مجله مثبت سبز

طریقه مصرف قرص لیورگل برای لاغری

3.3/5 - (6 امتیاز)

لیورگل تهیه شده از عصاره گیاهی خار مریم (Silybum marianum) برای درمان انواع بیماری‌ها و پیش گیری از بروز علائم و بیماری‌های دیگر کمک شایانی می‌کند. عنصر اصلی سازنده این قرص گیاه خار مریم است که مزایای بسیار زیادی برای بدن و از جمله کمک به لاغری دارد. در این...

قرص لیورگل برای لاغری

لیورگل تهیه شده از عصاره گیاهی خار مریم (Silybum marianum) برای درمان انواع بیماری‌ها و پیش گیری از بروز علائم و بیماری‌های دیگر کمک شایانی می‌کند. عنصر اصلی سازنده این قرص گیاه خار مریم است که مزایای بسیار زیادی برای بدن و از جمله کمک به لاغری دارد. در این مقاله از داروخانه آنلاین مثبت سبز در مورد تاثیر قرص لیورگل برای لاغری برای شما خواهیم گفت.

معرفی قرص روکش‎دار لیورگل ۱۴۰ گل دارو

قرص لیورگل گل دارو از مواد موثره عصاره خشک خارمریم تهیه شده است. لیورگل به عنوان آنتی اکسیدان قوی شناخته شده است و در درمان کبد چرب هپاتیت حاد و مزمن و در کاهش دادن عوارض سمی داروهای ضد سرطان موثر عمل می‌کند. آیا قرص لیورگل برای لاغری هم موثر است؟

گیاه خار مریم چیست؟

خار مریم یک گیاه گلدار است که به علت داشتن آنتی اکسیدان به طور سنتی برای درمان انواع اختلالات استفاده می‌شود. گیاه خار مریم فوایدی زیادی برای بدن دارد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمان بیماری‌های کبدی
 • کمک به کاهش وزن
 • مزایای پوستی
 • جلوگیری از پوکی استخوان
 • بهبود عملکرد شناختی
 • محافظت از کلیه‌ها و کیسه صفرا
 • بهبود سلامت قلب
 • سلامت دستگاه گوارش
 • افزایش شیر مادر در دوران شیردهی
 • کاهش علایم آلرژی و آسم
 • کمک به دیابت
 • کاهش کلسترول
 • کنترل قند خون
 • مهار سرطان
 • بهبود سیستم ایمنی بدن

میوه این گیاه حاوی فلاونوئید های گیاهی مهمی از جمله سیلی بین، سیلی کریستین و سیلی دیانین است که در مجموع سیلی مارین گفته می‌شوند که همگی دارای تاثیرات حفاظت کننده کبدی هستند. این خاصیت، در واقع به معنای افزایش مقاومت یاخته‌های کبدی در برابر آسیب‌های سمی به حساب می‌آید. هر قرص لیورگل حاوی عصاره خشک گل خار مریم، معادل ۷۰ میلی‌گرم سیلی مارین است.

Antifat
کپسول آنتی فت دوبیس (قرص لاغری)
قیمت: 516.000 تومان
قیمت با تخفیف:416.000 تومان
Antifat
کپسول آنتی فت دوبیس (قرص لاغری)
قیمت اصلی: 516.000 تومان
قیمت با تخفیف: 416.000 تومان

خار مریم آیا قرص لیورگل برای لاغری موثر است؟

یک مطالعه در مجله غذایی دارویی نشان داد که ۲۰۰ میلی گرم خار مریم می‌تواند نه تنها قند خون، بلکه وزن بدن را در گروهی از بیماران دیابتی نوع ۲ بهبود بخشد. این بیماران چربی سوزی نداشتند ولی وزن بدنشان به میزان قابل توجهی کاهش یافت. بنابراین ممکن است از قرص کبد چرب برای لاغری بتوان بهره گرفت.

خار مریم حاوی تعدادی آنتی اکسیدان است که عملکرد کبد و قند خون را بهبود می‌بخشد. سلامت کبد و قند خون هر دو در کاهش وزن مهم هستند.

همچنین این گیاه در مطالعه‌ای طی ۱۲۰ روز به کاهش وزن افراد و کاهش شاخص توده بدنی آنها کمک کرد. علاوه بر این خار مریم خاصیت ملینی دارد که منجر به کاهش وزن می‌شود.

پیش از این ذکر کردیم که خار مریم به کنترل سطح قند خون کمک می‌کند، همچنین می‌دانیم که موادی که سطح قند خون را ثابت نگه می‌دارند به کاهش وزن نیز کمک می‌کنند. بنابراین خار مریم از این طریق در کاهش وزن می‌تواند موثر باشد. از همین رو اکثر مکمل‌هایی که به منظور کنترل سطح قند خون عرضه می‌شوند، با شعار کمک به لاغری فروخته می‌شوند.

اگر هدف شما کاهش وزن است، به جای قرص لیورگل برای لاغری از قرص لاغری موجود در داروخانه نیز می‌توانید استفاده کنید. البته رژیم غذایی و افزایش فعالیت بدنی در کنار مصرف این قرص‌ها نباید فراموش شود. قرص لیورگل برای لاغری تهیه نشده است؛ هدف از آن بهبود سلامت کبد است.

  قرص لیورگل و لاغری

خرید قرص لیورگل گل دارو

گیاه خار مریم باعث زدودن سم از دستگاه گوارشی شده و به خاطر وجود ویتامین E همچون یک ماده ضدالتهاب عمل می کند. در صورتی که فردی دچار نفخ شکم یا مشکلات گوارشی باشد می‌تواند به این دانه‌ها اعتماد کرده و به راحتی آنها را مصرف کند. مصرف روزانه این گیاه به افزایش تولید صفرا کمک کرده و مشکلات گوارشی را رفع می‌کند. در نتیجه شکم صاف تری خواهید داشت و به هدف خود یعنی لاغری و تناسب اندام خواهید رسید. به همین دلیل لیورگل و لاغری می‌توانند به هم مربوط باشند.

توصیه می‌شود این مقاله را نیز مطالعه فرمایید: نکاتی جهت تسریع کاهش وزن در زنان

زمان مصرف قرص لیورگل برای لاغری

به طور ویژه قرص لیورگل برای لاغری و کاهش وزن فرموله نشده است. این قرص حاوی گیاه خار مریم بوده و نخستین مزیت استفاده از آن درمان کبد چرب و محافظت از کبد است. بنابراین با هدف لاغری از این قرص نباید استفاده شود. همان‌طور که از قرص لیورکر برای لاغری استفاده نمی‌شود؛ اما ممکن است در کاهش وزن نیز تاثیر داشته باشد. بهترین زمان مصرف قرص لیورگل 1 ساعت بعد از غذا است.

اگر پزشک دستور دیگری به شما داده باشد، باید طبق دستور وی عمل کنید. دقت داشته باشید که با هدف لاغری بهتر است از قرص لاغری استفاده کرده، رژیم غذایی خود را اصلاح کنید و فعالیت بدنی خود را افزایش دهید. تنها با مصرف لیورگل به هدف لاغری نخواهید رسید.

چرا لیورگل برای بدنسازان مناسب است؟

دانستید که علاوه بر درمان کبد چرب، قرص لیورگل برای لاغری هم تاثیر دارد. باید بدانید که بعضی از بدنسازان به علت مصرف بیش از حد استروئید و مصرف زیاد مکمل‌های بدنسازی دچار مشکلات کبدی می‌شوند. این مشکلات شامل مسمویت‌های کبدی و بالا رفتن آنزیم‌های کبد است.

از آنجا که آسیب کبد که به دنبال تخریب سلولی ناشی از فعالیت ویروسی و تغییرات التهابی ثانویه ناشی از تحریک سیستم ایمنی بدن ایجاد می‌شود، به صورت نهفته است و علایم خود را تا سالیان متمادی نشان نمی‌دهد، بنابراین نیاز است بدنسازان در کنار مصرف این مکمل‌های ورزشی، قرص لیورگل را برای ترمیم کبد و پیش گیری از سیروز کبدی مصرف کنند تا آسیب جدی به کبدشان وارد نشود. از آنجا که قرص لیورگل گیاهی است عوارض جانبی خاصی نداشته و بدنسازان با آسودگی خیال می‌توانند آن را مصرف کنند.

برخی دیگر از فواید خار مریم

فواید قرص لیورگل برای لاغری را شرح دادیم. گیاه خار مریم به خاطر داشتن ویتامین E به کاهش علایم پیری کمک کرده و موجب زدودن سموم از بدن می‌شود. این ویژگی سم زدایی که به علت وجود گلوتاتیون است برای سلامتی کبد مهم به شمار می‌آید. در صورتی که سموم از بدن ما دفع نشوند، ممکن است مشکلاتی را مانند سیروز کبدی، سنگ کلیه، دیابت، اثرات بد شیمی‌درمانی و غیره تجربه کنید.

این گیاه در مقابله با سرطان پروستات، رحم و سینه موثر است و موجب کاهش رشد سلول‌های سرطانی می‌شود. همچنین تاثیر داروهای شیمی درمانی را بیشتر کرده و با کاهش عوارض داروها گذارندن این دوره برای بیماران تحت درمان را آسان‌تر می‌کند.
خار مریم مقاومت انسولین در بیمارانی که از دیابت نوع دو رنج می‌برند را نیز کاهش می‌دهد. همچنین همان طور که در بند اول عنوان کردیم این گیاه باعث کاهش کلسترول خون می‌شود، اما نکته قابل توجه آن این است که کلسترول مفید را افزایش می‌دهد. پس فقط فواید قرص لیورگل برای لاغری و کبد چرب چیست. این قرص خواص زیادی دارد.

عوارض جانبی خار مریم

در کنار تمام مزایایی که خار مریم دارد، عاری از عارض جانبی نیز نیست. از جمله این عوارض به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

ممکن است سبب بروز حساسیت و آلرژی شود

افرادی که به گیاهان و بوهای آنها حساسیت دارند ممکن است نسبت به این گیاه نیز واکنش نشان داده و علایم آلرژی در آنها دیده شود.

ممکن است قند خون را زیاد از حد پایین بیاورد

از آنجا که خار مریم موجب کاهش قند خون می‌شود، مصرف همزمان آن با داروهای دیابت ممکن است قند خون را به شدت پایین بیاورد. لذا ضروری است قبل از مصرف قرص لیورگل برای لاغری ، کبد چرب و … در صورتی که دیابت دارید با دکتر خود مشورت کنید.

ممکن است اختلالات حساس به هورمون را بدتر کند

خار مریم گاهی رفتار استروژن را تقلید می‌کند، ممکن است اختلالات حساس به هورمون مانند فیبروئیدهای رحم و سرطان رحم را تشدید کند. به همین دلیل قبل از استفاده از قرص لیورگل برای لاغری با دکتر خود مشورت کنید.

ممکن است مشکلاتی برای نوزاد در دوران حاملگی و شیردهی ایجاد کند

درست است که لیورگل شیر مادران شیرده را افزایش می‌دهد ولی تحقیقات کاملی در زمینه عوارض آن در دوران بارداری و شیردهی صورت نگرفته است، از همین رو بهتر ان است که در این دوران از مصرف آن خودداری نمایید. از قرص لیورگل برای لاغری و درمان کبد چرب در دوران بارداری و شیردهی حتما بپرهیزید.

سخن پایانی

همان‌طور که مطالعه فرمودید، قرص لیورگل برای لاغری فواید بسیاری دارد. عصاره خشک گیاه خارمریم اصلی‌ترین ترکیب این قرص است. بسیاری از تحقیقات تاثیر قرص لیورگل در لاغری را تائید نموده‌اند زیرا این گیاه به کنترل سطح قند خون کمک می‌کند و به این طریق مصرف آن می‌تواند در کاهش وزن تاثیر بگذارد. اما درمان مشکلات کبدی نیز یکی از مهم‌ترین فواید مصرف این قرص است. استفاده از این محصول در موارد بسیار کمی منجر به عوارض و حساسیت شده است و با خیال راحت می‌توانید از آن استفاده نمایید. اگر تجربه مصرف قرص لیورگل برای لاغری را دارید، از تاثیرات مثبت آن و یا احیانا عوارض جانبی آن برای ما بگویید.

شاید برای شما جذاب باشد
فواید امگا 3 برای کودکان چیست؟
تالاسمی آلفا و بتا چه تفاوتی با هم دارند؟
مکمل های معدنی مولتی ویتامین کدامند؟
مکمل های معدنی مولتی ویتامین کدامند؟
نکات لازم قبل از جراحی بینی
نکات لازم قبل از جراحی بینی
فواید تخم مرغ برای بدن
فواید تخم مرغ برای بدن چیست؟
خواص ذرت و تاثیر فوق العاده آن
خواص ذرت و تاثیر فوق العاده آن
تگ ها: لاغری
نسیم کریمی
بحث و تبادل نظر
guest

17 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
طاهری
طاهری

ببخشید لیورگل روی فشار خون چه تاثیری داره؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  طاهری

سلام کاربر گرامی
در بروشور محصول چیزی ذکر نشده اما به طور کلی ماده ی موثره ی لیورگل باعث کاهش فشارخون می شود.
سپاس از همراهی شما

کریمی
کریمی

سلام وقتتون بخیر
من قرص استروژن و پروژسترون استفاده میکنم به جهت تنظیم قاعدگی، استفاده از لیورگل مانعی نداره؟

مشاور مکمل های ورزشی
مشاور مکمل های ورزشی
پاسخ به  کریمی

سلام همراه گرامی
حتما قبل از مصرف با دکتر مربوطه مشاوره کنید

ماریا
ماریا

سلام دوست عزیز دکتر به من هم این قرص داد هیچ اشکالی نیست

مهلا
مهلا

سلام من۳۳سال دارم اندامم خوبه فقط شکمم بزرگ شده میخواستم ببینم بامصرف لیورگل حل میشه شکمم تخت میشه تاثیرداره استفاده کنم…

مشاور مکمل های ورزشی
مشاور مکمل های ورزشی
پاسخ به  مهلا

سلام
اصلا مصرف لیور گل روی تخت شدن شکم شما هیچ تاثیری نداره. این دارو از گیاه خارمریم ساخته شده و روی کبد میتونه تاثیر داشته باشه و بحث چربی های احشایی و انزیم های کبدی که اون هم صد در صد به اثبات نرسیده.
شما برای کاهش چربی شکم باید رژیم بگیرید و زیر نظر یک مربی با تجربه کار کنید.

امیر
امیر

با سلام لطفاً بگویید بهترین تعداد خوردن قرص لیور کر در روز چندتاست . من چهل و هشت سالمه و 78کیلو وزن و 178 قد من می‌باشد هپاتیت سی دارم که ویروس غیر فعالعه چون با قرص اسووداک غیر فعال شده و عوارض که فهمیدم هپاتیت سی دارم رفع شده کبد چرب گرید 2 داشتم که لیور کر مصرف میکنم یکسال ونیم و یبوست داشتم که فعلا با مصرف لیور کر روزی یکبار مدفوع دفع میکنم البته روزی سه عدد قرص متادون 5 میخورم و فشار خون هم دارم که لوزارتان25 و آمولپین 5 مصرف میکنم روزی دو مرتبه صبحها و شبها و رزواستاتین 20 هم شبها مصرف میکنم وغروبها سرتالین 50 و تحرک بدنی من بعضی وقتها بالاست بعضی وقتها کم یا متوسط آیا روزی یکبار دفع مدفوع من احتیاج به دوز بیشتر لیور کر دارم که بیشتر دفع مدفوع داشته باشم تا دچار امراض روده نشوم و آیا خوردن این قرص‌ها با مواردی که از خودم توضیح دادم درسته یا شما توصیه دارید برای من

دکتر مریم خداوردیخان
دکتر مریم خداوردیخان
پاسخ به  امیر

سلام کاربر عزیز
داروهای مصرفی با هم تداخل ندارند. به نظر میرسد دچار نارسایی کبد نمی باشید اما اگر از آن جهت مشکلی وجود داشت حتما قبل از شروع مصرف هر دارویی می بایست امنیت آن بررسی شود.
از آنجایی که لیورکر متشکل از عصاره ی چند گیاه داروییست بهتر است در مورد لزوم ادامه ی مصرف آن با پزشکتان مشورت نمایید.

شروین
شروین

من روزی سه عدد مصرف دارم من مشکل دفع داشتم که هر24 ساعت یک بار شایدهر48 ساعت دفع داشتم که حالا شده روزی 3ی4 دفعه دفع دارم که خیلی هم چرب هست که باید حتما بعداز شسته شوی خود بادست مال کاغذی هم خشک کنم

فرشید شاه بختی
فرشید شاه بختی
پاسخ به  شروین

اشتباه نمیکنید؟
این قرص اون قرص نیست

موسوی
موسوی

باسلام منم از لیمومی رژیم لاغری گرفتم ک بهم قرص لیورگل هم توصیه کردند برای بهبود عملکرد لاغری و همچنین برطرف شدن کبد چرب بهم توصیه شد
از وقتی شروع کردم حس راحتی و سبکی دارم و صلح ها قبل از صبحانه هم یک لیوان اب جوش میخورم و بعد لیور گل ملین بسبار خوبیه کاهش وزن چشمگیری داشتم البته نکته مهم اینه که باید زیر نظر پزشک معالج شما تجویز بشه

سارا
سارا

سلام همه جا میگن باید در سه نوبت مصرف بشه ولی چرا دکترا میگن روزی یکی؟ دلیلش چیه؟

ناشناس
ناشناس
پاسخ به  سارا

سلام وزنم خیلی پایینه 48هس کبد چرب دارم اگ از این قرص استفاده کنم وزنم باز میره پایین؟

جعفری
جعفری
پاسخ به  سارا

من بعد مصرف یکماهه قرص لیور گل برای کبد چرب دجار استخوان درد شدید شدم ک دیگه مصرف نکردم دلیل استخوان درد چیه

ملیکا زیبا
ملیکا زیبا

سلام وقت بخیر منبع این مقاله تون رو میشه بگید

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز
پاسخ به  ملیکا زیبا

تمام مقالات مثبت سبز از منابع معتبر خارجی و داخلی یا پرسش و پاسخ از پزشک تهیه و بارگزاری می شود.