بهترین ارتوپد تهران کیست


0 92

شکستگی استخوان و دردهای مفصلی یکی از دلایل عمده مراجعه افراد به بهترین ارتوپد تهران است. مفصل و استخوان دو بافت زنده بدن انسان به شمار می‌روند. این دو بافت زنده روزانه در معرض فشار و شکستگی‌های بسیاری قرار دارند. سالانه درصد بالایی از افراد به دلیل آسیب مفاصل و شکستگی استخوان‌ها توانایی راه‌رفتن و انجام کارهای روزانه خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل مراجعه به بهترین ارتوپد تهران از اهمیت بالایی برخوردار است. انتخاب یک متخصص ارتوپد نقش مؤثری در بهبود بیماری‌های مفصلی و آسیب‌های اسکلت عضلانی دارد. در این مطلب به بررسی اینکه بهترین ارتوپد تهران کیست و چه زمانی باید به پزشک ارتوپد مراجعه کنیم، می‌پردازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

منظور از ارتوپدی چیست؟

ارتوپدی یکی از شاخه‌های رشته پزشکی است که در آن به پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌هایی که باعث شکستگی استخوان‌ها و آسیب عضلات بدن می‌شود، می‌پردازند. در رشته ارتوپدی تمام بخش‌های اسکلت بدن باعث حرکت می‌شوند، تحت درمان قرار می‌گیرند. استخوان، مفاصل، اعصاب های حرکتی، ماهیچه، رباط و تاندون از بخش‌هایی هستند که در شاخه ارتوپد بررسی و درمان می‌شوند.

متخصص ارتوپد کیست؟

در صورتی‌ که پزشک بعد از گذراندن دوره ۷ ساله عمومی در زمینه ارتوپدی تخصص خود را بگیرد، متخصص ارتوپد شناخته می‌شود. بهترین ارتوپد تهران از روش‌های جراحی و غیر جراحی برای درمان آسیب‌های مفصلی و استخوانی استفاده می‌کند. متخصص ارتوپد قابلیت فعالیت در یک زمینه خاص را دارد. برخی از متخصصان ارتوپد با گرفتن تخصص در زمینه ارتوپد کودکان، تنها به درمان بیماری‌هایی که باعث ناراحتی در کودکان می‌شود، می‌پردازد. درصورتی‌که متخصص ارتوپد فعالیت خود را تنها در یک زمینه خاص انجام دهد، به آن فلوشیپ ارتوپدی می‌گویند. برای مثال درصورتی‌که پزشک ارتوپد تنها به تشخیص و درمان بیماری‌هایی که باعث آسیب لگن می‌شود، بپردازد، به او فلوشیپ لگن یا به طول مثال فلوشیپ زانو می‌گویند.

اهمیت انتخاب بهترین ارتوپد تهران

انتخاب بهترین ارتوپد تهران از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا نقش مؤثری در تشخیص به‌موقع بیماری و دریافت نتایج مثبت از درمان بیماری دارد. اسکلت‌های عضلانی از اهمیت بالایی برخوردار هستند زیرا تمام فعالیت‌های روزانه توسط آن ها انجام می‌شود. استخوان‌ها و مفاصل بیشتر وزن بدن را تحمل می‌کنند و باعث ایجاد تعادل در بدن فرد می‌شوند. اختلال در ساختار آن ها باعث بروز مشکلات شدید در راه‌رفتن، نشستن، ایستادن، دویدن و… می‌شود. به همین دلیل در صورت بروز بیماری در ناحیه مفاصل و استخوان‌ها باید به بهترین متخصص ارتوپد مراجعه شود تا بتوان نتایج مثبتی از درمان بدست آورد.

بهترین ارتوپد ایران

بهترین ارتوپد تهران از چه ویژگی هایی برخوردار است؟

بهترین ارتوپد تهران از ویژگی‌هایی برخوردار است که باعث تمایز آن از سایر متخصصان ارتوپد می‌شود. ویژگی‌هایی که باعث تمایز بهترین ارتوپد تهران از سایر پزشکان ارتوپد می‌شود، عبارت است از:
• تشخیص به موقع بیماری: بهترین متخصص ارتوپد تهران باید در کمترین زمان ممکن بیماری که موجب ناراحتی در فرد می‌شود را تشخیص دهد. تشخیص به‌موقع نقش مؤثری در بهبود بیماری و دریافت نتایج بهتر دارد. بهترین ارتوپد تهران از دستگاه‌های پیشرفته و به‌روز برای تشخیص بیماری استفاده می‌کند و با اطمینان کامل علت ناراحتی در فرد را تشخیص می‌دهد. متخصص ارتوپد با انجام رادیوگرافی، سی‌تی‌اسکن، MRI، سونوگرافی، آرتروسکوپی، EMG و NCV و… به تشخیص دقیق بیماری ارتوپدی می‌پردازد.
• معاینه قبل از درمان: بهترین ارتوپد تهران کسی است که قبل از درمان به معاینه بیمار بپردازد. معاینه بیمار از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا باعث تشخیص دقیق بیماری و تعیین روش درمان می‌شود. متخصص ارتوپد باید با مشاهده، لمس، شنیدن، دامنه حرکات، اندازه‌گیری اندام‌های بدن و نحوه عملکرد آن ها معاینه بیمار را انجام دهد.
• گرفتن شرح حال: گرفتن شرح‌حال از بیماری نکته‌ای است که بسیاری از متخصصان ارتوپد به آن توجه نمی‌کنند. دانستن اطلاعاتی دررابطه‌با وضعیت سلامت بیمار، سابقه بیماری، حساسیت‌ها و عواملی که بیمار را تهدید می‌کند، نقش مؤثری در انتخاب روش درمان و میزان موفقیت آن دارد. بسیاری از افراد به دلیل داشتن سابقه بیماری‌هایی چون فشارخون بالا، دیابت، مشکلات قلبی و … ممکن است شرایط مناسب برای جراحی را نداشته باشند. دانستن این اطلاعات کمک می‌کنند تا متخصص ارتوپد روش درمان صحیحی را مطابق با وضعیت بیمار انتخاب کند.
• مشاوره بیمار: مشاوره بیمار از اهمیت بالایی برخوردار است. بهترین ارتوپد تهران با مشاوره قبل از جراحی باعث کاهش اضطراب در بیمار می‌شود. این مشاوره کمک می‌کند تا بیمار حین جراحی یا درمان استرس کمتری داشته باشد. کاهش استرس در بیمار به متخصص ارتوپد کمک می‌کند تا جراحی را باکیفیت بهتری انجام دهد و به نتایج مثبتی دست پیدا کند.
• سطح دانش بالا: بهترین متخصص ارتوپد از سطح تحصیلات و دانش بالایی برخوردار است. بهترین متخصص ارتوپد با مطالعه انواع کتاب‌های پزشکی و گذراندن دوره‌های تخصصی به افزایش سطح دانش خود می‌پردازد. داشتن اطلاعات بالا در هر رشته‌ای کمک می‌کند تا فرد در مدت‌زمان کوتاهی به تشخیص و درمان بیماری بپردازد.

چه کسانی باید برای درمان به بهترین ارتوپد تهران مراجعه کنند؟

 کسانی که در مفاصل و استخوان‌های ناحیه گردن، دست، پا و نقاط دیگر بدن احساس درد می‌کنند از طریق دارو درمان نمی‌شوند. بهترین راه برای درمان بیماری‌هایی مربوط به استخوان و مفاصل، مراجعه به بهترین ارتوپد در تهران است. متخصص ارتوپد از روش‌های غیر جراحی و جراحی برای درمان بیماری‌های ارتوپدی اقدام می‌کند. کسانی که باید به بهترین متخصص ارتوپد در تهران مراجعه کنند عبارت‌اند از:
۱.  کسانی که به دلیل به بیماری‌های مختلف از دردهای مفصلی در ناحیه پا، گردن، دست، کمر و…رنج می‌برند.
۲.  کسانی که به دلیل ورزش یا سانحه‌ای دچار شکستگی شده‌اند.
۳.  افرادی که دچار التهاب و تورم در ناحیه مفصل هستند.
۴.  کسانی از التهاب تاندون‌ها و رباط‌ها رنج می‌برند.

پزشک ارتوپد به درمان چه امراضی می‌پردازد ؟

• تخریب مفاصل زانو: آرتروز زانو یک بیماری ناتوان‌کننده است که هرروزه هزاران نفر به آن مبتلا می‌شوند. آرتروز زانو هر نوع آسیبی است که به غضروف انتهای استخوان‌ها (نرمه استخوانی که در انتهای استخوان مرغ دیده می‌شود را غضروف می‌نامند) صدمه می‌زند. زمانی که غضروف زانو آسیب ببیند، هیچ روشی برای بازگرداندن آن به حالت اولیه وجود ندارد؛ بنابراین، آسیب به غضروف زانو به‌خودی‌خود بهبود نمی‌یابد و به درمان‌های پیشرفته همچون تزریق مسدودکننده عصبی نیاز دارد.

• تخریب مفاصل لگن: آرتروز لگن همان ساییدگی مفصل لگن می‌باشد که به آن استئوآرتریت هم گفته می‌شود و یکی از بیماری‌های مهم مفصل لگن به‌حساب می‌آید. مفصل ران مهم‌ترین مفصل لگن است و در آرتروز این مفاصل ساییده شده و در نهایت تخریب می‌شوند و به دنبال آن استخوان اطراف نیز دچار تخریب و سایش می‌گردد که علائم آن درد کشاله ران و لنگیدن فرد و محدودیت حرکتی او است.

• بیماری های ستون فقرات: همان‌طور که از نام آن مشخص است، ستون فقرات در واقع پایه‌ای استخوانی است که سایر اجزای اسکلت بدن انسان با مفاصلی روی آن سوار می‌شوند. این ساختار از ۲۴ مهره متحرک بعلاوه استخوان خاجی و دنبالچه در انتهای پایینی آن تشکیل شده و سه قسمت متحرک شامل بخش گردنی، پشتی و کمری است. بین هرکدام از مهره‌ها ماده ژلاتینی به نام دیسک قرار دارد که اجازه حرکت این اجزا و تحمل فشار روی آنها را فراهم می‌کند. درعین‌حال رباط‌ها و عضلات و تاندون‌هایشان سبب استقامت این شالوده استخوانی می‌شوند. حال می‌توان به شایع‌ترین بیماری‌هایی که سبب درگیری ستون فقرات می‌شوند اشاره کرد: بیرون‌زدگی دیسک کمر و گردن – تنگی کانال نخاعی – سرخوردگی مهره – تومورهای نخاع و مهره‌ها – عفونت‌های ستون فقرات – ضربه‌های ستون فقرات – بیماری‌های روماتیسمی

• کسانی که از بیماری‌هایی چون نقرس، عفونت استخوان و مفاصل، تومورهای استخوانی، بیماری‌های مادرزادی، نرمی استخوان، در رفتگی، پاره شدن تاندون‌ها، پاره شدن رباط‌ها، پوکی‌استخوان، آرتریت روماتوئید و… رنج می‌برند، می‌توانند برای پیشگیری و درمان به بهترین متخصص ارتوپد تهران مراجعه کنند.

• نکروز آواسکولار: نکروز یکی از بیماری‌هایی است که به دلیل نرسیدن خون کافی به استخوان‌ها ایجاد می‌شود. این بیماری باعث شکستگی استخوان‌ها و ایجاد درد حین راه‌رفتن می‌شود. کسانی که از بیماری نکروز رنج می‌برند باید برای درمان به متخصص ارتوپد مراجعه کنند. درمان به‌موقع کمک می‌کنند تا این بیماری باعث شکستگی استخوان نشود و با روش‌های ساده‌تری درمان شود.

بهترین ارتوپد تهران

سخن پایانی

در این مطلب به بررسی اینکه بهترین ارتوپد تهران کیست و چه زمانی باید به پزشک ارتوپد مراجعه کنیم، پرداختیم. آرتریت، نقرس، آرتروز، نکروز و … از بیماری‌هایی هستند که باعث احساس درد در مفاصل و شکستگی استخوان‌ها می‌شوند. تشخیص و درمان این بیماری‌ها توسط بهترین متخصص ارتوپد در تهران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. مراجعه به بهترین ارتوپد تهران کمک می‌کند تا فرد در طول درمان به نتایج موفقیت آمیزی دست پیدا کند. اگر شما هم از بیماری‌هایی که باعث احساس درد در مفاصل و استخوان می‌شود، رنج می‌برید، بهتر است برای درمان به بهترین متخصص ارتوپد در تهران مراجعه کنید. دکتر علیرضا میرزاصادقی متخصص ارتوپد و بهترین جراح زانو در تهران از روش‌های نوین و پیشرفته برای درمان انواع بیماری‌های ارتوپدی اقدام می‌کند. شما می‌توانید با مراجعه حضوری به مطب دکتر علیرضا میرزاصادقی برای درمان آسیب‌های مفصلی، دردهای استخوانی و پارگی رباط و تاندون‌ها اقدام کنید.

 

کانال آپارات آقای دکتر علیرضا میرزاصادقی 
پیج اینستاگرام آقای دکتر علیرضا میرزاصادقی 

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۲ میانگین: ۴]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :