قرص لیورمد قرص لیورمد

اثرات قرص اورژانسی تا چند روز در بدن باقی می ماند ؟


495 215802

تجربه باردار شدن و به دنیا آوردن یک کودک بسیار شیرین است اما تجربه بارداری ناخواسته اصلا خوشایند نیست. قرص اورژانسی می‌تواند از بارداری که ممکن است پس از یک رابطه جنسی حفاظت نشده اتفاق بیفتد، جلوگیری نماید بنابراین همه بانوانی که در سنین بارداری قرار دارند باید اطلاعاتی در زمینه این قرص داشته باشند. مصرف قرص اورژانسی تخمک گذاری را در فرد به تاخیر انداخته و به این طریق از حاملگی ناخواسته پیشگیری می‌کند. اما این قرص باید چه مدت پس از رابطه جنسی مورد استفاده قرار بگیرد تا موثر واقع شود؟ مدت زمان تاثیر قرص اورژانسی را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد.

انواع مختلف قرص اورژانسی

به طور کلی جلوگیری اورژانسی از بارداری به دو شکل می‌تواند انجام گیرد:

 • با مصرف قرص: قرص‌های اورژانسی جلوگیری از بارداری یولی پریستال، لوونورژسترول، LD و HD هستند.
 • با استفاده از دستگاه IUD: این دستگاه را داخل رحم قرار می‌دهند و به عنوان یک روش پیشگیری از بارداری تا سال‌ها قابل استفاده است.

باید به این نکته توجه داشته باشید که به هیچ عنوان پس از هر رابطه جنسی نباید از قرص‌های فوق استفاده کنید چراکه همان‌‎طور که از نام آنها پیداست، فقط در مواقع اورژانسی (مثل زمانی‌که کاندوم ناخواسته پاره می‌شود) باید مورد استفاده قرار بگیرند. مصرف مداوم از این نوع قرص‌ها تعادل هورمون‌ها را به هم ریخته و مشکلات عدیده‌ای را پدید می‌آورند.

مدت زمان تاثیر قرص اورژانسی

مدت زمان تاثیر قرص اورژانسی چقدر است ؟

اکنون که با انواع قرص اورژانسی آشنا شدید، بهتر است بدانید که مدت زمان تاثیر هر یک از آنها با یکدیگر متفاوت است. مدت زمان تاثیر قرص اورژانسی در انواع مختلف به شرح زیر است:

 • قرص لوونورژسترول : ۳ روز
 • قرص یولی پریستال یا ellaOne: 5 روز

دقت داشته باشید که قرص‌های استروژن-پروژسترونی ترکیبی مثل LD و HD برای تاثیرگذاری بیشتر باید هر چه زودتر پس از رابطه جنسی محافظت نشده به منظور پیشگیری از بارداری ناخواسته مورد استفاده قرار بگیرند.

ال دی

نحوه مصرف قرص اورژانسی

با توجه به مواردی که در قسمت بالا عنوان شد مدت زمان تاثیر قرص اورژانسی را بین ۳ تا ۵ روز می‌توان تخمین زد.

قرص یولی پریستال یا ellaOne در بین قرص‌های فوق در ممانعت از تخمک‌گذاری بیشترین تاثیر را دارد به طوری‌که تا ۵ روز پس از رابطه جنسی باز هم مصرف آن تاثیرگذار است و چیزی از خاصیت آن کاسته نمی‌شود. این قرص حتما باید با تجویز پزشک مورد استفاده قرار بگیرد.

قرص لوونورژسترول هر چه زودتر استفاده شود، نتیجه‌بخشی بهتری خواهد داشت. این قرص باید حتما تا ۷۲ ساعت پس از رابطه جنسی استفاده شود تا بتواند از تخمک‌گذاری ممانعت به عمل آورد.

قرص‌های LD و HD بهتر است بلافاصله پس از رابطه جنسی محافظت نشده مصرف شوند. اگر قصد استفاده از این دو قرص را داشتید بهتر است بدانید که HD دو عدد در اولین فرصت و دو عدد پس از ۱۲ ساعت باید استفاده شود. اما قرص LD چهار عدد در اولین فرصت و ۴ عدد پس از ۱۲ ساعت باید مورد مصرف قرار گیرد تا نتیجه مورد نظر دریافت شود.

دستگاه داخل رحمی IUD نیز طی ۵ روز پس از رابطه جنسی محافظت نشده باید استفاده شود. یکی از مزایای استفاده از این روش این است که به عنوان یک روش جلوگیری طولانی مدت نیز می‌توان از آن بهره گرفت و هر گاه قصد حاملگی وجود داشت، دستگاه را خارج کرد.

عوارض جانبی قرص اورژانسی

اگر به قرص اورژانسی نیاز مبرم پیدا کردید، حتما آن را مورد مصرف قرار دهید زیرا معمولا با عارضه جانبی خاصی همراه نیست اما در برخی افراد نیز عوارض زیر گزارش شده است:

 • سردرد
 • درد معده
 • تغییر در زمان پریود بعدی (ممکن است عقب یا جلو بیفتد)
 • احساس خستگی و بیمار بودن

احساس خستگی

چنانچه علائم فوق پس از چند روز از بین نرفتند، به پزشک مراجعه کنید. همچنین در موارد زیر نیز لازم است تا پزشک حتما شما را معاینه نماید:

 • اگر فکر می‌کنید باردار هستید
 • اگر پریود بعدی شما بیش از ۷ روز عقب بیفتد
 • اگر مدت زمان پریود شما از همیشه کوتاه‌تر شود
 • در صورت بروز درد ناگهانی در ناحیه زیر شکم

نکاتی در رابطه با مصرف قرص اورژانسی

در صورت قصد استفاده از قرص‌های اورژانسی به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • ۹۵% از بارداری‌ها تا مدت ۵ روز پس از مقاربت محافظت نشده با استفاده از قرص‌های اورژانسی قابل پیشگیری هستند.
 • IUD مسی موثرترین روش پیشگیری اورژانسی از بارداری است.
 • در دوران شیردهی قرص لوونورژسترول بهترین قرص است زیرا با اینکه مقدار کمی از آن از طریق شیر مادر به نوزاد منتقل می‌شود اما ضرری برای وی ندارد.
 • بهتر است قرص اورژانسی با شکم خالی مصرف نشود.
 • اگر تا ۲ ساعت پس از مصرف قرص اورژانسی استفراغ کرده باشید، باید مجددا آن را مورد استفاده قرار دهید.
 • اگر چه محدودیتی برای استفاده از این نوع قرص‌ها وجود ندارد اما پزشکان استفاده از آنها را بیش از ۳ بار در سال معمولا توصیه نمی‌کنند.
 • با در نظر گرفتن مدت زمان تاثیر قرص اورژانسی به سراغ مصرف آن بروید زیرا مثلا مصرف قرص‌های LD و HD را نمی‌توان ۵ روز پس از رابطه جنسی تازه آغاز کرد و برای تاثیرگذاری بهتر باید خیلی زود استفاده شوند.
 • اگر پس از گذشت ۱۵ روز از مصرف قرص اورژانسی، پریود نشدید حتما برای انجام تست بارداری به پزشک مراجعه نمایید.

آیا مصرف قرص اورژانسی موجب نازایی می شود ؟

بسیاری از خانم‌های جوان به خصوص وقتی تازه عروس هستند، در مورد استفاده از قرص‌های اورژانسی و همچنین قرص‌های ضد بارداری ابراز نگرانی می‌کنند زیرا شنیده‌اند که مصرف این داروها موجب نازایی می‌شود! باید بگوییم که هیچ شواهد علمی معتبری در مورد نازایی پس از مصرف قرص‌های اورژانسی وجود ندارد. به طور کلی در صورتی یک فرد باید برای مشکل نازایی به پزشک مراجعه کند که تا یک سال پس از کنار گذاشتن انواع روش های جلوگیری از بارداری هنوز موفق به بارداری نشده باشد. در غیر این صورت دلیلی برای نگران شدن در مورد نازا بودن وجود ندارد.

گفتار آخر

مصرف قرص اورژانسی در بسیاری از موارد به واقع چاره‌ساز است و از بارداری ناخواسته در یک رابطه جنسی محافظت نشده به خوبی جلوگیری می‌کند. احتمال اینکه فردی با وجود مصرف قرص اورژانسی باز هم حامله شود، واقعا اندک است. همان‌طور که در مقاله عنوان شد، قرص‌های اورژانسی انواع مختلفی دارند و بنابراین مدت زمان تاثیر قرص اورژانسی بسته به نوع مورد مصرف آن متفاوت است. قرص‌های اورژانسی پس از مقاربت هر چه زودتر استفاده شوند، تاثیر بهتری خواهند داشت. همه خانم‌ها حداقل باید سالی یکبار برای انجام معاینه‌های معمول به پزشک متخصص زنان مراجعه کنند. بهتر است به هنگام مراجعه به پزشک خود در مورد قرص اورژانسی و نحوه مصرف آن اطلاعات بیشتری را کسب نمایید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۸۶ میانگین: ۳.۷]

پست های مرتبط

495 نظرات
 1. مطلبی می گوید

  پس از مصرف قرص ال دی حالت تهوع می گیرم. آیا راهی وجود داره که این مشکل به وجود نیاد؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز
   یکی از عوارض قرص ال دی حالت تهوع است پیشنهاد میکنم پس از مشورت با دکتر متخصص قرص خود را تغییر دهید

 2. برنا می گوید

  شما در مثبت سبز ال دی می فروشید؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   خیر قرص ال دی مجوز فروش آنلاین ندارد و نیاز به نسخه پزشک است.

 3. مینا می گوید

  سلام
  وقت بخیر
  من سه روز بعد از مصرف قرص اورژانسی لوونورژسترول مجددا رابطه جنسی محافظت نشده داشتم ‌. میخواستم ببینم آیا نیاز هست مجددا مصرف کنم؟

  1. قادری می گوید

   سلام خانم دکتر
   من روز ۷_۸پریدی رابطه داشتم و در حین رابطه متوجه شدم که کاندم پاره شده با فاصله ۱ساعت قرص اورژانسی ۱/۵ تهیه کردم و مصرف کردم امروز بعد از گذشت ۹ال۱۰روز درد سینه .زیر شکم و …دارم حتی لک بینی خیلی کم هم داشتم آیا احتمال بارداری وجود داره ؟

 4. حمید می گوید

  قرص ارژانسی تا چند وقت داخل بدن هست
  از آزمایش میشه متوچه شد

  1. سونیا می گوید

   مثلا چند روز توی بدن اثرش می مونه؟

   1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

    سلام کاربر عزیز
    حدودا تا ۱۲ ساعت اثر آن باقی می ماند. اما عوارض آن به دلیل ایجاد اختلال در سیستم غدد درون ریز ممکن است تا چندین روز و یا بیشتر باقی می ماند.

 5. a می گوید

  سلام وقت بخیر من دوتا قرص اورژانسی ب فاصله شب وفردا صبح مصرف کردم الان بخوام برم ازمایش چکاپ چیزی داخل ازمایش مشخص میکنه ؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   مصرف قرص های هورمونی بر جواب آزمایشات هورمونی و قند تاثیر دار. بنابراین با توجه به اینکه اثر قرص اورژانسی ۳ تا ۵ روز در بدن باقی می ماند توصیه می شود پس از این مدت آزمایش خون بدهید.

   1. yas می گوید

    هیجدهم ماه قبل رابطه محافظت نشده داشتم ودوتا قرص اورژانسی۱ونیم خوردم وپنجم باید پریوددمیشدم ولی نشدم ایا احتمال بارداری هست؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     دوز بالایی از لوونورژسترل را استفاده نموده اید…
     با توجه به آنچه توضیح دادید احتمال بارداری ضعیف است و با خوردن این دارو قاعدگی ممکن است حتی تا دو هفته به تاخیر بیفتد.

 6. صحرا می گوید

  با سلام
  من فردای نزدیکی مشکوک قرص اورژانسی لوونورژسترول خوردم و حالا تصمیم دارم قرص دروسبلا را بعنوان روش دائمی استفاده کنم
  آیا میتونم از دو روز بعد از قرص اورژانسی این قرص را شروع کنم؟

 7. مطهره می گوید

  با سلام
  من بلافاصله بعد از رابطه محفظت نشده قرص اورزانسی مصرف کردم الان بعد شش روز درد شکم و کمر مثل پریود دارم و خونریزی و لکه بینی
  از عوارض مصرف یرصه اورژانسیه یا احتمال بارداری ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز…این دارو ممکن است قاعدگی را به مدت ۲ هفته به جلو بیندازد. ویا باعث لکه بینی شود.

   1. Shiva می گوید

    سلام دکتر
    من قاعدگیم سروقت نیست و زمانی که رابطه داشتم حدود ۶ روز از زمانی که باید پریود میشدم گذشته بود و رابطه داشتم و همسرم کامل ریخت داخل واژن من حدود دوساعت بعدش قرص اورژانسی خوردم ایا احتمال بارداری هست؟

    1. Shiva می گوید

     سلام دکتر من سرموعد پریود نمیشم و ۶روز از پریودیم گذشته بود که رابطه بدون جلوگیری داشتم و همسرم داخل واژنم ارضا شد من قرص اورژانسی خوردم دوساعت بعدش دو روز بعدشم زعفرون مصرف کردم حالا صبح خونریزی داشتم ولی زود قطع شد احتمال بارداری هست دیگه با این وجود یانه چون خونریزی کردم خطری تهدیدم نمیکنه؟

    2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     خیر احتمال بارداری وجود ندارد.

 8. محمد می گوید

  سلام
  هفتم این ماه رابطه داشتیم همون دیقه یدونه قرص اورژانسی خورد فردا صبحشم ب پزشک مراجعه کرد و امپولی زد ک قرار بشه تا ۷ روز عادت بشه اخرین مصرف قرصشم دوماه پیش بود ولی امروز که ۱۴امه خبری نشده هنوز ممکنه باردار شده باش؟؟؟؟؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی… اگر بیش از ۴۰ روز از قاعدگی قبل میگذرد و یا قاعدگی این دوره بیش از دو هفته به تعویق افتاده است به پزشک مراجعه داشته باشند.

   1. مریم می گوید

    سلام ، یک هفته بعد از مصرف قرص اورژانسی خونریزی بوجود آمده تا چند روز خونریزی باید باشه ؟ تکرر ادرار هم بوجود اومده آیا درمانی وجود داره ؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     قابل پیش بینی نیست و این دارو باعث بی نظکی هایی در سیکل ماهانه می شود. در مورد تکرر ادرار در صورت ادامه به پزشک مراجعه نمایید.

 9. محمد می گوید

  نمیخواییم حتی یک درصد هم باردار بشه باید چیکار کنیم؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز در مواقع اورژانسی بهترین انتخاب لوونورزسترل میباشد ولی برای پیشگیری طولانی مدت راههای مختلفی وجود دارد.

 10. Shim shim می گوید

  سلام من بعد از مصرف قرص لونرژسترول باز هم رابطه محافظت نشده داشتم،آیا احتیاج هست که بازم قرص بخورم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز بله نیاز به استفاده ی مجدد میباشد هرچند توصیه نمیشود در یک ماه بیش از یکبار استفاده شود.

 11. Shim shim می گوید

  سلام رورتون بخیر
  من بعد از مصرف قرص لونرژسترول باز هم رابطه محافظت نشده داشتم،لازمه بازم قرص بخورم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام پاسخ داده شد کاربر عزیز.

 12. مریم می گوید

  سلام خانم دکتر . خسته نباشید. ببخشید من و همسرم در۱۴ هم فروردین ماه ۱۴۰۰ چند بار رابطه سکس با کاندوم داشتیم اما همسرم و خودم شک کردیم و من فردای اونروز یعنی ۱۵ هم من یک قرص تنسی ۱.۵ خوردم‌ . سپس چند روز بعد دوباره رابطه سکس با کاندوم داشتیم و اینبار من ترسیدم و دوباره دو قرص اورژانسی مصرف کردم که البته ایندفعه تنسی نبود ولی داروخانه گفتن شرکتش فرق میکنه. با توجه به اینکه امروز ۳۰ ام هست و ۱۵ روز میگذره از زمان مصرف قرصم ولی من هنوز پریود نشدم میترسم حامله شده باشم. لطفا راهنمایی ام کنید. آیا پرویود میشم این چند روز؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی با توجه به مواردی که بیان کردید و مصرف به موقع لوونورژسترل امکان بارداری ضعیف میباشد. با مصرف این دارو زمان قاعدگی بعدی ممکن است تا ۱۴ روز به تعویق بیفتد ولی اگر بیش از این مدت به طول انجامید باید تست بارداری انجام داد…و مورد دیگر اینکه در طول یک ماه بیش از یک بار از این دارو استفاده نشود.

 13. نازنین می گوید

  سلام من روز ۱۳پریودی نزدیکی بدون جلوگیری داشتم ساعت ۷ عصر قرص لوونورژسترل۱/۵خوردم’دوباره روز بعد ساعت ۸ صب نزدیکی داشتم ‘لازمه دوباره قرص بخورم یانه خواهش میکنم جواب بدین تا دیر نشده

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی بله لازم هست دوباره استفاده نمایید هرچند مصرف بیش از یک بار در یک ماه توصیه نمیشود…در ادامه یک راه پیشگیری مداوم در پیش بگیرید… ممکن است قاعدگی بعد جلو ویا عقب بیفتد تا ۲ هفته…ولی اگر بیش از دو هفته به تعویق افتاد تست بارداری انجام دهید.

   1. رنجبر می گوید

    سلام من یک ساعت بعد از رابطه قرص اورژانـسـی خوردم ولی بعداز دازده ساعت سردرد شدیدوحالت تهوع داشتم یک قرص ژلوفن خوردم آیا قرص اورژانـسـی دیگه تاثیر نداره حامله نمیشم تورو خدا جوابم بدین خانوم دکتر

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     مصرف ژلوفن تاثیر منفی در اثربخشی لوونورژسترل نداشته است.
     کل دوز مصرفی این دارو ۱.۵ میلیگرم می باشد. ممکن است قاعدگی بعدی تا دو هفته جابجا شده و به عقب بیفتد اما اگر بیش از این زمان به طول انجامید تست بارداری انجام دهید.
     از آنجایی که لوونورژسترل دارای عوارض هست در ادامه از روش های دائمی به منظور پیشگیری از بارداری که عوارض کمتری دارند استفاده نمایید.

 14. مریم می گوید

  سلام خانم‌ دکتر. من مریم‌هستم‌که دور روز پیش پیام گذاشتم و جوابم‌دادین. من دیروز یعنی ۱۶ روز بعد از مصرف‌قرص تنسی پروید شدم و الان‌ حالت های بدنم داغ داغ . گر گرفتگی دارم… الان سرم خیلی درد میکنه … دیگه با پروید شدنم بارداری منتفی است. ممنون که جواب دادین خانم دکتر مهربون

  1. مریم می گوید

   ببخشید خانم دکتر من مریم هستم یعنی دیروز
   بعد ۱۶ روز مصرف قرص تنسی که پروید شدم به این معناست که دیگه‌ باردار نمیشم و باردار نیستم؟؟

   1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

    در منابع بیان شده حدود ۱۴ روز . اما از طرفی لوونورژسترل را به موقع استفاده کرده اید و در صد موفقیت آن بالای ۹۰ در صد میباشد. برای اطمینان پیشنهاد میشه تست انجام بدین مثل کیتهایی که برای تست ادرار در داروخانه موجود میباشد. الان زمان خوبی برای تست دادن هست چون اگر بارداری رخ داده باشد تا الان فاکتور مورد نظر ( bHCG) که شاخصیست برای بارداری به اندازه ی کافی در ادرار بالا رفته است.

    1. نیلو می گوید

     سلام خسته نباشید.میخاستم بپرسم برای نزدیک ی ماه یا کمتر برای سقط چ باید کرد؟من چن وقت پیش ب علت عقب افتادن عادت ماهانه ب فاصله ی چن روز دوتا تست گرفتم و منفی دراومد…اما امروز برای بار سوم تست گرفتم و مثبت شد.علت چیه؟من قرص اورژانسی خوردم…حالا نمیدونم چرا اون دو دفه منفی بوده و حالا مثبت و ایا قرص ب این دلیل موثر خواهد بود؟اگر ن چ روشی رو پیشنهاد میکنین؟

     1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

      سلام کاربر عزیز
      تست خون قابل اعتماد تر از تست ادرار می باشد….همچنین درصد موفقیت قرص اورژانسی در صورت استفاده در ۷۲ ساعت اول بالا میباشد.

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز خواهش میکنم، برقرار باشید.

 15. RP می گوید

  سلام خانم دکتر
  آیا هفته قبل از پریود هفته امن محسوب میشه و بارداری صورت نمیگیره؟
  اگر در این هفته از قرص اورژانسی استفاده بشه چه اتفاقی گیفته؟
  ممنون از لطفتون

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز بهتر است روش پیشگیری دائمی داشته باشید و یا از قرص اصطلاحا اورژانسی استفاده نمایید. در حال حاضر دارویی مصرف نمیکنید یا بیماری زمینه ای خاصی ندارید؟ در صورت تصمیم به استفاده، ظرف مدت ۷۲ ساعت مصرف شود و لکه بینی داشته باشید و یا خونریزی بعدی زود هنگام و یا برعکس دیر اتفاق بیفتد ( تا دو هفته).

 16. RP می گوید

  نظرات ارسال نمیشه؟

 17. سعید می گوید

  سلام ببخشید در طول ی روز ارتباط داشته باشی بعد دوتا قرص اورژانسی با هم بخوری مشکلی پیش نمیاد دیگه برا حاملگی یا باید بعد چند روز بری آزمایش بدی؟ بعد قرص اورژانسی استفاده میکنی فشار ب کمر درد میاره دل درد … و حالت تحوع این چیزا چیزی هست ک استفاده کنی حالت بهتر کنه …

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی خیر نیازی به استفاده مجدد قرص و یا نیازی به تست بارداری نیست. اگر قاعدگی در زمان همیشگی اتفاق نیفتاد تا دو هفته ایرادی ندارد ولی اگر بیش از این به طول انجامید نیاز به تست میباشد. در مورد تهوع میتوان اندانسترون استفاده نمود البته خود اندانسترون با برخی داروها تداخل دارد که باید عدم تداخل آن با داروهایی که فرد مصرف مینماید با دکتر داروساز چک شود.

 18. مهسا می گوید

  سلام وقت بخیر ما تصمیم به حاملگی کردیم ولی الان پشیمون شده و بعد ۸ روز نزدیکی چند باری صورت گرفته، حالا میخام قرص اورژانسی مصرف کنم آیا قرص بخورم امکان جلوگیری هست یا نه؟ دیگه خوردن قرص فایده نداره

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز در روز هشتم درصد موفقیت بسیار پایین میباشد. به متخصص زنان مراجعه نمایید.

 19. الينا می گوید

  من ١٠ روز پیش قرص اورژانسی خوردم و الان ٣ روزه که پریودم قطع شده دیشب مجدد رابطه بدون پیشگیری داشتم آیا باید قرص بخورم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی بله مجدد استفاده نمایید. به طور کلی این دارو در یک ماه نباید بیش از یک بار استفاده شود که این را در اینده رعایت نمایید و همینطور یک روش پیشگیری دائمی را در نظر داشته باشید.

 20. مهرسا می گوید

  سلام رابطه جنسی در روز سوم پریود داشتم و حدودا دو روز بعد قرص لونوژسترول (اورژانسی) مصرف کردم و الان ۲۲ روزه از آخرین روز پریودم میگذره ممکنه باردار باشم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی احتمال آن ضعیف میباشد.

 21. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید من بلافاصله بعد رابطه ی قرص لونوژسترول مصرف کردم و صبح روز بعد یکی دیگه آب منی به داخل ریخته نشده و برای پیشگیری مصرف کردم و با مصرف قرص لونوژسترول هیچ عوارضی نداشتم نه سر درد نه سرگیجه نه حالت تحوع فقط درد زیر شکم ایا احتمال بارداری وجود داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز خیر احتمال بارداری خیلی ضعیف میباشد. ممکن است نوبت بعدی پریود شما به دلیل مصرف این دارو به تاخیر بیفتد ولی اگر بیش از دوهفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.

 22. .m می گوید

  سلام من ۱۸سالمه هفته پیش با دوست پسرم رابطه ای لاپایی داشتم مطمئن نیستم ولی حس میکنم ابش ریخته شده بوده دور واژنم کمی بعداز یساعت لباس زیرم لکه بینی داشت تازه بعد از یک هفته ک گذشته من قرض اضطراری استفاده کردم امکانش هست که بادار باشم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز بهتر بود دارو را زودتر استفاده نمایید. در هر حال لوونورژسترل میتواند زمان پریود بعدی شما را تا دو هفته به تعویق بیندازد در صورتی که بیش از این زمان طول کشید تست بارداری انجام دهید.

 23. Zahra می گوید

  سلام وقت بخیر با وجود گذشت ۶ روز از اخرین رابطه جنسی میتوان قرص پیشگیری خورد تاثیری دارد

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی درصد موفقیت ان پایین میباشد ولی بهتر است مصرف نمایید.

 24. مهسا می گوید

  سلام من ۲۴ فرودین روز ۵ پریودم بود رابطه داشتم ولی کامل نبودباکره هستم واژنم چون تنگ بود داخل نمیرفت روز ۲۹ فرورین من تنسی ۷۵ خوردم عوارضا شرو شد حتی لکه بینی قهوه ای والا هرکی یه چیز میگفت بارداری بارداری خارج از رحم داری ۱۵ روز بعد پریود شدم خونریزیم ۸ روزه بود یعنی حامله نیستم وارداری خارج از رحم ندارم؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی تنها معیار برای تشخیص بارداری انجام تست میباشد. الان زمان مناسبیست که تست را انجام دهید با نمونه ی ادرار و یا نمونه ی خونی. ( نکته ای که در مورد مصرف لوونورژسترل مهم میباشد این اسن که ظرف ۷۲ ساعت (۳روز) از زمان نزدیکی مصرف شود. این دارو عوارضی را ایجاد میکند که شایعترین آنها مربوط به سیکل ماهانه است مانند لکه بینی، جابجایی زمان خونریزی به جلو ویا عقب و…همینطور واژینیت، سردرد ، درد شکمی، آکنه، کیست تخمدان و با درصد کمتری حاملگی خارج رحمی و سایر موارد. به یاد داشته باشید که در هر ماه بیش از یکبار از آن استفاده ننمایید.)

   1. زهرا می گوید

    ببخشید میشه جواب منم بدین مرسی

    1. نگین می گوید

     سلام خسته نباشید ۶ ابان رابطه غیر دخولی داشتم بخاطر پیشاب قرص ۱.۵ اوسیز خوردم بعد از چند روز خونریزی داشتم ؛ مجدد سر تاریخ پریودیم عادت شدم ولی لکه بود تا ۴ روز طول کشید بی بی چک هم چند روز بعد زدم منفی بود بارداری منتفی؟

     1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

      سلام کاربر عزیز
      بله احتمال بارداری بسیار ضعیف و نزدیک به صفر می باشد.

 25. زهرا می گوید

  سلام من قرص اورژانسی رو با فاصله از هم خوردم دوتا که بود اول یکیشو خوردم بعد ۱۰ دقیقه یکی دیگشو ایا باید دوباره برم بگیرم تا همزمان بخورم ؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز خیر نیازی به استفاده مجدد نیست. میتوان در یک مرحله ۱/۵ میلیگرم د و یا دو دوز ۰/۷۵ میلیگرم را با فاصصله از هم تا حداکثر ۱۲ ساعت استفاده کرد.

 26. زهرا می گوید

  سلام ببخشید من قرص اورژانسی دوتایی با فاصله از هم خوردم ده دقیقه باید الان دوباره بگیرم یا نه درسته تروخدا جواب بدین

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز نیاز به مصرف مجدد نیست.

   1. مریم می گوید

    سلام ببخشید من با دوست پسرم رابط داشتم بعد دوساعت قرص اورژانسی خوردمبا دوز ۱.۵وروز بعد دوتا با دز۷۵خوردم با چهارتا قرص ال دی وبعد ۱۲ساعت چهارتا دیگ احتمال بارداری هست لطفاً جواب بدید الآنم چند روز همش حالت تهوع دارم باید چیکارکنم

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     احتمال بارداری وجود ندارد.
     تهوع ایجاد شده به دلیل مصرف دوز بالا از دارو بوده است. مصرف ۱.۵ میلیگرم از قرص اورژانسی که در اولین بار استفاده کرده اید کافی بوده است.

    2. بهار می گوید

     شما دیگه خیلی محکم کاری کردی😂همون یه قرص اورژانسی ۱.۵ میخوردی حل بود کل داروخونه رو که نباید میخوردی😂😂😂

    3. زری می گوید

     سلام خانم دکتر وقت بخیر
     من ماه گذشته ۲مرداد پریود شدم ، بعد از اون ۱۵ مرداد رابطه محافظت نشده داشتم و دوتا قرص ۷۵ اورژانسی خوردم ، بخاطره جوشهای صورتم عرق کاسنی و شاتره و بیدمشک و تخم شربتی و خاکشیر روزانه میخورم و الان دو هفته گذشته هنوز پریود نشدم ، چیکار کنم ؟ باردارم یعنی ؟

     1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

      سلام کاربر عزیز
      اگر بیش از دو هفته از موعد همیشگی بگذرد تست بارداری اجام دهید.

 27. Fereshte می گوید

  سلام.آیا قرص های اورژانسی درآینده برای بارداری مشکلی ایجاد میکنند؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز این دارو مانند سایر داروها ممکن است عوارضی داشته باشد که در صد وقوع آنها در افراد مختلف متفاوت بوده و به شرایط جسمی فرد، سایر داروهایی که استفاده میکند و همچنین به ژنتیک او بستگی دارد. اما موردی که به آن اشاره کردید جزء عوارض آن نیست.

 28. الینا می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  دکتر من توی این ماه حدوده ۵ تا قرص لوونورژسترل خوردم و پریودم شدم الان ۴ روز میشه که پریودیم تموم شده ولی هنوز درد زیاد زیره شکم دارم و لکه بینی و خون ریزی ام باز شوروع شده
  اینا از عوارض قرص ؟
  یا عوارض بارداری ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله ممکن است از عوارض مصرف لوونورژسترل باشد. در صورت ادامه علائم به متخصص زنان مراجعه نمایید. توصیه میشود این دارو در هر دوره بیش از یک بار مصرف نشده و یک راهکار ثابت و همیشگی برای پیشگیری از بارداری در در نظر گرفته شود.

 29. زهرا می گوید

  سلام .قرص اورژانسی ۰.۷۵ دوتاشو باید با هم خورد یا باید بین خوردن دو تا قرص فاصله باشه ؟
  من از داروخونه که پرسیدم بهم گفتن باید جفتشو با هم خورد ولی بعضی جاها ام شنیدم باید ۱۲ ساعت بعد اون یکیشو خورد
  کودومش درسته خانوم دکتر ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر ظرف ۱۲ ساعت بعد از مصرف لوونورژسترل احتمال نزدیکی وجود دارد بهتر است ۰.۷۵ میلیگرم ابتدا و ۰.۷۵ میلیگرم ۱۲ ساعت بعد استفاده شود. در غیر اینصورت تمام ۱.۵ میلیگرم یکجا مصرف شود.

 30. نازنین می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  ممنون میشم ب سوال من پاسخ بدین
  من ۴خرداد پریود شدم و تا ۱۲لکه بینی قاعدگی رو داشتم
  روز ۱۳ یک رابطه بدون دخول داشتم ک منی روی واژن نریخت ولی از برخورد پیشاب میترسم
  باکره هم هستم
  همون روز ۱۳ شش ساعت بعد از رابطه ۴تا ال دی خوردم ۱۱ساعت بعد هم ۴تای دیگه
  امروز ک ۲۴ خرداد هست من هنوزپریود نشدم
  تو یکسری سایت ها نوشته شده حتما باید تو دو هفته پریود شد
  بعضی ها هم گفتن تا یک هفته بعد از تاریخ همیشگی فرصت هست
  الان با شرایط من امکان بارداری هست؟

  خیلی نگرانم ممنون میشم جواب بدین🙏🏻

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   ممکن است قاعدگی بعدی به جلو بیفتد و یا برعکس تاخیر داشته باشد.
   با شرایط بیان شده احتمال بارداری خیلی ضعیف میباشد ولی اگر بیش از دوهفته تاخیر داشت تست بارداری انجام دهید.
   در ادامه برای پیشگیری از بارداری در شرایط اورژانسی لوونورژسترل ( اصطلاحا قرص اورژانسی) پیشنهاد می شود اما در هر دوره بیش از یک مرتبه استفاده نشود.

   1. هانیه می گوید

    سلام وقت بخیر من امروز نزدیکی باشوهرم داشتم جلوگیری طبیعی می کنم شاید ی قطره ازمنی رفته توی رححم فوری قرص اورژانسی خوردم با فاصله ۱۲ ساعت سر گیجه با تهوع هم دارم تا چند روز اثراتش در بدنم هست احتمال بارداریش هم هست

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     طریقه و زمان مصرف دارو درست بوده است. پیشگیری که این دارو انجام میدهد فقط برای همان نزدیکی بوده و در موارد بعدی موثر نیست و بهتر است یک روش همیشگی داشته باشید.
     سرگیجه و تهوع ناشی از آن گذراست.

 31. زهره می گوید

  سلام. امروز روز سیزدهم دوره‌ام هست و رابطه جنسی محافظت نشده داشتم بدون دخول بود ولی احساس کردم روی واژن منی ریخته. دسترسی به قرص اورژانسی ندارم. اگر بعد از چهارده یا پانزده ساعت قرص اورژانسی مصرف کنم تأثیرگذار هست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این دارو هرچه سریعتر مصرف شود درصد موفقیت آن بیشتر خواهد بود و به طور کلی تا ۷۲ ساعت زمان هست تا دارو را استفاده نمایید.

   1. مریم می گوید

    سلام خانم دکتر خسته نباشید .
    ممنون میشم اگر کمک کنید و به سوالم جواب بدید.
    دو روز بعد از اتمام پریودی ۳ بار پشت هم با نامزدم رابطه داشتم که منی هم ریخته شد دو ساعت بعد از قرص اورژانسی استفاده کردم .
    الان بعد از گذشت یک هفته امروز خونریزی و لکه بینی دارم ولی مقدارش کمه احتمال بارداری هست با این وجود که قرص مصرف شده و اینکه من هنوز یک هفته از اخرین پریودیم گذشته و باز خون و لک دیدم .آیا احتمال بارداری هست؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     با توجه به مواردی که بیان کردید احتمال بارداری بسیار ضعیف میباشد. لوونورژسترل ممکن است باعث لکه بینی شود و یا زمان قاعدگی بعدی را تا دوهفته جلو و یا عقب بیندازد.

 32. الهام می گوید

  سلام وقت بخیر
  اگر طی ۱۲ ساعت دوبار رابطه محافظت نشده اتفاق بیافته آیا باید مجدد قرص اورژانسی مصرف بشه؟دوام اثر قرص برای یکبار رابطه هست؟ ( یعنی یکبار مصرف شده و ۱۲ ساعت بعد دوباره رابطه وجود داشته)

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر ۰.۷۵ میلیگرم از قرص استفاده شود و ۱۲ ساعت بعد دوز دیگر مصرف و در این فاصله ی ۱۲ ساعته نزدیکی صورت گیرد احتمال بارداری پایین میباشد.

 33. اوا شریفی می گوید

  سلام خانم دکتر من با نامزدم ۲ الی ۳ هفته پیش رابطه داشتم و با کره هستم و عوارضی نداشتم تا پنجشنبه یعنی ۴ روز پیش دوباره باهم رابطه داشتیم و تا امروز صبح (دو شنبه صبح)احساس حالت تهوع و دلدرد و دل پیچه و بی حالی شدم و فقط از ترس اینکه اتفاقی بیوفته امروز قرص levonorgestrel خریدم و نمیدونم این علائم برای رابطه دو سه هفته پیشه یا ۴ روز قبل ؟؟ این قرص و مصرف کنم؟ لطفا راهنماییم کنید؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر بیش از دو هفته از زمان مقرر قاعدگی گذشت میتوانید تست بارداری از طریق نمونه ی ادراری و یا خونی انجام دهید…
   در مورد لوونورژسترل در ۷۲ ساعت اول استفاده شود ولی در نظر داشته باشید که ممکن است قاعدگی بعدی را تا دو هفته به جلو و یا تا دو هفته به تعویق بیندازد.

 34. اوا شریفی می گوید

  سلام خانم دکتر من خیلی میترسم میشه جوابمو بدید؟؟؟ من قرص و دو تاشو باهم خوردم دوتا۰.۷۵ میلیگرم دلدرد شدید دارم چیکار باید کرد؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این دارو عوارضی را در ارگانهای مربوط به باروری و یا سیستم هورمونی ممکن است داشته باشد. در صورت ادامه ی علائم و یا داشتن هریک از سوابق اندومتریوز، خونریزی های غیرطبیعی , ترومبوز، مصرف سیگار و سایر موارد به به پزشک مراجعه نمایید.

 35. مریم می گوید

  سلام خانم دکتر خسته نباشید .
  ممنون میشم اگر کمک کنید و به سوالم جواب بدید.
  دو روز بعد از اتمام پریودی ۳ بار پشت هم با نامزدم رابطه داشتم که منی هم ریخته شد دو ساعت بعد از قرص اورژانسی استفاده کردم .
  الان بعد از گذشت یک هفته امروز خونریزی و لکه بینی دارم ولی مقدارش کمه احتمال بارداری هست با این وجود که قرص مصرف شده و اینکه من هنوز یک هفته از اخرین پریودیم گذشته و باز خون و لک میبینم

 36. غزل می گوید

  سلام من پس از رابطه ی بدون دخول مایع منی نامزدم ریخت روی واژنم و لکه بینی داشتم و حدودا پس از ۱۵ ساعت قرص اورژانسی خوردم ۲ تا ۰/۷۵همزمان خوردم میخواستم ببینم با توجه به اینکه رابطه نبوده و اینکه قرص خوردم احتمال بارداری هست؟برای اینکه مطمعن شم بارداری صورت نگرفته چه ازمایشی باید بدم ازمایش خون خوبه؟باید برم دکتر عمومی بگم ازمایش خون برای تست بارداری میخوام؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   روشی که در مصرف دارو به کاربر دید مناسب بود و احتمال بارداری ضعیف میباشد. در صورتی که زمان قاعدگی بعدی تا دو هفته به تاخیر افتاد، تست بارداری از داروخانه تهیه نمایید که روی نمونه ی ادراری تست را انجام میدهد. و برای اطمینان بهتر است دو بار تست را انجام دهید.

 37. مینو می گوید

  سلام وقتتون بخیر.من چهارشنبه پریودم تموم شد جمعه صبح رابطه کنترل نشده داشتیم.احتمال حاملگی هست؟قرص اورژانسی رو بیست و چهار ساعت بخورم اثر داره؟الان امکان تهیه کردنش رو ندارم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   از زمانی که سوال خود را مطرح کردید متاسفانه چند روز گذشته است اما به طور کلی تا ۷۲ ساعت این دارو اثربخشی خوبی دارد.

 38. مهتاب می گوید

  سلام خسته نباشید من یک هفته پیش با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم و برا اطمینان یکساعت بعدش یک قرص اورژانسی تنسی و ١٢ ساعت بعد یکی دیگه خوردم .باید ١٧ ام پریود میشدم اما ١٣ ام درد پریودی داشتم خیلی کم و بعد لکه بینی و خونریزی در حد خییلی کم داشتم الان سه روزه ک لکه بینی و خونریزی ادامه داره البته خیلی کمه میخواستم ببینم احتمال بارداری وجود داره ?

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال بارداری خیلی ضعیف بوده و مواردی که بیان کردید جزء عوارض دارو می باشد.

 39. M می گوید

  سلام.من ۲ روز از پریودم گذشته و تا زمان تخمک گذاری ۶روز وقت دارم.میخواستم بدونم میشه دوسه بار تا اون موقع رابطه بدون محافظت داشته باشم؟بعدش قرص اورژانسی رو یه بار مصرف کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   پیشنهاد میشود یک روش همیشگی برای پیشگیری در نظر بگیرید. اگر این نزدیکی ها در فاصله ی ۱۲ ساعت مابین دو قرص ./۷۵ میلیگرمی از دارو باشد احتمال بارداری کم میباشد.

 40. Sara می گوید

  سلام خانم دکتر من روز پنجشنبه رابطه از پشت داشتم و روز سوم پریودیم بود و باکره هستم امکان اینکه اب منی از پشت خارج بشه و وارد واژنم بشه و حامله بشم هست?و چ قرصی مصرف کنم اگر لازمه؟!

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   به طور کلی در چنین مواقعی میتوان قرص لوونورژسترل استفاده نمود ولی در مواقع اورزانسی که هیچ روش پیشگیری دائمی در پیش گرفته نشده است آن هم حداکثر یک بار در هر ماه. این دارو در صورتی که بیش از ۷۲ ساعت از زمان نزدیکی نگذشته باشد موثر است و همینطور در برخی بیماریهای زمینه ای باید با احتیاط مصرف شود.

 41. مریم می گوید

  سلام خانم دکتر، من ۱۰تیر رابطه محافظت نشده داشتم بعد ۱۰دقیقه قرص اورژانسی مصرف کردم ۱۲ ساعت بعد هم یکی دیگه، زمان پرژودم ۲۶ام هست، آیا احتمال زارداری هست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال آن خیلی ضعیف میباشد.

   1. Mmm می گوید

    سلام خانم دکتر
    سه روز بعد از مصرف لونژسترول مجدد رابطه داشتم
    که منی داخل ریخته شد
    نیازی به مصرف دوباره قرص هست؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر گرامی
     بله مجدد اباید لوونورژسترل استفاده میشد.

 42. یگانه می گوید

  سلام خسته نباشید..رابطه جنسی پرخطر داشتم..بعد بیستوچهار ساعت دو تا قرص اورژانسی۰/۷۵ همزمان مصرف کردم..حدود نیم ساعت بعد دوباره رابطه داشتم که داخل دستشون اومد اما من نگران پیشاب هستم…دوباره قرص مصرف کنم؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله میتوانید استفاده نمایید. اما در آینده در هر یک ماه بیش از یک مرتبه استفاده نشود.

 43. کارو می گوید

  سلام من یک ربع قبل رابطه یک قرص هفتادوپنج استفاده کردم و بعد از رابطه بلافصه یک قرص هفتادو پنج مقرص کردم. روشش اشتباه بوده باید دوباره مصرف کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   نیاز به استفاده ی مجدد نمی باشد. در صورتی که زمان قاعدگی بعدی بیش از دو هفته به تعویق افتاد تست بارداری انجامدهید.

 44. محدثه می گوید

  سلام ..من امروز صب نزدیکی داشتم و متوجه شدیم کاندوم پاره بوده و همون موقع از قرص اورژانسی استفاده کردم آیا احتمال داره باردار بشم ؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   خیر احتمال آن ضعیف است.

 45. آریا می گوید

  سلام وقت بخیر من ۵ روز بعداز پاک شدنم رابطه محافظت نشده داشتم ۱۲ ساعت اول قرص اورژانسی ۱/۵ میل خوردم ۱۲ ساعت بعدم ی نصف قرص خوردم ولی قصد بارداری دارم منتهی برای بعداز تخمک گذاری حالا میشه تقریبا ی هفته بعداز مصرف این قرص برای بارداری اقدام کنم ؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله میتوانید.

 46. نرگس می گوید

  سلام من ۷۲ساعت بعدازرابطه قرص اورژانسی خوردم احتمال حامله شدنم هست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال آن ضعیف می باشد.

 47. زهرا می گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید عوارض قرص های ضد بارداری تا چند روز میمونن؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر منظور شما از داروی ضدبارداری، قرص اورژانسی میباشد و منظور از عوارض، عوارض شایع مثل لکه بینی و یا برهم خوردن نظم سیکل ماهانه میباشد، معمولا گذرا بوده و ظرف یک ماه برطرف میشود اما عوارض ناشایع چون آمنوره، عفونت واژینال، آمبولی و….. نیاز به مراجعه به پزشک دارد.

 48. ستاره می گوید

  سلام.من ساعت ۱۲ شب قرص سفکسیم خوردم و ساعت ۶ صبح۲عدد قرص اورژانسی .چون تداخل داره سفکسیم رو بجای اینکه ۱۲ ظهر بخورم عقب انداختم و ۱۲ شب خوردم.اثر قرص اورژانسی از بین میره یانه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   سفیکسیم فلور نرمال روده را تغییر داده بدین جهت ممکن است جذب دارویی مانند لوونورژسترل را کاهش دهد. اما این اثر صد در صد نمی باشد. اگر قاعدگی بعد بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.

 49. مریم می گوید

  سلام. ببخشید من به این فکر که ۹مرداد پریود میشم شب قبلش نزدیکی بدون محافظت داشتم الان شده ۱۲هنوز پریود نشدم جوشانده هم زیاد خوردم از ترس قرص اورژانسی هم خوردم
  اما هنوز هیچ. تست بگیرم انجام بدم قابل اعتماد هست الان یا باید صبر کنم ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تا دو هفته بعد از مصرف قرص اورژانسی صبر کنید و اگر خونریزی نداشتید تست بارداری انجام دهید.

 50. مریم می گوید

  سلام خانوم دکتر من دوتاقرص اورژانسیو باهم خوردم بینشون فاصله ای ننداختم همزمان خوردم نیازی هست دوباره بخورم که بلافاصله از هم باشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   به درستی استفاده کرده اید و نیاز به استفاده ی مجدد نمی باشد.

 51. رها می گوید

  سلام وقت بخیر من ۴مرداد رابطه محافظت نشده داشتم همون شب قرص اورژانسی خوردم دوتاشو باهم خوردم زمان پریودیم ۹مرداد بود ولی من از۶مرداد لکه بینی داشتم ۹مرداد کامل پریودشدم خون ریزی دارم تا امروز ک ۷روزه هنوز ادامه داره کم نشده ایا طبیعیه؟یاخطرناکه؟تاکی ادامه داشته باشه طبیعیه ؟و سردردو دردشکم معده درد

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   مواردی که اشاره کردید از عوارض شایع این دارو میباشد که برطرف خواهد شد. اگر درد شدید در ناحیه ی اطراف شکم و یا ران داشتید و یا در صورت سابقه ی ترومبوز و یا آمبولی و یا مصرف سیگار به پزشک مراجعه نمایید. همینطور در صورت عفونت واژینال.

   1. فاطمه جلالی می گوید

    سلام من ۸روز از پریدومم گذشته و یه رابطه داشتم سه روز قرص ضد بارداری مصرف کردم آیا احتمال بارداری وجود دارد

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     اگر منظور شما از قرص ضدبارداری ال دی می باشد به صورت روزانه ۱ عدد بله احتمال بارداری وجود دارد. این دارو باید از ۳ ماه قبل شروع و به صورت ممتد استفاده می شده است.
     اگر قاعدگی بعدی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.

 52. پانیذ می گوید

  سلام من قرص اورژانسی مصرف کردم اان متوجه شدم تاریخش ماله ۳ماه پیش بوده الان اثر نداره یاباید دوباره قرصو تکرار کنم و بخورم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بهتر بود مجدد استفاده میکردید.

 53. Zahra می گوید

  سلام وقت بخیر
  من قرص اتیسترون مصرف میکردم و سه روز بعد از اتمام کامل بسته رابطه بدون محافظت داشتم و ۷ روز بعد از اتمام بسته قبل باید بسته ۲۱ تایی بعدی رو شروع کنم
  احتمال بارداری هست ؟ باید قرص اورژانسی بخورم ؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله باید استفاده می کردید.

   1. ملورین می گوید

    سلام واحترام خانم دکتر.ممنون میشم که پاسخ پیامم را بدهید.من روز یازدهم پریودم رابطه داشتم اما کامل نبود و لباس زیر داشتم.فقط دوبار دست خیس دوست پسرم با اب دهنش،،به واژنم خورد.این اتفاق سه شنبه شب افتاد و من روز پنج شنبه ساعت دوطهر،یک قرص لوونژسترول خوردم وعصری هم یک قرص الا.آیا امکان بارداری هست؟؟؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر گرامی
     با توجه به آنچه بیان کردید احتمال بارداری بسیار ضعیف هست.

   2. مهسا می گوید

    سلام خانم دکتر خسته نباشید.
    ببخشید من رابطه سطحی داشتم و فقط آلت رو مالید به مقعدم آیا خاک تو زمین جای کفش و گچ در کول یه خونه نیمه کاره جای کفش و کارگری بود آیا ممکنه خاک آلوده به ایدز باشد اخه دستش به خاک بود وبه آلتش مالید بعد به مقعد من مالید آیا امکان انتقال ایدز هست؟؟؟؟

 54. Zahra می گوید

  سلام وقت بخیر
  من قرص اتیسترون مصرف میکردم و سه روز بعد از اتمام کامل بسته رابطه بدون محافظت داشتم و ۷ روز بعد از اتمام بسته قبل باید بسته ۲۱ تایی بعدی رو شروع کنم
  احتمال بارداری هست ؟ باید قرص اورژانسی بخورم ؟؟

 55. زری می گوید

  سلام خانم دکتر وقت بخیر
  من ماه گذشته ۲مرداد پریود شدم ، بعد از اون ۱۵ مرداد رابطه محافظت نشده داشتم و دوتا قرص ۷۵ اورژانسی خوردم ، بخاطره جوشهای صورتم عرق کاسنی و شاتره و بیدمشک و تخم شربتی و خاکشیر روزانه میخورم و الان دو هفته گذشته هنوز پریود نشدم ، چیکار کنم ؟ باردارم یعنی ؟

 56. سارا می گوید

  سلام وقتتون بخیر،من بعد از خوردن قرص اورژانسی تا دو هفته هیچ عوارضی حس نکردم و پریودم یک هفته جلو افتاد و همینطور خیلی سبک بود.الان که تقریبا سه یا چهار هفته از مصرف قرص میگذره و تازه حالت تهوع و سردرد و درد شکمی گرفتم
  اینا طبیعیه و از عوارض قرصه یا امکان بارداری هست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کابرر عزیز
   احتمال موفقیت قرص اورژانسی بالای ۹۵ درصد می باشد.

 57. عادله می گوید

  سلام. من ۲۳مرداد۱۴۰۰ زمان شروع عادتم بوده و درتاریخ ۱۲شهریور رابطه با جلوگیری طبیعی داشتم. بلافاصله بعدش یک قرص اورژانسی ۱/۵ خوردم. باتوجه به اینکه یک هفته تا پریود بعدیم مونده ایا احتمال بارداری هست. عدرخواهم من ترسم از وجود پیش آب هستش چون یکبار اتفاق افتاده برام.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   به دلیل مصرف قرص اورژانسی احتمال بارداری بسیار ضعیف میباشد. این دارو در هر ماه بیش از یک مرتبه استفاده نشود و عوارض آن را در نظر داشته باشید.

 58. رها می گوید

  سلام من بیست و یک ساله حدودا هشت ماه پیش قرص تنسی ضد بارداری مصرف کردم الان می‌خوام واکسن کرونا بزنم.سینوفارم یا استرازنیکا.میخواستم ببینم چه مدت از مصرف قرص تنسی بگذره میشه واکسن زد و خطرناک نیس و خون لخته نمیشه؟ و چه نوع واکسنی میشه زد ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر از موارد زیر یک مورد وجود دارد با پزشک مشورت نمایید در غیر اینصورت تفاوتی بین دو واکسن وجود ندارد.
   اخیرا عمل جراحی ،شکستگی در ناحیه ی لگن و یا پا ، آسیب فیزیکی و یا ضربه به ستون فقرات داشته اید. همینطور، سابقه ی لخته ی خون، و یا سکته ی قلبی، زایمان اخیر، نارسایی قلبی، سرطان، شیمی درمانی ودر درجه ی آخر وزن بالا، استراحت بیش از ۳ روز، جراحی لاپاروسکوپیک و یا واریس. مواردی که در آخر بیان شد چندان اهمیت نداشته در صورتی که موارد ابتدایی از اهمیت بیشتری برخوردارند.

 59. ملیکا می گوید

  سلام وقت بخیر
  من ۳روز پیش از قرص اورژانس استفاده کردم و موعد پریودم بود که پریود نشده بودم
  وهنوز بعد ۳۴روز پریود نشدم احتمال بارداری هست؟
  و اگر باردار بوده باشم و قرص رو استفاده کرده باشم مشگلی ایجاد نمیشه روی جنین؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   حدود ۲ هفته بعد تست بارداری انجام دهید. الان نتیجه ی تست منفی می شود.
   اگر باردار بوده باشید یکی از عوارض آن حاملگی خارج رحمیست.

 60. الا می گوید

  سلام من دیشب با نامزدم رابطه محافظت نشده داشتم برای اولین بار و روز ۱۶دهم شهریور زمان پریودی من بود ک متاسفانه پری نشدم و با قرص ال دی اومدم جلو گیری کردم ک تا روز ۲۰ شهریور ینی دیشب پریود نشم و بتونیم رابطه انجام بدیم. و ما رابطه محافظت نشده داشتیم ولی بلافاصله بعد از دستشویی رفتن قرص دوتایی اورژانسی رو خوردم و همین طور ۱۲ساعت بعدش باز خوردم امکان بارداری وجود دارد؟؟ من باز پریود میشم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر احتمال بارداری وجود ندارد. تا زمان قاعدگی بعد صبر کنید ممکن است جلو یا عقب بیفتد به دلیل مصرف قرص اورژانسی. اگر بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.
   در ادامه برای پیشگیری از بارداری روش دائمی انتخاب نمایید. همینطور به خاطر داشته باشید میزان لوونورژسترل ( قرص اورژانسی ) مورد نیاز برای پیشگیری از بارداری ۱.۵ میلیگرم بوده و شما میزان زیادی استفاده کرده اید.

 61. یاسی می گوید

  سلام خانم دکتر .در زمان رابطه کاندوم پاره شد و فورا دوتا قدص ۷۵ اوزانسی خوردم .روز هفتم وروز دهم بعد رابطه بی بی چک منفی شد.اما هنوز پریود نشدم .ایا احتمال بارداری هست .

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   زمانی را که باید قاعدگی اتفاق بیفتد در نظر بگبرید. ممکن است به دلیل مصرف قرص مذکور قاعدگی حتی تا دو هفته به تاخیر بیفتد که جای نگرانی نیست اما اگر بیش از دوهفته طول کشید آن زمان وقت مناسبیست برای انجام تست. اگر زودتر تست انجام شود جواب آن منفی آن قابلاعتماد نیست
   اما در نهایت درصد موفقیت این دارو بالاست و احتمال بارداری بسیار ضعیف می باشد.

 62. reyhaneRrrr می گوید

  سلام من باهمسرم نزدیکی داشتم ۵روز پیش
  متاسفانه کاندوم پاره شد امکان داره حامله بشم
  الان قرص اظطراری بخورم تاثیر گذارهست چیکارکنم تروخداراهنماییم کنید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   موفقیت این دارو تا ۷۲ ساعت اول بیشتر می باشد ولی در روز ۴ یا ۵ هم بی تاثیر نیست. اگر زمان قاعدگی بعدی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید. زودتر از آن زمان انجام تست بی فایده است.

 63. فرزانهه می گوید

  سلام من ۲ شب پیش رابطه داشتم ولی دخول انجام نشد در ضمن باکره هستم فقط آلت طرف مقابل به آلتم مالیده شد و ترس از پیشاب داشتم و فرداش قرص اورژانسی مصرف کردم موقعی که ارتباط داشتیم دوره ی تخمک گذاری و نزدیک پریودم بود ایا امکان بارداری هست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر احتمال بارداری بسیار ضعیف می باشد. در صورت به جلو و یا به عقب افتادن قاعدگی بعدی جای نگرانی نیست ولی اگر بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.

 64. ناشناس می گوید

  سلام.من دیشب رابطه محافظت نشده داشتم بلافاصله دو تا دوز قرص اورژانسیو خوردم ،امروز صبح رابطه تکرار شد ،آیا باید مجدد قرص مصرف کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله مجدد تکرار نموده در آینده یک روش پیشگیری دائمی را انتخاب نمایید. این دارو را نباید در یک دوره بیش از یک مرتبه استفاده کرد. ممکن است قاعدگی بعدی تا ۲ هفته به جلو و یا به عقب بیفتد.

 65. ناشناس می گوید

  سلام.دیشب رابطه محافظت نشده داشتم .بلافاصله دو تا قرص ۷۵ رو خوردم .امروز صبح هم رابطه تکرار شد .ایا باید مجدد قرص مصرف کنم؟یا همون دیشبی کافیه؟

 66. سارا می گوید

  سلام من معمولا دوره پریودیم۲۹روزست اما ماه قبل ۴روز زودتر شدم که البته قبلا هم این اتفاق می افتاد ولی الان ۶روز قبل موعد لکه بینی قهوه ای دارم و شبیه پریودیم نیست البته عفونت قارچی هم دارم
  همیشه از کاندوم استفاده میکنم ولی اینبار پیشگیری طبیعی داشتم که سه روز بعد.همین لکه قهوه ای ایجاد شد و الان ۵روز از اون رابطه میگذره ایا باردارم و قرص ارژانسی تاثیر داره؟
  یا بخاطر عفونته؟
  ایا من باردارم و نیازه از قرص ار

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر از زمانی که باید قاعدگی بعدی صورت گیرد بیش از ۲ هفته گذشت تست بارداری انجام دهید.
   صرفا وجود لکه ی قهوه ای نمیتواند راهنما باشد.
   بیشترین تاثیر ضدبارداری اورژانسی در ۷۲ ساعت اول هست اما میتوان در روز ۴ و ۵ هم استفاده نمود و تا حدودی تاثیر دارد.

 67. سحر می گوید

  سلام خانم دکتر خوبین ؟ خسته نباشین
  من با همسرم نزدیکی محافظت نشده داشتیم در روز ۶قاعدگی چون فک کردم قاعدگیم تموم شده و همسرم اقدام ب بارداری کرد بعد از ظهر … من پشیمون شدم قرص اورژانسی ۱/۵ خوردم شبش ……. اما بازفرداش همسرم اقدام کرد و من قرص نخوردم …. احتمال بارداری هست ؟ آخه بهم گفتن واسه فرزند پسر باید ۱۴ روز بعد اقدام کرد …

  چه زمانی مناسبه

  آیا من باردار میشم ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   از آنجایی که بعد از رابطه ی دوم از ضد بارداری استفاده نکردید احتمال بارداری وجو دارد. لوونورزسترل میتواند قاعدگی بعدی را تا دو هفته به جلو و یا به عقب بندازد و در صورتی که قاعدگی بعدی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید. اما زودتر از آن زمان جواب تست منفی میشود که ممکن است کاذب باشد.

 68. مریم می گوید

  سلام خانم دکتر من ۱۸ روز پیش رابطه داشتم بعد از دو روز قرص اورژانسی مصرف کردم هنوز به زمان پریودم چند روزی مونده ولی دوبار بیبی چک گذاشتم حاله کمرنگ افتاد که احتمال بارداری هست! من که دارو مصرف کردم ممکنه باردار باشم؟؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   الان زمان مناسبی برای انجام تست نیست. دو هفته بعد از زمان معمول پریود تست را انجام دهید.

 69. Mmmm می گوید

  سلام خانوم دکتر اگ قرص اورژانسی خورده باشی فرداش رابطه داشته باشی نیاز دوباره قرص مصرف بشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله لازم میباشد. و یا میتوان ۰.۷۵ میلیگرم را ابتدا و سپس ۱۲ ساعت بعد ۰.۷۵ میلیگرم دیگر را استفاده نمود و در این بازه ی زمانی اگر رابطه ای وجود داشته باشد مشکلی ندارد. یاداوری میشود تا حد امکان از این دارو استفاده نشده و یک روش پیشگیری دائم در نظر گرفته شود.

 70. پگاه۶۶ می گوید

  سلام من ۲۵ مرداد رابطه داشتم ولی دخول کامل صورت نگرفت و منی روی واژن ریخته شد قبل از رابطه دوساعت قبل یک قرص اورژانسی خوردم و نیم ساعت بعد از رابطه هم قرص اورژانسی خوردم ده روز بعد خون ریزی کم و خفیف داشتم ک مقدارش کمتر ازهمیشه بود باید ۵مهرپریود میشدم هنوز ۱۵روزه نشدم دوبار بی بی چک زدم منفی بود یکبار ازمایش بارداری دادم منفی بود ایا امکان بارداری هست یا از عوارض قرصه اورژانسیع؟نیاز به ازمایش مجدد هست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز. در صورتی که قاعدگی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.

 71. zsharifi252@gmail.com می گوید

  سلام خانم دکتر دیشب من باهمسرم رابطه جنسی محافظت نشده داشتم طرف ۱۲ ساعت من قرص اورژانسی ۱/۵میلی مصرف کردم درسال ۳ بار استفاده کردم آیا میتونه این قرصها موثر باشه یا بازم ال دی بندازم؟درضمن من دو ماه پیش سقط داشتم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   میزان و نحوه ی مصرف دارو صحیح بوده است.

 72. Roya می گوید

  سلام خانم دکتر من ۷ روزه قرص اورژانسی ۱/۵استفاده کردم ولی هنوز پریود نشدم باید چیکار کنم عروسیم ۵هست و پریودیم همون روز هست و فقط میخام پریود بشم که روز عروسیم پریود نباشم خواهش میکنم جواب بدید چیکار کنم

  1. لیلی کریمی می گوید

   سلام من در روز نهم دوره نزدیکی داشتم که کاندوم پاره شده ولی ظا هرا پیشاب بوده و من ۴۴ ساعت بعد قرص ۰/۷۵ خوردم ایا اثر دارد از اون ۱۱ روز میگذره پریود نشدم

   1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

    سلام کاربر عزیز
    در صورتی که بیش از ۱۴ روز از زمان قاعدگی گذشت تست بارداری انجام دهید.

 73. مهسا می گوید

  سلام خانم دکتر
  زمان تخمک گذاری رابطه داشتم و بعد رابطه قرص رو مصرف کردم همان روز
  آیا احتمال بارداریم هست؟
  چون در زمان تخمک گذاری مصرف کردم میپرسم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال بارداری خیلی ضعیف می باشد. و اینکه زمان تخمک گزاری دارو استفاده شده است باعث کاهش درصد موفقیت آن نمی شود.

 74. Asal می گوید

  سلام خانم دکتر
  من در روز هفتم پریودی رابطه مشکوک داشتم و ۱۲ساعت بعد قرص تنیس مصرف کردم و شش روز بعدش دوباره رابطه داشتم و دوباره تنسی مصرف کردم و همون شب لکه بینی قهوه ای تیره داشتم قبل از مصرف قرص و الان دو روزه که لکه بینی دارم و یکمم خسته و کسلم و زیر شکمم و کمرم درد خفیف دارم
  تا یکی دو ماه قبلشم از اووسیز استفاده میکردم
  آیا امکان حاملگی وجود داره به خاطر تغییر قرص و این لکه بینیا؟!

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال بارداری با توجه به مواردی که شرح دادید ضعیف است اما در نظر داشته باشید که در حال مصرف لوونورژسترل به میزان زیاد هستید که قطعا عوارضی را برای شما به دنبال خواهد داشت.

 75. المیرا می گوید

  دوز قرصم ۱.۵ بود. لنوول

 76. المیرا می گوید

  سلام خانم دکتر
  من با نامزدم ۳روز پیش رابطه داشتم. بعدش متوجه شدیم کاندوم پاره شده. ۱۳ ساعت بعدش قرص اورژانسی لنوول ۱.۵ خوردم. چون هیچ عارضه و حالت تهوع بعد خوردنش نداشتم گفتم نکنه قرصه تاریخ نداشت. البته همون روز از داروخانه ی خوبی گرفتم. الان استرس گرفتم نکنه اثر نکنه میخوام ببینم نیازه یبار دیگه بخورم. چون تازه امشب ۷۲ ساعت میشه ومن دقیقا تو هفته ی باروریه بالا بودم طبق سیکلم و یکی دوروز از زمان تحمک گذاریم گذشته بود و احتمال بارداریم بالاس. البته امروز درد خفیف زیر شکم دارم و حالم و صدای شکمم مثل وقتاییه که قراره پریود بشم درحالیکه من ۱۰ روز دیگه باید بشم. خواستم ببینم این نشون میده قرص اثر کرده؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   درصد موفقیت این دارو در صورتی که به شیوهی صحیح استفاده شود بالاست و شما درست مصرف کرده اید. در صورتی که قاعدگی بعدی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.

 77. الهام می گوید

  با عرض سلام یکی از دوستان من با نامزدش رابطه مقعدی داشته است ولی به گفته اش مایع به رحم امکان رفتنش بیشتر بوده و دو هفته است از وقت پریودی اش گذشته و از سینه هایش مایع بی رنگ می‌آید آیا احتمال بارداری وجود دارد چگونه پیشگیری کنیم و قرص اورژانسی تاثیر می‌گذارد یا نه پاسخ بدهید ممنون میشوم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   قرص لوونورژسترل فقط تا ۳ روز بعد از رابطه تاثیر گزار است. تست بارداری انجام دهند.

 78. ریحانه می گوید

  سلام میشه بهم جواب بدید تورو خدا
  من یه ماه پیش از قرص اورژانسی استفاده کردم برای اولین بار
  بعد دوهفته پریود شدم خیلی شدید خیلی درد داشتم و خون کمی ازم میومد و همچنین الان یک ماهه ک من هرروز استفراغ میکنم امروز دوبار استفراغ کردم خودشم باکرم آیا بازم احتمال حاملگی وجود داره؟ اگه نه پس چیع حالت تهوم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تست بارداری انجام دهید. کیت های تشخیص یارداری قابل تهیه از داروخانه می باشند که از ادرار به عنوان نمونه استفاده می کنند.

 79. نگار می گوید

  سلام خانم دکتر دقیقا من در روز اول تمام شدن پریودم ارتباط داشتم و آب منی ریخته شد داخل واژن و بعد از یک ساعت یعنی ساعت سه بعداز ظهر بود و فرداش ساعت نه هم یه قرص ۷۵/. قرص اورژانسی لوئوسترول رو مصرف کردم .احتمال بارداری چقدر هست

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال بارداری خیلی ضعیف می باشد.

 80. Fff می گوید

  سلام وقتوبخیر من ۸ام این ماه رابطه از پشت داشتم بعد احساس کردم منی بین پام ریختع شد بعد من بعد از ۵ساعت یک قرص اوسیز ۷۵درصد خوردم بعد از ۱۲ساعت یکی دیگه روی قرص این تاریخ بود۷۰۲۲/۱۱/۲۰میخواستم بدونم تاریخش گذشته؟اگه گذشته اثر نداره؟
  من بعد خوردن قرص علائم درد شدید سینه ودرد کم زیر دل و شکم و سر دردداشتم ولی خب هنوز هیچ لکه بینی و پریودی نداشتم البته تاریخ پریودم یه هفته دیگس به نظرتون احتمال بارداری هست ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر احتمال بارداری وجود ندراد و علائمی که اشاره کردید مربوط به عوارض لوونورژسترل می باشد.

 81. مریم می گوید

  سلام خانم دکتر
  من بعداز رابطه قرص اورژانسی خوردم ک ده روز بعد پریود شدم و از خوردن قرص یک ماه و نیم میگذره.بعداز اون یکبار بیشتر رابطه نداشتم ک اونم جلوگیری طبیعی داشتیم.الان پریودی این ماه مث لکه بینی بوده و خیلی کم بوده ینی دوروز شده و خیلی کم.دلیلش همون قرص اورژانسیه هست؟عوارض همون هست یا چیز دیگه ای میتونه باشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   ممکن است از عوارض لوونورژسترل باشد. برای اطمینان تست بارداری انجام دهید.

 82. عسل می گوید

  سلام دکتر خسته نباشید
  من ۱۸ سالمه و حدود ۴ سال پیش به دلیل پریود نشدن به دکتر زنان مراجعه کردم و آزمایش و چکاپ و سونوگرافی شدم و بعد از کمیسیون پزشکی مشخص شد رحم من کوچیکه اندازه رحم یک نوزاده و رشد نکرده ولی اندازه بقیه اندام کاملا نرمال هست و مشکل فقط از رحم هست و دکتر گفتن من هیچ وقت پریود و باردار نمیشم
  حدود دو ماه پیش اولین رابطه جنسی رو داشتم و از وسیله پیشگیری استفاده نکردم ولی یک ساعت بعد دو تا قرص اورژانسی ۰/۷۵پشت سر هم خوردم
  ولی الان حس میکنم باردارم.میخواستم ببینم ممکنه باردار باشم یا کاملا غیرممکنه؟و توی این ۱۸ سال من هیچ وقت پریود نشدم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خونریزی در هر ماه در واقع جدا شدن بافت هایی از رحم میباشد که طی یک ماه در دیواره رحم تشکیل شده و رحم را برای بارداری احتمالی و لانه گرینی تخمک لقاح یافته آماده می کند… پس در فردی که خونریزی وجود ندارد حتی در صورت تخمک گذاری و لقاح بارداری صورت نمیگیرید.

 83. zh می گوید

  سلام ما یک ماه پیش رابطه مشکوک داشتیم که از قرص اورژانسی استفاده کردم.الان هشت روز از زمان پریودیم گذشته ولی هنوز پریود نشدم،ممکن باردار باشم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر بیش از دو هفته قاعدگی بعدی به تعویق افتاد تست بارداری انجام دهید.

 84. zh می گوید

  سلام ما یک ماه پیش رابطه مشکوک داشتیم که همون ساعت اول قرص اورژانسی استفاده کردم.الان هشت رو از زمان پریودیم گذشته ولی هنوز پریود نشدم دو بارم از بیبی چک استفاده کردم جوابش منفی بود،ممکن باردار باشم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   اگر تست بارداری زودتر از موعد انجام شود ممکن است جواب منفی کاذب داشته باشد.

 85. ستاره می گوید

  سلام وقت بخیر ببخشید من رابطه محافظت نشده داشتم و دو ساعت بعد از رابطه فقط یک عدد از قرص تنسی ۷۵ رو خوردم آیا امکان حامله بودن وجود دارد

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   برای پیشگیری اورژانسی ۱/۵ میلیگرم از این دارو لازم می باشد.

 86. ستاره می گوید

  سلام وقت بخیر ببخشید من رابطه محافظت نشده داشتم و دو ساعت بعد از رابطه فقط یک عدد از قرص تنسی ۷۵ رو خوردم آیا امکان حامله بودن وجود دارد

 87. Raha می گوید

  سلام خانم دکتر
  من ۱۹سالمه یک روز بعد از اتمام قاعدگی رابطه داشتم ۸ ساعت بعد دوتا قرص اورژانسی ۷۵ درصد خوردم ۵روز بعدش هنگام رابطه از واژنم خون اومد و تا سه روز ادامه داشت(هر ماه۷روز پریودیم طول میکشه)بعد دوباره یک هفته مونده به زمان قاعدگی این ماه دوباره بعد رابطه دو تا قرص ۷۵ درصد خوردم باید ۱۲همین ماه پریود میشدم اما الان ۱۵روزه عقب افتاده
  دوبار از بیبی چک استفاده کردم اما منفی بود چیکار کنم پریود بشم؟؟؟
  امکان بارداری هست؟؟

  1. Raha می گوید

   و اینم اضافه کنم که اصلا چیزی داخل واژن نریخت ترس من از پیشاب بود و مجبور به خوردن قرص شدم

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر بیبی چک را بعد از دو هفته از زمانی که باید قاعدگی صورت می گرفته است استفاده نموده اید جواب آن صحیح و قابل اعتماد می باشد. تا جای امکان از این دارو به دلیل عوارضی که دارد استفاده نکرده و روش پیشگیری دائم را جایگزین آن نمایید.

 88. سمیرا می گوید

  سلام من امروز قرص اورژانسی استفاده کردم وهروز قرصای سیتالوپرام سیموال و نورتریپتیرین استفاده میکنم ولی امروز نخوردم آیا تداخل دارویی داره؟تا کی نباید این قرصامو نخورم ؟ممنون

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   داروهایتان با لوونورژسترل تداخلی نداشته است.

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   قرص اورژانسی با داروهایتان تداخلی نداشته است. اما در مورد مصرف سیتالوپرام و نورتریپتیلین در کنار هم مجدد با پزشک خود مشورت نمایید.

 89. پریا می گوید

  سلام خسته نباشید من روز ششم پریودی رابطه بدون جلوگیری داشتم ، نیاز هست قرص اورژانسی بخورم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله به طور کلی در هر زمان از سیکل ماهانه نیاز به پیشگیری میباشد. یک روش پیشگیری دائمی برای ایند در نظر بگیرید.

 90. اینار می گوید

  سلام خسته نباشین تور خدا جواب بدین منو همسرم دیروز ۸ صبح رابطه از از پشت بر قرار کردیم ولی ابش امد تو جلوهم ریخت بعدض ۲۴ ساعت قرص اورژانسی خوررم و الان دل درد دارم احتمال دار بار دار باشم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال بارداری ضعیف می باشد. اگر بیش از دو هفته قاعدگی بعدی به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید. اما زودتر از آن مورد جواب تست منفی کاذب خواهد شد.

 91. Zahra می گوید

  سلام خانم دکتر من قرص اورژانسی رو۲دقیقه بعدازرابطه خوردم اثر می کنه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله موثر هست.

 92. Gh می گوید

  من هفته پیش ینی یک هفته بعد پریودم مجبور به استفاده دو عدد قرص ۰.۷۵ نوورژسترل شدم آیا عادیه که الان که میان دروه هست پریود نشدم؟
  و اینکه من بخاطر جوش های صورتم میخواستم آزمایش هورمونی بدم تا چند مدت بعد مصرف این قرص نباید آزمایش بدم ؟ و آیا مصرف این قرص باعث به هم ریختن هورمون ها و نمایش غلط میزان هورمون ها میشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   زمان قاعدگی بعدی بعد از مصرف این دارو قابل پیش بینی نیست. ممکن است تا دو هفته به جلو و یا عقب بیفتد.
   مشکلی در انجام آزمایشهای روتین اندازه گیری هورمون ها ایجاد نمی کند.

 93. Sara می گوید

  سلام. من از قرص تنسی برای جلوگیری از بارداری استفاده کردم و بعد از ۵ روز (۲۹ مهر) پریود شدم. ولی در ماه بعد که باید ۲۹ آبان پرود می شدم هنوز (۶ آذر) پریود نشدم و در ۲ آذر از بی بی چک استفاده کردم و منفی یود. من نگران پریود نشدنم هستم. باید چیکار کنم؟ در زمان ۲ شهریور حالت هایی قبل پریود و داشتم ولی الان مثل روز عادی هستم!!!
  ممنون می شم راهنمایی فرمایید.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   حوالی ۱۳ آذر ۲ بار تست بارداری انجام دهید. اگر هر دو بار منفی شد نشانه ی عدم بارداریست.

 94. سپند می گوید

  سلام خسته نباشید؛بعد از رابطه نامزدم یه قرص تنسی ۱.۵ استفاده کرد نیم ساعت بعد دوباره رابطه داشتیم بازم هم لازمه استفاده کنه یا این نیم ساعت تاثیری نداره لطفا جواب بدین

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   در این شرایط بهتر است یک عدد قرص ۰.۷۵ میلیگرم در ابتدا و ۱۲ ساعت بعد قرص دیگر ( ۰.۷۵) استفاده شود و در این فاصله ی ۱۲ ساعت اگر مجدد رابطه ای وجود داشته باشد ایرادی ندارد.

 95. نفس می گوید

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر من دقیقا روز تخمک گذاری رابطه داشتم کیت تخمک گذاریم مثبت بود بعاز ۶۰ ساعت قرص اورژانسی مصرف کردم آیا امکان بارداری هست؟واگر باردارباشم مشکلی برای جنین نداره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال بارداری کم می باشد. اگر قاعدگی بعدی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.
   در صورت باردار شدن با در صد کمی احتمال بارداری خارج رحمی وجود دارد.

 96. Fatemeh می گوید

  سلام وقت بخیر
  من و همسرم حدود یک هفته قبل از قاعدگی رابطه بدون دخول از پشت داشتیم کاندوم پاره شد و ریخت لای پای من نمیدونم رفته داخل یا ن. یکساعت بعد قرص لونژیل با دوز ۱.۵ خوردم الان ۴ روز میگذره ولی پریود نشدم. سیکل قاعدگی‌من بسیار نامنظم هست.ولی همش کاهش اشتها و حالت تهوع دارم.
  چقدر احتمال بارداری هست؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با توجه به مواردی که بیان نمودید احتمال بارداری بسیار ضعیف می باشد.

 97. سارا می گوید

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من یه سوال داشتم
  من یه روز بعد عادتم با همسرم رابطه داشتم ولی مایه منی شو نریخت داخل واژنم زود در اورد ولی امکانش هس پیشاب یا یه قطره مایه منی داخل واژنم ریخته شه
  بعد یه روز بعد از رابطه ۴ تا قرص ال دی انداختم و ۱۲ ساعت بعد دوباره قرص ال دی انداختم
  ایا احتمال بارداری چقدره ؟در ضمن دوبار پشت سر هم رابطه داشتیم ولی تو هر بار در اورد من ترسم از پیشاب و یه قطره مایه منیه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تا ۷۲ ساعت بعد از رابطه باید از داروی لوونورژسترل(۱/۵ میلیگرم) به منظور پیشگیری اورژانسی استفاده شود. هر چه دارو سریع تر استفاده شود در صد موفقیت بیشتر می باشد.
   اگر قاعدگی بعدی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.

 98. Bludis می گوید

  سلام خانم دکتر من یک روز بعد از قاعدگیم رابطه جنسی بدون دخول داشتم اما آب منی با واژنم حس کردم باکره هستم اما میترسم برای بارداری،آیا باید قرص اورژانسی مصرف کنم یا خیر؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله در این شرایط بهتر است استفاده شود.

 99. عابد می گوید

  سلام خانوم دکتر من تازه سقط کردم بعد ۱۵روز نزدیک‌ی داشتم و قرص اورژانسی استفاده کردم ۲روز بعدش بازم نزدیکی داشتم ولی قرص مصرف نکردم ۴روز بعدش مصرف کردم‌ و الان دوروزه شکم درد دارم بعد مصرف قرص امکان حاملگی هست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر قاعدگی بعدی بیش از ۱۴ روز به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید. تست اگر زودتر از این زمان انجام شود جواب منفی ان ممکن است کاذب باشد.
   شکم درد از عوارض لوونورژسترل می باشد.

 100. ناشناس می گوید

  سلام من و همسرم رابطه داشتیم یکبار انزال انجام شده و ادرار نکردم و دور دوم بعد نیم ساعت دخول صورت گرفته اصلا به انزال حتی نزدیک هم نشدم ولی حس کردم که ممکنه پیشاب داخل رحم ریخته باشه در حد دو سه قطره
  برای اطمینان ۴ ساعت بعد قرص اووسیز هم مصرف شده
  به نظرتون بازم احتمال بارداری هست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   احتمال بارداری بسیار ضعیف می باشد.

 101. ناشناس می گوید

  کسی که قرص اووسیز خورده چند روز بعد میتونه دوفاستون مصرف کنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   دلیل مصرف دوفاستون چیست و آیا پزشک دارو را تجویز نموده اند؟

 102. ناشناس می گوید

  سلام
  من با یه نفر رابطه داشتم یک بار انزال انجام شد و تموم شد( دخول صورت نگرفت) و ادرار هم نکردم تقریبا نیم ساعت بعد دخول صورت گرفت ولی من اصلا به انزال نزدیک هم نشدم ولی حس کردم ک ممکنه دو سه قطره پیشاب داخل ریخته باشه برای همین قرص اووسیز مصرف شد ۴ ساعت بعد از رابطه
  به نظرتون احتمال بارداری بازم هس؟
  و یک چیز دیگه ماه پیش ۲۰ ام باید پریود میشد که نشد و قرار بود طی این چن روز قرص دوفاستین مصرف کنه ک این اتفاق افتاد
  جفتمون هم اولین بارمون بود
  الان قرص دوفاستین رو مصرف کنه یا نه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر قاعدگی بعدی بیش از ۱۴ روز به تاخیر افتاد ابتدا تست بارداری انجام و در صورت دو بار منفی شدن تست، مصرف دوفاستون شروع شود.

 103. زهرا می گوید

  سلام لطفا جواب بدید خانم دکتر.من باکره هستم و ۳ روز بعد از اینکه پریودیم تموم شد رابطه بدون دخول داشتم اب منی اطراف واژن من ریخت سریع پاک کردم و شستم.۱۵ ساعت بعد پیش دکتر رفتم و بمن قرص ۲۱ عددی داد استفاده کردم.الان یک قرص دیگه مونده تا بخورم و تموم بشه و درد در ناحیه لوله فالوپ دارم.احتمال بارداری هس؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر فرد قرص ۲۱ عددی را از قبل استفاده نکرده باشد این دارو به تنهایی به صورت اورژانسی از بارداری پیشگیری نمیکند… اما با توجه به مواردی که بیان نمودید در مورد رابطه احتمال بارداری کم است اما اگر قاعدگی بعدی بیش از ۲ هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.

 104. Telma می گوید

  سلام خانم دکتر وقت بخیر
  من چهار روز بعداز دوره ی قاعدگیم رابطه جنسی داشتم
  ۲۴ساعت بعد رابطه قرص اورژانسی لوونورژسترول مصرف کردم
  آیا امکان بارداری وجود داره؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال ان بسیار کم می باشد.

 105. صحرا می گوید

  سلام من ماه پیش دقیق یادم میست اما حدودا ۲۰ ام پذیود شدم خیلی سبک چون قبلش قرص اورژانسی خورده بودم و الان هموز پریود نشدم و اینکه تست بارداری ام دادم باردار نیستم علتش چی هست باید چیکار کنم پریود بشم هموز منتظر باشم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر تست بارداری زودتر از موعد انجام شود ممکن است جواب آن منفی کاذب شود. زمانی که بیش از دو هفته از پریود گذشته باشد تست را انجام دهید و اگر دو مرتبه منفی شد قابل اعتماد است.
   درصورتیکه لوونورژسترل را به موقع استفاده کرده باشید جای نگرانی نیست.

 106. sahar می گوید

  سلام خانم دکتر من ماه پیش دقیق یادم میست حدودا ۲۰ ام پریود شدم سبک چون قبلشم قرص ضد بارداری خورده بودم اما این ماه قرصی نخوردم و هنوزم پریود نشدم چیکار باید کرد منتظر بمونم هنوز؟

 107. Setare می گوید

  سلام من عقدم
  و باکرم اما با همسرم رابطه داشتم
  و خب منی روی واژنم ریخت

  بعد میترسم
  قرص اورژانسی تنسی خریدم ولی باز عوارض شو که خوندم دو دل شدم
  نمیدونم بخورم یا نه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   عوارضی که در بروشور بیان میشود با درصد کمی احتمال بروز دارد.

 108. فرهاد می گوید

  سلام درود خدا بر شما بانوی عزیز
  شما بدور از این همه مسائل جانبی راه درست رو انتخاب کردید خیلی نکات خوبی بود من هم طرفدار سخت این تیپ اشخاصم و نتونستم درسم رو کامل بخونم آرزوی سلامتی وموفقیت وطول عمر با برکت برای خودت وخانواده ات رو دارم موفق وسر بلن باشید

 109. رومینا می گوید

  سلام خانم دکتر، من یه رابطه بدون دخول با نامزدم داشتم که آب منی ریخت رو واژنم، صبحش پریود شدم ولی برای اطمینان ۱۶ساعت بعد از رابطه قرص اورژانسی دز ۱.۵ مصرف کردم، الان سه روز گذشته من هنوز لک های خونی دارم و پریودیم کامل قط نشده، سردرد و حالت تهوعم دارم که عوارض قرصه انگار، الان سوال من اینه، منی که دقیقا روزی که قرص رو مصرف کردم روز اول‌ پریودیم بود، پریودی بعدیم چه زمانی اتفاق میافته؟ دو‌هفته بعد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   زمان قاعدگی بعدی قابل پیش بینی نیست ممکن است تا دو هفته به جلو یا به عقب بیفتد. با توجه به مصرف لوونورژسترل امکان بارداری ضعیف است.

 110. سونیا می گوید

  سلام وقت بخیر خانم دکتر، من ۱۵ اذر رابطه داشتم با نامزدم و هفت ساعت بعد رابطه قرص اورژانسی انداختم که سه روز پیش پریود شدم.که پریودم خیلی غلیظ و قهوه ای رنگه
  فردا میخوام برم آزمایش بدم، ایا قرصی که انداختم اثراتش هنوز مونده؟ ایا قابل تشخیص است؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   برای انجام آزمایش کمی زود است و ممکن است جواب آن منفی کاذب شود . حدود یک هفته بعد مراجعه نمایید. اما از آنجایی که قرص لوونورژسترل مصرف نموده اید احتمال بارداری ضعیف است.

 111. R می گوید

  سلام خسته نباشید من رابطه محافظت نشده داشتم البته دوسه روز بعداز پریودیم بعد قرص خوردم ‌دوباره روز بعدش پریود شدم و حدود ۴ الی ۵ روز طول کشید امکان حاملگی نیس؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال آن بسیار ضعیف است.

 112. A می گوید

  حدود ۱۰ساعت بعد از رابطه بدون دخول قرص اورژانسی ۷۵مصرف کردم
  و دوز دوم را حدود ۱۵ساعت بعدش مصرف کردم
  احتمال بارداری وجود داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال آن خیلی کم می باشد.

 113. مبینا سلمانی می گوید

  سلام دکتر وقتتون بخیر
  من ۲۱ سالمه بخاطر تنبلی تخمدان هرماه قرص مدروکسی پروژسترون از روز ۱۴ ام شبی ۲ تا مصرف میکنم و باکره ام
  امروز با دوستپسرم رابطه داشتم بدون هیچ دخولی ولی حس میکنم یکم از پیشاب ریخت رو واژنم ، الان روز ۶ام مصرف قرصم و ۴ تا دیگه مونده
  امروز روز ۲۴ سیکلمه
  امکان بارداری وجود داره؟نمیدونم چیکار کنم😢متاسفانه دسترسی به قرص اورژانسی یا ال دی تا ۴ روز دیگه ندارم 🙁
  توروخدا زودتر جواب بدین

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با شرایطی که بیان نمودید احتمال بارداری ضعیف می باشد. در صورت به تعویق افتادن قاعدگی بعدب تا بیش از دو هفته تست بارداری انجام دهید.

 114. نگین می گوید

  سلام وقت بخیر
  من دختری۲۲ ساله هستم،یک هفته زودتر پریود شدم و فقط یک روز خونریزی داشتم دو روز هم لکه بینی داشتم و قطع شد
  دو هفته قبل پریودم رابطه بدون دخول داشتم و قرص اورژانسی خوردم
  احتمال بارداری هست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر احتمال بارداری ضعیف است.

 115. ngn می گوید

  سلام وقت بخیر من ۲۲ سالمه و رابطه بدون دخول داشتم و طرف مقابلم ارضا نشد و من بخاطر پیشاب قرص اورژانسی خوردم(سه ساعت بعد رابطه).یک هفته زودتر پریود شدم و فقط یک روز خونریزی داشتم و دو روز لکه بینی و تموم شد.احتمال بارداری هست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال آن بسیار ضعیف می باشد.

 116. Nili می گوید

  سلام خسته نباشید من تقربا ۱۶اذر رابطه داشم ازپشت ازترس قرص خوردم لونژیل تنسی ۱/۵ بعدش ۹روز دیگ افتادم ب خونریزی خیلی خفیف ک فقط ازم لخته خون قرمز صورتی قهوه ای خارج میشدخیلی خفیف باچندقطره قطره خون من باید ۹این ماه پریودمیشدم هنو نشدم ۳تاامپول تزریق کردم ایااون خونریزی ک خفیف بوده پریود محسوب میش ک من این ماه هنو نشدم؟؟؟؟ خیلی نگرانم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   گاهی مصرف لونژیل قاعدگی بعدی را تا ۱۴ روز به تاخیر می اندازد بنابراین به نظر می رسد در آن تاریخ نیازی به تزریق آمپول نبوده است.

 117. ۶Nili می گوید

  سلام خسته نباشید من تقربا ۱۶اذر رابطه داشم ازپشت ازترس قرص خوردم لونژیل تنسی ۱/۵ بعدش ۹روز دیگ افتادم ب خونریزی خیلی خفیف ک فقط ازم لخته خون قرمز صورتی قهوه ای خارج میشدخیلی خفیف باچندقطره قطره خون من باید ۹این ماه پریودمیشدم هنو نشدم ۳تاامپول تزریق کردم ایااون خونریزی ک خفیف بوده پریود محسوب میش ک من این ماه هنو نشدم؟؟؟؟ خیلی نگرانم

  1. ستاره می گوید

   سلام خانم دکتر من باکره هستم و با دوس پسرم رابطه داشتم ولی جفتمون با شلوار و لباس زیر بودیم مقداری منی به شلوارم ریخته شد نمیدونم به واژنم رفته یا نه یک ساعت بعد قرص اورژانسی ۱.۵ رو استفاده کردم و دوران تخمک گزاری هم بودم ایا امکان بارداری وجود داره؟؟؟

 118. زینب می گوید

  سلام من سیزده روز پیش قرص اورژانسی مصرف کردم و قرص سیتالوپرام هم مصرف میکنم الان دو روز از پریودیم گذشته وهنوز پریود نشدم احتمالش هست قرص سیتالوپرام اثر قرص اورژانسی رو از بین برده باشه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   ممکن است به دلیل مصرف قرص اورژانسی قاعدگی بعدی حتی تا دو هفته به تاخیر بیفتد.

 119. مه می گوید

  سلام دکتر
  من ۲۴بعداز رابطه قرص اورژانسی مصرف کردم. و بعد از یک هفته شروع به خونریزی کم که نمیدونم خون قاعدگیه یا خیر کردم. و حالت تهوع سرگیجه و خستگی شدید دارم. ایا این خون پریود محسوب میشه و یا احتیاج به مراجعه به دکتر هست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با شرایطی که فرمودید نیازی به مراجعه نیست. مگر اینکه قاعدگی بعدی بیش از دو هفته به تاخبر بیفتد و یا علائمی که اشاره کردید بهبود نیابد.

 120. ،nashenas می گوید

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر من باکره هستم و ماه قبل یک رابطه سطحی بدون دخول داشتم که کلا مایع منی روی شکمم ریخته شد و ترس من از پیشاب است که به واژن رسیده باشه ولی خب چون شبش پریود شدم دیگه قرص نخوردم …ممکنه بارداری اتفاق افتاده باشه؟پریودم منظمه
  و بعد ازین قضیه روز دوازدهم سیکل هم همین اتفاق افتاد و چون نزدیک به زمان تخمک گذاری بود من حدود ۲۴ساعت بعد قرص اورژانسی ۱/۵ مصرف کردم ایا احتمال بارداری هست؟ در ضمن تخمدان چپم پلی کیسیتک هست و بعد از مصرف درد گرفته ایا از عوارض قرصه؟ممکنه مشکلی پیش بیاد؟

  1. ,nashenas می گوید

   مورد اول روز اخر سیکلم بود که شبش پریود شدم یعنی زمان مقاربت امن!

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با شرایطی که بیان نمودید احتمال باردری بسیار ضعیف است و لوونورژسترل برای شما منع مصرفی نداشته است.

 121. زهرا می گوید

  سلام خانم دکتر
  من چون متوجه نبودم بعداز نزدیکی باهمسرم شک کردم منی درواژن ریخته یا نه بنابراین قرص۱/۵لوستر خوردم بعداز ۴۸ ساعت ایا احتمال حاملگی است

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این دارو را تا ۷۲ ساعت بعد از رابطه می توان استفاده نمود اما هر چه زودتر احتمال موفقیت بیشتر هست.

 122. فائزه می گوید

  سلام وقتتون بخیر. من روز پنجم این ماه پریودشدم و روز ۷ پریودی رابطه محافظت نشده داشتم و بعداز دو روز قرص اورژانسی خوردم و بعد چهار روز پریود شدم که روز اول و دوم در حد لکه بینی و سبک بود و روز سوم خونریزیم سنگین شد و امروز که روز چهارمم هست متوسطه میخواستم بدونم این خونریزی تا کی ادامه داره و چند روز طول میکشه و ایا ماه بعدی براساس پریود اولم که پنجم بود پریود میشم یا دومی که بعداز خوردن قرص بود؟؟ممنون میشم زود جواب بدین

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   نه طول مدت این قاعدگی و نه زمان قاعدگی بعدی را نمی توان پیشبینی نمود. بی نظمی در سیکل ماهانه از عوارض لوونورژسترل هست.

 123. نادیا می گوید

  سلام
  من ۱۴ روز قبل از پریود ماه پیشم رابطه داشتم و فرداش قرص اورژانسی خوردم و بعد ۱۴ روز پریودشدم.
  این ماه چند روز بعد از اتمام پریودم (طبق تقویم دو سه روز قبل از شروع تخمک گذاریم) رابطه داشتم اما مایع منی همسرم داخل واژنم نریخته.
  در حال حاظر ۴ روزه که پریودم عقب افتاده و فقط دیروز یه لکه قرمز داشتم و بعدش فقط ترشح هاتم به رنگ قهوه ای تیره بود
  میخواستم بپرسم علتش میتونه اثر اون قرص اورژانسی باشه؟ یا لازمه تست بارداری بدم؟
  و اینکه دو روز قبل از تاریخ پریودم ترشحاتم پنیری شکل و غلیظ بود.
  ممنون میشم پاسخ بدین🙏

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این بینظمی و تغییرات در سیکل ماهانه به دلیل مصرف لوونورژسترل می باشد. اگر قاعدگی بعدی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.

 124. فائزه می گوید

  سلام وقتتون بخیر . من پنجم این ماه پریود شدم روز هفتم پریودی رابطه محافظت نشده داشتم و دو روز بعدش قرص اورژانسی خوردم ۴ روز بعدش دوباره پریود شدم که روز اول و دوم درحد لکه بینی و خیلی کم بود روز سوم و چهارم خونریزیم خیلی سنگین بود و امروز که روز پنجمم هستش تقریبا متوسطه … میخواستم بدونم این پریودی تاچند روز ادامه داره و برم دکتر یا لازم نیس؟؟ و اینکه ماه بعدی براساس کدوم پریودی پریود میشم ؟اولی یا دومی؟؟ اگه زود جواب بدین ممنون میشم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   قسمتی از سوال شما در کامنت قبل پاسخ داده شد.
   اگر زمان خونریزی بیش از ۱۰ روز بود و یا در یک دوره ی خونریزی بیش از ۲۰ پد بهداشتی استفاده شد به پزشک مراجعه داشته باشید.

 125. رها امینی می گوید

  سلام خانوم دکتر من و نامزدم جفتمون ۲۲ سالمونه
  ۵ روز پیش رابطه بدون دخول داشتیم و من هنوز دخترم
  ارضا نشد اما نمیدونیم پیشاب بود یا نه و روز چهارم قرص الا وان خوردم ایا احتمال داره باردار باشم این هفته باید پریود بشم ایا راهی هست که پریودی رو جلو بندازم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در حال حاظر نمیتوان دارویی پیشنهاد داد. در صورتی که قاعدگی بعدی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید هرچند احتمال بارداری خیلی ضعیف است.

 126. رها امینی می گوید

  سلام خانوم دکتر من و نامزدم جفتمون ۲۲ سالمونه
  ۵ روز پیش رابطه بدون دخول داشتیم و من هنوز دخترم
  ارضا نشد اما نمیدونیم پیشاب بود یا نه و روز چهارم قرص الا وان خوردم ایا احتمال داره باردار باشم این هفته باید پریود بشم ایا راهی هست که پریودی رو جلو بندازم
  تو رو خدا کمک کنین

 127. نه۸۹ می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من حدودا اول بهمن تا ۳بهمن باید پریود میشدم ولی یه شب قبلش موقع رابطه کاندوم پاره شد من حدودا تا نیم ساعت بعد دوتا قرص تنسی۷۵٪ همزمان مصرف کردم.ایا احتمال بارداری وجود داره؟نیاز هست دوازده ساعت بعد دوباره قرص بخورم؟!

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   نیازی به تکرار دوز نبوده است.

 128. نه۸۹ می گوید

  سلام وقتتون بخیر…من باید اول بهمن تا ۳بهمن پریود میشدم ولی ۳۰ دی کاندوم پاره شد من حدودا نیم ساعت بعدش دوتا قرص تنسی ۷۵٪خوردم..‌ایا امکان بارداری وجود داره؟دیگه نیاز نیست ۱۲ ساعت بعد دوبا ه قرص بخورم؟

 129. نسترن می گوید

  سلام خانم دکتر
  من ۱۴روز قبل پریودیم رابطه محافظت نشده داشتم و فردای رابطه قرص اورژانسی لونورژستر دوتا ۰/۷۵ باهم خوردم بعد من هروز بخاطر حساسیت سیتریزین و آنتی هیستامین میخورم مشکلی پیش میاد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تداخلی ندارند.

 130. ناشناس می گوید

  سلام خانم دکتر
  من ۱۴روز قبل پریودیم رابطه محافظت نشده داشتم و فردای رابطه حدودا ۱۴ساعت بعد قرص اورژانسی لونورژستر دوتا ۰/۷۵ باهم خوردم بعد من هروز بخاطر حساسیت سیتریزین و آنتی هیستامین میخورم مشکلی پیش میاد؟

 131. O می گوید

  سلام .خانم دکتر با همسرم رابطه بدونه محافظت شده داشتیم بلافاصله بعدش قرص اورژانسی مصرف کردم چند روز طول میکشه تا پریود بشم مجدد

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   ممکن است قاعدگی بعدی تا دو هفته به جلو یا حتی تا دو هفته به عقب جابجا شود و زمان آن قابل پیش بینی نیست.

 132. ناشناس می گوید

  سلام من قرص اورژانسی ۰/۷۵ و ۱۵ساعت بعد رابطه دوتا خوردم مشکلی پیش میاد؟
  من ۱۲ساله هروز قرص سیتریزین و آنتی هیستامین مصرف میکنم
  و برای اینکه قرص عوارض تهوع نده دوتا ب۶ هم خوردم و اصلا عوارضی نداشتم
  ایا اثر دارو رو این قرصا پایین میاره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در کامنتهای قبل به سوال شما پاسخ داده شد. ویتامین بی ۶ هم در اثربخشی آن تداخلی ایجاد نمی کند.

   1. سما می گوید

    میشه جواب منم بدید لطفااا
    من رابطه داشتم و ۳۴ ساعت بعد از رابطه دوتا قرص اووسیز ۰/۷۵ خوردم ولی الان ۱۲ یا ۱۳ روز میگذره که پریود نشدم احتمال بارداری هست؟
    شرایط ازمایش خون ندارم بی بی چک درست جواب میده لطفاا جواب منم بدید

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     اگر قاعدگی بعدی نسبت به دوره های قبل بیش از دو هفته به تاخیر بیفتد تست بارداری انجام دهید. در صورت استفاده از کیت های موجود در داروخانه در نظر داشته باشید دو بار منفی شدن نتیجه ی آن دلیل بر عدم بارداریست.

  2. پری می گوید

   سلام خسته نباشید من رابطه محافظت نشده داشتم و بلافاصله یه رب قرص لونژیل ۱.۵ خوردم فردا شبش حالت تهو بهم دست داد و بالا اوردم ایا باید قرص دوباره مصرف کنم یا احتیاجی نیست؟

   1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

    سلام کاربر عزیز
    خیر نیازی به استفاده ی مجدد از قرص نمی باشد.

 133. رویا می گوید

  سلام خانم دکتر توروخدا پاسخ بدین
  من دیروز رابطه داشتم ولی دخولی انجام نشده
  ومن باکره هستم و دخترم
  فقط اب منی روی ناحیه تناسبی ریخته شده
  البته بیش تر ب سمت شکم بوده
  قرص اورژانسی مصرف کردم
  و زعفران و رازیانه خوردم
  احتمال بارداری هست؟؟

 134. آ می گوید

  سلام من و نامزدم ۱۶ روز قبل از پریودیم رابطه بدون دخول داشتیم ایشون ارضا شد و آلتش رو کاملا با دستمال پاک کرد و بعدش لاپایی داشتیم ، من باکره ام و کیست تخمدانی دارم و در حالت کلی پریودیم نامنظم هست ، ۱۲ ساعت بعد از رابطه یه قرص ۱.۵ میل نوورولژسترول مصرف کردم و الان بعد ۴ روز کمردرد و زیرشکم درد دارم امکان بارداری هست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال آن خیلی ضعیف هست.

   1. آ می گوید

    سلام من ۷ روز بعد از مصرف قرص لونورژسترول پریود شدم و الان ۱۳ روزه که پریودم تا دیروز مقدار خونریزی کم شده بود اما امروز دوباره بیشتر شده ، در حالت طبیعی پریودیم ۱۰ روز طول میکشه آیدا امکان بترداری وجود داره؟

 135. Mobina می گوید

  سلام من ۱۶ سالمه تازه نامزد کردم من۳۴ ساعت بعد از رابطه دوتا قرص اووسیز۰/۷۵ خوردم زعفرون هم یه قاشق خوردم
  ولی الان ۱۵ روز گذشته و پریود نشدم چبکار کنم
  شرایط ازمایش خون دادن ندارم میشه بی بی چک استفاده کنم درست نشون میده؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   در کامنت قبل در مورد استفاده از بیبی چک توضیح داده شد.

 136. نگین می گوید

  سلام خسته نباشید ممنون میشم سریع جواب بدید
  من باکره هستم. پریودی ۷روزه دارم. روز هفتم پریودی رابطه لاپایی داشتم ک منی روی واژنم ریخته شد. بعد از هشت یا۹ساعت یدونه قرص اورژانسی مصرف کردم. احتمال داره ک باردار بشم؟
  الان بعد از دوروز ک قرص مصرف کردم شکم درد و کمر درد دارم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   مسلما احتمال بارداری خیلی ضعیف است.

 137. سحرممممم می گوید

  سلام من دوساعت بعدرابطه باهمسرم دوعدد لونورژسترول
  همزمان مصرف کردم بعد۵روز دچارلکه بینی وخونریزی کم شدم تاریخ پریودیم۲۵بودولی ۱۳ام دچارلکه بینی شدم همون پریودی محسوب میشه؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این دارو بی نظمی هایی در سیکل ماهانه به صورت لکه بینی، تغییرات تاریخ قاعدگی و یا میزان و طول مدت آن ایجاد می کند.

 138. نگین می گوید

  سلام چرا جواب نمیدید

 139. سايه می گوید

  سلام خانم دکتر من ١۵روز پیش رابطه محافظت نشده داشتم فردای ان روز قرص اورژانسی خوردم و دوتارو هم استفاده کردم ولی پریودنشدم لکه بینی داشتم رفتم چکاب و ازمایش خون دادم حامله م ممکن ک اثربخشی نکرده باش یا حاملگی برای ماه های قبلتر بوده باش چون ماه قبلش من پریودفرق داشت لکه بینی داشتم و بعد خونریزی شدیدکردم واقعا نمیدونم الان چیکارکنم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   یکی از عواملی که میتواند در عدم اثربخشی آن دخیل باشد تداخل آن با سایر داروهای شماست.

 140. هانیه می گوید

  سلام. من روز هفتم پریودی رابطه مخافظت نشده داشتم.۴۸ ساعت بعد قرص تنسی خوردم. بعد از ۴ روز از مصرف قرص به مدت ۳ روز خونریزی داشتم. الان دوروز عقب افتاده پریودیم. احتمال بارداری هست؟؟؟خیلی نگرانم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال بارداری کم است. اگر قاعدگی بعدی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.

 141. Shsh می گوید

  سلام. من ۲۲ دی پریود شدم و یک بهمن که میشه ۴ روز بعد از تمام شدن پریودم دوبار پشت سرهم بدون ادرار رابطه بدون دخول داشتم و یکبار هم از پشت و آب منی روی کمر ریخت. ولی ترسم از پیشاب هست چون روی واژن ریخته شد دوبار . ۳۶ ساعت بعد دوتا قرص ۰.۷۵ باهم خوردم. از روز مصرف قرص تا الان که ۸روز میگذره هیچ لکه بینی یا خونریزی ندارم اما سینه هام بزرگتر شده، هرروز بشدت ضعف میکنم و اشتهام زیاد شده و سردرد دارم و حالت تهوع هم دارم، یکمم نفخ و درد شکمی داشتم روزای اول . ۲ ۳ روز بعد از قرص یکمقدار کمی هم زعفرون خوردم. ۹ روزه دیگه زمان قاعدگی طبیعی خودمه طبق تقویم.
  میخوام بدونم با توجه به این شرایط احتمال بارداری چقدره؟ مخصوصا خارج رحمی. چون شرایطش رو ندارم و باید حتما بندازمش
  و بنظرتون ۲ هفته بعد بی بی چک استفاده کنم برای سقط دیر نمیشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر تست بارداری (بیبی چک) زودتر از موعد انجام شود باعث نتیجه ی منفی کاذب می شود. اگر قاعدگی بعدی تا دو هفته به تاخیر افتاد تست انجام دهید.
   بیشتر عوارضی که به آن اشاره کردید مربوط به لوونورژسترل می باشد. اما اگر درد شدید و نقطه ای در اطراف شکم و ران حس کردید و در کنار آن سابقه ی بیماری های قلب و عروق و غیره داشته اید و یا سیگار مصرف میکردید به پزشک اطلاع دهید.

 142. Faty می گوید

  با سلام
  بنده با همسرم یکشنبه شب رابطه داشتیم و منی روی واژنم ریخته شد برای جلوگیری دوشنبه شب یک عدد قرص ۱.۵خوردم ولی حدود نیم ساعت بعد دوباره رابطه داشتیم که منی داخل واژنم ریخته شد آیا قرصی که نیم ساعت قبلش خورده بودم اثر میکنه یا باید دوباره بخورم؟در ضمن ساعت ۱نصف شب درد شدید شکمی داشتم و ۵روز به تاریخ پریودم مونده.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   به احتمال زیاد موثر خواهد بود.
   اگر سابقه ی بیماری قلب و عروق داشته و یا دارید و یا سیگار استفاده میکنید درد ایجاد شده را به پزشک اطلاع دهید.

 143. زهرا می گوید

  سلام وقت بخیر
  من رابطه جنسی داشتم که کاندوم پاره شد و آب منی داخل واژن من ریخته شد. دو ساعت بعد از رابطه یک قرص لوونورژسترول ۰/۷۵ دوز خوردم و ۱۲ ساعت بعد هم دوز بعدی رو خوردم. الان ۵ روز از رابطه میگذره و خیلی نگران هستم که باردار شده باشم. آیا میشه روش جلوگیری دیگری الان انجام داد یا جای نگرانی نیست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاررب عزیز
   نیاز به استفاده از روشی دیگر نمی باشد.

 144. Binam می گوید

  سلام
  در روز اول پریودی رابطه سطحی داشتم.
  نگران برخورد پیشاب با واژن هستم.
  روز دوم پریودیم قرص لونژیل خوردم و تا ۵ روز خونریزی داشتم.
  آیا احتمال بارداری با پیشاب در دوران پریودی و مصرف قرص لونژیل وجود دارد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاررب عزیز
   خیر احتمال آن بسیار پایین می باشد.

 145. آ می گوید

  سلام من ۷ روز بعد مصرف نورولژسترول پریود شدم الان ۱۳ روزه که همچنان پریودم ،تا دیروز مقدار خون ریزی کم شده بود اما امروز دوباره زیاد شده ،در حالت عادی پریودیم ۱۰ روز طول میکشه، آیا امکان بارداری وجود داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   به طور کلی صرف نظر از مصرف لوونورژسترل، به این دلیل که مدت زمان خونریزی طولانی شده است به متخصص زنان مراجعه بفرمایید.

 146. bt می گوید

  سلام وقت بخیر خانم دکتر من ۳ روز بعد از پریودم رابطه داشتم و ۴۰ دقیقه بعد قرص اورژانسی ۰/۷۵ رو هم همزمان مصرف کردم چند روز بعد باید پریود شوم ؟ و از چند روز به بعد اگرپریود نشدم باید تست حاملگی بدم ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   زمان قاعدگی بعدی مشخص نیست. ممکن است تا دو هفته زودتر و یا به احتمال کمتر دیرتر از زمان همیشگی باشد. اما اگر بیش از این دو هفته به تاخیر بیفتد تست بارداری انجام شود. انجام تست زودتر از این موعد موجب نتیجه ی منفی کاذب خواهد شد.

 147. بی نام می گوید

  سلام من دوماه گذشته از مصرف قرص اوژانسی ولی سردرد در ناحیه پشت سرسمت راست دارم و دست و پاهام یخ میکنه چندبار تا حالا این اتفاق برام افتاده هر دوماهم زودتر از مویدم پریود شدم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   سلام کاربر عزیز لازم هست سایر داروهای مصرفی و بیماری زمینه ای خود را بیان نمایید. اگر درد شدید و نقطه ای می باشد به پزشکتان اطلاع دهید.

 148. سارا می گوید

  سلام خانم دکتر تروخدا جواب منم بدید
  منه ۸ اسفند رابطه بدون محافظت داستم و پیش اب وارد واژنم شده ولی خوب ۹ اسفند قرص اورژانسی مصرف کردم
  از اون روز ۲۰ روز گذشته پریودم هم سوم هر ماهه ینی دو روز دیگه هنوز پریود نشدم چیکار باید کنم؟خیلی نگرانم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تا تاریخ ۱۷ فروردین نیاز به انجام تست بارداری نبوده است. اگر تا بعد از آن قاعدگی صورت نگرفت به پزشک مراجعه نمایید یا تست انجام دهید.

 149. جیگولی می گوید

  سلام دکتر من پس از یک ساعت مصرف قرص اورزانسی رابطه محافظت نشده داشتم ایا لازم است بازهم مصرف کنم دو عدد قرص۷۵باهم خوردم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر نیازی نبوده است.

 150. رهااa می گوید

  سلام من ۱ دی رابطه ازپشت داشتم ۷۲ساعت بعدش اورژانسی خوردم ۸روز بعد که موعود پریود خودم بود پریود شدم ۲روز شدیدو ۱روزبعدش قط شد ماه بعدم سر تایم خودم پریودشدم ولی خونریزی شدید نبود و ۳روز بود ماه قبلم ۷روز انداختم جلو همون خون ریزی کم الان نگرانم
  بارداری کنسله؟چند روری سینه درد خفیف دارم همیشه نیست ولی سینه چپم میسوزه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   در مورد سوزش قفسه سینه در صورتی که ادامه داشته باشد بهتر هست به پزشک مراجعه شود به خصوص اگر سابقه ی مشکلات قلبی عروقی داشته اید.

 151. زهرا می گوید

  سلام خسته نباشید من رابطه ی محافظت نشده داشتم و یک ساعت بعدش یدونه قرص لوونورژسترل ۰/۷ مصرف کردم ولی دو یا سه ساعت بعدش اسهال شدم امکان داره اثر قرص از بین رفته باشه؟؟؟
  ایا امکان بارداریم هست ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر اثر دارو از بین نرفته است.

 152. بهاره می گوید

  سلام من رابطه نزدیکی داشتم یه ساعت بعدش ۴تا قرص ال دی مصرف کردم بعدش الان میخوام بعد ۱۲ساعت قرص اورژانسی مصرف کنم ایا اشکالی داره یاخیر

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تا ۷۲ ساعت بعد از رابطه فرصت هست تا از قرص اورژانسی استفاده شود البته بعد از این مدت زمان هم امکان اثربخشی وجود دارد اما با احتمال کمتر.

   1. هفت خان می گوید

    سلام خانم دکتر
    بعداز رابطه محافظت نشده ۴ عدد قرص مارولین که یک ماه از تاریخ انقضاش گذشته خوردم.
    میشه بگین قرض اورژانسی ۱/۵ رو فردا چه ساعتی بخورم که باردار نشم؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     به طور کلی قرص اورژانسی پیشگیری از بارداری تا ۷۲ ساعت اول اثربخشی خوبی دارد و بعد از آن درصد موفقیت کاهش می ابد.

 153. فاطمه ۲۳ می گوید

  باسلام.
  من اخرین پریودم دو ماه گذشته و دلیلش هم احتمالا عمل جراحی هست که انجام دادم. من و نامزدم دو روز پیش رابطه بدون دخول داشتیم. یعنی حتی الت هامون هم به خم برخورد نکردن اما من میترسم دستش به پیشاب الوده بوده باشه که با برخوردش با واژنم‌ باعث بارداری شود. (باکره هستم) حدود ۱۸ ساعت بعد دو قرص hd خوردم و ۱۲ ساعت بعد هم دو عدد دیگر. امروز هم بعد ۵ ساعت مصرف از دوز دوم حالت تهوع داشتم که به بیمارستان رفتم و آمپول ضدتهوع تزریق شد و بهتر شدم. خواستم بدونم احتمال بارداری وجود دارد؟ واینکه ایا دوباره حالت تهوع و استفراغ بر میگردد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بر اساس آنچه بیان کردید احتمال بارداری وجود نداشته همینطور احتمال بروز مجدد عارضه ی تهوع کم می باشد.

 154. asal می گوید

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر
  من ۴۰ ساعت بعد از رابطه ایکه داشتم قرص اورژانسی مصرف کردم با دوز۰.۷۵ و قرص بعدی با همون دوز رو ۲۴ ساعت بعد مصرف کردم
  ولی بعدش متوجه شدم که باید دوتا قرص رو هم باهم میخوردم
  میخواستم بپرسم نیاز هستش که دوباره قرص مصرف کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   باید همزمان و یا با فاصله ی حداکثر ۱۲ ساعت استفاده میشد. هر چه سریع تر استفاده شود درصد موفقیت دارو بالاتر هست.
   در صورتی که قاعدگی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.

 155. محمود می گوید

  سلام دکتر سوالی داشتم
  چهار روز بعد خوب شدن پریودی رابطه محافظت نشده داشتیم آیا نیاز به قرص هست؟؟؟

  1. دکتر مریم حق نژاد می گوید

   همراه محترم
   سلام
   بله مصرف فرمایید.
   متشکرم

 156. Nina می گوید

  سلام
  خانوم دکتر من حدودا یک هفته پیش یک رابطه با پیشگیری طبیعی داشتم که طی دومرحله انجام شد یعنی انزال دوبار و کاملا به‌دور از واژن صورت گرفت
  و دخول هم بسیار کم‌بود حدود یک دقیقه قبل از انزال الت از واژن خارج میشد من دوساعت بعد از رابطه یک قرص لوونژسترل ۷۵/. خوردم و دوازده ساعت بعد که‌میشد ساعت ۹ صبح دومی رو خوردم
  شبش باز یک رابطه با پیشگیری طبیعی داشتم اما چون از نریختن مایع منی اطمینان داشتیم قرصی مصرف نکردم ولی دوروز بعد یک قرص لوونژسترل ۱/۵ مصرف کردم
  هنوز چند روز به‌موعد پریودم مونده با این حال احتمال بارداری هست یا خیر اگر هست چقدره
  ممنون میشم اگه‌پاسخ بدید

  1. دکتر مریم حق نژاد می گوید

   همراه محترم
   سلام
   احتمال بارداری در مصرف قرصهای پیشگیری از بارداری پس از مقاربت حدود ۶ درصد است. اما توصیه اکید میشود که به علت عوارض ناشی از مصرف دوزهای بالای هورمونهای موجود در این داروها، بیش از ۳ الی ۴ بار در سال مصرف نگردد.
   متشکرم

 157. Kimz می گوید

  من روز ۱۳ سیکل نزدیکی بدون دخول داشتم فقط تماس پیشاب با نزدیک واژن صورت گرفت باکره هستم و بلافاصله بعد نزدیکی لونژیل ۱.۵ مصرف کردم.این درسته که قرص های اورژانسی با توجه به مکانیسم بعد تخمک گذاری اثر ندارند؟احتمال بارداری وجود داره؟

  1. دکتر مریم حق نژاد می گوید

   همراه محترم
   سلام
   قرص های پیشگیری از بارداری پس از مقاربت، به گونه ای طراحی شده اند که علاوه بر پیشگیری از تخمکگذاری، با تغییر در قوام ترشحات، حرکات لوله های فالوپ و نیز میزان نفوذ اسپرمها، مانع از بروز حاملگی میگردند. بنابراین در هر تایمی از سیکل که مصرف شوند، اثرگذار خواهند بود.
   متشکرم

 158. Fateme می گوید

  سلام دکتر جان
  من در یه هفته ۳ تا قرص ۱/۵ اورژانسی استفاده کردم
  الان ۳ روز از اخرین مصرف قرص گذشته
  حالم خیلی خیلی بده
  درد شکمی درد معده حالت تهوع دارم
  برای بهتر شدن حالم چیزی هست که استفاده کنم ؟ داروویی غذایی چیزی ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این دارو در سنین بالا و یا در افرادی که دارای مشکلات قلبی عروقی مانند سابقه ی آمبولی و یا ترومبوز هستند و یا به صورت مداوم سیگار مصرف می نمایند محدودیت مصرف دارد. اگر این موارد شامل حال شما می شود و یا درد شکمی، شدید و نقطه ای بوده و همچنان ادامه دارد به متخصص زنان مراجعه نمایید.
   در مورد تهوع شدید اوندانسترون روزی سه عدد مصرف نمایید.
   دوز بالایی از لوونورژسترل را مصرف نموده اید و قطعا بی نظمی هایی در سیکل ماهانه خواهید داشت. همچنین در صورت علائم عفونت وازینال به متخصص زنان مراجعه داشته باشید.
   میزان مصرف این دارو در سال حدودا بیشتر از ۵ عدد و در ماه بیشتر از ۱ عدد نباشد… در ادامه پیشنهاد می شود از یک روش دائم به منظور پیشگیری از بارداری استفاده نمایید.

 159. محدثه می گوید

  سلام من رابطه محافظت نشده داشتم و چن قطره اب داخل واژنم ریخته شده نیم ساعت بعد قرص اورژانسی ١.۵ مصرف کردم ایا لازمه فردام دوباره استفاده کنم چون نمیخوام به هیچ وجه باردار شم لطفا راهنماییم کنید

  1. دکتر مریم حق نژاد می گوید

   همراه محترم
   سلام
   نیاز به مصرف دوز بعدی وجود ندارد. توجه داشته باشید که ورود دوز بالای هورمونهای زنانه به بدن عوارض خطرناکی مثل افزایش ریسک سکته های مغزی را در پی خواهد داشت.
   متشکرم

 160. فاطی می گوید

  سلام وقت بخیر ۲۰ سالمه تقریبا ب موقع پریود میشدم و۳_۴ روز خونریزی داشتم ب دلیل عقب انداختن پریودم ی ورق قرص مصرف کردم سه ماه از آخرین مصرفم میگذره پریودی اخیرم ۲روز خونریزی داشتم اونم ب رنگ تیره امکان داره از اثرات ال دی باشه؟

  1. دکتر مریم حق نژاد می گوید

   همراه محترم
   سلام
   مصرف داروهای هورمونی میتواند سبب اختلال در سیکل هورمونهای زنانه گردد. ممکن است چند ماه تا زمان بازگشت به فرم طبیعی زمان لازم باشد. لطفا جهت بررسی دقیقتر، با مراجعه به پزشک زنان، آزمایشات کامل انجام دهید.
   متشکرم

   1. فاطی می گوید

    ی دنیا تشکر

    1. مبینا می گوید

     سلام خسته نباشید
     احتمال بارداری با پیش آب چ قدر هست؟

 161. نازی می گوید

  سلام خانم دکتر، من ۲۳ اسفند روز ۱۳ پریود رابطه مقعدی داشتم و ۶ ساعت بعد لوونورژسترول یک و نیم خوردم، ۴ روز بعد به لکه بینی افتادم که تقریبا زیاد بود (من همیشه قبل پریود چند روز لک بینی دارم) و بعد از ۵ روز لکه بینی در ۳ فروردین پریود شدم ومثل روال همیشه سه روزخونریزی زیاد و دو روز لک بینی داشتم. از روز ۲۵ فروردین مجدد لک بینیم شروع شده ولی امروز کمر درد دارم که هیچ وقت تو پریودیام دچار نشده بودم. این کمر درد میتونه به خاطر قرص اورژانسی باشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بینظمی در سیکل ماهانه و لکه بینی از عوارض شایع دارو می باشد. درد مورد نظر اگر ادامه داشت به متخصص زنان مراجعه نمایید.

 162. Samin می گوید

  سلام من از عوارض قرص اورژانسی اطلاعی نداشتم و سه ماه اول ازدواجم حدود ۱۶تا قرص شایدم بیشتر خوردم ولی بعدش ک شنیدم باعث نازایی میشه نخوردم الان پریودیم منظمه و جلوگیری طبیعی میکنم ولی از هرکی میشنفم‌ میگن هرکی خورده نازا شده خیلی میترسم و فکرش دیونم کرده.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این دارو بر روی سطح هورمونها و یا تخمک گذاری به مدت یک الی دو ماه تاثیراتی دارد اما باعث ناباروری نمی شود….به دلیل عوارض بی نظمی در سیکل ماهانه، واژینیت و یا عوارض جدی تر مثل حاملگی خارج رحم و یا ترومبوز در زنانی که ریسک آن را دارند توصیه می شود تا جای ممکن کمتر استفاده شده و به جای آن از روش های دائم پیشگیری از بارداری استفاده شود.

 163. Samin می گوید

  و واقعا هم خودم خانومی رو دیدم ک گفتن اورژانسی میخوردم هیچگونه مشکلی ندارم ولی ۶ماهه اقدام میکنم برا بارداری ولی باردار نمیشم

 164. زهرا می گوید

  سلام
  روز هفتم سیکل قاعدگی ک دو روز از تموم شدن پریودیم گذشته بود رابطه بدون پیشگیری داشتم و دقیقا ۴۸ ساعت بعد و روز ۹ ام از سیکل قاعدگی قرص اضطراری استفاده کردم ایا احتمال بارداریم هس ؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال آن کم هست.

 165. Woman می گوید

  سلام میشه لطفا منو راهنمایی کنید
  من پریودیم عقب و جلو میشه و دکتر ک رفتم برام دوتا آمپول پروژسترون تجویز کردن
  ولی پنجشنبه رابطه جنسی محافظت نشده داشتم و شنبه قرص اورژانسی مصرف کردم و دوشنبه آمپول پروژسترونم زدم اما نمیدونستم پروژسترون باعث حفظ بارداری و جنین میشه یعنی من الان اثر قرص رو خنثی کردم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   استفاده از ۲ عدد آمپول پروژسترون به این روش و با این دوز باعث حفظ بارداری نمی شود.

 166. ارغوان می گوید

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من دیشب رابطه داشتم ولی صبح پریود شدم الان باید قرص بخورم لطفاً راهنماییم کنید

  1. دکتر مریم حق نژاد می گوید

   همراه محترم
   سلام
   خیر نیازی به مصرف قرص اورژانسی نیست.
   متشکرم

 167. عسل می گوید

  سلام خانم دکتر من متاهل هستم تقریبا۲ماه پیش از قرص ارژانسی استفاده کردم توی یک ماه ۴.۵عدداستفاده کردم الانم۲ماهه بعداین قرصا تصمیم به بارداری دارم ولی باردار نمیشم امکانش هست اثرش بمونه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   دوز بالایی از این دارو را استفاده نموده اید و این روش استفاده ریسک بالایی را از جهت سایر عوارض دارد.
   بعد از مصرف این دارو کمی سیکل ماهانه ی فرد دچار بی نظمی میشود که این مشکل ماندگار نیست، در صورت ادامه ی این شرایط در ماه بعد به متخصص زنان مراجعه نمایید.

 168. الهه می گوید

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر
  من ماه پیش ۱۸فروردین پریود شدم
  معمولا پریودم ۷روز البته روزای اخر لکه بینی فقط
  بعد از اینکه پاک شدم دوسه روز بعد رابطه داشتم و قرص اورژانسی استفاده کردم
  این ماه سه شنبه هفته پیش که میشه ۶اردیبهشت لکه بینی داشتم البته سوارکاری رفتم و چهارشنبه شب و جمعه هم لکه بینی داشتم ولی لکه های قهوه ای روشن
  حالا میخوام بدونم کی پریود میشم ؟
  چون میخوام برم سفر و میخوام قبلش پریود بشم بعد برم
  و اگر تا ۱۴-۱۵ پریود نشم قرص شروع کنم به خوردن برای جلوگیری از پریودی فایده داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   قرص لوونورژسترل زمان قاعدگی بعدی را جابجا می کند که زمان آن قابل پیش بینی نیست.

 169. Z می گوید

  سلام خانم دکتر من قرص دروسبلا هر شب میخورم یک روز بعد از پریودی رابطه داشتم‌میخواستم‌بدونم ایاقرص لووژسترول هم بخورم برای جلوگیری از بارداری ؟ایا احتمال بارداری است؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در صورتی که بیش از ۲ ماه هست که از دروسبلا استفاده می کنید نیازی به استفاده از قرص اورژانسی نیست.

 170. Asra می گوید

  سلام من دو شنبه و سه شنبه رابطه محافظت نشده داشتم چهار شنبه قرص ارژانسی مصرف کردم
  دوباره پنجشنبه رابطه داشتم الان چهار روز گذاشته
  قرص اورژانسی بخورم اثر داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   لوونورژسترل تا ۷۲ ساعت اثربخشی خوبی دارد اما بعد از آن از میزان موفقیت کاسته می شود.

 171. لیلا اسدی می گوید

  سلام خانم دکتر عزیز
  بنده روز هفتم پریودی رابطه داشتم ، روز بعدش قرص اورژانسی خوردم ، بعد از هفت روز از خوردن قرص اورژانسی مجددا پریود شدم و خونریزی دارم
  بعد از هفت روز خونریزی قطع میشود؟ چون بنده تازه یک هفته بود خورنریزین قطع شده بود ، الان خیلی ضعف دارم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بعد از مصرف این دارو در نظم سیکل ماهانه اختلال ایجاد می شود.

 172. امیر می گوید

  سلام خسته نباشید ممنون بابت سایت خوبتون و پاسخ دهی سریعتون..من با همسرم رابطه داشتم و حین رابطه کاندوم پاره شد تا متوجه شدم یه مقداری منی داخل ریخته شد و نیم ساعت بعد بلافاصله یک عدد قرص اوورسیز ۱.۵ استفاده کردند الان بعد از گذشت ۴ روز هنوز درد شکمی و گاها درد کشاله ران رو دارن که گاهی شدید میشه گاهی اروم میشه و درضمن پریودشون ۹ روز دیگه موعد همیشگی هستش اما الان نشانه ای ندارند.خواستم بپرسم لازمه به پزشک مراجعه شه یا درد ها از عوارض قرص هستش؟ و اینکه احتمال بارداری چقدر هست خانمم ۳۵ ساله هستن و اولین بار هستش از قرص اورژانسی استفاده میکنه ممنون میشه پاسخ بدید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   یکی از عوارض این دارو درد در ناحیه ی شکم می باشد. اما اگر سابقه ی مشکلات قلبی عروقی، دی وی تی ( انعقاد خون در عروق) ویا مصرف سیگار داشته اند به پزشک مراجعه نمایید.

 173. هلیا می گوید

  سلام خانم دکتر
  وقتتون بخیر
  من و همسرم رابطه بدون دخول داشتیم (مالش روی مقعد فقط) و از ترس این که پیشاب حامل اسپرم باشه، قرص لوونورژسترول خوردم بلافاصله بعدش. (همسرم قبل از ارضا شدن، خودش رو کنار کشید و منی روی بدنم نریخت)
  آیا امکان بارداری هست باز هم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کابر عزیز
   با توجه به مواردی که بیان کردید و مصرف به موقع لوونورژسترل امکان بارداری بسیار ضعیف هست. در نظر داشته باشید تا جای امکان لوونورژسترل استفاده نکرده و از روشهای پیشگیری دائم که عوارض کمتری دارند استفاده نمایید.

 174. هلیا می گوید

  خانم دکتر فقط یک نکته دیگه که یادم رفت بگم این هست که دو روز بود که خون‌ریزیم قطع شده بوده و پاک شده بودم.
  آیا امکان بارداری هست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   خیر این موضوع تفاوتی ایجاد نمی کند.

 175. ریحانه می گوید

  سلام من در روز۱۶پریودی رابطه مشکوک داشتم ۲۰ساعت بعد قرص لونژیل ۷۵خوردمروز بعد هم قرص بعدی الان در روز ۲۰درد دارم آیا موثره بوده یانه درصورت کوثر نبودن چه راهی و برای اثربخشی پیشنهاد میکنید

 176. ریحانه می گوید

  سلام من در روز۱۶پریودی رابطه مشکوک داشتم ۲۰ساعت بعد قرص لونژیل ۷۵خوردمروز بعد هم قرص بعدی الان در روز ۲۰درد دارم آیا موثره بوده یانه درصورت موثر نبودن چه راهی و برای اثربخشی پیشنهاد میکنید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اقدام درستی انجام داده اید. در صدموفقیت این دارو در ۷۲ ساعت ابتدایی بالای ۹۰ درصد هست.
   اگر قاعدگی بعدی بیش از دو هفته به تاخیر افتاد تست بارداری انجام دهید.
   لوونورژسترل دارای عوارضیست که پیشنهاد می شود تا جای ممکن استفاده نشده و یک روش دائم به منظور پیشگیری از بارداری انتخاب نمایید.

 177. مهدیه می گوید

  سلام من تقریبا نیم ساعت بعد از رابطه بدون دخول قرص اورژانسی مصرف کردم و اون یکیو ۱۲ساعت بعد یکی دوروز بعدم پریود شدم ولی حالا بعد چند روز پریودی دل درد دارم علتش چیه باکره ام هستم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   یکی از عوارض لوونورژسترل درد در ناحیه ی شکم می باشد.

 178. Shr می گوید

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من یک روز بعد پریودیم رابطه داشتم و مایع منی کامل داخل واژن ریخته شده ویک ساعت بعد از رابطه قرص اورژانسی مصرف کردم احتمال بارداری هست؟ممنون میشم جواب بدین

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر دوزی که استفاده نمودید ۱.۵ میلیگرم می باشد احتمال بارداری ضعیف است…. این دارو دارای عوارض زیادیست بنابراین پیشنهاد می شود در ادامه از یکی از روش های دائمی پیشگیری از بارداری استفاده نمایید.

 179. سیمین می گوید

  سلام خانم دکتر من یه رابطه محافظت نشده لاپایی داشتم و باکره هستم و مطمن نبودم که اب منی ریخته شده یا ن بعد از ۱۵ ساعت یه قرص ۷۵ درصد و ۱۲ ساعت بعدش یکی دیگه مصرف کردم ایا احتمال بارداری هنوز هست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر احتمال ان کم می باشد.

 180. Shr می گوید

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من یک روز بعد ازاتمام پریودیم رابطه محافظت نشده داشتم ومایع منی کامل ریخته شده و یک ساعت بعد قرص اورژانسی۰.٧۵ خوردم ایا امکان بارداری هست؟؟ممنون میشم جواب بدین

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   برای پیشگیری اورژانسی ۱.۵ میلیگرم از این دارو نیاز هست. در نظر داشته باشید این دارو دارای عوارض زیادی بوده توصیه می شود از روش های دائم پیشگیری از بارداری استفاده نمایید.

 181. R*** می گوید

  سلام خانم دکتر ببخشیدمن دوره های پریودیم منظم وبیشتربین ۲۸روزتا۳۰روزهست ازروزاول پریودیم حساب کنم روز۲۰ اززمان تخمک گذاریم گذشته بودجلوگیری نداشتم و۲۴ساعت بعدش قورص اورژانسی ۱:۵خوردم و۲۴ساعت بعدشم دوباره جلوگیری نکردم آیااحتمال بارداری است..

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   لازم بود مجدد از لوونورژسترل استفاده شود. اما این دارو دارای عوارض زیادی بوده و توصیه می شود تا جای ممکن از آن استفاده نشده و روش های دائم پیشگیری از بارداری جایگزین شود.

 182. .... می گوید

  سلام روزتون بخیر من ٢۶اردیبهشت سقط داشتم با سایتوتک پنج شنبه هفته پیش رابطه محافظت نشده داشتم که بعد ٣٠ساعت یک قرص اورژانسی یک و نیم مصرف کردم و چهار تا ال دی و بعد ١٢ساعت چهار عدد ال دی دیگه دوشنبه این هفته هم رابطه محافظت نشده داشتم و بعد ١٢ساعت قرص اورژانسی مصرف کردم امروز هم ازمایش خون دادم بتا صفر بود ایا احتمال بارداری هست؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   به طور کلی زمان مناسب برای انجام ازمایش ۳ هفته بعد از رابطه می باشد.
   در نوبت اول میزان زیادی دارو استفاده کردید.. قرص اورژانسی دارای عوارض زیادی بوده و تا جای ممکن استفاده نشده روش های دائم را جایگزین نمایید.

 183. ايتك می گوید

  سلام خانوم دکتر من بعد پریودیم نزدیکی داشتم یک قرص ال دی مصرف مردم یک روز بعد رابطه محافظت نشده داشتم قرص سادم رفت بخورم ولی فردای ان روز شروع مردم هر روز یک عدد قرص ال دی هنچنان مصرف میکنم ایا امکان بارداری دارم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر ال دی را از ماههای قبل مصرف می کردید احتمال بارداری بسیار ضعیف هست اما اگر دوره ی استفاده از دارو بوده است تا یک ماه لازم هست لز روش کمکی هم استفاده شود.

 184. هانا می گوید

  من ۱/۱۶ رابطه داشتم دو ساعت بعد یک ورق دوتایی قرص تنسی استفاده کردم درصدش یادم نیست ۱/۲۳ پریود شدم و یک هفته طول کشید تقریبا ۲/۷مقدار اندکی خون ریزی مشاهده کردم تقریبا۲/۱۸و۲/۲۸ دو تا بی بی چک انداختم و منفی بود ۲/۲۳هم پریود شدم ۳/۱۵رابطه داشتم و روز ۲۳_۲۴ام از سیکل ام میشد مایع منی داخل ریخته نشد بین پاهام ریخته شد اما ۳۵روز از سیکل ماهانه ام می گذرد و من هنوز پریود نشدم خیلی نگرانم چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی ام کنید.سپاس

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با توجه به مواردی که فرمودید بهتر است امروز و یا فردا تست بارداری انجام دهید.

   1. هانا می گوید

    همین الان بی بی چک انداختم منفی شد فقط قسمت Cخط خورده ده دقیقه هم وایسادم فردا صبح هم یک دونه دیگه میگیرم

    1. هانا می گوید

     امروز صبح هم یک دانه دیگر بی بی چک انداختم منفی شد.
     خدا رو شکر

 185. زهره می گوید

  سلام لطفا جواب بدید من بعد رابطه فورا قرص لونوژسترول خوردم ولی هنوز نگرانم اگه یکی دیکه بخورم اطمینانش بیشتره یا نه؟

 186. زهره می گوید

  ظشلام میشه لطفا پاسخ یدسد من یعد رابظه بورا قرص لوروژسترول خوردم ولی خیلی استرس دارم بنظر شما یه قرص دیگه هم بخورم تا خیالم راحت تر شه ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در ۷۲ ساعت اول ۱.۵ میلیگرم از این دارو کافیست.

 187. زهره می گوید

  ممنون از پاسخگوییتون ولی چون مایع منی داخل واژن ریخته خیلی نگرانم و همون موقع هر دوتا قرصو باهم‌خوردم و اطراف واژن و داخلو سعی کردم بشورم اما باز هم خیلی نکرانم ازین بابت اگه بخورم فرقی نداره اصلا؟

 188. رها می گوید

  سلام من یه سشنبه هفته پیش رابطه داشتم پنج شنبه قرص اووسیز ۱.۵خوردم بعد شکم درد دارم احتمال بارداری وجود داره ؟

 189. رها می گوید

  سلام من هفته پیش سشنبه رابطه داشتم پنج شنبه قرص اووسیز ۱.۵خوردم الان شکم درد دارم احتمال بارداری وجود داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال آن کم هست اما این دارو دارای عوارضیست که توصیه میشود روشهای دیگر جایگزین شود.

 190. حانیه می گوید

  اگه بعد خوردن قرص دوباره بعد ۳ روز قرص بخوریم تاثیرش بیشتر میشه؟؟؟

 191. حانیه می گوید

  سلام دکتر اکه بعد سه روز دوباره خوردن قرصو تکرار کنیم اثرش بهتره؟؟؟لطفا جواب بدید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   دوز مورد نیاز دارو ۱.۵ میلیگرم می باشد و بیشتر از آن کمکی نکرده عوارض بیشتری را به دنبال دارد. می توان همه را در یک زمان استفاده نمود و یا دو دوز ۰.۷۵ میلیگرم را با فاصله ی زمانی حداکثر ۱۲ ساعت استفاده نمود. به طور کلی پیشنهاد می شود روش های دیگر پیشگیری از بارداری جایگزین این روش شود.

   1. حانیه می گوید

    اکه هردوتا رو باهم بخوریم چی یعنی دوز ۷۵و

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     دو قرص با دوز ۰.۷۵ یک جا و یا یک عدد قرص ۱.۵ میلیگرم مصرف شود. و یا یک عدد قرص ۰.۷۵ در یک وعده و یک عدد ۰.۷۵ میلیگرم ۱۲ ساعت بعد. مصرف آن ظرف ۷۲ ساعت بعد از رابطه بیشترین تاثیر را دارد.مصرف دوز بالاتر از آنچه بیان شد فایده ای نخواهد داشت.

 192. حانیه می گوید

  من بعد رابطه قرص لونوژسترول دوتایی رو باهم خوردم البه از دکتر داروخانه پرسیدم گفت اینطوری هم میتونم مصرفش کنم

 193. ناشناس می گوید

  سلام وقتون بخیر
  ببخشید تاثیر گذاری قرص اورژانسی تا چند روز وجود دارد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   فقط در همان روز موثر هست.

  2. آریانا می گوید

   سلام
   چهار روز پیش رابطه محافظت شده داشتم ولی شک کردم که منی داخل واژن شده باشه، نیم ساعت بعد رابطه قرص ۱/۵ مصرف کردم ، چند ساعت سر درد شدم و از همون زمان حالت تهوع دارم تا الان، تا چه مدت داشتن عوارض طبیعیه ؟
   برای کم شدن عوارض چکار کنم؟
   ممنون

   1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

    سلام کاربر گرامی
    جهت رفع تهوع از متوکلوپرامید هر ۸ ساعت و در مورد سردرد استامینوفن هر ۶ ساعت استفاده کنید… در صورت ادامه علائم به مرکز درمانی مراجعه نمایید.

 194. نسرین می گوید

  سلام خانم دکتر. خسته نباشید. دیروز در حین رابطه من و همسرم کاندوم پاره شد و من به فاصله ۲۴ ساعت بعد از رابطه یک دوز از داروی لوونورژسترل ۰/۷۵ مصرف کردم. بروشور رو مطالعه کردم؛ نوشته بود دو تا قرص با هم باید مصرف بشه. که از زمان مصرف قرص اول ۵ ساعت گذشته بود. بلافاصله دوز بعد رو خوردم. ایا نیازه مجددا قرص مصرف کنم؟ یا این دو تا قرص عملکرد درست دارن؟ ( از قرص تنسی استفاده کرده بودم.)

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   خیر نیاز به تکرار دوز نمی باشد.

 195. مریم می گوید

  با سلام.حدود یکماه و نیم قبل قرص اورژانسی مصرف کردم و حدود یک هفته زودتر از موعد پریود شدم.۵ روز بعد از پایان پریودیم رابطه بدون دخول داشتم اما مایع منی با واژنم کمی برخورد داشته و اینکه باکره هستم.الان موقع پریودم هست و حدود ۳ روزه که لکه بینی دارم هروز.ایا بخاطر عوارض جانبی قرص اورژانسی هست ک ماه قبل مصرف کردم یا خیر؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   بله این امکان وجود دارد که تاثیر لوونورژسترل بر روی سیکل ماهانه در ماه بعد هم ادامه داشته باشد.
   در مورد اطمینان از عدم بارداری ۳ هفته بعد از برقراری رابطه تست بارداری انجام دهید.

 196. محدثه می گوید

  سلام، من توی دوران تخمک گذاری رابطه مقعدی داشتم ولی مایع منی رو دور از واژن تخلیه کرد ولی من شک دارم که مایع منی یا پیشاب با واژن تماس داشته یانه، بیست ساعت بعد دوتا قرص اورژانسی ۷۵. رو همزمان مصرف کردم، الان یک هفته مونده تا زمان معمول پریودیم و پریود نشدم، ممکنه باردار باشم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   ممکن است قاعدگی بعدی به دلیل مصرف این دارو به تاخیر بیفتد.

   1. محدثه می گوید

    پس یعنی باردار نیستم؟خیلی میترسم

 197. فاطمه می گوید

  سلام خانم دکتر حالتون خوبه؟
  ببخشید من و همسرم حدود ۱۴ روز قبل رابطه دخولی داشتیم ولی ارضایی صورت نگرفت و چون طولانی شد من رابطه رو تموم کردم ینی رابطه نیمه تموم باقی موند
  اما فردای همون روز ینی ۱۲-۱۳ ساعت بعدش یه قرص اوسیز ۷۵ خوردم و. ۱۲ ساعت بعد از اون یکی دیگه ینی کلا ۲ تا قرص خوردم
  اما الان نزدیک به یک هفته ای میشه احساس خستگی شدید با حالت تهوع با خونریزی رحمی دارم
  میشه بگین مشکل از کجاست ایا احتمال حاملگی وجود داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   احتمال حاملگی بسیا ناچیز هست اما در صورت ادامه ی خونریزی تا بیش از ۱۰ روز به متخصص زنان مراجعه نمایید.

   1. زهرا می گوید

    تورو خدا برای رضای خدا دارم از استرس میمیرم این سوالمو جواب بدین یعنی اینکه من دو روز اول خون ریزی متوسط بود و روز سوم و چهارم کم شد بار دار نیستم؟