پیشگیری از پیری پوست پیشگیری از پیری پوست

مام بدون آلومینیوم چیست؟ + بررسی معایب و مزایا

بهترین مام بدون آلومینیوم کدام است؟


0 473

بوی ناخوشایند عرق زیر بغل گاه آنقدر آزاردهنده است که حاضرید هر کاری بکنید تا از آن رهایی یابید. محصولات ضد تعریق شامل رول ضد تعریق، اسپری ضد تعریق، بادی اسپلش، استیک ضد تعریق و کرم ضد تعریق می‌شوند. اکثر ضد تعریق‌ها حاوی نمک‌های آلومینیوم هستند تا به واسطه آنها بتوانند از رسیدن عرق به سطح پوست جلوگیری کنند. در مورد دئودورانت یا مام بدون آلومینیوم چه می‌دانید؟ آیا می‌دانید این نوع از ضد تعریق‌ها چگونه مانع از ایجاد بوی نامطلوب عرق بدن می‌شوند؟ با ما همراه باشید تا برایتان شرح دهیم مام بدون آلومینیوم چیست؟

نقش آلومینیوم در محصولات ضد تعریق

آلومینیوم موجود در ضد تعریق‌ها نوعی نمک است. اغلب از کلروهیدرات آلومینیوم در محصولات ضد تعریق استفاده می‌شود. بیش از نیم قرن است که برای کنترل عرق و بوی بد در ضد تعریق‌ها از آلومینیوم استفاده می‌شود. سایر نمک‌های آلومینیوم در واکسن‌ها، آنتی اسیدها و تصفیه آب و … کاربرد دارند. کلروهیدرات آلومینیوم موجود در ضد تعریق‌ها فورا جذب پوست شده و به طور موقت منافذ پوست را مسدود می‌کند. در این حالت از رسیدن عرق به سطح پوست جلوگیری به عمل می‌آید.

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از محصولی به عنوان ضد تعریق استفاده کنند که روی سطح پوست بماند و در روند تعریق طبیعی بدن اختلالی ایجاد نکند. اگر شما هم در دسته این افراد هستید، بهتر است از مام بدون آلومینیوم استفاده کنید.

 مام بدون آلومینیوم

مام بدون آلومینیوم چیست؟

دئودورانت‌ها یا مام‌هایی که برای کنترل عرق حاوی نمک آلومینیوم نیستند، بوی ناخوشایند عرق را با توجه به عامل آن از بین می‌برند. عرق به خودی خود بی‌بو است اما وقتی زیاد می‌شود محیطی را ایجاد می‌کند که در آن باکتری‌های موجود در زیر بغل اجازه رشد پیدا می‌کنند و این فرآیند باعث بوی نامطبوع تعریق می‌شود. مام بدون آلومینیوم میزان باکتری‌های موجود در زیر بغل را کاهش می‌دهد؛ یعنی عامل ایجاد بو را از بین می‌برد. این نوع از مام‌ها یا دئودورانت‌ها معمولا دارای رایحه‌هایی هستند که دلپذیر بوده و جایگزین بوی نامطلوب عرق می‌شود. همچنین دارای ترکیباتی هستند که قادرند رطوبت را جذب نمایند.

فواید مام بدون آلومینیوم چیست؟

به ویژه اگر پوست حساس دارید، خرید رول ضد تعریق بدون آلومینیوم را به شما پیشنهاد می‌دهیم. مهم‌ترین فواید مام بدون آلومینیوم به شرح زیر است:

  • وقتی مام بدون آلومینیوم استفاده می‌کنید، به راحتی به بدن خود اجازه می‌دهید تا آزادانه فرایند طبیعی عرق کردن خود را پیش ببرد. به عبارت دیگر مانع از تعریق طبیعی بدن نمی‌شوید.
  • جلوگیری از بسته شدن منافذ زیر بغل
  • سوزش کمتر زیر بغل
  • افزایش سم‌زدایی طبیعی بدن از طریق تعریق
  • پیشگیری از بوی نامطبوع زیر بغل و جایگزین کردن آن با رایحه‌ها دلپذیر
  • رطوبت‌رسانی مناسب به زیر بغل به واسطه ترکیبات طبیعی همچون آلوئه ورا

معایب و مضرات مام بدون آلومینیوم

عوارض استفاده از مام بدون آلومینیوم چیست؟ به موارد زیر دقت کنید:

  • از آنجایی‌که ضد تعریق‎‌های بدون آلومینیوم مانع از تعریق نمی‌شوند، ممکن است هنگام استفاده از آنها همچنان حس کنید که زیاد عرق می‌کنید و لباس شما نمناک می‌شود. (البته بوی ناخوشایندی حس نخواهد شد)
  • هنگامی‌که تازه استفاده از مام بدون آلومینیوم را شروع می‌کنید، ممکن است یک دوره انتقال موقت تا ۴ هفته وجود داشته باشد. به این معنا که در این ۴ هفته ممکن است به دلیل باز شدن منافذ پوست زیر بغل و تغییر سطح باکتری‌ها در این ناحیه حس کنید که بوی تعریق بیشتر شده است. اما این مسئله موقتی بوده و رفع خواهد شد.

مزایای مام بدون آلومینیوم برای پوست های حساس

اگر با مشکلات پوستی مثل جوش، آکنه یا التهاب مواجه می‌شوید، به جای ضد تعریق‌ها از مام بدون آلومینیوم استفاده کنید. بعضی از مطالعات نشان داده‌اند که محصولات ضد تعریق تاثیر منفی آشکاری روی میکروبیوم دارند؛ یعنی میکروب‌های طبیعی بدن را که به سالم نگه داشتن پوست کمک می‌کنند، کاهش می‌دهند. مام بدون آلومینیوم تاثیر بسزایی در جلوگیری از تحریکات پوستی دارد. با این حال باید به نوع مام بدون آلومینیومی که استفاده می‌کنید هم دقت داشته باشید.

بعضی از مام‌ها یا دئودورانت‌های بدون آلومینیوم حاوی مواد قابض مانند الکل هستند و تمام باکتری‌های روی پوست شما را از بین می‌برند تا به رفع بو کمک کنند. الکل پوست را خشک می‌کند و به مرور مشکلات پوستی مانند التهاب و جوش را به وجود می‌آورد.

جلوگیری از بروز لک روی لباس با مام بدون آلومینیوم

آیا می دانستید که این آلومینیوم موجود در ضد تعریق‌ها است که باعث ایجاد لکه‌های تیره یا زرد روی پیراهن شما می‌شود؟ وقتی آلومینیوم با عرق شما ترکیب می‌شود، به مرور باعث ایجاد لک روی لباس می‌شود. مام بدون آلومینیوم چنین مشکلی را ایجاد نمی‌کند و هیچ نوع لکی روی لباس بر جای نمی‌گذارد. اگر حتی با وجود استفاده از مام بدون آلومینیوم متوجه لک سفید روی لباس خود شدید، احتمالا به این دلیل است که در آن محصول از جوش شیرین یا تالک استفاده شده است. در حال حاضر به راحتی در بازار می‌توانید مام‌های بدون آلومینیومی پیدا کنید که هیچ ردی از خود روی لباس بر جای نمی‌گذارند. در ادامه چند نمونه از آنها را معرفی خواهیم کرد.

بهترین مام بدون آلومینیوم

حالا که دانستید مزایای مام بدون آلومینیوم چیست؟ ممکن است به دنبال آن باشید. استفاده از یکی از محصولات زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم:

رولان فاقد آلومینیوم زنانه نئودرم

برای اینکه از شر بوی ناخوشایند تعریق زیر بغل راحت شوید، می‌توانید از رولان فاقد آلومینیوم زنانه نئودرم استفاده کنید. این مام دوستدار پوست حساس بوده و در آن حتی از پارابن هم استفاده نشده است. استفاده از این مام موجب طراوت و شادابی پوست شده و از همه مهم‌تر اینکه ماندگاری ۲۴ ساعته دارد. فراموش نکنید که مانند سایر مام‌ها این محصول را هم روی پوست خشک و تمیز مورد استفاده قرار دهید.

 مام نئودرم- مام بدون آلومینیوم چیست؟

خرید مام نئودرم

مام رول ضد تعریق فاقد آلومینیوم مردانه اگزوفارما مای

این مام اثرگذاری سریع و ماندگاری مطلوبی دارد. مام رول ضد تعریق فاقد آلومینیوم مردانه اگزوفارما مای ph کاملا متناسب با پوست داشته و به ویژه به افرادی که پوست حساس دارند، توصیه می‌شود. این محصول روشن‌کننده پوست زیر بغل بوده و بوی خنک و ملایمی را ایجاد می‌کند. عصاره شیرین بیان در این مام استفاده شده است. آقایان بهتر است بعد از استحمام این محصول را استفاده کنند.

 مام مردانه مای

خرید مام مردانه مای

مام رول ضد تعریق فاقد آلومینیوم زنانه اگزوفارما مای

به دنبال مامی هستید که لک زرد یا سفید روی لباس بر جای نگذارد؟ از مام رول ضد تعریق فاقد آلومینیوم زنانه اگزوفارما مای استفاده کنید. این محصول ph کاملا متناسب با پوست داشته و هیچ نوع حساسیتی نیز ایجاد نمی‌کند. اثرگذاری سریع و ماندگاری مناسب این مام را برای استفاده محبوب می‌کند. روغن ساج یکی از ترکیبات بکار رفته در این محصول است. بعد از دوش گرفتن روی پوست خشک و تمیز از این محصول استفاده کنید.

 مام زنانه مای

خرید مام زنانه مای

دئورولان فاقد آلومینیوم مردانه شون مدل Oak Road

دئورولان فاقد آلومینیوم مردانه شون مدل Oak Road حاوی شیرین بیان بوده و ماندگاری ۲۴ ساعته دارد. این مام هیچ نوع لکی روی لباس بر جای نمی‌گذارد. استفاده از این محصول هیچ نوع تاثیر مضری روی غدد عرق و منافذ پوست ندارد و از این جهت قابل توجه است. آقایان می‌توانند بعد از دوش گرفتن این محصول را مورد استفاده قرار دهند.

 مام شون

مام مردانه شون- مام بدون آلومینیوم چیست؟

کلام آخر

مام بدون آلومینیوم چیست؟ محصولی که برای رهایی از بوی ناخوشایند زیر بغل می‌توانید مورد استفاده قرار دهید. این محصول به خصوص برای افرادی که پوست حساس دارند، مناسب است. مام فاقد آلومینیوم معمولا هیچ ردی روی لباس بر جای نمی‌گذارد و به همین دلیل طرفداران فراوانی دارد. بهترین مام‌های بدون آلومینیوم را در این مقاله به شما معرفی کردیم.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۴ میانگین: ۴.۳]
منبع oarsandalps

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :