دلیل بالا رفتن آمار مرگ و میر در جوانان چیست؟


0 344

دلیل بالا رفتن آمار مرگ و میر در جوانان چیست؟

یکی از ابهامات و سوال هایی که برای خیلی از افراد به وجود اومده اینکه دلیل بالا رفتن آمار مرگ و میر در جوانان در دنیای این روزها چیست؟ آمار نشون میده که هر چه زمان به سمت جلو رونده میشه، مرگ و میر هم فراگیرتر شده و رسیدن به خط پایانی عمر می تونه توی هر سنی رخ بده. از این جهت در این مطلب سعی داریم به مهم ترین این عوال بپردازیم…

اهمیت جوانی:

دلیل بالا رفتن آمار مرگ و میر در جوانان چیست؟

جوان موندن و سلامت جسم و روح از مهمترین مواردی است که هر انسانی در زندگی به اون اهمیت میده و برای این جوان موندن افراد، به هر ترفند، دارو و راه حلی چنگ می زنن.

حتی محققان در این تلاشن که راهی برای دستیابی به اکسیر جوانی رو هم پیدا کنن.

در حقیقت همه آرزوهای یک فرد و اطرافیان وی در به ثمر رسیدن عمر یک فرد تبلور پیدا می کنه و وقتی فردی در جوانی از دنیا میره، غم بیشتری دامن گیر اطرافیان میشه.

دلیل بالا رفتن آمار مرگ و میر در جوانان چیست؟

تغییرات در روند زندگی مهم ترین عامل هستن. تغذیه بی کیفیت، موادغذایی نامرغوب، رو اوردن به غذاهای آماده از مهم ترین دلایل هستن. بی تحرکی هم مزید بر علت بوده و باعث به وجود اومدن مشکلات زیادی میشه.

تغدیه ناسالم، باعث به وجود اومدن بیماری های مختلف از جمله دیابت، چاقی، مشکلات قلبی، کبدی و… میشه که هر کدوم از اونها به تنهایی در سال بخش عظیمی از افراد در سنین جوانی رو به کشتن میده.

طبق آمار وسایل نقلیه و تصادفات در رتبه دوم بالا رفتن آمار مرگ و میر در جوانان قرار دارن. موتور سیکلت ها و ماشین ها و روش غلط استفاده در کشور ما، متاسفانه از بزرگترین قاتلین جوانان هستن.

استفاده از مواد مخدر قاتل شماره سه:

دلیل بالا رفتن آمار مرگ و میر در جوانان چیست؟

مصرف انواع مخدرها و مشروبات الکلی در سنین جوانی بیشتر دیده میشه، عواملی که هم به صورت مستقیم و هم غیر مستقیم، مسبب خیلی از مرگ ها در جوانان هستن.

یک عامل خیلی مهم که شاید فراتر از رتبه بندی باشد!

استرس رو می شه عاملی دونست که فراتر از رتبه بندی ما عمل می کنه و باعث مرگ و میر خیلی از جوانان میشه و زمینه بروز خیلی از بیماری ها رو فراهم می کنه.

مجله مثبت سبز

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :