بهترین پروتئین وی کدام است بهترین پروتئین وی کدام است

طریقه مصرف گینر


زمان خواندن تقریبی مقاله : 10 دقیقه
99 233629

نحوه مصرف گینر از جمله دغدغه بسیاری از بدنسازها به خصوص ورزشکاران تازه کار است. برای آگاهی از بهترین زمان مصرف گینر و همچنین طریقه مصرف آن تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

گینر چیست ؟

گینرها مکمل‌هایی مختص برای افزایش وزن یا حجم عضلات بوده و کاملا مناسب افراد لاغری هستند که تمایل به اضافه وزن و داشتن عضلاتی حجیم دارند. گینر مکملی با کالری بسیار بالا است که انواع مختلف پروتئین، چربی، کربوهیدرات، مواد معدنی و آمینو اسیدها رو یکجا در خود جای داده است.

البته به خاطر خاصیت افزایش وزن گینرها مقدار پروتئین موجود در آنها بسیار کمتر از پروتئین وی است؛ اما در مقابل، میزان کربوهیدرات و چربی آن از پروتئین وی بسیار بیشتر است. مانند باقی مکمل‌های ورزشی گینرها هم دارای تنوع هستند؛ به‌عنوان مثال برخی از آنها دارای شکر کمتر و کربوهیدرات بشتر هستند.

لازم به ذکر است به گینری لقب خوب داده می‌شود که دارای پروتئین با کیفیت از جمله پروتئین وی، کربوهیدرات زود‌هضم، آمینو اسید متنوع و ویتامین باشد.

خرید انواع مکمل گینر

پرفروش ترین گینرها کدام هستند ؟

امروزه پرفروش‌ترین افزایش دهنده‌های وزن آنهایی هستند که زمان ترکیب شدن با نیم لیتر آب به شما ۶۰۰ تا ۹۰۰ کالری در هر بار مصرف بدهند و مقدار کالری مورد نیاز روزانه شما رو به خوبی تامین نمایند. البته برخی از گینرها در هر سروینگ تا مقادیر بیشتری کالری (مثلا ۱۲۰۰) را نیز می‌توانند به بدن برسانند.

اگر شما به پروتئین بیشتری نیاز داشته باشید برای افزایش وزن، باید گینری را انتخاب نمایید که مقدار پروتئین آن نسبت به باقی افزایش دهنده‌ها بیشتر باشد. به‌عنوان مثال ۷۰% پروتئین و ۳۰% کربوهیدرات؛ اما اگر مقدار پروتئین مورد نیاز را بدون این محصول تامین کردید، برای تامین کالری مورد نیاز روزانه با مشکل مواجه خواهید شد، بنابراین محصولی با پروتئین کمتر و کربوهیدرات بیشتر برای شما مناسب‌تر است، مانند مکملی که دارای ۳۰% پروتئین و ۷۰% کربوهیدرات باشد.

 چرا گینرهای داروخانه و بازار تفاوت قیمت دارند ؟

از آنجایی‌که بسیاری از مکمل‌های بدنسازی وارداتی هستند این تفاوت قیمت وجود دارد. البته لزوما نمی‌توان گفت مکمل‌های خارج از داروخانه اصل نیستند اما احتمال اصالت آنها بسیار کمتر است پس بهتر است حتما مکمل گینر مورد نیاز خود را از داروخانه تهیه نمایید.

محصولاتی که در داروخانه به فروش می‌رسند به دلیل وجود نظارت‌های اداره بهداشت و برخی مجوزهای دیگر قیمت تمام شده بیشتری نسبت به سایر مکمل‌ها دارند. اما با خیال راحت می‌توان آنها را تهیه کرد و دیگر نگران عوارض جانبی نبود.

بهترین ترکیب برای افزایش وزن

گینر و گلوتامین را بهترین ترکیب برای افزایش وزن می‌دانند. گلوتامین با آب‌رسانی بیشتر به سلول‌ها می‌تواند باعث افزایش حجم آنها شده و از این طریق می‌تواند باعث کاهش زمان ریکاوری تمرینات، آسیب دیدگی‌ها و زخم‌ها شود.

هنگامی که حجم سلول‌ها با مصرف این آمینو اسید مهم افزایش پیدا می‌کنند آنها می‌تواند به شکل بسیار کارآمدتری آسیب‌های وارد به ماهیچه‌ها از طریق انجام تمرینات سخت و یا مصدومیت‌ها را ترمیم کنند.

 گینر

مصرف گینر به کدام افراد توصیه می شود ؟

 • افرادی که دارای مشغله فراوان هستند و زمان کافی برای مدیریت رژیم غذایی صحیح ندارند.
 • افرادی که لاغر بوده و اشتهای کافی برای خوردن انواع مواد غذایی را ندارند و میزان دریافت کربوهیدرات در آنها بسیار پایین است.
 • ورزشکارانی که به دنبال افزایش وزن و افزایش حجم توده عضلانی خود هستند.

گینر خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

پیش از پرداختن به نحوه مصرف گینر و بهترین زمان مصرف گینر بهتر است ببینیم یک مکمل گینر خوب و ایده‌آل چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ یک گینر خوب باید حاوی مقادیر بالای کربوهیدرات باشد زیرا از این طریق انرژی مورد نیاز شما در طول تمرینات سنگین ورزشی تامین خواهد شد.

یک گینر مطلوب باید همچنین حاوی پروتئین وی با کیفیت باشد؛ همانطور که گفته شد بهترین نوع پروتئین، وی (Whey) است بنابراین مکملی که حاوی این پروتئین به علاوه چربی رژیمی باشد قطعا در ایجاد اندام عضلانی موفق‌تر عمل خواهد کرد.

گینر باید بهبود رشد و ریکاوری عضلات را به خوبی میسر سازد؛ تمام اهداف بدنسازی در صورتی محقق می‌شود که بدن شما به موقع ریکاوری شده و زمان کافی برای استراحت را داشته باشد.

از دیگر ویژگی‌های یک مکمل گینر مناسب این است که غنی از فیبر، ترکیبات معدنی و ویتامین باشد؛ فیبر کمک بزرگی به هضم غذا کرده و انواع مواد معدنی و ویتامین نیز برای سلامت عمومی بدن اهمیت دارند.

منابع طبیعی برای کربوهیدرات

برنج، ماکارونی، نان، سیب زمینی و…

البته کربوهیدرات شامل دو نوع است که یک نوع آن کربوهیدرات ساده و نوع دیگر پیچیده نام دارد. کربوهیدرات‌های ساده اغلب حاوی قندهای ساده مانند فروکتوز، لاکتوز و ساکاروز هستند.

منابع طبیعی گینرنحوه مصرف گینر در روزهای بدون تمرین

زمانی که شما از یک خواب خوب و به اندازه که حدود ۶ الی ۹ ساعت است برخوردار باشید، مسلما پس از بیداری تا حدودی دچار کمبود مواد مغذی می‌شوید که می‌توانید از طریق مصرف گینر این کمبودها را جبران کنید. بنابراین بهترین زمان مصرف گینر برای روزهای غیر تمرینی، هنگام صبح پس از بیدار شدن است.

نحوه مصرف گینر در روزهای تمرین

یک پیمانه (اسکوپ مخصوص خود مکمل که تقریبا ۳۵ گرمی است) را با حداقل ۲۵۰ میلی لیتر (یک لیوان) آب، آب میوه یا شیر مخلوط کرده و ۲ تا ۳ بار در روز میل نمایید. لازم به توضیح است که شما می‌توانید مقدار مصرف را در هر سروینگ به ۲ پیمانه نیز افزایش دهید و یا حتی به دفعات بیشتری از گینر استفاده کنید و این موضوع بستگی به بدن شما، مقدار و شدت تمرینات ورزشی که انجام می‌دهید و هدف نهایی شما دارد بنابراین بهتر است در این زمینه حتما با مربی ورزشی خود یا یک کارشناس تغذیه مشورت نمایید اما هرگز خودسرانه مقدار مصرف خود را افزایش ندهید.

بهترین زمان مصرف گینر در روزهای تمرین

همانطور که در بالا گفته شد بدن در طول شبانه روز چندین ساعت در خواب شبانه به ‌سر می‌برد که توصیه متخصصین و مربیان ورزشی بر این است تا صبح‌ها پس از بیدار شدن از گینر استفاده کنید تا به‌نحوی مواد مغذی را که در طول شب بدن از دست داده است نیز جبران نمایید.

قبل از تمرین

۳۰ دقیقه قبل از شروع تمرین بهترین زمان مصرف گینر می‌تواند باشد. در این حالت مصرف گینر علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز برای فعالیت‌های ورزشی باعث جلوگیری از حس گرسنگی در حین فعالیت جسمانی می‌شود.

حین تمرین

مصرف مواد قندی به ‌هنگام فعالیت منجر به افزایش کمتری در گلوکز خون و انسولین خواهد شد و احتمال واکنشی را که سبب سقوط ناگهانی گلوکز خون می‌شود کاهش می‌دهد.

بعد از تمرین

مصرف گینر پس از تمرین موجب ذخیره مجدد گلیکوژن عضلانی می‌شود و در نتیجه از ایجاد حس خستگی ناشی از فعالیت‌های شدید و سنگین ورزشی به ‌طور قابل توجهی می‌کاهد. عضله سازی ۳۰ دقیقه پس از تمرینات در حالت اوج خود است و در این حالت مصرف گینر بسیار موثر است.

 مکمل گینر

نکات مهم در مورد مصرف مکمل های گینر

نحوه مصرف گینر و بهترین زمان مصرف آن را برای شما عزیزان شرح دادیم. توجه به نکاتی که در این قسمت درج می‌شود به شما کمک می‌کند تا بهره‌روی بهتری از گینر داشته و یا تاثیر جذب آن را در بدن خود افزایش دهید:

 • به منظور نتیجه‌گیری بهتر در استفاده از مکمل گینر بهتر است آن را به جای آب با شیرکم چرب مخلوط نمایید؛ در این حالت کالری دریافتی بیشتر شده و افزایش وزن و حجم عضلات بهتر صورت می‌گیرد.
 • مقدار اثرگذاری مکمل‌های گینر به مدت زمان مصرف آنها بستگی دارد. همچنین سعی کنید بهترین زمان مصرف گینر را همیشه در نظر داشته باشید تا بهترین نتیجه عاید شما شود. صبح پس از بیدار شدن، قبل از تمرین، بعد از تمرین و قبل از خواب زمان‌هایی هستند که می‌توان از مکمل گینر استفاده نمایید.
 • مکمل گینر بیشتر مناسب افرادی است که لاغر و کم‌وزن هستند و بدنسازان حرفه‌ای که مشکل کمبود وزن ندارند بهتر است از مکمل‌های دیگری همچون پروتئین وی برای حجیم کردن عضلات خود استفاده نمایند.
 • مصرف گینر بدون داشتن فعالیت‌های ورزشی توصیه نمی‌شود زیرا موجب افزایش چربی در نقاط مختلف بدن از جمله دور شکم شده و اندام را نامتناسب می‌کند.
 • با توجه به زیاد بودن مکمل‌های تقلبی در بازار، همه مکمل‌های بدنسازی خود از جمله گینر را فقط از داروخانه تهیه کنید و دقت داشته باشید که کالای خریداری شده برچسب اصالت داشته باشد.
 • جایگزینی گینر به جای وعده‌های غذایی اصلا کار درستی نیست.
 • در حالت کلی اگر گینر به اندازه و به شکل صحیح استفاده شود، عوارض جانبی خاصی ندارد اما چنانچه بیش از حد مصرف شود، مشکلات گوارشی به وجود آورده و در برخی موارد حتی ممکن است به کبد و کلیه آسیب بزند.

مطلب پایانی

مکمل‌های گینر محصولاتی هستند که عموما ورزشکاران و بدنسازان به منظور افزایش وزن و حجم عضلات خود از آن استفاده می‌کنند. نحوه مصرف گینر و بهترین زمان استفاده از آن در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. توصیه می‌شود که به منظور تهیه مکمل‌های بدنسازی حتما از مراکز معتبری همچون داروخانه‌ها خرید نمایید تا محصول را با خیال راحت مورد استفاده قرار داده و سلامتی خود را به خطر نیندازید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۶۷ میانگین: ۴.۲]

پست های مرتبط

99 نظرات
 1. علی می گوید

  سلام، خسته نباشید
  من مکمل گینر دوبیس ماسل مس تهیه کردم، دکتر داروخانه گفتند که روزای غیر تمرین به صورت سه پیمانه، یک پیمانه یک ساعت بعد صبحانه، یک پیمانه دو ساعت بعد از نهار، و یک پیمانه قبل خواب مصرف بشه
  این شیوه مصرف صحیح و مناسبه؟

  1. نیکنام می گوید

   سلام
   نظرات مختلفه اما اگر شما دمبال افزایش وزنی بله بعد از صبحانه و قبل خواب برای روزای که تمرین ندارین خوبه ٫
   اما من معتقدم روزای که بدن در استراحته حتی صطح کربوهیدرات و پایین بیاریم بهتره معمولا بدن نباید به چیزی عادت کنه دقیقا مثل برنامه ورزشی وقتی متغیر میشه جوابگو میشه ٫ یا حداقل روزای تعطیل از تمرین روش جذب کربو و پروتئین رو تغییر بدین باز بهتره اینجوری دستگاه گوارش استراحتی کوتاه میکنه ٫موفق باشی

 2. علی می گوید

  میشه بدون ورزش مکمل گینر بخوریم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   اگر تمرینات ورزشی ندارید از گین آپ برند کارن استفاده کنید.

 3. فری می گوید

  سلام. ینی صبح که بیدار میشیم یک لیوان نیم ساعت قبل تمرین یک لیوان وبعد تمرین هم یک لیوان؟ یا برای هر کدوم باید جداگانه درست کنم توی شِیکر؟ ممنون

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   نحوه مصرف گینر:
   روزانه ۳ اسکوپ داخل محصول
   هر بار ۱ اسکوپ داخل ۵۰۰ میلی لیتر آب)
   صبح بعد صبحانه
   بلافاصله بعد تمرین
   نیم ساعت قبل خواب

   1. محمد می گوید

    سلام من مس سریوس اپتیموم گرفتم و هر پیمانش ۱۶۷ گرمه اینو چطور مصرف کنم؟؟

    1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

     سلام
     مصرف نیم پیمانه صبح ها
     نیم پیمانه هم بعد از تمرین و یا قبل از خواب

    2. Gainer می گوید

     تلگرام پیام بده منم اینو خریدم ، آیدی تلگرامم
     @Despasito_o

 4. ایلیا مقصودی می گوید

  یه پیمانه یه چند میلی لیتر یا چند گرم

 5. فرهاد می گوید

  سلام
  میشه گینرو بدون ورزش استفاده کرده یا حتما باید ورزش بدنسازی رو انجام بدیم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   لزومی ندارد حتما ورزش بدنسازی داشتهباشید باقی رشته های ورزشی بلا مانع است

 6. یاسر می گوید

  سلام و خسته نباشید بنده از مکمل گینر استفاده میکنم هیچ گونه ورزشی هم نمیکنم ایا مضر هست یا نه
  فقط برای افزایش وزن استفاده میکنم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   برای نتیجه بهتر فعالیت ورزشی لازمه

 7. Shapur می گوید

  سلام خسته نباشید من مدت یکماه هست که شروع کردم بدنسازی رو و در هفته ۴ روز ورزش سنگین میکنم برنامه غذایی هم تقریبا سعی میکنم رعایت کنم اما با وجود همه اینها نه تنها وزن اضافه نکردم بلکه احساس ضعف و لاغری هم میکنم، حجم عضلاتم بیشتر نشده ولی کمی قدم بلند تر شده ۱۹ سالمه وزنم حدودا ۶۸کیلو و قدم ۱۷۸هست ،در حین ورزش احساس میکنم که غیر عادی نفس کم میارم البته این خیلی مهم نیست. مهم تر از اون اینه که خیلی خیلی عرق میکنم در حدی تمام لباس هام خیس میشه انگار رفتم زیر دوش آب قشنگ چند لیتر میتونم بگم عرق میکنم در حدی که رنگم زرد میشه و کمی سرم گیج میره، باید چکار کنم تا هم حجم بگیرم و هم این مشکلات رفع بشه. البته قدرت بدنیم بالاست و حرکت ها رو با وزنه سنگین میزنم و جالب‌تر اینکه بعد از ورزش درد زیادی توی ماهیچه هام احساس نمیکنم و اگر آب بخورم و قند بدنم رو تامین کنم دوباره میتونم با همون وزنه ادامه بدم. لطفا راهنمایی کنید ممنونم، مکمل هم تا حالا مصرف نکردم

  1. حمیدرضا می گوید

   اگه بعد از تمرین درد رو حس نمی کنی اشتباه حرکت رو میزنی. سنکین زدن. ملاک نین. صحیح فشار اوردن ملاکه

 8. پویا رحیمی می گوید

  سلام خسته نباشید من برای افزایش وزن از گینر به همراه گلوتامین وکراتین استفاده میکنم میخواستم بدونم چه زمان هرکدومو مصرف کنم بهتره؟ تمرینمم در صبح انجام میدم.

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   قبل از تمرین گینر و کراتین
   بعد از تمرین گینر و کراتین
   گلوتامین هم بعد از تمرین و آخر شب مصرف شود

   1. محمد می گوید

    گینر و و کراتینو لاهم مخلوط کنیم عیبی نداره؟؟

    1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

     سلام خدمت شما
     خیر ترکیب این دو باهم ایرادی ندارد
     برای تاثیر دهی بیشتر جدا مصرف شود

 9. علی می گوید

  سلام من فقط گینر استفاده می کنم ولی یه فرد با تجربه گفت باید کراتین هم استفاده کنم چون فردی لاغر هستم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   گینر و کراتین مکمل اصلی هم‌هستند

 10. مبین می گوید

  سلام ببخشید دقیقا ۱ اسکوپ ۳۵ گرمه گفتین با یک لیوان ۲۵۰میلی لیتر مخلوط بشه یا همون ۵۰۰میلی لیتر

  توضیح دادین که زمان مصرف بعد صبحانه ۳۰دقیقه‌ قبل از تمرین وبعد از تمرین هم گفته بودین قبل از خواب هم گفتین میشه بیشتر توضیح خوب بدین یکمی گیج شدیم ممنون

 11. عباس می گوید

  گینر و کراتین
  بهترین مکمل هستن برای دوران حجم و سایز💪🏽
  موفق باشید.

 12. علی می گوید

  اگ میخاین نتیجه خوب بگیرید، عضله داشته باشید و اینکه وزن اضافه کنید مصرف گینر رو به اینصورت انجام دهید👇🏻
  بعد از صبحانع یک اسکوپ
  بعد از ناهار یک اسکوپ
  قبل از تمرین یک اسکوپ
  بعد از تمرین یک اسکوپ
  قبل از خاب یک اسکوپ
  جمعا میشه پنج وعده اینجور مصرف کنیید عالیع زود نتیجه میگیرید

  1. آرنولد شواتزنگر می گوید

   سلام اشتباه میکنی .
   ممکنه با کربو زیاد چربی خون بالا بره و کبد و کلیه درگیر بشه بخاطر کم آبی

 13. هادی مهتابی می گوید

  سلام
  ببخشید من گینر ماسل جویس + گلوتامین استفاده میکنم
  ولی کراتین استفاده نمیکنم
  به نظرتون اثر گذاریش خوب میشه یا نه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   مکمل اصلی گینر کراتینه
   گلوتامین رو‌ می توانید بعد اینا استفاده کنید.

 14. احسان می گوید

  سلام من ۱۷ سالم هست مصرف گینر مشکلی برای من نداره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   اگر همراه با تمرینات ورزشی باشد مانعی ندارد.

 15. ماهان می گوید

  سلام وقتتون بخیر خواستم بپرسم تا چه مدت میشه مداوم مصرف کرد ک عارضه جانبی نداشته باشه مثلا یک ماه دوماه…و اینکه بلافاصله بعد از شروع ورزش میشه از گینر استفاده کرد…ممنون میشم راهنماییم کن

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   یک دوره ۳ ماهه می توانید استفاده کنید.

 16. ميلاد می گوید

  سلام . ایا مصرف گینر و کراتین باعث جوش زدن بدن میشه ؟
  و این که در روز دو بار مصرف کنیم نتیجه میده ؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در صورت تمرین مناسب و کافی و عدم مشکل قبلی کبد و کلیه مشکلی ایجاد نمیکنه.

 17. امین می گوید

  سلام من ۲۰ سالمه حدود یک سالی هست بدنسازی کار میکم ، سابقه مشکل کلیوی داشتم میخواستم بپرسم یه دوره گینر و کراتین با هم ورداشتم چقد و تو چه تایمایی باید دو تاشو مصرف کنم با توجه به این موضوع

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   حداکثر ۴۵ روز

 18. سهیلا ا می گوید

  سلام بعداز بازکردن گینر گین آپ اگر درجای خشک وخنک نگهداری شود تا چندماه قابل استفاده است؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   با سلام
   تا بعد از باز کردن مکمل بسته به تاریخ انقضا بین یک تا دوسال قابل استفاده میباشد
   سپاس

 19. محمد می گوید

  سلام خدا قوت
  میخواستم بدونم میشه مکمل گینر رو خالی خورد بعد حالا روش آب خورد چون مخلوط کردن گینر با سایر نوشیدنی هارو امتحان کردم اما واقعا برای من بد مزه و غیر قابل خوردنه اگه امکانش هست که اینجوری مصرف کنم لطفا بهم بگید و راهنمایی کنید ممنون.

  1. دکتر مریم حق نژاد می گوید

   همراه محترم
   سلام
   برای افزایش جذب و کارایی بهتر، این نوع مکمل ها باید به فرم محلول مصرف گردند. استفاده به فرم پودر و بعد مصرف مایعات، سبب کاهش جذب و اثر بخشی خواهد شد.
   متشکرم

 20. مهدی می گوید

  سلام
  مصرف هم زمان گینر کراتین بعد هر وعده غذایی مشکلی که ایجاد نمیکنه؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   بعد از وعده غذایی هیچ مکملی استفاده نکنید.
   کراتین قبل و بعد از تمرین
   گینر صبح ها بعد از صبحانه و قبل از خواب با شیر کم چرب و یا اب ولرم استفاده شود.

 21. مهرشاد می گوید

  با سلام و احترام ؛ ببخشید من یه گینر۴۵۰۰ گرمی(گین ویت ویتاپی که هر پیمانش ۱۵۰ گرمه) و یه کراتین(ترک گلد کر لاین مونوهیدرات) گرفتم اما مربی بنده بیشتر از مصرف روی جلد بهم پیشنهاد داده اما من قبل از مصرف خواستم از شما راهنمایی بگیرم که چه مقدار مصرف کنم؟؟ وزنم ۶۸ هست قدمم ۱۸۱ بدن خشک و تقریبا تیکه ای دارم.

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام دوست عزیز
   با توجه به وزن شما پیشنهاد می کنم روزانه ۳ پیمانه پودر گین ویت ۱ پیمانه صبح ها بعد از صرف صبحانه و یک پیمانه بعد از تمرین و در نهایت یک پیمانه قبل از خواب مصرف کنید، مکمل کراتین هم قبل از تمرین استفاده کنید.

 22. آرش می گوید

  سلام خداقوت
  گینر کاکائویی رو میشه با اب جوش مصرف کرد ؟ یا فقط باید سرد باشه

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   با سلام
   نه با اب داغ ممکنه به حل نشدن کامل و یا بهم ریختن گوارش منجر بشه
   اب سرد ، اب ولرم ، شیر کم چرب بهترین منابع برای مصرف هستند

 23. محمد می گوید

  ایا میشه برای تاثیر گذاری بیشتر کنار گینر از وی هم استفاده کرد میدونم داخل گینر هم کمی وی داره وی اگه مقدار وی رو بیشر کنیم مشکل پیش میاد؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   نه مشکل خا۱ی نیست اگر طعمشو دوست دارین و مشکلی براتون ایجاد نمیکنه مخلوط کنین
   در این حالت بعلت سنگینی کربوهیدرات ممکنه معده و هضم رو هم کمی بهم بریزه باید اینرو هم در نظر داشته باشین

 24. محمد می گوید

  سلام میخواستم بدونم الان چه طور باید از گینر و کراتین باید استفاده کرد

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   مصرف این دو مکمل در هر فرد متفاوت است چون نوع تغذیه ، ژتتیک ، نوع تمرین ، میزان و سطح ورزش همه اینها متفاوت میباشد که برنامه هر فرد باید خاص همان فرد اجرا شود.
   در حالت کلی کراتین قبل از تمرین یکساعت قبل وبعد از تمرین پودر گینر مصرف شود. و صبح ها بعد از صبحانه گینر مثرف شود یک الی دو پیمانه.

 25. نوید می گوید

  ببخشید منظور از یک پیمانه یعنی همون اسکوپ های مخصوص داخل مکمل یدونش کاملا پر بشه ؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   داخل هر مکمل غذایی یک پیمانه وجود داره که بعنوان اسکوپ ازش یاد میشه. در افراد و نوع مکمل تفاوت دارد اما یک اسکوپ را کامل باید از مکمل پر کنید.

 26. نوید می گوید

  چون پیمانه هاش خیلی بزرگه و اینجوری که خیلی زود تموم میشه روزی سه وعده بخوریم که ظرف دوماه تموم میشه کاملا و یه سوال دیگه داشتم اینکه روزای غیر تمرینم هم به همون اندازه مصرف بشه ؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   نام مکمل رو نفرمودید

 27. نوید می گوید

  مکمل گینر و کراتین اسمشونه یه سوال دیگم داشتم اقای دکتر اینکه افراد هیجده ساله میتونن مکمل هایی نظیر پروتئین وی و بیسی ای مصرف کنن و ؟

 28. محمد حسینی می گوید

  سلام وقت بخیر
  رویه گینر فول استار زده شده روزانه ۷۵ گرم(۳اسکوپ) در ۱ الی ۳ وعده مصرف شه
  حالا ما ۳ عده میخوایم مصرف کنیم
  آیا در هر وعده ۳ اسکوپ استفاده میکنیم یا ۳ اسکوپ رو تو سه وعده تو یه روز تقسیم کنیم ؟؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   خیر
   روزانه سه پیمانه صبح و عصر و قبل از خواب مصرف شود هر نوبت یک پیمانه

 29. مهدی می گوید

  سلام. من گینر solid mass Trec گرفتم. نمیدونم چرا روی محصولات ترک نسبت به سایر برند ها دوز مصرفی پیشنهاد خود سازنده بیشتره. مثلا برای همین گینر نوشته ۴ بار در روز هر وعده ۱۰۰ گرم میشه ۴۰۰ گرم در روز. در صورتی که بقیه برند ها نهایتا ۲۴۰ گرم در روز رو توصیه کردند. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   مقدار توصیه شده کارخانه هاست معمولا برای افراد لاغر و مبتدی ست
   شما روزانه دو پیمانه یا دو وعده استفاده کنید.

   1. مسعود می گوید

    سلام ببخشید من یه کراتین گولد کوین دارم با یه گینر اس ان ان اما زمان مصرف شون رو نمیدونم

    1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

     سلام
     بله گینر برند snn بسیار مکمل عالی جهت افزایش وزن میباشد.
     روزانه تا سه بار میتوانید استفاده کنید نصف پیمانه، اما برای کراتین عمدتا فقط قبل از تمرین استفاده شود بهتر است.

 30. محمد می گوید

  سلام وقتتون بخیر. بینِ جی تی مس ای اس اس و جی تی گین ای اس اس کدومش برای من بهتره. من ۲۱ سالمه و قدم ۱۸۰ و وزنم ۵۸ کیلو هستش.کنارش کراتین هم میخام مصرف کنم.

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   مصرف مکمل جی تی مس برای شما بهتر و مناسب تر میباشد.

 31. آریا می گوید

  سلام خسته نباشید کدوم گینر تاثیر گذاری و افزایش وزن بیشتری داره و بهتره؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   ببینید برندهای زیادی در این زمینه وجود دارد که با توجه به نیاز شما در وهله اول ،
   نوع تیپ بدنی
   تعداد و رده تمرینی شما تعیین میشه و متاسفانه اطلاعات زیادی از خودتون ندادید.
   برند کارن و مگنوم و فانتوم برای شروع مکمل مناسبی هستند

 32. نگار می گوید

  سلام
  من ۴/۵روز در هفته ورزش بدنسازی انجام میدم خیلی لاغرم
  میخواستم بدونم که روزهایی که تمرین ندارم گینر رو چطور استفاده کنم و همینطور روزهایی که تمرین دارم چطور استفاده کنم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
   چنانچه ورزش میکنید و تمام ایام هفته را قصد انجام فعالیت بدنی را ندارید بهترین زمان مصرف گینر بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب است. دلیل آن این است که پس از یک خواب ۸ الی ۹ ساعته بدن با کمبود مواد مغذی مواجه بوده و لازم است تا این نیاز را برآورده نمایید و پس از رساندن مواد گینر به بدن به خوبی جذب بدن می‌شود. نحوه مصرف گینر در روزهای تمرین می بایست در سه وعده از گینرها استفاده نمایید. در وعده اول قبل از تمرین ۳۰ دقیقه پیش از شروع تمرینات ورزشی بهترین زمان مصرف گینر است. این کار موجب می شود علاوه بر تامین نمودن انرژی مورد نیاز خود برای انجام فعالیت های بدنی، از بروز خستگی زودرس ناشی از فعالیت نیز پیشگیری نموده و فعالیت های خود را با کیفیت بهتری به انجام بدهید. وعده دوم مصرف گینر در حین تمرین میبایستی باشد. این امر از افت ناگهانی سطح قند خون خود پیشگیری کرده و می تواند به صورت محسوسی بازدهی ورزشی شمارا نیز افزایش دهد. در مرحله سوم نیز پس از تمرین گینر را مصرف نمایید. با توجه به اینکه ۳۰ دقیقه پس از اتمام فعالیت های بدنی فرایند عضله سازی در اوج خود قرار دارد، مصرف گینر در این زمان می تواند نتایج بسیار خوبی را با خود به همراه داشته باشد. ضمنا مصرف این مکمل بعد از تمرین می تواند موجب ذخیره دوباره گلیکوژن در بافت های عضلانی شده و از ایجاد حس کوفتگی یا خستگی ناشی از فعالیت‌ بدنی پیشگیری نماید.
   برای خرید آنلاین گینر در انواع ایرانی و خارجی لطفا اینجا کلیک کنید.
   با تشکر ازهمراهی شما.

 33. یاس می گوید

  باسلام من گینر جی تی گین ای اس اس۲۰۰۰گرفتم ۶۰کیلووزن قد۱۸۰ولاغر کمی شکم دارم تازه میخوام برم باشگاه لطفا نحوه وزمان مصرف تمرین واستراحت بفرمایید واینکه بااین توضیحاتی که دادم چندپیمانه درروز خوبه همیشه بخورم یابعضی روزا استفاده نکنم مشکلی داره مثلاروزای که تمرین ندارم

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   روزانه در وعده صبح ها دوساعت بعد از صبحانه بعنوان میان وعده مصرف شود.
   یک وعده هم بعد از تمرین یا قبل از خواب مصرف شود.

 34. باران می گوید

  سلام
  من مکمل گین استار ۳ کیلویی گرفتم پیمانه اش ۴۶ گرمیه برای افزایش وزن روزانه چه مقدار مصرف کنم؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   وزن تون و سن تون رو نفرمودید که بطور دقیق بگم.
   در افراد مختلف متفاوت هستش اما بطور معمول روزانه یک پیمانه کامل برای شروع استفاده شود و اگر زیاد لاغر هستید و انرژی کم دارید در طول روزانه دو پیمانه کامل استفاده شود.

 35. باران می گوید

  قصدم از مصرف مکمل افزایش وزنه یک روز در میان نیم ساعت با وزنه کار میکنم میخواستم مقدار استفاده از مکمل رو بدونم چون روی قوطی یه نحوه مصرف نوشته توی سایت یه نحوه ی دیگه
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   ۵ گرم قبل از تمرین استفاده شود و پنج گرم بعد از تمرین برای شروع کافی میباشد. برای نتیجه گیری بهتر از مکمل پروتئین هم استفاده شود.

 36. ♥️m♥️a♥️h♥️d♥️i♥️ می گوید

  سلام خسته نباشید
  من مکمل رئال گین ویثر خریدم تازه میخوام ورزش شروع کنم این مکمل خوبه برای افزایش وزن بد روزی چند پیمانه بخوریم باید چطوری بخوریم ؟ ممنون

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   بله این مکمل برای افزایش وزن بسیار مناسب است.

 37. Mona می گوید

  سلام من ۲۲ سالمه . وزنم ۵۳ کیلو و قدم ۱۶۸ هستش . پودر پروگینر خریداری کردم میشه بگید چه موقع استفاده کنم بهتره برای افزایش وزن ؟
  و اینکه آیا روزهای غیر باشگاه هم باید مصرف کنم؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   بله روزهای اف و غیر باشگاه هم استفاده کنید. روزانه تا دو بار استفاده کنید بعد از صبحانه و یکبار هم عصر شب قبل از خواب

 38. Arvin می گوید

  سلام آقای دکتر، واقعا ممنون باید این وقتی که میزارید. خیلی ارزش داره.
  من ۶۱ کیلو هستم و قد من ۱۸۰ ( واقعا لاغرم)
  یه گینر از دوبی گرفتم اسمش Dymatize mass gainer هستش ۵ کیلو نیم. سعی کردم بهترین مارک رو بگیرم.
  تازه دارم روز اول باشگاه میرم ولی به نظر شما صبر کنم مثلا دو سه ماه باشگاه رفتنم بگذره بعد بخورم؟
  کراتین هم بگیرم یا همین کافیه؟
  میشه دستور استفاده هم بدید؟ حالا یا الان مصرف میکنم اگر بفرمایید یا چند ماه دیگه‌
  اینم اندازه پیمانه.
  Dymatize Super Mass Gainer scoop size: Per serving consists of 2.5 scoops. Hence, a 134.4g of Dymatize Super Mass Gainer scoop has 512 calories when mixing with water and 760 calories when serving with skim milk.

  1. arvin می گوید

   سن رو یادم رفت ۲۳ سالمه.

  2. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   مصرف گینر رو ادامه بدید و مصرف کنید
   و کراتین رو هم با همین دوره میتوانید مصرف کنید کراتین برند رانتک – فانتوم براتون بسیار مناسب میباشد. در ادامه اگر سوال یا نکته ای داشتید میتوانید مطرح کنید و پاسخگو هستیم.

   1. Arvin می گوید

    دکتر ببخشید جواب این کامت رو ندادید. سن ۲۳
    سلام آقای دکتر، واقعا ممنون باید این وقتی که میزارید. خیلی ارزش داره.
    من ۶۱ کیلو هستم و قد من ۱۸۰ ( واقعا لاغرم)
    یه گینر از دوبی گرفتم اسمش Dymatize mass gainer هستش ۵ کیلو نیم. سعی کردم بهترین مارک رو بگیرم.
    تازه دارم روز اول باشگاه میرم ولی به نظر شما صبر کنم مثلا دو سه ماه باشگاه رفتنم بگذره بعد بخورم؟
    کراتین هم بگیرم یا همین کافیه؟
    میشه دستور استفاده هم بدید؟ حالا یا الان مصرف میکنم اگر بفرمایید یا چند ماه دیگه‌
    اینم اندازه پیمانه.
    Dymatize Super Mass Gainer scoop size: Per serving consists of 2.5 scoops. Hence, a 134.4g of Dymatize Super Mass Gainer scoop has 512 calories when mixing with water and 760 calories when serving with skim milk.

   2. Pedram می گوید

    میشه جواب منم بدید لطفا؟

    1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

     سلام همراه گرامی
     معمولا روزانه ۳ اسکوپ مصرف میشه که بعد از صیحانه بعد از تمرین و ۱ساعت قبل خواب مصرف میشه د
     اما با توجه به تیپ بدنی فشار تمرینی و سابقه مصرف قابل تغییر است

 39. حسین می گوید

  سلام دکتر عزیز، من یه گینر نوتری مث ویثر ۴.۵ کیلویی خریدم و با شروع باشگا۶ تقریبا اکثر وقتا فقط یه پیمانه بعد تمرین خوردم و الان بعد ۳ ماه هنوز یک سومش مونده. ینی مصرفم کم بوده.
  الان برای یه دوره سه ماهه دیگه میشه با کراتین استفادش کنم و مصرفو بالاتر ببرم یا دیگه خطرناکه ادامه دادنش؟
  ممنون میشم جواب بدید.
  وزنم ۷۴ و قدم ۱۸۸
  در شروع فعالیت ۶۹ اینا بودم.

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   مصرف گینر روزی ۳ وعده
   بعد صبحانه
   قبل تمرین
   و بعد تمرین میباشد

 40. رامتین دلاوری می گوید

  سلام ۳۰ سال سن قد ۱۸۰ وزن ۸۳ توده بدنی ۲۵.۹ کمی چربی در شکم و پهلو دارم هفته ای ۵ تا ۶ جلسه تمرین دارم گینر مس تک و کراتین گلد رو چطوری مصرف کنم ممنون.

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   گینر رو بعد از صیحانه و قبل از تمرین
   کراتین رو هم بعد صیحانه قبل تمرین و بعد از تمرین مصرف کنید

 41. Mmd می گوید

  سلام من ۱۷ سالمه و وزنم ۷۴ قدم ۱۸۵ و رشتم کشتیه و فقط سه روز در هفته تمرین دارم یه گینر پنجو نیم کیلویی usn گرفتم و کراتین هم دارم میشه طریقه مصرفشو بگین. ممنون میشم

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   گینر روزی ۲ وعده بعد از صیحانه و بعد از تمرین مصرف کنید
   کراتین رو ۴ روزه اول روزی ۲۰ گرم یعنی ۴ وعده ۵ گرمی بعد صبحانه قبل تمرین و بعد از تمرین و ۱ ساعت قبل از خواب مصرف کنید از روزه پنجم روزی ۱۰ گرم یعنی بعد از صیحانه و قبل تمرین مصرف کنید

 42. احسان می گوید

  سلام من قدم ۱۸۷وزن الانم ۸۲دور شکم ۹۲تقریبا دوماه تو رژیم کامل و از مکمل وی با آمینو بیف استفاده کرردم حالا تو دوره حجمم و از مکمل گینر ویت و کراتین منوهیدرات استفاده میکنم
  و سوالم اینه ایا بعد از تمرینات هوازی کار کنم باز سایز شکم افزایش پیدا میکنه یا میشه ثابت نگهش داشت چون خیلی اذیت شدم از دور ۱۰۶سانت ب ۹۲ رسیدم نمیخام سایز افزایش پیدا کنه با تمرینات سختم مشکلی ندارم

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   انجام تمرینات هوازی به صورت یک روز در میان با شدت بالا مشکلی نداره و اینکه حتما رژیم غذایی بدون قند و چربی کنترل شود

 43. فرهاد می گوید

  سلام خسته نباشید ممنون بابت مطلب مفیدتون،فقط یه چیزی من نیترو مکس استفاده میکنم من ورزش هم نمیکنم آیا مورد استفادست؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   در صورت اینکه مشکل گوارشی یا کبد ندارید مصرف بلا مانع است

 44. Behnam می گوید

  سلام هراسکوپ برای من ۵۰ گرمه .
  آیا داخل ۱۵۰ میلی لیتر آب کافیه ؟؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   طریقه مصرف هر محصول روی ان به صورت دقیق نوشته شده

 45. سحر می گوید

  سلام وقتتون بخیر من ۲۹ سالمه قدم ۱۶۹ وزنم ۵۳ هستش گینرفانتوم نوتریشن تهیه کردم روش نوشته ۱۴ سرویینگ ۱۸۱۸کیلو هست،روش نوشته ۴ پیمانه تو ۵۰۰ میلی گرم اب حل کنم روزانه دو تا سه بار مصرف کنم
  ورزش نمیکنم
  بنظرتون چه زمانهایی بخورم بهتر جواب میده؟؟ و چه مدت بخورم که بتونم ۱۰ کیلو اضافه کنم؟؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   ۱ اسکوپ بعد از صبحانه
   ۱اسکوپ قبل تمرین
   و ۱ اسکوپ بعده تمرین میل شود
   بهتره بعد از یک دوره مصرف و مشاهده نتیجه در مورد تایم مصرف تصمیم بگیرید

 46. علی می گوید

  سلام من به تازگی مصرف یک دوره گینر رو تموم کردم ولی بازم میخوام وزن بگیرم . حدود ۶ الی ۸ کیلو اضافه کردم. قدم ۱۸۳ وزن ۷۹
  اشکالی داره بلافاصله دوباره گینر مصرف کنم یا باید صبر کنم یه مدت بعدش دوباره مصرف کنم ؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   مصرف پشت سره هم بلا مانع است تا زمانی که برای کبد و دستگاه گوارش شما مشکل خاصی پیش نیاد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :