بهترین زمان خوردن قرص گیاهی لیورگل را می دانید؟


56 106,974

کبد از اعضایی در بدن است که به‌راحتی با تغذیه ناصحیح تحت تأثیر قرار می‌گیرد. البته اختلالات کبدی انواع بسیار متفاوتی دارد که هرکدام، می‌توانند دلایل مختلفی داشته باشند. خداوند متعال درمان تمام بیماری‌ها را در طبیعت در دسترسمان قرار داده است. یکی از مؤثرترین و بهترین داروهای بیماری‌های کبد گیاه خار مریم است. از دیرباز این گیاه به‌عنوان یک سم‌زدای قوی مورداستفاده بوده است. قرص گیاهی لیورگل در حقیقت همان عصاره طبیعی این گیاه محسوب می‌شود که تأثیر بسیار زیادی بر سم‌زدایی کبد دارد. اگر می‌خواهید بهترین زمان خوردن قرص گیاهی لیورگل را بدانید، تا پایان با ما در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز همراه باشید.

تأثیر گیاهان دارویی و معرفی عملکرد کبد

بهتراست بدانید در مراحل اولیه، برخی از بیماری‌های کبدی علائم خاصی ندارند و این موضوع می‌تواند درمان را سخت‌تر کند. در این راستا گیاهان دارویی همواره نقش بسزایی در درمان بیماری‌ها داشته‌اند. ایران به‌عنوان یکی از کشورهایی که همواره از این گیاهان برای درمان بیماری‌ها استفاده کرده، در جهان معروف است. درست است که درمان با گیاهان دارویی کمی زمان‌بر است اما عوارض داروهای شیمیایی را ندارد. داروی لیورگل یکی از این داروها است که از عصاره گیاه خار مریم تهیه می‌شود. بهترین زمان خوردن قرص گیاهی لیورگل نیز طبق نظر پزشک با توجه به مشکلی که فرد دارد، مشخص خواهد شد.

کبد که فیلتر بدن محسوب می‌شود اگر بیمار شود مشکلات زیادی برای فرد ایجاد کرده و حتی منجر به مرگ می‌شود. بهتراست بدانید که هر آنچه از طریق خوردن، آشامیدن، تماس با پوست و حتی تنفس وارد جریان خون شود به کبد می‌رود تا در آنجا متابولیسم شود، درواقع کبد مانند فیلتر عمل می‌کند و مواد مازاد مانند چربی‌ها، مواد شیمیایی، سموم، فلزات سمی و برخی مواد معدنی مازاد و غیره را از طریق صفرا دفع خواهد کرد.

حال ما ممکن است در اثر بی‌توجهی این عضو پرکار و مهم بدن را با بی‌تحرکی و رژیم غذایی بد و خوردن الکل بیش‌ازاندازه بیمار کنیم. شاید بیماری‌های کبد دلایل بسیار متفاوتی داشته باشد، اما چاقی و خوردن الکل از مهم‌ترین دلایل برای کبد چرب محسوب می‌شود. به یاد داشته باشید که برای داشتن یک کبد سالم رژیم غذایی‌تان را سرشار از میوه و سبزی‌ها کنید.

بیماری های کبدی و راه های تشخیص آن

کبد بزرگترین اندام درونی بدن محسوب می‌شود. این عضو در خون‌سازی و مقاومت در برابر عفونت‌ها، فراهم ساختن سریع انرژی در هنگام ضرورت، ذخیره آهن و پروتئین‌سازی، ذخیره قند به‌صورت گلیکوژن و نیز تنظیم سوخت‌وساز قند و چربی نقش مهمی ایفا می‌کند. بسیاری از بیماری‌ها و شرایط می‌توانند بر کبد تأثیر منفی بگذارند. به‌عنوان‌مثال، داروهای خاصی مانند مقادیر زیاد استامینوفن و داروهای ترکیبی از استامینوفن مانند ویکودین و نورکو و همچنین استاتین ها به کبد آسیب وارد می‌کند.

علائم و نشانه‌های مربوط به بیماری کبد متفاوت هستند و به نوع دقیق بیماری کبدی که وجود دارد بستگی دارد. اما به‌طورکلی علائم بیماری‌های کبدی شامل ضعف و خستگی، کاهش وزن، حالت تهوع، و تغییر رنگ پوست (زردی) است. متأسفانه بیماری‌های کبدی در مراحل اولیه قابل‌تشخیص نیستند و این موضوع درمان را کمی مشکل می‌کند.

برای تشخیص بیماری‌های کبد با آزمایش خون و سونوگرافی تا حد زیادی بیماری‌ها قابل‌تشخیص هستند. اما در موارد شدیدتر بیوبسی کبدی انجام می‌شود. در این روش از بافت کبد نمونه‌برداری خواهد شد. در ادامه به روش‌های درمانی و بهترین زمان خوردن قرص گیاهی لیورگل که یکی از راه‌های درمانی است اشاره خواهیم کرد.

بهترین زمان خوردن قرص گیاهی لیورگل را می دانید؟

فواید استفاده از گیاه خار مریم در درمان بیماری های کبد

یکی از بهترین راه‌های درمان بیماری‌های کبدی که در طبیعت وجود دارد، گیاه خار مریم محسوب می‌شود. گیاه خار مریم درواقع بومی کشورهای اروپایی است اما اکنون در سراسر جهان کشت می‌شود. گل‌ها این گیاه به رنگ قرمز مایل به بنفش هستند. از میوه‌های براق، پودر شده، سیاه یا خاکستری‌رنگ آن در تهیه عصاره استفاده می‌کنند. این گیاه با خاصیت آنتی‌اکسیدانی قوی که دارد، یک دارو بی‌نظیر کبد محسوب می‌شود. جالب است بدانید که گیاه خار مریم علاوه بر سم‌زدایی کبد، باعث کاهش قند خون، کاهش کلسترول و کاهش بیماری‌های قلبی می‌شود.

 عصاره خار مریم می‌تواند اثر مهاری بر رشد سلول‌های سرطانی و تومورهای پوست داشته باشد و همچنین می‌تواند به جلوگیری از رشد سرطانی پروستات، پستان و کبد کمک کند. این گیاه را می‌توانید به‌طور روزانه مانند چای دم‌کرده و مصرف کنید. برای درست کردن دم‌نوش خار مریم ۵ گرم دانه را در ۱۵۰ سی‌سی آب جوش ۱۰ الی ۱۵ دقیقه دم‌کرده و می‌توانید روزانه ۳ الی ۴ دفعه نیم ساعت قبل از غذا مصرف کنید.

 دقت کنید که خانم‌های باردار و کودکان زیر ۱ سال منع مصرف این دم‌نوش گیاهی را دارند. عصاره گیاه خار مریم ممکن است مانند استروژن عمل کند. اگر شرایطی دارید که با قرار گرفتن در معرض استروژن بدتر می‌شود از این گیاه استفاده نکنید. قرص لیورگل نیز از دیگر محصولات حاوی خار مریم است که در ادامه بیشتر در مورد آن و بهترین زمان خوردن قرص گیاهی لیورگل صحبت خواهیم کرد.

بهترین زمان خوردن قرص گیاهی لیورگل را می دانید؟

قرص گیاهی لیورگل چیست؟

قرص گیاهی لیورگل درواقع قرصی است که عصاره گیاه خار مریم را در بر دارد. لیورگل در دو دوز ۷۰ و ۱۴۰ میلی‌گرم و در بسته‌بندی‌های مقوایی ۳۰ عددی عرضه می‌شود. قرص گیاهی لیورگل باهدف افزایش اثربخشی گیاه خار مریم به این صورت تولیدشده است. این قرص یک داروی بی‌نظیر برای بازسازی کبد محسوب می‌شود. داروی یادشده معمولا در درمان بیماری‌های کبدی مانند: سیروز کبدی، هپاتیت، کبد چرب، یبوست و بی‌اشتهایی تجویز می‌شود.

 گیاه خار مریم و درنتیجه قرص لیورگل اثربخشی خوب خود را مدیون وجود ماده‌ای به نام سیلیمارین است. سیلیمارین در حقیقت مجموعه ترکیبات پلی فنلی گیاه خار مریم است. سیلیمارین به‌عنوان یک آنتی‌اکسیدان قوی و مستقیم عمل نموده و رادیکال‌های آزاد سمی را از بین می‌برد. گلوتاتیون داخل سلولی و سوپر اکسید دیس موتاز را افزایش می‌دهد. جالب است بدانید که در درمان بیماری‌های کبدی، قرص گیاهی لیورگل نسبت به داروهای شیمیایی بسیار اثربخش‌تر بود. همچنین توجه به بهترین زمان خوردن قرص گیاهی لیورگل نیز بر اساس نظر پزشک نیز نکته قابل‌توجه دیگری در تأثیرگذاری این دارو است.

فواید استفاده از قرص گیاهی لیورگل

با توجه به توضیحاتی که در مورد گیاه خار مریم تاکنون داده‌ایم، شاید به‌راحتی بتوانید فواید مصرف قرص گیاهی لیورگل را حدس بزنید. باید بدانید که این قرص فاقد ماده شیمیایی بوده و می‌توانید با خیال راحت آن را مصرف کنید. ما در ادامه در مورد بهترین زمان خوردن قرص گیاهی لیورگل صحبت خواهیم کرد. اما پیش از آن خوب است لیستی از فواید این قرص را مشاهده کنید. این فواید عبارت‌اند از:

 • مناسب در درمان هپاتیت حاد ویروسی، کبد چرب و سیروز کبدی
 • محافظت‌کننده کبد
 • از بین برنده رادیکال‌های آزاد به دلیل آنتی‌اکسیدان قوی که دارد
 • کاهش‌دهنده عوارض سمی داروهای ضد سرطان
 • صفرا آور
 • بهبود سلامت قلب
 • بهبود عملکرد سیستم ایمنی
 • کمک به کاهش وزن
 • کاهش کلسترول خون
 • کنترل قند خون

بهترین زمان خوردن قرص گیاهی لیورگل

شاید بتوانید قرص گیاهی لیورگل را بدون تجویز پزشک از داروخانه‌ها تهیه‌کرده و مصرف کنید، اما بهتر است قبل از شروع مصرف این قرص با پزشک خود مشورت کنید. بهترین زمان خوردن قرص گیاهی لیورگل ۱ ساعت بعد از غذا است. این دارو را می‌توانید روزانه ۳ نوبت به همراه یک لیوان آب استفاده کنید. برای درمان بیماری‌هایی مانند کبد چرب، بهتر است قرص گیاهی لیورگل را حداقل ۲ ماه مصرف کنید.

خرید قرص لیورگل

عوارض مصرف قرص گیاهی لیورگل

هر دارویی می‌تواند با توجه به تمام فوایدی که بر بدن دارد، عوارض ناخواسته‌ای به همراه خود داشته باشد. قرص گیاهی لیورگل که درواقع به‌عنوان یک قرص بازسازی‌کننده کبد است، در برخی موارد می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند. مشکلات گوارشی یکی از علائمی است که تاکنون گزارش‌شده است. این قرص اثر ملینی دارد. البته اثر ملینی آن بسیار خفیف بوده و اسهال شدید به وجود نمی‌آورد.

عوارض دیگری که ممکن است در برخی از افراد ایجاد شود، عوارض آلرژیکی هستند. مانند هر گیاه دیگری، ممکن است افراد به گیاه خار مریم حساسیت داشته باشند. با شروع علائم آلرژیکی مصرف قرص را قطع کرده و به پزشک خود مراجعه کنید. اگر به این گیاه حساسیت دارید و یا اگر انسداد شدید لوله صفراوی دارید، این قرص را مصرف نکنید.

همچنین این قرص گیاهی، ممکن است با برخی از داروها تداخل دارویی داشته باشد، درنتیجه حتما قبل از مصرف و برای دانستن بهترین زمان خوردن قرص گیاهی لیورگل با پزشک خود مشورت کنید. در این راستا خوب است بدانید، داروهایی که ممکن است با قرص گیاهی لیورگل تداخل داشته باشند داروهایی همچون فلوواستاتین، گلیپیزید، دیازپام، دیکلوفناک، ایبوبروفن، آمیتریپتیلین و تولبوتامید هستند.

سخن پایانی

درمان تمام دردهای بشر در دل طبیعت نهفته و ایران نیز از گذشته‌های دور معروف به درمان بیماری‌ها از طریق استفاده از گیاهان دارویی بوده است. گیاه خار مریم یکی از بهترین گیاهانی است که طبیعت برای بازسازی کبد به ما ارزانی داشته است. داروسازان با استفاده از عصاره این گیاه قرص لیورگل را تولید کرده‌اند.

اگر از چاقی رنج می‌برید، الکل مصرف می‌کنید و یا با هر دردی سراغ خوردن استامینوفن می‌روید، بدانید که به کبد خود آسیب‌زده‌اید. اولین قدم برای داشتن کبد سالم، داشتن یک سبک زندگی سالم است. همچنین مصرف قرص لیورگل نیز می‌تواند مؤثر باشد، که بهتر است تحت نظر پزشک آن را استفاده کنید. بهترین زمان خوردن قرص گیاهی لیورگل یک ساعت بعد از خوردن غذا است.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۱۰۹ میانگین: ۳.۸]

56 نظرات
 1. بنفشه شریفی می گوید

  سلام فقط خار مریم در این قرص هست؟ ترکیب دیگه ای نداره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   بله دوست عزیز از مواد موثره عصاره خشک خارمریم (سیلیمارین) استفاده شده است.

 2. شعله می گوید

  سلام من راکوتان استفاده میکنم انزیم کبدم رفته بالا دکتر م بهم قرص لیور کر داده. میشه صبحها بعداز صبحانه میشه خورد؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام شعله عزیز
   بهترین زمان خوردن قرص گیاهی لیورگل ۱ ساعت بعد از غذا است. این دارو را می‌توانید روزانه ۳ نوبت به همراه یک لیوان آب استفاده کنید. برای درمان بیماری‌هایی مانند کبد چرب، بهتر است قرص گیاهی لیورگل را حداقل ۲ ماه مصرف کنید.

 3. غلامحسین می گوید

  سلام من هر از گاهی مشروب میخورم اخیرأ هر شب که مشروب بخورم فردای آن روز خیلی کسلم خوابم خیلی زیاد میشود در صورتی که قبلأ بر عکس بود آیا امکان داره مشکل از کبدم باشد

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…بهتر است داروهایی که استفاده مینمایید یا اخیرا شروع به مصرف آنها نموده اید را ذکر نمایید زیرا بعضی با الکل تداخل دارند. برای برسی وضعیت کبد به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا جهت بررسی آنزیم های کبدی و سایر فاکتورها ی تشخیصی آزمایشهای لازم را در نظر بگیرند….با تشکر.

 4. مهریار می گوید

  سلام و عرض ادب .خسته نباشید .دکتر خواهرم قرص لیورگل ۷۰ داده و گفته قبل ازشام یکی بخوره درصورتی که الان توی گوگل زده یک ساعت بعد از غذا ممکنه منو راهنمایی کنید ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز… فرقی نمیکند. فرمولاسیون دارو به گونه ای نیست که باز شدن و انحلال ان به pH محیط بستگی داشته باشد.

 5. جنت علیپور می گوید

  با سلام بنده کیسه صفرا را بر داشتم و کبدم چرب گروه یک میباشد
  آیا میتوانم از قرص لیور گل استفاده کنم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز بله میتوانید استفاده نمایید.

   1. zahra می گوید

    ۲سلام خانم دکتر.من کبدم چرب بود گرید یک.دکتر دارو نداده بود بهم.تازگیها خیلی صورتم چرب میشد و جوش میزدم.خودم لیورگل خریدم دوز ۱۴۰، روزی دوتا میخورم، بعد از ناهار وشام، پوستم چربی و جوشش خیلی خوب شده طی پانزده روز، اما رنگ پوستم کبود میشه بیشتر وقتها،بنظرتون بخاطر مصرف این قرصه؟ضمنا من الان یکماهم هست که قرص ایزی اسلیم برای لاغری میخورم.

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     کبودی رنگ پوست آیا همراه با علائم دیگریست؟ و ایا غیر از دو فراورده ای که اشاره کردید دارویی در رابطه با مشکلی مصرف مینمایید؟ .پیشنهاد میشود از لیور گل ۱۴۰ روزی یک عدد و ایزی اسلیم را قطع نمایید.
     در مورد کاهش وزن، قد و وزن و دلیل اضافه وزن را بیان نمایید تا بهتر راهنمایی شوید.

 6. وحید می گوید

  سلام به همه
  کبد چرب داشتم
  بواسیر و جوشهای درشت چرکین رو کتف و سینه‌هام میزد

  بدخاب و بی اعصاب بودم
  چهار سال میشه شبا غذا کم میخورم
  هفته‌ای دوبار شام سالاد میوه و کاهو میزنم
  صبحش ساعت چهار بیدار میشم سه حبه سیر میندازم بالا و میرم برای کوهنوردی
  دو تا سه ساعت طول میکشه میرسم قله کوه و شایدم گاها اونطرف میرم سخره نوردی
  آفتاب که میزنه صبحانه درو میکنم
  دلتون نخاد اما موقع برگشتن بستنی نیم کیلو و یدونه کباب برگ سرپایی میزنم
  ظهر همون روزهای کوهنوردیم لیورگل میخورم با عرق خارمریم
  بدنم افیکس هستش

  نوشتم بدونید که فعالیت داشته باشید و خوردو خوراکتون هر چی باشه بدن قبول میکنه
  فقط همون قدر که به فکر اقتصاد زندگی هستید به فکر بدن هم باشید.
  موئید باشید یاشاسین

 7. ارام می گوید

  سلام مادر من این قرصو برای کبد چرب مصرف میکنن که دستور پزشک یک ساعت بعد ناهار مصرف این قرصه ایا الان که ماه رمضونه میتونه یک ساعت بعد از شام مصرف کنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامب بله میتوانند به این شکل استفاده نمایند.

 8. عرفان می گوید

  سلام خسته نباشین ،من شش ماه بود که کبدم چرب شده بود دائم خسته بودم و عصبی هر چیزی که فکر کنین استفاده کردم ولی فایده نداشت تا وقتی قرص لیورگل استفاده کردم دقیقا شبیه آب روی آتش منو آروم کرد ،دم سازندش گرم عالیه

  1. امین می گوید

   دمت گرم که نتیجه شو گفتی .سپاس

 9. عرفان می گوید

  سلام خسته نباشین ،من شش ماه بود که کبدم چرب شده بود دائم خسته بودم و عصبی هر چیزی که فکر کنین استفاده کردم ولی فایده نداشت تا وقتی قرص لیورگل استفاده کردم دقیقا شبیه آب روی آتش منو آروم کرد ،دم سازندش گرم عالیه

 10. امین می گوید

  سلام خانم دکتر .توی نتیجه آزمایشم تو قسمت
  S.G.O.T زده ۶۰
  S.G.P.T زده شده ۹۶
  که معلوم شده کبدم چرب هست .سوالم اینه این عدد خیلی بالا هستش یا نه و مصرف این دارو خوبه و یا داروی دیگه استفاده کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید .سپاس

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی میزان این دو آنزیم در خون شما بیش از مقدار طبیعی میباشد اما تفسیر آزمایش به سایر فاکتورهای اندازه گیری شده در خون بستگی دارد. ممکن است میزان این دو آنزیم در دوفرد که یکی دارای کبد چرب گرید ۱ و دیگری گرید ۳ میباشد یکسان باشد.

 11. پرویز می گوید

  کبد من گرید ۲ ۳هست,دکتر بهم این داروی لیورگل روداده,,,بغلش هم لیپوفیکس که جز استاتین هست داده,,,شما هم اینجا گفتید باهم تداخل دارند خب من چیکار کنم,,,لیپوفیکس رو فک کنم بخاطره اینکه کلسترول خونم زیاده داده,منو راهنمایی کنید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در برخی مطالعات گفته شده است که سیلیمارین موجود در این فراورده با برخی داروها مانند استاتین ها تداخل دارند اما نتایج در حد مطالعه میباشد. پیشنهاد میشود در این مورد با پزشک خود مشورت نمایید.

 12. بهنام می گوید

  لطفا دقیق بگین بهترین زمان مصرف چه زمانی هست؟قبل غذا؟بعد غذا؟ ناشتا؟؟!

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در این مورد مطالعه ی قابل استنادی موجود نیست بنابرین هر زمان که برای شما مقدور بود استفاده نمایید.

 13. حامد می گوید

  درود بر شما روزربخیر
  من لیورگل ۱۴۰ خریدم
  روزی چنتا و به چه شکل بخورم ؟
  من سابقه کبد چرب دارم و الان یک ماهی هست خیلی بس حوصله و خسته و بی اعصابم و البته صبح ها کمی درد هم دارم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر کبد چرب ندارید نیازی به استفاده از آن نیست مگر درصورتی که چزشک تجویز کرده باشد. این دارو هم مانند سایر داروها تداخلات و عوارضی دارد که احتمال وقوع آنها در افراد مختلف متفاوت است.

 14. نوید می گوید

  سلام قرص لیور گل با چه فاصله زمانی از قرص های تقویتی باید خورده بشه (ویتامین)

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   فاصله زمانی حداقل ۱ ساعت کافی است.

 15. سامان نادری می گوید

  سلام دکتر این دارو را برام تجویز کرده فقط متوجه نشدم که روزی چند عدد باشه لیورگل ۱۴۰هستس
  سه نوبت در روز یعنی روزی سه عدد؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله دقیقا

 16. سارا می گوید

  سلام دکتر پسر من ۱۸ساله هستش کبدش چرب هست گریدیش بین ۲و۳ هست و ازمایش انزیم کبد alt 62 هست البته ۲ماه پیش گرید ۳ بود قرص لیورگل ۷۰ روزی ۲عدد ویتامین E روزی ۱عدد البته عرقیاتی مقل خار مریم خارشتر کاسنی وشاه تره و خاکشیر رو ترکیب میکرد میخورد ومدت ۱ماه ۱۰کیلو وزن کم کرد الان عرقیات رو نمی خوره غذای سالم وکم حجم می خوره ولی هفته ای ۱کیلو وزن کم میکنه ایا نگران کننده نیست
  ازمایش کامل انجام دادیم مشکلی نداشت

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر در کنار کاهش وزن سریع علامت بالینی دیگری ندارند نگران نباشید به خصوص اینکه جواب آزمایشات در رنج نرمال بوده است.

 17. فاطمه می گوید

  سلام من ۱۸سالمه و اضافه وزن دارم . کبدم گرید ۲_۳هست از
  میتونم بدون اینکه پیش دکتر برم این قرص رو بخورم ؟
  اگر آره ! لیورگل ۷۰ یا ۱۴۰ ؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این مشکل را آیا پزشک تشخیص داده اند ؟ در این صورت داروی تجویز شده توسط ایشان چه بوده است. به طور کلی لیور گل در فردی با مشکل کبد چرب انتخاب خوبیست اما تداخلات آن را هم در نظر داشته باشید.

 18. فاطمه می گوید

  ببخشید قرص لیورگل رو بعد از ناهار و شام میخوردن؟
  و اینکه این همه عرقیجات رو به چه مقدار قاطی میکردین و چه موقع می‌خوردن؟!

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   قرص لیورگل ۲ دوز ۱۴۰ و ۷۰ دارد طبق دستور پزشک باید مصرف شود.

 19. رقیه میرزاجانی می گوید

  با سلام وخسته نباشید
  من خانم ۴۹ساله هستم و ۶ماه پیش عمل کنسر سینه کردم وگفتن هورمونی هست
  والان کبد م چرب شده وقند خون ناشتا ۱۰۸و۲ساعت بعد از صبحانه ۱۲۱.دکتر گفت باید لیورگل ۱۴۰ روزی یک عدد بخوری
  آیا برای سینه ام مشکلی نداره چون هورمون مثب م وقرص تاموکسی فین ۲۰می خورم
  ممنون میشم جواب بدید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال تداخل سیلیمارین با تاموکسی فن ضعیف می باشد اما صفر نیست.با پزشک خود نیز مشورت داشته باشید.

 20. محمود می گوید

  سلام دکتر
  من ۴۷ ساله هستم با وزن ۸۴ کیلو وکبدم چرب از نوع گرید۲ میباشد قرص لیور گل روزی چندتا بخورم واز نوع ۷۰ یا۱۴۰
  ممنون

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   پیشنهاد می کنم از دوز ۱۴۰ استفاده کنید قبل از مصرف با پزشک متخصص مشورت کنید.

 21. لیلا می گوید

  سلام خانم دکتر، من کبد چرب دارم گرید ۱ ،میخوام قرص لیورگل ۱۴۰ مصرف کنم، فقط چون مشکل انعقادی دارم مصرف قرص های هورمونی برام ممنوعه، این قرص مشکل ایجاد نمیکنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   نام داروهای ضد انعقاد رو بفرمایید.
   لیور گل بهتر است با تایید پزشک مصرف شود.

 22. فرهان می گوید

  سلام و تشکر از اینکه به سوالات پاسخ میدید
  میخواستم بپرسم در طی دوره مصرف لیورگل ۱۴۰ چنانچه شخص مشروبات الکلی استفاده بکنه چی میشه؟ تداخل داره؟ اثر قرص رو از بین میبره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربرر عزیز
   داروی گیاهی لیورگل به تنهایی نمی تواند جلوی اثرات مخرب الکل بر روی کلیه را بگیرد.

 23. علیرضا می گوید

  سلام من یه دوره از تستتورون مصرف کردم صورتو سینم خیلی جوش میزنه دکتر گفت بخاطر کبدته و ریول گل مصرف کن ولی گفت روزی یکی ولی همه جا دیدم روزیه ۳ نوبت مصرف میشه ۳بار مصرف کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر دوز آن ۱۴۰ میباشد روزی یک عدد مصرف شود.

 24. اصغر می گوید

  آیا میتونیم حتی بعد درمان و کم شدن چربی کبد تا سال ها ادامه بدیم مصرفش رو. یعنی تا آخر عمرمون یا اینکه ضرر داره.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   نیازی به ادامه نیست مگر پزشک تجویز نمایند.

 25. حسن می گوید

  سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه دکتر نرفتم نمیدونم کبد چرب دارم یا نه ولی بازو پشت کمر و شونه هام جوش های بزرگ و کوچیک میزنه و یجورایی هم علائم کبد چرب دارم میخاستم بدونم اگه کبد چرب نداشته باشیم مشکلی نداره مصرف لیورگل؟؟

  اگه نه که چجوری مصرف کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   مصرف داروهای گیاهی هم مانند داروهای شیمیایی بهتر است با تجویز پزشک باشد . این گروه از داروها هم عوارض و تداخلاتی با بعضی از داروها دارند.

 26. الهام می گوید

  سلام. مادرم یک ماه پیش آنژیوگرافی کرده و دوتا استند براش گذاشتن. کلسترول بالای سیصد و کبدچرب گرید دو داره. قرص چربی سیمواستاتین میخوره و قرصهای قلب مثل پلاویکس و نیتروگلیسیرین. کبدش همچنان چربه، آیا از این قرص میتونه استفاده کنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   سیلیمارین موجود در لیورگل ممکن است با سیم واستاتین تداخل داشته باشد اما منع مصرف مطلق ندارد بدین صورت که با تایید پزشک می توانید استفاده نمایید.

 27. فاطمه می گوید

  سلام خانم دکتروقتتون بخیر من با آزمایش و سنوگرافی متوجه شدم که کبدم گرید یک هستش یه دکتر رفتم بهم روبیکسون داد یکی دیگه هم گفت روبیکسون چرا داده اصلا دارو نخور روبیکسون رو قطع کردم اما نگرانم با عدم درمان دارویی بدتر بشه وضعیتم آخه پارسال کمی چرب بود هنوز به گرید نرسیده بود دکتر دارو نداد امسال شدم گرید یک بازم دارو نداد میتونم خودم لیورگل بخرم و استفاده کنم؟ هیچ داروی دیگه ای هم نمیخورم فقط نمیدونم چه مدت؟ چه دوزی؟ و روزی چندبار بخورم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   هر پزشکی که در این زمینه تخص داشته اند (داخلی) طبق نظر ایشان عمل نمایید. بله می توانید لیور گل استفاده نمایید. روزی یک عدد دوز ۱۴۰. اما قبل از مصرف آن با پزشک خود مشورت نمایید.

 28. مسعود می گوید

  میخواستم زمان مناسب قرص رو بدونم اومدم تو این صفحه با داستان زندگی حضرت نوح مواجه شدم و پشیمان از خوندن این همه …

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   بهترین زمان خوردن قرص گیاهی لیورگل ۱ ساعت بعد از غذا است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :