قرص لیورمد قرص لیورمد

با این ۷ کار نمی‌توانید هتلی در استانبول رزرو کنید


0 351

قطعا بعد از خرید بلیط تهران استانبول (https://www.alibaba.ir/international/IKA-IST ) قدم بعدی رزرو هتل است . قوانین رزرو هتل در استانبول و شهرهای دیگر تا حد زیادی مشابه با یکدیگر است با این تفاوت که برخی از آن‌ها با توجه به شهر و کشور خود، قوانین مخصوص و منحصر به فردی نیز دارند. در صورتی که قصد سفر به یک کشور دیگر را دارید، برای جلوگیری از بروز هر مشکل بهتر است با قوانین آن آشنا شده و بدانید چه کارهایی برای شما ممنوع است.

عدم تطبیق اطلاعات شخصی

یکی از مواردی که می‌تواند باعث شود شما نتوانید از هتل رزرو شده خود استفاده کنید، اشتباه بودن اطلاعات شخصی مانند شماره پاسپورت، نام و نام خانوادگی، جنسیت، تاریخ تولد و اطلاعات دیگر است. در صورتی که شما یکی از اطلاعات فوق را در روزو هتل‌های داخلی اشتباه وارد کنید، ممکن است با بررسی صحت اطلاعات دیگر، بتوانید از هتل رزرو شده استفاده کنید. در صورتی که عدم تطابق هر کدام از اطلاعات برای اقامت در هتل در استانبول برای شما دردسرهای زیادی به دنبال خواهد داشت.

واگذاری اتاق رزرو شده به شخص دیگر

در هیچ کدام از هتل‌های خارجی نمی‌توانید اتاق خود را به شخص دیگری واگذار کنید. در صورتی که به هر دلیل نتوانستید به سفر بروید، قوانین کنسلی هتل را مطالعه کرده تا بتوانید همه یا بخشی از هزینه پرداختی خود را پس بگیرید. واگذاری اتاق به شخص دیگر در هتل در استانبول و شهرهای دیگر در کشورهای خارجی می‌تواند یک جرم به شمار رود.

تحویل اتاق در ساعات تعیین شده

برای بازگشت باید ساعت بلیط استانبول به تهران (https://www.alibaba.ir/international/IST-IKA ) را در نشر بگیرید که با توجه به آن تاریخ تحویل اتاق و خروج از هتل را برنامه ریزی کنید. مانند هتل‌های داخلی هتل‌های خارجی نیز دارای زمان مشخص برای تحویل دادن و تحویل گرفتن اتاق هستند. برای اطلاع از این ساعات حتما واچر هتل در سایت آن را نگاه کرده و سعی کنید در زمان مورد نظر به هتل رسیده و یا اتاق خود را پس دهید. در صورتی که زودتر از زمان مقرر به مقصد رسیدید، می‌توانید در اطراف هتل چرخی بزنید و یا در لابی نشسته و کمی استراحت کنید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر دیرتر از زمان تعیین شده به هتل برسید، تنها زمان مفید خود را از دست داده‌اید و هتل در استانبول و یا هر شهر دیگر مسئولیتی بابت آن نخواهد داشت.

تحویل اتاق هتل در ساعات تعیین شده

توجه به تعداد افراد برای رزرو اتاق

به این نکته مهم توجه داشته باشید که زمانی که شما یک اتاق ۳ تخته را در هتل رزرو می‌کنید، تعداد شما باید دقیقا همین تعداد باشد. بعضی از اتاق‌ها ممکن است به شما اجازه اضافه کردن تخت اضافه را بدهند که در آن صورت می‌توانید یک هتل با تعداد تخت کمتر رزرو کرده و درخواست یک تخت اضافه کنید. طبق قوانین هتل در استانبول، افراد بالای ۴ سال بزرگسال محسوب شده و شما باید به همراه فرزند خود یک اتاق مناسب با تعداد افراد خانواده‌تان رزرو کنید. در صورتی که تعداد شما از ظرفیت اتاق بیشتر باشد، از ورود شما به اتاق جلوگیری به عمل خواهد آمد.

عدم رعایت اصول اخلاقی

در هتل‌های خارجی مانند هتل‌های داخلی رعایت اصول اخلاقی و توجه به فرهنگ و آداب و رسوم آن شهر و کشور بسیار مهم است. بعد از رزرو هتل استانبول یا هر شهر دیگر، شما به عنوان یک ایرانی باید سعی کنید رفتارهایی مناسب و مبادی آداب داشته باشید. هر هتل قوانین مخصوص به خود را دارد که در ابتدای ورود به شما گفته می‌شود. قوانینی راجع به مواردی مانند استعمال دخانیات، صدای بلند، قوانین حضور مهمان در اتاق و موارد دیگر. سعی کنید در زمان اقامت خود در هتل به تمامی قوانین و اصول اخلاقی پایبند باشید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.

پرداخت مالیات مسافر

جالب است بدانید که در برخی از کشورهای خارجی مانند روسیه، صربستان، مالزی، ایالات متحده و کشورهای عضو شینگن، مبالغی به عنوان مالیات شهری و یا مالیات توریست از مسافران دریافت خواهد شد که هنگام ورود به هتل و یا ترک آن باید پرداخت کنید. بنابراین اگر هنگام سفر هتل چنین هزینه‌ای از شما درخواست کرد، تعجب نکنید.

خسارت به هتل

در صورتی که شما به اموال هتل خسارت وارد کنید، مسئولیت آن به طور کامل برعهده خودتان است. برخی از هتل‌ها در ابتدای پذیرش هزینه‌ای به عنوان وجه تضمین از شما دریافت خواهند کرد. در صورتی که اتاق و هتل را در پایان اقامت به طور کامل و سالم تحویل دهید، هزینه پرداخت شده به شما عودت داده می‌شود.

خسارت به هتل

کنترل تاریخ گذرنامه

نکته مهم دیگری که قبل از سفر باید به آن توجه کنید، تاریخ گذرنامه تان است. باید تا زمانی که مدت اقامت شما در هتل طول می‌کشد، گذرنامه شما تاریخ معتبر داشته باشد. در این صورت هتل می‌تواند رزرو شما را لغو کرده و شما باید در کوتاه ترین زمان ممکن به کشور خود برگردید. بنابراین قبل از برنامه ریزی برای سفر خارجی و رزرو هتل در استانبول یا هر شهر و کشور دیگر، تاریخ گذرنامه خود را چک کنید.

رزرو هتل با ارز درخواستی هتل

زمانی که قصد دارید هتل خود را آنلاین و یا حضوری تسویه کنید، باید در نظر داشته باشید که هتل با چه ارز و واحد پولی کار می‌کند. شما نمی‌توانید بدون توجه به درخواست ارز هتل، مبلغ مورد نظر را برای مثال به تومان پرداخت کنید. در اکثر هتل‌ها مانند هتل در استانبول، باجه‌های ارزی وجود دارد که شما می‌توانید پول خود را در ان‌ها تغییر دهید.

 

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۱ میانگین: ۵]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :