collagino

کاشت ابرو چیست و چطور بهترین مرکز کاشت ابرو را پیدا کنیم؟

4.7/5 - (13 امتیاز)

قطعاً یکی از مهم‌ترین عناصر زیبایی چهره ابرو زیبا است و با از دست رفتن این عنصر، اعتماد به نفس و زیبایی شما دچار اختلال می‌شود. از این رو روش‌های مختلفی برای جبران ابروهای ریخته شده و بازگشت زیبایی وجود دارد. از تتو و هاشور ابرو تا آرایش‌های موقت و دائمی همگی راه‌حل این عارضه […]

کاشت ابرو چیست
Heatstroke

قطعاً یکی از مهم‌ترین عناصر زیبایی چهره ابرو زیبا است و با از دست رفتن این عنصر، اعتماد به نفس و زیبایی شما دچار اختلال می‌شود. از این رو روش‌های مختلفی برای جبران ابروهای ریخته شده و بازگشت زیبایی وجود دارد. از تتو و هاشور ابرو تا آرایش‌های موقت و دائمی همگی راه‌حل این عارضه محسوب می‌شوند اما مهم‌ترین راه حل آن، کاشت ابرو است. کاشت ابرو به صورت طبیعی از موهای خود فرد استفاده می‌کند و نتایج ابدی در پی دارد.

کاشت ابرو موثرترین و پرطرفدارترین روش کمک به افرادی است که مایل به بهبود حالت ابروهای خود هستند  و می‌خواهند ابروهایی طبیعی و خوش فرم داشته باشند. ممکن است فکر کنید که این روش تنها برای خانم‌ها کاربرد دارد؛ اما باید این نکته را بدانید که آقایان نیز می‌توانند با استفاده از این روش ابروهایی پرپشت و زیبا داشته باشند. به هر حال مشکل ریزش ابرو ممکن است برای هر کسی پیش بیاید و کاشت ابرو برای تمام این افراد بسیار کمک مفید است.

آنچه در این مقاله می خوانیم

کاشت ابرو چیست ؟

بسیاری از افراد به جای کاشت ابرو، به سراغ روش‌های خطرناک، غیر منطقی و موقتی مثل هاشور و تاتو می‌روند تا کم پشتی ابروهای خود را جبران کنند؛ این مسئله ناشی از عدم شناخت کافی نسبت به کاشت ابرو و مزایای آن است. حتی ممکن است این افراد تصور کنند قیمت کاشت ابرو بسیار زیاد است و نمی‌توانند از عهده آن برآیند. اما کاشت ابرو در مقابل این روش‌ها قرار دارد و علاوه بر اینکه خطرناک و پر عارضه نیست، نتایج دائمی و رضایت بخش به همراه دارد. برای کاشت ابرو از موهای طبیعی کنار و پشت گوش یا پشت سر برداشت می‌شود و در ناحیه ابرو کاشته می‌شود.  از این رو نتایج عمل پیوند ابرو کاملا طبیعی است و هیچکس نمی‌تواند تمایزی با ابروهای طبیعی شما پیدا کند.

روش‌های مختلف کاشت ابرو دقیقاً مانند روش‌های کاشت ابرو است و از همان تکنیک‌ها استفاده می‌شود. البته تفاوت‌هایی نیز بین این عمل‌ها وجود دارد که یکی از آنها تزریق موادی است که برای حفظ ابروها ضروری‌اند. بعد از این عمل شما امکان اصلاح و کوتاه کردن ابروها را خواهید داشت و نتایج آن تا ابد باقی خواهد ماند. علاوه بر این زیبایی ابروها حتی از ابروهای طبیعی هم بهتر است و حتی برخی افراد تنها برای اصلاح فرم ابروهای خود این عمل را انجام می‌دهند. تنها باید به این نکته توجه کنید که برای موفقیت در کاشت ابرو، باید بهترین مرکز کاشت ابرو را انتخاب کنید.

  کاشت ابرو بدون جراحی

کاندیدای مناسب کاشت ابرو

کاشت ابرو یک عمل زیبایی بسیار حساس است و تمام انتخاب‌های ما قبل از عمل بر روند عمل آن تاثیرگذار است. قبل از هر کاری شما باید بدانید کاندیدای مناسب کاشت ابرو چه کسانی هستند. به طور کُلی می‌توان گفت که هر کسی که مایل به داشتن ابروهای پر پشت و خوش فرم است کاندید مناسبی برای این عمل است. برخی افراد نیز ممکن است مایل به ترمیم فُرم ابروهای خود باشند و یا آنها را قرینه کنند. با کاشت ابرو می‌توان اغلب مشکلات مربوط به ابرو را حل کرد.

می‌توان گفت که تنها افرادی که کاندیدای مناسبی برای کاشت مو نیستند، افرادی هستند که به دلایلی مثل آلوپسی آره تا یا آلوپسی توتالیس دچار ریزش ابرو شده‌اند. همچنین در مورد بیماری‌های دیگر و عفونت‌ها باید گفت که فرد باید بیماری خود را کنترل یا درمان کند و بعد کاشت ابرو را انجام دهد. به عنوان مثال افرادی که فشار خون کنترل نشده دارند، نمی‌توانند پیوند ابرو را در بهترین مرکز کاشت ابرو به خوبی انجام بدهند.

به طور کُلی افرادی که شرایط مناسب کاشت ابرو را دارند عبارتند از:

  • کسانی که به صورت مادرزادی و ژنتیکی دچار کم پشتی یا ضعف ابرو شده‌اند.
  • کسانی که از فرم ابروهای خود رضایت ندارند.
  • کسانی که عدم قرینگی را در ابروهای خود حس می‌کنند.
  • کسانی که در پی حوادث مختلف دچار سوختگی، شکستگی، زخم، بخیه و … قسمتی از ابروهای خود را از دست داده‌اند و مایل‌اند ابروهای طبیعی داشته باشند.
  • کسانی که به علت بیماری کم کاری تیروئید دچار ریزش ابرو شده‌اند.
  • کسانی که به دلیل برداشتن بیش از حد ابروهایشان، ابروهایی نازک و ضعیف دارند.
  • کسانی که قبلاً ابروهایشان را تتو یا هاشور زده‌اند و می‌خواهند روی آن ابروی طبیعی پیوند بزنند.

چگونه بهترین مرکز کاشت ابرو را پیدا کنیم؟

در این قسمت سعی می‌کنیم نکاتی را که می‌تواند به یافتن بهترین کلینیک کاشت ابرو یا حداقل یک کلینیک معتبر به شما کمک می‌کند را ذکر کنیم. پس با ما همراه باشید.

جلسات مشاوره قبل از کاشت ابرو

یکی از مهم‌ترین مراحل پیدا کردن بهترین مرکز کاشت ابرو، جلسات مشاوره قبل از عمل با پزشک و عوامل جراحی است. در مراحل مشاوره شما باید تمام انتظارات و شرایطی که دارید را با پزشک در میان بگذارید و اصلا تعارف نکنید. یکی از نشانه‌های بهترین کلینیک کاشت ابرو این است که در آن پزشک به همه سوالاتی که ذهن شما را مشغول کرده است پاسخ می‌دهد.

شما باید مدل و فُرمی که از ابروی خود انتظار دارید را به پزشک اطلاع دهید و کاملاً‌ نیازهای خود را به صورت واضح بیان کنید. پزشک هم با توجه به تجربه و تخصص خود به شما مشورت می‌دهد و بهترین مدل ابرو را به شما پیشنهاد می‌دهد. همچنین در این جلسات سلامت عمومی و داروهایی که مصرف می‌کنید بررسی می‌شود و اگر قرار باشد در مدت عمل هم دارو مصرف کنید، پزشک در این مورد به شما اطلاع می‌دهد.

تجزیه و تحلیل مشخصات ابرو یکی از مهم‌ترین کارهای پزشک در جلسات مشاوره بهترین مرکز کاشت ابرو است. در این فرایند حالت کنونی و آینده ابرو مشخص می‌شود و زاویه دقیق کاشت ابرو و محل‌ حدودی آن تعیین می‌شود. همچنین محلی که برای برداشت مو مناسب است تحلیل می‌شود.

مرکزی را انتخاب کنید که در جراحی‌های زیبایی و به خصوص کاشت ابرو تخصص داشته باشد

مراکز درمانی زیادی هستند که کاشت ابرو را انجام می‌دهند. حتی مراکزی هستند که به صورت تخصصی کاشت مو را انجام می‌دهند اما ممکن است در حیطه کاشت ابرو تخصص نداشته باشند. اما باید به این نکته توجه داشت که کاشت ابرو تفاوت‌های زیادی با کاشت مو دارد و تخصص و تجربه عملی زیادی نیاز دارد. بنابراین بهتر است کلینیکی را انتخاب کنید که در زمینه کاشت ابرو سابقه و تخصص درخشان داشته و پزشکان آن بتوانند به خوبی علم مربوط به کاشت ابرو را در جراحی پیاده کنند.

کاشت ابرو یک هنر است و پزشک باید هنرمند نیز باشد!

طراحی و اجرای کاشت ابرو علاوه بر مهارت‌های جراحی و محاسباتی، به دید زیبایی شناختی و هنری احتیاج دارد. جراح شکل ابروهای مختلف را بشناسد و زیباترین طرح ابرو را با بهترین زاویه برای متقاضی در نظر بگیرد. تشخیص این ویژگی کلینیک‌ها تنها با تجربه امکان پذیر است و برای اینکار بهتر است نمونه‌ کارهای قبلی کلینیک مورد نظر را بررسی کنید.

مجوزهای مورد نیاز نیز جراحی اولویت دارند

بسیاری از افراد قبل از مراجعه به کلینیک تخصصی کاشت ابرو فراموش می‌کنند که باید ویژگی‌های اساسی کلینیک مثل مجوزهای قانونی را بررسی کنند. بهترین مرکز کاشت ابرو قطعا مجوزها و مدارک علمی مورد نیاز را دارد و آن را در معرض دید متقضایان قرار می‌دهد.

جراحان کلینیک ایران بیوتی تمام مجوزهای لازم را دارند و دوره‌های لازم را دیده‌اند و مدارک معتبر علمی کسب کرده‌اند. تمام این جراحان با استفاده از به‌روزترین کنفرانس‌های علمی اطلاعات خود را به روز نگه می‌دارند تا موفقیت کاشت ابرو را تضمین کنند. علاوه بر این مرکز زیبایی ایران بیوتی ضمانت‌نامه کتبی معتبر را همراه با خدمات کاشت ابرو و موی خود ارائه می‌کند.

مرکز مورد نظر باید از روش‌های مختلف کاشت ابرو استفاده کند

کاشت ابرو نیز مانند کاشت موی سر با روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که هر کدام از این  روش‌ها برای افراد خاصی مناسب‌اند. بنابراین نمی‌توان یک روش‌ها به عنوان بهترین برای همه افراد در نظر گرفت. به همین خاطر مرکز کاشت ابرو مد نظر شما باید از تمام روش‌های کاشت برای تضمین کیفیت کار استفاده کند. در صورتی که کلینیک مورد نظر از انواع روش‌های کاشت پشتیبانی کند، نشان می‌دهد که تجهیزات پیشرفته‌ای در اختیار دارد و یک نسخه را برای همه متقاضیان تجویز نمی‌کند.

کاشت ابرو بدون جراحی

هزینه کاشت ابرو چقدر است ؟

کاشت ابرو یک عمل زیبایی حساس است و باید در یک کلینیک تخصصی توسط یک جراح و کادر جراحی مجرب و خوش سابقه انجام شود. یک اشتباه کوچک در برداشت یا کاشت فولیکول‌ها مثل انتخاب زاویه نامناسب می‌تواند کل کاشت ابرو را مختل کند و نتایج غیر قابل قبولی به همراه داشته باشد.

به صورت حدودی می‌توان گفت که کیفیت عمل کاشت ابرو تا حد زیادی به هزینه اخذ شده توسط کلینیک بستگی دارد و این مورد قطعاً تاثیرگذار است؛ به طوری که اگر یک پزشک یا کلینیک مبلغ کمی بابت این عمل حساس پیشنهاد داد، جای شک و ابهام وجود دارد. دلیل این مسئله این است که یک کادر پزشکی ماهر ارزش کار خود و استفاده از خدمات و تجهیزات پیشرفته را می‌داند و هرگز برای به دست آوردن اعتبار هزینه عمل را کم نمی‌کند. بنابراین تخصص و مهارت کادر جراحی در بهترین مرکز کاشت ابرو بر قیمت و هزینه این عمل تاثیرگذار است.

همچنین روش انتخاب شده در کلینیک می‌تواند یکی از عوامل تاثیرگذار بر هزینه کاشت ابرو باشد. شایسته ذکر است که هزینه مراقبت‌های قبل از عمل و بعد از عمل نیز بر هزینه کلی کاشت ابرو موثر است. البته مقدار دقیق این هزینه تا حد زیادی به نیاز متقاضی و تعداد گرافت‌های کاشته شده بستگی دارد.

هزینه کاشت ابرو در سال ۱۴۰۲ بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان متفاوت می باشد. (منبع کلینیک خانه سفید)

مطالب مرتبط
دسته بندی: زیبایی
بحث و تبادل نظر
guest

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم
مریم

سلام
ببخشید امکان انجام کاشت ابرو بصورت اقساط هم وجود داره ؟

کارشناس علمی و بهداشتی
کارشناس علمی و بهداشتی
پاسخ به  مریم

همراه گرامی
برای این مورد می بایستی به کلینک های معتبر کاشت مو مراجعه نمایید و از این مراکز راهنمایی بگیرید.
با تشکر .