آیا خیانت به‌ معنای پایان زندگی مشترک است؟


0 236

در طول زندگی مشترک فراز و نشیب‌های زیادی در انتظار ماست. یکی از چالش‌های بزرگی که تعدادی از افراد در طول زندگی‌شان تجربه می‌کنند، روبه‌روشدن با حقیقتی تلخ به نام «خیانت» است. احتمالا افرادی که این تجربه را در زندگی خود از سر گذرانده‌اند، هیچ‌گاه طعم تلخ آن را فراموش نمی‌کنند.

روبه‌روشدن با این مسئله که شخصی که برای تمام زندگی‌تان به او اعتماد کرده‌اید، شخص دیگری را به شما ترجیح داده است، ممکن است تمام زندگی‌تان را تحت‌ تاثیر قرار دهد. اما واکنش شما بعد از مطلع‌شدن از این موضوع چیست؟ آیا شما بعد از مواجه‌شدن با این موضوع زندگی خود را رها می‌کنید، یا شانس مجددی به خود بعد از خیانت خواهید داد؟

آیا خیانت به‌معنای پایان زندگی مشترک است؟

آیا بعد از خیانت می‌شود زندگی کرد؟ آیا بخشیدن خیانت همسر راه درستی برای ادامه رابطه است؟ گاهی‌اوقات درد خیانت برای گروهی از افراد نقطه عطفی در رابطه است. آن‌ها پس از مواجه‌شدن با خیانت تصمیماتی جدی برای ادامه مسیر رابطه خود می‌گیرند.

نکته مهم در این موارد، ادامه مسیر بعد از خیانت است. تمام رابطه‌ها بعد از خیانت به جدایی ختم نمی‌شوند. گاهی این نقطه عطف موجب رشد مجدد رابطه از همان نقطه خواهد شد. رابطه شکسته‌شده و از‌هم‌پاشیده می‌تواند بعد از خیانت دوباره شکوفا شود و با رسیدگی و توجه به رابطه، دوباره جوانه بزند. اما برای شروع دوباره یک رابطه و ترمیم آن بعد از خیانت چه باید کرد؟ مشاوره برای خیانت همسر با یک روان‌شناس و یا مشاور می‌تواند بار زیادی را از دوش شما بردارد. در ادامه این مطلب به بررسی شرایط لازم برای بازگشت به رابطه بعد از خیانت می‌پردازیم.

خیانت کردن باید متوقف شودخیانت‌کردن باید متوقف شود

متخصصان می‌گویند برای اینکه یک زوج بتوانند به مسیر خود بعد از خیانت ادامه دهند، باید تلاش زیادی از سمت هر دوی آن‌ها صورت بگیرد. در اولین قدم، مهم‌ترین مسئله این است که خیانت به شوهر یا زن باید به‌سرعت پایان پیدا کند. شخصی که خیانت به همسر خود را متوقف نکند، نمی‌تواند دوباره از او انتظار اعتماد داشته باشد.

کارکردن روی رابطه دو نفر و زمان‌گذاشتن برای حل مشکلات بعد از خیانت، در زمانی که مشکل اصلی هنوز پابرجاست، غیرممکن است. بنابراین اولین گام برای ترمیم این رابطه و بخشیدن خیانت همسر پایان‌یافتن رابطه فرعی است. این اولین‌ گام برای دلجویی بعد از خیانت است.

اعتمادی که باید از ابتدا ساخته شود

خیانت یک آسیب جدی به اعتماد شخص مقابل وارد می‌کند. کسی که فریب‌ خورده است، معمولا تلاش می‌کند تا تمام واقعیت را متوجه شود. ممکن است این شخص بعد از خیانت همواره در پی کشف یک رابطه جدید در زندگی همسر یا شریک احساسی خود باشد.

این یکی از انواع نحوه برخورد با خیانت به شمار می‌رود که برای افراد، بسیار آسیب‌زاست. برای جبران این مشکل، فردی که مرتکب خیانت شده است باید کاملا صادق باشد، حتی اگر این صداقت به همسر او آسیب برساند. ادامه کتمان حقیقت می‌تواند آسیب بیشتری به اعتماد شخص مقابل وارد کند.

این کسب مجدد اعتماد می‌تواند شامل کارهایی مثل اجازه بررسی تلفن همراه باشد. اگرچه این رفتار ایده ال نیست، اما فردی که به او خیانت شده، نیاز به بازسازی‌شدن اعتمادش به شخص مقابل دارد. اینکه او بتواند بعد از خیانت تلفن همراه همسر یا نامزد خود را بررسی کند، می‌تواند برایش اطمینان‌بخش باشد.

موضوعات اساسی و مشکلات جدی رابطه بررسی شوند

اقدام جدی بعد از خیانت، بررسی کامل یک رابطه آشفته است. داشتن یک رابطه آشفته احتمالا بهانه خوبی برای یک خیانت نیست. اما با داشتن اطلاعات وسیعی درباره مشکلات این رابطه، می‌توان گام‌های محکم‌تری برای بهبود آن برداشت. بسیاری از افرادی که با خیانت مواجه می‌شوند، به دنبال جواب این سوال هستند که بعد از خیانت چه کنیم و آیا بعد از خیانت می‌شود زندگی کرد؟ پاسخ سوال فوق این است که شما باید ریشه‌های رابطه خود را تحکیم کنید. باید از سرزنش‌کردن امتناع کنید و مهارت‌های ارتباطی خود را ارتقا دهید.

نکتۀ مهم این است که در این میان، فقط فردی که مرتکب خیانت شده است نیاز به ارتقای مهارت‌های زندگی خود ندارد. هر دو نفر باید برای برقراری یک ارتباط بهتر بعد از خیانت تلاش کنند. دستیابی به این ارتباط سالم نیازمند صبر و شکیبایی و درک درست از روند این بهبودی است.

دست در دست هم از ابتدا شروع کنید

سرانجام، زن و شوهر باید اساساً روابط خود را از نو بسازند. این زوج‌ها باید بخش‌هایی از مشکلات و آسیب‌های رابطه خود را رها کنند و رابطه خود را به سمت پویایی جدیدی پیش ببرند. کارشناسان معتقدند زوجین زمانی می‌توانند بعد از خیانت به رابطه خود ادامه دهند که بخواهند. آن‌ها می‌توانند بعد از خیانت و یک رابطۀ شکست‌خورده کنار هم بمانند و رشد کنند.

اگر نخواهند رابطه خود را به هر دلیلی پیش ببرند و احساس نیاز به ادامه رابطه نداشته باشند، هرگز نمی‌توانند آسیب‌های ناشی از این خیانت را در خود بهبود دهند.

آیا زوج‌درمانی بعد از خیانت به‌معنای نجات رابطه است؟آیا زوج‌درمانی بعد از خیانت به‌معنای نجات رابطه است؟

هرچند که بهترین نتیجه برای یک زوج درمانی بعد از خیانت، رسیدن دوباره به رابطه‌ای صحیح و شاد است، اما گاهی ممکن است این رابطه به پایان خود رسیده باشد. اگر این زوج‌ها فرزندی داشته باشند، بعد از جدایی نیازمند داشتن رابطه سالم هستند. این افراد باید یاد بگیرند که بعد از جدایی، به خاطر داشتن فرزند، به رابطه خود به‌عنوان والدین یک فرزند ادامه دهند. اگر آن‌ها موفق به برقراری این ارتباط مسئولانه باشند، کاملاً به یک رابطه موفقیت‌آمیز بعد از جدایی دست پیدا کرده‌اند.

یاری وی در روزهای حساس بعد از خیانت همراه شماست

بازسازی اعتماد بعد از خیانت اگرچه برای همه افراد دشوار است، اما گاهی ارزش حفظ و بهبودی رابطه با کسی که دوستش دارید، بیشتر است. همان‌طور که فروید می‌گوید: «ما هرگز در برابر رنج‌ها مانند وقتی که کسی را دوست داریم بی‌دفاع نیستیم.» شما نمی‌توانید در این مسیر به‌تنهایی قدم بردارید.

مشاوره برای خیانت همسر با یک روان‌شناس و یا مشاور می‌تواند بار زیادی را از دوش شما بردارد. تیم یاری وی با داشتن بهترین مشاوران و روان‌شناسان این حوزه همواره در کنار شماست. برای داشتن رابطه‌ای سالم، مراقبت و نگهداری از رابطه و بهبود آن بعد از خیانت می‌توانید روی کمک ما در یاری وی حساب کنید.

شما می‌توانید جلسه مشاوره خود را به‌صورت چت متنی، صوتی و یا تصویری برگزار کنید و نوید یک زندگی از‌نو‌ساخته‌شده را به خودتان بدهید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.