collagino

بهترین شربت اشتها آور برای کودکان کدام است؟

3.2/5 - (29 امتیاز)

مشکلات غذایی کودکان و بدغذایی‌های آنها همیشه یکی از نگرانی‌های والدین بوده است. کودکان بدغذا معمولا با کاهش وزن و کمبود مواد مغذی مواجه شده و همین مسئله سبب می‌شود تا از لحاظ سیستم ایمنی نیز قوی نبوده و مدام با بیماری‌ها و عفونت‌های مختلف روبرو شوند. در این موارد یکی از راهکارها استفاده از […]

بهترین شربت اشتها آور برای کودکان
Heatstroke

مشکلات غذایی کودکان و بدغذایی‌های آنها همیشه یکی از نگرانی‌های والدین بوده است. کودکان بدغذا معمولا با کاهش وزن و کمبود مواد مغذی مواجه شده و همین مسئله سبب می‌شود تا از لحاظ سیستم ایمنی نیز قوی نبوده و مدام با بیماری‌ها و عفونت‌های مختلف روبرو شوند. در این موارد یکی از راهکارها استفاده از شربت اشتها آور است. با ما همراه باشید تا در این مطلب با بهترین شربت اشتها آور برای کودکان آشنا شده و در صورت لزوم از آن استفاده نمایید.

راهکارهایی برای بهبود اشتهای کودکان

به کمک برخی روش‌ها می‌توان به طور طبیعی اقداماتی را برای درمان بی اشتهایی کودکان انجام داد:

  • کودکان معمولا به میان‌وعده علاقه زیادی دارند؛ دقت کنید که انتخاب هوشمندانه یک میان وعده سالم و مقوی به اندازه وعده‌های اصلی غذا اهمیت دارد؛ بنابراین به این منظور سعی کنید مثلا به جای کلوچه به فرزند خود میوه و سبزیجات بدهید و به جای چیپس از بادام زمینی استفاده کنید.
  • هنگامی‌که نزدیک زمان غذا خوردن هستید، از دادن میان وعده به فرزند خود بپرهیزید.
  • بادام زمینی نه تنها می‌تواند در افزایش اشتها موثر باشد بلکه می‌تواند مقدار پروتئین قابل توجهی را برای بدن فراهم نماید. بنابراین مواد غذایی بر پایه بادام زمینی را بیشتر به رژیم غذایی کودک خود بیفزایید.
  • اگر کودک شما از نوشیدن شیر امتناع می‌کند، دیگر منابع غذایی کلسیم مثل کشک، ماست، خامه، پنیر و… را به وی بدهید.
  • چنانچه کودک اشتهای اندکی دارد، لقمه‌های کوچکتر غذا را به وی پیشنهاد دهید زیرا همین مقادیر اندک نیز ممکن است به افزایش متابولیسم کمک کند.
  • وقتی کودک غذای مورد علاقه خود را در بشقاب ببینید قطعا رغبت بیشتری به غذا خوردن نشان خواهد داد؛ از این رو فهرستی از مواد غذایی سالم و مقوی که کودک به آنها علاقه دارد، تهیه کرده و برای پختن غذا بیشتر از آنها استفاده کنید.
  • برخی از ادویه‌ها مانند زنجبیل محرک اشتها هستند؛ آنها را به خوراکی‌های خود بیفزایید.
  • استفاده از سبزیجات در کنار غذا رنگ‌های متنوعی را ایجاد می‌کند که در برانگیختن اشتها موثر است.
  • از غذاها و طعم‌های جدید در رژیم غذایی کودک استفاده کنید تا به بهبود اشتهای آنها کمک شود.

  شربت اشتها

اگر با این اقدامات در اشتهای کودک تغییری ایجاد نشد، در این زمینه با پزشک مشورت کنید زیرا ممکن است لازم باشد از دارو کمک بگیرید.

بهترین شربت اشتها آور برای کودکان

در اینجا فهرستی از بهترین شربت‌ها برای افزایش اشتهای کودکان در اختیار شما قرار می‌گیرد:

شربت راسیپ رها فارما

به کمک این شربت نه تنها می‌توان اشتها را افزایش داد بلکه می‌توان سوء تغذیه و تاخیر در رشد کودکان را نیز بهبود بخشید. شربت راسیپ برای کودکان بالای 1 سال قابل استفاده است و همچنین بزرگسالان نیز می‌توانند از آن استفاده نمایند. اثرات درمانی این محصول تنها 4 الی 10 روز پس از شروع مصرف خود را نشان می‌دهد. دوره‌های درمان به کمک این شربت 1 الی 2 ماه است. مهم‌ترین ترکیب موجود در شربت راسیپ ترکیبی به نام سیپروهپتادین است که با تحریک گیرنده‌های سروتونینی موجب افزایش اشتها می‌شود. این ترکیب نوعی داروی ضد آلرژی است که در مقابله با آلرژی نیز کاربرد دارد.

  راسیپ

در شربت راسیپ برخی از ویتامین‌های گروه B نیز وجود دارند که هر یک از آنها می‌تواند در متابولیسم و تحریک اشتها موثر واقع شود. عوارض شربت راسیپ معمولا زمانی به وجود می‌آید که این دارو بیش از دوز توصیه شده مورد استفاده قرار گیرد. در این صورت ممکن است علائمی همچون درد شکم یا خستگی مشاهده شود. این شربت در بزرگسالان احتمال دارد ایجاد خواب آلودگی کند بنابراین پس از مصرف آن از رانندگی و کارهایی که به دقت بالا نیاز دارند، باید پرهیز شود.

شربت ویتامکس رازک

اگر به دنبال بهترین شربت اشتها آور برای کودکان هستید، حتما شربت ویتامکس رازک را نیز امتحان کنید. سیپروهپتادین و ویتامین‌های گروه B مهم‌ترین ترکیبات موجود در این محصول را تشکیل می‌دهند. همان‌طور که اشاره کردیم، سیپروهپتادین یک داروی ضد حساسیت است که با مسدود کردن گیرنده‌های سروتونینی در مغز اشتها را افزایش داده و احساس گرسنگی را ایجاد می‌کند. ویتامین‌های موجود در این محصول جذب غذا در بدن را بهبود بخشیده و در نتیجه افزایش وزن حاصل خواهد شد. کودکان 2 سال به بالا می‌توانند روزانه از شربت ویتامکس رازک استفاده نمایند.

  ویتامکس

شربت اشتها آور کودک باریج

شربت اشتها آور کودک باریج علاوه بر کمک به رفع بی‌اشتهایی در بهبود اسهال، استفراغ و حالت تهوع نیز موثر بوده و به تصفیه خون نیز کمک می‌کند. کودکان بالاتر از دو سال می‌توانند به طور روزانه از این محصول استفاده کنند. انار مهم‌ترین ترکیب موجود در شربت اشتها آور باریج است که بر اساس طب سنتی ضد صفرا بوده و با ممانعت از ترشح بیش از حد صفرا در جهاز هاضمه افزایش اشتها را در پی خواهد داشت. همچنین این شربت با داشتن انار، عسل و نعنا حاوی ویتامین‌ها و املاح معدنی بوده و چرخه سوخت و ساز سلولی را تنظیم می‌نماید. تاکنون عارضه جانبی خاصی برای این فرآورده ذکر نشده و حتی برای بانوان باردار و شیرده نیز منع مصرف ندارد.

  باریج بهترین شربت اشتها آور برای کودکان

شربت اپتایزر استار ویت بهترین شربت اشتها آور برای کودکان

این شربت را نیز می‌توانید به عنوان بهترین شربت اشتها آور برای کودکان به فرزند خود بدهید. شربت اشتها آور اپتایزر استارویت حاوی عصاره‌های گیاهان شنبلیله، کاسنی، رزماری، زنجبیل و زردچوبه و مواد مغذی نظیر ید و ویتامین D3 بوده و با داشتن ترکیبات کاملا طبیعی بدون داشتن سیپروهپتادین به افزایش اشتها کمک می‌کند. این شربت به بهبود رشد جسمی و ذهنی در کودکان و نوجوانان کمک کرده و در پیشگیری از کم‌خونی  نیز موثر است. برای کودکان بزرگ‌تر از 3 سال به منظور بهبود اشتها می‌توان از شربت اپتایزر به صورت روزانه استفاده نمود.

  اپتایزر

شربت مولتی سانستول پلاس زینک

بیش از 10 ویتامین و ماده معدنی ضروری برای بدن در شربت مولتی سانستول پلاس زینک جای گرفته که به تقویت رشد کودکان و نوجوانان کمک می‌کند. این محصول طعم بسیار مطلوبی داشته و مصرف آن در رفع خستگی و افزایش انرژی نیز موثر است. زینک (روی) و ویتامین‌های گروه B در این شربت از موثرترین ترکیبات برای بهبود اشتها محسوب می‌شوند. کودکان از 1 سال به بالا می‌توانند از این شربت استفاده کنند. تقویت سیستم ایمنی، بهبود سلامت پوست و مو و کمک به حفظ سلامت استخوان و دندان از دیگر مزایای استفاده از این محصول است. به ویژه انواعی از بی‌اشتهایی را که بر اثر کمبود مواد مغذی رخ می‌دهد، به کمک مولتی سانستول پلاس زینک می‌توان رفع نمود.

  مولتی سانستول

شربت زینک سندروس

این شربت با طعم دلنشین شکلات اشتها آور بوده و قد و وزن کودکان و نوجوانان را نیز بهبود می‌بخشد. شربت زینک سندروس با تقویت سیستم ایمنی موجب می‌شود تا مقاومت بدن در برابر عفونت‌های حاد و مزمن افزایش یابد. کودکان از 2 سالگی به بعد مجاز به مصرف این شربت هستند. ویتامین‌های گروه B، زینک گلوکونات، کلسیم و ویتامین‌های A، E و D3 ترکیبات این فرآورده را تشکیل می‌دهند. مصرف مواد مغذی ذکر شده سبب می‌شود تا به طور کاملا طبیعی اشتهای کودک شما افزایش یابد و با افزایش احساس گرسنگی میل بیشتری به خوردن خوراکی‌ها نشان داده و به مرور به قد و وزن بهتری دست یابد.

  بهترین شربت اشتها آور برای کودکان

 شربت زینگامان آرتیمان

این شربت کاملا گیاهی بوده و جهت افزایش اشتهای کودکان فرموله شده است. شربت زینگامان آرتیمان یک مکمل غذایی جهت بهبود رشد کودکان بوده و با تنظیم سوخت و ساز بدن افزایش وزن را به دنبال خواهد داشت. فیبر گیاه اقاقیا (اکاسیا)، جلبک دریایی اسپیرولینا، زنجبیل، زردچوبه، کاسنی، شنبلیله و علف چشمه ترکیبات موثر موجود در شربت زینگامان را تشکیل می‌دهند. برای کودکان 1 سال به بالا می‌توانید این فرآورده را استفاده نمایید. این شربت همچنین می‌تواند در تسکین علائم یبوست و جلوگیری از اختلالات گوارشی نیز موثر باشد.

  زینگامان

سخن پایانی

بهترین شربت اشتها آور برای کودکان را در این مقاله به شما عزیزان معرفی کردیم. همه محصولات ذکر شده می‌توانند در افزایش اشتها و بهبود رشد کودک شما موثر باشند. همچنین اغلب می‌توان از شربت‌های ذکر شده برای درمان بی‌اشتهایی در بزرگسالان نیز بهره گرفت. اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید، پیش از تهیه هر یک از محصولات فوق جهت جلوگیری از تداخل دارویی حتما با پزشک مشورت نمایید. شما از کدامیک از شربت‌هایی که معرفی کردیم، تاکنون برای فرزند خود استفاده کرده‌اید؟

مطالب مرتبط
بحث و تبادل نظر
guest

103 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آوا
آوا

سلام وقتتون بخیر ببخشید میخواستم بدونم آمپول بیوتین را چند وقت یک بار باید استفاده کنم واین که دو تا امپول را باهم باید بزنم ممنون میشم جواب بدید

دکتر مریم حق نژاد
دکتر مریم حق نژاد
پاسخ به  آوا

همراه محترم
سلام
توصیه میشود یک دوره شش عددی به فاصله یک هفته تزریق گردد. مصرف به صورت جداگانه بهتر است. اما در صورت عدم تحمل میتوانید به صورت مخلوط همر تزریق کنید.
متشکرم