آیا اکسیر جوانی وجود دارد؟


0 1063

آیا اکسیر جوانی وجود دارد؟

بشر همواره این آرزو رو داشته که همیشه جوان و سالم بمونه، عبارت اکسیر جوانی شاید پر جست و جوترین عبارت زندگی همه انسان ها بوده، ما هم خالی از لطف ندیدم که درباره این موضوع جذاب با هم در مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز به بحث بشینیم…

در طول تاریخ، انسان ها ترفندهای زیادی برای محافظت از خودشون در برابر بیماری ها و آسیب ها، اختراع و اکتشاف کردن. با توجه به پیشرفت برق آسای علم پزشکی، خیلی از بیماری ها به درمان قطعی رسیدن و به آسونی می شه از اونها حتی پیشگیری کرد.

تنها چیزی که انسان نتونسته بر اون غلبه کنه، زمان بوده! سن و سال و گذر عمر همیشه مسئله ای چالش برانگیز برای میل انسان به جوان موندنه!

نتیجه تحقیقات و آزمایش ها:

محققان و پزشکان در آزمایشگاه های مختلف نه تنها موفق به متوقف کردن روند پیری شدن بلکه در حال معکوس کردن این روند هم هستن. پزشکان با مهندسی و ایجاد تغییراتی جزئی روی فعالیت های برخی ژن ها تونستن اونها رو در مسیر روند معکوس قرار بدن.

یه درمان کامل ضد پیری نه تنها سلول های پیر رو از بین می بره، بلکه باعث شروع دوباره جوان سازی بافت با تحریک سلول های بنیادی مجاورش میشه.

باید بگیم با وجود اینکه داروهای ضد پیری در حال آزمایش شدن هستن اما هیچ کدوم از اونها هنوز روی انسان به عنوان دارویی کاملا امن شناخته نشدن.

یک اکسیر جوانی قابل دسترس:

آیا اکسیر جوانی وجود دارد؟

محققان دریافتن که سیر می تونه به طرق مختلف باعث سالم نگه داشتن انسان ها بشه. سیر دارای یه ماده مغذیه که از پیر و بیمار شدن مغز پیشگیری می کنه.

از اونجایی که استرس های محیطی می تونن شامل روند پیری، سیگار کشیدن، آلودگی هوا، آسیب مغزی و یا مصرف بیش از حد الکل باشن، محققان تونستن این ماده غذایی رو روی مهار و حتی برعکس کردن آسیب سلول مغزی ناشی از استرس های محیطی هم بررسی کنن.

مجله مثبت سبز

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :