بهترین پروتئین وی کدام است بهترین پروتئین وی کدام است

ال کارنیتین خارجی بهتر است یا ایرانی؟

قرص ال کارنیتین ایرانی بهتره یا خارجی؟


زمان خواندن تقریبی مقاله : 11 دقیقه
2 4903

بسیاری از ورزشکاران مهم‌ترین هدفی که از تمرینات خود دارند این است که وزن کم کنند و لاغر شوند. برای نیل به این هدف یکی از بهترین راهکارها این است که به سراغ مکمل کاهش وزن ورزشی بروند. در میان این نوع مکمل‌ها مکمل ال کارنیتین یکی از بهترین مکمل‌هایی است که در چربی‌سوزی نقشی موثر ایفا می‌کند. هنگام خرید مکمل ال کارنیتین یکی از پرسش‌هایی که مطرح می‌شود این است که ال کارنیتین خارجی یا ایرانی ؟ کدام را بخریم که بهتر باشد؟ اگر این سوال در ذهن شما هم وجود دارد، تا پایان همراه ما باشید.

ال کارنیتین چیست؟

ال کارنیتین یک اسید آمینه (واحد سازنده پروتئین) است که خود از دو آمینو اسید به نام‌های لیزین و متیونین مشتق می‌شود. L-carnitine با انتقال اسیدهای چرب به داخل میتوکندری نقش مهمی را در تولید انرژی ایفا می‌کند. به همین دلیل است که از مکمل ال-کارنیتین به منظور افزایش چربی سوزی در بدن استفاده می‌شود. تسریع کاهش وزن، تقویت عملکرد مغز، جلوگیری از آسیب عضلانی، تنظیم قند خون و تسریع ریکاوری از مزایای مصرف مکمل ال کارنیتین است.

کمبود ال کارنیتین در بدن می‌تواند ناشی از مصرف ناکافی مواد مغذی در رژیم غذایی باشد، بر اثر اختلالات کبدی یا ابتلا به بعضی بیماری‌ها به وجود آید یا در صورت مصرف بعضی داروها ایجاد شود. از آنجایی که ال کارنیتین بیشتر در محصولات حیوانی وجود دارد، بسیاری از گیاه‌خواران ممکن است با کمبود این ماده در بدن خود مواجه باشند.

فواید ال کارنیتین خارجی

ال کارنیتین خارجی یا ایرانی؟

دغدغه شما این است که ” قرص ال کارنیتین خارجی بهتره یا ایرانی؟” به موارد زیر دقت کنید:

مقایسه ترکیبات ال کارنیتین خارجی یا ایرانی

بررسی‌ها نشان می‌دهد که از لحاظ ترکیبات هیچ تفاوتی میان ال کارنیتین خارجی یا ایرانی وجود ندارد. در واقع تولید کنندگان ایرانی نیز برای ساخت مکمل بدنسازی ال کارنیتین از همان موادی استفاده می‌کنند که تولید کنندگان خارجی با آنها مکمل خود را می‌سازند. پس بهتر است در بند اینکه ال کارنیتین ایرانی یا خارجی مصرف می‌کنید، نباشید. مهم این است که ال کارنیتین مورد نظر خود را از یک فروشگاه معتبر تهیه کنید و ضمنا از برندهای باکیفیت نیز خرید خود را انجام دهید تا از یک محصول اصل و اورجینال بهره‌مند شوید.

اثرگذاری قرص ال کارنیتین ایرانی بهتره یا خارجی؟

ال کارنیتین خارجی یا ایرانی هر کدام را مصرف کنید، در نهایت به یک هدف می‌رسید. یعنی اگر قصد چربی‌سوزی و لاغری داشته‌اید، هم با ال کارنیتین ایرانی و هم با ال کارنیتین خارجی می‌توانید به آن دست یابید. اجازه دهید در ادامه نظر مصرف‌کنندگان مکمل ال کارنیتین را هم در اینجا مورد بررسی قرار دهیم.

نظر مصرف کننندگان در مورد اینکه ال کارنیتین ایرانی بهتره یا خارجی؟

اگر کامنت‌های مصرف کنندگان را در مورد ال کارنیتین خارجی یا ایرانی بررسی کنید، می‌بینید که نظرات در این مورد متفاوت است. بسیاری از مصرف‌کنندگان بر این باورند که اثرگذاری قرص ال-کارنتین خارجی روی لاغری بیشتر از ال کارنیتین ایرانی است. همچنین اذعان می‌دارند که با مصرف مکمل ال کارنیتین خارجی عوارض کمتری را تجربه کرده‌اند.

از طرف دیگر بعضی از مصرف‌کنندگان که هم ال کارنیتین ایرانی و هم خارجی را مورد استفاده قرار داده‌اند، تفاوت چندانی میان اثرگذاری و عوارض جانبی آنها قائل نیستند و اگر از آنها بپرسید ال کارنیتین خارجی بهتر است یا ایرانی به شما می‌گویند: هر دو اثرگذاری یکسانی دارند.

 ال کارنیتین

برای خرید مکمل  ال کارنیتین از داروخانه آنلاین مثبت سبز کلیک کنید.

فواید مکمل ال کارنیتین ایرانی و خارجی چیست؟

فرقی نمی‌کند ال کارنیتین خارجی یا ایرانی مصرف کنید؛ در هر صورت این مکمل مزایای زیر را برای شما دارد:

بهبود عملکرد ورزشی

از آنجایی که ال کارنیتین نقشی اصلی را در تولید انرژی ایفا می‌کند، بسیاری از ورزشکاران به سراغ مکمل آن می‌روند. با استفاده از مکمل ال کارنیتین استقامت را می‌توان افزایش داد و در نتیجه بهبود عملکرد ورزشی را تجربه کرد.

کمک به کاهش وزن

بسیاری از افراد تنها به دلیل خاصیت چربی‌سوزی به سراغ مکمل ال کارنیتن می‌روند. مطالعات نشان داده است که مصرف قرص ال کارنیتین خارجی یا ایرانی اگر در کنار رژیم غذایی مناسب و انجام تمرینات ورزشی باشد، نتیجه مطلوبی را در کاهش وزن نشان خواهد داد.

مطالعه این مطلب را از دست ندهید: ال کارنیتین بر ریزش مو تاثیرگذار است؟

جلوگیری از تحلیل ماهیچه‌ها

ال کارنیتین علاوه بر افزایش استقامت و کمک به کاهش وزن، مکمل مفیدی برای ورزشکارانی است که به دنبال محافظت از خود در برابر آسیب‌های عضلانی هستند. قرص ال کارنیتین خارجی یا ایرانی احتمال آسیب‌های ورزشی را کاهش داده و ضمنا ریکاوری بعد از تمرینات را هم تسریع می‌کند.

افزایش چربی سوزی

ال کارنیتین در چربی‌سوزی نیز نقشی عمده ایفا می‌کند. تاثیر ال کارنیتین در چربی‌سوزی تاکنون در مطالعات مختلفی مورد بررسی قرار گرفته است. نتیجه آن بوده که بهترین اثرگذاری را در چربی سوزی ال کارنیتین خارجی یا ایرانی زمانی خواهید دید که همزمان رژیم لاغری هم داشته باشید و فعالیت ورزشی خود را افزایش دهید.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه کنید: ال کارنیتین چیست و در چه مواردی استفاده می شود؟

معرفی ال کارنیتین خارجی

بعد از اینکه برایتان درباره مقایسه ال کارنیتین خارجی یا ایرانی شرح دادیم، حالا چند مورد ال کارنیتین خارجی را به شما معرفی می‌کنیم. همچنین عکس قرص الکارنیتین خارجی را هم می‌توانید ببینید:

 عکس ال کارنیتین خارجی

 • قرص ال کارنیتین پی اچ دی
 • کپسول ال کارنیتین ۵۰۰ میلی گرم پی اند اف فارما
 • قرص ال کارنتین ۱۰۰۰ میلی گرم پروتک

در حال حاضر اکثر مکمل‌های بدنسازی خارجی از جمله ال کارنیتین به سختی در بازار یافت می‌شوند. اما دقت داشته باشید که بسیاری از مکمل‌های ورزشی ایرانی هم اکنون تحت لیسانس کشورهای خارجی هستند و از لحاظ کیفیت چیزی کمتر از آنها ندارند. بهتر است بیشتر روی اصل و باکیفیت بودن مکمل تمرکز کنید نه اینکه ال کارنیتین خارجی یا ایرانی است.

معرفی ال کارنیتین ایرانی

اگر به دنبال ال کارنیتین ایرانی هستید می‌توانید از میان مکمل‌های زیر یکی را انتخاب کنید:

قرص ال کارنیتین ۵۰۰ میلی گرم یوروویتال

به منظور افزایش متابولیسم چربی‌ها و کمک به عملکرد بهتر در تمرینات می‌توانید از قرص ال کارنیتین ۵۰۰ میلی گرم یوروویتال استفاده کنید. استفاده از این مکمل باعث کاهش چربی در بدن شما خواهد شد و در نتیجه کاهش وزن را تجربه خواهید کرد. بزرگسالان روزانه می‌توانند یک عدد از این قرص را مورد استفاده قرار دهند. این محصول ضمنا به حفظ سلامت قلب و عروق هم کمک خواهد کرد. هگمتان داروی غرب تولید کننده این مکمل ال کارنیتین است.

 ال کارنیتین یوروویتال- ال کارنیتین خارجی یا ایرانی

خرید ال کارنیتین یوروویتال

قرص ال کارنیتین ۱۰۰۰ میلی گرم کارن

قرص ال کارنیتین ۱۰۰۰ میلی گرم کارن کمک می‌کند تا عملکرد ورزشی بهتری داشته باشید و چربی‌سوزی در بدن شما به شکل موثر صورت گیرد. جلوگیری از کوفتگی عضلات پس از تمرین شدید، افزایش سطح انرژی بدن و کمک به سلامت قلب و عروق از دیگر مزایای این مکمل است. روزانه ۱ یا ۲ عدد از این محصول را می‌توانید همراه با غذا میل کنید. در صورت بروز ناراحتی‌های گوارشی مصرف این مکمل را قطع نموده و با پزشک مشورت نمایید.

 ال کارنیتین کارن

خرید ال کارنیتین کارن

قرص ال کارنیتین ۱۰۰۰ میلی گرم ژن استار

شرکت ستارگان نیک قرص ال کارنیتین ۱۰۰۰ میلی گرم ژن استار را تولید کرده است. این مکمل نیز به چربی‌سوزی کمک کرده و مراحل لاغر شدن را تسریع می‌کند. دیگر مزایای این محصول عبارتند از: بالا بردن سطح انرژی، بهبود عملکرد در ورزش‌های استقامتی و بهبود سوخت و ساز اسیدهای چرب اشباع شده. ۲ عدد از این قرص را ۳۰ دقیقه قبل از غذا همراه با ۱ لیوان آب مورد استفاده قرار دهید. البته طبق سفارش شرکت سازنده بهتر است مصرف را از دوز پایین شروع کرده و بعد به مرور آن را افزایش دهید.

 ال کارنیتین ژن استار- ال کارنیتین خارجی یا ایرانی

خرید ال کارنیتین ژن استار

سخن پایانی در مورد ال کارنیتین خارجی یا ایرانی؟

ال کارنتین در بدن انسان از ترکیب اسید آمینه‌های لیزین و متیونین تشکیل می‌شود. در پاسخ به اینکه ال کارنیتین خارجی یا ایرانی؛ کدام بهتر هستند؟ باید بگوییم که از لحاظ ترکیبات، میزان اثرگذاری و عوارض جانبی فرق چندانی میان آنها وجود ندارد. با این حال بعضی از افراد ترجیح می‌دهند که فقط مکمل‌های ورزشی خارجی مصرف کنند! توصیه ما به این افراد این است که حتی برای یکبار هم که شده از یک برند معروف ایرانی، الکارنیتین بخرند و بعد نظر قاطع خود را ارائه دهند. در سال‌های اخیر مکمل‌های ورزشی ایرانی بسیار باکیفیتی وارد بازار شده که قابل رقابت با محصولات خارجی هستند.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۵ میانگین: ۴.۲]
منبع suprabion

پست های مرتبط

2 نظرات
 1. ثنا می گوید

  برای چربی سوزی ال کارنیتین بهتره یا سی ال ای ؟ کدوم عوارض کمتر داره

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   هر دو مکمل تاثیر گذار هستند و مصرف هم زمان هم بلا مانع است البته در کناره رژیم کم کالری و بدون قند و ورزش هوازی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :