مجله مثبت سبز

طریقه مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد

3.9/5 - (14 امتیاز)

ال آرژنین با تحریک ترشح هورمون رشد، باعث رها شدن این هورمون می‌شود که می‌تواند در افزایش قد موثر باشد. در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز به طریقه مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد خواهیم پرداخت. ال آرژنین چیست ؟ ال آرژنین آمینواسیدی نیمه ضروری است...

یکی از سوالاتی که همیشه کاربران می‌پرسند این است که آیا قرص ال آرژنین برای افزایش قد موثر است؟ دکتر آیلین خبیری به پاسخ این سوال می‌پردازند:
پخش ویدیو

ال آرژنین با تحریک ترشح هورمون رشد، باعث رها شدن این هورمون می‌شود که می‌تواند در افزایش قد موثر باشد. در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز به طریقه مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد خواهیم پرداخت.

ال آرژنین چیست ؟

ال آرژنین آمینواسیدی نیمه ضروری است و آرژنین ماده اولیه گاز نیتریک اکسید است که باعث گشادی عروق می‌شود و فرآیند خون رسانی به اندام‌ها و ارگان‌های درگیر  ورزش کردن را آسان و سریع‌تر می‌کند؛ همچنین باید بگوییم که این آمینواسید قادر به پاک‌سازی رادیکال‌های آزاد از خون، بهبود عملکرد سیگنال‌های سلول‌های عضلانی، رهاسازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.

اسید آمینه ال-آرژنین به عنوان یکی از قوی‌ترین مواد مغذی محسوب می‌شود که به دلیل خواص قدرتمند سلامتی آن کشف شده است و توسط دانشمندان به عنوان مولکول معجزه شناخته می‌شود.

Multi-sanostol-plus-zinc
بهترین مولتی ویتامین مخصوص کودکان
قیمت: 165.000 تومان
قیمت با تخفیف:129.000 تومان
Multi-sanostol-plus-zinc
بهترین مولتی ویتامین مخصوص کودکان
قیمت اصلی: 165.000 تومان
قیمت با تخفیف: 129.000 تومان

خواص شگفت انگیز L-arginine توسط جایزه نوبل پزشکی در سال ۱۹۹۸ تأیید شد و از آن زمان علاقه زیادی به زمینه‌های داروسازی و Nutraceutical ایجاد کرده است. دانشگاه کلمبیا به L-arginine به عنوان “Bullet سحر و جادو” در سلامت انسان اشاره دارد.

بیش از ۱۰،۰۰۰ استناد L-arginine توسط محققان دانشگاه کلمبیا در تلاش برای ثبت مزایای این اسید آمینه ساده ساخته شده‌اند. در حال حاضر به دانشجویان پزشکی در کالج پزشکان و جراحان دانشگاه کلمبیا در این زمینه آموزش داده می‌شود.

طریقه مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد

قرص ال آرژنین در بدنسازی

به علت خاصیت تعدیل نمک، آرژنین در بین بدنسازان دارای محبوبیت است، چرا که از دست ندادن آب زیر پوست که به دلیل احتباس آب و نمک در بدن رخ می‌دهد، باعث می‌شود تا بدن ظاهری پف کرده داشته باشد و عضلات صاف و فاقد برآمدگی به نظر بیایند.

خرید قرص ال آرژنین

منابع طبیعی

آرژنین در آجیل و دانه‌های روغنی مثل بادام زمینی و بادام به وفور یافت می‌شود. همچنین می‌توان مقداری آرژنین در شکلات و کشمش نیز پیدا نمود.

مکمل‌های حاوی آرژنین به سبب اینکه آرژنین توانایی تولید نیتریک اکسید را دارد در بین مردم رواج یافته‌اند و همچنین این آمینواسید قادر به پاک‌سازی رادیکال‌های آزاد از خون بهبود عملکرد سیگنال‌های سلول‌های عضلانی رها سازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.

طریقه مصرف قرص ال آرژنین

با توجه به سن، جنس، قد و وزن بین ۴ تا ۱۰ گرم در روز این مکمل زیر نظر پزشک باید مورد استفاده قرار داد.

افزایش قد و قرص ال آرژنین

رشد قد وابستگی شدید به سن شخص دارد یعنی اگر شخصی ۳۰ سال داشته باشد و رشد صفحات استخوانی او بسته شده باشد دیگر رشد قد حاصل نمی‌شود.

رشد قد به تغذیه مناسب بستگی دارد و اگر شخصی تغذیه مناسبی (تغذیه‌ای که مناسب رشد قد هست) نداشته باشد و فکر کند با خوردن آرژنین می‌تواند قد خود را افزایش دهد به هدف خود نخواهد رسید و ذکر این نکته مهم است که برای رشد مناسب قد و استخوان بندی مناسب باید از کودکی سرمایه گذاری بشود و به عبارت ساده‌تر با تغذیه مناسب از همان روزهای اولیه یک نوزاد و ادامه آن تا نوجوانی و جوانی می‌توان انتظار رشد مناسب در تمام دوران زندگی را داشت.

اگر فردی تغذیه و روش زندگی صحیحی نداشته باشد، نمی تواند تنها با خوردن آرژنین، قد خودش رو افزایش بدهد، به همین دلیل باید زیر نظر پزشک و در تکمیل باقی شرایط لازم، این قرص مصرف شده تا نتیجه دلخواه حاصل شود.

در رشد قد عوامل دیگری نظیر ژنتیک، ورزش، خواب و وضعیت‌های محیطی پیرامون تاثیر گذارند. افزایش قد علاوه بر وراثت، باید با تغذیه و ورزش‌های اصولی در تمام عمر دنبال شود.

قرص ال آرژنین برای افزایش قد

از نظر اهداف تغذیه، اسید آمینه به سه دسته تقسیم می شود:

  • غیر ضروری: بدن شما می‌تواند این مقدار را به اندازه کافی برای برآورده ساختن نیازهای بدن تولید کند.
  • ضروری: بدن شما نمی‌تواند این مقدار را تولید کند، بنابراین شما باید آن را از غذاها دریافت کنید.
  • نیمه ضروری: این اسید آمینه در شرایط عادی ضروری نیست، اما ممکن است در شرایط خاص نیاز باشد.

مکانیسم اثر ال آرژنین

آرژنین یک اسید آمینه نیمه ضروری است زیرا به طور معمول برای رشد کودکان مورد نیازاست، اما برای بزرگسالان سالم غیرممکن است. بدن شما همچنین می‌تواند آرژنین را  از منابع غذایی دریافت کند. کمبود آرژنین معمولا نادر است. 

آرژنین سازنده بلوک پروتئینی است که باعث اتساع عروق می‌شود و ماده اولیه گاز نیتریک اکسید محسوب می‌شود که سبب گشادی عروق شده و این امر خون‌رسانی به اندام‌هایی را که در جریان فعالیت ورزشی درگیر هستند، تسهیل نموده و در نتیجه می‌تواند کارایی ورزشکار را به ویژه در فعالیت‌های هوازی افزایش دهد. همچنین این آمینواسید قادر به پاک‌سازی رادیکال‌های آزاد از خون، بهبود عملکرد سیگنال‌های سلول‌های عضلانی، رها سازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.

آرژنین در بدن چه می کند ؟

  • اکسید نیتریک را ایجاد می‌کند که شریان‌ها و رگ‌های خونی را گسترش و شل می‌کند و جریان خون را بهبود می‌بخشد.
  • کمک می‌کند تا جراحات زخم را بهبود بخشد.
  • به کلیه‌ها در دفع مواد زاید کمک می‌کند.
  • به تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک می‌کتد.

افرادی که آرژنین را به عنوان مکمل غذایی مصرف می‌کنند معمولا برای کمک به کنترل بیماری‌های قلبی، آنژین و اختلال نعوظ و همچنین بدن سازی، بهبود زخم‌ها و تعمیر بافت آن را استفاده می‌کنند. برخی شواهد وجود دارد که افزایش مصرف آرژنین برای درمان همه این شرایط مفید است. با این حال، مصرف آن به عنوان مکمل ممکن است عوارض جانبی مانند ناراحتی معده و اسهال داشته باشد. دوزهای بزرگ‌تر ممکن است برای افرادی که داروهای دیگر یا شرایط بهداشتی خاصی دارند نیز خطرناک باشند.
خبر خوب این است که مصرف آرژنین از غذاهایی با پروتئین بالا امن و سالم است و از آنجایی که آرژنین از سایر اسید آمینه ساخته شده است، غذاهایی با پروتئین بالا به طور کلی باعث افزایش سطح آرژنین می‌شود.

عوارض این مکمل چیست ؟

مصرف خیلی زیاد قرص ال آرژنتین، می‌تواند باعث اسهال، ضعف و سستی و حالت تهوع شود؛ همچنین افرادی که ناراحتی قلبی و یا سابقه مشکلات روحی و روانی دارند، باید با پزشک حتما مشورت کنند.
آرژنین یک اسید آمینه نیمه ضروری است اما به طور معمول برای رشد کودکان مورد نیازاست. بدن شما همچنین می‌تواند آرژنین را از منابع غذایی دریافت کند، به طوری که کمبود آن نادر است.

توصیه می‌شود این مقاله را نیز مطالعه فرمایید: عوارض و فواید مکمل ال آرژنین

مصاحبه با خانم دکتر خبیری در مورد ال آرژنین

متن این مصاحبه برای همراهان مثبت سبز در این قسمت درج شده است که می‌توانید آن را مطالعه فرمایید:

آیا مکمل ال آرژنین باعث افزایش قد می‌شود یا خیر ؟

پاسخ خانم دکتر: قبل از هر چیز نکته مهمی که در مورد قد افراد وجود دارد، داشتن سابقه ژنتیکی خوب است. داشتن والدین قد بلند، تاثیر بسزایی در قد افراد دارد. مورد بعدی که حائز اهمیت است، سن افراد است. ما در تمام طول عمرمان افزایش قد را نخواهیم داشت.

بهترین زمان افزایش قد چه سنی است ؟

پاسخ خانم دکتر: آقایان تا پایان 22 سالگی و خانم‌ها نهایتا تا پایان 18 سالگی می‌توانند افزایش قد داشته باشند. زیرا عوامل هورمونی مخصوصا هورمون‌های جنسی زنانه و مردانه به ویژه در بلوغ زودرس باعث تکمیل شدن سریع صفحات استخوانی می‌شود و این امر موجب توقف رشد و کوتاه قد شدن افراد خواهد شد.

بهترین راهکار برای افزایش قد چیست ؟

پاسخ خانم دکتر: افرادی که به صورتی ژنتیکی قد بلند نیستند می‌توانند در همین بازه زمانی محدودی که خدمتتان عرض کردیم، با استفاده از مکمل‌های مناسب، قد بلندتری داشته باشند ولی بهتر است پیش از هر اقدامی یک سری بررسی‌ها انجام شود، از جمله این بررسی‌ها گرفتن عکس رادیوگرافی از مچ دست است. حال برای چه باید این عکس را بگیریم؟ برای اینکه ببینیم سن استخوانی چقدر است و ببینیم که صفحات استخوانی تکمیل شده یا نه چون در صورتی که این اتفاق افتاده باشد، دیگر نمی‌توانیم افزایش قد را در این افراد مشاهده کنیم.

بهترین زمان برای مصرف مکمل ‌هایی همچون ال آرژنین چه سنی است ؟

پاسخ خانم دکتر: با توجه به توضیحاتی که خدمتتان عرض کردم، ما برای دختر خانم‌ها زیر 12 سال و برای آقا پسرها زیر 14 سال را به عنوان گلدن تایم معرفی می‌کنیم چون بعد از این تایم رفته رفته شانس افزایش قد کمتر می‌شود و بعد از آن سنین 18 و 22 که خدمتتان عرض کردم، دیگر به صفر می‌رسد.

ال آرژنین چیست ؟

پاسخ خانم دکتر: ال آرژنین یکی از 20 اسید آمینه ضروری و مورد نیاز بدن است. این اسید آمینه ده‌ها عملکرد مختلف در بدن می‌تواند داشته باشد که مهم‌ترین عملکرد آن افزایش ترشح هورمون رشد و افزایش خون‌رسانی به بافت‌ها است یعنی هر دوی این عملکردها در بلند شدن قد افراد تاثیر دارد.

ال آرژنین چگونه باعث افزایش قد می‌شود؟

پاسخ خانم دکتر: ال آرژنین با افزایش ترشح هورمون رشد از غده هیپوفیز قدامی می‌تواند روی نسج نرم سر استخوان‌ها یا همان بافت غضروفی تاثیر گذاشته و باعث رشد آنها شود و به مرور با جذب کلسیم و ویتامین D این بافت نرم و غضروفی تبدیل به استخوان شود و قد افراد به مرور استفاده از این مکمل افزایش یابد.

میزان مصرف ال آرژنین چقدر است ؟

پاسخ خانم دکتر: مناسب‌ترین مقدار مصرف ال آرژنین در طول روز در دوز 300 میلی گرم الی 900 میلی گرم است که با توجه به سن افراد، شرایط بدنی آنها و پاسخ‌دهی به دارو ممکن است از اشکال شربت، قرص یا کپسول آن استفاده شود.

شربت ال-آرژنین که در بازار با دوز 500 میلی گرم وجود دارد، برای کودکان 4 تا 7 سال دوز 3 میلی لیتر در روز و برای کودکان بالای 7 سال دوز 6 میلی لیتر در روز توصیه می‌شود و این افراد می‌توانند در صورت تشخیص و صلاحدید پزشک خود حتی از قرص‌ها و کپسول‌ها هم استفاده کنند.

بهترین زمان مصرف مکمل ال-آرژنین نیم ساعت الی یک ساعت قبل از خواب است چون در این بازه زمانی ترشح هورمون رشد در خود بدن هم بیشتر می‌شود و ال-آرژنین اثر آن را مضاعف می‌کند و ما می‌توانیم اثرات بهتری را از این مکمل شاهد باشیم.

چه چیزهای دیگری به افزایش قد کمک می کند ؟

پاسخ خانم دکتر: مصرف مکمل‌های دیگری که می‌تواند در کنار ال-آرژنین کمک کننده باشد، از جمله کلسیم، ویتامین D، گروه ویتامین‌های B و ویتامین C هستند. در کنار مصرف ال آرژنین داشتن تغذیه مناسب نیز نقش بسزایی دارد. مواد غذایی همچون نارگیل، شکلات تلخ، گروه غلات و آجیل‌ها و کنجد می‌تواند به تاثیرات مثبت ال آرژنین برای افزایش قد کمک کند.

Answers to questions by the doctor
شاید برای شما جذاب باشد
بهترین آمینو اسید را چگونه انتخاب کنیم؟
کدام مکمل های غذایی و ویتامین ها به افزایش قد کمک می کنند؟
عوارض قرص های ضد بارداری چیست؟
عوارض قرص های ضد بارداری چیست؟
انواع گزش حشرات و درمان آن چیست؟
انواع گزش حشرات و درمان آن چیست؟
فواید مولتی ویتامین برای کودکان چیست؟
تاثیر نمک بر قسمت های مختلف بدن چگونه است؟
تاثیر نمک بر قسمت های مختلف بدن چگونه است؟
نسیم کریمی
بحث و تبادل نظر
guest

518 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
.....
.....

سلام وقت بخیر
من۱۹ سالمه و دختر هستم آیا مصرف این قرص تاثیری در افزایش قد داره برام؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  .....

سلام کاربر گرامی
خیر در دختران بعد از شروع پریود افزایش قد “تقریبا” انجام نمی شود.
سپاس از همراهی شما

.....
.....

سلام خسته نباشید
من ۱۹ سالمه و دختر هستم
خواستم بدونم الان از این قرص مصرف کنم آیا تاثیری روی رشد قد داره؟

اگه داره که چطور مصرف کنم روزی چقدر؟

به غیر از این آیا روش دیگه رو برای افزایش قد توی این سن پیشناد میکنید🙏🏻

کارشناس ارشد تغذیه
کارشناس ارشد تغذیه
پاسخ به  .....

با سلام همراه گرامی،
مصرف این مکمل بی تاثیر نداشت. در حال حاضر تغذیه و داشتن ورزش منظم و خواب کافی نیز تاثیرات مفیدی روی قد خواهد داشت.

کارن
کارن

سلام وقت بخیر من قرص ال آرژین گرفتم‌وداروخونه‌گفت که هروعده غذایی دوتا بخورم وخانوم دکتر اینجا گفتن یکساعت قبل خواب یدونه میشه لطفن‌بگین چیکار کنم مرسی ازشما

کارشناس ارشد تغذیه
کارشناس ارشد تغذیه
پاسخ به  کارن

با سلام همراه گرامی،
روزانه دو عدد میتوانید مصرف کنید. زمان مصرف اهمیت چندانی در اثرگذاری ندارد‌

کارن
کارن

سلام وقت بخیر خسته نباشید
من۱۹سالمه و اینکه قرص ال آرین گرفتم داروخونه بهم گفت بعد نهار دوتا وبعدشام هم دوتا و خانوم دکتر اینجا گفتن یک ساعت قبل خواب میشه لطفن بگین چیکارکنم مرسی ازتون

کارشناس ارشد تغذیه
کارشناس ارشد تغذیه
پاسخ به  کارن

با سلام همراه گرامی،
روزانه دو عدد میل شود. همراه نهار و شام

کارن
کارن

سلام وقت بخیر خسته نباشید
من۱۹سالمه و اینکه قرص ال آرژسن گرفتم داروخونه بهم گفت بعد نهار دوتا وبعدشام هم دوتا و خانوم دکتر اینجا گفتن یک ساعت قبل خواب میشه لطفن بگین چیکارکنم مرسی ازتون

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  کارن

سلام کاربر گرامی
تعداد مصرفی معمولا به دوز خریداری شده بستگی دارد و معمولا روی بسته بندی محصول با توجه به دوز آن مقادیر مصرفی نوشته شده است.
سپاس از همراهی شما

سروش
سروش

سلام خسته نباشید

من ۱۸ سال سن اارم و قدم ۱۹۱ هستش ایا واسه افزایش قد الان میتونم از ال ازژنین استفاده کنم ؟؟؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  سروش

سلام کاربر گرامی
بله مشکلی ندارد اما توجه نمایید از 18 سالگی تا سن 22-23 معمولا در آقایان قد نهایتا 4 تا 5 سانتی متر رشد می کند.
سپاس از همراهی شما

امیر
امیر

سلام من 17 سالمه و 175 قدمه بوکس هم کار کیکنم باید چه موقع ال آرژنین رو مصرف کنم دوتا در یک روز خوبه آیا

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  امیر

سلام کاربر گرامی
تعداد مصرف بسته به دوز ال آرژنین دارد.
در کل می توانید نیم ساعت قبل از تمرین و در صورت نیاز صبح ها هم استفاده نمایید.
سپاس از همراهی شما

علی
علی

سلام ببخشید من 17 سالمه از قرص آرژنین 1000 استفاده میکنم به نظر شما روزی چند عدد قرص بخورم بهتره؟

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  علی

سلام دوست عزیز
باید زیر نظر کارشناس مصرف کنید
تا دچار تداخل در بدن نشود
ممنون از همراهی شما

امیر
امیر

سلام من ۱۵سال و ۹ماه با قد ۱۷۶ و به تازگی ال ارژنین ۱۰۰۰رو میخورم ایا میتونم یکی قرص قبل تمرین و یک قرص بعد تمرین بخورم یا فقط ۱قرص در روز میتونم بخورم؟ برای رشد قد

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  امیر

سلام کاربر گرامی
می توانید روزانه 1 عدد صبح ها و 1 عدد نیم ساعت قبل از تمرین استفاده نمایید.
سپاس از همراهی شما

لیلا
لیلا

سلام
پسر من 14 سال و نیمه هست و قدش 173، یک هفته است ارژی زینک پلاس براش شروع کردم. میخواستم ببینم آیا با مصرف یکماه از این قرص باید انتظار افزایش قد داشته باشم و ادامه بدم یا الزاما در یک ماه نیازی به افزایش قد نیست؟ ایشون هنوز به بلوغ نرسیده و خوابش در 24 ساعت تقریبا هشت ساعت یا بیشتره. در مورد تغذیه هم مراقبت میکنم

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  لیلا

سلام کاربر گرامی
باید یک مدت استفاده شود تا تاثیر آن مشهود باشد و با یک ماه مصرف شاید تغییر چندانی مشاهده نگردد.
سپاس از همراهی شما

شهلا
شهلا

سلام بنده دو پسر 11 و 14 ساله دارم می تونم قرص ال آرژنین بدم بهشون اگه میشه روزی چند تا

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  شهلا

سلام دوست عزیز
به دلیل اینکه دوز ها و کیفیت ها با هم متفاوت است به شما ترکیب ارژنین و زینک را معرفی میکنم
تا بتوانید با دوز کمتر ارژنین طولانی تر فرزندان خود را بدون تهدید شارژ منابع افزایش قد بکنید
ممنون از همراهی شما

Reza
Reza

سلام من 16 سالم هستش و قدم 165 هستش ، صفحه رشدم هم باز هستش ، چه قرصی و چه میزان قرص رو باید مصرف کنم؟

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  Reza

سلام دوست عزیز
شما میتوانید دوز 500 این محصول را یکی بعد از ناهار و قبل از خواب زیر نظر متخصص رشد و نمو میل کنید
ممنون از همراهیشما

شهلا
شهلا

سلام بنده دو پسر 11 و 14 ساله دارم می تونم ال آرژنین برای رشد قد بهشون بدم و اوه می شه روزی چند تا ممنونم

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  شهلا

سلام کاربر گرامی
فرزند 14 ساله ی شما از مکمل آرژی زینک پلاس می توانند استفاده کنند و پسر 11 ساله از شربت تالفکتور
مقادیر مصرف روی بسته بندی محصولات با توجه به سن کودک به طور کامل ذکر شده است.
سپاس از همراهی شما

هلیا
هلیا

سلام وقتتون بخیر
من ۱۴ سالمه و دختر هستم
از دوازده سالگی پریود میشم (ولی خیلی دیر به دیر)
و تقریبا یک ساله که آل ارژنین مصرف میکنم
قدم هم ۱۶۱ هستش
خواستم بدونم الان هم میتونم آل ارژنین مصرف کنم و الان تاثیری داره؟
و اینکه روزی چند تا توصیه میشه؟

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  هلیا

سلام دوست عزیز
ارژنین همیشه تاثیرش را روی بدن شما و کیفیت باروری خانم ها میگزارد جدا از بحث چگالی و کیفیت عضلانی
میتوانید مصرف کنید
ممنون از همراهی شما

مانی
مانی

سلام خسته نباشید من ۱۲ سالمه و قدم ۱۴۱ هستش ۵ روزه از قرص ال ارژنین ۱۰۰۰ برای قدم استفاده میکنم وزنم هم تقریبا ۲۹ کیلو هستش میخواستم بدونم آیا این قرص برای من ضرر داره ؟ یا عوارضی داره ؟ باید دو روز یکبار بخورم؟

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  مانی

سلام دوست عزیز
بهتر است حالا که تحت دوره درمان یک دارو برای افزایش قد قرار گرفتی
زیر نظر یک متخصص رشد و نمو هم باشی تا رژیم مناسب و دیگر ترکیبات لازم برای افزایش قد را به شما معرفی کنند تا در صورت نیاز استفاده کنید
ممنون از همراهی شما

پرهام
پرهام

سلام ۱۶ سالمه و قدم ۱۷۷ ، بدنسازی هم میرم ، الان قرص ال آرژنین هلثی وی گرفتم، خواستم بدونم روزانه چقدر باید مصرف کنم و چه وقتایی در روز، و نتیجه میگیرم اگه استفاده کنم؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  پرهام

سلام کاربر گرامی
می توانید 1 عدد صبح و 1 عدد هم نیم ساعت قبل از تمرین استفاده کنید.
سپاس از همراهی شما

حسین
حسین

سلام من ۱۷ سالمه قدم ۱۶۵ می تونم از ال آرژنین ۱۰۰۰ استفاده کنم
چه وقتی

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  حسین

سلام دوست عزیز
بله میتوانید
یک عدد بعد ناهار و دو عدد قبل خواب میتوانید مصرف کنید
ممنون از همراهی شما

عرفان
عرفان

سلام وقت بخیر
دختر من 10سالش است ولی قدش به دختر 8ساله میخوره من پارسال بردم پیش متخصص تغذیه یکسری هم آزمایش دادم ولی نتیجه ای نگرفتم ،دکتر گفت چیز خاصی نیست .بعد من خودم برایش قرص ارژنین گرفتم ولی وزنش نسبت به قبل خیلی اضافه شد و اندامش تغییر کرد (بلوغ زود رس ) ولی قدش خیلی تغییر نکرد. الان میتونم دوباره بهش ارژنین بدم . سپاس

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  عرفان

سلام کاربر گرامی
لطفا به پزشک مراجعه نمایید تا اگر بلوغ زودرس اتفاق افتاده جلوی آن گرفته شود.
با بلوغ کامل رشد قدی تقریبا صورت نمی گیرد.
سپاس از همراهی شما

فرهاد
فرهاد

سلام خسته نباشید
مصرف L-Argn باعث این میشه که صفحات رشد زود از از آن سنی که باید بسته شود بسته بشه یا کمش کنه مثلا اگر قرار که تا ۱۸ سالگی رشت داشته باشه ۱۷ یا ۱۶ سالگی رشد قد متوقف بشه قرصی که مصرف میشه L-Argnin 1000 Eurho vital هست

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  فرهاد

سلام کاربر گرامی
خیر
ال آرژنین در افزایش رشد قدی هم موثر است.( به شرطی که صفحات رشد بسته نشده باشند.)
سپاس از همراهی شما

عباس
عباس

سلام ۱۴ سالمه بدنسازی کار میکنم قدم ۱۸۳ سانته اگه ال ارژنین بخورم قدم بازم رشد میکنه؟
نمیخام قدم از این بیشتر بشه

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز
پاسخ به  عباس

سلام دوست عزیز
امکان افزایش قد تا 18 سالگی وجود دارد .

رامین
رامین

سلام من ۱۷ سالمه قدم ۱۷۰ هست از این دارو استفاده کنم قدم رشد میکنه یا ن بعد باید چندوقت استفاده کنم

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  رامین

سلام کاربر گرامی
اگر پسر هستید بله می توانید استفاده نمایید در پسران تا 18 سالگی صفحات رشد باز هستند و از 18 تا 21 سالگی هم امکان افزایش قد به مقدار کم وجود دارد.
اگر مشکلی خاصی ندارید محدودیتی در تعداد دوره های مصرف وجود ندارد.
سپاس از همراهی شما

آرمین
آرمین

با عرض سلام . ببخشید یه سوالی داشتم من ۲۱ سال سن دارم . خیلی از جاها نوشته شده که مصرف آرژنین۱۰۰۰ روزی حداقل ۳ گرم باید مصرف بشه! بدنسازی کار نمیکنم ولی خونه هر روز نیم ساعت حرکات کششی واسه قد و … کار میکنم واسه افزایش قد حالا اگه من روزی ۳ تا ۵ گرم مصرف کنم مشکلی نداره واسه بدنم یا اصلن کار درستی هست ؟؟خیلی ممنون میشم جواب بدین

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  آرمین

سلام کاربر گرامی
با توجه به سن صفحات رشد شما بسته شده و آرژنین تاثیری در افزایش قد ندارد اما اگر برای افزایش انرژی و افزایش خونرسانی قصد مصرف دارید میتوانید استفاده کنید.
سپاس از همراهی شما

علیرضا شیری
علیرضا شیری

سلام خسته نباشید من ورزش کراس فیت کار میکنم و نیم ساعت قبل تمرین ۱ عدد از این قرص با دوز ۱۰۰۰ مصرف میکنم لازمه قبل از خواب هم یدونه مصرف داشته باشم برای رشد همینطور که خانم دکتر‌ گفتن در اون زمان تاثیرش بیشتره

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  علیرضا شیری

سلام دوست عزیز
بله،
می توانید ال-آرژنین را قبل از خواب مصرف کنید
زیرا افزایش سطح هورمون رشد در هنگام خواب می تواند ریکاوری و رشد عضلات را افزایش دهد.
ممنون از همراهی شما

ماهان
ماهان

سلام وقت بخیر.
من خواستم قرص ال آرژنین رو برای افزایش قد استفاده کنم و شنیدم میگن مصرف زیادش درطول یک شبانه روز باعث ریزش مو میشه واقعیت داره؟ اگه هم واقعیه بنظرتون موقع خواب سه گرم بخورم صبح هم سه گرم ظهرم سه گرم بنظرتون این مصرفش زیاده یا خوبه

کارشناس ارشد تغذیه
کارشناس ارشد تغذیه
پاسخ به  ماهان

با سلام کاربرگرامی
خیر، سبب ریزش مو نمی شود و میتوانید در دوزهای منقسم نیز مصرف کنید.

ابول
ابول

سلام ایا
بدنسازی رشد قد رو میسورونه؟
چون من ۱۶ سالمه قدم هم کوتاهه

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  ابول

سلام دوست عزیز
طبق تحقیقات بدنسازی موردی ندارد
فقط از تمرینات پرس و لیفت های سنگین دوری کنید.

ابول
ابول

سلام و خسته نباشید .
من ۱۶ سالم هست متاسفانه قدم کوتاهع ۱۶۴ هست
با مصرف ۱ ماه از این قرص چند سانتی متر فرق میکنه
لطفا یه جواب تقریبی بدین

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  ابول

سلام کاربر گرامی
به هیچ عنوان به صورت دقیق نمی توان میزان افزایش قد طی یک ماه مصرف قرص را تخمین زد زیرا میزان افزایش قد به عوامل متعددی از جمله میزان باز بود صفحات رشد شما و غیره بستگی دارد.
سپاس از همراهی شما

1 4 5 6