مجله مثبت سبز

سریع ترین راه لاغری شکم و پهلو

5/5 - (2 امتیاز)

چاقی در هر فرد متفاوت است، برخی از افراد به صورت یکنواخت و برخی دیگر در قسمت‌های خاصی از بدن دچار اضافه وزن و چاقی هستند؛ در چاقی موضعی بخش‌های مختلف بدن شاهد تجمع چربی می‌باشد. بسیاری از افراد برای لاغری و جلوگیری از تجمع چربی به مصرف قرص لاغری...

سریع ترین راه لاغری شکم و پهلو

چاقی در هر فرد متفاوت است، برخی از افراد به صورت یکنواخت و برخی دیگر در قسمت‌های خاصی از بدن دچار اضافه وزن و چاقی هستند؛ در چاقی موضعی بخش‌های مختلف بدن شاهد تجمع چربی می‌باشد. بسیاری از افراد برای لاغری و جلوگیری از تجمع چربی به مصرف قرص لاغری روی می‌آورند.

بیشتر افراد در سراسر جهان از چاقی شکم و پهلو رنج می‌برند به همین دلیل به دنبال سریع‌ ترین راه لاغری شکم و پهلو هستند؛ اگر شما هم جزو افرادی هستید که از چاقی شکم و پهلو رنج می‌برید مطالعه این مقاله برای شما واجب است؛ در این مقاله قصد داریم علل چاقی شکم و پهلو، تمرینات مفید برای لاغری شکم و پهلو و اهمیت لاغری شکم و پهلو را مورد بررسی قرار دهیم.

تجمع چربی ها در شکم و پهلو

قبل از پرداختن به لاغری شکم و پهلو بهتر است نحوه تجمع چربی‌ها در شکم و پهلو را مورد بررسی قرار دهیم. در واقع انسان کالری مورد نیاز بدن خود را از مصرف مواد غذایی به دست می‌آورد؛ کالری یعنی انرژی حاصل از مصرف مواد‌غذایی که بدن برای سوخت و ساز  به آن نیاز دارد.

هر ماده غذایی که انسان در طول شبانه روز آن را مصرف می‌کند، کالری و انرژی مشخصی را به بدن انسان منتقل کرده و  بدن کالری مورد نیاز را دریافت و سپس مازاد آن را به صورت چربی در بدن ذخیره می‌کند؛ زمانی که میزان کالری دریافتی از طریق بدن زیاد شود، بخش‌های مختلف بدن همچون پهلو و شکم دچار اضافه وزن و چاقی می‌شوند.

Antifat
کپسول آنتی فت دوبیس (قرص لاغری)
قیمت: 516.000 تومان
قیمت با تخفیف:416.000 تومان
Antifat
کپسول آنتی فت دوبیس (قرص لاغری)
قیمت اصلی: 516.000 تومان
قیمت با تخفیف: 416.000 تومان

از آنجایی که محل ذخیره چربی‌ها شکم و پهلو می‌باشد به همین دلیل بیشتر افراد به چاقی شکم و پهلو مبتلا شده و به دنبال لاغری شکم و پهلو هستند، این چاقی موضعی علاوه بر عوارضی که بر سلامت جسم می‌گذارد در ظاهر و تناسب اندام فرد نیز تغییرات ناخوشایندی را ایجاد می‌کند.

تجمع چربی در ناحیه شکم و پهلو

چرا لاغری شکم و پهلو اهمیت دارد؟

مهم‌ترین سیستم‌های بدن انسان که برای ادامه حیات ضروری می‌باشند در قسمت شکم و پهلو واقع شده‌اند. هنگامی که بافت چربی ارگان های مهم بدن همچون سیستم گوارشی و … را احاطه کند میزان عملکرد صحیح این سیستم ها کاهش یافته و به سلامت انسان آسیب می‌زند.

با اطمینان می‌توان چربی شکم و پهلو را جزو بدترین نوع چربی دانست زیرا به سلامت دستگاه گوارش آسیب فراوانی وارد می‌کند به همین دلیل افراد باید برای کاهش چربی موضعی در ناحیه شکم و پهلو اقداماتی را انجام دهند که در ادامه مقاله به ذکر آنها می‌پردازیم.

علل چاقی در ناحیه شکم و پهلو

مهمترین علل چاقی شکم و پهلو در افراد مختلف به شرح زیر می‌باشد:

 • عوامل وراثتی و ژنتیکی از سوی خانواده
 • رژیم غذایی ناسالم و سرشار از کربوهیدرات و چربی
 • مصرف فراوان الکل
 • عدم فعالیت بدنی و تمرینات ورزشی در حد مناسب
 • استرس، اضطراب و مشکلات روانی
 • عدم خواب کافی و با کیفیت
 • استعمال دخانیاتی همچون سیگار
پیشنهاد می‌دهیم این مقاله را مطالعه نمایید: لاغری شکم و پهلو در یک ماه شدنی تر از آنچه که فکر می کنید

چرا زنان بیشتر از مردان دچار چربی شکم و پهلو می‌شوند؟

خانم‌ها در زندگی خود به دلیل دوران بارداری بیشتر از مردان در معرض تجمع چربی در شکم و پهلو قرار می‌گیرند، در واقع در دوران بارداری به دلیل محافظت از جنین چربی‌ها در شکم و پهلو افزایش یافته و موجب چاقی در این ناحیه می‌شود.

چربی‌هایی که در پهلو و شکم تجمع پیدا می‌کنند به عنوان چربی‌های زیر پوستی و سمج شناخته می‌شوند زیرا آب کردن آنها کار دشواری می‌باشد؛ تمامی افراد با اندازه گرفتن دور کمر خود می‌توانند نوع چربی ذخیره شده در شکم پهلو را تشخیص دهند. اگر دور کمر در خانم‌ها بیشتر از ۸۹ سانت و در آقایان بیشتر از ۱۰۲ سانت باشد، نشانه ای از چربی اضافی احشایی است.

چربی احشایی بسیار خطرناک بوده و سیستم‌های داخلی بدن را احاطه می‌کند که منجر به آسیب‌های شدید به بدن و ارگان های ضروری همچون بیماری‌های قلبی و عروقی و آسیب به دستگاه گوارش می‌شود، از آنجایی که این نوع چربی از نظر متابولیکی فعال است سریعتر می‌توان آن را به واسطه تمرینات ورزشی منظم از بین برد.

هنگامی که افراد دوره کاهش وزن خود را شروع کنند و با کمک رژیم غذایی و ورزش قصد لاغری شکم و پهلو را داشته باشند، چربی‌های احشایی که در شکم و پهلو قرار گرفته‌اند سریع‌تر از چربی‌های زیر پوستی آب می‌شوند.

سریع ترین راه لاغری شکم و پهلو

امروزه به دلیل مشغله کاری بسیاری از افراد زمان کافی برای تمرینات ورزشی و یا حتی رژیم غذایی سالم را ندارند به همین دلیل به دنبال سریع‌ترین راه لاغری شکم و پهلو می‌باشند، بسیاری از افراد برای لاغری از انواع رژیم‌ها سخت و محدود کننده استفاده می‌کنند که از نظر متخصصان تغذیه به هیچ وجه درست نیست.

برخی از افراد از انواع جراحی‌ها برای کاهش وزن و لاغری شکم و پهلو استفاده می‌کنند که جزو سریع‌ترین روش‌های ممکن برای لاغری شکم و پهلو می‌باشد اما عوارض شدیدی را نیز به همراه دارد؛ عمل‌هایی همچون لیپوساکشن، لیفتینگ، اسلیو معده و … به دلیل تهاجمی بودن و عوارض شدید به هیچ عنوان برای لاغری شکم و پهلو پیشنهاد نمی‌شود.

  لیپوساکشن

نکات طلایی در مورد سریعترین راه لاغری شکم و پهلو

در این قسمت از مقاله به نکاتی در رابطه با سریعترین راه لاغری شکم و پهلو می‌پردازیم که رعایت هر یک از آنها شما را یک گام به لاغری شکم و پهلو نزدیک می کند، این نکات طلایی عبارتنداز:

دریافت محدود کالری برای لاغری شکم

در ابتدا به منظور سریعترین راه لاغری شکم و پهلو برای مصرف مواد غذایی لیستی از کالری آنها را تهیه نمایید و به مدت یک هفته از این لیست استفاده کنید تا کالری دریافتی مورد نیاز بدن خود را تنظیم نمایید؛ در این مدت نیازی به رژیم غذایی خاصی نیست و بهتر است مواد غذایی روزانه را به صورت معمول مصرف نمایید، لیست کالری فواید زیادی برای شروع رژیم غذایی دارد؛ فواید کالری شماری عبارتنداز:

 • لیست کالری شما را از میزان کالری دریافتی روزانه آگاه می‌کند و می‌توانید بعد از تشخیص مواد غذایی با کالری بالا آن را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
 • با تهیه این لیست می‌توانید مقدار وعده‌های غذایی، کالری انواع تنقلات، مایعات و نوشیدن‌هایی که در طول روز میل می‌کنید و … را مورد بررسی قرار دهید تا در هنگام شروع رژیم غذایی به مشکل عدم آگاهی از کالری برخورد نکنید.
 • مطالعات نشان داده افرادی که در طول رژیم غذایی از لیست کالری استفاده می‌کنند و به صورت مداوم میزان کالری دریافتی روزانه خود را چک می‌کنند نسبت به سایر افراد در لاغری شکم و پهلو موفق‌ترند.

وعده های غذایی محدود

بهتر است برای لاغری شکم و پهلو تعداد وعده‌های غذایی خود را به حداقل برسانید. به یاد داشته باشید اگر شما در روز کالری کمتری دریافت کنید بدنتان شروع به سوزاندن چربی‌های اضافه کرده و شما را یک قدم به لاغری شکم و پهلو نزدیک می‌کند؛ در ادامه مهم‌ترین نکات دریافت کالری روزانه را شرح داده‌ایم؛ این نکات عبارتنداز:

 • کاهش تعداد وعده‌های غذایی کمک زیادی به محدود کردن کالری و در نتیجه لاغری شکم و پهلو می‌کند.
 • برای محاسبه دقیق‌تر کالری مصرفی روزانه می‌توانید از ترازوی دیجیتالی استفاده نمایید، به یاد داشته باشید که در اندازه‌گیری چشمی غذاها و میزان کالری آنها ممکن است خطا رخ دهد.
 • بهتر است در هر وعده از رژیم غذایی به میزان پروتئین، غلات، سبزیجات، حبوبات و … توجه نمایید تا یک رژیم غذایی سالم داشته باشید.
 • بهتر است در این دوره خوردن نوشیدنی‌های پرکالری همچون شیر پرچرب، آبمیوه، چای شیرین، قهوه پر شکر ، نوشابه انرژی زا و هات چاکلت را به حداقل برسانید زیرا مصرف این نوشیدنی‌های پرکالری شماره یک قدم از هدفتان دور می‌کند.
 • برخلاف نوشیدنی‌هایی که در نکته قبل مصرف آنها منع شد، بهتر است در این دوره از مصرف آب، چای و قهوه‌های تلخ بدون کافئین غافل نشوید.

آمادگی جسمانی

برای لاغری شکم و پهلو علاوه بر رژیم غذایی تمرینات ورزشی و آمادگی جسمانی نیز دارای اهمیت فراوانی بوده و روند کاهش وزن و سوزاندن چربی را تسریع می‌بخشد، به یاد داشته باشید که تمرینات ورزشی در این دوره باید با لذت انجام شود زیرا در صورت زجرآور بودن نتیجه عکس دارد.

بر اساس اعلام مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها، تمامی افراد باید در طول هفته به مدت ۱۵۰ دقیقه فعالیتی انجام دهند که ضربان قلب آنها را به صورت متوسط افزایش دهد و به همین دلیل پیشنهاد می شود پیاده روی روزانه را فراموش نکنید.

در صورتی که زمان کافی برای رفتن به باشگاه و انجام تمرینات به صورت اختصاصی و زیر نظر مربی را ندارید، می‌توانید برخی از حرکات را به صورت روزانه در منزل تمرین کنید تا در کنار رژیم غذایی روند لاغری شکم و پهلو را افزایش دهید، در ادامه مقاله به ذکر برخی از تمرینات برای لاغری در ناحیه شکم پهلو می‌پردازیم؛ این تمرینات عبارتنداز:

اسکات؛ ورزشی برای لاغری شکم

 • در مرحله اول پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید دست‌ها را به سمت جلو بکشید به طوری که کف دست روبروی زمین قرار گیرد.
 • در مرحله دوم بیشترین وزن خود را در قسمت پاشنه پا تنظیم کرده و به نحوی بنشینید که انگار قصد نشستن بر روی صندلی را دارید.
 • در مرحله سوم باسن خود را به سمت عقب هل دهید و تا جایی که می‌توانید موازی ران‌ها به سمت زمین بیایید.
 • در مرحله بعد در همان حالت قبلی یک ثانیه توقف کرده و سپس به صورت آهسته به نقطه شروع برگردید، این حرکت را مجددا تکرار نمایید.

ورزش اسکات برای لاغری

ساید هیپ رایز

 • برای انجام این تمرین در ابتدا به پهلو دراز کشیده و پاهای خود را بر روی هم قرار دهید.
 • در مرحله دوم دستی که به زمین نزدیک است را زیر سر و دست دیگر را در راستای پهلو به سمت پا قرار دهید.
 • در مرحله بعد پاها را صاف نگه داشته و آنها را در راستای مستقیم بالا ببرید و پس از چند ثانیه آن را به حالت قبلی برگردانید؛ بهتر است این حرکت را چندین بار انجام داده و هر بار برای جلوگیری از خستگی سمت پهلو خود را تغییر دهید.

شکم وی اپ برای لاغری شکم

 • برای انجام این تمرین که تاثیر فراوانی در قسمت فوقانی، تحتانی و میانی شکم می‌گذرد به صورت طاق باز روی زمین دراز کشیده و حالتی که پاها در راستای بدن قرار گرفته اند، دست ها را با بالای سر بر روی زمین قرار دهید.
 • در مرحله بعد تا جایی که امکان دارد دست و پای خود را به سمت بالا حرکت دهید و با نوک انگشتان دست، نوک پاهای خود را لمس کنید و پس از چند ثانیه به حالت قبل بازگردید؛ بهتر است این حرکت را روزانه ۱۵ بار تکرار نمایید تا شاهد تاثیرات فوق العاده آن باشید.

قوی‌ترین قرص چربی سوزی شکم و پهلو

در این قسمت از مقاله سعی داریم به مقایسه و بررسی قوی‌ترین قرص‌های لاغری پهلو و شکم بپردازیم. استفاده از مکمل های چربی سوزی و ال کارنیتین در میان ورزشکاران و بدنسازان بسیار مرسوم است، کپسول ال کارنیتین یکی از قرص های لاغری و چربی سوزی به شمار می‌رود که در میان ورزشکاران طرفداران زیادی دارد در ادامه به معرفی سایر قرص های چربی سوزی می پردازیم؛ جدول تنظیم شده در پایین میزان رضایت مصرف کنندگان، نحوه مصرف، تعداد و ترکیبات این قرص ها را نمایش می‌دهد.

جدول بررسی و مقایسه قوی‌ترین قرص لاغری شکم و پهلو

نام محصول تعداد ترکیبات نحوه مصرف نظرات
کپسول آبستاپ کارن 60 ال کارنیتین

چای سبز

کافئین

روزانه 3 عدد کپسول عالی
کپسول فت برنر اونسن 60

عصاره چای

کافئین

2 عدد قبل از ناهار

2عدد بعد از شام

خوب
کپسول فت فری فانتوم نوتریشن 90 ترکیبات گیاهی روزانه 2 عدد کپسول عالی
کپسول ترمو اسلیم آمیتیس نیک دارو 60 نیاسین

ترکیبات گیاهی

روزانه 2 عدد کپسول خوب

 

پیشنهاد می‌دهیم این مقاله را مطالعه کنید: معرفی بهترین قرص چربی سوز قوی شکم و پهلو

کلام پایانی در مورد سریعترین راه لاغری شکم و پهلو

در این مقاله از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز سریع ترین راه لاغری شکم و پهلو را مورد بررسی قرار دادیم و متوجه شدیم که در کنار مصرف قرص لاغری، رژیم غذایی و تمرینات ورزشی نیز بسیار مفید است؛ در انتهای مقاله به معرفی قوی‌ترین قرص‌های چربی سوزی پهلو و شکم اشاره کردیم و آنها را با تنظیم جدول به صورت کامل مورد بررسی قرار دادیم.

همانگونه که در مقاله ذکر شد چاقی شکم و پهلو به علل مختلفی بروز پیدا می‌کند که برخی از آنها قابل کنترل و برخی دیگر همچون علل ژنتیکی و وراثتی غیر قابل کنترل هستند؛ اما جای هیچ نگرانی نیست زیرا امروزه علاوه بر رژیم غذایی و تمرینات ورزشی می‌توان از برخی انواع مکمل بدنسازی که در لاغری و چربی سوزی تاثیرگذار هستند، استفاده کرد تا روند لاغری تسهیل شود.

شاید برای شما جذاب باشد
بهترین زمان مصرف قرص پیگمنتا
آیا قرص ویتامین C باعث سقط جنین می شود ؟
شادابی پوست
غذاهایی که باعث شادابی پوست می شوند
مواد خوراکی تاثیرگذار در رابطه جنسی
مواد خوراکی تاثیرگذار در رابطه جنسی
بایدها و نبایدها درباره سینوزیت
بایدها و نبایدها درباره سینوزیت
عواملی که مانع داشتن سیکس پک شکمی است
عواملی که مانع داشتن سیکس پک شکمی است
تگ ها: لاغری
آرزو اسماعیلی
تولید محتوا کردن، یعنی خلق پیام‌هایی که قرار است با یک سری آدم ارتباط برقرار کنند. در تلاشم خالق خوبی باشم…
بحث و تبادل نظر
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
mori
mori

بسیار عالی و جذاب نوشته شده بود