بهترین پروتئین وی کدام است بهترین پروتئین وی کدام است

چه غذاهایی باعث افزایش موهای زائد می‌شود؟


زمان خواندن تقریبی مقاله : 8 دقیقه
0 1302

آیا می‌دانستید که رژیم غذایی و افزایش موهای زائد ارتباط تنگاتنگی با هم دارند؟ برخی از عادات غذایی مانند خوردن مقدار زیادی غذاهای حاوی ویتامین B، کروم و منیزیم ممکن است به پیشگیری و درمان پرمویی کمک کند، در حالی که سایر عادات غذایی ممکن است در زنان مستعد تشدید موهای زائد یا پرمویی را به دنبال داشته باشد. در این مطلب قصد داریم نکاتی را در مورد غذاهایی که باعث پرمویی می‌شوند و همچنین غذاهای موثر در کاهش رشد موهای زائد ارائه دهیم.

مصرف زیاد کالری بخصوص در عصر؛ از دلایل پرمویی در زنان

مصرف زیاد انرژی با افزایش خطر ابتلا به پرمویی همراه است؛ عمدتاً به این دلیل که می‌تواند به اضافه وزن و چاقی کمک کند که به نوبه خود باعث افزایش هیپرآندروژنیسم (تولید بیش از حد هورمون های مردانه) در زنان می‌شود. برای کاهش وزن، باید کسری کالری ایجاد کنید، یا با کاهش کالری دریافتی از غذاها به طوری که بدن شما باید از ذخایر انرژی (مانند چربی ذخیره شده در بدن شما) استفاده کند یا با افزایش فعالیت بدنی، این میزان کالری را کاهش دهید.

 مطالعات همچنین نشان داده‌اند که رژیم غذایی با کالری محدود می‌تواند به درمان PCOS که اغلب با افزایش موهای زائد بدن مرتبط است، کمک کند. شما می‌توانید علاوه بر آموزش لیزر موهای زائد، دوره آموزش تزریق بوتاکس را نیز بگذرانید؛ چرا که امروزه بوتاکس بسیار پرطرفدار است.

چه غذاهایی باعث افزایش مو می شوند

پیروی از یک رژیم غذایی کم گلیسمی با مقادیر کافی پروتئین

یکی دیگر از نکات رژیم غذایی خوب برای زنان دارای موهای زائد، پیروی از یک رژیم غذایی با شاخص گلیسمی پایین است. کربوهیدرات‌هایی که دارای شاخص گلیسمی بالایی هستند، به سرعت در بدن تجزیه و باعث افزایش سریع و زیاد سطح گلوکز خون می‌شوند که به نوبه خود به طور کلی لوزالمعده را تحریک می‌کند تا مقادیر زیادی انسولین ترشح کند. در مقابل، کربوهیدرات‌های با GI پایین، که هضم آن‌ها بسیار بیشتر طول می‌کشد، معمولاً فقط باعث افزایش اندک و آهسته در سطح گلوکز و انسولین خون می‌شوند.

انسولین برای بدن لازم است تا بتواند از گلوکز برای انرژی استفاده کند، اما انسولین اضافی در جریان خون می‌تواند منجر به افزایش شدید آندروژن در گردش و فاکتور رشد شبه انسولین شود که با پرمویی زنان مرتبط است. اکثر سبزیجات، حبوبات و میوه‌های غیرنشاسته‌ای دارای رتبه GI پایینی هستند؛ در حالی که بیشتر غذاهای غنی از کربوهیدرات تصفیه شده و سیب زمینی شاخص گلیسمی بالایی دارند.

مصرف ویتامین B برای جلوگیری از افزایش موهای زائد

ویتامین‌های B، به‌ویژه ویتامین‌های B2، B3، B5 و B6، ممکن است برای زنان مبتلا به پرمویی مفید باشد. ویتامین B2 به تبدیل چربی، پروتئین و کربوهیدرات‌های غذایی به انرژی کمک می‌کند. ویتامین B3 به حفظ سطح طبیعی قند خون کمک می‌کند و ویتامین B5 به دلیل توانایی آن در کنترل متابولیسم چربی در کاهش وزن موثر است. ویتامین B6 نقش مهمی در حفظ تعادل هورمونی دارد.

همچنین برای جذب مناسب روی در روده‌ها لازم است. علاوه بر این، ویتامین‌های B2، B3 و B6 برای عملکرد طبیعی تیروئید و متابولیسم ضروری هستند و بنابراین می‌توانند به کاهش وزن اضافی بدن کمک کنند. علاوه بر این، ویتامین B در جوانسازی پوست نقش موثری دارد. امروزه دوره آموزش مزونیدلینگ برای جوانسازی پوست بسیار محبوب است؛ چرا که یک روش جوانسازی غیرتهاجمی و موثر محسوب می‌شود.

چه غذاهایی باعث افزایش رشد مو می شوند

مراقب چربی‌ها باشید اما آن را کامل حذف نکنید

مصرف زیاد چربی در رژیم غذایی می‌تواند منجر به افزایش وزن و چاقی شود که با افزایش رشد موهای زائد همراه است. چربی بیش از دو برابر پروتئین یا کربوهیدرات کالری دارد. یک گرم چربی ۹ کالری (۳۹ کیلوژول) دارد؛ در حالی که یک گرم کربوهیدرات یا پروتئین حاوی ۴ کالری (۱۶.۸ کیلوژول) است. آجیل، دانه ها و ماهی های چرب اسیدهای چرب سالم و ضد هیرسوتیسم را فراهم می‌کنند. با این حال، مهم است که تمام چربی‌ها را به طور کامل از رژیم غذایی حذف نکنید.

اسیدهای چرب ضروری که به مقدار زیاد در غذاهایی مانند آجیل، دانه‌ها، ماهی‌های چرب و غلات کامل تصفیه نشده یافت می‌شوند، برای عملکرد صحیح بدن کاملا ضروری هستند. همچنین چربی‌های غیراشباع مونو باید در هر رژیم غذایی با هدف پیشگیری یا درمان هیرسوتیسم یا پرمویی گنجانده شوند. تحقیقات نشان می‌دهد که چربی‌های تک غیراشباع می‌توانند مقاومت به انسولین مرتبط با هیرسوتیسم را کاهش دهند. در مقابل، چربی‌های اشباع موجود در مواد غذایی از منابع حیوانی مانند گوشت و لبنیات، باید اجتناب شود.

برای جلوگیری از افزایش موهای زائد غذاهای حاوی کروم زیاد بخورید

کروم جزء فاکتور تحمل گلوکز GTF است که با کارآمدتر کردن انسولین به حفظ سطح طبیعی گلوکز خون کمک می‌کند. این عنصر با مقاومت به انسولین که اغلب با پرمویی همراه است، مبارزه می‌کند. علاوه بر این، کروم به دلیل توانایی آن در کنترل هوس، کاهش گرسنگی و کنترل چربی در خون باعث کاهش وزن می‌شود. کمبود کروم در میان افرادی که رژیم غذایی آن‌ها مبتنی بر غذاهای فرآوری شده است، نسبتاً رایج است؛ زیرا فرآوری به طور قابل توجهی باعث کاهش محتوای کروم در غذاها می‌شود.

همچنین افرادی که از نظر بدنی فعال هستند و افرادی که قهوه، چای یا شکر زیادی مصرف می‌کنند، در معرض خطر کمبود کروم هستند. منابع غذایی خوب کروم شامل کاهو، پیاز، گوجه فرنگی، غلات کامل و سیب زمینی است. برای به دست آوردن بیشترین فواید سلامتی از این غذاها، آنها را با غذاهای سرشار از ویتامین C ترکیب کنید که جذب کروم را افزایش می‌دهد.

برای جلوگیری از افزایش موهای زائد غذاهای غنی از منیزیم مصرف کنید

تحقیقات نشان می‌دهد که ارتباط قوی بین کمبود منیزیم و مقاومت به انسولین مرتبط با پرمویی وجود دارد. منیزیم برای استفاده مناسب از گلوکز و سیگنال دهی انسولین لازم است، که هر دو در افراد مبتلا به مقاومت به انسولین دچار اختلال می‌شوند. به نظر می‌رسد که منیزیم رایج‌ترین ریز مغذی است که در افراد مقاوم به انسولین کاهش می‌یابد. کمبود خفیف منیزیم در زنان ساکن کشورهای غربی که از غذاهای فرآوری شده استفاده می‌کنند نسبتاً رایج است، زیرا فرآوری به میزان قابل توجهی محتوای منیزیم غذاها را کاهش می‌دهد.

همچنین کشاورزی فشرده، که در بسیاری از کشورهای غربی انجام می‌شود، خاک را از منیزیم تخلیه می‌کند و در نتیجه محتوای منیزیم گیاهان در حال رشد در خاک را کاهش می‌دهد. همه این موارد با افزایش رشد موهای زائد در بدن زنان مرتبط هستند. با گذراندن دوره آموزش لیزر موهای زائد می‌توانید جدیدترین تکنیک‌های لیزر روز دنیا را بیاموزید و از این طریق مشتریان و درآمد خود را افزایش دهید.

آموزش لیزر موهای زائد در آموزشگاه مای اسکین

با توجه به این‌که آمار رشد موهای زائد در زنان رو به افزایش است، تقاضا برای انجام لیزر نیز روز به روز بیشتر می‌شود. به همین دلیل، کلینیک‌های زیبایی بسیاری اقدام به انجام لیزر موهای زائد می‌کنند و همین امر در افزایش آموزش این شاخه از زیبایی موثر بوده است. اگر شما هم قصد دارید لیزر موهای زائد و تمام نکات اصولی و جدید آن را آموزش ببینید، پیشنهاد ما به شما آموزشگاه مای اسکین است.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۴ میانگین: ۴.۸]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :