انواع مرطوب کننده پوست

0 528

انواع مرطوب کننده پوست

مرطوب کننده پوست جز محبوب ترین نوع محصولات مراقبتی از پوست است که تقریبا تمامی افراد به ویژه خانم ها از نحوه فایده رسانی آن اطلاع دارند.

فرقی نمی‌ کند پوست‌ صورت و بدن شما خشک، چرب یا ترکیبی است، چرا که کرم های نرم‌ کننده روند فرسایشی پوست را به تعویق انداخته و از پوست در برابر تغییرات ناگهانی آب و هوا محافظت می‌کنند.

خشکی پوست در طولانی مدت سبب چین و چروک پوست می گردد، استفاده مستمر از محصولات مرطوب کننده پوست به پوست صورت و بدن رطوبت رسانده و موجب حفظ نشاط آن می گردد.

مرطوب کننده پوست

یک مرطوب کننده خوب علاوه بر حفظ رطوبت لایه خارجی پوست (اپیدرم) سبب رطوبت بخشی از لایه‌های درونی پوست به لایه بیرونی پوست می‌شود. ترکیبات کلیدی و مهم که سبب حفظ رطوبت پوست می‌شوند، عبارتند از: وازلین، روغن معدنی، لانولین و دای‌متیکون، موادی مانند گلیسیرین، پروپیلن، پروتئین، اوره و ویتامین‌ها سبب جذب آب به سمت لایه‌های خارجی پوست می‌شوند. برخی از مرطوب‌کننده‌های پوست حاوی آلفاهیدروکسی اسید (AHA) هستند که به پاکسازی پوست از سلول‌های شاخی شده و مرده کمک می‌کنند، همچنین مرطوب‌کننده‌هایی که حاوی AHA می‌باشند، برای پوست‌های خشک مناسب هستند.

بهترین مرطوب کننده پوست

بهترین مرطوب کننده پوست باید دارای ترکیبات زیر باشد: لانولین، گلیسیرین و وازلین.گلیسیرین نسبت به لانولین احتمال آلرژی‌زایی کمتری دارد. توصیه می‌شود مرطوب کننده‌ای را خریداری کنید که تولید شرکت‌ها و برندهای معتبر باشد.

بهتر است مرطوب کننده ای را انتخاب کنید که دارای SPF بوده و اثر حفاظتی ضدآفتاب هم داشته باشد.

بهترین زمان مصرف مرطوب کننده پوست

بهترین زمان مصرف این محصولات پس از شست و شوی صورت و استحمام است. زمانی که پوستتان تمیز است، مقداری از کرم مرطوب کننده را بر روی پوست به خوبی ماساژ دهید. بهتر است اگر پوست خیلی خشکی دارید از انواع قوی مرطوب کننده ها و اگر پوست چربی دارید تنها از نوع آبرسان استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.