بهترین پروتئین وی کدام است بهترین پروتئین وی کدام است

تفاوت ماسک مو و نرم کننده را بشناسید

چه فرقی بین ماسک مو و نرم کننده مو وجود دارد؟


زمان خواندن تقریبی مقاله : 10 دقیقه
2 1530

تفاوت ماسک مو و نرم کننده در چیست؟ ترتیب استفاده از نرم کننده و ماسک مو را می‌دانید؟ استفاده همزمان از نرم کننده و ماسک مو چه تاثیری بر روی مو خواهد داشت؟ بی شک این سوالاتی است که حتی برای یکبار هم شده به ذهن افرادی که به سلامت جسم و موی خود بها می‌دهند رسیده است. هر یک از این محصولات، از جمله نرم کننده مو، شامپو و ماسک مو می‌توانند به تنهایی نتیجه خوبی داشته باشند، اما دانستن این‌که بر اساس نوع مو بهتر است کدام‌ یک را انتخاب کنیم، نکته بسیار مهمی است. با مثبت سبز همراه شوید تا  ضمن جواب دهی به این سوالات از منبع موثق تیم محتوانویسی مجموعه، با تفاوت‌های اساسی نرم کننده و ماسک مو آشنا شوید.

ماسک مو و نرم کننده دو محصول برای تقویت مو

داشتن موهای سالم و زیبا نقش بسیار مهمی در جوانی، شادابی و زیبایی ظاهری انسان دارند. برای اینکه همیشه زیبا و جذاب باشید لازم است با روش‌های مناسب مراقبت از موهایتان آشنا شوید. ماسک مو و نرم کننده، دو مورد از راه‌های تقویت و محافظت از سلامت مو هستند که برای علاقه‌مندان توصیه شده‌اند. تعدادی بر این باورند که نرم کننده و ماسک مو عملکرد یکسانی دارند و می‌توان یکی از آن ها را به جای دیگری استفاده کرد. در حالی که تفاوت‌های این دو محصول جای تامل داشته و عملکرد هر یک متفاوت است. برای شروع ابتدا محصولات مذکور را به صورت جداگانه بررسی می‌کنیم.

نرم کننده مو چیست ؟

مواد تشکیل دهنده نرم کننده مو معمولا شامل سیلیکو‌ن‌ها، روغن‌ها، امولیانت‌ها و سورفکتانت‌ها است. نرم کننده شامپو نیست که برای شستشوی کثیفی یا سلول‌های مرده‌پوست، استفاده شود. بلکه این محصول مراقبتی بعد از شامپو به انتهای موها زده می‌شود. نرم کننده‌‌ها قابلیت تمیز کردن مو را نداشته، به حفظ رطوبت موها کمک کرده، آنها را نرم و لطیف نموده، فرم دادن و شانه کردن مو را آسان‌تر می‌کنند.

 نرم کننده مو چیست؟

ماسک مو چیست؟

ماسک مو نیز بر اساس نوع موی شما برای مرطوب و نرم کردن موها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع ماسک مو یک نرم کنند‌ه قوی، سرشار از روغن‌های آبرسان مفید بوده و برای تقویت و تغذیه موها مناسب است. غلظت مواد موثره در این محصول بیشتر از سایر محصولات مراقبتی است. یک تفاوت نرم کننده و ماسک مو در این است که ماسک مو بعد از شستن مو با شامپو و استفاده از نرم کننده، روی موها قرار داده می‌شود.

 خرید ماسک مو

برای خرید ماسک مو در انواع مختلف با بهترین کیفیت‌ها می‌توانید کلیک کرده و وارد داروخانه آنلاین مثبت سبز شوید.

تفاوت ماسک مو و نرم کننده

به‌غیر از تفاوت در مواد تشکیل دهنده ماسک مو و نرم کننده تفاوت‌های دیگری هم وجود دارد که به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم:

کارایی نرم کننده و ماسک مو

بارزترین تفاوت ماسک مو و نرم کننده در کارایی آنها است. نرم کننده‌ها تنها باعث لطیف شدن تار مو می‌شوند. ولی ماسک مو قوی‌تر از آنها بوده و کارایی بیشتری دارد. ماسک مو یک محصول درمانی جهت ترمیم و تغذیه تارهای مو با فرمولی غنی شده است که به رشته‌های مو آبرسانی می‌کند.

زمان استفاده

مدت زمان استفاده از نرم کننده ۳ تا ۵ دقیقه است در حالی که ماسک مو باید مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی مو بماند تا تاثیر بهتری از خود نشان دهد. ماهیت ماسک مو اینگونه است که مواد مغذی ماسک مو طی مدت استفاده، جذب مو می‌شود و بعد از شستشو گویی موهای شخص نفس تازه‌ای می‌کشند.

تفاوت بافت نرم کننده با ماسک مو

نرم کننده مو بافت کرمی و آبکی دارند اما ماسک‌ مو دارای بافت غلیظ‌تری است. این غلظت بالا در ماسک مو یک لایه ضخیم روی مو ایجاد می‌‎کند، بطوری که سبب می‌شود این ماده سریع روی سر جذب نشده به راحتی روی مو پخش نشود. در نتیجه با ماندگاری بیشتر بر روی سر، اثر بیشتری روی رشته‌های مو می‌گذارد.

تعداد دفعات استفاده

دفعات استفاده از نرم کننده و ماسک مو به این صورت است که بعد هر شستشو می‌توان از نرم کننده استفاده کرد. ولی ماسک مو را نباید بصورت روزانه مورد استفاده قرار داد. بلکه هفته‌ای یک یا دو بار استفاده برای این محصول نرمال است.

ماسک مو انواع مختلف دارد

ماسک مو انواع متفاوتی دارد. بعضی از انواع ماسک موها نیاز به آبکشی دارند که معمولا بعد از شامپو زدن مورد استفاده قرار گرفته و پس از صبر کردن طبق مدت زمان درج شده بر روی محصول، مورد آبکشی قرار می‌گیرند. اما تعداد دیگری از ماسک موها بصورت اسپری و یا محلول هستند که بعد از دوش گرفتن و استفاده از شامپو یا نرم کنننده، زمانی که موها کامل خشک نشده‌اند روی سر اسپری می‌شوند. این نوع ماسک موها نیاز به آبکشی ندارند. بعضی از انواع ماسک مو را نیز می‌توان قبل از حمام رفتن مورد استفاده قرار داد که اغلب خانگی هستند.

نرم کننده حتما باید بعد از استفاده شسته و از روی موها پاک شود. اما نحوه استفاده از ماسک مو به طور کامل به نوع آن بستگی دارد. بعضی از ماسک موها بعد از مصرف نیازی به شسشو ندارند.

 ماسک مو چیست؟

آیا ماسک مو همان کرم مو است ؟

تعدادی به غلط ماسک مو را نوعی کرم مو می‌دانند. ماسک مو برای ترمیم موهای آسیب‌دیده است اما کرم مو حالت محافظتی داشته  برای نگهداری و حالت‌دهی موها استفاده می‌شود. وظیفه اصلی کرم مو افزودن درخشش طبیعی و حالت‌دهی به موهاست. این ماده از آسیب‌های ناشی از آلودگی‌های مضر، اشعه ماوراءبنفش و هرگونه گردوخاک، جلوگیری می‌کند. به عبارتی دیگر، کرم مو ظاهری طبیعی‌، آراسته و زیبا به موهای شخص می‌بخشد.

آیا ماسک مو همان سرم مو است ؟

ماسک مو همان سرم مو هم نیست. ماسک مو یک محصول مغذی برای سلامت درونی مو است ولی  سرم مو بر روی ساقه و پوشش خارجی موها اثر می‌گذارد.

تفاوت بالم و ماسک مو

بالم مو درخشش مو را افزایش داده و به موها نرمی دو چندان می‌بخشند. این ماده یک مراقبت کامل برای موهای شکننده و آسیب دیده است که جهت درمان حداکثری به عنوان مکمل شامپو کیوتن مورد استفاده در داروخانه‌های کشور است. در حالی که ماسک مو سلامت موها و کف سر را با مواد مغذی موجود در خود، تامین کرده و بعد از حمام بر روی موها اسپری شده و آبکشی نمی‌شود و بر روی مو باقی می‌ماند.

ترتیب استفاده از نرم کننده و ماسک مو

ماسک مو برای تقویت و آب‌رسانی مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالی‌ که نرم کننده مو همانطور که از نام آن مشخص است، بیشتر برای نرم کردن مو کارایی دارد. نرم کننده را بعد از شامپو زدن در حمام به مدت ۳ تا ۵ دقیقه بر روی ساقه مو قرار داده و سپس آبکشی می‌نمایید. در حالی که ماسک مو بعد از دوش گرفتن زمانی که موها هنوز نم‌دار هستند روی موها مالیده می‌شوند و بعضی از آنها نیاز به آبکشی ندارند.

برای استفاده همزمان از نرم کننده و ماسک مو در حمام، می‌توانید از نوع ماسک مو قبل از حمام نیز استفاده نمایید. به این صورت که ابتدا ماسک  را بر روی تارهای مو قراد دهید و بعد از طی مدت زمان قید شده بر روی محصول مراحل بعدی شستشو با شامپو یا نرم کننده را انجام دهید. همچنین از شامپو، نرم کننده و ماسک مو به ترتیب هم می‌توانید استفاده نمایید.

سخنی با کاربران مثبت سبز

ماسک مو را باید متناسب با جنس و مشکلات موی سر انتخاب کرد. اگر موهای خشکی دارید، از ماسک موی کراتینه برای رفع خشکی مو استفاده کنید. اگر موی رنگ شده دارید از ماسک ‌مویی استفاده کنید که حاوی مواد آبرسان باشند . اما اگر موهایتان فر است ماسک‌های حاوی روغن نارگیل، آرگان و آووکادو برای موهای شما مناسب خواهند بود. از طرفی برای این‌که بتوانید زیبایی و سلامت موها و لطافت آنها را به صورت روزانه حفظ کنید، شستشوی موها با نرم کننده را به شما توصیه می‌کنیم. البته افراط در مصرف هریک مضر بوده و ممکن است منجر به ریزش موهای سر شود.

کلام آخر

تفاوت در بافت نرم کننده و ماسک مو ، تفاوت در طریقه‌ مصرف،  تفاوت در مواد موجود در فرمولاسیون هر یک، تفاوت در ترتیب مصرف نرم کننده و ماسک مو، تفاوت درمدت زمان و تعداد دفعات استفاده از نرم کننده و ماسک مو هر یک، از مواردی بود که در این بخش از مباحث مثبت سبز مورد بحث و گفتگو قرار گرفت. توجه داشته باشید، بهترین مارک ماسک نرم کننده مو ماسکی است که متناسب با موی شما انتخاب شده باشد. امید است مطالب گرد آمده پاسخ مناسبی به سوالات شما بوده باشد.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۷ میانگین: ۳.۶]
منبع plumgoodness

پست های مرتبط

2 نظرات
 1. روحبخش می گوید

  میشه بعد از نرم کننده از ماسک مو استفاده کنیم؟ یا باید فقط یکی را بزنیم؟ بهترین ماسک مو و بهترین نرم کننده از کجا بخریم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
   نیازی به استفاده همزمان از ماسک مو و نرم کننده نمی‌باشد. شما میتوانید در هر بار استحمام از یک مورد استفاده نمایید. گاهی ماسک مو و گاهی نرم کننده. البته اگر موهای بسیار خشکی نیز داشته باشید استفاده همزمان ماسک مو و نرم کننده مشکلی ایجاد نمی‌کند. برای خرید آنلاین و اینترنتی بهترین ماسک مو و نرم کننده در انواع مختلف ایرانی و خارجی به سایت داروخانه معتبر اینترنتی مثبت سبز مراجعه نمایید و سفارش خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.
   با تشکر از همراهی شما.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :