بهترین برند کامپوزیت دندان (معرفی ۶ برند)


0 303

انتخاب از بین چندین موارد در هر زمینه‌ای میتواند چالش بسیار سختی باشد که در این صورت افراد نیازمند کمک میباشند. وجود انواع روش کامپوزیت و انواع برند مختلف کامپوزیت ما را بر سر دوراهی‌های سختی میگذارد، اما شناخت دقیق این دو راهی‌ها میتواند انتخاب ما را تسهیل بخشد.

ما در ادامه سعی کردیم که چهار نوع کامپوزیت ونیر مختلف که کاربرد فراوانی دارند را به همراه ۶ برند از بهترین برندهای کامپوزیت برای شما انتخاب و راهنمایی کنیم، تا در نهایت انتخاب مناسب‌تری داشته باشید.

انواع کامپوزیت ها

در دسته بندی‌های مختلف، کامپوزیت‌ها را به چهار دسته عمومی بخش بندی می‌کنند که دو دسته از این کامپوزیت‌ها تقریبا قدیمی بوده و امروزه استفاده چندانی ندارند و دو دسته دیگر، جزء روش پیشرفته میباشند و مورد استفاده عمومی این روزها هستند.

کامپوزیت ماکروفیل

اولین نوعی که خدمت شما معرفی میکنیم، کامپوزیت‌هایی میباشد که قدمت آنها به شصت سال پیش بازمیگردد. این مواد اجزاءی به اندازه ۱۰ تا ۵۰ میکرومتر دارند که باعث میشود از مقاومت بالایی برخوردار باشند. اما همین بزرگ بودن اجزاء(که در برخی از موارد با چشم غیر مسلح هم قابل دیدن است) زیبایی و توانایی صیقل خوردن از این نوع کامپوزیت را گرفته‌اند و به همیت دلیل تقریبا میتوان گفت که اینگونه کامپوزیت‌ها دیگر مورد استفاده قرار نمیگیرند.

کامپوزیت میکرو فیل

میکروفیل‌ها را میتوان نقطه مقابل ماکروفیل‌ها دانست که در سال ۱۹۷۰ عرضه شدند. این مواد با اندازه‌ای حول ۱۰۰ نانو متر از صیقل پذیری بسیار بالایی برخوردار هستند اما ضعف آنها در مقابل فشار مخصوصا در دندان‌های خلفی، ضعف بزرگ این مواد به حساب می آید که باعث شده از رقابت در بازار کنار روند.

کامپوزیت نانو هیبرید

کامپوزیت نانوهیبرید

دسته سوم را ترکیب دو دسته قبلی به اسم نانوهیبرید تشکیل میدهد که با استفاده ترکیبی از ذرات ۱۰ تا ۵۰ میکرومتر و ذرات ۱۰۰ نانومتری ساخته میشوند. این محصول با بهره بردن از هردو مزیت دسته‌های قبلی توانسته از کاربرد بالاتری نسبت به آنها برخوردار باشد.

نانو کامپوزیت

اما کامپوزیت ۲۰ نانو متری که این روزها کاربرد فراوان دارند، نانو کامپوزیت می‌نامند. این مدل با ریز بودن ذرات توانایی صیقل خوردن را در خود بسیار بالا میبرند و با تشکیل گروه ریز نانو متری در مراحل خشک شدن، توانایی استحکام خود را نیز بالا میبرند. نانو کامپوزیت‌ها که از پرطرفدارترین کامپوزیت‌ها میباشند، توسط کمپانیM3  تولید و توزیع میشوند.

معیار های کامپوزیت خوب چیست ؟

مقاومت: اولین و مهم‌ترین ویژگی در انتخاب کامپوزیت را باید مقاومت و استحکام آن دانست. از آنجایی که کامپوزیت‌ها معمولا سطح نازکی را پوشش میدهند باید به مقاومت آنها اهمیت بسیاری قائل شد.

انعطاف: شکل پذیری و انعطاف از دیگر ویژگی بسیار مهم کامپوزیت حساب میشود که بر روی زیبایی دندان شما، تاثیر بسیاری دارد.

ترمیم: قابلیت ترمیم کامپوزیت‌هایی که دچار عارضه شده‌اند بسیار مهم میباشد که در صورت وجود مشکل بتوان این کامپوزیت‌ها را جدا و یا ترمیم نمود.

دندانپزشک متخصص: از مهم‌ترین معیارهای یک کامپوزیت موفق و خوب، دندانپزشک متخصص خوب میباشدبهترین دندانپزشک متخصص، دندانپزشکی میباشد که علاوه بر تجربه بالا از روش‌های به روز نیز استفاده کند.

بهترین برند های کامپوزیت دندان

برند بیسکو

برند بیسکو (Bisco)

بیسکو برند امریکایی بسیار معروف در حوزه کامپوزیت میباشد که علاوه بر کشور امریکا، محصولات خود را به ۶۰ کشور دیگر نیز ارسال میکند.

این برند با شعار “چسبندگی شوق ما است” و ” ما علم پشت لبخند هستیم ” کار خود را در سال ۱۹۸۱ شروع کرد و توانسته محصولات متعددی را در زمینه کامپوزیت، پرسلین و… عرضه کند و تبدیل به یکی از بهترین برند‌های موجود در این زمینه شود.

برند Coltene

شرکت Coltene دیگر برند معروف کامپوزیت دندان میباشد که اصالتی سوئیسی دارد. سیاست این شرکت بر تامین مواد تمام مراحل ترمیم و جایگزینی دندان میباشد و عمده تمرکز خود را در مواد و مراحل ایمپلنت دندان گذاشته است. اما کامپوزیت این برند نیز از کیفیت و معروفیت بسیار بالایی برخوردار است.

این شرکت که در سال ۱۹۵۶ تاسیس شد در حال حاضر دفتر اصلی خود را در نیویورک مستقر کرده و به عموم کشورهای اروپایی،اسیایی و امریکایی، محصولات خود را ارسال میکند.

برند DMP

سومین برندی که خدمت شما اماده کرده‌ایم، برندDMP  میباشد که شرکت خود را در سال ۱۹۸۵ تاسیس کرده و در حال حاضر با سابقه‌ای ۳۵ ساله از دیگر برندهای معروف مواد اولیه دندانی به خصوص کامپوزیت دندان میباشد.

این برند نیز به بیش از ۷۰ کشور محصولات خود را ارسال میکند که توانسته عموم گواهینامه‌های استاندارد بین المللی را کسب کند.

برند Ivoclar Vivadent

ادوارد لو در سال ۱۹۸۶ شرکت Ivoclar Vivadent برای کامپوزیت دندان قدامی تاسیس کرد. او میگوید که در آن سالها کامپوزیت دندان‌های عقب‌تر یک رویا به حساب می‌اید.

به نظر لو ، یک کامپوزیت قدامی خوب باید دارای انتخاب وسیعی از سایه‌ها باشد. بسیار جلا پذیر باشد ؛ سایه‌های عاج ، مینا و برش را ارائه دهد و دارای خواص فیزیکی خوبی باشد. او پیشنهاد می‌کند که یک کامپوزیت پشتی با کیفیت باید دارای خواص فیزیکی فوق العاده ، مقاومت در برابر سایش بالا و عمق عالی درمان باشد.

در حال حاضر برند او یکی از معروف‌ترین برندهای محصولات کامپوزیت میباشد که میتواند گفت نسبت به رقبای خود در این حوزه به صورت تخصصی‌تر فعالیت میکند.

برند tokuyama

برند بعدی که مورد انتخاب ما بوده، یک برند ژاپنی با بیش از ۱۰۰ شعبه در ۳۰ کشور مختلف و دارای ۵۸۰۰ کارمند میباشد که یکی از بهترین و بزرگ‌ترین شرکت‌ها در زمینه محصولات دندانپزشکی میباشد.

این شرکت با شعار “دندانپزشکی فردا” بسیار پیشرو و پیش قدم در فناوری‌های روز دنیا بوده و یک برند اسیایی شناخته شده در سراسر در دنیا به حساب می آید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۳ میانگین: ۲.۷]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :