قرص لیورمد قرص لیورمد

با بدترین عوارض قرص اورژانسی آشنا شوید

سوالات متداول و پرسش و پاسخ در مورد قرص اورژانسی


343 138247

درصورتی‌که قصد بارداری نداشته باشید و نزدیکی بدون استفاده از یکی از راه‌های مطمئن پیشگیری از بارداری انجام شود و یا به‌صورت اتفاقی مانند پاره شدن کاندوم اتفاق بیفتد، بهترین و مطمئن‌ترین راهکار، استفاده از قرص جلوگیری از بارداری اورژانسی است. اما باید به این نکته توجه کنید که مصرف قرص اورژانسی عوارضی با خود به دنبال دارد که برایتان مشکل‌ساز خواهد شد. بنابراین مصرف آن باید به‌عنوان آخرین راه جلوگیری از بارداری انجام شود. ما در این مقاله شما را با بدترین عوارض قرص اورژانسی آشنا خواهیم کرد. تا پایان با ما همراه باشید.

راه های جلوگیری از بارداری

شکی نیست که همواره در طول هر بار رابطه جنسی باید از بارداری جلوگیری کرد. البته به‌جز زمانی که خودتان قصد باردارشدن را داشته باشید. این موضوع کمی ممکن است شما را به دردسر بی اندازد. برخی از افراد روش های جلوگیری طبیعی از بارداری را انتخاب می‌کنند که این موضوع برای اکثر مردان خوشایند نیست. به طور کلی روش های زیر برای جلوگیری از باردار شدن استفاده می شود :

 • روش طبیعی (بیرون کشیدن آلت پیش از قبل از انزال)
 • قرص ضد بارداری
 • کاندوم
 • تزریق آمپول دپوپروورا
 • چسب و حلقه
 • دیافراگم
 • کلاهک رحم
 • وازکتومی
 •  آی.یو.دی
 • کپسول های کاشتنی
 • بستن لوله های رحمی

قرص اورژانسی چیست ؟

قرص اورژانسی همانطور که از نام آن مشخص است فقط در مواقع اضطرار استفاده می‌شود. زمانی که از هیچ یک از روش‌های مطمئن پیشگیری از بارداری استفاده نشده و در هنگام رابطه به طور ناخواسته مایع منی در رحم تخلیه شود. در این لحظه استفاده از قرص اورژانسی تنها راه حل برای پیشگری از بارداری احتمالی است.  قرص اورژانسی با عملکرد خاصی از بارداری جلوگیری می‌کند که عبارت است از: متوقف کردن آزادسازی تخمک از تخمدان‌ها، پیشگیری از بارور شدن تخمک‌های آزادشده توسط اسپرم و متوقف کردن اتصال تخمک بارورشده به مخاط رحم.

 قرص اورژانسی برای زنان

در صورت مصرف مکرر، قرص اورژانسی عوارض بسیاری به دنبال خواهد داشت، حتی ممکن است شانس باردار شدن شما در آینده را کمتر کند که البته این مسئله از لحاظ علمی تائید نشده نیست. بنابراین اگر قصد بارداری ندارید از روش‌های مطمئن‌تری برای پیشگیری از بارداری استفاده نمایید.
قرص اورژانسی به دلیل هورمونی بودن و تاثیرگذرای سریع خود ممکن است پس از مصرف عوارضی به همراه داشته باشد. اما پیش از اشاره به آنها بهتر است اشاره‌ای به نحوه مصرف قرص اورژانسی نیز داشته باشیم. چراکه زمان و نحوه مصرف قرص اورژانسی در کاهش احتمال باردار شد بسیار موثر است.

 قرص اورژانسی برای خانم ها

زمان و نحوه مصرف قرص اورژانسی

قرص اورژانسی یکی از سریع‌ترین روش های جلوگیری از بارداری است. توصیه می‌کنیم که همیشه با خرید کاندوم رابطه جنسی محافظت شده داشته باشید تا به‌طور اتفاقی دچار مشکل نشوید. اما چنانچه این اتفاق افتاد، می‌توانید بلافاصله یک عدد قرص اورژانسی را مصرف کنید. البته به این موضوع دقت کنید که قرص اورژانسی بسته به شرکت تولیدکننده آن متفاوت است و بهتر است برای گرفتن نتیجه و پیشگیری از بدترین عوارض قرص اورژانسی از راهنمای مصرف همان قرص استفاده کنید. همچنین باید بدانید، بهترین نتیجه را زمانی خواهید گرفت که بلافاصله پس از رابطه جنسی قرص اورژانسی را مصرف کنید. البته تا ۷۲ ساعت پس از رابطه جنسی می‌توانید از این قرص مصرف کنید.

همین‌طور اگر این قرص درست بعد از رابطه جنسی محافظت نشده استفاده شود می‌تواند شانس بارداری را تا حد زیادی کاهش دهد. تحقیقات گویای این هستند که حدود ۷ نفر از هر ۸ زنی که از این قرص استفاده می‌کنند، باردار نمی‌شوند. این قرص با دوز متفاوت وجود دارد. به یاد داشته باشید، چنانچه از دوز ۰.۷۵ میلی‌گرم استفاده می‌کنید لازم است که ظرف مدت ۲۴ تا ۷۲ ساعت بعد از رابطه جنسی دو عدد از این قرص را مصرف کنید.

زمان خوردن قرص اورژانسی

بدترین عوارض قرص اورژانسی

همانطور که اشاره شد قرص اورژانسی اگرچه می تواند شما را از شر بارداری ناخواسته رها کند، اما احتمالا عوارضی را با خود به همراه خواهد داشت. قرص اورژانسی حاوی لوونورژسترول است. این هورمون ممکن است در برخی از افراد عوارض خاصی را ایجاد کند. اما بدترین عوارض قرص اورژانسی که در ادامه آمده است، عبارت است از:

تهوع

در بیشتر مواقع فرد ۲ ساعت پس از مصرف این قرص دچار تهوع می‌شود. البته اگر قبل از ۲ ساعت تهوع داشته و استفراغ کنید باید قرص را دوباره مصرف کنید. اگر تهوع ادامه‌دار شد حتما به پزشک مراجعه کنید.

اختلال در سیکل پریود

در بیشتر مواقع زمانی که قرص اورژانسی مصرف می‌کنید حداقل ۷ روز سیکل ماهیانه پریودتان به تاخیر خواهد افتاد. همچنین خونریزی در آن دوره بسته به شرایط جسمی فرد ممکن است شدید و یا خیلی کم باشد.

حساسیت سینه

سنگینی و درد سینه‌ها هم می تواند یکی از عوارض رسیدن هورمون به بدن باشد. به‌طورکلی قرص‌های ضدبارداری ممکن است باعث بزرگی یا التهاب پستان شوند. البته این مشکل به‌طورمعمول چند هفته پس از شروع مصرف قرص برطرف می‌شود.

درد شکم

یکی دیگر از بدترین عوارض قرص اورژانسی درد شکم است که به دلیل تغییرات تخمک در زیر شکم در محل رحم ممکن است درد خفیف و یا حتی شدیدی را تجربه کنید.

سرگیجه

احتمال سردرد و سرگیجه به دلیل دریافت هورمون در برخی از افراد وجود دارد.

لکه بینی

برخی از خانم‌ها پس از مصرف قرص اورژانسی خونریزی خفیفی را تجربه می‌کنند. این خونریزی سه روز پس از مصرف قرص قطع می‌شود.

تشدید سندروم پیش از قاعدگی

با اختلال در سیکل قاعدگی احتمالا شما سندروم پیش از قاعدگی شدیدتری را تجربه خواهید کرد. برای مثال ممکن است سنگینی سینه و احساس ملال بیشتری را تجربه کنید.

تغییر در بینایی

در صورت مصرف مکرر قرص اورژانسی، ممکن است پس از مدتی با تاری دید روبرو شوید. این موضوع به دلیل ضخیم شدن قرنیه چشم به دلیل مصرف هورمون زیاد است.

۳ تا ۵ روز پس از مصرف قرص اورژانسی اگر همچنان حس کردید که معده‌درد دارید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

چه زمانی دچار عوارض قرص اورژانسی می شویم؟

شاید در حالت طبیعی عوارض قرص اورژانسی در افراد بسیار خفیف باشد اما در مواردی نشانه‌هایی که در بخش بدترین عوارض قرص اورژانسی بیان شد، ظاهر می‌شود که البته به افراد توصیه‌ می‌شود نکاتی را نیز در مورد مصرف این قرص رعایت کنند. مثلا زمانی که این قرص به دفعات زیاد مصرف می‌شود یا اینکه با معده خالی مصرف شود، می‌تواند منجر به عوارض یاد شده شود.

 تداخل دارویی قرص اورژانسی

بدترین عوارض قرص اورژانسی با تداخل دارویی

همان‌طور که می‌دانید هر دارویی ممکن است با توجه به ترکیباتش با داروهای دیگر و یا حتی با گیاهان دارویی دیگر تداخل داشته باشد و فرد را دچار مشکل کند. قرص اورژانسی نیز با برخی از داروها تداخل دارد که این داروها می‌توانند اثر قرص اورژانسی را کم کنند. همچنین ممکن است این داروها عوارض قرص اورژانسی را افزایش دهند. خوب است قبل از مصرف قرص اورژانسی راهنمای دارو را مطالعه کنید تا از تداخل دارویی آن مطمئن شوید. به‌طورکلی داروهای ضد اضطراب ازاین‌دست داروها به شمار می‌روند. برخی از داروها که اثربخشی قرص اورژانسی را کم می‌کنند عبارت‌اند از:

 • داروهای مورداستفاده برای درمان تشنج مانند باربیتورات‌ها، کاربامازپین، فنیتوین، پریمیدون
 • دارو‌های HIV مانند نورویپارین و نلفینوویر
 • ریفامایسین‌ها مثل ریفامپین و ریفابوتین که برای انواع متفاوت عفونت تجویز می‌شوند.
 • مدافینیل که برای بهبود هوشیاری در بیماران مبتلا به خواب آلودگی بیش‌ازحد مرتبط با نارکولپسی و اختلالات خواب ناشی از آپنه خواب تجویز می‌شود.

نکات مهم در مورد مصرف قرص اورژانسی

حالا که در مورد بدترین عوارض قرص اورژانسی دانستید، باید اشاره کنیم که برای پیشگیری از عوارض آن بهتر است، به نکاتی دقت کنید. ما در اینجا به برخی از نکات مهم اشاره‌کرده‌ایم:

 1. درصد بارداری پس از مصرف قرص اورژانسی بسیار پایین است. اما طبق تحقیقات صورت گرفته‌شده، قرص اورژانسی ممکن است در افراد چاق اثر کمتری داشته باشد و بنابراین امکان بارداری پس از مصرف قرص اورژانسی وجود خواهد داشت.
 2. اگر لقاح صورت گرفته باشد و باردار شده باشید، قرص اورژانسی هیچ تاثیری در روند بارداری نخواهد داشت. این قرص حتی به جنین نیز آسیبی نخواهد زد.
 3. قرص اورژانسی راه مناسبی برای جلوگیری دائمی از بارداری محسوب نمی‌شود و این تنها یک‌ راه فوری و موقت است.
 4. شما مجاز به استفاده از بیش از یک قرص اورژانسی در یک سیکل ماهیانه نیستید. به‌طورکلی در بهترین حالت تا ۳ دفعه در یک سال می‌توانید از این قرص استفاده کنید.

نحوه عملکرد و اثرگذاری قرص اورژانسی در بدن

قرص اورژانسی با جلوگیری از اتصال اسپرم به تخمک عملکرد خود را انجام می‌دهد. وقتی اسپرم به تخمک می‌پیوندد به آن لقاح می‌گویند و در واقع قرص‌های ضد بارداری از وقوع لقاح پیشگیری به عمل می‌آورند. هورمون‌های موجود در این قرص به طور ایمن تخمک‌گذاری را متوقف می‌کنند. عدم تخمک‌گذاری به این معنا است که تخمکی برای بارور شدن توسط اسپرم در بدن وجود ندارد. هورمون‌های موجود در قرص اورژانسی همچنین مخاط دهانه رحم را غلیظ می‌کنند تا اسپرم مسدود شده و قادر به رفتن به سمت تخمک نباشد.

 اشتباهات رایج در بارداری

بارداری با وجود قرص اورژانسی امکان پذیر است؟

بدترین عوارض قرص اورژانسی را برای شما شرح دادیم. شاید شنیده باشید که گاهی بعضی از افراد با وجود مصرف قرص اورژانسی یا قرص‌های پیشگیری از بارداری باز هم باردار می‌شوند. چرا؟ در ادامه هم علت این اتفاق را توضیح می‌دهیم و هم راهکاری برای پیشگیری از آن ارائه می‌کنیم:

قرص اورژانسی را بلافاصله پس از رابطه جنسی محافظت نشده بخورید

تنها زمانی قرص اورژانسی می‌تواند اثر داشته باشد که در زمان مناسب مورد استفاده قرار گیرد. این قرص را باید بلافاصله بعد از رابطه جنسی محافظت نشده (بدون کاندوم) مصرف کنید؛ یعنی زمانی‌که هنوز چرخه تخمک‌گذاری آغاز نشده باشد. در غیر این صورت قرص اورژانسی هیچ تاثیری نخواهد داشت.

وزن بالا ممکن است اثرگذاری قرص اورژانسی را کم کند

در گذشته گفته می‌شد که اثربخشی قرص‌های ضد بارداری در زنان چاق با BMI بالا کمتر است. بعضی از مطالعات این مسئله را تائید می‌کنند اما تناقضاتی نیز وجود دارد. به طور کلی توصیه می‌کنیم که تناسب اندام خود را حفظ کنید تا احتمال شکست عملکرد قرص اورژانسی در بدن شما به حداقل برسد.

خانم‌های چاق بهتر است برای جلوگیری از بارداری از قرص‌های ضد پروژستین استفاده کنند زیرا مطالعات نشان داده‌اند که این گروه از قرص‌ها اثرات بهتری خواهند داشت و قوی‌تر عمل می‌کنند.

به تداخل دارویی قرص اورژانسی دقت کنید

برخی از داروهای تجویزی و بدون نسخه اثربخشی قرص اورژانسی را کاهش می‌دهند. برخی از این داروها شامل آنتی بیوتیک‌ها (به ویژه ریفامپین)، داروهای ضد اضطراب و داروهای ضد تشنج و آرام‌بخش (مثل باربیتورات) می‌شوند. چاره کار این است که پیش از مصرف هر نوع دارو با پزشک مشورت نمایید یا بروشور داخل بسته بندی دارو را مطالعه کنید تا از تداخل دارویی پیشگیری به عمل آید.

سخن پایانی

بارداری درصورتی‌که خودخواسته و آگاهانه باشد می‌تواند تجربه خوبی را برای افراد رقم بزند. اما قطعا شما همیشه قصد باردارشدن ندارید و باید از یکی از راه‌های ضدبارداری استفاده کنید. راه‌های بسیار زیادی برای جلوگیری از بارداری وجود دارد که در حال حاضر استفاده از کاندوم یکی از محبوب‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود. اما در برخی از مواقع به‌طور اتفاقی ممکن است در معرض بارداری قرار بگیرید. در این زمان شما می‌توانید از قرص اورژانسی استفاده کنید. قرص اورژانسی جلوی لقاح را خواهد گرفت. اما مصرف این قرص عوارضی با خود به دنبال دارد. احتمالا تا چند هفته درگیر این عوارض هستید. به یاد داشته باشید، بدترین عوارض قرص اورژانسی زمانی بروز پیدا می‌کند که افراد به‌دفعات زیاد از این قرص استفاده می‌کنند. آیا شما هم این عوارض را تاکنون توجه کرده‌اید؟ اگر بله؛ خوشحال خواهیم شد، نظر خود را در این رابطه با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول در مورد بدترین عوارض قرص اورژانسی

هر چه زمانی که قرص اورژانسی را مصرف می‌کنید به زمان مقاربت جنسی شما که از آن گذشته است، نزدیک‌تر باشد اثرگذاری بهتری خواهد داشت. نهایتا تا ۷۲ ساعت وقت دارید که این قرص را مصرف کنید. البته نوع قرص هم مهم است. تا ۱۲ ساعت پس از رابطه جنسی محافظت نشده، بهترین زمان مصرف قرص اورژانسی است.

نوعی قرص اورژانسی است که توصیه می‌شود اولین دوز آن را در نزدیک‌ترین زمان به رابطه جنسی که داشته‌اید مصرف کنید و دوز دوم را ۱۲ ساعت بعد.

قرص‌های اورژانسی اغلب در داخل کشور تهیه می‌شود و با قیمت مناسب در داروخانه‌ها به فروش می‌رسند. البته بهترین گزینه این است که با مشورت پزشک از آنها استفاده کنید.

خیر این دو هیچ ربطی به هم ندارند. برای جلوگیری از بیماری‌های جنسی باید از کاندوم استفاده کرده و نکات بهداشتی را رعایت کنید.

حالت تهوع، سردرد و سرگیجه، درد در ناحیه زیر شکم، اسهال و استفراغ، احساس ضعف و خستگی، اختلال در قاعدگی و درد سینه از عوارض قرص اورژانسی است.

چنانچه کمتر از ۲ ساعت از مصرف قرص اورژانسی گذشته است، باید دوباره آن را مصرف نمایید زیرا احتمالا با تهوع از بدن شما خارج شده است.

بهتر است این قرص را با معده خالی مصرف نکنید زیرا احتمال بروز عوارض گوارشی بیشتر می‌شود. قرص اورژانسی را همراه با ۱ لیوان آب میل کنید و اگر دچار تهوع می‌شوید با پزشک مشورت کنید تا در کنار آن قرص ضد تهوع نیز به شما بدهد.

نوعی قرص اورژانسی است که به صورت تکی و دوتایی در بازار یافت می‌شود. اولین قرص در سریع‌ترین زمان ممکن و دومین قرص ۱۲ ساعت بعد باید مصرف شود.

به طور معمول حدود ۱۴ روز (۲ هفته) پس از مصرف این قرص، عادت ماهیانه باید اتفاق بیفتد.

خیر؛ در طب سنتی گفته می‌شود که دمنوش زعفران موجب سقط جنین می‌شود اما قرص اورژانسی موجب سقط جنین نخواهد شد. بلکه از انجام لقاح و بارور شدن تخمک جلوگیری خواهد کرد.

اگر فرد سالم باشد و عادت ماهیانه برای وی اتفاق بیفتد می‌تواند از قرص اورژانسی استفاده کند البته نه به طور مداوم. گفته می‌شود که حداکثر ۳ بار در سال از این قرص استفاده کنید.

نوع غیر هورمونی عوارض کمتری دارد اما برای اینکه بدانید کدام نوع برای شما مناسب‌تر است حتما با پزشک مشورت متخصص زنان کنید.

۱- در صورت پاره شدن کاندوم ۲- داشتن رابطه جنسی محافظت نشده و ورود مایع منی به بدن زن ۳- تجاوز جنسی ۴- در صورت عدم استفاده از روش جلوگیری از بارداری که همیشه داشته‌اید. ۵- در صورتی که رابطه جنسی برقرار کرده‌اید و هیچ آگاهی از راه‌های جلوگیری از بارداری نداشته‌اید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۶۴ میانگین: ۳.۹]
منبع plannedparenthood

پست های مرتبط

343 نظرات
 1. لیلی می گوید

  در صورت استفاده از قرص اورژانسی، باز هم احتمال حاملگی وجود داره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   اگر بلافاصله پس از رابطه جنسی محافظت نشده از قرص استفاده شود، شانس بارداری تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند اما این امر ۱۰۰% نیست. از طرفی قرص اورژانسی از لقاح جلوگیری می‌کند. بنابراین اگر لقاح صورت گرفته باشد قرص اورژانسی هیچ تاثیری نمی‎تواند داشته باشد. به همین دلیل است که زمان مصرف بسیار اهمیت دارد.

 2. زیوری می گوید

  سلام منو نامزدم روز سوم پریودم باهم رابطه بدون کاندوم داشتیم که کاملا منی وارد واژنم شد بعد از رابطه حدود دوسه ساعت بعد خونریزیم قطع شد لکه بینی داشتم تا روز چهارم امکان بارداری تو پریودم هست اونم با این شرایط؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   اگر سیکل قاعدگی تان طبیعی باشد یعنی ۲۸ تا ۳۲ روز ، باردار شدن تان تقریبا غیر ممکن است. اما در غیر اینصورت امکان بارداری وجود دارد هرچند احتمال آن ضعیف است. اما به دلیل اینکه شما پس از رابطه لکه بینی داشتید پیشنهاد می کنیم حتما به پزشک مراجعه کنید.

 3. اتوسا می گوید

  سلام من تو فاصله های کم سه بار از قرص اورژانسی مصرف کردم بار اول اتفاقی نیوفتاد بعد از چند روز دوباره مصرف کردم و خیلی زود پریود شدم بعد از دوره پریودم دوباره استفاده کردم عوارضی ک بالا نوشتید و ندارم اما خیلی گرمم میشه خیلییی ایا ممکنه این قرص باعث ش دیگه باردار نشم؟ اینکه گرمم میشه ربطی به عوارض قرص داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…توصیه میشود لوونورژسترل در یک ماه بیش از یک مرتبه استفاده نشود…. در صورت استفاده طی ۷۲ ساعت بعد از رابطه موثر است که این مصرف هرچه زودتر باشد درصد موفقیت دارو بیشتر است. این دارو میتواند قاعدگی را تا دو هفته به تعویق بیندازد که جای نگرانی نیست، در صورتی که این تاخیر بیش از دو هفته به طول انجامد میتوان برای تست بارداری اقدام کرد. همینطور برعکس میتواند باعث شود قاعدگی زود هنگام اتفاق بیفتد…….با تشکر.

 4. لیلا عمویی می گوید

  سلام، سه هفته از خوردن قرص اورژانسی ام میگذره ولی هنوز سر درد وحالت تهوع دارم ،میشه راهنماییم کنید که علتش قرصه یا چیز دیگه ایی؟
  ممنونم از پاسخگوییتون.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی….عارضه ی تهوع و سردد ناشی از دارو با قطع دارو از بین میرود.

   1. شیوا می گوید

    سلام اگر ماهی یک بار قرص اورژانسی بخوری بدهست؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر گرامی
     بله مصرف به این شکل به دلیل عوارضی که دارد توصیه نمی شود.

 5. محیا می گوید

  سلام من دختر هستم منو و نامزدم روز اول پریودیم لاپایی داشتیم من پد استفاده کرده بودم منی وارد بدنم نشد
  برای اطمینان فرداش قرص اورژانسی خودم و ۲۴ بعدش هم یکی دیگه
  مدت زمان پریودیم یک هفته بود روز سوم قطع شد و روز پنجم لکه بینی بود تا روز هفتم باز خونریزی داشتم الان دو‌هفته میشه تقریبا مشکلی داره ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام و وقت بخیر… از عوارض این دارو لکه بینی و ایجاد بی نظمی در سیکل ماهانه میباشد … زمان قاعدگی را ممکن است تا دو هفته جلو و یا عقب بیندازد.

   1. مبینا می گوید

    سلام خسته نباشید من تودوماه شاید ۶تاقرص خورده باشم شایدم بیشترهیچ الاعمی عم نداشتم میخاستم بدونم مشکلی پیش نمیاد برا بعد

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز . در دوره های بعد بیش از یک مرتبه در هر دوره استفاده نکنید.

   2. ناشناس می گوید

    سلام اگه کسی قرص اورژانسی مثلا تو ی ماه ی ۵تابسته استفاده کنه چ عوارضی داره و تاچ مدت پریودیش عقب میفته

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز این دارو هم مانند سایر داروها لیست بلندی از عوارض دارد که لزوما در تمام افراد اتفاقی نمی افتد. شایعترین آنها بروز اختلال در سیکل ماهانه به شکلهای مختلف میباشد که در اثر برهم زدن تعادل هورمونی اتفاق می افتد. سایر داروهایی که در حال حاضر مصرف مینمایید و احیانا بیماری زمینه ای خود را بیان نمایید تا بهتر راهنمایی شوید. از این پس روش پشگیری ثابت و همیشگی را انتخاب نمایید چون مصرف لوونورژسترل بیش از یک بار در ماه توصیه نمی شود.

 6. زهرا می گوید

  سلام من دختر هستم منو و نامزدم روز اول پریودیم لاپایی داشتیم من پد استفاده کرده بودم منی وارد بدنم نشد
  برای اطمینان فرداش قرص اورژانسی خودم و ۲۴ بعدش هم یکی دیگه
  مدت زمان پریودیم یک هفته بود روز سوم قطع شد و روز پنجم لکه بینی بود تا روز هفتم باز خونریزی داشتم الان دو‌هفته میشه تقریبا مشکلی داره ؟

 7. زهرا می گوید

  میشه لطفا جواب بدید خیلی استرس دارم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   .

 8. زهرا می گوید

  سلام خسته نباشید من باکره هستم
  من و نامزدم روز اول پریودیم رابطه جنسی بدون دخول داشتیم
  من پد استفاده کرده بودم برای اطمینان از قرص اوراژنسی فرداش استفاده کردم و بعد ۲۴ هم یکی دیگه
  مدت زمان پریودیم ۷ روزه
  روز سوم خونریزیم قطع شد
  روز پنجم لکه بینی داشتم تا روز ۷ باز خونریزی الان روز ۱۲ پریودیمه
  مشکلی ندارم ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   پاسخ داد شد.

 9. مریم می گوید

  وقت بخیر من ۴تا ال دی اورژانسی خوردم بعد از ۸ روز پریود شدم روز ۹رفتم دکتر قرص مدروکسی پروژسترون شبی۲ععد مفنامینک اسید و فروس سولفات داد الان ۳روزه دارو استفاده میکنم هنوز خونریزی دارم طبیعیه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز مجدد مراجعه نمایید.

 10. صغری می گوید

  من الان تقریبا ۵ماه است ک پریود نشده ام وبا همسرم رابطه داشته ام و بعد از هر رابطه یه قرص اورژانسی خورده ام ایا ممکن است باردار باشم ویا به یه دلایل دیگری مثل عفونت است ک پریود نشده ام وترس رفتن به دکتررو دارم ک بهم بگه باردارم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز. ۵ ماه زمان زیادیست تا وقت مراجعه به پزشک میتوانید کیت های تشخیص بارداری را از داروخانه تهیه نمایید که درواقع تست را بر روی ادرار انجام میدهد و در مورد نحوه ی استفاده از آن شما را راهنمایی میکنند. در مورد قرص اورژانسی حتما برای دفعات بعد رعایت نمایید که در عرض یک ماه بیش از یک مرتبه استفاده نشود. و به طور کلی یک راه همیشگی برای پیشگیری از بارداری پیش رو داشته باشد.

 11. ۰۰۰۰ می گوید

  سلام خانم دکتر من تقریبا یک هفته پیش قرص اورژانسی خوردم و الان ۵روز زودتر پریود شدم ۳یا۴روزی هست ک یهو پشت سرم خیلییی میخاره و پشت شانه ام هم کمی جوش ریخته ممکنه از عوارض قرص باشه؟و معده درد هم دوروزیه دارم
  درصورتیکه شاید در سال گذشته یکبار استفاده کردم هیچ عوارضی نداشت برام

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی این دو عارضه از عوارض نسبتا شایع لوونورژسترل میباشند.

   1. هلیا می گوید

    سلام من یک سوال داشتم واین هستش که من تقریبا یک ۳۵ روز پیش رابطع داشتم بدون دخول ولی چون شک داشتم که ابی چیزی نرفته باش قرص اورژانسی اوسیز خوردم دوعددی ب فاصله ۱۲ ساعت و موقع پریود خودم پریود شدم یعنی ماه پیش هم همین موقع شده بودم وپریودم ۶روز بعد قرص اورژانسی بود شدید هم بود ولی شک کردم بیبی چک زدم منفی بود امروز صب غروب هم زدم منفی بود خطر رفع شده؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     بله همینطور هست.

 12. ستاره می گوید

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر
  من باکره هستم با نامزدم رابطه جنسی داشتم من لباس زیر داشتم ولی نامزدم شورت نداشت،گویا اون که منیش خواست بیاد اولش ریخت روی لباس زیرم ولی بعد زود کنار کشید خودشو،خواستم بدونم احتمال بارداری وجود داره یا نه انشاالله
  ممنون میشم زود جواب بدین چون نگرانیه شدید دارم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   تنها در مورد مصرف دارو میتوانیم شما را راهنمایی کنیم و بدین منظور مصرف لوونورژسترل پیشنهاد میشود البته این دارو با برخی داروها مانند داروهای ضدانعقاد و یا داروهای ضد تشنج و تعدادی دیگر از داروها تا حدودی تداخل دارد که در صورت تایید پزشکتون میتوانید مصرف نمایید.

 13. کاظمی می گوید

  سلام همه رابطه های من و همسرم محافظت شده است..اما تو اخرین رابطه متاسفانه غیر ارادی مایع منی ایشون داخل واژنم رفت
  و اینکه وقت پریودم بودم و من برای اولین بار همون موقع از قرص اورژانسی اووسیز ۷۵% استفاده کردم

  حالا میخام بدونم ک چه تایمی بعد از اون دوباره پریود میشم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این دارو بی نظمی هایی در سیکل ماهانه ایجاد میکند به صثورت لکه بینی، به جلو انداختن و یا به عقب انداختن زمان قاعدگی تا دو هفته.

 14. زهرا می گوید

  من۵ماه پیش یدونه قرص اورژانسی خوردم بلافاصله پریود شدم و دقیقا یک ماه خونریزی داشتم بعدش دچارریزش شدید مو خشکی شدید واژن و عدم قاعدگی شدم،به دکتر مراجعه کردم امپول پروژسترون زد بعد۱۰روز پریود شدم ازمایش هورمون نوشت استرادیول۱۵ و بقیه موارد عادی بودن
  با گذشت۵ماه هنووووز خوب نشدم
  توروخدا چیکارکنم کچل شدم دیگه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   لوونورژسترل با در صد پایینی عوارضی چون آمنوره (قطع عادت ماهیانه) التهاب و عفونت واژن و سایر عوارض در دستگاه تناسلی و یا هورمونهای جنسی را ایجاد میکند اما نمیتوان با قطعیت گفت که عوارض ایجاد شده در بدن شما ناشی از لوونورژسترل میباشد. تنها کاری که میتوان انجام داد باقی ماندن تحت نظر پزشک و برسی تداخل داروهای جدید با داروهای قبل میباشد.

 15. زهرا می گوید

  کمکم کنید تورا به امام حسین

 16. کاظمی می گوید

  ببخشید خانم دکتر باتوجه به اینکه من اولین بارم بود از چنین قرصی استفاده میکردم ایا از بعد از این دوهفته تایم پریود های من منظم میشه؟؟

  و اینکه من دل درد بسیار شدیدی در ناحیه زیر شکمم دارم بعد از مصرف این قرص ک خیلی نگرانم کرده

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله در دوره های بعد سیکل ماهیانه منظم می شود.
   اگر سابقه ی آمبولی ترومبوز و سایر مشکلات قلبی عروقی اندومتریوز و یا مشکلات کبدی نداشته اید جای نگرانی نیست. اما در صورتی که این درد به صورت نقطه ای میباشد و یا ادامه دار شود و یا علائم دیگری به آن اضافه شود به پزشک مراجعه نمایید.

   1. سوگند می گوید

    سلام
    ببخشید بعد مصرف قرص اورژانسی تا چه مدت عادت ماهیانه نامنظم هستش؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     این مدت زمان به عوامل مختلفی بستگی اما عارضه ای ماندگار نمی باشد. در نظر داشته باشد ممکن است قاعدگی بعدی تا دو هفته به تاخیر بیفتد که نشانه ی بارداری نیست اما در صورت تاخیر تا بیش از دو هفته تست بارداری انجام دهید.

 17. عسل می گوید

  سلام وقت بخیر
  من رابطه داشتم همسرم داخل واژنم ریخت
  و نیم ساعت بعد قرص اورژانسی استفاده کردم ۵روز میگذره و من تایم پریودیم نیست ولی مقداری خونریزی دارم زیر شکمم درد دارم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   لکه بینی جلو و یا عقب افتادن زمان قاعدگی بعدی از عوارض این دارو میباشد. در صورت ادامه ی درد و یا شدیدتر شدن ان و همینطور سابقه ی مشکلات قلبی عروقی و یا مصرف سیگار با پزشک مشورت نمایید.

 18. پریماه می گوید

  سلام اگر در یک ماه دوبار از این قرص استفاده بشه اور میکنه؟ مبدونن خیلی عوارص داره فقط لطفا بگین اثر میکنه یا نه خیلی نگرانم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله تاثیر دارد.

   1. شیما وزیری می گوید

    سلام دو روز بعداز اتمام پریودم بعد ازیک رابطه ی کاملا سطحی قرص اورژانسی۱.۵ مصرف کردم یک هفته بعد دچار خونریزی شدم رقیق و تیره بود و مقدارش خیلی کمتر از پریود ولی یک هفته طول کشید یک ماه بعد دوباره خونریزی داشتم باز هم یک هفته رقیق و تیره همراه کمی لخته ولی مقدارش بیشتر شد .از یک هفته قبل از این خونریزی مقداری سوزش دهانه ی بیرونی واژن (فرج)دارم و نقطه های قرمز هم میبینم ترشح غیر طبیعی هم نداشتم الان که خونریزی قطع شده گاهی ترشح بدون رنگ و بو کاملا مثل آب دارم و هیچ غلظتی نداره دقیقا مثل آب .دلیلش چیه آیا از عوارض مصرف قرص هست یا عفونت ؟یک نکته هم باید بگم چند بار طی این ماه با شامپو دهانه ی واژن رو شستم این میتونه دلیلش باشه؟چه باید کرد ؟و اینکه اون خونریزی به اون شکل پریود محسوب میشه واحتمال حاملگی وجود نداره ؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     لوونورژسترل عوارض شایعی چون بینظمی در قاعدگی و عوارضی با شیوع کمتر مثل عفونت واژینال را دارد. ترشحات آبکی و همراه با بو معمولا بیان کننده عفونت باکتریال است برای تشخیص درست پیشنهاد می شود در صورت ادامه ی علائم به پزشک مراجعه نمایید.

     1. بهار می گوید

      سلام عزیزم شبتون بخیر
      من نامزد هستم ۲۶ نزدیکی داشتم ۲۹ دو تا قرص اورژانسی خوردم
      از ۶ ام علایم پریودی دارم زیر دلم درد میگیره سینم درد میکنه اما تایم پریودیم ۱۳ ام بود
      و امروز ۱۵ امه پریود نشدم ایا ممکنه حامله باشم؟؟؟😔😔😔

     2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

      سلام کاربر عزیز
      همانطور که در کامنتهای قبل بیان شده ممکن هست این دارو قاعدگی بعدی را تا دو هفته به تاخیر بیندازد.

 19. Leily می گوید

  سلام دکتر من توی چهار ماه تقریبا سه بار از قرص اورژانسی استفاده کردم میخواستم بدونم احتمالش هست که هورمون هام بهم ریخته باشن چون تو این مدت خیلی عصبی و پرخاشگر شدم و صورتم خیلی جوش میزنه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   متاسفانه این عوارض را دارد اما نمیتوان به طور قطع گفت با مصرف ۳ عدد ا این دارو این عوارض ایجاد شده است.

 20. Maryam می گوید

  سلام من در طول ۳ ۴ ماه پایانی سال گذشته فک کنم ۷ یا ۸ باری از قرص ضدبارداری استفاده کردم آیا امکانش هس که دیگه باردار نشم؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر باعث چنین عارضه ای نمی شود. اما برای پیشگیری از سایر عوارض در هر دوره حداکثر ۱ عدد استفاده شود.

 21. Maryam می گوید

  ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم اگه این قرصای ضدبارداری‌ دو بار در ماه مصرف بشه چی عوارض خیلی بدتری داره یا چی؟؟؟

 22. ... می گوید

  سلام من در ۴/۵ماه اخیر مصرف خیلی بالایی از قرص اورژانسی داشتم و یکیش دیروز بود و یکی دگش هفته قبلش پریود نمیشم و بیبی چک هم زدم و منفی بود ‌ . میخواهم که پریود بشم سریع چیکار کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این مشکل هم جزء عوارض لوونورژسترل میباشد. در این رابطه به متخصص زنان مراجعه نمایید زیرا بدون وجود نسخه ی پزشک نمیتوان داروی مورد نظر را معرفی کرد.
   به طور کلی این دارو را در هر دوره بیش از یک بار استفاده ننمایید.

 23. رها می گوید

  سلام وقتتون بخیر،من ۲۰روز پیش قرص اوزژانسی خوردم که دقبقا دو روز بعد از اتمام سیکل قاعدگیم بود شش زوز بعد از مصرف قرص دوباره پریود شدم پنج روز خونریری داشتم و شش روز پاک بودم امروز دوباره پریود شدم
  من واقعا نگرانم و میترسم
  ایا این طبیعیه خانم دکتر

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این دارو در ۵۰ در صد از مصرف کنندگان تغییراتی را در سیکل ماهانه از نظر میزان، زمان و مدت خونریزی ایجاد میکند. و در ۱ درصد موارد هم باعث خونریزی غیر مرتبط با سیکل ماهانه از رحم مشود. در صورت ادامه ی خونریزی به متخصص زنان مراجعه نمایید.

 24. فاطمه می گوید

  سلام من نزدیک دوما پیش از این قرص استفاده کردم
  که قبلش تو دوماه ۵ دفعه استفاده کرده بودم الان نزدیک ۲ ماه پریود نشدم و دباره از این قرص استفاده کردم چند بارهم تست حامگی گرفتم منفی بوده
  الان میخوام بدونم اگ این قرص به بدنم اثرنکنه چن قبلا زیاد استفاده کردمو هنوز پریود نشدم چیکار کنم؟ دوباره دوتا قرص دیگه بوخورم؟
  بعد واسه اینکه پریود بشم چیکار کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   استفاده از لوونورژسترل به میزان چند عدد در ماه باعث بی اثر شدن آن نمی شود اما شیوه ای که داشته اید ( ۵ مرتبه ) اشتباه بوده و حداکثر دوز مجاز برای این دارو یک بار در هر دوره میباشد.
   پیشنهاد میشود در ادامه یک روش پیشگیری دائمی در پیش بگبرید.
   جهت تنظیم سیکل ماهانه و شروع قاعدگی بعدی به متخصص زنان مراجعه نمایید.

 25. فاطمه می گوید

  لطفا قشنگ راهنماییم کنید چن میترسم به علت استفاده زیاد اثر نکنه تا ۷۲ ساعت وقتم تموم نشده بتونم کاردیگه ایی بکنم یا استفاده مجدد از قرص بکنم که اثر بیشتری بزاره

 26. نیلا می گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید من ۱۰روزه از پربودیم میگذره و رابطه چندان مشکوکی نداشتم چون بوسیله کاندوم جلوگیری میکنم..امکان داره باردار باشم()ناگفته نمونه ۱۱ماهه ازدواج کردم()

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر از پوشش استفاده کردید مسلما احتمال بارداری وجود ندارد.

 27. مامان محیا می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من ماه قبل بعد از پریود مجبور شدم از قرص اورژانسی استفاده کنم و ۱۰ روز نشده دوباره پریود شدم این ماه روز ۳۱ پریود شدم (با اینکه قبلا دوره هام ۲۶ روزه بود)
  بین این دو پریود دردهای خفیف ولی مداوم زیر شکم داشتم و پریود این ماه با لک بینی قهوه ای شروع شده و بعد از گذشت چند روز خونریزی شروع نشده؟آیا همه از عوارض قرص است.صبر کنم تا سیکلم تنظیم بشه یا به پزشک مراجعه کنم؟چند ماه طول میکشه تنظیم بشم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عززی
   اگر عفونت واژینال، خونریزی غیر طبیعی ( خونریزی زیاد، خونریزی بیش از ۱۰ روز و یا کمتر از ۲ روز)، افزایش طول هر دوره به بیش از ۴۰ روز و یا کاهش به کمتر از ۲۰ روز داشتید و یا درد های شدید در ناحیه ی شکم و یا اطراف آن داشتید به پزشک مراجعه نمایید.

 28. ناشناس می گوید

  سلام…خانم دکترتقریبا ۱۰میشه ازدواج کردم و من به مدت ۵ ماه اول ازدواجم پس از هر رابطه با همسرم قرص اورژانسی مصرف میکردم در مجموع شایید ت این ۵ماه تقریبا ۸بار یا ۱۰بار از این قرص ها مصرف کردم…الانم ۶ماه میشه هیچ قرصی جلوگیری مصرف نمیکنم ولی بازم باردار نمیشم دلیل باردار نشدنم میتونه مصرف زیاد قرص اورژانسی در ۵ماه اول ازدواجم باشه?لطفا توضیح دهید?

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز.
   خیر دلیل دیگری دارد. اما به طور کلی قرص اورژانسی تا حد امکان کم استفاده شود به دلیل برخی عوارض دیگر.

 29. پگاه می گوید

  سلام
  من یه رابطه مشکوک داشتم که ۵ ساعت بعد قرص اورژانسی ۷۵ رو دوتاباهم مصرف کردم.بعد از یک ساعت دوباره رابطه داشتم و نیم ساعت بعد سریع دوتاقرص اورژانسی دیگه خوردم
  ایا ممکنه چون تویک روز زیادمصرف کردم اثر نکنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال بارداری پایین می باشد. اما در نظر داشته باشید این دارو دارای عوارضی نطیر لکه بینی و بی نظمی سیکل ماهانه می باشد و ممکن است قاعدگی بعدی تا دو هفته جلو و یا عقب بیفتد.
   در آینده برای پیشگیری از بارداری یک روش دائمی در پیش بگیرید.

 30. Maryam می گوید

  سلام خسته نباشید علت سوزش و درد حین رابطه و خونریزی بعد از اون چیه؟؟میتونه بخاطر مصرف قرص های اورژانسی باشه باید چیکار کنم؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   قرص اورژانسی دارای عوارضی چون بی نظمی های قاعدگی می باشد همینطور در برخی افراد ممکن است باعث عفونت واژینال شود که برخی از انواع عفونت ممکن است همراه با درد و خونریزی بعد از رابطه باشد. اما به هر حال برای یافتن علت اصلی به متخصص زنان مراجعه نمایید.

 31. هانا می گوید

  با سلام بعد از مصرف قرص اورژانسی ترشحاتم کامل قطع شده و در دهانه ی بیرون واژن احساس خشکی و سوزش خفیفی میکنم و پریودم دو ماهه بعد از مصرف قرص رقیق و کمی تیره شده ایا از عوارض قرص هست ؟و این خشکی و تغییر شکل پریودخودش برطرف میشه یا نه ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با گذشت دو ماه و همچنان وجود عوارض فوق به متخصص زنان مراجعه نمایید.

 32. نسترن می گوید

  آیا مصرف این قرص باعث بیماری سندروم کوشینگ میشود؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر باعث این مشکل نمی شود.

 33. Sana می گوید

  با سلام من ۲۱روز از قرص ضدبارداری استفاده کردم ویک بسته تمام شد روز بعد با همسرم رابطه داشتم که قرصی مصرف نکردم و ۱۸ساعت بعد از قرص اورژانسی استفاده کردم آیا
  مشکلی برام پیش میاد

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر اولین دوره می باشد که از قرص ضد بارداری استفاده میکنید استفاده از لوونورژسترل درست بوده است. اما اگر بیش از ۳ دوره از مصرف آن می گذرد نیازی به استفاده از قرص اورژانسی نبوده است…

 34. عرفانه می گوید

  سلام من ۲ روز پیش رابطه داشتم کامل نه ولی ممکنه چند قطره از آب منی داخل رفته باشه من ۲ قرص اورزانسی و خوردم و دوباره امروز رابطه در همون حد داشتم اگه دوباره قرص بخورم چی میشه؟ یا اینکه تاثیرش چند روز هست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   مجدد باید استفاده شود. اما در آینده یک روش پیشگیری همیشگی در نظر بگیرید.

 35. سارا می گوید

  سلام وقتتون بخیر من بعد از رابطه قرص اورژانسی مصرف کردم و یه هفته زودتر از موعد پریود شدم ولی خیلی خفیف بود و‌ کلا ۳ روز طول کشید‌ ایا احتمال بارداری هست یا عوارض قرصه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال بارداری بسیار ضعیف می باشد. عارضه ی داروییست.

 36. مهسا می گوید

  سلام خانم دکتر خسته نباشید ،من دختر ۱۸ ساله هستم و بکارت دارم حدود پنج روز پیش رابطه در حد لاپا داشتم ولی از ترس اینکه پیشاب باعث حالگی بشه ۲۷ ساعت بعد قرص دوز ۱.۵ تنسی مصرف کردم و هیچ عوارضی ام نداشت روی بدنم پنج روز بعد یعنی امروز باز هم رابطه در همون حد داشتم ، پارتنرم یکبار انزال شد بعد با دستمال خودشو پاک کرد دوباره شروع کرد و سطح التش فقط با سزح الت تناسلی من برخورد داشت با این حال بازم یک ربع بعدش دو عدد قرص اظطراری دوز ۰.۷۵ را یکجا خوردم میخواستم بدونم ممکنه ک بازم احتمال بارداری وجود داشته باشه؟با توجه به میزان مصرف من ممکنه تا چ مدتی پریود نشم ؟اگر پریود نشم به معناری بارداری هستش؟ و سوال اخرم اینه که از کی میتونم از بیبی چک استفاده کنم؟ببخشید ک طولانی شد خیلی ممنون میشم اگر جواب بدید تا من از استرس در بیام

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربرعزیز
   ممکن است قاعدگی بعدی تا دو هفته به جلو یا به عقب بیفتد. در صورتی که بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری را انجام دهید. در ادامه یک روش پیشگیری دائم انتخاب نمایید به این دلیل که این دارو دارای عوارضی بوده و در هر دوره نباید بیش از یک مرتبه استفاده شود.

 37. گلی می گوید

  سلام خانم دکتر
  من تو این ماه دو بار از قرص اورژانسی استفاده کردم (در طول ۱۶ روز )و اولین بارم هست که از این قرص استفاده کردم .
  پریودی قبلیم ۲۸ مرداد تموم شد،ولی از امروز صبح باشکم درد و کمر درد و حالت تهوع لکه بینی داشتم (قهوه ای تیره و لخته )بنظرتون این لکه بینی چه دلیلی میتونه داشته باشه ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   از عوارض مصرف لوونورژسترل می باشد. در هر ماه بیش از یک مرتبه استفاده نشود و در کل یک راه پیشگیری همیشگی را در برنامه ی خود لحاظ بفرمایید.

 38. ریحان می گوید

  سلام وقت بخیر.‌ قرص ۰/۷۵ حتما باید دوتا استفاده بشه؟ درصورت مصرف تکی تاثیر نداره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله باید دو عدد استفاده شود.

 39. میترا می گوید

  سلام،ببخشید من ۲۶ماه قبل پریود شدم و بعد تمام شدن پریودی بخاطر رابطه مشکوک حدود ۲بار قرص اورژانسی استفاده کردم، ۱۴ این ماه لک دیدم و باز رابطه داشتم و قرص استفاده کردم،لکه بینیم هم قطع شد دوباره از بیستم دارم لک میبینم قهوه ای تیره،الان رو باید جز دوره پریود حساب کنم یا هنوز پریود نیستم چون میخواستم کلا این ماه از قرص ضد بارداری استفاده کنم مرتب،

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   لک بینی یکی از عوارض این دارو بوده و فرد را کمی گمراه میکند برای تشخیص زمان دقیق قاعدگی . اما مشکلی نبوده و شما هر زمان از سیکل خود میتوانید اقدام به شروع مصرف قرص ضد بارداری نموده و بدون توجه به لکه بینی مصرف آن را تا ۲۱ روز ادامه داده و باز بدون توجه به لکه بینی ۷ روز مصرف نکرده و مجدد شروع نمایید. معمولا در یکی دو ماه اول شروع مصرف قرص ضدبارداری، فرد لکه بینی داشته و حتما باید در این مدت از یک روش کمکی مانند پوشش استفاده کند که از دوره ی سوم به بعد دیگر نیاز به روش کمکی نیست.
   پیشنهاد می شود از ضدبارداری هایی که حاوی پروژستین های نسل جدید هستند مانند دروسبلین مارولین مارولون یاسمین و … استفاده نمایید که عوارض کمتری داشته حاوی ۲۸ عدد قرص هستند نیاز به ۷ روز توقف در مصرف نبوده به صورت پیوسته مصرف می شوند.

 40. محدثه می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من چند ساعت بعد از رابطه قرص اورژانسی خوردم که بعدش کنار بینی و لبم خارش شدید گرفت و قرمز و پوسته پوسته شد و الان دو روزه که سینه هام سفت شده و خیلی درد میکنه و زیر شکمم هم درد میکنه
  تغییر زیادی توی خلق و خوم داشتم و ۲ روزه الان از پریودیم میگذره به نظرتون به پزشک مراجعه کنم به خاطر عوارض یا جای نگرانی نیست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر سیگار استفاده می نمایید یا سابقه ی میگرن دارید و یا مشکلات قلبی عروقی، در صورت تشدید و یا ادامه ی درد زیر شکم به پزشک مراجعه نمایید.
   در مورد خارش نواحی ای از صورت که اشاره کردید در صورت ادامه یا تشدید و یا در صورت بروز بثورات جلدی که آبدار هستند و یا تنگیس نف به مرکز درمانی مراجعه نمایید. البته احتمال بروز این موارد خیلی کم می باشد.

 41. هستی می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من طی دو ماه ۴ عدد قرص اورژانسی اووسیز مصرف کردم و اطلاع نداشتم که هر سال فقط تا سه عدد و در هر سیکل قاعدگی فقط یک عدد میتونیم مصرف کنیم…۱۵ ام این ماه هم از پریود تموم شدم و از دیروز لکه میبینم و سینه هام حساس شدن و درد دارن…خواستم ببینم اگر بخوام باردار شم مشکلی در بارداریم ایجاد میکنه و احتمال بارداریمو کم یا صفر میکنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   برای پیشگیری از بارداری خارج رحمی بهتر است مدتی بعد برای بارداری اقدام نمایید. البته این عارضه در تعداد کمی از افراد رخ می دهد.

 42. فاطمه می گوید

  سلام من یه ماه پیش بعد ارز یه هفته از پاک شدنم دو شب پشت سرهم دوتا قرص اورژانسی خوردم و بعد ۴روز پریوید شدم این ماه یه هفته مونده بود به زمان پریودیم باز دو شب پشت سرهم قرص خوردم ولی پریوید نشدم الان از زمان مصرف قرصم ده روز گذشته و از زمان پریودیم ۶روز تست هم دادم منفی بود ایا با تزریق آمپول پروژسترون پریوید میشم؟چند روز بعد تزریق پریوید میشم؟دارو گیاهی استفاده میکنم درد پریودی دارم ولی نمیدونم چرا نمیشم ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   ممکن است بعد از مصرف لوونورژسترل قاعدگی بعدی تا دو هفته به تاخبر بیفتد پس تا آن زمان صبر نمایید.
   از آنجایی که به موقع دارو را استفاده نموده اید احتمال بارداری بسیار ضعیف است اما اگر احیانا با درصد کمی بارداری صورت گرفته باشد زمانی که تست را انجام داده اید زودهنگام بوده و جواب تست منفی کاذب میشود.
   این دارو دارای عوارضی بوده حدالامکان استفاده نشده و از روش پیشگیری همیشگی استفاده نمایید.

 43. Samin می گوید

  سلام خانم دکتر من ۸ماهه ازدواج کردم ماه اول چون آگاهی زیادی نداشتم و خیلی ترس داشتم از اینکه باردار بشم قرص ال دی میخوردم و یه اورژانسی هم میخوردم در کل فکر کنم ۱۵بار اورژانسی خوردم الان اقدام نکردم واسه بچه و نمیخوام فعلا ولی اینجوری ک شنیدم باعث نازایی میشه خیلی ترس دارم ک هیچوقت باردار نشم الان جلوگیری طبیعی میکنم ولی قصد باردار شدن ندارم ولی ترسم برا آیندس

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر سیکل ماهانه ی شما منظم شده است جای نگرانی نیست.

 44. سمیرا می گوید

  سلام من ماه دوماه پشت سرهم قرص اورژانسی استفاده کردم این ماه هیچ روشی برا جلوگیری استفاده نکردم به طور طبیعی انجام دادم ولی هنوز پریود نشدم احتمال داره از عوارض قرص اورژاتسی باشه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   دو هفته بعد از زمانی که باید قاعدگی صورت بگیرد تست بارداری انجام دهید.

 45. zahra می گوید

  من خیلی ازاین قرص مصرف کردم الان ک عوارضشو فهمیدم خیلی نگران شدم .اگ باردارنشم چی😣بنظرشما بهترین راهش چیه؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این دارو ممکن است در برخی از افراد باعث حاملگی خارج رحمی آن هم فقط در همان زمان مصرف شود و یا ممکن است باعث توقف سیکل ماهانه باز هم در برخی افراد شود نه در تمام افراد مصرف کننده.

 46. Adbor می گوید

  سلام من با همسرم رابطه داشتم و بعدش قرص مصرف کردم دوباره دوروز بعد رابطه داشتم ولی قرص نخوردم .هربار ک میخوردم بعدش پریود میشدم که ینی باردار نیستم .اگه اینبار پریود شم ینی حامله نیستم؟؟؟چون رابطه قبل قرص خوردم رابطه بعدی ب فاصله دوروز ن میخوام ببینم پریود شم ینی حامله نیستم یا امکانش هس تاثیر قرص قبلی باشه وبخاطر رابطه بعدی حامله بشم ؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این دارو ممکن است زمان قاعدگی بعدی را تا دو هفته به جلو ویا به عقب بیندازد. اگر قاعدگی در این مدت صورت بگیرد نشان دهنده ی عدم بارداریست. اگر خونریزی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست باردری انجام دهید و توجه داشته باشید اگر زودتر از آن تست انجام شود پاسخ آن منفی کاذب خواهد شد.

 47. الهام می گوید

  من اول هفته رابطه داشتم و قرص اورژانسی مصرف کردم آخر هفته هم مجبور شدم بخاطر رابطه مصرف کنم
  می دونم نباید زیاد مصرف کنم اما مجبور شدم
  آیا احتمال بارداری برای من وجود داره؟
  همسرم کلا به کاندوم حساسیت داره
  و من چون بعد مصرف دوره اول اورژانسی منتظر پریودی بودم تا برنامه ریزی بهتری برای خوردن قرص جلوگیری بزارم این برنامه مجددا تکرار شد
  آیا احتمال بارداری برای من وجود داره؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال آن ضعیف است.

 48. فرانک می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من ی قرصاووسیز خوردم و دقیقا از همون لحظه گلو درد شدید گرفتم ، این ربطی به قرص داره و اینکه میتونم دارو مصرف کنم یانه ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال کمی دارد به دلیل مصرف این دارو باشد.

 49. سارا می گوید

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر
  من با نامزدم رابطه داشتم با جلوگیری طبیعی یعنی مطمئنیم که منی وارد نشده
  و همینطور رابطم تو روزای تخمک گذاریمم نبوده
  توی ۲۴ ساعت اول رابطه هم بعدش ۲تا قرص اووسیز خوردم بخاطر استرسی که داشتم
  میخواستم بدونم چقدر احتمال بارداری هست؟
  پریودیم ۵روزه که عقب افتاده بی بی چک هم زدم منفی بوده

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کابر عزیز
   در صورت استفاده صحیح احتمال تاثیر این دارو بالای ۹۵ در صد میباشد. اگر قاعدگی بعد بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.

 50. سحر می گوید

  سلام ببخشید من سه بار در ماه قرص اورژانسی تنسی مصرف کردم ۷باید پریود میشدم ۴ شدم بعد اون ۱۸ هم دوباره پریود شدم الان باز ۱ هم پریود هستم تقصیر چی میتونه باشه باید چه کار کنم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   شایعترین عارضه ی این دارو بی نظمی در سیکل ماهانه هست.

 51. Nasi می گوید

  سلام خسته نباشید من این ماه رابطه داشتم از مقعد از ترس ک باواژنم برخورد نداشته باشه پیشاب یامنی دوتاقرص خوردم ب فاصله ۸و۹روز بعد قرص افتادم ب لک بینی لخته قهوه ای میاد اصلا خون قرمز ندارم درحد ۳و۴قطره ممکنه باردار باشم‌باعوارص قرصه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   از عوارض دارو می باشد در صورتی که قاعدگی بعدی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.

 52. Nasi می گوید

  سلام خسته نباشید من این ماه ی رابطه داشنم از ترس قرص لونژیل خوردم بعد ۸و۹روز افتادم ب لک بینی لخته قهوه ای میاد میخاستم بدونم نشونه بارداریه یا بخاطر قرصه

  1. ملی می گوید

   شما باردار بودید؟؟

 53. Maryam می گوید

  سلام خانم دکتر من روز اول یا دوم پریودیم بود که رابطه از پشت داشتم مایع منی پشتم ریخته شد میترسم پیشاب یا مایع منی به واژنم خورده باشه الان ۱۳ ۱۴ روز از اون روز میگذره دو بار دیگم رابطه داشتم پنج شنبه و شنبه که بار اول قرص نخوردم اما بار دوم بعد از رابطه خوردم از فردای اون روز حالت تهوع و گاهی ضعف و لکه بینی کم جوری که شورتم کثیف میشه و امروز هم دلدرد مثه موقع اسهال داشتم که مجبور شدم برم دستشویی پریودمم منظمه یعنی قبلا نبود ولی دو ماه بود منظم شده بود هنوزم ۱۵ روز تا موعدش مونده ممکنه حامله باشم یا بخاطر قرصه تو رو خدا زود جواب بدین!!!!!!!؟؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر پریود بعدی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید. زودتر از آن ممکن است جواب منفی کاذب داشته باشد.

 54. Maryam می گوید

  قبلا که قرص میخوردم همچین علائمی حس نمیکردم اگرم بود اینجوری نبود که فک کنم بخاطر قرصه یا ترس بارداری داشته باشم😔😔

 55. Maryam می گوید

  خیلی استرس دارم ممنون میشم زودتر جواب بدین لطفا؟؟؟حامله نمیتونم باشم درسته؟؟آخه هنوز تا پریودیم مونده از رابطمم که دو هفته میگذره فقط

 56. رها می گوید

  من طی دو ماه گذشته هر ماه یکبار قرص اورژانسی استفاده کردم و تو این ماه هم یک روز بعد از پریود رابطه داشتم که متاسفانه مجبور شدم قرص اورژانسی بخورم و الان ١٠ روزه لکه بینی دارم و که اصلا نرمال نیست و استرس شدید دارم میخوام بدونم احتمال بارداری هست یا نه ؟ و این لکه بینی راه درمانی داره؟!؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   مصرف لوونورژسترل را کاهش داده و یک روش پیشگیری دائم را جایگزین نمایید.
   احتمال باداری ضعیف میباشد ولی در صورت به تعویق افتادن قاعدگی بعدی بیش از دو هفته تست بارداری انجام دهید…. لکه بینی از بین خواهد رفت اما در صورت ادامه به متخصص زنان مراجعه بفرمایید.

 57. آرمين می گوید

  سلام و خسته نباشید، ببخشید برای من یه سوال پیش اومده اگر ممکن هست ممنون میشم جواب بدید
  چرا قرص های اورژانسی ترکیبی ای که حاوی استروژن و پروژسترون هستند که عوارض خیلی بیشتری نسبت به قرص هایی که حاوی پروژسترون هستند دارند و همچنین درصد کمتری در احتمال بار داری نسبت به قرص های حاوی پروژسترون دارند، همچنان تولید میشوند؟
  با توجه به مقالات که در باره این دو نوع آمده قرص های حاوی پروژسترون هم کم عوارض تر هستند و هم اثر گذاری بیشتری دارند
  پس چرا همچنان تولید میشوند؟دلبل خاصی دارد؟
  تشکر

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   به عنوان روش پیشگیری دائم که در طول کل دوره ی ماهانه دارو مصرف شود مسلما داروهای ترکیبی ارجحیت دارند. اما به عنوان روش پیشگیری اورژانسی پروژستین ها.

 58. جیریانی می گوید

  سلام من۱۷سالمه و دوروز پیش رابطه داشتم که کاندوم پاره شد ولی مایه منی داخل تخلیه نشد امکان بارداری وجود داره؟لازمه که قرص اورژانسی بخورم؟

 59. سارا می گوید

  سلام خانم دکتر وقت بخیر
  من همونطور که شما گفتید بعد از ۱۰ روز تاخیر در قاعدگی پریود شدم مثل همیشه هم ۷روزه بود
  وقتی پریود شدم یعنی عدم بارداری؟؟
  بعد اینکه پریودمم تموم شد باز بی بی چک زدم منفی بود
  با وجود پریودی بازم نیازه آزمایش بدم؟

 60. م می گوید

  سلام من و نامزدم تقریبا روز تخمک.گذاریم بود باهم رابطه داشتیم و منی رو.واژن ریخته شد.نیم ساعت بعدش قرص تنسی ۱/۵خوردم الان حدود ۴روز گذشته لکه های قهوه ای رنگ.وجود داره دلیلش چیه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   دلیل آن مصرف لوونورژسترل می باشد که باعث ایجاد بی نظمی هایی در سیکل ماهانه می شود.

 61. زهرا می گوید

  سلام وقت بخیر من باکره هستم با نامزده ام رابطه بدون دخول داشتیم بعد ایشون مایع منی خودشونو به من ریختن بعد شنیدم که واژن حالت مکش داره و داخل خودش میکشه برای همین یه ربع بعدش دوتا قرص اورژانسی خوردم الان احتمال باردار شدنم چند درصده از استرس دارم میمیرم 😭😭😭

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عززی
   احتمال بارداری بسیار بسیار ضعیف می باشد.

 62. ساناز می گوید

  سلام خانم دکتر من دو روز بعد از اینکه پریودیم تموم شد رابطه داشتم و یک قرص اورژانسی خوردم دوباره چهار روز بعد رابطه داشتم و ۴۸ساعت بعدش دوعدد قرص اورژانسی خوردم بعد سریعا لکه خون دارم الان چهار روز ازش میگذره و هنوز خوب نشدم
  باید ۱۶روز دیگ پریود شم
  احتمالا حاملم ؟ لطفا جواب بدین؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بعد از مصرف لوونورژسترل فرد دچار عوارض شایعی چون لکه بینی و بی نظمی هایی در سیکل ماهنه می شود. در نظر داشته باشد دوزی از لوونورژسترل که استفاده کرده اید زیاد بوده است در ادامه از یک روش پیشگیری دائمی استفاده نمایید.

 63. Nasi می گوید

  سلام خانم دکتر ببخشید مجدد مزاحمتون شدم ۱هفته پیش بهتدن گفتم ک بعد خوردن قرص ۸و۹روز بعدافتادم ب لک بینی لخته های قهوه ای ازم میومد گفتین اگ پریودی بعدی ۲هفته دیرترشدی تست بارداری بده من دقیقابعد اون لخته هاعلائم پریودی داشتم سنگینی سینه … حالااامروز پریودشدم خون قرمز ازم میاد لخته هس توش ولی قرمز ولی سبکه خونریزیم زیادشدید نیس میخاستم بدونم خطر رفع شده باردار نبستم دیگ ممنون میشم جوابمو بدید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با مواردی که بیان نمودید احتمال بارداری وجود ندارد.

 64. Amir می گوید

  سلام من و نامزدم دوماه پیش رابطه داشتیم و برایه اتمیمنان بیشتر قرص اورژانسی خورد ۷ روز بعد خون ریزی کرد الان تو این ماه باز رابطه داشتیم قرص اورژانسی خورد ولی خون ریزی نداشت بعدز گذشت ۱۵ روز میخواستم ببینم قرص عمل کرده یانه هیچ منی وارد وارژن نشده و به بیرون ریخته شده میخواستم ببینم وارد وارژن نریزیم احتمال بارداری چند دردصده

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   نمیتوان یک عدد مشخص برای احتمال بارداری در این شرایط بیان نمود. اما با توجه به مصرف لونورژسترل در زمان صحیح احتمال بارداری بسیار کم می باشد. در ادامه از روش پیشگیری دائم استفاده نمایند.دوز مصرف لوونورژسترل برای دو دوره ی متوالی زیاد می باشد.

 65. سارا می گوید

  سلام من در دوران نامزدی سه بار قرص اورژانسی خوردم،میشه گفت توی مدت چهار ماه، الان از این که دگه باردار نشم خیلی میترسم ،باید چکار کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   از آن جهت نگران نباشید. اما مصرف قرص اورژاسی را کاهش دهید و یک روش پیشگیری دائم را جایگزین نمایید.

 66. A می گوید

  سلام وقتتون بخیر من ۳ بار پشت سرهم سکس داشتم هرسه بارم شوهرم ریخت آبشو بعدش قرص خوردم الان دیشبم ۲بارسکس داشتم هردوبارم ریخت بازم قرص خوردم امروز خون ازم اومد میخواستم ببینم بخاطر قرص قبلی هس ک پریود شدم؟ امکانش هس برا دیشب حامله بشم یا اینکه پریود شدم نشونه اینه کلا مشکلی نیس ن بخاطر دیشب ن د فه قبل

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال بارداری ضعیف می باشد..

 67. صبا می گوید

  سلام
  میشه بهم جواب بدید تورو خدا من یه ماه پیش قرص اورژانسی مصرف کردم الان یه ماهه حالت تهوع دارم هر صب استفراغ میکنم چیکار کنم امکانش هم نیست برم دکتر چون سنم کمه و از مامانم پنهون کردم میشه کمکم کنید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تنها کاری که میتوانستید در آن زمان انجام دهید اتجام تست بارداری بوده است. آیا خونریزی در این یک ماه داشته اید؟

 68. صبا می گوید

  و من پریودهم شدم بعد قرص بازم امکان بارداری هست؟
  اما ایندفعه پریودم فرق میکرد چون خون کمتری ازم رفت و درد های شدید هم داشتم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   احتمال باردارزی کم می باشد اما بهتر است تست هم انجام دهید.

 69. zh می گوید

  سلام من دیشب رابطه محافظت نشده داشتم شک دارم اتفاقی افتاده یا نه قرص اورژانسی گرفتم میخواستم بدونم اگر یکیش رو بخورم بجای جفتش تاثیری داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   به منظور پیشگیری ۱/۵ میلیگرم از لوونورژسترل لازم هست.

 70. پناه می گوید

  سلام خانم دکتر من ۱۰ روز پیش رابطه از پشت داشتم کمنی پشت تخلیه شد که نامزدم با دستمال پاک کرد من احتمال دادم ک اگه بازم درون مقعد وجود داشته موقع راه رفتن نکنه نزدیک واژن رفته باشه بعد ده دیقه اول شستم بعد فورا قرص تنسی ۱.۵ خوردم چقدر احتمال بارداری هست و این ک الان با گزشت ۱۰ روز ترشح دارم و چندروز مونده به تاریخ پریودیم ( همیشه قبل پریودیم ترشح داشتم) الان این ترشح عادیه ؟ ؟

  1. دکتر مریم حق نژاد می گوید

   همراه محترم
   سلام
   احتمال وقوع حاملگی در این نوع رابطه بسیار پایین است. مصرف قرص های پیشگیری از بارداری مثل تنسی هم این احتمال را بیشتر کاهش میدهد. ولی نهایتا هیچ وقت به قطع نمیتوان احتمال حاملگی را رد کرد. بروز ترشح در تایمهای مختلف دوره قاعدگی، طبیعیست.
   متشکرم

 71. Mahiii می گوید

  سلام من بعد از ۱۴روز که از پریودم می‌گذشت رابطه محافظت نشده داشتم و کامل منی داخلم ریخت بعد از ۳ ساعت دو عدد قرص ۷۵٪ تنسی خوردم .الان ۴ روزه که پریودم عقب افتاده آیا طبیعیه یا باردارم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید. تست بارداری اگر زودتر انجام شود ممکن است نتیجه ی منفی کاذب داشته باشد.

 72. غزاله می گوید

  سلام وقت بخیر من کمتر از ۲۴ساعت یدونه قرص لوونورژسترول ۷۵درصد خوردم و ۱۲ساعت بعدش یکی دیگه خوردم همونموقع هیچ عوارضی نداشتم ولی بعد از چندروز کمردرد و سردرد و یذره هم درد شکم و یه روزم حالت تهوع داشتم و هنوز بعد از گذشت ۱۰روز از قرص هم پریود نشدم ایا ممکنه عوارض قرص تازه چندروز بعد خودشو نشون بده؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در صورت بروز علائمی چون ترشحات عفونی از واژن و یادردهای نقطه ای و شدید در ناخیه ی اطراف لگن و یا طولانی شدن علائم به پزشک مراجعه کنید.

 73. فرانک عالمی می گوید

  سلام خانم دکتر من ۴۹ سالمه و بخاطر خونریزی شدید ناشی از کیست و ضخیم شدن اندومتر سه دوره مدرلین و دوتا امپول استرادیول تزریق کردم . اخرین تزریق ۷ مرداد بوده هنوز پرید نشدم . اندومتر درمان شده و کیست هم از بین رفته ولی من پرید نشدم. ایا امکان بارداری در این مدت وجود داره؟ و میتونم از قرص اورژانسی استفاده کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این دارو بهتر است در زنانی که سن بالای حدود ۳۵ دارند و یا سیگار مصرف می نمایند و یا سابقه ی ترومبوز کنسر سینه و اندومتر و…دارند با مشورت با متخصص مصرف شود.

 74. م می گوید

  سلام خسته نباشید
  در حین رابطه من و همسرم متاسفانه پیشگیری از بارداری با شکست مواجه شد و پیشگیری کننده دچار پارگی شد.
  من همیشه هفتم هر ماه پریودیم شروع میشه.این اتفاق تاریه ۲۲ افتاد و نیم ساعت بعد از رابطه دو عدد قرص اورژانسی ۷۵. را با فاصله پنج دقیقه ای مصرف کردم..تا امروز سه رو از مصرف قرصم میگذره اما هییچ عوارضی ندارم و خیلی هم نگران هستم..آیا ممکن هست قرص عمل نکرده باشه تا الان؟ نیاز هست دوباره مصرف کنم؟
  ایا طبق تاریخ ها احتمال بارداریم بالاست؟
  تا چه زمان میتونم مطمئن بشم که بارداری صورت نگرفته؟
  ممنون میشم پاسخ بدید خیلی نگرانم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با مصرف این دارو احتمال عقب افتادن قاعدگی بعدی تا دو هفته هم وجود دارد. اگر بیش از این زمان طول کشید تست بارداری انجام دهید.

 75. مریم می گوید

  سلام خسته نباشید من دوازده روز پیش رابطه سطحی داشتم بدون دخول ک میترسم پیشاب ب واژن برخورد کرده باشه و پونزده ساعت بعد قرص اووسیز۱.۵ مصرف کردم و و خونریزی یا لکه بینی نداشتم و الان دو روز است ک درد سینه دارم و حس بزرگی در اون علایم باداری نیست .درضم دختر هستم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال بارداری با شرایطی که مطرح نمودید نزدیک به صفر هست. اما این دارو را تا جای امکان مصرف ننمایید به دلیل عوارضی که ایجاد میکند.
   فردی که اووسیز را مصرف می کند ممکن است قاعدگی بعدی او تا دو هفته به تعویق بیفتد و اگر بیش از دو هفته به تعویق افتاد لازم هست تست بارداری انجام دهد.

  2. فاطمه می گوید

   سلام من ۵ روز پیش رابطه محافظت نشده داشتم که کمتراز ۱۲ ساعت قرص اورژانسی لوونورژسترل مصرف کردم دوتا همزمان بعد امروز دوباره رابطه محافظت نشده داشتم اگر قرص را دوباره مصرف کنم خطرناکه لطفا راهنمایی کنید

   1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

    سلام کاربر عزیز
    درصد وقوع عوارض مربوط به یک دارو از فردی به فرد دیگر متفاوت بوده به متابولیسم بدن شخص و سایر داروهایی که استفاده می کند همینطور بیماری فعلی او بستگی دارد.

 76. مریم می گوید

  سلام .دوباره سوالم رو بپرسم .من رابطه ای سطحی بدون دخول داشتم ک میترسم پیشاب ب واژنم برخورد کرده باشه و پانزده ساعت بعد قرص اورژانسی اووسیز۱.۵ مصرف کردم و الان دوازده رو از رابطه میگذره ک دچار درد سینه و بزرگی ان شده ام و تپش قبل و پر اشتهایی دارم میشه راهنماییم کنید و در این دوازده روز خونریزی یا لکه بینی نداشتم

 77. سارا می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من مهر ماه قرص اورژانسی خورده بود دقیقا بعد از ۲هفته تاخیر پریودی
  پریود شدم خونریزیمم مثل همیشه بود ۳.۴روز خونریزی ۲روز اخر هم دیگه لکه بود
  حتی بعد اتمام پریودی هم بی بی چک زدم منفی بود
  الان فقط میخوام بدونم پریود شدن و بی بی چک منفی یعنی عدم بارداری؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   به طور کلی دو بار منفی شدن بیبی چک به معنای عدم بارداری میباشد. اما در مورد شما با توجه به مصرف به موقع لوونورژسترل امکان بارداری وجود ندارد.

 78. Sahar می گوید

  سلام ببخشید من ۴۰ روز پیش قرص اورژانسی خوردم بعد ازون به فاصله ۱هفته تا ۱۰ روز ۳ بار خونریزی داشتم به مدت چن روز باز الانم لکه بینی شرو شده ک نمیدونم قراره پریود باشه یا لکه هست چیکار باید بکنم؟طبیعی هست؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   متاسفانه از عوارض این دارو بی نظمی قاعدگی می باشد که بعد ازمدتی مشکل برطرف می شود.

 79. Sm می گوید

  سلام خانم دکتر من نامزد هستم و باکره بعد نامزدم آلت خودشو ب واژن من میکشید ک ارضا شد و روی واژنم ریخت بعد نیم ساعت شستم و بعد ۱۶ ساعت دو عدد اورژانسی ۷۵ با هم خوردم و الان بعد ی هفته بشدت قسمت داخل واژنم درد دارم ی حالت فشار مانند واینک حالت تهوع هم میگیرم و سرگیجه احتمال بارداری چقدع تو رو خدا جواب بدید چون تازه نامزد کردم و بشدت میترسم که تو نامزدی باردار شم😔

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال باردری نزدیک به صفر می باشد.

 80. ali می گوید

  سلام
  پریروزساعت ۱۱ صبح همسرم قرص لونژیل مصرف کرد و بعد از دوازده ساعت یکی دیگه از اون دوتایی ها

  دیروز از ساعت پنج حالت تهوع و سردرد داشته و اخر شب هم درد شدید در زیر دلش احساس میکرد و امروز همان درد زیر شکم بعلاوه کمر درد خاستم بدونم اینا عوارض قرصه؟ طبیعیه؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   بله موارد اشاره شده از عوارض این دارو می باشد اما اگر قبلا سابقه ی ترومبوز داشته اند یا مشکل قلبی عروقی دارند و یا سیگار استفاده می کنند علائم را به پزشک گزارش دهند.

 81. فرشته می گوید

  سلام من قرص اورژانسی برای اولین باراستفاده کردم بعدحدودا۳روزازمصرف گذشته که دوباره پریودشدم آیاطبیعی هست یعنی حدودا۱۷روززودترپریودشدم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بی نظمی در سیکل ماهانه از عوارض این دارو می باشد.

 82. زهرا می گوید

  سلام خانم دکتر
  درسته میگن سالی سه بار حداکثر از قرص اروژانسی استفاده کنین ولی درصورت استفاده بار چهارم بازم تاثیر داره ؟
  من روز ۷ م ماه پیش یه رابطه محافظت نشده داشتم و فرداش قرص رو خوردم و سه روز خونریزی داشتم و تا امروز پریود نشدم
  یعنی ممکنه قرص تاثیر نذاشته باشه و حامله شده باشم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   برای بار چهارم هم تاثیر دارد اما باید عوارض ان را هم در نظر داشته باشید.
   احتمال بارداری ضعیف است.

 83. zhra می گوید

  سلام خسته نباشید روز جمعه قرص مصرف کردم بعد از مصرف قرص فرداش به مدت چهار روز درد در ناحیه زیر شکم داشتم و از دیروز با قطع شدن درد الان خونریزی کمی ب صورت لکه میبینم و هفته پیش هم بعد از قرص یک روز خونریزی و سه روز لکه داشتم
  خاستم بدونم الان طبیعیه ؟؟؟احتمال بارداری خارج رحمی چقدر است؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بارداری خارج رحمی را نمیتوان پیشبینی نمود اما احتمال آن پایین میباشد.
   تواتر مصرف لوونورژسترل در شما زیاد بوده است و تا جای امکان مصرف آن را کم نموده و یک روش پیشگیری دائم را در نظر بگیرید.
   لکه های مشاهده شده از عوارض مصرف این داروست.
   اگر قاعدگی بعدی بیش از دو هفته به تعویق افتاد تست بارداری انجام دهید.

 84. ناشناس می گوید

  سلام
  من حدود یک ماه پیش قرص اورژانسی مصرف کردم که بعدش پریود شدم
  و دو هفته پیش هم رابطه از پشت داشتم ولی قبل از انزال بیرون کشیدن هیچی روی من نریخت
  دو روز دیگه باید پریود بشم و تب و لرز و بی حالی و سردرد شدید دارم
  احتمال حاملگی وجود داره با از عوارض قرص یا سندروم پیش از قاعدگی؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   عوارض کنونی ارتباطی با قرص اورژانسی ندارند.

 85. سحر می گوید

  سلام وقت بخیر من رابطه محافظت نشده داشتم و سریع رفتم خودمو شستم بعدش ۲تا قرص. اورژانسی خوردم و پریودیمم دفیقا تو این بازس که من بعد ۵روز بای دل درد بالای ناف که هی میگیره و ول میکنه و اکه بینی روبرو شدم علتش چیه حالت تهوع هم دارم واسه این قرصه ؟پریودیم میاد اما کم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   مواردی که بیان نمودید از عوارض این داروست و تا جای امکان از آن استفاده ننموده و یک روش پیشگیری دائم را جایگزین نمایید.

   1. زهرا می گوید

    سلام وقتتون بخیر. من هفته گذشته دوبار قرص تنسی مص ف کردم به فاصله سه روز. بار اول اتفاقی نیفتاد و بار دوم کاندوم پاره شد ولی حس نکردم مایعی وارد شده باشه ولی استرس داشتم و قرص خوردم. الان سه چهار روز گذشته و حالت تهوع و خستگی دارم میخوام بدونم بخاطر قرصه؟ دوبار مصرف تنسی ۱.۵ یا فاصله کم اتفاق بدی نمیفته برای بدنم؟ و اینکه تنبلی تخمدان هم دارم این قرص ها تاثیری نداره رو درمان تنبلی تخمدانم؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     متاسفانه عوارض این دارو زیاد بوده یکی از آنها کیست تخمدان می باشد. در ادامه از روش های پیشگیری دائم که عوارض کمتری دارند استفاده نمایید.

 86. مریم می گوید

  سلام خانم دکتر،رابطه ی مشکوکی داشتم که پیشاب نامزدم به واژنم برخورد کرده،روز سوم دوقرص اووسیز ۷۵ رو خورم و دوازده ساعت بعد دوتا دیگه،تو این روزا زعفرون و دمنوش های که واسه پریود شدن موثره هم مصرف کردم،با این حال احتمال بارداری وجود داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاررب عزیز
   قرص اووسیز را کمی دیر استفاده کردید چرا که هرچه زودتر استفاده شود درصد موفقیت آن بیشتر است.. از طرفی دوز بالایی مصرف کرده اید. ۱.۵ میلیگرم از این دارو کفایت می کند.
   ممکن است قاعدگی بعدی تا دو هفته به جلو و یا تا دو هفته عقب بیفتد که جای نگرانی نیست. اما اگز بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.

 87. مریم می گوید

  سلام من با نامزدم رابطه داشتم،دخولی صورت نگرفت اما پیشابشون به واژنم برخورد داشت،تقریبا ۷۲ساعت بعد دو قرص اووسیز ۷۵مصرف کردم و ۱۲ساعت بعدش هم دوتا دیگه،زعفرون و دمنوش آویشن و رازیانه هم خیلی مصرف کردم آیا احتمال بارداری وجود داره؟

 88. لیلی می گوید

  سلام وقت بخیر. من (باکره ام) و نامزدم در حد لاپایی رابطه داشتم و اب منی کامل روی واژن ریخته شد و من ۱۲ساعت بعد قرص لوونورژسترل ۱.۵خوردم.
  ممنون میشم راهنمای کنید همین کافیه؟؟
  و الان فقط احساس دل درد دارم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله دوز لوونورژسترل برای پیشگیری اورژانسی ۱/۵ میلیگرم می باشد.

 89. Mari می گوید

  سلام خانم دکتر من ۱۰ آبان پریود شدم تا ۱۳ آبان پاک شدم .. بعدش توی ۱ ماه ۸ بار قرص اورژانسی مصرف کردم الان از موعد پریودم گذشته و پریود نشدم رفتم داروخانه بهم ۲ تا آمپول پروژسترون داد اونم زدم ولی هنوز پریود نشدم ۴ بارم بیبی چک زدم منفی شده چیکار کنم خیلی میترسم به نظرتون چرا پریود نمیشم باید چیکار کنم خواهش میکنم جوابم بدین

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   پریود نشدن همیشه دلیل بر وقوع بارداری نیست. یکی از عوارض لوونورژسترل آمنوره ( توقف سیکل ماهانه می باشد) می باشد. در این مورد به متخصص زنان مراجعه بفرمایید.

 90. نازی می گوید

  سلام وقت بخیر من روز نهم پریودی رابطه داشتم با نامزدم که متاسفانه هنگام رابطه کاندوم پاره شده وآب منی کاملا داخل ریخته شده من بلافاصله رفتم دستشویی و واژن رو شستم و همان موقع دوتا قرص اچ دی خوردم و دو ساعت بعد هم رفتم داروخانه یک عدد قرص تنسی ۱/۵خوردم خیلی استرس دارم تو رو خدا راهنماییم کنید چقدر احتمال بارداری هست؟ دوره پریودی من معمولا ۳۰ روزه است تو رو خدا کمکم کنید از استرس دارم میمیرم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال بارداری بسیار ضعیف می باشد. ممکن است قاعدگی بعدی تا دو هفته جلو و یا عقب بیفتد ویا لکه ایجاد شود که از عوارض داروست. اما اگر قاعدگی بعدی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.

 91. آرامیس می گوید

  سلام خانم دکتر
  من ۱۹ هم ماه قبل رابطه بدون دخول داشتم ولی شک از ریختن منی داشتم . دوتا قرص ۰.۷۵ بیست چهار ساعت کمتر گذشته بود مصرف کردم . دوازده روز بعد دقیقا یک هفته به پریودی بعدیم سه روز خونریزی داشتم و خونریزیم لخته ام داشت .احتمال بارداری هست ؟! آخه یک ماه گذشته ولی انگار زیر شکمم ورم مانند گرد شده خیلی ترسیدم بخاطر قرصه یا باردارم ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال بارداری ضعیف است. اما برای اطمینان تست بارداری انجام دهید.

 92. زهرا می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من سیکل قاعدگی ۲۸ روزه دارم حدود ۲۴ روز پیش ی رابطه محافظت نشده داشتم ک کل مایع منی داخل خالی شد دقیقا روز دهم سیکلم بود دوساعت بعد دوتا قرص اورژانسی خوردم دوساعت بعدم دوتای دیگه خوردم و دوروز بعد مجدد دوتای دیگه خوردم
  الان ۲۴ رور گذشته و پریود نشدم
  و از موعد پریود اصلیم یک هفته گذشته
  ترشح سفید هم از واژن دارم و دردایی مث پریودی هم دارم
  فقط از بارداری میترسم
  توروخدا راهنماییم کنین
  از مصرف اخرین قرص س هفته گذشته

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عززی
   با توضیحاتی که داشتید احتمال بارداری بسیار ضعیف است. با مصرف این دارو ممکن است قاعدگی بعدی حتی تا دو هفته به تاخیر بیفتد اما اگر بیش از دو هفته تاخیر داشت تست بارداری انجام دهید.
   دوز مورد نیاز این دارو ۱.۵ میلیگرم بوده و شما دوز بالایی استفاده کرده اید.

 93. نازی می گوید

  سلام ببخشیدمن قبل از سیکل قبلیم قرص اورژانسی مصرف کردم ولی این ماه چهار روز تاخیر دارم میتونه از عوارض قرصی که یکماه پیش خوردم باشه ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله این دارو باعث اختلال و بی نظمی سیکل ماهانه می شود. اگر بیش از دو هفته قاعدگی به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.

 94. یاسمن می گوید

  سلام من بخاطر اینکه عروسیم توی وسط دورم بود نتونستم ال دی بخورم و رابطه محافظت نشده داشتم ولی منی واردبدنم نشده..تا الان ۲تا ۲عدد اورژانسی خوردم طی چندبار نزدیکی و یک بار هم ۴تا ال دی خوردم و ۴تاهم فرداش..امروز هم نزدیکی داشتم کاندوم پاره شد ولی منی وارد بدنم نشده…دیگه واقعا نمیتونم بخورم خیلی ضرر داره احتمال بارداری وجود داره؟؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر داروهایی که تا اکنون مصرف کرده اید همگی طی ماه قبل بوده است احتمال بی نظمی در سیکل ماهانه و به تاخیر افتادن قاعدگی بعدی وجود دارد. اگر قاعدگی بعدی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.
   مصرف و یا عدم مصرف لوونورژسترل بستگی به نوع رابطه دارد. دوز صحیح استفاده از این دارو ۱.۵ میلیگرم طی ۷۲ ساعت اول بوده و هر چه دارو سریع تر استفاده شود احتمال پیشگیری بیشتر است و همانطور که اشاره کردید این دارو فقط برای مواقع ضروری بوده پس در آینده با مشورت پزشک یک روش پیشگیری دائم در نظر بگیرید.

 95. پانتی می گوید

  چند روز بعد از خوردن قرص اورژانسی باید پریود بشیم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   قابل پیش بینی نیست این دارو ممکن است قاعدگی را تا دو هفته جلو ویا عقب بیندازد.

 96. نیلو می گوید

  سلام. بعد از رابطه جنسی بدون کاندوم چند ساعت وقت هست برای خوردن قرص اورژانسی؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تا ۷۲ ساعت امکان اثربخشی هست و هر چه سریعتر مصرف شود درصد موفقیت بالاتر هست.

 97. Sana می گوید

  سلام من دخترم پرده بکارت دارم من ۹ اذر روز اخر پریودیم بود رابطم ۱۵ اذر بود رابطه سطحی با پارتنرم داشتم در حد اینکه ایشون ارضا شد رو دست هردومون منی ریخت با کمی دستمال اب شستیم من ترسیدم رو دستش منی باشه که زده ب واژنم بعد از ۲۰ ساعت قرص ۰/۷۵ اورژانسی خوردم ۲۹ اذر پریود شدم درد شدید و خونریزیم داشتم لخته ای هم بود چهار روز پریود بودم از بعد پریودی ترشح شدید هم داشتم الان بهتر شده درد در شکم و زیر شکم دارم عفونتی شدم؟ احتمال بارداری هست؟ (من تستسترونم بالاست موی زائد دارم ) علتش ‌‌چیست لطفا کمکم کنید خیلی استرس دارم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با توجه به مصرف به موقع لوونورژسترل احتمال بارداری بسیار ضعیف است.
   علائم بیان شده از عوارض این داروست همچنین احتمال عفونت واژینال رو در برخی افراد بالا می برد. اما ترشحات زیاد شده لزوما مبین عفونت نبوده موقتا از ژل های شست و شوی واژینال استفاده نموده و در صورت ادامه ی علائم به متخصص زنان مراجعه نمایید.

 98. آیدا می گوید

  سلام
  من ۲ یا ۳ ماهی میشه که پریود نشدم و از هیچ قرصی هم برای جلوگیری استفاده نکردم
  ۳ تا بیبی چک هم زدم هر ۳ منفی بود ولی باز هم استرس دارم اگه قرص اورژانسی مصرف کنم چه اتفاقی میفته؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   قرص اورژانسی همانطور که از نام آن مشخص است برای پیشگیری اورژانسی از باردری زمانی که رابطه ی محافظت نشده صورت میگیرد مورد استفاده قرار میگیرد. تا ۷۲ ساعت بعد از رابطه احتمال اثربخشی این دارو وجود دارد. عوارضی دارد که با مطالعه ی کامنتهای قبل با آنها اشنا می شوید، همینطور در نظر داشته باشید که دفعات مصرف آن در حداقل میزان ممکن باشد.
   جهت پیگیری علت قطع سیکل ماهانه به متخصص زنان مراجعه داشته باشید.

 99. Kimia می گوید

  سلام خانم دکتر وقت بخیر.من ۲هفته بعد از پریودم رابطه محافظت نشده داشتم که دقیقا توی روزهای تخمک گذاری بودم ولی منی رو داخل نریختن.من چون میترسم یک ساعت بعدش قرص لوونورژسترول ۱.۵ خوردم.آیا چون تایم تخمک گذاریم بوده امکانش هست که قرص اثر نکنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر ارتباطی با زمان تخمک گزاری نداشته و قرص موثر خواهد بود.

 100. Kimia می گوید

  و اینکه الان ۹روز گذشته و من درد سینه و کمر درد دارم و هنوز پریود نشدم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   ممکن است قاعدگی بعدی تا دو هفته به تاخیر بیفتد.

 101. ناشناااس می گوید

  سلام ببخشید من بعد از یک رابطه که دخول انجام نشده ولی شک دارم که آب ریخته شده به واژن من رسیده یانه دو تا قرض./۷۵ خوردم همزمان بعد از ۷ساعت از رابطه .آیا ۱۲ساعت بعد حتما یک عدد دیگه هم بخورم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   نیازی به تکرار نبوده است.

 102. Sp می گوید

  سلام.وقتتون بخیر
  من دخترهستم وبانامزدم دقیقاروزیکه پریودم تمام شدلاپایی رابطه داشتم،وای چون احتمال مبدادم که ابی ریخته باشه فرداش قرص اورژانسی استفاده کردم،وبعدازیک هفته دوباره پریودشدم ووقتی تمام شددوباره بعدازده روزپربودسدم.الان بایدتوماه جدبدپریودبشم ولی همیشه دوتاسه روزقبل ازپریودیم لکه بینی داشتم ولی الان روزهای لکه بینیم هشت روزشده وهنوزپریودنشدم،میخواستم بدونم خدایی نکرده حامله هستم؟خواهش میکنم راهنماییم کنید.ممنون

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاررب عزیز
   مواردی که بیان نمودید از عوارض لوونورژسترل می باشد. سعی کنید تا جای امکان از این دارو استفاده نکرده و یک روش پیشگیری دائم را جایگزین نمایید.

 103. ... می گوید

  سلام من باکره ام و با نامزدم رابطه بدون دخول داشتیم،نامزدم ارضا شد و مایع منی رو با دستمال پاک کرد و بعدش لاپایی داشتیم و آلتش رو روی واژنم کشید،حدود ۱۲ ساعت بعد یه قرص لوونورژسترول ۱.۵ میلی خوردم ، الان ۴ روز از مصرف قرص میگذره ولی من در قسمت زیر شکم درد دارم و احساس میکنم دمای زیرشکمم زیاده و یکم هم کمردرد دارم احتمال بارداری چقدره؟!

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با توجه به شرایطی که بیان نمودید احتمال بارداری نزدیک به صفر هست.

  2. نغمه می گوید

   سلام عزیزم من ۱۴ روز بعد از مصرف قرص اوسیز که۲۵ دقیقه بعداز رابطه دوتا باهم خوردم پریود شدم یعنی دور روز زودتر از موعد همیشگی اما یک روز نصفی تادوروز خونریزی داشتم اما طوری بود که خون و لخته باهم بود ولی تیره رنگ که با پریود های قبلیم فرق داشت تا روز پنجم و ششم هم فقط لک های قهوه ای دا شتم دو روز بعد هم تست بارداری دادم منفی بود این یعنی دیگه باردار نیستم؟؟ البته پریودام منظم و سبک هست کلا.. خیلی میترسم

   1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

    سلام کاربر عزیز دارو را به درستی استفاده نموده اید.

 104. Samin می گوید

  ببخشید من یه ساله ازدواج کردم و دوسه ماه اول حدود ۱۶تا یا بیشتر قرص لونژیل خوردم و بعدش فهمیدم ک‌خیلی عوارض داره نخوردم الان جلوگیری طبیعی میکنم این ۹ماه رو و پریودیم هم ۲۸روز یه بار هست و اقدامی برای بارداری نکردم خواستم بپرسم احتمال داره هیچوقت باردار نشم؟

 105. ناز می گوید

  سلام.خانم دکتر من حدود ۴ روز رابطه بدون پیشگیری داشتم ولی شک دارم که اب منی داخل واژنم رفته باشه بلافاصه قرص ۱،۵ اوراژانی مصرف کردم الان عوارض شکم درد و زیر شکم دارم و کمر درد می خواستم بپرسم ممکن بادار باشم؟ قبلا که به پژشک مراجعه کردم بهم گفته بود بخاطر هورمون بدنم و پریود هام احتمال بار دار های زیاد هست . الان استرس دارم با اینکه قرص مصرف کردم شکم درد زیر شکم و کمر درد دارم و حالت تهوع .ممنون میشم راهنمایم کنید تشکر.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   علائمی که بیان نمودید از عوارض لوونورژسترل می باشد. قاعدگی بعدی ممکن است تا دو هفته به جلو ویا به عقب بیفتد. اگر بیش از دو هفته به تعویق افتاد تست بارداری انجام دهید.

 106. B می گوید

  سلام من ۲ الی ۳ روز بعد پاک شدن پریودیم رابطه محافظت نشده داشتم قرص اورژانسی مصرف کردم . یک هفته بعدش لکه بینی داشتم ۱۲ روز شده لکه بینیم اولش زیاد بود .کمتر شده ولی طولانی مدت . چیکار کنم . از عوارض قرصه؟ تا کی ادامه داره

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بینظمی در سیکل ماهانه از عوارض این دارو می باشد. اگر دچار خونریزی شدید شدید و یا عفونت واژینال و یا لکه بینی در دورهی بعد هم ادامه یافت به پزشک مراجعه نمایید.

 107. مریم می گوید

  سلام روز بخیر من تاریخ ۲۸ دی رابطه داشتم و برای اطمینان سه چهار ساعت بعد رابطه قرص اورژانسی خوردم تاریخ ۶ بهمن باید پریود میشدم ولی تا الان که تاریخ ۲۵ بهمن نشدم و فقط علائم پریودی مثل کمر درد و سر درد دارم . آیا این موضوع طبیعی ؟ آیا مشکوک به بارداری ؟ برای اطمینان از اینکه باردار نیستم چی کار باید کنم ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با توجه به مواردی که بیان نمودید احتمال بارداری بسیار کم هست. برای اطمینان تست بارداری انجام دهید.

 108. مریم می گوید

  سلام وقت بخیر
  من ۲۸ دی ماه رابطه داشتم بدون خالی شدن منی در واژنم ولی برای احتیاط بعد حدود ۳ ۴ ساعت قرص اورژانسی خوردم تاریخ ۶ بهمن باید پریود میشدم ولی تا امروز ۲۷ بهمن نشدم میشه بفرمایید که علتش چیه و آیا امکان بارداری هست یا نه چطور مطمئن بشم

 109. سارا می گوید

  سلام خانم دکتر من روز هفتم پریودیم رابطه داشتم و منی کامل داخل ریخت ولی بلافاصله شستشو دادم و نیم ساعت بعد قرص اورژانسی ۱/۵ خوردم .۴ روز بعد این اتفاق من به مدت ۲ روز خونریزی کم داشتم .الان تقریبا ۱ هفته گذشته وتخمدان و رحم درد دارم اما خفیفه ی وقتاییم سینه هام تیر میکشه میترسم نکنه بارداری خارج رحم باشه .خواهشا کمکم کنید. پریودیامم منظمه همیشه /۱۱ روز دیگ هم باید پریود شم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با توجه به نحوه ی مصرف دارو احتمال بارداری ضعیف است.

 110. سارا می گوید

  سلام خانم دکتر من روز هفتم قاعدگی رابطه داشتم بدون محافظت و کامل داخل واژنم تخلیه شد منی.نیم ساعت بعدش قرص ۱ و نیم خوردم و سه روز بعدش به مدت دوروز خونریزی داشتم و قط شد ‌من ۱۰ روز دیگه باید پریود بشم.اما چند روزه سمت راست رحمم فک کنم تخمدان راستم بشه گهگداری درد میگیره اما خفیف‌.بنظرتون من حاملم؟خارج از رحم یا نه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با توجه به نحوه ی استفاده از دارو احتمال بارداری خیلی ضعیف است.

 111. سارا می گوید

  سلام من دو روز بعد پریودم نزدیکی داشتیم قرص اورژانسی استفاده کردم الان ۱۶روز از اتمام پریودم میگذره دوباره خونریزی دارم ممکنه عوارض قرص باشه؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله از عوارض داروست.

 112. فاطمه می گوید

  با سلام،من روز ششم پریودم رابطه محافظت شده داشتم اما حین رابطه همسرم متوجه پارگی کاندوم شد و طبیعی جلوگیری کرد،اما چون میترسیدم ۸ساعت بعد دوتا قرص ۰٫۷۵همزمان با هم خوردم الان دوازده روز از مصرف قرص گذشته فقط درد کمر وسینه دارم و لک بینی هم ندارم،اینکه باید بعد از مصرف قرص تا چهارده روز پریود بشی درسته؟یا اینکه دو هفته ای که شما می فرمایید بعداز پریودی نرمال همیشگی باید حساب کنم؟ خیلی نگرانم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   حداکثر تا دو هفته به تاخیر می افتد. اگر زودتر از آن تست بارداری انجام شود نتیجه قابل اطمینان نیست.
   اما درصد موفقیت این دارو بالاست.

 113. رها می گوید

  با سلام،من روز ششم پریودم رابطه محافظت شده داشتم اما حین رابطه همسرم متوجه پارگی کاندوم شد و طبیعی جلوگیری کرد،اما چون میترسیدم ۸ساعت بعد دوتا قرص ۰٫۷۵همزمان با هم خوردم الان دوازده روز از مصرف قرص گذشته فقط درد کمر وسینه دارم و لک بینی هم ندارم،اینکه باید بعد از مصرف قرص تا چهارده روز پریود بشی درسته؟یا اینکه دو هفته ای که شما می فرمایید بعداز پریودی نرمال همیشگی باید حساب کنم؟ خیلی نگرانم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

 114. پریسا می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  میشه بگید عوارض قرص اورژانسی تا کی هستش؟ ،من ۵روز قبل از پریودم رابطه داشتم اما اصلا دخول نداشتم اما منی روی واژن ریخته شد بعد ۱۸ ساعت قرص اورژانسی خوردم و سر وقت پریود شدم و تموم شدم اما هنوز بعداز ۳.۴ روز از پریودم حالت تهوع دارم دلیلش همون قرصه ست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تهوع ایجاد شده احتمالا علت دیگری دارد.

 115. سپیر می گوید

  سلام وقت بخیر من ۱ ماه پیش دقیقا روز هفتم پریودیم رابطه محافظت نشده داشتم و منی کامل داخل تخلیه شد و نیم ساعت بعد قرص اورژانسی خوردم و ۳ روز بعدش بعد مدت دوروز خونریزی داشتم و قطع شد .و این ماه با یک روز تاخیر سر موعد پریود شدم و ۱۰ روز پریود بودم و تموم شد .ولی الان ی وقتایی دردای خفیف تو تخمدونم و رحمم دارم .ممکنه حاملگی خارج رحم باشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال آن خیلی کم هست.

 116. Aram می گوید

  سلام من ۲۲سالمه باکره ام و هفته پیش با نامزدم رابطه مقعدی داشتم و بعد احساس کردم یکم از منی خورد بهم و بعد ۴۰ساعت دوتا قرص اورژانسی ۰/۷۵همزمان انداختم بعد ی هفته امروز حالت تهوع و اسهال استفراغ گرفتم از عوارض قرصه؟ احتمال بارداری هست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   عوارضی که بیان نمودید بعد از مصرف دارو بروز می یابند. در کل با توجه به نحوه ی استفاده از دارو احتمال بارداری وجود ندارد.

 117. سارا می گوید

  سلام خانم دکتر وقت بخیر
  من و نامزدم اخرین روز پریودیم یعنی روز هفتم رابطه بدون دخول داشتیم و هیچ انزالی حتی صورت نگرفت فقط یه مقدار از پیشاب ریخت روی پام که سریع پاک کردم اما بازم میترسم…میخواستم بدونم با این تفاسیر که روز اخر پریودم بود و دخول نداشتیم با اون پیشاب که ریخت روی پام احتمال بارداری چقدره؟کی میتونم از بی بی چک استفاده کنم؟

 118. مبینا می گوید

  سلام ، من و همسرم حدودا یک هفته ای میشه سکس داشتیم و از کاندوم هم استفاده کردیم ولی کاندوم لیز خورد و در اومد تقریبا و من هیچ چیزی حس نکردم که منی وارد واژنم شده باشه ولی برای احتیاط قرص اورژانسی خوردم و الان دو روزه زیر شکمم درد میکنه و بدنم انگار پف کرده خیلی استرس دارم ، احتمال بارداری هست؟

  1. مبینا می گوید

   ولی قبل از ۷۲ ساعت قرص رو هم مصرف کردم

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   درد ایجاد شده از عوارض آن می باشد. اما این دارو در خانمهایی که یکی از موارد مانند سابقه ی بیماری های قلب و عروق، سابقه ی سرطان سینه، سن بالای ۳۵ یا مصرف سیگار دارند لازم هست با احتیاط استفاده شود.
   در صورت به تاخیر افتادن قاعدگی بعدی بیش از دو هفته تست بارداری انجام دهید.

 119. زری می گوید

  سلام وقتتون بخیر من برای اولین بار رابطه داشتم و برای راحتی خیال خودم دو عدد قرص لونژیل ۷۵میل خوردم بعد ۶ ۷ روز درد شکمی دارم ایا طبیعیه!؟و از عوارض قرصه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله از عوارض دارو می باشد.

 120. الیس می گوید

  سلام من دیشب رابطه داشتم و دوبار منی کاملا داخل واژنم تخلیه شد ۱ ۲ روز به پریودم مونده..من ۱ ساعت بعد رابطه ۱قرص ۱ونیم امروز صبح ام یدونه دیگه ۱ونیم خوردم اشکالی داره؟ من باردار میشم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   یک قرص ۱.۵ میلیگرم کافی بوده است. این دارو عوارضی دارد بنابراین مصرف آن را محدود کرده و از روش های بلند مدت پیشگیری از بارداری استفاده نمایید.

   1. الیس می گوید

    سلام من دیشب رابطه داشتم و دوبار منی کاملا داخل واژنم تخلیه شد ۱ ۲ روز به پریودم مونده..من ۱ ساعت بعد رابطه ۱قرص ۱ونیم امروز صبح ام یدونه دیگه ۱ونیم خوردم اشکالی داره؟ من باردار میشم؟
    خانم دکتر من ترشحات خیلی ابکی سفید هم دارم که واژنمو خیس کرده کاملا امکان بارداری وجود داره؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     لوونورژسترل را در زمان درستی استفاده کرده اید و در صد موفقیت آن بالای ۹۵ درصد می باشد. ممکن است زمان قاعدگی بعدی تا دو هفته به تعویق بیفتد. اما اگر بیش از این زمان به طول انجامید تست بارداری انجام دهید.
     یکی از عوارض این دارو عفونت واژینال می باشد اما سایر علل بروز ترشحات در این بازه ی زمانی از سیکل ماهانه هم باید برسی شود. به خصوص اینکه در این محدوده ی زمانی نباید ترشحات زیادی داشته باشید. در هر حال در صورت ادامه به متخصص زنان مراجعه نمایید.

 121. هپی می گوید

  سلام من رابطه بدون پیشگیری داشتم . بعد از ۱۲ ساعت قرص پیشگیری یک عددی خوردم و الان چند روزی هست که ترشحات سبز و زرد همراه با بو دارم . قبلا همیشه پریودی هام منظم بوده و هیچ وقت دچار عفونت نبودم . آیا این موارد از عوارض قرص هست؟
  و اینکه سه روز بعد از رابطه دور دهانم تبخال زد که البته سابقه تبخال دور دهان رو داشتم . آیا باید بابت ویروس تبخال تناسلی نگران باشم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله عفونت واژینال از عوارض قرص اورژانسی می باشد. تا زمان مراجعه به پزشک در مورد عفونت واژینال از ژل شست و شوی بانوان ۲ روز در هفته استفاده نمایید. و در مورد تبخال ایجاد شده از آسایکلوویر موضعی ۴ مرتبه در روز.

 122. farzanh2477 می گوید

  سلام خانم دکتر،من۹ساله ازواج کدم
  و۲تابچه هم دارم سقط خارج ازرحمی هم داشتم یکی و هم حدودا ۷،۸ماه پیش خودم باقرص ولی سقطش کدم وخداروشک دفع شد کامل الان ازهمو موقع سقط ک قرص خوردم ازترسه اینکه باز باردار نشم قرص اورزانسی زیاد خوردم ومیخورم عادت ماهانمم عقب وجلو هی کده و دفعه پیش پریودیم۱۰اردیبهشت(۱۴۰۱) تا۵،۶روز بوده و۲روز بعد از پریودیم رابطه داشم ومنی وکامل داخل واژن ریخته ومن بعدازیکی دور روز قرص اورژانسی خوردم وباز بعدش دگ هرزمان رابطه داشتم قرصه اورژانسی میخوردم حتی منی وداخل واژن نریخته یا ی زمان ک باز ریخته و دیروز تاحالاک ازپریودیه قبلی۲۳روز گذشته هم پریودنشدم و هم تست بارداری زدم مثبت شده یعنی باردارم؟؟!یاتست وعادت ماهانه نشدن برای خوردنه بیش ازحده قرصه اورژانسیه واینکه اینم بگم ک من۲۴سالمه و قدم ۱۶۷،وزنم ۲۰،۳۰کیلواضافه وزنم دارم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   مصرف لوونورژسترل با عوارضی همراه هست به خصوص اگر با دوز بالا استفاده شود. بهتر است یک روش دائمی برای پیشگیری از بارداری در نظر بگیرید که قطعا عوارض کمتری دارند. پیشنهاد می شود این بار تست خونی انجام دهید.

 123. مریم می گوید

  سلام خانم دکتر من هربار قرص اورژانسی مصرف میکنم به شدت بعد از مصرف عصبی میشم خیلی عصبی جوری که دستام میلرزه و دعوا میکنم مدام .می‌خوام بدونم آیا از عوارض این قرص هستش .

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در مورد لوونورژسترل افسردگی گزارش شده اما این عارضه خیر. از آنجاییکه برای شما با هر بار استفاده ایجاد می شود با ۱۴۹۰ تماس گرفته تا این مورد در لیست ADR وارد شود.
   در نظر داشته باشید از انجایی که این دارو دارای عوارض زیادیست تا جای ممکن استفاده نشود و روش های پیشگیری از بارداری دائم جایگزین آن شود.

 124. Nasi0 می گوید

  سلام خسته نباشید من ۱هفته نیم پیش رابطه از مقعد داشتم اونم باکاندوم ولی ترس اینکه پیشاب برخورد کرده باشه کاندوم قرص خوردم ۱/۵اوسیزحالا بعد چندروز افتادم ب لک بینی تبره قهوه ای لخته قهوه ای اصلا خون نمیاد میخاستم بدونم عدم بارداری اخه من رابطمم پرخطر نبود باکاندوم بود ولی ازترس پیشاب مصرف کردم قرصو ممکنه بخاطر قرصه باشه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله از عوارض مصرف این داروست.

 125. ناشناس می گوید

  سلام لطفا کمکم کنید من ١۶ سالمھ و ١٢ ھمین ماه رابطه از پشت داشتم و مایع منی در داخلم ریخت ترسیدم که شاید اب منی به واژنمم ریخته باشه البته من سریع خودمو شستم .
  دو روز بعد یه قرص اورژانسی خوردم که نه بالا اوردم و نه خونریزی کردم و دوساعت بعد دوتا قرص اچ دی خوردم این علاعم دارم حالت تهوع بدون استفراغ. بدنم گر میگیره . ادرار مکرر‌ و سوزش ادرار و تیر کشدن و احساس تنگی واژن البته چون رابطه خشن و اجباری بوده من بدنمو سفت کرده بودم میشه برا اون عضلاتم گرفته باشه ؟ .خشکی و بو بد دهان . یک بارم لک بینی داشتم. یکم سردرد و یکم زیر دلم و رونام یا واژنم تیر کشید . هم ضعف میزنم و هم به غذا بی میلم انگاری میمونه رو معدم. بدن درد دارم و خستم و میخابم . امروز که ۱۹ بهترم فقط تشنگی و بی میلی به غذا و خستگی و حالت تهوع و درار مکرر دارم . نمیدونم عوارضه قرصه یا هفته اول لقاح خیلی استرس دارم نمیدونم حاملم یا نه میگن اگه برم دکتر تو سیستم ثبت میشه و پرونده دار میشم نمیخام خانوادم بفهمن . ۲۲ این ماه باید پریود شم ۳ ۴ لیوان اویشن و چایی زعفرون و عسل هم خوردم . نمیدونم چیکار‌ کنم

 126. ناشناس می گوید

  سلام لطفا کمکم کنید من ١۶ سالمھ و ١٢ ھمین ماه رابطه از پشت داشتم و مایع منی در داخلم ریخت ترسیدم که شاید اب منی به واژنمم ریخته باشه البته من سریع خودمو شستم .
  دو روز بعد یه قرص اورژانسی خوردم که نه بالا اوردم و نه خونریزی کردم و دوساعت بعد دوتا قرص اچ دی خوردم این علاعم دارم حالت تهوع بدون استفراغ. بدنم گر میگیره . ادرار مکرر‌ و سوزش ادرار و تیر کشدن و احساس تنگی واژن البته چون رابطه خشن و اجباری بوده من بدنمو سفت کرده بودم میشه برا اون عضلاتم گرفته باشه ؟ .خشکی و بو بد دهان . یک بارم لک بینی داشتم. یکم سردرد و یکم زیر دلم و رونام یا واژنم تیر کشید . هم ضعف میزنم و هم به غذا بی میلم انگاری میمونه رو معدم. بدن درد دارم و خستم و میخابم . امروز بهترم فقط تشنگی و بی میلی به غذا و خستگی و حالت تهوع و ادراد مکرر دارم . نمیدونم عوارضه قرصه یا هفته اول لقاح خیلی استرس دارم نمیدونم حاملم یا نه میگن اگه برم دکتر تو سیستم ثبت میشه و پرونده دار میشم نمیخام خانوادم بفهمن . ۲۲ این ماه باید پریود شم ۳ ۴ لیوان اویشن و چایی زعفرون و عسل هم خوردم . نمیدونم چیکار‌ کنم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر در گذشته هم سابقه ی این علائم را داشته اید به متخصص غدد مراجعه نمایید.
   از طرفی به دلیل سوزش ادرار احتمال عفونت واژینال را در نظر داشته و به متخصص زنان مراجعه نمایید.در مورد پرونده، جای نگرانی نبوده و فقط در صورت تمایل به استفاده از خدمات بیمه اطلاعات ثبت می شود.
   برخی علائم بیان شده مربوط به مصرف لوونورژسترل و اچ دی می باشد….دوز لوونورژسترل به منظور پیشگیری اورژانسی از بارداری ۱.۵ میلیگرم می باشد…..اما از انجایی که عوارض این دارو زیاد می باشد تا جای ممکن از مصرف ان خودداری نموده و به جای آن از روش های پیشگیری دائم مانند پوشش (کاندوم) استفاده شود که امنیت بیشتری از لحاظ عوارض و همینطور پیشگیری از انتقال بیماری های مقاربتی دارد.
   در مورد بارداری با توجه به مواردی که بیان نمودید احتمال آن ضعیف می باشد و حتی ممکن است قاعدگی بعدی تا دو هفته به تاخیر بیفتد.
   در سوال خود به خشونت و اجبار در رابطه اشاره کردید، پیشنهاد می شود صورت نیاز با روانشناس مشورت بفرمایید.

 127. Nazi می گوید

  سلام خسته نباشید من ۶ روز پیش (۲۳خرداد) رابطه داشتم اما منی داخل واژنم ریخته نشد جهت اطمینان دو روز بعدش (۲۵ خرداد)قرص اورژانسی ۱.۵ مصرف کردم
  فردای روزی که قرص مصرف کردم یه لکه قهوه ای خیلی کم دیدم ولی هنوز خونریزی نداشتم زیر دلمم خیلی کم درد میکیره گاهی اوقات
  سوالم اینه که
  احتمال بارداری هست؟
  تا چند روز باید صبر کنم تا پریود بشم؟ ( زمان پریودمم بین هفته اول و دوم ماه جدید باید باشه)

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   مواردی که اشاره کردید از عوارض این داروست و سعی نمایید تا جای امکان از آن استفاده نکرده و روش های پیشگیری دائم را جایگزین نمایید.
   ممکن است پریود بعدی تا دو هفته به تاخیر بیفتد.

 128. راضیه می گوید

  سلام خسته نباشید ممنون میشم جواب منم بدین من پریود بودم آخرین روز پریودم رابطه داشتم بعدش قرص اورژانسی خوردم هفت روز بعداز خوردن قرص اورژانسی خونریزی دارم به نظرتون حامله هستم تورو خدا جواب منو بدین ار استرس دارم میمیرم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با توجه به زمان مصرف دارو، احتمال به جلو افتادن قاعدگی بعدی زیاد می شود و از عوارض شایع داروست.

 129. زینب می گوید

  سلام وقت بخیر من دو تا اورژانسی ۱/۵ با فاصله کم خوردم زیر شکمم درد میکنه و گاهی به حالت نقطه ای دردش میزنه به نافم باید چیکار کنم نگرانم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   دوز ی که استفاده کردید زیاد و دو برابر دوز مورد نظر بوده است. این دارو دارای عوارض زیادی بوده و حتی توصیه می شود همان ۱.۵ میلیگرم هم دفعات محدودی در سال استفاده شود.
   در مورد درد اشاره شده در صورتی که سابقه ی dvt (ترومبوز عروق عمقی) داشته اید و یا سایر اختلالات سیستم قلبی عروقی به پزشک مراجعه نمایید… همینطور لازم هست تداخلات ان با سایر داروهای مصرفی چک شود.

 130. Nasi0 می گوید

  سلام دکتر جان خسته نباشید من چتدوقت پیشا بهتون گفتم رابطه ار مقعدداشتم حتی قرص خوردم باکاندوم بود ۱هفاه بعدش افتادم ب لخته بینی قهوه ای۳روزه تموم شد مجدد ماه پیش ۳پریددشدم ۱شدم امروز مثل همیشه جلو انداختم اما خونریزیم خیلی خفیفه توش لخاه قهوه ای هس اصلا خون نمیلد یابیادقهوع ای میخاستم بگم بارداریه یاعوارض قرص اورژانسیه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   با توجه به مواردی که فرمودید امکان بارداری بسیار ضعیف هست. برای اطمینان کیت تست بارداری از داروخانه تهیه نمایید.

 131. ... می گوید

  سلام. خسته نباشید.
  من باکره هستم. ۴ روز بعد از اتمام پریودیم. یک رابطه معقدی داشتم.‌ ۲۳ ساعت بعد از رابطه از قرص اورژانسی اووسیز ۰/۷۵ استفاده کردم‌.دو روز بعد از رابطه و مصرف قرص‌‌ ترشحات‌ سفیر رنگ غلیظی از دهانه واژنم‌ خالی شد…احتمال دارد که باردار باشم؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   در کامنتی دیگر به این سوال پاسخ داده شد.

 132. Nfs می گوید

  سلام. خسته نباشید.
  من باکره‌ هستم‌. ۴ روز بعد از اتمام‌ پریودیم‌ رابطه معقدی بدون کاندوم‌ داشتم. و ۲۳ ساعت بعد از رابطه دو قرص اورژانسی اوسیز ۰/۷۵ مصرف کردم. روز بعد ترشحات‌ سفید رنگ و غلیظی از دهانه رحمم‌ خارج‌ شد. علت این ترشحات‌ چیست؟‌ و امکان‌ بارداری‌ چقدر است؟

 133. Nfs می گوید

  سلام. خسته نباشید.
  من باکره هستم و ۴ روز بعد از تموم‌ شدن‌ پریودیم‌ رابطه معقدی داشتم. ۲۳ ساعت بعد از رابطه قرص اورژانسی اووسیز ۰/۷۵ یکجا مصرف کردم.روز بعدش از دهانه رحمم‌ ترشحات‌ غلط سفید رنگی خارج شد و الان ۳ روزه که این ترشحات‌ و به انواع مختلفی میبینم. احتمال بارداری چقدره؟

  1. Nfs می گوید

   و اینکه اشتهام‌ زیاد شده و درد کمی‌ در ناحیه‌ زیرشکم‌ احساس میکنم و همینطور احساس خستگی….میخواستم بدونم ک این علائم ها از عوارض قرص هست؟

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   واژینیت یکی از عوارض لوونورژسترل می باشد اما این احتمال هم وجود دارد که ترشحات ایجاد شده دلیل دیگری داشته باشد. در صورت ادامه به متخصص زنان مراجعه نمایید.

 134. eliiii می گوید

  سلام، من حدود ۴ روز پیش رابطه داشتم اما منی داخل واژنم ریخته نشد ولی برای اطمینان قرص اورژانسی مصرف کردم از فردای مصرف قرص مث پریودی دل درد و نفخ زیادی دارم و تا الان ادامه داره خیلی نگرانم ممکنه از عوارض مصرف قرص باشه؟ چون توی یک ماه دوبار قرص اورژانسی خوردم.ممنون میشم راهنماییم کنین.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله از عوارض دارو می باشد. مصرف دو عدد لوونورژسترل در یک ماه دوز بالاییست.

 135. مریم می گوید

  سلام خانم دکتر
  من قرص اورژانسی مصرف کردم و یک هفته بعد پریود شدم و یک هفتس پریودم ادامه داره و زیر شکمم احساس درد میکنم .عوارض قرص لوونورژسترل هست؟؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
   برای این مورد لطفا به پزشک مراجعه نمایید.
   با تشکر از همراهی شما.

 136. Ililo می گوید

  سلام خانم دکتر عذر میخام من اون ماه ۳۰پریودشدم دقیقا این ماه ۲۹خونریزی خفیف داشتم ک شروع فاعدگیم بود ی رابطه پرخطرداشتم ک باید قرص میخوردم ممبورشدم قرص اوسیز مصرف کنم حالا تونریزیم قطع شده میخاستم بدونم بخاطر عوارضه قرصه ک پریودیم قطع شد اخه خوتریزی داشتم درحد لک بینی

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   بله این دارو باعث تغییر الگوی خونریزی ماهیانه ی فرد شده و بی نظمی ایجاد می کند.

 137. محدثه می گوید

  سلام من در دوره تخمک گذاریم یه رابطه بدون دخول و از پشت داشتم، شک دارم مایع منی تماس داشته یا نه، باکره هم هستم، فردای رابطه قرص اورژانسی مصرف کردم، الان۱۲روزه که بعداز مصرف قرص اورژانسی هنوز پریود نشدم، احتمال بارداری وجود داره؟ خیلی میترسم

 138. هلما می گوید

  سلام خانم دکتر من باکره ام با نامزدم رابطه داشتم ۱۴روز بعد قاعدگی دوران تخمک گذاری بدون دخول رابطه ایجاد شده و بدون ریختن مایع منی در واژن ۷۲ساعت بعدش قرص اورژانسی خوردم الان موعد پریودم ماه قبل ۳۰شدم الان ۲۸هنو پریود نشدم علایم حالت تهوع و درد زیر شکم و کمر درد دارم و زیر نافمم میسوزه میترسم باردار شده باشم؟؟چیکار کنم خیلی استرس دارم ؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   با توجه به مواردی که بیان کردید احتمال بارداری ضعیف است. این دارو ممکن است قاعدگی بعدی را به تاخیر بیندازد. برای اطمینان ۳ هفته بعد از برقراری رابطه تست بارداری انجام دهید.

 139. زهرا می گوید

  سلام خانم دکتر
  من حدود ۲۹مرداد پریودیم تموم شد دیشب رابطه داشتم یعنی ۴همین برج بعد یه ساعتس یعنی ۱۲شب یه قرص اورژانسی یه دونه ایی بود رو خوردم الان هیچ اوارضی نداره یعنی باید چیکار کنم ترو خدا بگید خیلی استرس دارم🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
  یه چیز دیگه
  من ۱۵سالمع نمیخوام الان حامله بشم با اینکه قرص رو خوردم برای چند سال دیگه میتونم حامله شم یانه

  1. زهرا می گوید

   خواهش میکنم بگید

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   خیر باعث عدم بارداری در آینده نمی شود. اما به دلیل عوارض دیگر توصیه میشود به دفعات زیاد مصرف نشده و روش هایی چون استفاده از پوشش (کاندوم) در نظر گرفته شود.

 140. ملی می گوید

  سلام وقت بخیر
  من زمان دورم تقریبا ۳۰ روزه
  من روز دهم چرخه رابطه داشتم و بصورت اورژانسی از قرص ال دی استفاده کردم
  الان بعد از حدود پنج روز یه لکه بینی قهوه ای داشتم
  میترسم این برای لانه گزینی باشه
  میشه لطفا راهنماییم کنید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   ه احتمال زیاد به دلیل مصرف لوونورژسترل این عارضه ایجاد شده است.

 141. ملی می گوید

  سلام وقت بخیر
  من سیکلم تقریبا ۳۰ روزه
  روز دهم چرخه رابطه داشتم و بصورت اورژانسی قرص ال دی استفاده کردم
  الان بعد از حدودا پنج روز یه لکه بینی قهوه ایه خیلی کم حجم دارم
  میخواستم بدونم این عوارض داروعه یا خونریزی لانه گزینی؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی استرس دارم

 142. آریانا می گوید

  سلام من ۱۴تیر ماه رابطه داشتم و بعدش قرص اورژانسی مصرف کردم
  ۱۸تیر باید پریود میشدم که ده روز عقب افتاد و پریودم خیلی کم بود نسبت به قبل و سه روز طول کشید
  بیست روز بعد از رابطه آزمایش خون دادم منفی بود
  اما الان دو هفته از زمانی که باید پریود میشدم میگذره
  میخواستم ببینم از عوارض قرصه اختلال قاعدگی در دوره های بعدی یا بازم آزمایشو تکرار کنم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   ممکن است بینظمی ایجاد شده در سیکل ماهانه در دوره ی بعد هم ادامه یابد.

 143. الناز می گوید

  درود خداقوت …من شنبه قرص اورژانسی خوردم …الان دوباره بخوام بخورم چی میشه؟!!ممنون میشم سریعتر پاسخ بدین🙏

 144. الناز می گوید

  درود خسته نباشین .من شنبه قرص اورژانسی خوردم …الان دوباره بخوام بخورم چی میشه؟!!ممنون میشم سریعتر پاسخ بدین🙏

 145. الی می گوید

  درود خسته نباشین .من شنبه قرص اورژانسی خوردم …الان دوباره بخوام بخورم چی میشه؟!

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   این دارو دارای عوارضیست که توصیه میشود بیشتر از چند مرتبه ی محدود در سال استفاده نشود. در صورت لزوم این بار هم استفاده نموده و در ادامه از یک روش پیشگیری دائم استفاده نمایید.

 146. الی می گوید

  ممنون میشم سریعتر پاسخ بدین🙏

 147. رها می گوید

  سلام وقت بخیر من روز چهارم پریودم رابطه داشتم بدون حفاظت وروز هفتم هم رابطه بدون حفاظت داشتم ابان دوتا سوال دارم
  ۱روز۱۲ دوتا قرص اورژانسی خوردم احتمال بارداری چقدر؟شب اول هنوز پریود بودم
  آیا میتونم بعد از خوردن قرص ۱٫۵اورژانسی دوباره ۱۲ ساعت بعد قرص اورژانسی بخورمد

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   میتوان ۱ قرص ۰.۷۵ را بعد از رابطه استفاده نمود و دیگری را ۱۲ ساعت بعد. در این مدت هم اگر مجدد رابطه ای باشد ایرادی ندارد.
   اما اگر ۱.۵ میلیگرم را در مرحله ی اول مصرف کرده اید میتوانید ۱۲ ساعت بعد مجدد مصرف نمایید اما دوز دریافتی بالا بوده و عوارضی را به دنبال دارد مانند بی نظمی در سیکل ماهانه. در کل دفعات مصرف این دارو نباید بالا باشد به دلیل احتمال بروز برخی از عوارض جدی. بنابراین روش های پیشگیری دائم پیشنهاد می شود.

 148. دلسا می گوید

  سلام خانوم دکتر خسته نباشید من ماه پیش مرداد ماه با نامزدم چهاربار رابطه داشتم و هربار اورژانسی خوردم و هفته بعد پریود میشدم این ماه پنجم شهریور رابطه داشتم نیم ساعت بعد اورژانسی خوردم ولی هنوز پریود نشدم احتمال بارداری وجود داره خیلی نگرانم استرس دارم اینم بگم من تنبلی تخمدان داشتم قبلا الان رو نمیدونم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   دوز بسیار بالایی از قرص اورژانسی را در یک ماه استفاده نموده اید. لطفا کامنت های مربوط به تاپیک های لوونورژسترل (اورژانسی) را مطالعه نمایید و یک روش پیشگیری دائم را در پیش بگیرید.
   این دارو همیشه باعث جلو افتادن قاعدگی نمی شود و گاهی موجب تاخیر آن میشود.

 149. خاتون می گوید

  سلام من دوهفته پیش پنج روز قبل زمان پریودیم با نامزدم رابطه مقعدی داشتم از رفتن مایع منی سمت واژنم استرس گرفتم ۲۴ ساعت بعد رابطه قرص اورژانسی لوونوژسترول مصرف کردم هر کدوم رو با یک ساعت فاصله. الان دوهفته میگذرع حالت تهوع دارم پریودیمم سر وقت بوده ولی به ده روز کشیده شده لک میبینم. ایا احتمال بارداری وجود داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   دارو را در زمان مناسبی استفاده کرده اید بنابراین درصد موفقیت ان بالاست.

 150. خاتون می گوید

  و گاهی ام زیر ناحیه شکم و اطرافش درد میکنه میشه از عوارض قرص باشع؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   در صورت ادامه دار شدن درد و یا شدید بودن آن به متخصص زنان مراجعه نمایید.

 151. احمدی می گوید

  سلام

 152. احمدی می گوید

  سلام خسته نباشید
  من حدود دوهفته پیش با این که مطمئن نبودم منی داخلم ریخته شده یا نه. برای اولین بار قرص اورژانسی خوردم تقریبا بعد از یک هفته لک بینی قهوه ای دارم الان یک هفته لک بینی ام ولی خیلی کمه.
  لطفا میشه راهنمایم کنید طبیعی یا نه خیلی استرس دارم.
  ممنون میشم خانم دکتر راهنمایم کنید.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   احتمال بارداری کم بوده برای اطمینان ۳ هفته بعد از رابطه تست بارداری انجام دهید.

 153. زهرا می گوید

  سلام من تیر ماه رابطه داشتم فوری بعد از رابطه قرص خوردم همون ماه عادت ماهانه شدن و زودتر از وقتش ماه بعد در حد دو روز و ماه سوم ک شهریور میشه عادت نشدم خیلی نگرانم سوالم اینه ک ممکنه از عوارض قرص باش یا حتی با همون خونریزی ها امکان بارداری هست ممنون میشم جواب بدید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   دارو را در زمان مناسبی استفاده کردید که در این شرایط احتمال موفقیت دارو بالای ۹۵ درصد می باشد.
   این دارو به دلیل عوارضی که دارد برای پیشگیری از باردار ی توصیه نشده و روشهای دائم پیشگیری توصیه می شود.
   در حال حاضر جهت اطمینان تست بارداری از داروخانه تهیه نمایید که دو بار نتیجه ی منفی دلیل بر عدم بارداری می باشد.

 154. مرضیه می گوید

  سلام.من حدودا دو هفته پیش قرص اورژانسی خوردم و سر تایم هم پریود شدم
  اما از بعد پریود همچنان دلدرد های پریودی دارم آیا عوارض قرصه یا کیسته؟
  همش حالت اینکه می‌خوام پریود بشم دلدردهای محو دارم
  دقیقا شبیه وقتی می‌خوام پریود بشم و چند روز قبلش این دلدردها شروع میشه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   درد در ناحیه ی شکم از عوارض این دارو میباشد همینطور تغییراتی در سیکل ماهانه. کیست های تخمدانی هم از عوارض این دارو میباشد اما در مورد شما با توجه به زمان مصرف دارو و تک دوز بودن آن احتمال ان ضعیف است.
   در صورت ادامه ی علائم در دوره ی بعد به پزشک مراجعه نمایید.

 155. نارسیس می گوید

  سلام خانم دکتر. لطفااا کمکم کنید
  من یک هفته ده روز بعد از اتمام پریودیم با نامزدم رابطه داشتیم بدون محافظت. ولی منی اصلا داخل نریخت.
  من حدودا یک ساعت بعد از رابطه یک عدد قرص تنسی خوردم.
  الان یک هفته از رابطمون میگذره من امروز مقدار خیلی کمی خون دیدم در خودم. ایا لانه گزینیه؟ استرس دارم لطفا کمکم کنید

 156. نارسیس می گوید

  سلام خانم دکتر.
  من یک هفته بعد از تموم شدن پریودم,با نامزدم رابطه بدون نحافظت داشتیم ینی اولش با پوشش بود بعد دیگه پوشش را برداشتیم.
  منی اصلا داخل ریخته نشد من هم یک ساعت بعد رابطمون قرص تنسی یک عددی خوردم.

  الان یک هفته از رابطمون میگذره امروز خون دیدم و حالت پریود رو دارم دل درد و … ولی خیلی کمه خون. میترسم. لانه گزینیه یا پریود هست؟
  من کیست هم دارم و نامنظم هستم حداقل ۳هفته ی بعد باید میشدم.
  لطفا کمکم کنید استرس دارم.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   با توجه به آنچه بیان نمودید جلوافتادن قاعدگی طبیعیست همچنین تغییراتی در سیکل ماهانه مانند تغییر میزان خونریزی یا مدت زمان آن و یا لکه بینی. دردهای شکمی و سردرد هم از علائم شایع آن می باشد.
   سایر عوارض هم محتمل هست که در صورت بروز نیاز به مراجعه به متخصص زنان می باشد. بنابراین استفاده از سایر روشهای پیشگیری از باراری ترجیح داده می شود.

 157. ترنم می گوید

  سلام خانم دکترمن ۳روزبعدازتموم شدن پریودم رابطه بدون دخول بالباس که طرف مقابل امابرهنه بودند،بعدازاون ترسیدم اتفاقی بیفته بعدازکمتراز۴۸ساعت ۴قرصldصبح و۱۲ساعت بعد۴قرص دیگه خوردم.بعداین اتفاق فقط احساس حالت تهوع ودرد شکم داشتم تااینکه ۸روزبعدازمصرف قرص که دقیقا۱۰روزمونده بود به پریودم،دچارخونریزی شدم وترسی م شایدلانه گزینی باشه اما آبکی نبود وغلیظ بود امامقدارش به اندازه پریودی نبود و۳روز فقط طول کشید اخه پریودمن۷روزس.والان نزدیک ۱ماه داره میشه از مصرف قرص هاو گاهی سوزش شکم دارم که تاواژنم درگیر درد میشه همون لحظه و اطراف نافم میسوزه.استرس دارم باتوجه به اینکه خونریزی پریودی زودتراتفاق افتاده تست بارداری کی بایدبدم.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   احتمال بارداری کم هست اما زمان مناسب انجام آن ۳ هفته بعد از برقراری رابطه هست.

 158. فائزه می گوید

  سلام وقت بخیر ایا خوردن قرص اورژانسی باعث به وجود امدن وزن کاذب میشه؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   خیر باعث چنین عارضه ای نمی شود.

 159. محمد می گوید

  سلام خانم دکتر نامزد من بلافاصله بعد از رابطه ک کاندوم پاره شده بود یه دونه تنسی ۱/۵ مصرف کرده الان بعد از شیش روز خونریزی قطره ای با دل دردو کمر درد داره دفعه های قبلی ک مصرف کرده بود خونریزی نداشت تا موقع پریودی آیا از عوارض قرص هس لطفن جواب بدید ممنون میشم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   بله از عوارض داو می باشد و لزوما در تمام دوره ها تاثیر یکسانی ندارد. اما ممکن است دارای عوارض جدی باشد که توصیه می شود تا جای امکان از این دارو استفاده نشده و به جای یک روش پیشگیر دائم در نظر بگیرید.

 160. محمد می گوید

  سلام خانم دکتر نامزد من بعد از رابطه ک کاندم پاره شد یه دونه تنسی ۱/۵ مصرف کرد الان بعد از شیش روز خون ریزی قطره ای کم با دل دردو کمر درد داره آیا از عوارض قرص هس ؟

  و اینکه دفعه های قبل تا وقت پریودیش خونریزی قطره ای نداشت ممنون میشم جواب بدید

 161. آیسان می گوید

  سلام خانم دکتر
  من پریودهای منظمی داشتم تا پیش از مصرف قرص اورژانسی،الان سه ماه از مصرف این قرص میگذره و این سه دوره با اختلال در تاریخ پریودی هست
  میتونم علت رو مصرف این قرص بدونم یا به این موضوع مربوط نمیشه و به پزشک باید مراجعه کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   به متخصص زنان مراجعه نمایید.

 162. مریم می گوید

  سلام خانم دکتر
  ببخشید منو نامزدم درحین رابطه کاندوم پاره شد ولی هنوز ارضا نشده بود مبخاستم بدونم امکان بارداری هستش؟
  واز اونجایی که پریودی من نامنظم بوده چندروز پیش رفتم امپول تستسترون زدم میخاستم بدون بعدن بتخوردن قرص اورژانسی برام مشکلی پیش نمیاد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   امکان بارداری ضعیف می باشد. در اینده به منظور پیشگیری از بارداری تا جای امکان روش دیگری را جایگزین قرص اورژانسی نمایید.
   در مورد آمپول تستوسترون توجه داشته باشید که پزشک تجویز کننده تخصص داشته باشند.

 163. Nashenas می گوید

  سلام خسته نباشید من ۱۹سالمه از قرص اورزانسی خیلی استفاده کردم و نمیدونستم که ضرر داره الان ۵ ماهه پریود نشدم تست بارداری هم دادم منفی بوده به دکتر هم دسترسی ندارم بنظرتون از امپول استفاده کنم یا نه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   خیر دارویی استفاده نکنید تا زمان مراجعه به پزشک.

 164. 000000 می گوید

  سلام من با پارتنرم رابطعه داشتم (لاپایی) ولی اسپرم خودشو روی شیکمم ریخت بعد رابطعه یه قرص اورژانسی تسی خوردم ۳ یا ۴ روز بعدش لکه بینی داشتم به مدت ۳ روز که تموم شد رابطمونم دقیقا فردای روزی بود که پریودیم خوب شده بود ولی الان ۱۵ روزه از موقع پریود شدنم گذشته و پریود نمیشم چیکار کنم مشکلش چیه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   احتمال دارد خونریزی که بعد از خوردن تنسی داشتید همان قاعدگی بوده باشد.

   1. 000000 می گوید

    خب پس کی من دوباره پریود بشم واقعا نمیدونم نه اطلاعات کافی دارم نه چیزی اخه ۱۵ روزه گذشته و پریود نشدم باید تا کی صبر کنم که پریود بشم میشه راهنمایم کنید ممنونم

    1. 000000 می گوید

     یدونه بیبی چک گرفتم ولی متعسفانه نه تاریخ مصرف داره و دربشم باز شده بوده یاشاید خودم دست زدم از هم باز شده چون باز نبود حس میکنم حالا برای اطمینان فردا تست رو انجام میدم و چند روز بعدم یه تست دیگه

    2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     حدود ۲۸ روز بعد از لکه بینی احتمال قاعدگی بعدی هست اما امکان دارداز نظر حجم یا مدت خونریزی با دوره های قبل باشد. لوونورژسترل را در زمان مناسبی استفاده کردید اما اگر باز هم نگران هستید ۳ هفته بعد از رابطه ای که داشتید تست بارداری انجام دهید.( ۲ بار تست انجام شود)

   2. مریم می گوید

    سلام خانوم دکتر ۴ روز از رابطه ما میگذرد و یک عدد قرص لوونورژسترل استفاده کرده و یک عدد ۱ونیم دیگر هم روز بعد ایا مشکلی پیش میاد که زیاد استفاده کرده اند الان سرگیجه و حالت تهوع دارن ایا این کار خطر جانی برایشان ندارد که دو عدد یک و نیم استفاده کرده اند

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر گرامی
     خیر خطرناک نیست. این دارو هرچه سریعتر استفاده شود درصد موفقیت بالاتری دارد.

 165. یاسمین می گوید

  لطفاً جواب بدید نگرانم

 166. Leyla می گوید

  سلام خانوم دکتز‌بعد از خوردن قرص اورژانسی تنسی حتما باید پزیود شد؟ یا همون تو وقت خودش پریود میشم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   در زمان تایم قاعدگی باید پریود شوید.

 167. نازی می گوید

  سلام وقت بخیر.خواستم بدونم آیا مصرف قرص اورژانسی به طور عادی و معمول تاثیری روی بزرگ شدن و یا تغییر بافت توده خوش خیم درون پستان داره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   لطفا با پزشک متخصص در این رابطه مشورت کنید.

 168. زهرا می گوید

  امکان داره که بعد از استفاده مکرر تا آخر عمر بچه دار نشیم

 169. Nina می گوید

  سلام
  من حدودا یک هفته پیش یک رابطه مشکوک داشتم
  تقریبا نیم ساعت بعد یک قرص ۷۵/. لوونژسترل دو تا با هم مصرف کردم
  بعد شیش روز خونریزی شبیه به پریود داشتم اما برخلاف پریودم که ۷ روزس سه روز ادامه داشت و الانم لکه بینی قهوه ای دارم
  میخواستم بدونم ایا امکان بارداری هست یا اینکه پریود بوده؟

 170. Nina می گوید

  اگه امکانش هست زودتر پاسخ بدید
  ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :