تاثیر قرص پاورفیت بر زگیل تناسلی چگونه است ؟


18 24,711

زگیل تناسلی که عامل ایجاد کننده آن ویروس پاپیلومای انسانی است یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مقاربتی محسوب می‌شود. انواع خاصی از ویروس‌ پاپیلومای انسانی موجب ایجاد زگیل تناسلی می‌شوند. عامل ایجاد این بیماری از طریق تماس جنسی است و از فرد مبتلا به فرد سالم انتقال می‌یابد. اگر با زگیل تناسلی در دستگاه تناسلی خود مواجه شدید و مشاهده کردید که این زگیل‌ها در حال گسترش هستند باید از درمان خودسرانه پرهیز کرده و در مورد روش درمان و نوع داروی مصرفی با پزشک خود مشورت کنید.  یکی از قرص‌هایی که به منظور درمان زگیل تناسلی می‌توان از آن بهره گرفت، قرص پاورفیت است. در این مقاله به بررسی تاثیر قرص پاورفیت بر زگیل تناسلی می‌پردازیم.

به منظور خرید قرص پاورفیت می‌توانید به صورت اینترنتی اقدام کرده و از داروخانه آنلاین مثبت سبز خرید خود را انجام دهید.

 زگیل تناسلی چیست و از چه راهی انتقال می یابد ؟

زگیل تناسلی یک بیماری ویروسی واگیردار است که دستگاه تناسلی زنان و مردان را درگیر کرده و از طریق تماس جنسی منتقل می‌شود. عامل ایجاد این بیماری، ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV است. ویروس‌‌‌های پاپیلوما دارای انواع مختلفی هستند. حدود ۷۵ درصد از این ویروس‌ها فقط بر روی پوست رشد کرده و ۲۵ درصد باقیمانده روی غشاهای مخاطی بدن رشد می‌کنند. ویروس پاپیلومای عامل ایجاد کننده زگیل تناسلی از دسته ویروس‌هایی است که روی مخاط رشد می‌کند.

 راه های انتقال زگیل تناسلی

ویروس پاپیلومای انسانی سالانه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان را مبتلا می‌کند. این ویروس هم در زنان شایع است و هم در مردان اما طبق آمار در خانم‌های جوان شیوع بیشتری دارد. ابتلا به این ویروس، ریسک ابتلا به سرطان رحم در خانم‌ها و ابتلا به سرطان پروستات در آقایان را افزایش می‌دهد. راه های انتقال زگیل تناسلی از طریق رابطه جنسی واژینال، رابطه جنسی مقعدی، آمیزش جنسی دهانی، استفاده از وسایل جنسی (sex toys) و انجام اپیلاسیون ممکن است صورت گیرد. بهترین راه پیشگیری از بروز زگیل تناسلی تزریق واکسن است.

علائم زگیل تناسلی

اکثر افراد آلوده به ویروس پاپیلومای انسانی هیچ علائمی ندارند و اگر علائمی داشته باشند، بسیار خفیف است؛ به‌طوری‌که حتی خود فرد مبتلا نیز متوجه وجود ویروس و نشانه‌های آن نمی‌شود. علائم ممکن است شامل درد، خارش و خونریزی باشند. معمولا وجود زگیل‌های تناسلی از مهم‌ترین علائم ابتلا به پاپیلوما ویروس انسانی است. زگیل تناسلی قابل رویت زمانی بروز می‌کند که عفونت در حالت فعال قرار دارد. اما باید توجه داشت که انتقال ویروس با فعال و یا غیر فعال بودن عفونت ارتباطی ندارد و حتی زمانی که عفونت غیر فعال است نیز ویروس می‌تواند از فرد مبتلا به فرد سالم منتقل شود.

 علائم زگیل تناسلی

دوره کمون این بیماری بین ۳ هفته تا ۲ سال است. دوره کمون (نهفتگی) یعنی فاصله زمانی بین تماس با ویروس و بروز زگیل در ناحیه تناسلی فرد مبتلا؛ یعنی اگر فردی با شخصی که زگیل تناسلی دارد، تماس جنسی برقرار کند ممکن است تا ۲ سال بعد از تماس، هیچ گونه علائمی از داشتن زگیل در او مشاهده نشود. زگیل‌ تناسلی بافت مرطوب دستگاه تناسلی را درگیر کرده و زگیل‌‌هایی در اندازه‌های مختلف ایجاد می‌کند؛ گاهی این زگیل‌ها آنقدر کوچک هستند که به سختی تشخیص داده می‌شوند و گاهی بزرگ‌تر هستند و در برخی موارد، ظاهری شبیه به گل کلم دارند.

تاثیر قرص پاورفیت بر زگیل تناسلی

قرص پاورفیت از قارچ شیتاکه تهیه شده است. برای اینکه تاثیر قرص پاورفیت بر زگیل تناسلی را متوجه شوید، در واقع باید بدانید که قارچ شیتاکه چه اثری روی زگیل تناسلی می‌تواند داشته باشد. قارچ شیتاکه یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین قارچ‌های خوراکی در شرق آسیا است که مصارف درمانی گوناگون و قابل توجهی دارد. تحقیقات اولیه نشان می‌دهند که ترکیب فعال هگزوز (AHCC) که از عصاره قارچ شیتاکه به دست می‌آید می‌تواند ویروس پاپیلومای انسانی را از بین ببرد. همچنین این قارچ دارای خواص ضد ویروس، ضد باکتری و ضد میکروب بوده و با تقویت سیستم ایمنی خطر ابتلا به سرطان را نیز کاهش می‌دهد.

 کپسول پاورفیت

کپسول پاورفیت به واسطه داشتن قارچ شیتاکه دارای پروتئینی است که اسیدهای آمینه ضروری برای بدن را به بدن می‌رساند. فوکوز، گزیلوز، گلوکوزآمین، گالاکتوزآمین، اسید سیالیک و مانوز برخی از قندهای لازم برای بدن هستند که اگرچه کلا کمیاب هستند اما در قارچ شیتاکه به راحتی یافت می‌شوند. کپسول پاورفیت همچنین حاوی بتاگلوکان است که منبعی از فیبر محلول بوده و به تقویت سیستم ایمنی و مبارزه با عفونت‌های باکتریایی کمک می‌کند.

مطالعات نشان می‌دهند که عصاره و مکمل‌های قارچ شیتاکه مثل کپسول پاورفیت اگر به مدت ۶ ماه مورد مصرف قرار گیرند، می‌توانند به درمان زگیل تناسلی کمک کرده و همچنین خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم را کاهش دهند.

نحوه مصرف قرص پاورفیت برای درمان زگیل تناسلی

اگر قصد استفاده از کپسول پاورفیت را دارید باید ابتدا قصد خود از مصرف این مکمل را مشخص کنید زیرا نحوه و طول دوره مصرف آن نسبت به علت استفاده متفاوت است. مثلا اگر به منظور تقویت سیستم ایمنی خود می‌خواهید از powerfit استفاده کنید، روزانه ۲ عدد کپسول حداقل به مدت ۱ ماه باید مصرف شود. اما اگر می‌خواهید از کپسول پاورفیت به عنوان یک درمان کمکی برای زگیل تناسلی استفاده نمایید، روزانه ۲ عدد کپسول را باید مورد مصرف قرار دهید اما نکته در اینجاست که مصرف آن باید به مدت ۳ الی ۶ ماه تداوم داشته باشد تا تاثیر قرص پاورفیت بر زگیل تناسلی را به خوبی بتوانید مشاهده نمایید و پروسه درمان به طور کامل انجام شود. دقت کنید که اگر در دوران بارداری یا شیردهی به سر می‌برید، حتما با مشورت پزشک از این مکمل استفاده نمایید.

این مقاله را از دست ندهید: عوارض کپسول پاورفیت چیست ؟

قرص پاورفیت تا چه حد در درمان زگیل تناسلی موثر است ؟

ممکن است این پرسش در ذهن شما وجود داشته باشد که تاثیر قرص پاورفیت بر زگیل تناسلی در چه حدی است و یا این مکمل به طور کامل می‌تواند HPV را درمان کند یا خیر؟ در پاسخ به این پرسش باید چنین عنوان کرد که تحقیقات در مورد عصاره قارچ شیتاکه (AHCC) هنوز در مراحل اولیه است و پژوهش‌های بیشتری لازم است تا بتوان مقدار تاثیر این قارچ روی زگیل تناسلی را به طور دقیق مشخص کرد. برخی از تحقیقات تنها روی موش‌ها صورت گرفته و در آنها دوز مشخصی از عصاره شیتاکه به صورت روزانه به موش‌هایی که مبتلا به HPV بوده‌اند داده شده و پس از ۹۰ روز بهبود به وجود آمده است.

به طور کلی پژوهش‌های حیوانی و انسانی که تاکنون در مورد قارچ shiitake انجام گرفته است، تاثیر این قارچ را روی بهبود HPV تائید می‌کنند اما نمی‌توان دقیقا مشخص کرد که این تاثیر تا چه حد است و آیا این احتمال وجود دارد که بیماری دوباره بازگردد یا خیر. آنچه اهمیت دارد این است که شما از کپسول پاورفیت به عنوان یک محصول مطمئن می‌توانید با خیال راحت برای درمان زگیل تناسلی کمک بگیرید.

کلام پایانی

زگیل تناسلی در برخی موارد در صورت عدم درمان می‌تواند به بعضی از سرطان‌ها مثل سرطان دهانه رحم منجر شود بنابراین درمان آن را باید جدی گرفته و پشت گوش نینداخت. بر اساس تحقیقات می‌توان گفت که یکی از موثرترین مواد طبیعی برای درمان HPV قارچ شی تاکه است. شما عصاره این قارچ را می‌توانید در کپسول پاورفیت یافته و از آن استفاده کنید. تاثیر قرص پاورفیت بر زگیل تناسلی را در این مطلب مورد بررسی قرار دادیم. این قرص یک درمان کمکی بوده که بین ۳ تا ۶ ماه باید مورد مصرف قرار گیرد تا نتایج مطلوب در درمان حاصل شود.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۱۴ میانگین: ۳.۷]

18 نظرات
 1. مرغابی می گوید

  من سوال دارم ایا حین استفاده از کپسول پاورفیت هم اگر باز زگیل ها بیرون بیان طبیعیه؟و باید مصرف کپسول رو ادامه بدیم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…زگیل تناسلی باید توسط پزشک متخصص تشخیص داده شود و اگر سن فرد زیر ۲۶ سال باشد میتواند از طریق ذریافت واکسن آن از عفونتهای بعدی جلوگیری نماید، چون بعضی از سویه های این ویروس میتوانند عوارض جدی برای دهانه ی رحم داشته باشند…. باتشکر

  2. عاصفه عباس زاده می گوید

   قرص پاورفیت فقط عصاره ی یک قارچه و برای تقویت ایمنی خوب است. اما درمان زگیل بطور اختصاصی نیست. کوتر و کرایو و لیزر سه روش درمان است.

 2. ندا می گوید

  سلام من بیماری ms دارم و داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی میخورم و بدنم ضعیف شد و دچار زگیل تناسلی پرخطر شدم .الان به نظرتون میتونم درمانش کنم با توجه به اینکه داروهام سرکوب کننده هستن پاورفیت هم میخورم ..

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز به شرایط شما از نظر سیستم ایمنی داروهایی که استفاده مینمایید و بیماری زمینه ای بستگی دارد.

 3. پریسا می گوید

  سلام آیا به همراه مصرف کپسول پاورفیت از کپسول هیرویت هم میشود همزمان استفاده کرد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در مورد عوارض ناشی از شیتاکه چندان مطالعه ای انجام نشده است. با اجازه ی پزشکتان هیرویت را مصرف نمایید.

 4. ارام می گوید

  سلام من پاور فیت استفاده میکنم زگیل هارو لیزر کردم اما باز چند تا درومده

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این دارو یک نوع مکمل میباشد و ممکن است در تمام افراد پاسخدهی مناسب را نداشته باشد.

 5. لیلی می گوید

  سلام در دوران بارداری هم میشه از مکمل پاورفیت استفاده کرد؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   بهتر از در دوران بارداری از مولتی ویتامین های مخصوص دوران بارداری استفاده کنید . پیشنهاد می کنم قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید .

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزی
   خیر استفاده نشود.

 6. جواد می گوید

  سلام آیا به تنهایی استفاده کردن از پاور فیت کافیه یا باید لیزر و کرایو هم کنارش انجام داد؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   کپسول پاورفیت به عنوان محصولی برای پیشگیری و همچنین کمک درمانی است و حتما در صورت وجود زگیل تناسلی باقی درمان ها زیر نظر پزشک متخصص باید انجام شود.

 7. جواد می گوید

  خب من کرایوتراپی و استفاده از پودفیلین و طب سنتی انجام دادم بعد ۲ سال هنوز جواب نگرفتم دارم خسته میشم اخه راهنمایی میکنید لطفاً

 8. ناشناس می گوید

  من ۱۶ سالمه و رابطه جنسی داشتم الان چندتا زائده روی رانم دارم و سوزش ادرار هم دارم، به هیچکس چیزی نگفت حال روحی خیلی بده حتی چند بار هم قصد خودکشی داشتم اگه پدر و مادرم هم بفهمن منو میکشن الان نمیدونم چه کار کنم دارم دیوونه میشم یعنی زندگیم نابود شده، تورو خدا منو راهنمایی کنید.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   زوائدی که در پوست ظاهر می شود باید توسط متخصص پوست و یا زنان مشاهده و معاینه شود. متاسفانه به دلیل نامشخص بودن علت، نمی توان دارویی پیشنهاد داد.

 9. ناشناس می گوید

  باید بری دکتر زنان و بعد بری دکتر پوست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :