فواید و عوارض قرص لاغری مهزل کدام است ؟

2 642

اگر از جمله جویندگان قرص‌های لاغری در داروخانه‌ها باشید، شاید نام قرص لاغری مهزل برایتان آشنا باشد. این قرص که در برندهای مختلفی به تولید می‌رسد، با ترکیباتی کاملا گیاهی فرموله شده و با داشتن خاصیت چربی‌سوزی مراحل کاهش وزن را برای مصرف‌کنندگان تسهیل می‌کند و معمولا در بهبود عملکرد دستگاه گوارش نیز نقشی سازنده دارد. با مطالعه این مطلب با فواید قرص لاغری مهزل و همچنین عوارض قرص لاغری مهزل بیشتر آشنا خواهید شد. همچنین انواعی از این قرص را در برندهای مختلف به شما معرفی خواهیم کرد.

فواید قرص لاغری مهزل

“مهزل” در لغت به معنای لاغر کننده است و از این واژه برای نشان دادن خاصیت لاغر کنندگی برخی از محصولات کاهش وزن استفاده می‌شود. قرص لاغری مهزل در هر برندی که باشد، کاملا گیاهی است و برندهای مختلف اغلب در برخی مواد تشکیل‌دهنده با یکدیگر مشترک هستند که در ادامه به آنها نیز اشاره خواهیم کرد. فواید قرص لاغری مهزل به طور دقیق بستگی به ترکیبات موجود در آن دارد اما به صورت کلی مزایای زیر را از مصرف این محصول می‌توان نام برد:

 • کاهش اشتها و مهار میل به پرخوری
 • هضم سریع‌تر مواد غذایی
 • ممانعت از جذب چربی‌های اضافی در بدن
 • دفع سریع‌تر و راحت‌تر مواد غذایی از روده

برخی از انواع قرص لاغری مهزل همچنین ممکن است در کاهش کلسترول، تری گلیسیرید و یا حتی فشار خون بالا نیز مفید باشند.

معرفی بهترین قرص لاغری مهزل

پیش از آنکه به عوارض قرص لاغری مهزل بپردازیم، بهتر است به بهترین انواع آن اشاره کنیم:

قرص لاغری مهزل رویسا

این قرص از بین برنده چربی‌های زائد بدن به ویژه در ناحیه شکم و پهلو است و با داشتن ترکیبات کاملا گیاهی به کاهش وزن کمک می‌کند. قرص لاغری مهزل رویسا در بهبود عملکرد معده و روده نیز تاثیرگذار بوده و کلسترول و تری گلیسیرید را نیز کاهش می‌دهد. ترکیبات تشکیل دهنده این قرص شامل رازیانه، زنیان، سداب، زیره سیاه، مرزنجوش، بوره ارمنی و لاک مغسول می‌شود. این قرص در دسته قرص‌های چربی‌سوز قرار می‌گیرد. نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی ۱ الی ۲ عدد از این قرص باید استفاده شود.

 قرص مهزل رویسا

کپسول لاغری مهزل گلربا

اگر به دنبال یک محصول طبیعی برای کاهش وزن و سوزاندن چربی‌‌های اضافی بدن هستید، می‌توانید کپسول لاغری مهزل گلربا را امتحان کنید. این کپسول از گیاهان زنیان، سداب، زیره سیاه، مرزنجوش، بورک، لاک مغسول تشکیل شده است و علاوه بر اینکه توده چربی در بدن را کاهش می‌دهد، در کاهش اشتها نیز موثر عمل می‌کند. نحوه مصرف این قرص به این شکل است که باید ۴ عدد قبل از ناهار و ۴ عدد قبل از شام مورد استفاده قرار گیرد. توجه کنید که بیش از ۳ ماه این کپسول را نباید مورد استفاده قرار دهیم.

 فواید قرص لاغری مهزل گلربا

کپسول لاغری مهزل تن لس سلامت گستر آرتیمان

از جمله فواید قرص لاغری مهزل تن لس می‌توان به افزایش سوخت و ساز و کاهش جذب کالری در بدن اشاره کرد. این کپسول حاوی ترکیبات گیاهی نظیر زنیان، زیره سیاه، مرزنجوش، کرفس، سداب و چای سبز بوده و در کاهش اشتها نیز تاثیرگذار است. کپسول لاغری مهزل تن لس سلامت گستر آرتیمان حاوی ترکیبات آنتی‌اکسیدانی بوده و چربی خون را نیز کاهش می‌دهد. چربی‌های ناحیه شکم و پهلو را می‌توان با به کارگیری از این محصول به خوبی دفع کرد. ۲ نوبت در روز هر بار یک عدد کپسول قبل از غذا باید میل شود.

 قرص مهزل تن لس

کپسول لاغری (مهزل) بارمان روناک

این کپسول نیز با داشتن زنیان، سداب، زیره سیاه، مرزنگوش، بورک و لاک مغسول دارای خاصیت چربی‌سوزی بوده و به کاهش اشتها نیز کمک می‌کند. کپسول لاغری (مهزل) بارمان روناک در کنترل و کاهش چربی‌های زائد بدن نقش داشته و نحوه مصرف آن به این شکل است که ۴ عدد قبل از ناهار و ۴ عدد قبل از شام باید مورد استفاده قرار گیرد. دقت کنید که عوارض قرص لاغری مهزل بارمان روناک بیشتر در مواردی ایجاد می‌شود که بیش از ۳ ماه مورد استفاده قرار گیرد بنابراین در مقدار دوز مصرفی و مدت زمان ادامه دادن به مصرف باید دقت کنید.

 فواید و عوارض قرص لاغری مهزل بارمان روناک

قرص لاغری مهزل نیاک

زنیان، زیره، رازیانه، مرزنجوش، سداب، بوراکس و لاک مغسول از ترکیبات موثر موجود در قرص لاغری مهزل نیاک هستند. ۲ عدد از این قرص نیم ساعت قبل از غذا باید مورد استفاده قرار گیرد تا نتایج موثر آن در لاغری به خوبی مشاهده شود. مصرف این قرص میل به پرخوری را کاهش داده و به شما کمک می‌کند تا در کم کردن اضافه وزن خود موفق‌تر عمل نمایید. این فرآورده ضد نفخ بوده و موجب هضم سریع‌تر مواد غذایی در معده می‌شود.

 قرص لاغری مهزل نیاک

ترکیبات مشترک در قرص های لاغری مهزل

برای اینکه با فواید قرص لاغری مهزل بیشتر آشنا شوید، بهتر است مزایای برخی از ترکیبات مشترک در این نوع قرص‌ها را بیشتر بشناسید:

زیره

یکی از ترکیباتی که معمولا در قرص‌های لاغری مهزل به چشم می‌خورد، زیره است. زیره به دلیل داشتن یک ماده فعال به نام تیموکینون دارای خاصیت ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی بوده و در کاهش وزن نیز نقش موثری دارد. تیموکینون رادیکال‌های آزاد را که مخرب سلول هستند، هدف قرار داده و به پاکسازی بدن از سموم کمک می‌کند. زیره سوخت و ساز بدن را افزایش داده و سطح کلسترول و قند خون را نیز کاهش می‌دهد.

رازیانه

رازیانه منبعی غنی از فیبر است و می‌تواند به مدت طولانی بدن انسان را سیر نگه دارد و میل به پرخوری را کاهش دهد. استفاده از رازیانه در رژیم غذایی موجب می‌شود تا فرد کالری کمتری مصرف کرده و در نتیجه دچار کاهش وزن شود. رازیانه همچنین در بهبود هضم و گوارش غذا نیز موثر بوده و متابولیسم بدن را نیز بهبود می‌بخشد.

مرزنجوش

یکی دیگر از گیاهانی که معمولا در ترکیبات قرص لاغری مهزل به چشم می‌خورد، مرزنجوش است که نقش قابل توجهی در کاهش وزن می‌تواند داشته باشد. مرزنجوش از خانواده نعنا بوده و در چربی‌سوزی و کاهش چربی‌های اضافی بدن نقش موثر عمل می‌کند. این گیاه دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی بوده و در هضم بهتر غذا نیز موثر است.

عوارض قرص لاغری مهزل

مصرف قرص لاغری مهزل اگر طبق تجویز پزشک یا دستور روی جلد صورت گیرد و دوز مصرفی خودسرانه افزایش پیدا نکند، معمولا هیچ نوع عارضه‌ای را ایجاد نمی‌کند. با این حال در برخی موارد نادر بعضی از افراد با سردرد، دل‌درد، تهوع و استفراغ مواجه می‌شوند و ممکن است به ترکیبات موجود در این فرآورده حساسیت داشته باشند که در این صورت مصرف دارو باید قطع شود. کودکان و زنان باردار و شیرده باید از مصرف قرص لاغری مهزل بپرهیزند. کلیه افراد بیش از ۳ ماه نباید مصرف این قرص را ادامه دهند مگر اینکه پزشک تجویز دیگری کرده باشد.

کلام پایانی

در این مقاله به فواید قرص لاغری مهزل ، عوارض قرص لاغری مهزل و همچنین معرفی برخی از بهترین انواع این قرص پرداختیم. ترکیبات موثری که در قرص مهزل استفاده می‌شود در کاهش اشتها و افزایش چربی‌سوزی بدن نقش داشته و مراحل کاهش وزن را ساده‌تر می‌کند.

2 نظرات
 1. سما فیض می گوید

  قرص های لاغری بلافاصله عمل می کنند و اشتها را کم می کنند؟ یا مدت ها طول میکشه که تاثیر ضد اشتهای آنها دیده بشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی داروی کاهنده اشتها قاعدتا باید در روزهای اول تاثیر خود را در کاهش اشتهای فرد مصرف کننده بگزارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.