مجله مثبت سبز

ریکال محصولات هلث اید و او پی دی فارما

امتیاز دهید

شاید شما هم در سال گذشته خبرهایی مبنی بر جمع آوری بعضی از محصولات برند هلث اید و او پی دی فارما از داروخانه‌ها شنیده باشید. خوشبختانه در سال جدید مورد جدیدی از سازمان غذا و دارو ابلاغ نشده است. در سال گذشته علت این امر از سوی سازمان غذا...

ریکال محصولات هلث اید و او پی دی فارما

شاید شما هم در سال گذشته خبرهایی مبنی بر جمع آوری بعضی از محصولات برند هلث اید و او پی دی فارما از داروخانه‌ها شنیده باشید. خوشبختانه در سال جدید مورد جدیدی از سازمان غذا و دارو ابلاغ نشده است. در سال گذشته علت این امر از سوی سازمان غذا و دارو استفاده از مواد اولیه تاریخ گذشته در تعدادی از محصولات این دو برند عنوان شده بود. به عنوان یک مصرف‌کننده به شما حق می‌دهیم که اظهار نگرانی کنید زیرا این دو برند هر دو بسیار مطرح بوده و تاکنون مکمل‌های غذایی محبوب و پرفروشی را وارد بازار کرده‌اند. در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز قصد داریم توضیحات بیشتری در مورد ریکال محصولات هلث اید و او پی دی فارما  برای شما ارائه دهیم تا کمی خیالتان را آسوده کنیم.

جمع آوری محصولات امید پارسینا دماوند و نیک اختر آریا

در تاریخ 1401/2/19 سازمان غذا و دارو اعلام کرد که براساس گزارشات اداره کل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا دارو و تجهیزات پزشکی، نتایج آزمایش 11 سری ساخت از فرآورده‌های شرکت امید پارسینا دماوند و 8 سری ساخت از فرآورده‌های شرکت نیک اختر آریا غیر قابل قبول بوده و بنابراین این محصولات باید جمع‌آوری شوند. لیست سری ساخت (بچ نامبر) این محصولات را در اختیار شما قرار می‌دهیم:

جدول فرآورده های ریکال شده شرکت امید پارسینا دماوند

11 سری ساخت از فرآورده‌های شرکت امید پارسینا دماوند (OPD Pharma) باید جمع آوری شوند:

ردیف نام مکمل شکل دارویی بسته بندی سری ساخت
۱ کپسول امگا 3 (1250 میلی‌گرم) او پی دی فارما کپسول ژلاتینی نرم/بلیستر ۲۴۳۵۰۰۳
۲ کپسول امگا 3 (1250 میلی‌گرم) او پی دی فارما کپسول ژلاتینی نرم/بلیستر ۱۴۳۵۰۰۲
۳ قرص ویتامین C او پی دی فارما قرص/قوطی پلاستیکی ۲۷۸۷۰۰۱
۴ قرص ویتامین C او پی دی فارما قرص/قوطی پلاستیکی ۲۷۸۷۰۰۴
۵  قرص ویتامین C او پی دی فارما قرص/قوطی پلاستیکی ۲۶۵۸۰۰۴
۶ قرص ویتامین C او پی دی فارما قرص/قوطی پلاستیکی ۲۶۵۸۰۰۵
۷ قرص ویتامین C او پی دی فارما قرص/قوطی پلاستیکی ۲۶۵۸۰۰۶
۸ قرص ویتامین C او پی دی فارما پرل ژلاتینی/قوطی پلاستیکی ۱۰۳۶۵۲۰۵۴
۹ قرص ویتامین C او پی دی فارما پرل ژلاتینی/قوطی پلاستیکی ۲۰۳۶۵۲۰۵۲
۱۰ قرص امگا 3 (1000 میلی گرم) او پی دی فارما قرص/قوطی پلاستیکی ۱۲۱۷۰۰۷
۱۱ قرص امگا 3 (1000 میلی گرم) او پی دی فارما قرص/قوطی پلاستیکی ۱۲۱۷۰۰۹

جدول فرآورده های ریکال شده شرکت نیک اختر آریا

از محصولات شرکت هلث اید این سری ساخت از محصولات باید جمع آوری شوند:

Antifat
کپسول آنتی فت دوبیس (قرص لاغری)
قیمت: 516.000 تومان
قیمت با تخفیف:416.000 تومان
Antifat
کپسول آنتی فت دوبیس (قرص لاغری)
قیمت اصلی: 516.000 تومان
قیمت با تخفیف: 416.000 تومان

ردیف نام مکمل شکل دارویی بسته بندی سری ساخت
۱ قرص لیور کر هلث اید قرص (کپلت)/ بلیستر ۲۳۳۴۰۱۲
۲ قرص لیور کر هلث اید قرص (کپلت)/ بلیستر ۱۹LC۰۰۷
۳ قرص تین ویتال هلث اید قرص/ قوطی پلاستیکی ۲۵۸۳۰۰۳
۴ قرص تین ویتال هلث اید قرص/ قوطی پلاستیکی ۲۵۸۳۰۰۴
۵ قرص تین ویتال هلث اید قرص/ قوطی پلاستیکی ۱۵۸۳۰۱۵
۶ ویتامین سی 1000 میلی گرمی هلث اید قرص جوشان/ قوطی پلاستیکی ۲۶۴۵۰۰۲
۷ ویتامین سی 1000 میلی گرمی هلث اید قرص جوشان/ قوطی پلاستیکی ۲۶۴۵۰۰۱
۸ ویتامین سی 1000 میلی گرمی هلث اید قرص جوشان/ قوطی پلاستیکی ۲۶۴۵۰۱۱

 

مصرف محصولاتی که سری ساخت آنها یکی از موارد بالا باشد، ممنوع بوده و هیچ شرکتی اجازه پخش آنها را ندارد. هر داروخانه‌ای هم که محصولاتی با این شرایط دارد باید آنها را مرجوع نماید. ضمنا اگر فردی این مکمل‌ها را با سری ساخت ذکر شده، خریداری نموده است باید از مصرف آن اجتناب کند.

نحوه بررسی سری ساخت مکمل های هلث اید و او پی دی فارما

ریکال محصولات هلث اید و او پی دی فارما کاملا صحت دارد اما فقط در مورد محصولاتی صدق می‌کند که در قسمت بالا از آنها نام بردیم. چندین روش وجود دارد که به کمک آنها می‌توانید از ایمن بودن مکمل مصرفی خود مطمئن شوید:

  بررسی سری ساخت

بررسی سری ساخت روی محصول

برای اینکه مطمئن شوید مکمل Healthaid یا OPD pharma که در دست شماست، در گروه مکمل‌های ممنوع شده از سمت سازمان غذا و دارو وجود ندارد، از 3 روش می‌توانید استفاده کنید:

  • 1- روی جعبه مکمل‌های غذایی برچسبی وجود دارد که سری ساخت محصول (کد LOT) روی آن ذکر شده است. اگر کد درج شده در این قسمت با شماره سری ساخت‌هایی که در جداول بالا آوردیم مطابقت داشته باشد، باید از مصرف آن محصول خودداری شود. اما اگر مطابقت نداشته باشد، مصرف آن مکمل بدون مانع است.
  • 2- بعضی از فرآورده‌ها قوطی شکل هستند. در این صورت در قسمت بالای قوطی می‌توانید سری ساخت را چک کنید. این کد با BN آغاز می‌شود.
  • 3- اگر جعبه محصول در دسترس شما نیست، نگران نشوید. ورق قرص (بلیستر) را چک کنید. به راحتی می‌توانید در کنار تاریخ انقضا، سری ساخت را نیز پیدا کنید.

متذکر می‌شویم که اگر سری ساخت محصولی که در دست شماست مطابقت با سری‌ ساخت‌های ذکر شده در جدول‌های بالا ندارد، از ایمن بودن آن مطمئن باشید و با خیال راحت از آن استفاده کنید.

مکمل هلث اید و او پی دی فارما بخریم یا نخریم ؟

اگرچه ریکال محصولات هلث اید و او پی دی فارما کاملا صحت دارد. اما دقت کنید که این جمع آوری محصول در مورد همه تولیدات این دو برند عنوان نشده است. چنانچه در بالا توضیح دادیم سری ساخت محصول را چک کنید و اگر مطابقت با بچ نامبرهای ذکر شده ندارد، آن را مورد مصرف قرار دهید. اگر متوجه شدید که سری ساخت محصولی که در دست شماست از سوی سازمان غذا و دارو ممنوع اعلام شده، بدون کوچک‌ترین شک و تردید از مصرف آن خودداری نمایید.

خرید محصولات هلث اید و او پی دی فارما از مثبت سبز

بسیاری از محصولات ساخت دو برند هلث اید و او پی دی فارما محبوب، پرفروش و باکیفیت هستند. پس از اینکه از سمت سازمان غذا و دارو، فروش و استفاده از 11 سری ساخت از فرآورده‌های شرکت امید پارسینا دماوند و 8 سری ساخت از فرآورده‌های شرکت نیک اختر آریا ممنوع اعلام شد، داروخانه آنلاین مثبت سبز  اقدام به بررسی سری ساخت محصولات خود از قرص مخمر آبجو گرفته تا دیگر محصولات در انبار کرد. این مژده را به شما می‌دهیم که در حال حاضر هیچ‌کدام از محصولات انبار داروخانه آنلاین مثبت سبز شامل سری ساخت اعلام شده از سمت سازمان غذا و دارو نیستند. بنابراین با خیال آسوده می‌توانید آنها را مورد استفاده قرار دهید.

کلام پایانی

ریکال محصولات هلث اید و او پی دی فارما در روزهای اخیر باعث نگرانی مشتریان این دو برند شده است. در این مطلب سعی کردیم برایتان شرح دهیم که این ریکال یا جمع‌آوری محصولات تنها در مورد بعضی از مکمل‌ها صدق می‌کند. با توجه به توضیحات بالا باید سری ساخت مکمل مورد نظر خود را چک کنید و بعد در مورد ایمن بودن یا نبودن آن تصمیم بگیرید.

Answers to questions by the doctor
شاید برای شما جذاب باشد
راه های طبیعی برای تسکین درد میگرن
راه های طبیعی برای تسکین درد میگرن
شستن پا از دست مهمتر است؟
آنتی اکسیدان های خوراکی کدامند؟
آنتی اکسیدان های خوراکی کدامند؟
با فواید و عوارض شربت زینک سولفات آشنا شوید
آیا مکمل های بدنسازی برای قلب ضرر دارند؟
راه های طبیعی برای درمان بیماری کبد
آزاده فراهانی
نتیجه معتبرترین و بروزترین تحقیقات علمی را در حوزه بهداشت، سلامت و زیبایی به ساد‌ه‌ترین زبان به نگارش درمی‌آورم تا راهنمای شما باشد برای انتخاب یک سبک زندگی سالم‌تر.
بحث و تبادل نظر
guest

15 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ذاکری
ذاکری

با توجه به انتشار این خبر تو خرداد ماه ، میشه به این نوزده مکمل که الان تو برخی داروخونه ها هستن اعتماد کرد؟ یا نه کلا این رده مکمل ها تولیدشون هم متوقف شده ؟

کارشناس علمی و بهداشتی
کارشناس علمی و بهداشتی
پاسخ به  ذاکری

همراه گرامی مجله داروخانه اینترنتی مثبت سبز

به شما اطمینان خاطر داده می شود که در سایت داروخانه آنلاین مثبت سبز هیچگونه بارکد محصولی که جز بخشنامه ریکال باشد وجود ندارد ؛ با خیال راحت می توانید اقدام به خرید محصولات هلث اید و اوپیدی فرما نمایید .

با تشکر از همراهی شما.

رضایی
رضایی

چطور میشه محصولات اصل و غیر لصل هلث اید رو تشخیص داد؟

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز
پاسخ به  رضایی

همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
لطفا مقاله ” ریکال محصولات هلث اید و او پی دی فارما “ را مطالعه نمایید.
با تشکر از همراهی شما.

مهسا
مهسا

سلام قرص مخمر ابجو هلث اید شرکت پارسینا دماوند ریکال دارد؟؟ چون سر قوطی BN نوشته شده ؟؟؟؟ممنون میشم بگین
برای شما اصل یا تقلبی؟

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز
پاسخ به  مهسا

همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
bn مخفف بچ نامبر یا سری ساخت محصول است و میبایست با بچ نامبر های ذکر شده در مقاله مطابقت دهید. خوشبختانه در داروخانه آنلاین مثبت سبز هیچ محصولی از شرکت پارسینا دماوند شامل بخشنامه ریکال نبودند.
با تشکر از همراهی شما.

سادات
سادات

اکثر محصولات شرکت دارویی opdو هلث اید توسط مادران باردار مصرف میشوند و من هم در دوران بارداری طبق نظر پزشک زنان از محصولات این دو شرکت دارویی استفاده کردم و الان نگران عوارض ناشی از مصرف این داروهای مشکل دار در بارداری هستم. انشاءالله خداوند جواب بدی که به حق این طفلان معصوم و مظلوم کردند را بدهد. حق الناس هیچ وقت بخشیدنی نیست 🤲
اصل این محصولا از کجا بگیرم

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز
پاسخ به  سادات

همراه گرامی مجله داروخانه انلاین مثبت سبز
بخشنامه ی ابلاغ شده مربوط به جمع آوری و ریکال محصولات ذکر شده ( هلث اید و او پی دی فارما ) دارای بچ نامبر و uid های ابلاغ شده هستند و از سطح کشور جمع آوری شده اند. با خیال راحت می‌توانید محصولات هلث اید و اوپیدی فارما اصل را از داروخانه آنلاین مثبت سبز تهیه نمایید.
با تشکر از همراهی شما.

صدف
صدف

سلام قرص مخمر ابجو از هلث اید خریدم میشه مصرف کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز
پاسخ به  صدف

همراه گرامی مجله داروخانه اینترنتی مثبت سبز
بله موردی ندارد و تمامی بچ نامبرهای محصولات ذکر شده در بخشنامه ی ابلاغ شده در مقاله ی بالا با بچ نامبرهای محصولات موجود در انبار داروخانه آنلاین مثبت سبز مطابقت داده شده است و خوشبختانه جای نگرانی وجود ندارد تمامی محصولات موجود در داروخانه آنلاین مثبت سبز از اصالت کالا برخوردار هستند .
برای خریدآنلاین محصولات اصل هلث اید و اوپی دی فارما با تخفیف ویژه می‌توانید به سایت داروخانه آنلاین مثبت سبز مراجعه نمایید.
با تشکر از همراهی شما.

امین
امین

سلام
چرا یک شرکت معتبر باید مواد تاریخ مصرف گذشته استفاده نماید؟
وی دیگه به چی میشه اعتماد کرد؟

هدیه رحیمی
هدیه رحیمی

سلام خسته نباشی.من دوقلو دارم نارس .شیر اپتامیل پی دی اف میخورن .جدیدا میگن بهشون ندین خطرناکه براشون .ایا حقیقت داره .بدمشون یانه.؟

دکتر مریم خداوردیخان
دکتر مریم خداوردیخان
پاسخ به  هدیه رحیمی

سلام کاربر گرامی
در این مورد با معاونت غذا دارو تماس داشته باشید.

محمدطاهر
محمدطاهر

سلام علیکم من مدت تقریبا ۴۰ روز هستش کاشت مو انجام دادم و دو هفته پیش از شیراز مکمل های هیرویت از شرکت health aid رو خریدم خیلی میترسم بخورم یا نخورم بنظرتون چکار کنم توروخدا من خیلی حساسم قانعم کنید ممنون میشم

دکتر مریم خداوردیخان
دکتر مریم خداوردیخان
پاسخ به  محمدطاهر

سلام کاربر گرامی
تا به امروز این محصول از هلث اید در لیست گزارش شده نبوده است.