بهترین پروتئین وی کدام است بهترین پروتئین وی کدام است

بهترین زمان پیاده روی در روز چه ساعتی است؟

بهترین زمان پیاده روی برای چربی سوزی و لاغری


زمان خواندن تقریبی مقاله : 8 دقیقه
0 6916

بسیاری از ما وقت رفتن به باشگاه و انجام ورزش‌های سنگین را نداریم اما به این واقعیت هم آگاهیم که بی‌تحرکی و طفره رفتن از انجام ورزش می‌تواند تبعات ناگواری را برای سلامتی به دنبال داشته باشد. پیاده‌روی، یکی از ساده‌ترین، کم‌هزینه‌ترین و موثرترین ورزش‌هایی است که انجام آن به همه افراد پیشنهاد می‌شود. حتی گاهی می‌توانید اگر وقت اندکی دارید، مثلا در مسیر حرکت خود به محل کار پیاده‌روی کنید و به مقابله با کم‌تحرکی بروید. می‌دانید بهترین زمان پیاده روی چه زمانی است؟

فواید پیاده روی

یکی از بهترین راه‌ها برای فعال ماندن از نظر فیزیکی و حفظ تناسب اندام، پیاده‌روی است. اگر ۴۵ تا ۶۰ دقیقه در روز پیاده‌روی کنید و حدود ۱۰۰۰۰ قدم بردارید، می‌توانید یک تمرین ورزشی مناسب داشته باشید و کم‌تحرکی را از خود دور کنید. در این صورت به هضم بهتر غذا نیز کمک می‌شود، گردش خون و سطح انرژی بهبود می‌یابد و کیفیت خواب نیز بهتر می‌شود. پیاده‌روی نه تنها به کاهش وزن کمک می‌کند، بلکه استقامت بدن را نیز افزایش می‌دهد.

از نظر آماری ثابت شده است افرادی که به طور منظم پیاده‌روی می‌کنند در قیاس با اشخاصی که این ورزش را انجام نمی‌دهند، فعال‌تر و تیز و فرزتر بوده و در طی روز هنگام انجام فعالیت‌های مختلف انرژی کمتری را از دست می‌دهند. با این حال زمان انجام پیاده‌روی موضوعی است که بهتر است اطلاعاتی در مورد آن داشته باشید.

اگر به دنبال قرص گیاهی لاغری هستید، کلیک کنید و وارد داروخانه آنلاین مثبت سبز شوید.

بهترین زمان پیاده روی

شما در هر زمانی از روز می‌توانید پیاده‌روی کنید. مزایا و معایب پیاده‌روی در صبح، غروب و … را برایتان به طور جداگانه شرح خواهیم داد:

فواید و معایب پیاده روی در صبح

سطح قند خون در صبح به پایین‌ترین سطح خود می‌رسد. همین مسئله باعث می‌شود تا صبح زمان مناسبی برای پیاده‌روی باشد. اگر بین ساعت ۷ تا ۱۰ صبح ورزش کنید، پمپاژ آدرنالین به خوبی صورت می‌گیرد و سطح انرژی افزایش می‌یابد. همچنین چرخه خواب و بیداری تنظیم می‌شود و شما عادت می‌کنید که در دیگر روزها هم به همین روند سحرخیز بودن ادامه دهید.

اما معایب پیاده‌روی در صبح چیست؟ اگر صبح خیلی زود یعنی قبل از طلوع خورشید را انتخاب کنید، در فصولی که هوا هنوز تاریک است، ممکن است احساس امنیت نکنید و مدام نگران باشید. دمای بدن ۱ تا ۳ ساعت قبل از بیدار شدن در پایین‌ترین حد خود قرار می‌گیرد و این امر باعث کاهش انرژی و جریان خون می‌شود. در این حالت ماهیچه‌ها سرد و سفت هستند و بیشتر در معرض آسیب قرار می‌گیرند. بهتر است قبل از پیاده‌روی کمی بدن خود را گرم کنید و حرکات کششی ملایم انجام دهید تا از آسیب‌های احتمالی هنگام پیاده‌روی سریع پیشگیری شود.

 پیاده وری در صبح

مزایا و معایب پیاده روی در شب

در ادامه بحث انتخاب بهترین زمان پیاده روی به زمان شب می‌رسیم. سطح آلودگی هوا پس از غروب خورشید و قبل از طلوع خورشید بیشتر از دیگر مواقع است. پیاده‌روی قبل از طلوع خورشید به دلیل بالاترین میزان آلودگی هوا در بسیاری از منابع علمی نادرست شناخته شده است. در زمان شب آلاینده‌ها به سطح زمین نزدیک‌تر می‌شوند و خطراتی برای سلامتی به وجود خواهد آمد. اگر مدام بعد از غروب آفتاب ورزش کنید، ممکن است در درازمدت دچار مشکلات تنفسی و اختلالات ریوی شوید.

پیاده‌روی عصرگاهی بعد از اتمام کار و مشغله‌های روزمره ایده خوبی می‌تواند باشد. اگر هنگام عصر پیاده‌روی کنید ممکن است اشتهای شما منحرف شده و کاهش یابد و این کار برای لاغری می‌تواند بسیار مفید باشد. البته اگر خیلی گرسنه باشید و پیاده‌روی شدید انجام دهید ممکن است کاهش اشتها اصلا برای شما اتفاق نیفتد. پیاده‌روی بعد از شام همراه با خانواده نیز ایده خوبی می‌تواند باشد. همچنین بعد از آن خواب بهتری را تجربه خواهید کرد.

پیاده روی در ظهر

برای اینکه یک استراحت کوتاه در طول روز به خود بدهید، ممکن است ظهر را به عنوان بهترین زمان پیاده روی انتخاب کنید. اگر شغل کم‌تحرکی دارید، فواید ورزش در وسط روز برای شما می‌تواند این باشد که کمی فعالیت عضلات و مفاصل خود را بیشتر کنید و از سفت و خشک شدن آنها بپرهیزید. پیاده روی جریان خون را در مغز افزایش می‌دهد و در نتیجه وقتی به محل کار باز می‌گردید، بهتر خواهید توانست وظایف خود را انجام دهید. پیاده‌روی در میانه روز می‌تواند در کاهش استرس نیز موثر باشد.

با این همه مسائلی وجود دارد که پیاده‌روی در وسط روز را چالش‌برانگیز می‌کند. مثلا اگر زمان شما برای پیاده‌روی در بین کار کم باشد، ممکن است نتوانید حداقل بین ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت پیاده‌روی کنید و از مزایای این ورزش برخوردار شوید. یک تحقیق در سال ۲۰۱۲ نشان داد که بعد از زمان ظهر، عملکرد ریه در افراد مبتلا به بیماری انسدادی مزمن ریه کاهش می‌یابد. به همین دلیل برای افرادی که مشکلات ریوی دارند، بعد از ناهار زمان خوبی برای پیاده‌روی به حساب نمی‌آید.

 پیاده روی در شب

بهترین زمان پیاده روی برای چربی سوزی

هدف بسیاری از مردم از پیاده روی لاغر شدن و چربی سوزی است. بهترین زمانی که برای پیاده‌روی به منظور لاغری پیشنهاد می‌شود، زمان صبح است. اگر هر صبح به مدت ۳۰ دقیقه با سرعت متوسط پیاده‌روی کنید می‌توانید ۱۵۰ کالری بسوزانید. در کنار پیاده‌روی اگر رژیم غذایی مناسب هم داشته باشید و کمی تمرینات قدرتی نیز انجام دهید، به خوبی موفق به کاهش وزن خود خواهید شد.

بهتر است از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر از هر گونه فعالیت در فضای باز اجتناب کنید زیرا گرمای هوا در این ساعت‌ها در فصول گرم به شدت افزایش می‌یابد. خستگی زیاد و گرمازدگی می‌تواند منجر به سرگیجه و اختلالات پوستی شود.

نتیجه گیری در مورد بهترین زمان پیاده روی

اگرچه پیاده‌روی در زمان صبح بیش از هر زمان دیگری توصیه می‌شود اما کارشناسان بر این باورند که در نهایت بهترین زمان پیاده روی را هر شخص خودش با در نظر گرفتن شرایط خود، خودش باید انتخاب کند. زمان و ساعتی از روز را برای پیاده‌روی انتخاب کنید که در روزهای آتی نیز بتوانید باز هم در همان ساعت پیاده‌روی خود را انجام دهید. یعنی یک روال منظم برای انجام پیاده‌روی روزانه داشته باشید. به دلایلی که در قسمت‌های قبلی مقاله شرح دادیم، پیاده روی در صبح بهتر از پیاده‌روی در زمان‌های دیگر روز است.

پیاده روی کدام قسمت بدن را لاغر می‌کند؟

برای خوش‌فرم شدن بدن و چربی‌سوزی، پیاده روی یکی از بهترین و موثرترین ورزش‌ها است. پیاده‌روی می‌تواند به کاهش چربی کل بدن کمک کند اما بر اساس تحقیقات می‌توان گفت که بیشترین تاثیرات را روی کاهش چربی دور شکم دارد. در یک مطالعه کوچک مشخص شد زنان چاقی که ۵۰ تا ۷۰ دقیقه ۳ بار در هفته به مدت ۱۲ هفته پیاده روی انجام داده بودند، تغییر قابل توجهی را در کاهش چربی دور شکم و کمر تجربه کردند. پیاده‌روی عضلات ساق پا و ران‌ها را به خوبی درگیر کرده و باعث تقویت آنها می‌شود اما تاثیر پیاده‌روی روی لاغری بیشتر در ناحیه شکم و کمر دیده شده است.

گفتار آخر

بهترین زمان پیاده روی در بسیاری از منابع معتبر هنگام صبح معرفی شده است. این سخن به این معنا نیست که در دیگر ساعات روز نباید ورزش کنید. از طرف دیگر متخصصان می‌گویند بهتر است زمانی از روز را برای پیاده‌روی انتخاب کنید که تبدیل به یک زمان مستمر برای شما شود و هر روز سر همان ساعت بتوانید پیاده‌روی خود را انجام داده و به برنامه خود پایبند باشید. توصیه آخر ما به شما این است که به ویژه اگر کم تحرک هستید، پیاده‌روی را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۱۹ میانگین: ۳.۷]
منبع verywellfit

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :