بهترین پروتئین وی کدام است بهترین پروتئین وی کدام است

داروهای گیاهی برای فعال شدن تخمدان که معجزه می ‌کنند


زمان خواندن تقریبی مقاله : 10 دقیقه
20 117443

دو غده اصلی جنسی در زنان تخمدان نام دارد که از اندام‌های مهم در بدن بانوان است. تخمدان عملکردهای مهمی را در بدن زنان ایفا می‌کند که می‌توان به ترشح هورمون، تخمک گذاری و محافظت از تخمک‌های ذخیره شده اشاره کرد. گاهی تخمدان‌ها وظایف خود را به درستی انجام نمی‌دهند و با مشکلاتی از قبیل تنبلی تخمدان و سرطان تخمدان رو به رو می‌شوند. در طب سنتی داروهای گیاهی برای فعال شدن تخمدان شناسایی شده است که به درمان و تقویت تخمدان‌ها کمک می‌کند. ما در این مقاله سعی داریم که گیاهان موثر برای تقویت تخمدان را به شما مثبت سبزی‌های عزیز معرفی کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

تخمدان چیست ؟

تخمدان‌ها یکی از مهم ترین اعضای بدن بانوان است که نقش مهمی در بدن ایفا می‌کند. در واقع تخمدان‌ها غدد جنسی زنانه هستند که هر کدام به وسیله یک لوله از سمت چپ و راست به بالای رحم متصل شده اند. این غدد مسئولیت سه کار را بر عهده دارند: ترشح هورمون، حفاظت از تخمک‌های ذخیره شده درون خود و آزاد کردن تخمک برای باروری.

تخمدان‌ها علاوه بر محافظت از تخمک‌ها، وظیفه تولید هورمون‌های تولید مثل زنانه یعنی استروژن و پروژسترون و کمی نیز هورمون‌هایی به نام ریلاکسین و اینهیبین را بر عهده دارد. استروژن به نمود ویژگی‌های زنانه مثل بزرگ شدن سینه، باسن و چرخه تولید مثل کمک می‌کند. پروژسترون هم یکی از هورمون‌های بسیار مهم در فرایند تولید مثل به شمار می‌آید. یکی دیگر از کار تخمدان آزاد کردن یک یا چند تخمک در هنگام قاعدگی است. به این فرایند تخمک گذاری می‌گویند.

خرید محصولات سلامت قاعدگی

بیماری ‌هایی که تخمدان را تهدید می ‌کند

اکثر مشکلات مربوط به تخمدان کیست‌ها هستند. همه خانم‌ها حداقل یک بار در طول عمر این مشکل را تجربه کرده اند. در اکثر مواقع کیست‌های تخمدان بدون علائم و درد هستند که حتی خانم اصلا متوجه کیست در تخمدانش نمی‌شود. تنبلی تخمدان یا تخمدان پلی کیستیک و سرطان تخمدان از بیماری‌های شایع مربوط به این غدد است. در ادامه ابتدا با بیماری‌ها آشنا می‌شوید و سپس داروهای گیاهی برای فعال شدن تخمدان را معرفی می‌کنیم تا از بروز بیماری‌های مربوط به تخمدان جلوگیری کنید.

تنبلی تخمدان یا تخمدان پلی کیستیک

سندرم تخمدان پلی کیستیک بیماری است که بر روی ۶ تا ۱۵ درصد زنان در سن باروری تاثیر می‌گذارد. تنبلی تخمدان نوعی عدم تعادل هورمونی در زنان است و مشخصه اصلی آن تولید بیش از حد هورمون‌های مردانه آندروژن است. این سندروم باعث ایجاد موهای زائد در بدن و جوش‌های بدن می‌شود. همچنین ممکن است سبب ایجاد کیست‌هایی در تخمدان‌ها شود و چرخه قاعدگی را بر هم ‌زند.

سرطان تخمدان

گاهی اوقات سرطانی شدن این کیست‌ها وجود دارد. گزارش‌ها حاکی از آن است که در بین هر ۷۵ نفر از خانم‌هایی که مبتلا به کیست تخمدان هستند، ممکن است یک نفر به سرطان تخمدان مبتلا شود.

معرفی داروهای گیاهی برای فعال شدن تخمدان

بهتر است برای تقویت تخمدان و درمان بیماری‌های مربوط به آن به پزشک مراجعه کنید. اما در طب سنتی داروهای گیاهی برای فعال شدن تخمدان وجود دارد که می‌توانید از آن برای بهبود، درمان و پیشگیری استفاده کنید. به وسیله این گیاهان به تخمک گذاری، تقویت میل جنسی، سلامت باروری و تقویت تخمدان‌ها کمک موثری می‌کنید.

زنجبیل

زنجبیل گیاه معجزه آسا برای تقویت تخمدان

زنجبیل یکی از گیاهان مفید برای تقویت جنسی است، بطوریکه در طب سنتی چینی زنجبیل را به عنوان یکی از نسخه‌های اصلی تقویت اسپرم و تخمک توصیه کرده اند و از آن برای تقویت باروری استفاده می‌کنند. به همین دلیل است که زنجبیل را در صدر گیاهان تقویت جنسی برای آقایان و خانم‌ها در نظر گرفته اند.

برگ گزنه موثر در تخمک گذاری

 گیاه گزنه که با نام علمی اورتیکا دیوئیکا شناخته می‌شود، دارای ویتامین‌ها و املاح معدنی مورد نیاز است. یکی از مهم ترین خواص گزنه کمک به سلامت زنان است. گزنه به بارداری و کاهش علائم پیش از قاعدگی کمک موثری می‌کند. استفاده از برگ گزنه به شما کمک کرده تا از سلامت باروری مطمئن شوید. این گیاه را می‌توانید به صورت جوشانده یا با اضافه کردن به چای میل کنید و از خواص بی نظیر آن بی نصیب نمانید.

گیاه پنج انگشت موثر در تقویت تخمدان

یکی دیگر از داروهای گیاهی برای فعال شدن تخمدان گیاه پنج انگشت است. از این گیاه برای افزایش هورمون‌های زنانه و همچنین افزایش تخمک گذاری می‌توان بهره گرفت. پنج انگشت می‌تواند به کنترل بیماری سندروم تخمدان پر کیست کمک کند.

چای سبز و تقویت تخمدان

چای سبز و تحریک تخمک گذاری

چای سبز یکی دیگر از داروهای گیاهی موثر در تقویت تخمدان است. یک آنتی اکسیدان قوی است که باعث بهبود باروری می‌شود. این گیاه هورمون جنسی گلوبولین اتصال دهنده را تحریک می‌کند و به کاهش استروژن و آندروژن کمک کرده و همچنین باعث تحریک تخمک گذاری می‌شود.

شبدر قرمز و تنظیم قاعدگی

با کمک گیاه شبدر قرمز سطح ایزوفلاون که باعث بهبود باروری در زنان می‌شود، افزایش می‌یابد. مهم ترین کار این گیاه منظم کردن زمان قاعدگی در خانم‌ها است.

تقویت تخمدان با گیاه مارچوبه

گیاه مارچوبه غنی از ویتامین c است. ویتامین سی در بدن به دلیل کاهش سطح رادیکال‌های آزاد قادر خواهد بود قدرت تولید و جنبندگی اسپرم را افزایش دهد. این گیاه به تقویت تخمدان و اسپرم کمک موثری می‌کند. یکی از ویژگی‌های این گیاه این است که با مراقبت از اسپرم‌ها از اکسید شدن آنها کمک کرده و در نتیجه باعث سلامتی بیضه در مردان می‌شود.

تعادل هورمون‌ های بارداری با گیاه مکا

گیاه مکا یا ماکا برای تعادل هورمون‌ها در سراسر جهان با افزایش باروری شناخته شده است که هم به زنان و هم مردان توصیه می‌شود. این گیاه سرشار از مواد مغذی و مواد معدنی مورد نیاز است. خانم‌ها از این گیاه در زمان قاعدگی و تخمک گذاری استفاده کنند.

پای شیر تنظیم کننده هورمون‌ های تخمک گذاری

تنظیم و دقیق بودن تاریخ عادت ماهانه از دغدغه‌های زنان بوده و برای آن‌ها امری مهم تلقی می‌شود. اگر می‌خواهید عادت ماهانه‌های منظم داشته باشید از خواص گیاه پای شیر بی نصیب نمانید. همچنین این گیاه به افزایش تخمک گذاری کمک می‌کند.

افزایش تخمک گذاری با کمک نخل اره ای

اگر شما مشکل تخمک گذاری ناشی از سندروم تخمدان پلی کیستیک دارید، استفاده از این گیاه می‌تواند یک گزینه مناسب برای درمان این سندروم باشد. بسیاری از کارشناسان طب سنتی معتقدند که برای اثرگذاری بیشتر از این گیاه به همراه گیاه پنج انگشت استفاده کنید. اگر شما با مشکلات ناشی از تخمدان پلی کیستیک مانند افزایش وزن و آکنه رو به رو هستید، این گیاه به درمان آن کمک شایانی می‌کند.

محصولات دارویی موجود در داروخانه ها

امروزه بسیاری از شرکت‌های داروسازی با بهره گیری از گیاهان دارویی موثر در تقویت تخمدان، داروهایی تولید و عرضه کرده اند که شما عزیزان با مراجعه به داروخانه می‌توانید از آنها استفاده کنید. در زیر به مواردی از این دست اشاره خواهیم کرد:

قرص روکشدار ویتاگنوس پورسینا

قرص روکشدار ویتاگنوس پورسینا از گیاه پنج انگشت که به گیاهان زنان شهرت دارد، تهیه شده است. این گیاه با داشتن ترکیبات موثر باعث تعادل هورمون‌های زنان و رفع اختلالات آن می‌شود. این دارو صد درصد گیاهی است و برای رفع تنبلی تخمدان، رفع اختلالات پیش از قاعدگی، رفع عوارض یائسگی و تنظیم هورمون‌های زنانه استفاده می‌شود.

قرص روکشدار ویتاگنوس پورسینا

خرید قرص روکشدار ویتاگنوس پورسینا


قرص فمودین دینه

قرص فمودین دینه

خرید قرص فمودین دینه


قرص اگنوگل گل دارو

قرص اگنوگل گل دارو حاوی عصاره خشک میوه گیاه پنج انگشت است که به صورت سنتی در بهبود عوارض یائسگی، گر گرفتگی، درمان اختلالات قاعدگی، درمان اختلالات قبل از قاعدگی و تقویت تخمدان‌ها استفاده می‌شود.

قرص اگنوگل گل دارو

خرید قرص اگنوگل گل دارو

نتیجه گیری

کاهش ذخیره تخمدان و تخمک گذاری زمانی اتفاق می‌افتد که تخمدان‌های زن توان تولید مثل را ندارند و این امر سبب ناباروری می‌شود. طب سنتی راهکارهای عملی برای این مشکل را بررسی کرده و در این مقاله به شما بهترین داروهای گیاهی برای فعال شدن تخمدان را معرفی کرده ایم. شما با استفاده از این داروهای گیاهی می‌توانید به تقویت اسپرم و تخمک، افزایش میل بارداری و افزایش میل جنسی کمک کنید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۱۲۹ میانگین: ۳.۷]

پست های مرتبط

20 نظرات
 1. مینا می گوید

  سلام روز بخیر، خسته نباشید
  من حدود چهارساله که صورتم پر از موهای ضخیم شده، به طوری که مجبورم هر هفته، دو دفعه صورتم رو اصلاح کنم، ۱۸ سالمه اضافه وزن هم دارم، امکان داره بخاطر تنبلی تخمدان باشه؟ چه مدت باید این داروهای گیاهی که پیشنهاد دادین رو مصرف کنم تا به حالت عادی برگرده صورتم.؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   به متخصص غدد مراجعه نمایید.

  2. سهیلا می گوید

   شربت گیاهی ساپوزکس من گرفتم خوب بود

 2. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشید
  من تنبلی تخمدان دارم و تو همین سایت اسم این ویتاکنوس رو شنیدم و خریدم شرو به مصرف کردم یعنی واقعا نتیجه خواهم گرف و در چه مدت زمانی؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در صورت تشخیص تنبلی تخمدان توسط پزشکT قاعدتا ایشان برای شما داروی مورد نظر را تجویز کرده اند.زیر نظر پزشک می توانید آن را استفاده نمایید. اما با برخی داروهای اعصاب و روان تداخل دارد در صورت استفاده تداخل ان را چک نمایید.

 3. مریم می گوید

  سلام من ۳۸سالمه و المان زندگی میکنم و مشکل کوچکی فولیکول تخمدان دارم تونستم اینجا کپسولهای پنج انگشت یام وحشی و نخل اره ای رو تهیه کتم ولی آیا نخل اره ای برای تقویت اسپرم نیست ؟ لطفا راهنمایی کنید که چه موقع استفاده کنم قبلا پریود بعداز پریود یا هرروز تا چند ماه ممنون میشم نگرانم که اشتباه استفاده کنم بدتر بشم یعنی هرمون ها به هم بریزه یا تخمگذاری صورت نگیره
  با سپاس مریم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تاثیر قطعی داروهای گیاهی در درمان بیماری ها اثبات شده نمی باشد. اما به عنوان پیشگیری و یا درمان علائم خفیف موثرند.

 4. لیلا می گوید

  سلام من یک سال هست ازدواج کردم پلی کیست و تنبلی تخمدان دارم چیکار کنم برطرف بشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر وجود موارد فوق توسط پزشک متخصص تشخیص داده شده است قطعا داروی مناسب را برای شما تجویز نموده اند. در این شرایط مصرف داروهای گیاهی چندان کمکی نمی کند.

 5. طوبا می گوید

  سلام من تخمدانم ضعیفه هرچقدم دارومصرف میکنم تاثیری نداره لطفاراهنمایی کنید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   منظور خود از تخمدان ضعیف را بیان نمایید.

 6. shakila می گوید

  سلام من دوساله اقدام کردم فولیکولام خیلییی پاینه با هیچی بالا نمیره چکار کنم چی بخورم قرص امپول یا دمنوش گیاهی تورخدا کمکم کنید 😫

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تجویز دارو در این زمینه به عهده ی متخصص زنان می باشد که احاطه ی کافی بر دارو ها داشته و در جریان شرایط شما از نظر سوابق، نتایج ازمایشات و … هستند.

 7. نیکتا می گوید

  سلام من ۱۷ سالمه تنبلی تخمدان دارم و هربار رفتم دکتر بهم قرص متفورمین داده موقع مصرف دارو حالت تهوع شدید میگیرم ولی بازم مصرف میکنم ولی من توی یکی از این سایت ها دیدم که قرص کلومیفن برای تنبلی تخمدان خوبه میخواستم بدونم که میتونم استفاده کنم و اگه میتونم باید چطور مصرف کنم لطفاً راهنماییم کنید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   متفورمین بهتر است بعد از غذا استفاده شده و دوز آن به آهستگی و در عرض چند هفته بالا رود اما در صورت ادامه ی علائم با پزشکتان مشورت نمایید تا در صورت صلاحدید داروی دیگری را جایگزین نمایند.
   اگر صرفا مشکل کیست در تخمدان داشته و قصد بارداری هم ندارید کلومیفن انتخاب مناسبی نیست.

 8. نیکتا می گوید

  سلام من ۱۷ سالمه تنبلی تخمدان دارم و هربار رفتم دکتر بهم قرص متفورمین داده موقع مصرف دارو حالت تهوع شدید میگیرم ولی بازم مصرف میکنم ولی من توی یکی از این سایت ها دیدم که قرص کلومیفن برای تنبلی تخمدان خوبه میخواستم بدونم که میتونم استفاده کنم و اگه میتونم باید چطور مصرف کنم لطفاً راهنماییم کنید

 9. fatmeabasi1366@gmail.com می گوید

  سلام من دکتر بهم گفته تخمک اهدایی بگیر میشه کمکم کنید راهلی

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   سوالتان در چه زمینه ایست؟

 10. بیشتر بختیاری هستن روشنفکر و عاقل می گوید

  ب منم گفته طب سنتی رو امتحان کردی؟

 11. جانان می گوید

  سلام انشاالله که ی درمان قطعی برای تنبلی تخمدان بیاد هممون راحت شیم از بس این دکتر و اون دکتر رفتیم خسته شدیم
  داروهای گیاهی و تجربه کردم پیش چندتا دکتر رفتم ی مدت هم کلا خسته شدم از بس دارو استفاده کردم ولی متاسفانه موهای ضخیم و ریزش مو گرفتم و دوباره شروع به درمان کردم ولی با این همه تجربه که همه چیو امتحان کردم فقط و فقط( ورزش و لاغری و تغذیه)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :