معرفی چند کرم ضد لک قوی ایرانی و خارجی


2 573

آیا می‌دانستید بهترین زمان برای درمان لک‌های صورت و بدن، فصل پاییز است؟ برای از بین بردن لک راه‌های مختلفی وجود دارد که یکی از ساده‌ترین آنها استفاده از کرم ضد لک است. در کرم‌های ضد لک اصولا از ترکیبات لایه‌برداری استفاده می‌شود که در محو کردن نقاط تیره پوست موثر هستند. در این مقاله شما را با چندین کرم ضد لک قوی ایرانی و کرم ضد لک قوی خارجی آشنا خواهیم کرد که همه آنها در زمره بهترین‌ها جای دارند.

کرم ضد لک چیست و چگونه عمل می کند ؟

کرم ضد لک محصولی است که با کم‌رنگ کردن لک‌های پوستی به محو شدن آنها کمک کرده و از بروز لک‌های جدید نیز پیشگیری به عمل می‌آورد. در این کرم‌ها معمولا از ترکیباتی همچون هیدروکینون، AHA و ویتامین C استفاده می‌شود. استفاده از کرم‌های ضد لک معمولا موجب می‌شود تا رنگ پوست نیز کمی روشن‌تر از قبل به نظر بیاید. البته تاثیر کرم ضد لک در از بین بردن لک‌ها تا حدود زیادی به غلظت مواد بکار رفته در کرم بستگی دارد. به این نکته نیز باید دقت داشت که لک‌های پوستی بر اثر عوامل مختلفی مثل آفتاب، افزایش سن، مشکلات هورمونی و … ایجاد می‌شوند. بنابراین بهتر است پزشک تعیین کند که چه نوع درمانی برای از بین بردن لک‌ها موثرتر از بقیه خواهد بود. در برخی موارد تنها استفاده از کرم روشن کننده پوست کفایت نخواهد کرد.

 کرم ضد لک قوی خارجی

ترکیبات موجود در کرم های ضد لک

پیش از معرفی ضد لک قوی ایرانی و خارجی بهتر است کمی با ترکیبات موجود در کرم‌های ضد لک آشنا شوید:

 • هیدروکینون، آربوتین و آزلائیک اسید ترکیباتی هستند که سلول‌های رنگ‌ساز پوست را از بین می‌برند.
 • کوجیک اسید به سلول‌های رنگ‌ساز پوست مواد لازم برای ایجاد رنگ را نمی‌رساند.
 • عصاره شیرین بیان تنها برای از بین بردن لک‌هایی می‌تواند استفاده شود که خیلی پررنگ نیستند.
 • رزورسینول مانع از تولید رنگ در پوست می‎‌شود و قادر است لک‌های قهوه‌ای و تیره را نیز از بین ببرد.

معرفی بهترین کرم ضد لک قوی ایرانی

در اینجا بهترین کرم‌های ضد لک ایرانی را به شما معرفی خواهیم کرد و در قسمت بعدی نیز به معرفی کرم ضد لک قوی خارجی خواهیم پرداخت:

کرم ضد لک و روشن کننده سینره

عصاره شیرین بیان، آلفا هیدروکسی اسید، ویتامین C و برخی روغن‌های گیاهی ترکیبات موثر موجود در کرم ضد لک سینره را تشکیل می‌دهند. استفاده از این کرم با کاهش میزان ملانین در پوست سبب روشن شدن لک‌های پوستی می‌شود. این محصول با داشتن ویتامین‌های E، A و C به بازسازی و تقویت پوست کمک کرده و با دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی آسیب رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌نماید. کرم ضد لک سینره همچنین تولید کلاژن در بدن را نیز تحریک نموده و پوستی شاداب‌تر بوجود خواهد آورد. لک‌هایی که بر اثر قرار گرفتن زیاد زیر نور خورشید ایجاد می‌شوند و همچنین لک‌های مربوط به افزایش سن و بارداری را با استفاده از این کرم می‌توان به راحتی برطرف کرد. این کرم ضد لک فاقد هیدروکینون است.

 ضد لک سینره

سینره

کرم روشن کننده سی گل

این کرم به عنوان کرم ضد لک قوی ایرانی حاوی هیدروکینون بوده و برای انواع مختلف پوست قابل استفاده است. آلفا هیدروکسی اسید (AHA) و ویتامین ث دیگر ترکیبات موثر موجود در این کرم را تشکیل می‌دهند. در این کرم روشن کننده از هیدروکینون ۲ درصد و AHA به میزان ۱۰% استفاده شده است. لک‌های ناشی از افزایش سن، آفتاب و بارداری را با استفاده از کرم روشن کننده سی گل به راحتی می‌توان کمرنگ کرد. هر شب به مدت ۴ الی ۶ هفته از این محصول استفاده کنید تا اثرات نتایج‌بخش آن را ببینید. در زمان استفاده از این کرم حتما در طی روز از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید.

 کرم روشن کننده سی گل

 سی گل

سی گل یک کرم دیگر به نام کرم روشن کننده گیاهی حاوی آربوتین سی گل نیز دارد که به جای هیدروکینون در آن از ترکیبات گیاهی استفاده شده است.

کرم روشن کننده قوی ملالیفت درمالیفت

اگر پوست شما به درمان‌های مختلف برای از بین بردن لک جواب نداده است، بد نیست کرم روشن کننده قوی ملالیفت درمالیفت را امتحان کنید. این کرم قوی‌ترین ترکیبات روشن کننده را داشته و لک‌های مقاوم به درمان را که بر اثر نور خورشید، افزایش سن و بارداری به وجود آمده‌اند، بهبود می‌بخشد. با بکارگیری از این کرم همچنان می‌توانید به حفظ شادابی و طراوت پوست خود نیز کمک کنید. ۲ بار در روز باید از کرم ضد لک درمالیفت استفاده شود تا درمان موفقیت‌آمیز باشد.

 روشن کننده درمالیفت

کرم ضد لک قوی خارجی

کرم روشن کننده هیدروکینون مدیلن

این کرم علاوه بر اینکه روشن کننده است، موجب لایه‌برداری از پوست شده و با افزایش تولید کلاژن به جوان‌سازی پوست نیز کمک می‌کند. کرم روشن کننده مدیلن حاوی ویتامین سی و آلفا هیدروکسی اسید بوده و خاصیت ضد لک دارد. هر نوع پوستی که داشته باشید می‌توانید از این کرم استفاده نمایید. این محصول در واقع لایه‌برداری ملایم از پوست انجام می‌دهد و غیر کومدون‌زا بوده و در پوست‌های چرب و مستعد آکنه نیز مشکلی را ایجاد نمی‌کند. این کرم فقط شب‌ها باید استفاده شود اما اگر پزشک تجویز کند، یک‌بار صبح نیز باید مورد استفاده قرار گیرد.

 مدیلن

کرم ضد لک مدیلن

کرم ضد لک و روشن کننده صورت فیس دوکس

این کرم حاوی AHA بوده و حتی کک و مک را نیز می‌تواند کمرنگ کند. علاوه بر این استفاده از این محصول می‌تواند در محو کردن انواع دیگر لک مثل لک‌های بارداری و افزایش سن نیز موثر باشد. روی پوست صورت و گردن می‌توانید کرم ضد لک فیس دوکس را استفاده کنید. دستور مصرف این کرم روزانه ۲ بار است اما در کسب نتیجه باید صبور باشید و همچنان به درمان ادامه دهید تا نتایج ثمربخش استفاده از این کرم برایتان نمایان شود. این کرم در دسته کرم‌های ضد لک غیر هیدروکینونی قرار می‌گیرد که برای رفع تیرگی‌های پوست از ترکیبات موثر دیگری در آن استفاده شده است.

 فیس دوکس

 فیس دوکس بهترین کرم ضد لک ایرانی

به جز موارد ذکر شده کرم ضد لک صمیم نیز یک ضد لک قوی ایرانی است که با داشتن آربوتین و ترکیبات گیاهی قادر است انواع لک را از بین ببرد و طرفداران زیادی نیز دارد.

معرفی کرم ضد لک قوی خارجی

در میان کرم‌های ضد لک و روشن‌کننده خارجی بهترین‌هایی که می‌توان معرفی کرد، شامل موارد زیر است:

کرم ضد لک و روشن کننده ژاک آندرل پاریس

با استفاده از این کرم هم می‌توانید لک‌های پوستی را کاهش دهید و هم از بروز لک‌های جدید پیشگیری نمایید. آربوتین ، ویتامین E و ویتامین C ترکیبات موثر موجود در ضد لک ژاک آندرل را تشکیل می‌دهند. اگر برای درمان لک‌های خود از لیزر استفاده کرده‌اید، جهت تکمیل درمان می‌توانید از این محصول کمک بگیرید. رطوبت‌رسانی به پوست و پیشگیری از پیری زودرس نیز از دیگر مزایای استفاده از ضد لک ژاک آندرل است. این کرم روی لک‌های حاملگی، کک و مک، لک‌های پیری و لک‌های ناشی از قرارگیری زیر نور آفتاب موثر است.

 کرم ضد لک قوی خارجی ژاک آندرل

ژاک آندرل

کرم روشن کننده و ضد لک درماگور

اگر به دنبال بهترین ضد لک خارجی هستید، یکی دیگر از گزینه‌های موجود برای شما کرم روشن کننده و ضد لک درماگور است که لک‌های ناشی از آفتاب، بارداری، افزایش سن و جای جوش را کاهش می‌دهد. این کرم حاوی شی باتر و عصاره‌های گیاهی بوده و خاصیت لایه‌برداری و همچنین محافظت از پوست در برابر نور خورشید را نیز دارد. این کرم که ساخت کشور فرانسه است، خاصیت ضد التهابی داشته و همزمان لک‌های پوستی را نیز محو می‌کند. روزانه ۲ بار باید از این کرم استفاده شود.

 درماگور

کرم ضد لک قوی خارجی

کرم روشن کننده اریکه

یک کرم ضد لک قوی خارجی که ساخت کشور فرانسه است، کرم روشن کننده اریکه بوده که لک‌های ناشی از آفتاب و تغییرات هورمونی را به خوبی درمان می‌کند. این کرم با جلوگیری از اثر آنزیم تیروزیناز و پیشگیری از آزاد شدن ملانوزوم‌ها به بهبود لک‌های پوستی پرداخته و برای انواع پوست مناسب است. کرم ضد لک اریکه همچنین دارای خاصیت مرطوب‌کنندگی و ضد التهابی بوده و حتی در دوران بارداری نیز می‌توان آن را مورد استفاده قرار داد. هر صبح و شب روی پوست تمیز و خشک باید از این کرم استفاده نمایید.

 کرم ضد لک اریکه

 ضد لک قوی اریکه

از دیگر کرم‌های ضد لک قوی خارجی می‌توان به ژل ضد لک و روشن کننده کوجیکول پلاس سسدرما ، کرم ضد آفتاب و ضد لک لیراک +SPF50 مدل سانی فیک و کرم ملاسکرین دپیگمنتانت دوکری اشاره کرد که البته شاید به سختی بتوانید آنها را در بازار بیابید.

سخن پایانی

در این مطلب به معرفی بهترین کرم ضد لک قوی ایرانی و همچنین بهترین کرم ضد لک قوی خارجی پرداختیم. مواردی که معرفی شدند، به صورت آنلاین و گاه با تخفیفات ویژه از داروخانه آنلاین مثبت سبز قابل خریداری هستند.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۳ میانگین: ۴.۳]

2 نظرات
 1. محبی می گوید

  کرم ضد لک فیس دوکس را من امتحان کردم. مدتی طول کشید تا نتیجه بده ولی خوب بود. برای اینکه لک ها بر نگرده همچنان میشه ادامه داد به زدنش یا باید فاصله بگذارم؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   حتما از یک شوینده روشن کننده استفاده کنید و ضد آفتاب را فراموش نکنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :