با بدترین عوارض قرص اورژانسی آشنا شوید


169 45,007

درصورتی‌که قصد بارداری ندارید و نزدیکی بدون استفاده از یکی از راه‌های مطمئن پیشگیری از بارداری انجام شود و یا به‌صورت اتفاقی مانند پاره شدن کاندوم اتفاق بیفتد، بهترین و مطمئن‌ترین راهکار، استفاده از قرص جلوگیری از بارداری اورژانسی است. اما باید به این نکته توجه کنید که مصرف قرص اورژانسی عوارضی با خود به دنبال دارد که برایتان مشکل‌ساز خواهد شد. بنابراین مصرف آن باید به‌عنوان آخرین راه جلوگیری از بارداری انجام شود. ما در این مقاله شما را با بدترین عوارض قرص اورژانسی آشنا خواهیم کرد. تا پایان با ما همراه باشید.

راه های جلوگیری از بارداری

شکی نیست که همواره در طول هر بار رابطه جنسی باید از بارداری جلوگیری کرد. البته به‌جز زمانی که خودتان قصد باردارشدن را داشته باشید. این موضوع کمی ممکن است شما را به دردسر بی اندازد. برخی از افراد روش های جلوگیری طبیعی از بارداری را انتخاب می‌کنند که این موضوع برای اکثر مردان خوشایند نیست. به طور کلی روش های زیر برای جلوگیری از باردار شدن استفاده می شود :

 • روش طبیعی (بیرون کشیدن آلت پیش از قبل از انزال
 • قرص ضد بارداری
 • کاندوم
 • تزریق آمپول دپوپروورا
 • چسب و حلقه
 • دیافراگم
 • کلاهک رحم
 • وازکتومی
 •  آی.یو.دی
 • کپسول های کاشتنی
 • بستن لوله های رحمی

خرید کاندوم و دیگر محصولات بهداشتی آقایان

قرص اورژانسی چیست ؟

قرص اورژانسی همانطور که از نام آن مشخص است فقط در مواقع اضطرار استفاده می‌شود. زمانی که از هیچ یک از روش‌های مطمعن پیشگیری از بارداری استفاده نشده و در هنگام رابطه به طور ناخواسته مایع منی در رحم تخلیه شود. در این لحظه استفاده از قرص اورژانسی تنها راه حل برای پیشگری از بارداری احتمالی است.  قرص اورژانسی با عملکرد خاصی از بارداری جلوگیری می‌کند که عبارت است از: متوقف کردن آزادسازی تخمک از تخمدان‌ها، پیشگیری از بارور شدن تخمک‌های آزادشده توسط اسپرم و متوقف کردن اتصال تخمک بارورشده به مخاط رحم.

در صورت مصرف مکرر قرص اورژانسی عوارض بسیاری به دنبال خواهد داشت، حتی ممکن است شانس باردار شدن شما در آینده را به صفر برساند. بنابراین اگر قصد بارداری ندارید از روش های مطمئن‌تری برای پیشگیری از بارداری استفاده نمایید.
قرص اورژانسی به دلیل هورمونی بودن و تاثیرگذرای سریع خود ممکن است پس از مصرف عوارضی به همراه داشته باشد. اما پیش از اشاره به آنها بهتر است اشاره‌ای به نحوه مصرف قرص اورژانسی نیز داشته باشیم. چراکه زمان و نحوه مصرف قرص اورژانسی در کاهش احتمال باردار شد بسیار موثر است.

نحوه مصرف

زمان و نحوه مصرف قرص اورژانسی

قرص اورژانسی یکی از سریع‌ترین روش های جلوگیری از بارداری است. اگر رابطه جنسی محافظت نشده داشتید و یا به‌طور اتفاقی دچار مشکل شدید می‌توانید بلافاصله یک عدد از قرص اورژانسی را مصرف کنید. البته به این موضوع دقت کنید که قرص اورژانسی بسته به شرکت تولیدکننده آن متفاوت است و بهتر است برای گرفتن نتیجه و پیشگیری از بدترین عوارض قرص اورژانسی بهتر از راهنمای همان قرص استفاده کنید. همچنین باید بدانید، بهترین نتیجه را زمانی خواهید گرفت که بلافاصله پس از رابطه جنسی قرص اورژانسی را مصرف کنید. البته تا ۷۲ ساعت پس از رابطه جنسی می‌توانید از این قرص مصرف کنید.

همین‌طور اگر این قرص درست بعد از رابطه جنسی محافظت نشده استفاده شود می‌تواند شانس بارداری را تا حد زیادی کاهش دهد. تحقیقات گویای این هستند که حدود ۷ نفر از هر ۸ زنی که از این قرص استفاده می‌کنند، باردار نمی‌شوند. این قرص با دوز متفاوت وجود دارد. به یاد داشته باشید، چنانچه از دوز ۰.۷۵ میلی‌گرم استفاده می‌کنید لازم است که ظرف مدت ۲۴ تا ۷۲ ساعت بعد از رابطه جنسی دو عدد از این قرص را مصرف کنید.
زمان استفاده

بدترین عوارض قرص اورژانسی

همانطور که اشاره شد قرص اورژانسی اگرچه می تواند شما را از شر بارداری ناخواسته رها کند، اما احتمالا عوارضی را با خود به همراه خواهد داشت. قرص اورژانسی حاوی لوونورژسترول است. این هورمون ممکن است در برخی از افراد عوارض خاصی را ایجاد کند. اما بدترین عوارض قرص اورژانسی که در ادامه آمده است، عبارت است از:

تهوع

در بیشتر مواقع فرد ۲ ساعت پس از مصرف این قرص دچار تهوع می‌شود. البته اگر قبل از ۲ ساعت تهوع داشتید باید قرص را دوباره مصرف کنید. اگر تهوع ادامه‌دار شد حتما به پزشک مراجعه کنید.

اختلال در سیکل پریود

در بیشتر مواقع زمانی که قرص اورژانسی مصرف می‌کنید حداقل ۷ روز سیکل ماهیانه پریودتان به تاخیر خواهد افتاد. همچنین خونریزی در آن دوره بسته به شرایط جسمی فرد ممکن است شدید و یا خیلی کم باشد.

حساسیت سینه

سنگینی و درد سینه‌ها هم می تواند یکی از عوارض رسیدن هورمون به بدن باشد. به‌طورکلی قرص‌های ضدبارداری ممکن است باعث بزرگی یا التهاب پستان شوند. البته این مشکل به‌طورمعمول چند هفته پس از شروع مصرف قرص برطرف می‌شود.

درد شکم

یکی دیگر از بدترین عوارض قرص اورژانسی درد شکم است که به دلیل تغییرات تخمک در زیر شکم در محل رحم ممکن است درد خفیف و یا حتی شدیدی را تجربه کنید.

سرگیجه

احتمال سردرد و سرگیجه به دلیل دریافت هورمون در برخی از افراد وجود دارد.

لکه بینی

برخی از خانم‌ها پس از مصرف قرص اورژانسی خونریزی خفیفی را تجربه می‌کنند. این خونریزی سه روز پس از مصرف قرص قطع می‌شود.

تشدید سندروم پیش از قاعدگی

با اختلال در سیکل قاعدگی احتمالا شما سندروم پیش از قاعدگی شدیدتری را تجربه خواهید کرد. برای مثال ممکن است سنگینی سینه و احساس ملال بیشتری را تجربه کنید.

تغییر در بینایی

در صورت مصرف مکرر قرص اورژانسی، ممکن است پس از مدتی با تاری دید روبرو شوید. این موضوع به دلیل ضخیم شدن قرنیه چشم به دلیل مصرف هورمون زیاد است.

چه زمانی دچار عوارض قرص اورژانسی می شویم؟

شاید در حالت طبیعی عوارض قرص اورژانسی در افراد بسیار خفیف باشد اما در مواردی نشانه‌هایی که در بخش بدترین عوارض قرص اورژانسی بیان شد، ظاهر می‌شود که البته به افراد توصیه‌ می‌شود نکاتی را نیز در مورد مصرف این قرص رعایت کنند. مثلا زمانی که این قرص به دفعات زیاد مصرف می‌شود یا اینکه با معده خالی مصرف شود، می‌تواند منجر به عوارض یاد شده شود.

تداخل دارویی

بدترین عوارض قرص اورژانسی با تداخل دارویی

همان‌طور که می‌دانید هر دارویی ممکن است با توجه به ترکیباتش با داروهای دیگر و یا حتی با گیاهان دارویی دیگر تداخل داشته باشد و فرد را دچار مشکل کند. قرص اورژانسی نیز با برخی از داروها تداخل دارد که این داروها می‌توانند اثر قرص اورژانسی را کم کنند. همچنین ممکن است این داروها عوارض قرص اورژانسی را افزایش دهند. خوب است قبل از مصرف قرص اورژانسی راهنمای دارو را مطالعه کنید تا از تداخل دارویی آن مطمئن شوید. به‌طورکلی داروهای ضد اضطراب ازاین‌دست داروها به شمار می‌روند. برخی از داروها که اثربخشی قرص اورژانسی را کم می‌کنند عبارت‌اند از:

 • داروهای مورداستفاده برای درمان تشنج مانند باربیتورات‌ها، کاربامازپین، فنیتوین، پریمیدون
 • دارو‌های HIV مانند نورویپارین و نلفینوویر
 • ریفامایسین‌ها مثل ریفامپین و ریفابوتین که برای انواع متفاوت عفونت تجویز می‌شوند.
 • مدافینیل که برای بهبود هوشیاری در بیماران مبتلا به خواب آلودگی بیش‌ازحد مرتبط با نارکولپسی و اختلالات خواب ناشی از آپنه خواب تجویز می‌شود.

نکات مهم در مورد مصرف قرص اورژانسی

حالا که در مورد بدترین عوارض قرص اورژانسی دانستید، باید اشاره کنیم که برای پیشگیری از عوارض آن بهتر است، به نکاتی دقت کنید. ما در اینجا به برخی از نکات مهم اشاره‌کرده‌ایم:

 1. درصد بارداری پس از مصرف قرص اورژانسی بسیار پایین است. اما طبق تحقیقات صورت گرفته‌شده، قرص اورژانسی ممکن است در افراد چاق اثر کمتری داشته باشد و بنابراین امکان بارداری پس از مصرف قرص اورژانسی وجود خواهد داشت.
 2. اگر لقاح صورت گرفته باشد و باردار شده باشید، قرص اورژانسی هیچ تاثیری در روند بارداری نخواهد داشت. این قرص حتی به جنین نیز آسیبی نخواهد زد.
 3. قرص اورژانسی راه مناسبی برای جلوگیری دائمی از بارداری محسوب نمی‌شود و این تنها یک‌راه فوری و موقت است.
 4. شما مجاز به استفاده از بیش از یک قرص اورژانسی در یک سیکل ماهیانه نیستید. به‌طورکلی در بهترین حالت تا ۳ دفعه در یک سال می‌توانید از این قرص استفاده کنید.

سخن پایانی

بارداری درصورتی‌که خودخواسته و آگاهانه باشد می تواند تجربه خوبی را برای افراد رقم بزند. اما قطعا شما همیشه قصد باردارشدن ندارید و باید از یکی از راه‌های ضدبارداری استفاده کنید. راه‌های بسیار زیادی برای جلوگیری از بارداری وجود دارد که در حال حاضر استفاده از کاندوم یکی از محبوب‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود. اما در برخی از مواقع به‌طور اتفاقی ممکن است در معرض بارداری قرار بگیرید. در این زمان شما می‌توانید از قرص اورژانسی استفاده کنید. قرص اورژانسی جلوی لقاح را خواهد گرفت. اما مصرف این قرص عوارضی با خود به دنبال دارد. احتمالا تا چند هفته درگیر این عوارض هستید. به یاد داشته باشید، بدترین عوارض قرص اورژانسی زمانی بروز می‌کند که افراد به‌دفعات زیاد از این قرص استفاده می‌کنند. آیا شما هم این عوارض را تاکنون توجه کرده‌اید؟ اگر بله خوشحال خواهیم شد، نظر خود را در این رابطه با ما در میان بگذارید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۳۴ میانگین: ۳.۶]

169 نظرات
 1. لیلی می گوید

  در صورت استفاده از قرص اورژانسی، باز هم احتمال حاملگی وجود داره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   اگر بلافاصله پس از رابطه جنسی محافظت نشده از قرص استفاده شود، شانس بارداری تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند اما این امر ۱۰۰% نیست. از طرفی قرص اورژانسی از لقاح جلوگیری می‌کند. بنابراین اگر لقاح صورت گرفته باشد قرص اورژانسی هیچ تاثیری نمی‎تواند داشته باشد. به همین دلیل است که زمان مصرف بسیار اهمیت دارد.

 2. زیوری می گوید

  سلام منو نامزدم روز سوم پریودم باهم رابطه بدون کاندوم داشتیم که کاملا منی وارد واژنم شد بعد از رابطه حدود دوسه ساعت بعد خونریزیم قطع شد لکه بینی داشتم تا روز چهارم امکان بارداری تو پریودم هست اونم با این شرایط؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   اگر سیکل قاعدگی تان طبیعی باشد یعنی ۲۸ تا ۳۲ روز ، باردار شدن تان تقریبا غیر ممکن است. اما در غیر اینصورت امکان بارداری وجود دارد هرچند احتمال آن ضعیف است. اما به دلیل اینکه شما پس از رابطه لکه بینی داشتید پیشنهاد می کنیم حتما به پزشک مراجعه کنید.

 3. اتوسا می گوید

  سلام من تو فاصله های کم سه بار از قرص اورژانسی مصرف کردم بار اول اتفاقی نیوفتاد بعد از چند روز دوباره مصرف کردم و خیلی زود پریود شدم بعد از دوره پریودم دوباره استفاده کردم عوارضی ک بالا نوشتید و ندارم اما خیلی گرمم میشه خیلییی ایا ممکنه این قرص باعث ش دیگه باردار نشم؟ اینکه گرمم میشه ربطی به عوارض قرص داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…توصیه میشود لوونورژسترل در یک ماه بیش از یک مرتبه استفاده نشود…. در صورت استفاده طی ۷۲ ساعت بعد از رابطه موثر است که این مصرف هرچه زودتر باشد درصد موفقیت دارو بیشتر است. این دارو میتواند قاعدگی را تا دو هفته به تعویق بیندازد که جای نگرانی نیست، در صورتی که این تاخیر بیش از دو هفته به طول انجامد میتوان برای تست بارداری اقدام کرد. همینطور برعکس میتواند باعث شود قاعدگی زود هنگام اتفاق بیفتد…….با تشکر.

 4. لیلا عمویی می گوید

  سلام، سه هفته از خوردن قرص اورژانسی ام میگذره ولی هنوز سر درد وحالت تهوع دارم ،میشه راهنماییم کنید که علتش قرصه یا چیز دیگه ایی؟
  ممنونم از پاسخگوییتون.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی….عارضه ی تهوع و سردد ناشی از دارو با قطع دارو از بین میرود.

 5. محیا می گوید

  سلام من دختر هستم منو و نامزدم روز اول پریودیم لاپایی داشتیم من پد استفاده کرده بودم منی وارد بدنم نشد
  برای اطمینان فرداش قرص اورژانسی خودم و ۲۴ بعدش هم یکی دیگه
  مدت زمان پریودیم یک هفته بود روز سوم قطع شد و روز پنجم لکه بینی بود تا روز هفتم باز خونریزی داشتم الان دو‌هفته میشه تقریبا مشکلی داره ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام و وقت بخیر… از عوارض این دارو لکه بینی و ایجاد بی نظمی در سیکل ماهانه میباشد … زمان قاعدگی را ممکن است تا دو هفته جلو و یا عقب بیندازد.

   1. مبینا می گوید

    سلام خسته نباشید من تودوماه شاید ۶تاقرص خورده باشم شایدم بیشترهیچ الاعمی عم نداشتم میخاستم بدونم مشکلی پیش نمیاد برا بعد

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز . در دوره های بعد بیش از یک مرتبه در هر دوره استفاده نکنید.

   2. ناشناس می گوید

    سلام اگه کسی قرص اورژانسی مثلا تو ی ماه ی ۵تابسته استفاده کنه چ عوارضی داره و تاچ مدت پریودیش عقب میفته

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز این دارو هم مانند سایر داروها لیست بلندی از عوارض دارد که لزوما در تمام افراد اتفاقی نمی افتد. شایعترین آنها بروز اختلال در سیکل ماهانه به شکلهای مختلف میباشد که در اثر برهم زدن تعادل هورمونی اتفاق می افتد. سایر داروهایی که در حال حاضر مصرف مینمایید و احیانا بیماری زمینه ای خود را بیان نمایید تا بهتر راهنمایی شوید. از این پس روش پشگیری ثابت و همیشگی را انتخاب نمایید چون مصرف لوونورژسترل بیش از یک بار در ماه توصیه نمی شود.

 6. زهرا می گوید

  سلام من دختر هستم منو و نامزدم روز اول پریودیم لاپایی داشتیم من پد استفاده کرده بودم منی وارد بدنم نشد
  برای اطمینان فرداش قرص اورژانسی خودم و ۲۴ بعدش هم یکی دیگه
  مدت زمان پریودیم یک هفته بود روز سوم قطع شد و روز پنجم لکه بینی بود تا روز هفتم باز خونریزی داشتم الان دو‌هفته میشه تقریبا مشکلی داره ؟

 7. زهرا می گوید

  میشه لطفا جواب بدید خیلی استرس دارم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   .

 8. زهرا می گوید

  سلام خسته نباشید من باکره هستم
  من و نامزدم روز اول پریودیم رابطه جنسی بدون دخول داشتیم
  من پد استفاده کرده بودم برای اطمینان از قرص اوراژنسی فرداش استفاده کردم و بعد ۲۴ هم یکی دیگه
  مدت زمان پریودیم ۷ روزه
  روز سوم خونریزیم قطع شد
  روز پنجم لکه بینی داشتم تا روز ۷ باز خونریزی الان روز ۱۲ پریودیمه
  مشکلی ندارم ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   پاسخ داد شد.

 9. مریم می گوید

  وقت بخیر من ۴تا ال دی اورژانسی خوردم بعد از ۸ روز پریود شدم روز ۹رفتم دکتر قرص مدروکسی پروژسترون شبی۲ععد مفنامینک اسید و فروس سولفات داد الان ۳روزه دارو استفاده میکنم هنوز خونریزی دارم طبیعیه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز مجدد مراجعه نمایید.

 10. صغری می گوید

  من الان تقریبا ۵ماه است ک پریود نشده ام وبا همسرم رابطه داشته ام و بعد از هر رابطه یه قرص اورژانسی خورده ام ایا ممکن است باردار باشم ویا به یه دلایل دیگری مثل عفونت است ک پریود نشده ام وترس رفتن به دکتررو دارم ک بهم بگه باردارم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز. ۵ ماه زمان زیادیست تا وقت مراجعه به پزشک میتوانید کیت های تشخیص بارداری را از داروخانه تهیه نمایید که درواقع تست را بر روی ادرار انجام میدهد و در مورد نحوه ی استفاده از آن شما را راهنمایی میکنند. در مورد قرص اورژانسی حتما برای دفعات بعد رعایت نمایید که در عرض یک ماه بیش از یک مرتبه استفاده نشود. و به طور کلی یک راه همیشگی برای پیشگیری از بارداری پیش رو داشته باشد.

 11. ۰۰۰۰ می گوید

  سلام خانم دکتر من تقریبا یک هفته پیش قرص اورژانسی خوردم و الان ۵روز زودتر پریود شدم ۳یا۴روزی هست ک یهو پشت سرم خیلییی میخاره و پشت شانه ام هم کمی جوش ریخته ممکنه از عوارض قرص باشه؟و معده درد هم دوروزیه دارم
  درصورتیکه شاید در سال گذشته یکبار استفاده کردم هیچ عوارضی نداشت برام

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی این دو عارضه از عوارض نسبتا شایع لوونورژسترل میباشند.

 12. ستاره می گوید

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر
  من باکره هستم با نامزدم رابطه جنسی داشتم من لباس زیر داشتم ولی نامزدم شورت نداشت،گویا اون که منیش خواست بیاد اولش ریخت روی لباس زیرم ولی بعد زود کنار کشید خودشو،خواستم بدونم احتمال بارداری وجود داره یا نه انشاالله
  ممنون میشم زود جواب بدین چون نگرانیه شدید دارم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   تنها در مورد مصرف دارو میتوانیم شما را راهنمایی کنیم و بدین منظور مصرف لوونورژسترل پیشنهاد میشود البته این دارو با برخی داروها مانند داروهای ضدانعقاد و یا داروهای ضد تشنج و تعدادی دیگر از داروها تا حدودی تداخل دارد که در صورت تایید پزشکتون میتوانید مصرف نمایید.

 13. کاظمی می گوید

  سلام همه رابطه های من و همسرم محافظت شده است..اما تو اخرین رابطه متاسفانه غیر ارادی مایع منی ایشون داخل واژنم رفت
  و اینکه وقت پریودم بودم و من برای اولین بار همون موقع از قرص اورژانسی اووسیز ۷۵% استفاده کردم

  حالا میخام بدونم ک چه تایمی بعد از اون دوباره پریود میشم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این دارو بی نظمی هایی در سیکل ماهانه ایجاد میکند به صثورت لکه بینی، به جلو انداختن و یا به عقب انداختن زمان قاعدگی تا دو هفته.

 14. زهرا می گوید

  من۵ماه پیش یدونه قرص اورژانسی خوردم بلافاصله پریود شدم و دقیقا یک ماه خونریزی داشتم بعدش دچارریزش شدید مو خشکی شدید واژن و عدم قاعدگی شدم،به دکتر مراجعه کردم امپول پروژسترون زد بعد۱۰روز پریود شدم ازمایش هورمون نوشت استرادیول۱۵ و بقیه موارد عادی بودن
  با گذشت۵ماه هنووووز خوب نشدم
  توروخدا چیکارکنم کچل شدم دیگه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   لوونورژسترل با در صد پایینی عوارضی چون آمنوره (قطع عادت ماهیانه) التهاب و عفونت واژن و سایر عوارض در دستگاه تناسلی و یا هورمونهای جنسی را ایجاد میکند اما نمیتوان با قطعیت گفت که عوارض ایجاد شده در بدن شما ناشی از لوونورژسترل میباشد. تنها کاری که میتوان انجام داد باقی ماندن تحت نظر پزشک و برسی تداخل داروهای جدید با داروهای قبل میباشد.

 15. زهرا می گوید

  کمکم کنید تورا به امام حسین

 16. کاظمی می گوید

  ببخشید خانم دکتر باتوجه به اینکه من اولین بارم بود از چنین قرصی استفاده میکردم ایا از بعد از این دوهفته تایم پریود های من منظم میشه؟؟

  و اینکه من دل درد بسیار شدیدی در ناحیه زیر شکمم دارم بعد از مصرف این قرص ک خیلی نگرانم کرده

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله در دوره های بعد سیکل ماهیانه منظم می شود.
   اگر سابقه ی آمبولی ترومبوز و سایر مشکلات قلبی عروقی اندومتریوز و یا مشکلات کبدی نداشته اید جای نگرانی نیست. اما در صورتی که این درد به صورت نقطه ای میباشد و یا ادامه دار شود و یا علائم دیگری به آن اضافه شود به پزشک مراجعه نمایید.

   1. سوگند می گوید

    سلام
    ببخشید بعد مصرف قرص اورژانسی تا چه مدت عادت ماهیانه نامنظم هستش؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     این مدت زمان به عوامل مختلفی بستگی اما عارضه ای ماندگار نمی باشد. در نظر داشته باشد ممکن است قاعدگی بعدی تا دو هفته به تاخیر بیفتد که نشانه ی بارداری نیست اما در صورت تاخیر تا بیش از دو هفته تست بارداری انجام دهید.

 17. عسل می گوید

  سلام وقت بخیر
  من رابطه داشتم همسرم داخل واژنم ریخت
  و نیم ساعت بعد قرص اورژانسی استفاده کردم ۵روز میگذره و من تایم پریودیم نیست ولی مقداری خونریزی دارم زیر شکمم درد دارم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   لکه بینی جلو و یا عقب افتادن زمان قاعدگی بعدی از عوارض این دارو میباشد. در صورت ادامه ی درد و یا شدیدتر شدن ان و همینطور سابقه ی مشکلات قلبی عروقی و یا مصرف سیگار با پزشک مشورت نمایید.

 18. پریماه می گوید

  سلام اگر در یک ماه دوبار از این قرص استفاده بشه اور میکنه؟ مبدونن خیلی عوارص داره فقط لطفا بگین اثر میکنه یا نه خیلی نگرانم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله تاثیر دارد.

   1. شیما وزیری می گوید

    سلام دو روز بعداز اتمام پریودم بعد ازیک رابطه ی کاملا سطحی قرص اورژانسی۱.۵ مصرف کردم یک هفته بعد دچار خونریزی شدم رقیق و تیره بود و مقدارش خیلی کمتر از پریود ولی یک هفته طول کشید یک ماه بعد دوباره خونریزی داشتم باز هم یک هفته رقیق و تیره همراه کمی لخته ولی مقدارش بیشتر شد .از یک هفته قبل از این خونریزی مقداری سوزش دهانه ی بیرونی واژن (فرج)دارم و نقطه های قرمز هم میبینم ترشح غیر طبیعی هم نداشتم الان که خونریزی قطع شده گاهی ترشح بدون رنگ و بو کاملا مثل آب دارم و هیچ غلظتی نداره دقیقا مثل آب .دلیلش چیه آیا از عوارض مصرف قرص هست یا عفونت ؟یک نکته هم باید بگم چند بار طی این ماه با شامپو دهانه ی واژن رو شستم این میتونه دلیلش باشه؟چه باید کرد ؟و اینکه اون خونریزی به اون شکل پریود محسوب میشه واحتمال حاملگی وجود نداره ؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     لوونورژسترل عوارض شایعی چون بینظمی در قاعدگی و عوارضی با شیوع کمتر مثل عفونت واژینال را دارد. ترشحات آبکی و همراه با بو معمولا بیان کننده عفونت باکتریال است برای تشخیص درست پیشنهاد می شود در صورت ادامه ی علائم به پزشک مراجعه نمایید.

 19. Leily می گوید

  سلام دکتر من توی چهار ماه تقریبا سه بار از قرص اورژانسی استفاده کردم میخواستم بدونم احتمالش هست که هورمون هام بهم ریخته باشن چون تو این مدت خیلی عصبی و پرخاشگر شدم و صورتم خیلی جوش میزنه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   متاسفانه این عوارض را دارد اما نمیتوان به طور قطع گفت با مصرف ۳ عدد ا این دارو این عوارض ایجاد شده است.

 20. Maryam می گوید

  سلام من در طول ۳ ۴ ماه پایانی سال گذشته فک کنم ۷ یا ۸ باری از قرص ضدبارداری استفاده کردم آیا امکانش هس که دیگه باردار نشم؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر باعث چنین عارضه ای نمی شود. اما برای پیشگیری از سایر عوارض در هر دوره حداکثر ۱ عدد استفاده شود.

 21. Maryam می گوید

  ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم اگه این قرصای ضدبارداری‌ دو بار در ماه مصرف بشه چی عوارض خیلی بدتری داره یا چی؟؟؟

 22. ... می گوید

  سلام من در ۴/۵ماه اخیر مصرف خیلی بالایی از قرص اورژانسی داشتم و یکیش دیروز بود و یکی دگش هفته قبلش پریود نمیشم و بیبی چک هم زدم و منفی بود ‌ . میخواهم که پریود بشم سریع چیکار کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این مشکل هم جزء عوارض لوونورژسترل میباشد. در این رابطه به متخصص زنان مراجعه نمایید زیرا بدون وجود نسخه ی پزشک نمیتوان داروی مورد نظر را معرفی کرد.
   به طور کلی این دارو را در هر دوره بیش از یک بار استفاده ننمایید.

 23. رها می گوید

  سلام وقتتون بخیر،من ۲۰روز پیش قرص اوزژانسی خوردم که دقبقا دو روز بعد از اتمام سیکل قاعدگیم بود شش زوز بعد از مصرف قرص دوباره پریود شدم پنج روز خونریری داشتم و شش روز پاک بودم امروز دوباره پریود شدم
  من واقعا نگرانم و میترسم
  ایا این طبیعیه خانم دکتر

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این دارو در ۵۰ در صد از مصرف کنندگان تغییراتی را در سیکل ماهانه از نظر میزان، زمان و مدت خونریزی ایجاد میکند. و در ۱ درصد موارد هم باعث خونریزی غیر مرتبط با سیکل ماهانه از رحم مشود. در صورت ادامه ی خونریزی به متخصص زنان مراجعه نمایید.

 24. فاطمه می گوید

  سلام من نزدیک دوما پیش از این قرص استفاده کردم
  که قبلش تو دوماه ۵ دفعه استفاده کرده بودم الان نزدیک ۲ ماه پریود نشدم و دباره از این قرص استفاده کردم چند بارهم تست حامگی گرفتم منفی بوده
  الان میخوام بدونم اگ این قرص به بدنم اثرنکنه چن قبلا زیاد استفاده کردمو هنوز پریود نشدم چیکار کنم؟ دوباره دوتا قرص دیگه بوخورم؟
  بعد واسه اینکه پریود بشم چیکار کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   استفاده از لوونورژسترل به میزان چند عدد در ماه باعث بی اثر شدن آن نمی شود اما شیوه ای که داشته اید ( ۵ مرتبه ) اشتباه بوده و حداکثر دوز مجاز برای این دارو یک بار در هر دوره میباشد.
   پیشنهاد میشود در ادامه یک روش پیشگیری دائمی در پیش بگبرید.
   جهت تنظیم سیکل ماهانه و شروع قاعدگی بعدی به متخصص زنان مراجعه نمایید.

 25. فاطمه می گوید

  لطفا قشنگ راهنماییم کنید چن میترسم به علت استفاده زیاد اثر نکنه تا ۷۲ ساعت وقتم تموم نشده بتونم کاردیگه ایی بکنم یا استفاده مجدد از قرص بکنم که اثر بیشتری بزاره

 26. نیلا می گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید من ۱۰روزه از پربودیم میگذره و رابطه چندان مشکوکی نداشتم چون بوسیله کاندوم جلوگیری میکنم..امکان داره باردار باشم()ناگفته نمونه ۱۱ماهه ازدواج کردم()

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر از پوشش استفاده کردید مسلما احتمال بارداری وجود ندارد.

 27. مامان محیا می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من ماه قبل بعد از پریود مجبور شدم از قرص اورژانسی استفاده کنم و ۱۰ روز نشده دوباره پریود شدم این ماه روز ۳۱ پریود شدم (با اینکه قبلا دوره هام ۲۶ روزه بود)
  بین این دو پریود دردهای خفیف ولی مداوم زیر شکم داشتم و پریود این ماه با لک بینی قهوه ای شروع شده و بعد از گذشت چند روز خونریزی شروع نشده؟آیا همه از عوارض قرص است.صبر کنم تا سیکلم تنظیم بشه یا به پزشک مراجعه کنم؟چند ماه طول میکشه تنظیم بشم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عززی
   اگر عفونت واژینال، خونریزی غیر طبیعی ( خونریزی زیاد، خونریزی بیش از ۱۰ روز و یا کمتر از ۲ روز)، افزایش طول هر دوره به بیش از ۴۰ روز و یا کاهش به کمتر از ۲۰ روز داشتید و یا درد های شدید در ناحیه ی شکم و یا اطراف آن داشتید به پزشک مراجعه نمایید.

 28. ناشناس می گوید

  سلام…خانم دکترتقریبا ۱۰میشه ازدواج کردم و من به مدت ۵ ماه اول ازدواجم پس از هر رابطه با همسرم قرص اورژانسی مصرف میکردم در مجموع شایید ت این ۵ماه تقریبا ۸بار یا ۱۰بار از این قرص ها مصرف کردم…الانم ۶ماه میشه هیچ قرصی جلوگیری مصرف نمیکنم ولی بازم باردار نمیشم دلیل باردار نشدنم میتونه مصرف زیاد قرص اورژانسی در ۵ماه اول ازدواجم باشه?لطفا توضیح دهید?

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز.
   خیر دلیل دیگری دارد. اما به طور کلی قرص اورژانسی تا حد امکان کم استفاده شود به دلیل برخی عوارض دیگر.

 29. پگاه می گوید

  سلام
  من یه رابطه مشکوک داشتم که ۵ ساعت بعد قرص اورژانسی ۷۵ رو دوتاباهم مصرف کردم.بعد از یک ساعت دوباره رابطه داشتم و نیم ساعت بعد سریع دوتاقرص اورژانسی دیگه خوردم
  ایا ممکنه چون تویک روز زیادمصرف کردم اثر نکنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال بارداری پایین می باشد. اما در نظر داشته باشید این دارو دارای عوارضی نطیر لکه بینی و بی نظمی سیکل ماهانه می باشد و ممکن است قاعدگی بعدی تا دو هفته جلو و یا عقب بیفتد.
   در آینده برای پیشگیری از بارداری یک روش دائمی در پیش بگیرید.

 30. Maryam می گوید

  سلام خسته نباشید علت سوزش و درد حین رابطه و خونریزی بعد از اون چیه؟؟میتونه بخاطر مصرف قرص های اورژانسی باشه باید چیکار کنم؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   قرص اورژانسی دارای عوارضی چون بی نظمی های قاعدگی می باشد همینطور در برخی افراد ممکن است باعث عفونت واژینال شود که برخی از انواع عفونت ممکن است همراه با درد و خونریزی بعد از رابطه باشد. اما به هر حال برای یافتن علت اصلی به متخصص زنان مراجعه نمایید.

 31. هانا می گوید

  با سلام بعد از مصرف قرص اورژانسی ترشحاتم کامل قطع شده و در دهانه ی بیرون واژن احساس خشکی و سوزش خفیفی میکنم و پریودم دو ماهه بعد از مصرف قرص رقیق و کمی تیره شده ایا از عوارض قرص هست ؟و این خشکی و تغییر شکل پریودخودش برطرف میشه یا نه ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با گذشت دو ماه و همچنان وجود عوارض فوق به متخصص زنان مراجعه نمایید.

 32. نسترن می گوید

  آیا مصرف این قرص باعث بیماری سندروم کوشینگ میشود؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر باعث این مشکل نمی شود.

 33. Sana می گوید

  با سلام من ۲۱روز از قرص ضدبارداری استفاده کردم ویک بسته تمام شد روز بعد با همسرم رابطه داشتم که قرصی مصرف نکردم و ۱۸ساعت بعد از قرص اورژانسی استفاده کردم آیا
  مشکلی برام پیش میاد

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر اولین دوره می باشد که از قرص ضد بارداری استفاده میکنید استفاده از لوونورژسترل درست بوده است. اما اگر بیش از ۳ دوره از مصرف آن می گذرد نیازی به استفاده از قرص اورژانسی نبوده است…

 34. عرفانه می گوید

  سلام من ۲ روز پیش رابطه داشتم کامل نه ولی ممکنه چند قطره از آب منی داخل رفته باشه من ۲ قرص اورزانسی و خوردم و دوباره امروز رابطه در همون حد داشتم اگه دوباره قرص بخورم چی میشه؟ یا اینکه تاثیرش چند روز هست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   مجدد باید استفاده شود. اما در آینده یک روش پیشگیری همیشگی در نظر بگیرید.

 35. سارا می گوید

  سلام وقتتون بخیر من بعد از رابطه قرص اورژانسی مصرف کردم و یه هفته زودتر از موعد پریود شدم ولی خیلی خفیف بود و‌ کلا ۳ روز طول کشید‌ ایا احتمال بارداری هست یا عوارض قرصه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال بارداری بسیار ضعیف می باشد. عارضه ی داروییست.

 36. مهسا می گوید

  سلام خانم دکتر خسته نباشید ،من دختر ۱۸ ساله هستم و بکارت دارم حدود پنج روز پیش رابطه در حد لاپا داشتم ولی از ترس اینکه پیشاب باعث حالگی بشه ۲۷ ساعت بعد قرص دوز ۱.۵ تنسی مصرف کردم و هیچ عوارضی ام نداشت روی بدنم پنج روز بعد یعنی امروز باز هم رابطه در همون حد داشتم ، پارتنرم یکبار انزال شد بعد با دستمال خودشو پاک کرد دوباره شروع کرد و سطح التش فقط با سزح الت تناسلی من برخورد داشت با این حال بازم یک ربع بعدش دو عدد قرص اظطراری دوز ۰.۷۵ را یکجا خوردم میخواستم بدونم ممکنه ک بازم احتمال بارداری وجود داشته باشه؟با توجه به میزان مصرف من ممکنه تا چ مدتی پریود نشم ؟اگر پریود نشم به معناری بارداری هستش؟ و سوال اخرم اینه که از کی میتونم از بیبی چک استفاده کنم؟ببخشید ک طولانی شد خیلی ممنون میشم اگر جواب بدید تا من از استرس در بیام

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربرعزیز
   ممکن است قاعدگی بعدی تا دو هفته به جلو یا به عقب بیفتد. در صورتی که بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری را انجام دهید. در ادامه یک روش پیشگیری دائم انتخاب نمایید به این دلیل که این دارو دارای عوارضی بوده و در هر دوره نباید بیش از یک مرتبه استفاده شود.

 37. گلی می گوید

  سلام خانم دکتر
  من تو این ماه دو بار از قرص اورژانسی استفاده کردم (در طول ۱۶ روز )و اولین بارم هست که از این قرص استفاده کردم .
  پریودی قبلیم ۲۸ مرداد تموم شد،ولی از امروز صبح باشکم درد و کمر درد و حالت تهوع لکه بینی داشتم (قهوه ای تیره و لخته )بنظرتون این لکه بینی چه دلیلی میتونه داشته باشه ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   از عوارض مصرف لوونورژسترل می باشد. در هر ماه بیش از یک مرتبه استفاده نشود و در کل یک راه پیشگیری همیشگی را در برنامه ی خود لحاظ بفرمایید.

 38. ریحان می گوید

  سلام وقت بخیر.‌ قرص ۰/۷۵ حتما باید دوتا استفاده بشه؟ درصورت مصرف تکی تاثیر نداره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله باید دو عدد استفاده شود.

 39. میترا می گوید

  سلام،ببخشید من ۲۶ماه قبل پریود شدم و بعد تمام شدن پریودی بخاطر رابطه مشکوک حدود ۲بار قرص اورژانسی استفاده کردم، ۱۴ این ماه لک دیدم و باز رابطه داشتم و قرص استفاده کردم،لکه بینیم هم قطع شد دوباره از بیستم دارم لک میبینم قهوه ای تیره،الان رو باید جز دوره پریود حساب کنم یا هنوز پریود نیستم چون میخواستم کلا این ماه از قرص ضد بارداری استفاده کنم مرتب،

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   لک بینی یکی از عوارض این دارو بوده و فرد را کمی گمراه میکند برای تشخیص زمان دقیق قاعدگی . اما مشکلی نبوده و شما هر زمان از سیکل خود میتوانید اقدام به شروع مصرف قرص ضد بارداری نموده و بدون توجه به لکه بینی مصرف آن را تا ۲۱ روز ادامه داده و باز بدون توجه به لکه بینی ۷ روز مصرف نکرده و مجدد شروع نمایید. معمولا در یکی دو ماه اول شروع مصرف قرص ضدبارداری، فرد لکه بینی داشته و حتما باید در این مدت از یک روش کمکی مانند پوشش استفاده کند که از دوره ی سوم به بعد دیگر نیاز به روش کمکی نیست.
   پیشنهاد می شود از ضدبارداری هایی که حاوی پروژستین های نسل جدید هستند مانند دروسبلین مارولین مارولون یاسمین و … استفاده نمایید که عوارض کمتری داشته حاوی ۲۸ عدد قرص هستند نیاز به ۷ روز توقف در مصرف نبوده به صورت پیوسته مصرف می شوند.

 40. محدثه می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من چند ساعت بعد از رابطه قرص اورژانسی خوردم که بعدش کنار بینی و لبم خارش شدید گرفت و قرمز و پوسته پوسته شد و الان دو روزه که سینه هام سفت شده و خیلی درد میکنه و زیر شکمم هم درد میکنه
  تغییر زیادی توی خلق و خوم داشتم و ۲ روزه الان از پریودیم میگذره به نظرتون به پزشک مراجعه کنم به خاطر عوارض یا جای نگرانی نیست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر سیگار استفاده می نمایید یا سابقه ی میگرن دارید و یا مشکلات قلبی عروقی، در صورت تشدید و یا ادامه ی درد زیر شکم به پزشک مراجعه نمایید.
   در مورد خارش نواحی ای از صورت که اشاره کردید در صورت ادامه یا تشدید و یا در صورت بروز بثورات جلدی که آبدار هستند و یا تنگیس نف به مرکز درمانی مراجعه نمایید. البته احتمال بروز این موارد خیلی کم می باشد.

 41. هستی می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من طی دو ماه ۴ عدد قرص اورژانسی اووسیز مصرف کردم و اطلاع نداشتم که هر سال فقط تا سه عدد و در هر سیکل قاعدگی فقط یک عدد میتونیم مصرف کنیم…۱۵ ام این ماه هم از پریود تموم شدم و از دیروز لکه میبینم و سینه هام حساس شدن و درد دارن…خواستم ببینم اگر بخوام باردار شم مشکلی در بارداریم ایجاد میکنه و احتمال بارداریمو کم یا صفر میکنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   برای پیشگیری از بارداری خارج رحمی بهتر است مدتی بعد برای بارداری اقدام نمایید. البته این عارضه در تعداد کمی از افراد رخ می دهد.

 42. فاطمه می گوید

  سلام من یه ماه پیش بعد ارز یه هفته از پاک شدنم دو شب پشت سرهم دوتا قرص اورژانسی خوردم و بعد ۴روز پریوید شدم این ماه یه هفته مونده بود به زمان پریودیم باز دو شب پشت سرهم قرص خوردم ولی پریوید نشدم الان از زمان مصرف قرصم ده روز گذشته و از زمان پریودیم ۶روز تست هم دادم منفی بود ایا با تزریق آمپول پروژسترون پریوید میشم؟چند روز بعد تزریق پریوید میشم؟دارو گیاهی استفاده میکنم درد پریودی دارم ولی نمیدونم چرا نمیشم ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   ممکن است بعد از مصرف لوونورژسترل قاعدگی بعدی تا دو هفته به تاخبر بیفتد پس تا آن زمان صبر نمایید.
   از آنجایی که به موقع دارو را استفاده نموده اید احتمال بارداری بسیار ضعیف است اما اگر احیانا با درصد کمی بارداری صورت گرفته باشد زمانی که تست را انجام داده اید زودهنگام بوده و جواب تست منفی کاذب میشود.
   این دارو دارای عوارضی بوده حدالامکان استفاده نشده و از روش پیشگیری همیشگی استفاده نمایید.

 43. Samin می گوید

  سلام خانم دکتر من ۸ماهه ازدواج کردم ماه اول چون آگاهی زیادی نداشتم و خیلی ترس داشتم از اینکه باردار بشم قرص ال دی میخوردم و یه اورژانسی هم میخوردم در کل فکر کنم ۱۵بار اورژانسی خوردم الان اقدام نکردم واسه بچه و نمیخوام فعلا ولی اینجوری ک شنیدم باعث نازایی میشه خیلی ترس دارم ک هیچوقت باردار نشم الان جلوگیری طبیعی میکنم ولی قصد باردار شدن ندارم ولی ترسم برا آیندس

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر سیکل ماهانه ی شما منظم شده است جای نگرانی نیست.

 44. سمیرا می گوید

  سلام من ماه دوماه پشت سرهم قرص اورژانسی استفاده کردم این ماه هیچ روشی برا جلوگیری استفاده نکردم به طور طبیعی انجام دادم ولی هنوز پریود نشدم احتمال داره از عوارض قرص اورژاتسی باشه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   دو هفته بعد از زمانی که باید قاعدگی صورت بگیرد تست بارداری انجام دهید.

 45. zahra می گوید

  من خیلی ازاین قرص مصرف کردم الان ک عوارضشو فهمیدم خیلی نگران شدم .اگ باردارنشم چی😣بنظرشما بهترین راهش چیه؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این دارو ممکن است در برخی از افراد باعث حاملگی خارج رحمی آن هم فقط در همان زمان مصرف شود و یا ممکن است باعث توقف سیکل ماهانه باز هم در برخی افراد شود نه در تمام افراد مصرف کننده.

 46. Adbor می گوید

  سلام من با همسرم رابطه داشتم و بعدش قرص مصرف کردم دوباره دوروز بعد رابطه داشتم ولی قرص نخوردم .هربار ک میخوردم بعدش پریود میشدم که ینی باردار نیستم .اگه اینبار پریود شم ینی حامله نیستم؟؟؟چون رابطه قبل قرص خوردم رابطه بعدی ب فاصله دوروز ن میخوام ببینم پریود شم ینی حامله نیستم یا امکانش هس تاثیر قرص قبلی باشه وبخاطر رابطه بعدی حامله بشم ؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این دارو ممکن است زمان قاعدگی بعدی را تا دو هفته به جلو ویا به عقب بیندازد. اگر قاعدگی در این مدت صورت بگیرد نشان دهنده ی عدم بارداریست. اگر خونریزی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست باردری انجام دهید و توجه داشته باشید اگر زودتر از آن تست انجام شود پاسخ آن منفی کاذب خواهد شد.

 47. الهام می گوید

  من اول هفته رابطه داشتم و قرص اورژانسی مصرف کردم آخر هفته هم مجبور شدم بخاطر رابطه مصرف کنم
  می دونم نباید زیاد مصرف کنم اما مجبور شدم
  آیا احتمال بارداری برای من وجود داره؟
  همسرم کلا به کاندوم حساسیت داره
  و من چون بعد مصرف دوره اول اورژانسی منتظر پریودی بودم تا برنامه ریزی بهتری برای خوردن قرص جلوگیری بزارم این برنامه مجددا تکرار شد
  آیا احتمال بارداری برای من وجود داره؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال آن ضعیف است.

 48. فرانک می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من ی قرصاووسیز خوردم و دقیقا از همون لحظه گلو درد شدید گرفتم ، این ربطی به قرص داره و اینکه میتونم دارو مصرف کنم یانه ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال کمی دارد به دلیل مصرف این دارو باشد.

 49. سارا می گوید

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر
  من با نامزدم رابطه داشتم با جلوگیری طبیعی یعنی مطمئنیم که منی وارد نشده
  و همینطور رابطم تو روزای تخمک گذاریمم نبوده
  توی ۲۴ ساعت اول رابطه هم بعدش ۲تا قرص اووسیز خوردم بخاطر استرسی که داشتم
  میخواستم بدونم چقدر احتمال بارداری هست؟
  پریودیم ۵روزه که عقب افتاده بی بی چک هم زدم منفی بوده

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کابر عزیز
   در صورت استفاده صحیح احتمال تاثیر این دارو بالای ۹۵ در صد میباشد. اگر قاعدگی بعد بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.

 50. سحر می گوید

  سلام ببخشید من سه بار در ماه قرص اورژانسی تنسی مصرف کردم ۷باید پریود میشدم ۴ شدم بعد اون ۱۸ هم دوباره پریود شدم الان باز ۱ هم پریود هستم تقصیر چی میتونه باشه باید چه کار کنم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   شایعترین عارضه ی این دارو بی نظمی در سیکل ماهانه هست.

 51. Nasi می گوید

  سلام خسته نباشید من این ماه رابطه داشتم از مقعد از ترس ک باواژنم برخورد نداشته باشه پیشاب یامنی دوتاقرص خوردم ب فاصله ۸و۹روز بعد قرص افتادم ب لک بینی لخته قهوه ای میاد اصلا خون قرمز ندارم درحد ۳و۴قطره ممکنه باردار باشم‌باعوارص قرصه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   از عوارض دارو می باشد در صورتی که قاعدگی بعدی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.

 52. Nasi می گوید

  سلام خسته نباشید من این ماه ی رابطه داشنم از ترس قرص لونژیل خوردم بعد ۸و۹روز افتادم ب لک بینی لخته قهوه ای میاد میخاستم بدونم نشونه بارداریه یا بخاطر قرصه

 53. Maryam می گوید

  سلام خانم دکتر من روز اول یا دوم پریودیم بود که رابطه از پشت داشتم مایع منی پشتم ریخته شد میترسم پیشاب یا مایع منی به واژنم خورده باشه الان ۱۳ ۱۴ روز از اون روز میگذره دو بار دیگم رابطه داشتم پنج شنبه و شنبه که بار اول قرص نخوردم اما بار دوم بعد از رابطه خوردم از فردای اون روز حالت تهوع و گاهی ضعف و لکه بینی کم جوری که شورتم کثیف میشه و امروز هم دلدرد مثه موقع اسهال داشتم که مجبور شدم برم دستشویی پریودمم منظمه یعنی قبلا نبود ولی دو ماه بود منظم شده بود هنوزم ۱۵ روز تا موعدش مونده ممکنه حامله باشم یا بخاطر قرصه تو رو خدا زود جواب بدین!!!!!!!؟؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر پریود بعدی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید. زودتر از آن ممکن است جواب منفی کاذب داشته باشد.

 54. Maryam می گوید

  قبلا که قرص میخوردم همچین علائمی حس نمیکردم اگرم بود اینجوری نبود که فک کنم بخاطر قرصه یا ترس بارداری داشته باشم😔😔

 55. Maryam می گوید

  خیلی استرس دارم ممنون میشم زودتر جواب بدین لطفا؟؟؟حامله نمیتونم باشم درسته؟؟آخه هنوز تا پریودیم مونده از رابطمم که دو هفته میگذره فقط

 56. رها می گوید

  من طی دو ماه گذشته هر ماه یکبار قرص اورژانسی استفاده کردم و تو این ماه هم یک روز بعد از پریود رابطه داشتم که متاسفانه مجبور شدم قرص اورژانسی بخورم و الان ١٠ روزه لکه بینی دارم و که اصلا نرمال نیست و استرس شدید دارم میخوام بدونم احتمال بارداری هست یا نه ؟ و این لکه بینی راه درمانی داره؟!؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   مصرف لوونورژسترل را کاهش داده و یک روش پیشگیری دائم را جایگزین نمایید.
   احتمال باداری ضعیف میباشد ولی در صورت به تعویق افتادن قاعدگی بعدی بیش از دو هفته تست بارداری انجام دهید…. لکه بینی از بین خواهد رفت اما در صورت ادامه به متخصص زنان مراجعه بفرمایید.

 57. آرمين می گوید

  سلام و خسته نباشید، ببخشید برای من یه سوال پیش اومده اگر ممکن هست ممنون میشم جواب بدید
  چرا قرص های اورژانسی ترکیبی ای که حاوی استروژن و پروژسترون هستند که عوارض خیلی بیشتری نسبت به قرص هایی که حاوی پروژسترون هستند دارند و همچنین درصد کمتری در احتمال بار داری نسبت به قرص های حاوی پروژسترون دارند، همچنان تولید میشوند؟
  با توجه به مقالات که در باره این دو نوع آمده قرص های حاوی پروژسترون هم کم عوارض تر هستند و هم اثر گذاری بیشتری دارند
  پس چرا همچنان تولید میشوند؟دلبل خاصی دارد؟
  تشکر

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   به عنوان روش پیشگیری دائم که در طول کل دوره ی ماهانه دارو مصرف شود مسلما داروهای ترکیبی ارجحیت دارند. اما به عنوان روش پیشگیری اورژانسی پروژستین ها.

 58. جیریانی می گوید

  سلام من۱۷سالمه و دوروز پیش رابطه داشتم که کاندوم پاره شد ولی مایه منی داخل تخلیه نشد امکان بارداری وجود داره؟لازمه که قرص اورژانسی بخورم؟

 59. سارا می گوید

  سلام خانم دکتر وقت بخیر
  من همونطور که شما گفتید بعد از ۱۰ روز تاخیر در قاعدگی پریود شدم مثل همیشه هم ۷روزه بود
  وقتی پریود شدم یعنی عدم بارداری؟؟
  بعد اینکه پریودمم تموم شد باز بی بی چک زدم منفی بود
  با وجود پریودی بازم نیازه آزمایش بدم؟

 60. م می گوید

  سلام من و نامزدم تقریبا روز تخمک.گذاریم بود باهم رابطه داشتیم و منی رو.واژن ریخته شد.نیم ساعت بعدش قرص تنسی ۱/۵خوردم الان حدود ۴روز گذشته لکه های قهوه ای رنگ.وجود داره دلیلش چیه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   دلیل آن مصرف لوونورژسترل می باشد که باعث ایجاد بی نظمی هایی در سیکل ماهانه می شود.

 61. زهرا می گوید

  سلام وقت بخیر من باکره هستم با نامزده ام رابطه بدون دخول داشتیم بعد ایشون مایع منی خودشونو به من ریختن بعد شنیدم که واژن حالت مکش داره و داخل خودش میکشه برای همین یه ربع بعدش دوتا قرص اورژانسی خوردم الان احتمال باردار شدنم چند درصده از استرس دارم میمیرم 😭😭😭

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عززی
   احتمال بارداری بسیار بسیار ضعیف می باشد.

 62. ساناز می گوید

  سلام خانم دکتر من دو روز بعد از اینکه پریودیم تموم شد رابطه داشتم و یک قرص اورژانسی خوردم دوباره چهار روز بعد رابطه داشتم و ۴۸ساعت بعدش دوعدد قرص اورژانسی خوردم بعد سریعا لکه خون دارم الان چهار روز ازش میگذره و هنوز خوب نشدم
  باید ۱۶روز دیگ پریود شم
  احتمالا حاملم ؟ لطفا جواب بدین؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بعد از مصرف لوونورژسترل فرد دچار عوارض شایعی چون لکه بینی و بی نظمی هایی در سیکل ماهنه می شود. در نظر داشته باشد دوزی از لوونورژسترل که استفاده کرده اید زیاد بوده است در ادامه از یک روش پیشگیری دائمی استفاده نمایید.

 63. Nasi می گوید

  سلام خانم دکتر ببخشید مجدد مزاحمتون شدم ۱هفته پیش بهتدن گفتم ک بعد خوردن قرص ۸و۹روز بعدافتادم ب لک بینی لخته های قهوه ای ازم میومد گفتین اگ پریودی بعدی ۲هفته دیرترشدی تست بارداری بده من دقیقابعد اون لخته هاعلائم پریودی داشتم سنگینی سینه … حالااامروز پریودشدم خون قرمز ازم میاد لخته هس توش ولی قرمز ولی سبکه خونریزیم زیادشدید نیس میخاستم بدونم خطر رفع شده باردار نبستم دیگ ممنون میشم جوابمو بدید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با مواردی که بیان نمودید احتمال بارداری وجود ندارد.

 64. Amir می گوید

  سلام من و نامزدم دوماه پیش رابطه داشتیم و برایه اتمیمنان بیشتر قرص اورژانسی خورد ۷ روز بعد خون ریزی کرد الان تو این ماه باز رابطه داشتیم قرص اورژانسی خورد ولی خون ریزی نداشت بعدز گذشت ۱۵ روز میخواستم ببینم قرص عمل کرده یانه هیچ منی وارد وارژن نشده و به بیرون ریخته شده میخواستم ببینم وارد وارژن نریزیم احتمال بارداری چند دردصده

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   نمیتوان یک عدد مشخص برای احتمال بارداری در این شرایط بیان نمود. اما با توجه به مصرف لونورژسترل در زمان صحیح احتمال بارداری بسیار کم می باشد. در ادامه از روش پیشگیری دائم استفاده نمایند.دوز مصرف لوونورژسترل برای دو دوره ی متوالی زیاد می باشد.

 65. سارا می گوید

  سلام من در دوران نامزدی سه بار قرص اورژانسی خوردم،میشه گفت توی مدت چهار ماه، الان از این که دگه باردار نشم خیلی میترسم ،باید چکار کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   از آن جهت نگران نباشید. اما مصرف قرص اورژاسی را کاهش دهید و یک روش پیشگیری دائم را جایگزین نمایید.

 66. A می گوید

  سلام وقتتون بخیر من ۳ بار پشت سرهم سکس داشتم هرسه بارم شوهرم ریخت آبشو بعدش قرص خوردم الان دیشبم ۲بارسکس داشتم هردوبارم ریخت بازم قرص خوردم امروز خون ازم اومد میخواستم ببینم بخاطر قرص قبلی هس ک پریود شدم؟ امکانش هس برا دیشب حامله بشم یا اینکه پریود شدم نشونه اینه کلا مشکلی نیس ن بخاطر دیشب ن د فه قبل

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال بارداری ضعیف می باشد..

 67. صبا می گوید

  سلام
  میشه بهم جواب بدید تورو خدا من یه ماه پیش قرص اورژانسی مصرف کردم الان یه ماهه حالت تهوع دارم هر صب استفراغ میکنم چیکار کنم امکانش هم نیست برم دکتر چون سنم کمه و از مامانم پنهون کردم میشه کمکم کنید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تنها کاری که میتوانستید در آن زمان انجام دهید اتجام تست بارداری بوده است. آیا خونریزی در این یک ماه داشته اید؟

 68. صبا می گوید

  و من پریودهم شدم بعد قرص بازم امکان بارداری هست؟
  اما ایندفعه پریودم فرق میکرد چون خون کمتری ازم رفت و درد های شدید هم داشتم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   احتمال باردارزی کم می باشد اما بهتر است تست هم انجام دهید.

 69. zh می گوید

  سلام من دیشب رابطه محافظت نشده داشتم شک دارم اتفاقی افتاده یا نه قرص اورژانسی گرفتم میخواستم بدونم اگر یکیش رو بخورم بجای جفتش تاثیری داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   به منظور پیشگیری ۱/۵ میلیگرم از لوونورژسترل لازم هست.

 70. Mahiii می گوید

  سلام من بعد از ۱۴روز که از پریودم می‌گذشت رابطه محافظت نشده داشتم و کامل منی داخلم ریخت بعد از ۳ ساعت دو عدد قرص ۷۵٪ تنسی خوردم .الان ۴ روزه که پریودم عقب افتاده آیا طبیعیه یا باردارم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید. تست بارداری اگر زودتر انجام شود ممکن است نتیجه ی منفی کاذب داشته باشد.

 71. غزاله می گوید

  سلام وقت بخیر من کمتر از ۲۴ساعت یدونه قرص لوونورژسترول ۷۵درصد خوردم و ۱۲ساعت بعدش یکی دیگه خوردم همونموقع هیچ عوارضی نداشتم ولی بعد از چندروز کمردرد و سردرد و یذره هم درد شکم و یه روزم حالت تهوع داشتم و هنوز بعد از گذشت ۱۰روز از قرص هم پریود نشدم ایا ممکنه عوارض قرص تازه چندروز بعد خودشو نشون بده؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در صورت بروز علائمی چون ترشحات عفونی از واژن و یادردهای نقطه ای و شدید در ناخیه ی اطراف لگن و یا طولانی شدن علائم به پزشک مراجعه کنید.

 72. فرانک عالمی می گوید

  سلام خانم دکتر من ۴۹ سالمه و بخاطر خونریزی شدید ناشی از کیست و ضخیم شدن اندومتر سه دوره مدرلین و دوتا امپول استرادیول تزریق کردم . اخرین تزریق ۷ مرداد بوده هنوز پرید نشدم . اندومتر درمان شده و کیست هم از بین رفته ولی من پرید نشدم. ایا امکان بارداری در این مدت وجود داره؟ و میتونم از قرص اورژانسی استفاده کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این دارو بهتر است در زنانی که سن بالای حدود ۳۵ دارند و یا سیگار مصرف می نمایند و یا سابقه ی ترومبوز کنسر سینه و اندومتر و…دارند با مشورت با متخصص مصرف شود.

 73. م می گوید

  سلام خسته نباشید
  در حین رابطه من و همسرم متاسفانه پیشگیری از بارداری با شکست مواجه شد و پیشگیری کننده دچار پارگی شد.
  من همیشه هفتم هر ماه پریودیم شروع میشه.این اتفاق تاریه ۲۲ افتاد و نیم ساعت بعد از رابطه دو عدد قرص اورژانسی ۷۵. را با فاصله پنج دقیقه ای مصرف کردم..تا امروز سه رو از مصرف قرصم میگذره اما هییچ عوارضی ندارم و خیلی هم نگران هستم..آیا ممکن هست قرص عمل نکرده باشه تا الان؟ نیاز هست دوباره مصرف کنم؟
  ایا طبق تاریخ ها احتمال بارداریم بالاست؟
  تا چه زمان میتونم مطمئن بشم که بارداری صورت نگرفته؟
  ممنون میشم پاسخ بدید خیلی نگرانم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با مصرف این دارو احتمال عقب افتادن قاعدگی بعدی تا دو هفته هم وجود دارد. اگر بیش از این زمان طول کشید تست بارداری انجام دهید.

 74. مریم می گوید

  سلام خسته نباشید من دوازده روز پیش رابطه سطحی داشتم بدون دخول ک میترسم پیشاب ب واژن برخورد کرده باشه و پونزده ساعت بعد قرص اووسیز۱.۵ مصرف کردم و و خونریزی یا لکه بینی نداشتم و الان دو روز است ک درد سینه دارم و حس بزرگی در اون علایم باداری نیست .درضم دختر هستم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال بارداری با شرایطی که مطرح نمودید نزدیک به صفر هست. اما این دارو را تا جای امکان مصرف ننمایید به دلیل عوارضی که ایجاد میکند.
   فردی که اووسیز را مصرف می کند ممکن است قاعدگی بعدی او تا دو هفته به تعویق بیفتد و اگر بیش از دو هفته به تعویق افتاد لازم هست تست بارداری انجام دهد.

 75. مریم می گوید

  سلام .دوباره سوالم رو بپرسم .من رابطه ای سطحی بدون دخول داشتم ک میترسم پیشاب ب واژنم برخورد کرده باشه و پانزده ساعت بعد قرص اورژانسی اووسیز۱.۵ مصرف کردم و الان دوازده رو از رابطه میگذره ک دچار درد سینه و بزرگی ان شده ام و تپش قبل و پر اشتهایی دارم میشه راهنماییم کنید و در این دوازده روز خونریزی یا لکه بینی نداشتم

 76. سارا می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من مهر ماه قرص اورژانسی خورده بود دقیقا بعد از ۲هفته تاخیر پریودی
  پریود شدم خونریزیمم مثل همیشه بود ۳.۴روز خونریزی ۲روز اخر هم دیگه لکه بود
  حتی بعد اتمام پریودی هم بی بی چک زدم منفی بود
  الان فقط میخوام بدونم پریود شدن و بی بی چک منفی یعنی عدم بارداری؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   به طور کلی دو بار منفی شدن بیبی چک به معنای عدم بارداری میباشد. اما در مورد شما با توجه به مصرف به موقع لوونورژسترل امکان بارداری وجود ندارد.

 77. Sahar می گوید

  سلام ببخشید من ۴۰ روز پیش قرص اورژانسی خوردم بعد ازون به فاصله ۱هفته تا ۱۰ روز ۳ بار خونریزی داشتم به مدت چن روز باز الانم لکه بینی شرو شده ک نمیدونم قراره پریود باشه یا لکه هست چیکار باید بکنم؟طبیعی هست؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   متاسفانه از عوارض این دارو بی نظمی قاعدگی می باشد که بعد ازمدتی مشکل برطرف می شود.

 78. Sm می گوید

  سلام خانم دکتر من نامزد هستم و باکره بعد نامزدم آلت خودشو ب واژن من میکشید ک ارضا شد و روی واژنم ریخت بعد نیم ساعت شستم و بعد ۱۶ ساعت دو عدد اورژانسی ۷۵ با هم خوردم و الان بعد ی هفته بشدت قسمت داخل واژنم درد دارم ی حالت فشار مانند واینک حالت تهوع هم میگیرم و سرگیجه احتمال بارداری چقدع تو رو خدا جواب بدید چون تازه نامزد کردم و بشدت میترسم که تو نامزدی باردار شم😔

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال باردری نزدیک به صفر می باشد.

 79. ali می گوید

  سلام
  پریروزساعت ۱۱ صبح همسرم قرص لونژیل مصرف کرد و بعد از دوازده ساعت یکی دیگه از اون دوتایی ها

  دیروز از ساعت پنج حالت تهوع و سردرد داشته و اخر شب هم درد شدید در زیر دلش احساس میکرد و امروز همان درد زیر شکم بعلاوه کمر درد خاستم بدونم اینا عوارض قرصه؟ طبیعیه؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   بله موارد اشاره شده از عوارض این دارو می باشد اما اگر قبلا سابقه ی ترومبوز داشته اند یا مشکل قلبی عروقی دارند و یا سیگار استفاده می کنند علائم را به پزشک گزارش دهند.

 80. فرشته می گوید

  سلام من قرص اورژانسی برای اولین باراستفاده کردم بعدحدودا۳روزازمصرف گذشته که دوباره پریودشدم آیاطبیعی هست یعنی حدودا۱۷روززودترپریودشدم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بی نظمی در سیکل ماهانه از عوارض این دارو می باشد.

 81. زهرا می گوید

  سلام خانم دکتر
  درسته میگن سالی سه بار حداکثر از قرص اروژانسی استفاده کنین ولی درصورت استفاده بار چهارم بازم تاثیر داره ؟
  من روز ۷ م ماه پیش یه رابطه محافظت نشده داشتم و فرداش قرص رو خوردم و سه روز خونریزی داشتم و تا امروز پریود نشدم
  یعنی ممکنه قرص تاثیر نذاشته باشه و حامله شده باشم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   برای بار چهارم هم تاثیر دارد اما باید عوارض ان را هم در نظر داشته باشید.
   احتمال بارداری ضعیف است.

 82. zhra می گوید

  سلام خسته نباشید روز جمعه قرص مصرف کردم بعد از مصرف قرص فرداش به مدت چهار روز درد در ناحیه زیر شکم داشتم و از دیروز با قطع شدن درد الان خونریزی کمی ب صورت لکه میبینم و هفته پیش هم بعد از قرص یک روز خونریزی و سه روز لکه داشتم
  خاستم بدونم الان طبیعیه ؟؟؟احتمال بارداری خارج رحمی چقدر است؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بارداری خارج رحمی را نمیتوان پیشبینی نمود اما احتمال آن پایین میباشد.
   تواتر مصرف لوونورژسترل در شما زیاد بوده است و تا جای امکان مصرف آن را کم نموده و یک روش پیشگیری دائم را در نظر بگیرید.
   لکه های مشاهده شده از عوارض مصرف این داروست.
   اگر قاعدگی بعدی بیش از دو هفته به تعویق افتاد تست بارداری انجام دهید.

 83. ناشناس می گوید

  سلام
  من حدود یک ماه پیش قرص اورژانسی مصرف کردم که بعدش پریود شدم
  و دو هفته پیش هم رابطه از پشت داشتم ولی قبل از انزال بیرون کشیدن هیچی روی من نریخت
  دو روز دیگه باید پریود بشم و تب و لرز و بی حالی و سردرد شدید دارم
  احتمال حاملگی وجود داره با از عوارض قرص یا سندروم پیش از قاعدگی؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   عوارض کنونی ارتباطی با قرص اورژانسی ندارند.

 84. سحر می گوید

  سلام وقت بخیر من رابطه محافظت نشده داشتم و سریع رفتم خودمو شستم بعدش ۲تا قرص. اورژانسی خوردم و پریودیمم دفیقا تو این بازس که من بعد ۵روز بای دل درد بالای ناف که هی میگیره و ول میکنه و اکه بینی روبرو شدم علتش چیه حالت تهوع هم دارم واسه این قرصه ؟پریودیم میاد اما کم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   مواردی که بیان نمودید از عوارض این داروست و تا جای امکان از آن استفاده ننموده و یک روش پیشگیری دائم را جایگزین نمایید.

 85. مریم می گوید

  سلام خانم دکتر،رابطه ی مشکوکی داشتم که پیشاب نامزدم به واژنم برخورد کرده،روز سوم دوقرص اووسیز ۷۵ رو خورم و دوازده ساعت بعد دوتا دیگه،تو این روزا زعفرون و دمنوش های که واسه پریود شدن موثره هم مصرف کردم،با این حال احتمال بارداری وجود داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاررب عزیز
   قرص اووسیز را کمی دیر استفاده کردید چرا که هرچه زودتر استفاده شود درصد موفقیت آن بیشتر است.. از طرفی دوز بالایی مصرف کرده اید. ۱.۵ میلیگرم از این دارو کفایت می کند.
   ممکن است قاعدگی بعدی تا دو هفته به جلو و یا تا دو هفته عقب بیفتد که جای نگرانی نیست. اما اگز بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.

 86. مریم می گوید

  سلام من با نامزدم رابطه داشتم،دخولی صورت نگرفت اما پیشابشون به واژنم برخورد داشت،تقریبا ۷۲ساعت بعد دو قرص اووسیز ۷۵مصرف کردم و ۱۲ساعت بعدش هم دوتا دیگه،زعفرون و دمنوش آویشن و رازیانه هم خیلی مصرف کردم آیا احتمال بارداری وجود داره؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :