شود.

مکمل‌های غذایی مانند قرص هیرویت با دربرداشتن ویتامین‌ها و مواد معدنی تمام نیاز غذایی مو را تأمین می‌کنند. اما باید بدانید با مصرف بیش ‌از اندازه ممکن است با عوارض مصرف قرص هیرویت یا هر مکمل دیگری که مصرف می‌کنید، روبرو شوید.

چه عواملی بر رشد مو تأثیرگذار است ؟

قرص هیرویت چیست و چه ترکیبات و فوایدی دارد؟

این قرص به‌ عنوان یک مکمل تخصصی مو، در دسته مکمل‌های غذایی قرار می‌گیرد و با توجه به ترکیباتش، در حقیقت یک مولتی‌ ویتامین مینرال است و هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها مناسب خواهد بود. ترکیبات قرص هیرویت عبارت‌اند از: ویتامین B1، ویتامین B2، ویتامین B3، بیوتین، پانتوتنیک اسید، ویتامین B12، دی ال متیونیون، ال سیترین، لستین، آهن، زینک، کولین بیتارات، اینوزیتول، پارا آمینو بنزوئیک اسید، مخمر و پودر ژلاتین هیدرولیز شده.

در این قرص به‌ عنوان عامل حجم دهنده از روغن سویا، موم زرد، روغن نخل و روغن نارگیل استفاده شده است. همچنین قرص هیرویت در کنار ترکیبات فوق ‌العاده خود، فاقد هرگونه ماده نگه‌دارنده، طعم‌ دهنده و گلوتن است. بنابراین می‌توان گفت عوارض قرص هیرویت در مصرف عادی زیر نظر پزشک خیلی جدی نخواهد بود. همین ‌طور مصرف آن برای افرادی که نسبت به لاکتوز حساسیت دارند و یا مبتلا به سلیاک (مشکل هضم گلوتن ) هستند، هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.

با این حساب این مولتی‌ ویتامین نه ‌تنها در تغذیه مو آثار درخشانی دارد، بلکه روی تمام فعالیت‌های بدن تأثیر مثبت خواهد گذاشت. اما به‌ طور خلاصه مهم ‌ترین فواید مصرف قرص هیرویت عبارت ‌اند از:

  • تقویت فولیکول مو
  • کاهش ریزش مو
  • افزایش درخشندگی مو
  • کمک به افزایش ضخامت تارهای مو
  • زیبایی و جوان‌ سازی پوست
  • کمک به بهبود زخم‌ها
  • تقویت ‌کننده سیستم ایمنی

قرص هیرویت چیست و چه ترکیبات و فوایدی دارد ؟

آیا قرص هیرویت باعث چاقی می شود؟

در ارتباط بین قرص هیرویت و چاقی باید گفت برخی از ترکیبات موجود در قرص هیرویت سبب افزایش اشتها در افراد می‌شوند. ویتامین‌های گروه B در تنظیم متابولیسم بدن نقش داشته و اگر فردی در بدن خود با کمبود آنها مواجه باشد، اشتهای وی کاهش یافته و در نتیجه دچار کاهش وزن نیز خواهد شد. حال اگر این کمبود از طریق مصرف مکمل‌های غذایی جبران شود، می‌توان افزایش اشتها و چاقی را انتظار داشت. از طرف دیگر عنصر روی (زینک) نیز که یکی از اصلی‌ترین ترکیبات موجود در هیرویت است، در افزایش اشتها نقش دارد. زینک با تنظیم متابولیسم و بهبود گوارش، اشتها را افزایش داده و سبب چاقی می‌شود.

توجه داشته باشید که افزایش اشتها بر اثر مصرف قرص هیرویت تنها در اشخاصی اتفاق می‌افتد که نسبت به ویتامین‌های گروه B و زینک در بدن خود کمبود داشته باشند؛ به عبارت دیگر اگر شما نسبت به این گروه از ویتامین‌ها و عنصر روی در بدن خود کمبودی نداشته باشید، با مصرف هیرویت افزایش وزن برایتان اتفاق نخواهد افتاد.

عوارض مصرف قرص هیرویت چیست؟

برای مصرف قرص هیرویت که نوعی مولتی ‌ویتامین محسوب می‌شود، باید به نکات خاصی دقت کنید. به ‌طور کلی اگر بخواهیم عوارض مصرف قرص هیرویت، را نام ببریم، باید بگوییم که این قرص به‌ خودی‌ خود عوارض خاصی ندارد. اما اگر قرص هیرویت را بیش از دوز مورد نیاز بدن خود مصرف کنید و یا چند مکمل را در کنار قرص هیرویت مصرف کنید، حتما دچار مسمومیت ناشی از اورر دوز مواد معدنی و ویتامین‌ها در بدن خواهید شد.

بهتر است بدانید که برخی از ویتامین‌ها محلول در آب هستند و میزان اضافی آن‌ها از بدن دفع می‌شوند. مصرف خودسرانه حجم بالایی از این ویتامین‌ها و املاح می‌تواند آسیب‌هایی جدی به بدن وارد کند. در ادامه به برخی از این آسیب‌ها در اثر عوارض قرص هیرویت اشاره خواهیم کرد.

احتمال آسیب به اعضای داخلی بدن در اثر افزایش آهن

از آنجایی‌ که قرص هیرویت حاوی مقدار معینی از آهن است، مصرف همزمان آن با مکمل‌های آهن می‌تواند شما را با عوارض مصرف قرص هیرویت روبرو کند. بهتر است بدانید که انباشته شدن حجم زیادی آهن در اندام‌های داخلی به ‌طورکلی منجر به آسیب‌های مرگباری از جمله به مغز و کبد و ایجاد بیماری‌هایی مانند سرطان می‌شود. همچنین افزایش سطح آهن منجر به تحریک رشد باکتری‌ها و ویروس‌ها شده و در نتیجه باعث افزایش عفونت‌ها می‌شود.

احتمال مسمومیت در اثر مصرف بیش از حد زینک

یکی دیگر از عوارض مصرف قرص هیرویت می‌تواند بالا بردن بیش از حد سطح زینک مورد نیاز بدن باشد. زینک یا روی یکی از عناصر ضروری مورد نیاز مو محسوب می‌شود. این عنصر که یکی از ترکیبات قرص هیرویت است، قابلیت ذخیره شدن در بدن را دارد. بنابراین باز هم باید بگوییم که مصرف همزمان قرص هیرویت با مکمل‌های زینک می‌تواند در فرد مسمومیت ایجاد کند. علائم مسمومیت با زینک عبارت‌اند از: تهوع و استفراغ، از دست دادن اشتها، اسهال و گرفتگی شکمی، سردرد، کاهش عملکرد سیستم ایمنی و کاهش سطح کلسترول‌خوب.

حساسیت دارویی

البته این مورد بسیار نادر است. همان ‌طور که ذکر کردیم عامل حجم دهنده این قرص روغن سویا، موم زرد، روغن نخل و روغن نارگیل هستند. اگر فرد به یکی از این مواد طبیعی حساسیت داشته باشد، احتمالا با مصرف قرص هیرویت نیز با واکنش‌های آلرژیکی روبرو خواهد شد. در صورت مشاهده هرگونه واکنش آلرژیک، مصرف را قطع کرده و به پزشک مراجعه کنید تا دچار عوارض مصرف قرص هیرویت در اثر حساسیت‌های دارویی نشوید.

عوارض مصرف قرص هیرویت برای معده

معده‌درد، سوزش معده و حالت تهوع از مشکلات گوارشی است که در موارد نادر برخی از مصرف‌کنندگان قرص هیرویت از آن شکایت می‌کنند. علت بروز این نوع عوارض ممکن است به حساسیت به دارو و مصرف خارج از دوز دارو مرتبط باشد. در هر 1 عدد کپسول هیرویت 12 میلی‌گرم ماده معدنی آهن وجود دارد.

مصرف آهن در قالب مکمل برای بسیاری از افراد حالت‌هایی مثل تهوع، اسهال و استفراغ را به وجود می‌آورد. جهت جلوگیری از بروز این نوع عوارض پیشنهاد می‌شود که Hairvit را حتما در کنار یکی از وعده‌های غذایی خود میل کنید زیرا در این صورت عوارض گوارشی احتمالی به حداقل خواهد رسید.

آیا قرص هیرویت باعث تغییر رنگ ادرار می شود؟

آیا مصرف قرص هیرویت و تغییر رنگ ادرار به هم ارتباطی دارند؟ چنانچه اشاره کردیم ویتامین‌های گروه B یکی از مهم‌ترین ترکیبات موجود در هیرویت هستند. با مصرف این گروه از ویتامین‌ها گاهی رنگ ادرار تغییر می‌کند. بنابراین کاملا طبیعی است که در صورت استفاده از هیرویت، تغییر رنگ را در ادرار خود مشاهده کنید و رنگ ادرار پررنگ‌تر از همیشه به نظر برسد.

در میان ویتامین‌های گروه B ویتامین B2 رنگ زرد دارد و شاید تغییر رنگ بر اثر مصرف هیرویت را بیش از هر چیزی بتوان به این ویتامین نسبت داد. همچنین ویتامین B12 نیز یک ساختار کریستالی قرمز رنگ دارد و به همین دلیل می‌تواند رنگ ادرار را کمی تیره‌تر از همیشه نماید. از این رو اگر با خوردن کپسول هیرویت در ادرار خود تغییر رنگی را مشاهده کردید، جایی برای نگرانی وجود ندارد. تغییر رنگ ادرار از عوارض مصرف قرص هیرویت است.

عوارض مصرف قرص هیرویت در بارداری

در مورد استفاده از قرص هیرویت در دوران بارداری و شیردهی حتما باید با پزشک مشورت شود. ممکن است عوارض قرص هیرویت در بارداری اصلا بروز نیابد و فرد مصرف کننده دچار هیچ نوع مشکلی نشود اما از آنجایی که بارداری و شیردهی هر دو دوره‌هایی حساس از زندگی هستند، معمولا توصیه می‌شود که از هر نوع مکملی استفاده نشود و ترجیحا از مکمل‌هایی مثل پریناتال و قرص‌هایی مثل قرص فولیک اسید بهره گرفته شود.

مولتی ویتامین‌های مخصوص بارداری و شیردهی که در داروخانه‌ها موجود هستند و معمولا پزشکان نیز توصیه می‌کنند، خود حاوی ویتامین‌ها و املاح معدنی بسیاری بوده که حتی می‌توانند در پیشگیری از ریزش مو نیز موثر باشند؛ بنابراین نیاز نیست از مکمل‌هایی مثل هیرویت استفاده نمود. با این حال اگر علت خاصی دارد که می‌خواهید در دوران بارداری هیرویت بخورید، در این زمینه با پزشک مشورت نمایید.

خرید قرص هیرویت

تداخل دارویی قرص هیرویت

همان‌ طور که می‌دانید این قرص نوعی مولتی‌ ویتامین مینرال محسوب می‌شود. بهتر است بدانید بیمارانی که در حال مصرف دارو هستند به ‌هیچ ‌عنوان اجازه مصرف خودسرانه مولتی‌ ویتامین‌های مینرال را ندارند. چرا که برخی از مواد معدنی یا ویتامین‌ها در اثرگذاری آن دارو تأثیر منفی می‌گذارند. در ادامه به برخی از مهم ‌ترین تداخل‌های دارویی قرص هیرویت اشاره می‌کنیم:

آلوپورینول

آلوپورينول براي پيشگيري از نقرس و سنگ‌های كليوي با منشأ اسيد اوريك تجويز می‌شود. مصرف همزمان این دارو و مواد معدنی موجود در مولتی‌ ویتامین مینرال باعث اختلال کلیه و کاهش اثرپذیری دارو می‌شود.

فلوروکینولون‌ها

فلوروکینولون ها دسته‌ای از آنتی‌بیوتیک‌های ضد باکتری هستند. مصرف همزمان آن‌ها با مولتی‌ویتامین‌ها می‌تواند عملکرد کبد و کلیه را تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین برای اجتناب از عوارض قرص هیرویت و همین‌ طور مولتی ‌ویتامین باید مصرف آن‌ها همراه با آنتی ‌بیوتیک‌ها زیر نظر پزشک باشد.

تتراسیکلین ها

تتراساکلین ها نیز در دسته آنتی‌ بیوتیک‌ها قرار دارند و مانند فلوروکینولون‌ها منع مصرف دارند.

دیگوکسین

این قرص برای درمان نارسایی قلبی استفاده می‌شود. مصرف همزمان این قرص و مولتی‌ ویتامین مینرال باعث اختلال در تپش قلب می‌شود.

فنوتیازین‌ها

فنوتیازین‌ها در دسته داروهای ضد جنون قرار می‌گیرند.

کینیدین

کینیدین در دسته داروهای قلبی قرار دارد. مصرف این قرص به همراه مولتی ‌ویتامین مینرال باعث اختلال در عملکرد این قرص و مشکل در ضربان قلب می‌شود. پس یکی دیگر از راه‌های پیشگیری از عوارض قرص هیرویت توجه به مصرف همزمان با سایر داروها است.

تداخل دارویی قرص هیرویت

چگونه قرص هیرویت را مصرف کنیم؟

خوب است بدانید قرص هیرویت در بسته های 30 عددی در بازار موجود است.  این قرص برای افراد بالای 16 سال طراحی‌ شده است. شما می‌توانید روزی یک عدد از آن را مصرف کنید. در مورد بهترین زمان مصرف هیرویت هم باید بگوییم که برای اینکه مواد مؤثر آن جذب بالاتری داشته باشند، بهتر است مصرف آن همراه با وعده ناهار باشد.

 البته اگر سابقه مشکلات‌گوارشی دارید و یا با معده خالی خوردن آن دچار مشکل‌گوارشی می‌شوید، می‌توانید به همراه غذا با یک تا دو لیوان آب آن را مصرف کنید تا عوارض مصرف قرص هیرویت برای شما ایجاد نشود. در صورت بارداری و یا شیردهی حتما قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید. بنابراین با رعایت نکات یاد شده دچار عوارض قرص هیرویت نخواهید شد.

سخن پایانی

مو یکی از عوامل مهم در زیبایی فرد محسوب می‌شود. با افزایش سن، قرار گرفتن در برابر آلودگی‌ها، مشکلات هورمونی و تغذیه نامناسب سلامت و زیبایی مو تحت‌تأثیر قرار می‌گیرد. مکمل‌های غذایی با تأمین ویتامین‌ها و موادمعدنی مورد نیاز مو، سلامت مو را تضمین می‌کنند. قرص هیرویت یکی از محبوب‌‌ترین مکمل‌های تخصصی مو است که از ریزش مو جلوگیری کرده و باعث افزایش رشد مو می‌شود. این مکمل غذایی به‌ خودی‌ خود عوارض خاصی ندارد اما اگر می‌خواهید از عوارض مصرف قرص هیرویت دور بمانید از مصرف بیش از حد آن و مصرف همزمان با مکمل‌های دیگر پرهیز کنید.

Answers to questions by the doctor
شاید برای شما جذاب باشد
حساسیت به پروتئین وی چه علائمی دارد؟
آیا عادت های بد برای کبد را می شناسید؟
بهترین روش لاغری ؛ اصولی و توصیه شده توسط پزشکان
با این ویتامین دیگه امسال سرما نمی خوری- بهترین ویتامین برای جلوگیری از سرماخوردگی
با این ویتامین دیگه امسال سرما نمی خوری
خواص شگفت انگیز خیار
چند خواص مهم خیار
ساخت مکمل خانگی برای عضله سازی
سمانه درویشی
متولد سال 1370 هستم. از سال 1391 کار تولید محتوا را شروع کردم و هر چه قدر می‌گذرد، بیشتر عاشق شغلم می‌شوم.
بحث و تبادل نظر
guest

658 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آیدین سمایی
آیدین سمایی
در انتظار تایید

سلام وقت خوشی داشته باشید
19 سالمه برا ریزش موهام
میخام از هیرویت و بیوتین استفاده کنم
آیا این دو مکمل کنار همدیگه برام مشکلی ایجاد نکنه؟ تداخل دارویی نداشته باشه؟
بنابراین سازگار باشه کنار همدیگه استفاده کنم
بهترین زمان مصرف هر کدوم کی باشه!
لطفا راهنمایی ام کنید🙏🏻

مهدی دمنه
مهدی دمنه

سلام و احترام ،مصرف همزمان هیرویت و قطره ماینکسیدیل مشکلی ندارد؟؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  مهدی دمنه

سلام کاربر گرامی
خیر مشکلی ندارد.
سپاس از همراهی شما

فردوس
فردوس

سلام
من از این قرص چند روز می‌شود استفاده میکنم به عوض اینکه ریز موی هم کم شود ییشتر شده می‌شود دید گاه شمار داشته باشم
ممنون

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  فردوس

سلام کاربر گرامی
هیرویت باعث تقویت مو می شود.
ریزش مو فصلی است و گاهی اوقات ریزش تشدید می شود.
سپاس از همراهی شما

پرند
پرند

سلام
من ریزش موی شدید داشتم چند روزیه از هیرویت استفاده می کنم الان روی چونه م پر از جوش شده به نظرتون ادامه بدم مصرفش رو یا قطع کنم؟

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز
پاسخ به  پرند

سلام کاربر گرامی
این عارضه برای هیرویت گزارش نشده اما بهتر است مصرف آن را چند روز قطع نمایید و نتیجه را بررسی کنید.
سپاس از همراهی شما

حدیثه
حدیثه

سلام عزیزم خسته نباشید من بیوتین و قرص اهن و یونی زینک و زینک ب۶رو باهم استفاده میکنم تداخل دارند اگر دارند چگونه مصرف کنم؟!

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز
پاسخ به  حدیثه

سلام دوست عزیز
در قرص یونی زینک عنصر زینک و ویتامین گروه ب وجود دارد و نیازی به مصرف همزمان نیست .

هاجر
هاجر

سلام به مدت دوماه هیرویت استفاده کردم زمانی ک قطع کردم دچارریزش موشدم ویتامین Dپایین روی خط فک و چانه جوش میزنم پوست صورت وسرم چرب ولی موهام شکننده شده بنظرشمابهترقرص هیرویت ادامه بدم یاقرص درموبلااستفاده کنم به دلیل محلول های چربی درآب؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  هاجر

سلام کاربر گرامی
اگر در یک سوم تحتانی صورت دچار آکنه می شوید حتما به متخصص زنان مراجعه نمایید احتمالا مشکل هورمونی یا کیست دارید و ریزش مو هم به همین دلیل است.تا مشکل هورمونی درمان نشود ریزش مو و جوش به راحتی کنترل نمی شود.
سپاس از همراهی شما

هاجر
هاجر

سلام آزمایش هورمونی دادم وازاین بابت مشکلی نداشتم ولی ریزش مودارم ممکنه بدلیل کیست باشه؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  هاجر

سلام کاربر گرامی
بله ممکن است.
باید به متخصص زنان مراجعه نمایید و در صورت صلاحدید ایشان سونو بدهید.
سپاس از همراهی شما

ریحانه
ریحانه

سلام خسته نباشید من ریزش موی شدید دارم پوند ماهی بود که قرص هرویت می‌خوردم وقتی استفاده کمتر شده بود ولی از وقتی که استفاده نمیکنم ریزش مو بیشتر شده چیکار کنم

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  ریحانه

سلام کاربر گرامی
احتمالا ریزش موی شما ناشی از کمبود ریز مغذی ها می باشد بهتر است فعلا مصرف مکمل را ادامه داده تا کمبودهای بدن شما جبران شود.
سپاس از همراهی شما

صالح
صالح

سلام خسته نباشید
افرادی ک دچار مینور سطح پایین هستن
آیا آهنی ک داخل قرص هیرویت وجود دارد می‌تواند برایشان مشکل ساز باشد؟

کارشناس ارشد تغذیه
کارشناس ارشد تغذیه
پاسخ به  صالح

با سلام کاربر گرامی،
بطور کلی توصیه می شود از هیچگونه مکمل محتوی آهن استفاده نکنید

Amir
Amir

سلام ۱۷سالمه وقتی که دستمو لایه موهام رد میکنم و بعد دستمو بیرون میارم موهام همراه با دستم میاد بیرون و موهام نازک شده
دکترهم رفتم بهم شامپو و قرص هیروئت و اسپری مانیکسیدل و کافئین داده ولی من اسپری رو مصرف نکردم چون میگم وقتی نزنی دوباره موهات میریزه
علت ریزش موهام چی میتونه باشه

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  Amir

سلام کاربر گرامی
علت ریزش فقط با آزمایش مشخص می شود.
ماینوکسیدیل باید تحت نظر پزشک یا داروساز استفاده شود تا با نظر ایشان به صورت تدریجی قطع شود به این صورت ریزش ایجاد نمی شود.
سپاس از همراهی شما

سیاوش
سیاوش

سلام وخسته نباشید خدمت شما و همکارانتون… ببخشید من باشگاه بدنسازی میرم ویتامین E400 وc500ومولتی ویتامین وقرص امگا همراه با کراتین استفاده میکنم… امکان تداخل وعوارض قرص هرویت وجود داره مصرف کنم یا نه مرسی

مشاور مکمل‌های ورزشی
مشاور مکمل‌های ورزشی
پاسخ به  سیاوش

سلام دوست عزیز
تداخلی ندارد.

ریحانه
ریحانه

سلام من همزمان هم هیرویت استفاده میکنم و هم یونی زینک میخواستم ببین اگر باهم بخورم حساسیت میده؟چون روی پوستم حساسیت زده
و اینکه قرص اهن چی اون با این مولتی ویتامینا حساسیت زا نیست؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  ریحانه

سلام کاربر گرامی
نیازی به مصرف یونی زینک و هیرویت در یک روز نیست بهتر است به صورت یک روز در میان استفاده شود همچنین قرص آهن هم در صورتیکه مشکل کم خونی دارید باید به صورت جداگانه استفاده شود در غیر این صورت لازم نیست.
ضمنا حساسیت مشخص نیست به کدام یک از اجزای این قرص ها می باشد بهتر است به پزشک مراجعه شود و مکمل ها یکی یکی قطع شود و روند بهبود حساسیت بررسی گردد.
سپاس از همراهی شما

میلاد
میلاد
پاسخ به  ریحانه

سلام خسته نباشید بعداز یه هفته مصرف موام بشدت ریزش پیداکرده ادامه بدم یانه؟
البته الان قطع کردم

آنا
آنا

سلام ببخشید آیا قرص باعث افزایش موی زاید در جاهای دیگر بدن میشود
ممنون

کارشناس علمی و بهداشتی
کارشناس علمی و بهداشتی
پاسخ به  آنا

همراه گرامی
لطفا مقاله ی آیا مصرف مکمل رشد مو باعث افزایش موهای زائد می شود ؟ را مطالعه نمایید .
با تشکر از همراهی شما.

Fatemeh
Fatemeh

سلام من 10 روز از تمام شدن عادت ماهانه ام میگذره وقتی دو روز از این قرص مصرف کردم دوباره پریود شدم. تاحالا اینجور اتفاقی برام نیوفتاده بود. آیا میتونه از عوارض این قرص باشه؟؟؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  Fatemeh

سلام کاربر گرامی
خیر هیرویت روی عادت ماهیانه ی شما تاثیری ندارد باید برای بررسی علت به متخصص زنان مراجعه نمایید.
سپاس از همراهی شما

مهدی
مهدی

سلام،روزتون بخیر ، من ۵ ماه پیش کاشت مو انجام دادم و متخصص کاشت مو روزانه برام سه مرحله مکمل تجویز کرد صبح درموبلا، ظهر یونی زینک و شب هیرویت میخوام بدونم مصرف سه وعده مکمل مشکلی ایجاد نمیکنه،و تا 6ماه گفته مصرف کن

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز
پاسخ به  مهدی

سلام دوست عزیز
با توجه به ترکیبات مشابه پیشنهاد می کنم که دوره ای از این مکمل ها استفاده شود .

هدیه
هدیه

البته من آمپول بیوتین و دکسپانتنول همزمان با هیرویت مصرف میکنم
و تموم صورت و پشتم جوش شده
دلیرش میتونه این داروها باشه ؟چون با شروع این دارو ها این اتفاق در بدنم افتاده

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز
پاسخ به  هدیه

سلام کاربر گرامی
این عارضه برای این محصولات گزارش نشده اما بهتر است مصرف آن را چند روز قطع نمایید و نتیجه را بررسی کنید.
سپاس از همراهی شما

دنیا
دنیا

سلام ببخشید من با مصرف این قرص معده درد گرفتم و حالت تهوع دارم طوری که بی اشتها کنم اگر مصرفش رو قطع کنم برطرف میشه

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  دنیا

سلام کاربر گرامی
بعید به نظر می رسد که این عوارض به دلیل مصرف هیرویت باشد بهتر است چند روز مکمل را قطع کرده و بررسی کنید که عوارض به دلیل هیرویت بوده یا غیره.
سپاس از همراهی شما

فاطمه
فاطمه
پاسخ به  دنیا

سلام باید بریم دکتر برامون تجویز کنه یا نه؟

ساره
ساره

سلام من این قرص رو طبق نظر شما استفاده میکنم .چند تا قرص دیگ هم هست.از وقتی میخورم کامم و زبونم و دور لبم از داخل قرمز شده و میسوزه هی خوب میشه دوباره بیشترمیشه چیکار کنم

کارشناس علمی و بهداشتی
کارشناس علمی و بهداشتی
پاسخ به  ساره

همراه گرامی مجله داروخانه انلاین مثبت سبز

برای این مورد لطفا به پزشک مراجعه نمایید تا با بررسی آزمایشات ایشان بررسی دقیق تری داشته باشند .

با تشکر از همراهی شما

صبوری
صبوری

سلام وقتتون بخیر.من ازروری که قرص هیرویت شروع کردم صورتم پرازجوش شده احتمال داره ازقرصهاباشه

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  صبوری

سلام کاربر گرامی
این عارضه برای هیرویت گزارش نشده اما بهتر است مصرف آن را چند روز قطع نمایید و نتیجه را بررسی کنید.
سپاس از همراهی شما

مهدی
مهدی

سلام من یک سال هست هربیت استفاده میکنم ولی تاثیری در رشد مو و ضخامت ان نداشته علت چیست

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  مهدی

سلام کاربر گرامی
بهتر است مولتی ویتامین مصرفی خود را تغییر دهید. هچنین ممکن است علت ریزش مو عوامل دیگری مثل کم خونی یا چربی یا شوره و … باشد پس بهتر است به متخصص پوست و مو مراجعه نمایید.
با مراجعه به سایت مثبت سبز انواع مولتی ویتامین های ضد ریزش و تقویت مو را می توانید بررسی نمایید.
سپاس از همراهی شما

Sbh
Sbh

سلام،کودکم ۴ ماهشه، و شیر خودمو میخوره،ریزش مو دارم،هیرویت مصرف کنم برای کودک مضر نیست؟

دکتر اکرم کرامتی
دکتر اکرم کرامتی
پاسخ به  Sbh

سلام کاربر گرامی
بهتره از مولتی ویتامین های دوران شیردهی استفاده کنید.
سپاس از همراهی شما

مهدیه
مهدیه

سلام من باردارم مشکلی نداره هرویت بخورم

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  مهدیه

سلام کاربر گرامی
بهتر است در دوران بارداری استفاده نشود.
سپاس از همراهی شما

حنانه
حنانه

سلام من ۱۵ سالم هست این قرص رو مصرف میکنم مشکلی پیش نمیاد؟❤️

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  حنانه

سلام کاربر گرامی
هیرویت بهتر است از بالای 16 سال مصرف شود.
سپاس از همراهی شما

nazi
nazi

سلام خسته نباشید
میخواستم بپرسم مصرف قرص ویتامین d با قرص هر ویت مشکلی داره یا نه ؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  nazi

سلام کاربر گرامی
در صورتیکه ویتامین دی بدن شما زیاد نباشد خیر مشکلی نیست.
سپاس از همراهی شما

امیر حسین
امیر حسین

سلام خسته نباشید من برای ریشم میخوام استفاده کنم و خواستم بدونم عوارض نداره چون من یه مدت پیش قرص داکسی سایکلین مصرف کردم برای جوش صورت ک به مشکل تنگی نفس روبرو شدم و الان چندین ماه نفس عمیق به سختی میکشم و یه دکتر گفت اسید معدت میره داخل ریه خواستم بدونم این قرص هرویت مشکلی ایجاد نمیکنه چون من به قرص هایی ک چرک خشک کن هستن و ضد جوش صورت حساسم میترسم ممنون میشم راهنمایی کنید چون اگ مشکلی نداره به من گفتن ژل ماینکسدین و قرص هرویت بخور صورتم قشنگ پر شه من ۲۲ سالمه

الاام
الاام

سلام وقت بخیر من غلظت خون دارم. و آهن بدنم بالاست آیا میتونم از قرص هرویت استفاده کنم ریزش مو شدید دارم الان چهارروزه مصرف میکنم اما خیلی خواب آلود و کسل شدم عوارض این قرصه

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  الاام

سلام کاربر گرامی
هیرویت حاوی آهن است که برای شما ایجاد مشکل می کند.
سپاس از همراهی شما

مهسا محمدزاده***
مهسا محمدزاده***

سلام عرض خسته نباشید. من میخوام همزمان هرویت و وول وومن رو مصرف کنم. کدوم یکی رو باید هرروز و کدوم یکی رو باید یک روز در میان مصرف کنم؟ اصلا امکان مصرف این دو قرص باهم وجود داره؟ زمینه بیماری ندارم و این قرص ها تجویز پزشک نیست. ممنون

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده

سلام کاربر گرامی
مصرف همزمان این دو مکمل وقتی به صورت یک روز در میان باشد موردی ندارد اما بهتر است یک دوره از هیرویت و یک دروه از ول وومن استفاده نمایید.
سپاس از همراهی شما

مهسا محمدزاده***
مهسا محمدزاده***

به صورت یک روز در میان یعنی یک روز هر ویت یک روز ول وومن؟ یا اینکه یک قرص رو هر روز مصرف کنیم و قرص دیگه رو یک روز در میان؟

مهسا محمدزاده***
مهسا محمدزاده***

و اینکه فرمودید یک دوره منظورتون دوره ی چند روزه هستش؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده

سلام کاربر گرامی
اگر ریزش مو دارید مولتی ویتامین های تقویت مو را استفاده نمایید دیگر نیازی به مصرف ول وومن نیست ولی اگر قصد مصرف هر دو را دارید سه ماه مولتی ویتامین تقویت مو و یک ماه ول وومن را می توانید استفاده نمایید

امیر
امیر

سلام
من قرص تگاتارد مصرف میکنم آیا استفاده از این قرص مشکلی بوجود نمیاورد؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  امیر

سلام کاربر گرامی
خیر مشکلی ندارد اما بهتر است با رعایت فاصله ی دو ساعته مصرف شود.
سپاس از همراهی شما

Amin
Amin

سلام خسته نباشید. من تازه 10 عدد از این قرص استفاده کردم. اما دچار یبوست شدید شدم. توی این مدت تغییری هم توی لایف استایلم نداشتم. علت یبوست همین قرص هیرویت هستش؟ قطع کنم مصرف این قرص رو؟

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز
پاسخ به  Amin

سلام دوست عزیز
با آب کافی میل کنید و حتما در برنامه غذاییتان سبزیجات قرار دهید .

مهرداد
مهرداد

سلام
قبلا مصرف کردم خیلی خوب بوده
الان یک هفتست دباره شروع کردم که بدنم جوش های ریز با خااااارش زیاد میزنه(ناحیه شکم و دست ها)
ممنون میشم راهنمایی کنین????

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  مهرداد

سلام کاربر گرامی
ممکن است به ترکیبات موجود در هیرویت حساسیت داشته باشید می توانید از یک مکمل دیگر برای تقویت موهای خود استفاده نمایید.
سپاس از همراهی شما

عرفان
عرفان

سلام ایا مصرف این دارو همراه با مکمل های ورزشی مشکلی داره
نه به صورت باهم مثلا این قرص صبح ومکمل ظهر یا بعد ازظهر
میخواستم بدونم مصرف اینها باهم ضرری نداره؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  عرفان

سلام کاربر گرامی
خیر مشکلی ندارد.
سپاس از همراهی شما

فاطمه
فاطمه

سلام من خانم هستم و ۲۴ سالمه یه هفته ای هست قرص هیر ویت میخورم با آب تقریبا یک و نیم یا دو لیوان مشکل من اینه که بعد خوردن دستشویی زیاد میرم و از دیروز احساس درد خفیفی تو کلیه هام دارم امکان داره به خاطر این قرص بوده باشه؟چیکار کنم؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  فاطمه

سلام کاربر گرامی
درد کلیه از عوارض هیرویت نمی باشد و اگر درد ادامه دار بود لطفا به پزشک مراجعه نمایید.
سپاس از همراهی شما

یلدا
یلدا

سلام . من این قرص رو برای مادربزرگم که ریزش موی شدید داره خریدم . ایشون قند داره مشکلی پیش نمیاد مصرف کنه ؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  یلدا

سلام کاربر گرامی
طبق ترکیبات مکمل هیرویت و توصیه های شرکت سازنده مصرف آن برای افراد دیابتیک مشکلی ندارد اما بهتر است هر مکمل جدیدی که شروع می شود تا یک هفته قند خون چک شود و با داروهای مصرفی فاصله داشته باشد.
سپاس از همراهی شما

1 6 7 8