درمان زگیل تناسلی درمان زگیل تناسلی

طریقه مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد


زمان خواندن تقریبی مقاله : 11 دقیقه
384 382308

ال آرژنین با تحریک ترشح هورمون رشد، باعث رها شدن این هورمون می‌شود که می‌تواند در افزایش قد موثر باشد. در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز به طریقه مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد خواهیم پرداخت.

ال آرژنین چیست ؟

ال آرژنین آمینواسیدی نیمه ضروری است و آرژنین ماده اولیه گاز نیتریک اکسید است که باعث گشادی عروق می‌شود و فرآیند خون رسانی به اندام‌ها و ارگان‌های درگیر  ورزش کردن را آسان و سریع‌تر می‌کند؛ همچنین باید بگوییم که این آمینواسید قادر به پاک‌سازی رادیکال‌های آزاد از خون، بهبود عملکرد سیگنال‌های سلول‌های عضلانی، رهاسازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.

اسید آمینه ال-آرژنین به عنوان یکی از قوی‌ترین مواد مغذی محسوب می‌شود که به دلیل خواص قدرتمند سلامتی آن کشف شده است و توسط دانشمندان به عنوان مولکول معجزه شناخته می‌شود.

خواص شگفت انگیز L-arginine توسط جایزه نوبل پزشکی در سال ۱۹۹۸ تأیید شد و از آن زمان علاقه زیادی به زمینه‌های داروسازی و Nutraceutical ایجاد کرده است. دانشگاه کلمبیا به L-arginine به عنوان “Bullet سحر و جادو” در سلامت انسان اشاره دارد.

بیش از ۱۰،۰۰۰ استناد L-arginine توسط محققان دانشگاه کلمبیا در تلاش برای ثبت مزایای این اسید آمینه ساده ساخته شده‌اند. در حال حاضر به دانشجویان پزشکی در کالج پزشکان و جراحان دانشگاه کلمبیا در این زمینه آموزش داده می‌شود.

طریقه مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد

قرص ال آرژنین در بدنسازی

به علت خاصیت تعدیل نمک، آرژنین در بین بدنسازان دارای محبوبیت است، چرا که از دست ندادن آب زیر پوست که به دلیل احتباس آب و نمک در بدن رخ می‌دهد، باعث می‌شود تا بدن ظاهری پف کرده داشته باشد و عضلات صاف و فاقد برآمدگی به نظر بیایند.

خرید قرص ال آرژنین

منابع طبیعی

آرژنین در آجیل و دانه‌های روغنی مثل بادام زمینی و بادام به وفور یافت می‌شود. همچنین می‌توان مقداری آرژنین در شکلات و کشمش نیز پیدا نمود.

مکمل‌های حاوی آرژنین به سبب اینکه آرژنین توانایی تولید نیتریک اکسید را دارد در بین مردم رواج یافته‌اند و همچنین این آمینواسید قادر به پاک‌سازی رادیکال‌های آزاد از خون بهبود عملکرد سیگنال‌های سلول‌های عضلانی رها سازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.

طریقه مصرف قرص ال آرژنین

با توجه به سن، جنس، قد و وزن بین ۴ تا ۱۰ گرم در روز این مکمل زیر نظر پزشک باید مورد استفاده قرار داد.

افزایش قد و قرص ال آرژنین

رشد قد وابستگی شدید به سن شخص دارد یعنی اگر شخصی ۳۰ سال داشته باشد و رشد صفحات استخوانی او بسته شده باشد دیگر رشد قد حاصل نمی‌شود.

رشد قد به تغذیه مناسب بستگی دارد و اگر شخصی تغذیه مناسبی (تغذیه‌ای که مناسب رشد قد هست) نداشته باشد و فکر کند با خوردن آرژنین می‌تواند قد خود را افزایش دهد به هدف خود نخواهد رسید و ذکر این نکته مهم است که برای رشد مناسب قد و استخوان بندی مناسب باید از کودکی سرمایه گذاری بشود و به عبارت ساده‌تر با تغذیه مناسب از همان روزهای اولیه یک نوزاد و ادامه آن تا نوجوانی و جوانی می‌توان انتظار رشد مناسب در تمام دوران زندگی را داشت.

اگر فردی تغذیه و روش زندگی صحیحی نداشته باشد، نمی تواند تنها با خوردن آرژنین، قد خودش رو افزایش بدهد، به همین دلیل باید زیر نظر پزشک و در تکمیل باقی شرایط لازم، این قرص مصرف شده تا نتیجه دلخواه حاصل شود.

در رشد قد عوامل دیگری نظیر ژنتیک، ورزش، خواب و وضعیت‌های محیطی پیرامون تاثیر گذارند. افزایش قد علاوه بر وراثت، باید با تغذیه و ورزش‌های اصولی در تمام عمر دنبال شود.

قرص ال آرژنین برای افزایش قد

از نظر اهداف تغذیه، اسید آمینه به سه دسته تقسیم می شود:

 • غیر ضروری: بدن شما می‌تواند این مقدار را به اندازه کافی برای برآورده ساختن نیازهای بدن تولید کند.
 • ضروری: بدن شما نمی‌تواند این مقدار را تولید کند، بنابراین شما باید آن را از غذاها دریافت کنید.
 • نیمه ضروری: این اسید آمینه در شرایط عادی ضروری نیست، اما ممکن است در شرایط خاص نیاز باشد.

مکانیسم اثر ال آرژنین

آرژنین یک اسید آمینه نیمه ضروری است زیرا به طور معمول برای رشد کودکان مورد نیازاست، اما برای بزرگسالان سالم غیرممکن است. بدن شما همچنین می‌تواند آرژنین را  از منابع غذایی دریافت کند. کمبود آرژنین معمولا نادر است. 

آرژنین سازنده بلوک پروتئینی است که باعث اتساع عروق می‌شود و ماده اولیه گاز نیتریک اکسید محسوب می‌شود که سبب گشادی عروق شده و این امر خون‌رسانی به اندام‌هایی را که در جریان فعالیت ورزشی درگیر هستند، تسهیل نموده و در نتیجه می‌تواند کارایی ورزشکار را به ویژه در فعالیت‌های هوازی افزایش دهد. همچنین این آمینواسید قادر به پاک‌سازی رادیکال‌های آزاد از خون، بهبود عملکرد سیگنال‌های سلول‌های عضلانی، رها سازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.

آرژنین در بدن چه می کند ؟

 • اکسید نیتریک را ایجاد می‌کند که شریان‌ها و رگ‌های خونی را گسترش و شل می‌کند و جریان خون را بهبود می‌بخشد.
 • کمک می‌کند تا جراحات زخم را بهبود بخشد.
 • به کلیه‌ها در دفع مواد زاید کمک می‌کند.
 • به تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک می‌کتد.

افرادی که آرژنین را به عنوان مکمل غذایی مصرف می‌کنند معمولا برای کمک به کنترل بیماری‌های قلبی، آنژین و اختلال نعوظ و همچنین بدن سازی، بهبود زخم‌ها و تعمیر بافت آن را استفاده می‌کنند. برخی شواهد وجود دارد که افزایش مصرف آرژنین برای درمان همه این شرایط مفید است. با این حال، مصرف آن به عنوان مکمل ممکن است عوارض جانبی مانند ناراحتی معده و اسهال داشته باشد. دوزهای بزرگ‌تر ممکن است برای افرادی که داروهای دیگر یا شرایط بهداشتی خاصی دارند نیز خطرناک باشند.
خبر خوب این است که مصرف آرژنین از غذاهایی با پروتئین بالا امن و سالم است و از آنجایی که آرژنین از سایر اسید آمینه ساخته شده است، غذاهایی با پروتئین بالا به طور کلی باعث افزایش سطح آرژنین می‌شود.

عوارض این مکمل چیست ؟

مصرف خیلی زیاد قرص ال آرژنتین، می‌تواند باعث اسهال، ضعف و سستی و حالت تهوع شود؛ همچنین افرادی که ناراحتی قلبی و یا سابقه مشکلات روحی و روانی دارند، باید با پزشک حتما مشورت کنند.
آرژنین یک اسید آمینه نیمه ضروری است اما به طور معمول برای رشد کودکان مورد نیازاست. بدن شما همچنین می‌تواند آرژنین را از منابع غذایی دریافت کند، به طوری که کمبود آن نادر است.

توصیه می‌شود این مقاله را نیز مطالعه فرمایید: عوارض و فواید مکمل ال آرژنین

مصاحبه با خانم دکتر خبیری در مورد ال آرژنین

متن این مصاحبه برای همراهان مثبت سبز در این قسمت درج شده است که می‌توانید آن را مطالعه فرمایید:

آیا مکمل ال آرژنین باعث افزایش قد می‌شود یا خیر ؟

پاسخ خانم دکتر: قبل از هر چیز نکته مهمی که در مورد قد افراد وجود دارد، داشتن سابقه ژنتیکی خوب است. داشتن والدین قد بلند، تاثیر بسزایی در قد افراد دارد. مورد بعدی که حائز اهمیت است، سن افراد است. ما در تمام طول عمرمان افزایش قد را نخواهیم داشت.

بهترین زمان افزایش قد چه سنی است ؟

پاسخ خانم دکتر: آقایان تا پایان ۲۲ سالگی و خانم‌ها نهایتا تا پایان ۱۸ سالگی می‌توانند افزایش قد داشته باشند. زیرا عوامل هورمونی مخصوصا هورمون‌های جنسی زنانه و مردانه به ویژه در بلوغ زودرس باعث تکمیل شدن سریع صفحات استخوانی می‌شود و این امر موجب توقف رشد و کوتاه قد شدن افراد خواهد شد.

بهترین راهکار برای افزایش قد چیست ؟

پاسخ خانم دکتر: افرادی که به صورتی ژنتیکی قد بلند نیستند می‌توانند در همین بازه زمانی محدودی که خدمتتان عرض کردیم، با استفاده از مکمل‌های مناسب، قد بلندتری داشته باشند ولی بهتر است پیش از هر اقدامی یک سری بررسی‌ها انجام شود، از جمله این بررسی‌ها گرفتن عکس رادیوگرافی از مچ دست است. حال برای چه باید این عکس را بگیریم؟ برای اینکه ببینیم سن استخوانی چقدر است و ببینیم که صفحات استخوانی تکمیل شده یا نه چون در صورتی که این اتفاق افتاده باشد، دیگر نمی‌توانیم افزایش قد را در این افراد مشاهده کنیم.

بهترین زمان برای مصرف مکمل ‌هایی همچون ال آرژنین چه سنی است ؟

پاسخ خانم دکتر: با توجه به توضیحاتی که خدمتتان عرض کردم، ما برای دختر خانم‌ها زیر ۱۲ سال و برای آقا پسرها زیر ۱۴ سال را به عنوان گلدن تایم معرفی می‌کنیم چون بعد از این تایم رفته رفته شانس افزایش قد کمتر می‌شود و بعد از آن سنین ۱۸ و ۲۲ که خدمتتان عرض کردم، دیگر به صفر می‌رسد.

ال آرژنین چیست ؟

پاسخ خانم دکتر: ال آرژنین یکی از ۲۰ اسید آمینه ضروری و مورد نیاز بدن است. این اسید آمینه ده‌ها عملکرد مختلف در بدن می‌تواند داشته باشد که مهم‌ترین عملکرد آن افزایش ترشح هورمون رشد و افزایش خون‌رسانی به بافت‌ها است یعنی هر دوی این عملکردها در بلند شدن قد افراد تاثیر دارد.

ال آرژنین چگونه باعث افزایش قد می‌شود؟

پاسخ خانم دکتر: ال آرژنین با افزایش ترشح هورمون رشد از غده هیپوفیز قدامی می‌تواند روی نسج نرم سر استخوان‌ها یا همان بافت غضروفی تاثیر گذاشته و باعث رشد آنها شود و به مرور با جذب کلسیم و ویتامین D این بافت نرم و غضروفی تبدیل به استخوان شود و قد افراد به مرور استفاده از این مکمل افزایش یابد.

میزان مصرف ال آرژنین چقدر است ؟

پاسخ خانم دکتر: مناسب‌ترین مقدار مصرف ال آرژنین در طول روز در دوز ۳۰۰ میلی گرم الی ۹۰۰ میلی گرم است که با توجه به سن افراد، شرایط بدنی آنها و پاسخ‌دهی به دارو ممکن است از اشکال شربت، قرص یا کپسول آن استفاده شود.

شربت ال-آرژنین که در بازار با دوز ۵۰۰ میلی گرم وجود دارد، برای کودکان ۴ تا ۷ سال دوز ۳ میلی لیتر در روز و برای کودکان بالای ۷ سال دوز ۶ میلی لیتر در روز توصیه می‌شود و این افراد می‌توانند در صورت تشخیص و صلاحدید پزشک خود حتی از قرص‌ها و کپسول‌ها هم استفاده کنند.

بهترین زمان مصرف مکمل ال-آرژنین نیم ساعت الی یک ساعت قبل از خواب است چون در این بازه زمانی ترشح هورمون رشد در خود بدن هم بیشتر می‌شود و ال-آرژنین اثر آن را مضاعف می‌کند و ما می‌توانیم اثرات بهتری را از این مکمل شاهد باشیم.

چه چیزهای دیگری به افزایش قد کمک می کند ؟

پاسخ خانم دکتر: مصرف مکمل‌های دیگری که می‌تواند در کنار ال-آرژنین کمک کننده باشد، از جمله کلسیم، ویتامین D، گروه ویتامین‌های B و ویتامین C هستند. در کنار مصرف ال آرژنین داشتن تغذیه مناسب نیز نقش بسزایی دارد. مواد غذایی همچون نارگیل، شکلات تلخ، گروه غلات و آجیل‌ها و کنجد می‌تواند به تاثیرات مثبت ال آرژنین برای افزایش قد کمک کند.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۱۵۸ میانگین: ۳.۷]

پست های مرتبط

384 نظرات
 1. مرجان می گوید

  سلام دخترمن۱۶سالش یه دوره مصرف کردم تاثیری نداشته

  1. همراه گرامی می گوید

   بنده که ۱۵ سالم هست و یه مدت آرژنین رو استفاده کردم و خیلی تاثیر داشت از وقتی که خوردم ۴۵ سانتیمتر رشد کردم

   1. Hadi می گوید

    بخاطر سن رشد بوده وگرنه عیسی هم نمیتونه اینجوری معجزه کنه!

   2. ابوالفضل می گوید

    سلام
    ببخشید روزی چقدر استفاده کردید؟

 2. Shayan می گوید

  سلام من ۱۴ سالمه والیبالیستم می خوام بلند تر شه قدم چه جوری باید مصرف کنم

  1. Amin می گوید

   سلام من۱۷ سالمه بعد از ۱۵ سالگی سرعت رشد قدم خیلی کند شده به طوری که نهایتن سالانه ۰.۵تا ۱ سانت رشد میکنم الآن قدم حدود ۱۷۹ هست به نظرتون مصرف آرژنین مناسبه؟لطفا رهنمایی کنید.باتشکر

   1. ایمان می گوید

    الان شما کوتاهی بنظرت؟ بنده خدا قد تیر چراغ قد داری من ۱۶ سالمه ۱۶۳ عم برو خدارو شکر کن.

    1. سطح می گوید

     اقا دمت گرم خوب جوابشو دادی

   2. یک دوست ☺ می گوید

    بابا که قدت خوبه دیگ چقد میخای رشد کنی عجب
    من قدم ۱۴۸ سنم ۱۵ چکار کنم که بلندتر شم قرص رو گرفتم اما طریق مصرف ش رو هنوز نمیدونم

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر گرامی در صورت بیماری دیابت و یا مشکلاتی مثل عدم تغادل الکترولیت در بدن یا مشکل کلیوی با احتیاط استفاده شود.

     1. narges می گوید

      سلام من دختری، ۱۵ساله ام قدم ۱۵۵ میشه بدون گرفتن عکس برای صفحات رشد قرص ال آرژنین مصرف کنن

     2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

      سلام کاربر عزیز
      ال آرژینین در رشد قد تاثیر قطعی ندارد. بهتر است برای اینکه زمان از دست نرود به متخصص غدد مراجعه نمایید تا در صورت لزوم داروی مورد نظر برای شما تجویز شود.

     3. Ali می گوید

      سلام من ۱۵ سالمه ۳ ماه بدنسازی کار میکنم و میتونم این قرص و مصرف کنم؟

     4. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

      سلام
      بله میتوانید مصرف کنید بسیار مناسب هستش براتون
      به ویژه اگر شب قبل از خواب استفاده کنید

  2. مجله مثبت سبز می گوید

   طریقه مصرف ال آرژنین به طور کامل در مقاله شرح داده شده است.

   1. Sinaaaaaaa می گوید

    سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۶۷ خواستم ببینم چه مارکقرص الارژنین بهتره مصرف کنم اصلا قرصش بهتره یا مکملش
    و درچه صورت صفحات استخوان بسته میشنو چرا

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز فراورده های خوراکی حاوی آرژینین تفاوت چندانی در اثربخشی ندارند و همگی تحت عنوان مکمل، تولید میشوند. بسته شدن صفحات رشد تحت تاثیر تغییراتیست که در میزان ترشحات هورمونها ایجاد میشود و زمان وقوع آن تحت تاثیر عواملی چون وراثت و سایر موارد میباشد.

     1. Sinaaaaaaa می گوید

      سلام خانم دکتر خب احتمال داره بعضی از قرص هاش تقلبی یا فیک باشن خواستم ببینم چه مارک یا شرکتی قابل اعتماد تره

     2. مریم می گوید

      ال ارژنین تا ۲۲سالگی تاثیرداره من بدغذام و تغذیه ی خوبی ندارم.. بنظرتون غذا چی خوبه من قدم ۱۵۳هست و۲۰سالمه

     3. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

      سلام کاربر عزیز در کنار تغذیه زنتیک هم در رشد قد تاثیر زیادی دارد.

   2. علی ابدرم می گوید

    سلام پسرم قدم ۱۵۸
    ۱۵ سالمه میتونم این قرصو مصرف کنم برای افزایش قد

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر گرامی
     در صورتی که قد کوتاهتری نسبت به والدین خود دارید در قدم نخست به متخصص غدد مراجعه نمایید. وبه عنوان مکمل بله میتوانید ال آرژنین استفاده کنید در صورتی که مشکل دیابت، اختلال الکترولیت و یا نارسایی کلیه نداشته باشید.

  3. علی می گوید

   سلام پسرم قدم ۱۵۸
   ۱۵ سالمه اگه میشه بهم بگ و توضیح بدین برای قرص ال آرژنین چجوری مصرف کنم و.. قدم رشد میکنه با خوردن قرص

 3. حامد می گوید

  من از سن ۱۶ رشدم متوقف شد . به عنوان شخصی که تمامی راه های افزایش قد را از سن ۱۸ تا ۲۲ رفتم از انواع دوره های ورزشی ۶ ماهه تا انواع قرص . از این تریبون اعلام میکنم افزایش قد بعداز بسته شدن صفحات وجود نداره و من نتیجه ای نگرفتم حتی ۱ میلیمتر حتی زانوی پرانتزیم هم درست نشد

  1. Kamran می گوید

   سلام،به ژنتیک هم ربط نداره همش شانسه ،من خانوادم همه قدشون ۱۹۰ به بالا هست دیگه پدرم که جزؤ کوتاه تریناشونه ۱۹۱ سانت قد داره و من در ۱۹ سالگی قدم حتی ۱۸۰ هم نیست و صفحه رشدم در ۱۵ سالگی بسته شد

   1. محیا می گوید

    سلام دخترم ۴ ساله س و ۱۰۴ قدشه ال آرژنینین میدم دل درد و اسهال شده چیکار کنم

    1. ممد می گوید

     مقدار ذوز مصرف دختر بیچارت زیاده براش من نمیدونم چقد مصرف می‌کنه اما مصرف مناسبش مشکل ایجاددنمیکنه حتما بیش از حدش مصرف کرده

     1. علی ابدرم می گوید

      سلام پسرم قدم ۱۵۸
      ۱۵ سالمه میتونم این قرصو مصرف کنم برای افزایش قد

    2. مجله مثبت سبز می گوید

     در مقاله ” عوارض مصرف ال آرژنین برای کودکان ” دل درد و اسهال را از جمله عوارض مصرف این مکمل برشمرده است که احتمالا به دلیل مصرف بیش از حد یا دوز بالا ایجاد شده است بنابراین حتما لازم است کودک شما توسط پزشک معاینه شود و دستور مصرف توسط ایشان تعیین گردد.

    3. امین می گوید

     به هیچ وجه و به هیچ وجه به بچه ها و حتی نوجوان ها این مکمل هارو ندید این توضیحات و بقیه قصه ها برای مکمل های مشابه بیشتر جنبه تجاری داره و برای فروش محصولات هست اینها همه روی کبد و بقیه اعضای بدن تاثیر منفی میذاره حتی بدن ساز ها هم نباید با پروتئین ها و این چنین مکمل هایی بندنشون رو بسازن چون بعد از چند سال عوارضش رو میبینن و بسیار مضر هست چون روی کبد و کلیه تاثیر منفی میذاره بعد شما میخوایی به بچه ۴ ساله بدی واقعا ؟ داری با جونش بازی میکنی البته امیدوارم این نظرم رو نشون بدن

     1. ناشناس می گوید

      من خودم ۱۳ سالمه از سن ۹ سالگی استفاده میکنم هیچ عوارضی نداره

     2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

      سلام کاربر عزیز
      با نظر پزشک مصرف شود.

  2. محیا می گوید

   دخترم ۴ سال و دوماهشه ۱۰۳ قدشه منو باباش قدمون بلنده ولی مادربزرگهاش ن الانم میگن به اونا کشیده ال آرژنین میدم آیا تاثیری داره یا ن لطفا کسی جواب بده نمیخوام وقت رو از دست بدم

   1. ‌جواد می گوید

    خانم چقد عجولید دارید میگید ۴ سالشه کجایه تا۱۸ سالگی بلا سرش میاریدا

   2. علیرضا می گوید

    سلام‌بله بدهید شما می‌توانید ال‌آرژنین۵۰۰ از داروخانه تهیه بفرمائید برای دخترتان . لطفا در نظر داشته باشید روزی یک عدد قبل از خواب و هنگام دانه سویا برای نتیجه‌گیری فوق‌العاده قوی‌تر

   3. حامد می گوید

    دخترت هنو کوچیکه از الان به فکر قدش هستی.
    به فکر سلامتیش باش

    1. علیرضا می گوید

     سلام من ۱۸ سالمه و میخواستم ببینم ا قرص ال آرژنین مصرف کنم تاثیر روی من داره قدم بلند میشه اون تاثیری که باید داشته باشد داره یا نه هیچ تاثیری نداره

   4. طاها می گوید

    سلام به شما دوست عزیزدختراتان را به دکتر رشد ببرید مصرف آل آرژنین برای سن ۴ سال اصلا مفید نیست با توجه به این. که رشد بصورت یک یهودی در بعضی افراد انجام میشه و ژنتیک به شما بستگی داره نه پدر بزرگ مادر بزرگ مصرف نکن بهتره

  3. Milad می گوید

   سلام. منم مثل شما هستم.ولی یه دکتر رفتم که کارش برای هم سن های خودمونه.کارش تظمین داره و با قاطعیت دارو میده.به من کمک کرد راحت نه سانت بلند شدم. شما قبل بیست سالگی برو پیشش بنظرم. دکتر ایرانزاد ادرسش بهبودی پیش دارو خانه ی شبانه روزی آزادی .روبروی بیمه ایران

   1. لی می گوید

    سلام چه دارویی به شما داد ک تاثیرش رو دیدین اگ میشه دارو هارو معرفی کنین

    1. امیر می گوید

     سلام دوست عزیز اگه سن شما زیر ۱۷ هستش سریع برو سوما بزن یا همون هورمون رشت بزن که صد درصد ۱۰ سانت قد میکشی

   2. مهشید می گوید

    کدومشهر

   3. حامد می گوید

    چه دارویی داد

   4. فرهاد می گوید

    سلام چ استانی هستش

  4. محمد می گوید

   سلام، آیا تال ساکرولین هم استفاده کردی؟

   1. حسین می گوید

    اون رو که اصلا مصرف نکن

  5. گلسا می گوید

   سلام آقا حامد شما داروی تال ساکرولین رو هم امتحان کردید؟؟

  6. مجله مثبت سبز می گوید

   بله، در مقاله نیز به این موضوع کامل اشاره شده است.

  7. محمد حسین ابراهیمی می گوید

   دوست عزیز چطور منکر عدم افزایش قد بعد از درست شدن زانوی پرانتزی هستی؟ داداش خودم با حرکات اصلاحی زانوی پرانتزی را برطرف کرد تقریباً ۱٫۵ سانت قدش بلند تر شد …یکی از فامیلامون که زانوی پرانتزی شدید داشت جراحی کرد ۳ سانتی متر بلند تر شد

 4. بی نام می گوید

  نرمال قد دختر ۴ ساله ۱۰۱ سانت هستش دختر شما کوتاه قد نیست چرا قرص میدید

 5. محمد می گوید

  سلام ببخشید یک سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین من مدتی هست قرص ارژنین رو مصرف میکنم تقریبا نتیجه بخش هم بوده ولی الان من دور ناخن هام و پنجه پام سیاه میشه که باشسن پاک میشه مخواستم عادیه یا باید مصرفشو قطع کنم اگر امکان داره زودتر جواب بدین ممنون

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام
   مواردی که عنوان کردید با هم مرتبط نیستن و مشکل حتما جای دیگه است.
   برای براطرف کردن مشکل حتما به پزشک مراجعه کنید.

  2. شاهرخ می گوید

   سلام گفتین مکمل ارژنین مصرف کردین نتیجه داد قدم ۱۶۸ هستش ۱۸ سالمه میخام ارژنین مصرف کنم یعنی واقعا نتیجه میده؟

   1. حسین می گوید

    کجا هست ادرس دقیق ترش میدین ممنونم

    1. محمد می گوید

     سلام ببخشید من ۱۸ سالمه شما قرص دارین برای قد

 6. پیام حسنی می گوید

  آدرس دقیقشو میدین

 7. امیر می گوید

  سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۷۲ هستش اگه قرص رو مصرف کنم تا چند سانت میتونم اضافه کنم؟

 8. محمد می گوید

  سلام من بیست سالمه ۱۶۰قدمه بنظرتون ارژنین مصرف کنم تاثیر داره؟ اصن دیگه امکانش هست رشد کنم؟ چیکار کنم؟ لطفا جواب بدین

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   اگر صفحه رشد شما بسته نشده باشد مصرف مکمل می تواند باعث افزایش قد شود. حتما پیش از مصرف قرص، با انجام آزمایشات لازم که خانم دکتر خبیری در این مقاله به آن اشاره نموده است از بسته نشدن صفحه رشد خود مطمعمن شوید.

 9. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید من ۱۸ سالمه دکتر ارژنین نوشته واسم ب نظرتون چ مارکی استفاده کنم ؟کارن بهتره یا نه ..و اینکه چ موقه ای بخورم ..واسه قدم میخاسم مرسی

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام وقت بخیر
   بستگس داره چه دوزی براتون نوشته
   برای اطلاع از انتخاب بهترین مکمل آرژنین بر روی کلمه کلیک کنید.

   1. معراج می گوید

    سلام دکتر
    من ۱۶ سالمه قدم ۱۶۲ می خواستم ال ارژنین مصرف کنم می خواستم از شما بپرسم از چه دوزی استفاده کنم؟؟
    لطفا جواب بدید ممنون

    1. مجله مثبت سبز می گوید

     بستگی به این دارد که صفحه رشد استخوانی شما بسته نشده باشد که طبق توضیحات دکتر خبیری با انجام یک سری آزمایش مشخص خواهد شد. اما معمولا ۱۶ سالگی همچنان شانس برای افزایش قد وجود دارد و ال آرژنین می تواند تاثیرگذار باشد به خصوص اگر شما جنس مذکر باشید به دلیل اینکه معمولا صفحه رشد آقایان دیرتر بسته می شود و احتمالا تا ۲۲ سالگی نیز باز است. برای تعیین دوز مصرفی نیز پزشک شما بهترین راهنمای شما خواهد بود در غیر اینصورت بهترین دوز مصرفی برای افراد در مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

  2. حنانه می گوید

   سلام لطفا زود جوابم بدین من ۱۸ سالمه قدم ۱۵۳ ازدواج کردم و بچه دارم ۷ ماهشه دوس دارم قدی بلند تر بشم رفتم دکتر محمد پدارم اهواز کاری برام نکرد الان تصمیم گرفتم قرص آل ارژنتین رو بخورم بنظرتون بخورم بدردم میخوره؟؟؟ لطفا لفطا جوابم بدین توراخدا خیلی اذتیم از قدم

   1. سهیل می گوید

    سلام دوست عزیز من قرص یونی زینک رو به شما معرفی میکنم واقعا تاثیر گزاره

 10. مرجان می گوید

  دختر من ۵ساله از هورمون رشد استفاده می کنه ،از نوردلیت وژنوتروپین از ۹۶سانت به ۱۳۸رسیده ،شکر خدا باضافه کلی هزینه ونذرو نیاز والتماس دعا وشنا وبالفیکس ،هنوز هم دارم ادامه میدم زیر نظر فوق تخصص متابولیسم اطفال دکتر روحانی بد نیست دخترتو ویزیت کنه تا خیالت راحت بشه ،انشالله که خیره

  1. مهتاب می گوید

   آدرس دکتر کجاست ممنون

 11. علی می گوید

  سلام چه دارویی به شما داد ک تاثیرش رو دیدین اگ میشه دارو هارو معرفی کنین

 12. Mana می گوید

  با سلام
  دختر من ۱۲ سال و نیم سوماتروپین تزریق میکنم دکترش ارژنین هم داده چه موقع و چقدر بخوره تاثیرش بیشتر میشه؟
  ال ارژنین ۱۰۰۰

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   مطمعنا پزشک میزان دوز مصرفی را برای کودک شما تعیین کرده اند و حتما طبق دستور پزشک مصرف شود. اما در مقاله به طور کامل به میزان دوز و بهترین زمان مصرف مکمل ال آرژنین اشاره شده است.

 13. Ali می گوید

  سلام
  ببخشید میخواستم ببینم اگه قرص ال ارژنین رو‌ تو آب حل کنیم و بخوریم مشکلی ایجاد میکنه یا اینکه تاثیرش کم میشه؟لطفا جواب بدید

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   بهتر است در آب حل نکنید.

 14. کیوان می گوید

  سلام من ۲۴سالمه ۱۶۷سانت بودم و با جراحی ۱۰سانت افزایش قد داشتم. عمل بسیار سختی هست. حدود ۱سال از زندگی میفتید و درد داره. ۱۵۰میلیون به بالا هم هزینشه.

  1. Mohammad می گوید

   کجا هست این دکتر؟؟

 15. حسین می گوید

  سلام من۱۶ سالمه قدم ۱۶۵.میخواستم ببینم با مصرف آرژننین قدم فرقی میکنه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   پیش از هر اقدامی یک سری بررسی‌ها انجام شود، از جمله این بررسی‌ها گرفتن عکس رادیوگرافی از مچ دست به منظور تشخیص سن استخوانی و همچنین مشخص کردن اینکه صفحات استخوانی شما بسته شده یا نه

 16. حنانه می گوید

  سلام لطفا زود جوابم بدین من ۱۸ سالمه قدم ۱۵۳ خیلی قد کوتاهم خیلی مردم بم مسخره میکنن خیلی اذیتم ازدواج هم کردم و دختر دارم ۷ ماهشه رفتم هم واسه دکتر محمد پدارم اهواز متخصص غدد و خون نتیجه نگرفتم البته کاری برام نکرد الان تصمیم گرفتم که قرص آل ارژنتین بخورم بنظرتون بخورم نتیجه میگیرم لطفا جوابم بدین زود لطفا توراخدا ؟؟؟؟؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   پیش از هر اقدامی یک سری بررسی‌ها انجام شود، از جمله این بررسی‌ها گرفتن عکس رادیوگرافی از مچ دست به منظور تشخیص سن استخوانی و همچنین مشخص کردن اینکه صفحات استخوانی شما بسته شده یا نه. معمولا بعد از سن ۱۸ تا ۲۲ سالگی شانس افزایش قد بسیار کم خواهد شد.

 17. بهادر می گوید

  سلام ارژنین باید چقد نصرف بشه تو سن ۱۸ سالگی؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   پاسخ به سوال شما به طور کامل و دقیق در مقاله توضیح داده شده است.

 18. Mbinw می گوید

  سلام من ۱۷ سالمه رشتمم تربیت بدنیه و دائم ورزش میکنم . میخوام ک قدم بلند بشه . الان برای سن من تاثیر داره ؟!
  لطفا جواب بدین ممنون

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که صفحات طولی شما بسته نشده باشد بله تاثیر دارد .

  2. مجله مثبت سبز می گوید

   بهتر از پیش از هر اقدامای با انجام آزمایشات و گرفتن عکس رادیوگرافی از مچ دست، وضعیت صفحه رشد و سن استخوانی شما بررسی شود. بهترین سن برای افزایش رشد نیز در مقاله کاملا توضیح داده شده است.

 19. محمد علی... مووولایی می گوید

  سلام من ۱۴ سالمه و ۱۶۷ هستم .با این روش ها امکان رشدی مناسب دارم؟ ممنون…لطفا جواب بدید ….خسته هم نباشین

 20. Sirvan می گوید

  سلام من قرص ارژنین مصرف میکنم حدود ۱ماه نیم الان چند وقته دچار نفس تنگی شدم ممکن برای قرص ها باشع؟؟؟ لطفا جواب بدید

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   در منابع علمی از جمله عوارض مصرف ال آرژنین به عوارضی کلی مانند درد شکمی، تهوع، اسهال، التهاب مجاری تنفسی، اسهال و وخیم شدن بیماری آسم اشاره شده است. بنابراین احتمال دارد که تنگی نفس شما بابت مصرف این مکمل باشد اما به شدت توصیه می کنیم علاوه بر اینکه مصرف مکمل را قطع کنید حتما به یک پزشک نیز مراجعه نمایید تا علت دقیق تنگی نفس شما تشخیص داده شود.

 21. Amir می گوید

  سلام من ۱۷سامه قدم ۱۷۴سانت است مى خواستم بدون کدوم قرص ارژنین مصرف کنم ک نتیجه خوبى بگیرم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   برای انتخاب بهتر لطفا بر روی کلمه ال آرژنین کلیک کنید تنوع کامل محصولات به همراه اطلاعات کامل محل بارگذاری شده است.

   1. Taha می گوید

    سلام من ۱۴ سالمه دو ماهه که بدنسازی میرم و بطور خیلی خوبی دارم پیشرفت میکنم گفتم میشه این دارو رو مصرف کنم و با چه دوزی بهتره

    1. مجله مثبت سبز می گوید

     توصیه می شود از مکمل های بدنسازی بعد از سن ۱۸ سالگی استفاده کنید. اما اگر به منظور افزایش قد قصد مصرف این مکمل را دارید تمام توضیحات و نحوه مصرف در مقاله ذکر شده است.

 22. مهدی می گوید

  سلام من ۱۴ سال و ۶ ماهمه قدم ۱۵۸ هست اگه این قرص ال ارژنین رو بخورم قدم چقدر بلند میشه تآثیری داره اصلا جواب بدین لطفا

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز
   افزایش قد در اکثر افراد تا سن ۱۸ سالگی اتفاق می افتد . افزایش قد و میزان آن بر روی هر فردی متفاوت است جهت نتیجه بهتر توضیه می شود کنار این مکمل از ورزش های کششی و همچنین مکمل و رژیم غذایی حاوی کلسیم استفاده کنید.

 23. Danyal می گوید

  سلام من ۲۰ سالمه سه ماه دیگه میریم ۲۱ سالگی قدم ۱۶۶هستش دارم ارژنین مصرف میکنم خواستم بدونم فایده داره یا نه

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز
   تا زمانی که صفحات طولی استخوان ها بسته نشده باشد مصرف این مکمل بر روی افزایش قد تاثیر مثبت دارد در صورتی که صفحات طولی بسته شده باشد بر روی حجیم شدن استخوان ها و اصلاحا افزایش عرضی استخوان تاثیر میگذار.
   یکی از اثرات مصرف مکمل ال ارژنین تاثیر آن بر روی افزایش قد مصرف این مکمل در کنار ورزش های کششی و همچنین تغدیه داری کلسیم و ویتامین دی می تواند موثر باشد
   فراموش نکنید این مکمل یک دوره کامل باید استفاده بشود .

  2. علی می گوید

   سلام دوست عزیز من ۱۳ سالمه این قرص و قرص دیگری رو میخوردم ودر ۲ماه که ۱۵۳ بودم شدم ۱۶۴

   1. شبنم می گوید

    سلام ببخشید میشه بگید چه قرصی مصرف میکنید

   2. محبوب می گوید

    سلام چ قرص دیگه ای استفاده میکردید میشه اسمشو بگید

   3. عسل می گوید

    دوست عزیز اسم اون قرص هارو میفرماید

   4. سمیه می گوید

    شربت آرژنین استفاده میکنی یاقرصش؟مقدارمصرفشم رومیگی ممنونم

 24. فرامرز می گوید

  سلام قد تا چه سنی رشد میکند

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز نسبت پاسخ به این سوال به طور کامل در مقاله شرح داده شده است.

   1. Asal می گوید

    سلام خسته نباشید
    من ۱۹سالمه میخام ارژنین مصرف کنم واسه سن
    من ۵۰۰مناسبه مصرف کنم واین میتونه تاثیری تو رشد من داشته باشه؟

 25. محمد می گوید

  سلام من ۴ ماه دیگه میشم ۱۸ سال و قدم ۱۸۵ میخوام بلند تر شم و حدم نداره تا دومتر جنسینگ مصرف میکنم با قرص یونی زینک و حدود ۶۰ کیلو وزنمه ایا قرص ارژنین میتونه کمکم کنه و چه دوزی ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ ممنون میشم کمک کنید بزرگواران

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز در صورتی که صفحه رشد استخوانی شما بسته نشده باشد شانس افزایش قد با مصرف مکمل ال آرژنین را خواهید داشت. معمولا آقایان تا ۲۳ سالگی همچنان شانس افزایش قد دارند.

 26. آیدا می گوید

  سلام دختر من ۱۳ سال و نیم هست دوسال پریود میشه قدش ۱۵۷ میترسم ک بلندتر نشه ژنتیکی هم نداریم کوتاه ترین فرد ک خودم هستم ۱۶۸ سانتی متر هست . چ تدبیری برام دارید؟ آیا الارژنین اثر داره؟

  1. باشاران می گوید

   بهتر به فکر اخلاق و رفتار و انسانیت دخترتون کار کنید قد هیچ ارزشی در خوشبختی دخترتون نداره، با معرفت و مهربانی و کاربلد بودن دخترتون افتخار کنید نه قد و زیبایی

   1. Sara می گوید

    واقعا!!اگر برسه روزی که به جای قد و هیکل افراد به شخصیت و شعورشون اهمیت بدیم چقدر زندگیمون قشنگ میشه و قطعا خیلی از مشکلاتی که الان داریم رو نداشتیم…متاسفانه الان انقدری ک خانوما به قد و هیکل اهمیت میدن،اقایون اصلا اهمیت نمیدن و دیدم به شخصه که همشون میگن« اول سلامتی بعد هیکل خوب».

  2. مجله مثبت سبز می گوید

   آیدای عزیز به نظر قد دختر شما با توجه به سنی که در آن قرار دارد طبیعی است اما در صورتی که همچنان نگران هستید و از طرفی هم برای اینکه دختر شما شانس افزایش قد را با افزایش سن از دست ندهد پیشنهاد می کنیم به پزشک برای تشخیص بهتر مراجعه کنید. در مورد تاثیر ال آرژنین نیز با توجه به تجربیات مصرف کنندگان در صورتی که صفحه رشد فرزند شما بسته نشده باشد تاثیرگذار خواهد بود.

 27. سحر می گوید

  سلام من ۲۰ سالمه و چنوقتیه که دچار بی خوابی شدم ایا ممکنه بخاطر مصرف ارژنین باشه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز به نظر نمی رسد بی خوابی از عوارض مصرف مکمل ال آرژنین باشد اما بهتر است به یک پزشک مراجعه کنید

 28. MR می گوید

  دوره کاملاین مکمل چقدر است و آیا مصرف آن در دوران بلوغ مشکلی ایجاد می کند

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   خیر در دوران بلوغ مشکلی ایجاد نمی کند. دوره کامل این مکمل با توجه به سن و شرایط بدنی افراد متفاوت است.

 29. آرمان می گوید

  سلام من ۱۴ سالمه باید ورزش هم بکنم تا تاثیر کنه

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   هر چند ورزش کردن علاوه بر کمک به سلامت کلی بدن به افزایش قد هم بسیار کمک می کند اما برای مصرف این مکمل انجام تمرینات ورزشی الزامی نیست.

 30. علی می گوید

  سلام من ۱۷سالمه۱۸۱سانتی متر قد دارم چیکار کنم قدم بلند تر شه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   ابتدا در نظر داشته باشید افزایش قد فقط و فقط در صورت بسته نشدن صفحه استخونی شما امکان پذیر است. در صورتی که همچنان شانس افزایش قد دارید طبق توصیه خانم دکتر خبیری می توانید از روش های زیر کمک بگیرید:
   مصرف ال-آرژنین و دیگر مکمل های کمک کننده از جمله کلسیم، ویتامین D، گروه ویتامین‌های B و ویتامین C هستند. در کنار مصرف ال آرژنین داشتن تغذیه مناسب نیز نقش بسزایی دارد. مواد غذایی همچون نارگیل، شکلات تلخ، گروه غلات و آجیل‌ها و کنجد می‌تواند به تاثیرات مثبت ال آرژنین برای افزایش قد کمک کند. همچنین ورزش کردن روزانه بخصوص انجام ورزش های کششی و مخصوص افزایش قد

 31. امیر حسین می گوید

  من ۲۰ سالمه الان دقیقا ۴ روزه که آرژنین طبق دستور پزشک مصرف میکنم و حدود ۲ میلی متر رفته روی قدم. اگه ورزش کششی مثل بارفیکس یا طناب زدن رو انجام بدید انشاالله که نتیجه میگیرید

  1. علی می گوید

   سلام شما نتیجه ای گرفتین؟

 32. Ali می گوید

  سلام خسته نباشید. من ۱۹ سالمه و قدم ۱۷۰ میخواستم بپرسم اگه آرژنین مصرف کنم قدم بلند تر میشه و تاثیر داره رو قد در کنار حرکات کششی؟ و اگه تاثیر دارچ دوزی میتونه مناسب باشه ممنون میشم راهنماییم کنین.

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   در صورتی که صفحه استخوانی شما بسته نشده باشد همچنان شانس رشد خواهید داشت و مصرف ال آرژنین تاثیرگذار خواهد بود. بله انجام ورزش به خصوص ورزش های کششی موثر خواهند بود. در مورد دوز مصرف نیز به مقاله مراجعه کنید کاملا توضیح داده شده است.

 33. noyOu می گوید

  سلام . برای افزایش قد بالای ۲۴ سال چه قرصی از ارژنین پیشنهاد میدین

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سن ۲۴ سالگی برای افزایش قد شانس کمی دارد به دلیل اینکه معمولا بعد از ۲۲ سالگی صفحه رشد استخوانی افراد بسته می شود و هیچ روش و مکملی نمی‌تواند به افزایش قد شما کمک کند. البته این موضوع برای همه افراد صدق نمی‌کند بنابراین بهتر است هرچه سریع‌تر آزمایشات لازم را انجام دهید تا در صورت حداقل شانس نیز اقدامات لازم را انجام دهید.

 34. ابوالفضل می گوید

  سلام
  ۱۷ سالمه قدم ۱۷۲ هست آیا قبل ورزش مصرف کردن این قرص تاثیری بر رشد قد داره؟

 35. Bpor می گوید

  سلام من ۱۹ سالمه قدم ۱۷۰ هستش و حدود یک ماه دیگه ۲۰ ساله میشم و هنوز خوردن قرص رو شروع نکردم میخوام شروع کنم خواستم بدونم چه نوع از قرص آرژنین برای قد مفید تره و تا چه مدت و روزانه چن تا و چه موقع باید مصرف کنم ممنون میشم راهنماییم کنید.

 36. احمدرضا می گوید

  سلام من ۱۲ سالمه روزی ۲ تا میخورم روز و شب میخواستم ببینم ایرادی داره روزی ۲ تا میخورم

 37. افسانه می گوید

  سلام من سک دختر ۲۰ ساله دارم با قد ۱۵۵ و نگران کوتاهی قدش هست و میخواد قدش بلندتر ایا مکمل آرژینین تاثیر داره و اگر مکمل دیگری هم هست که بتونه کمک کنه معرفی بفرمایید. یا پزشکی که تبهر داشته باشه
  متشکرم

 38. مهدی می گوید

  سلام من قدم ۱۵۵cm است و چهارده سالمه ایا قد من نرماله یا باید ال ارژنین استفاده کنم؟

 39. Kamran azizi می گوید

  سلام من تازه رفتم داخل ۱۶سالگی و حدود یه هفته هست دارم ال ارژنین مصرف میکنم اولش قدم ۱۷۵cmبود ولی الان سه سانت کم کردم
  الان موندم دیگه مصرف نکنم یا ادامه بدم لطفا سریعتر جوابو بهم بدین…

  1. Alireza می گوید

   داداش ادامه بده بارفیکس و حرکات کششی و تغذیتم اوکی کن من خودمم ب زودی میخرم و شروع میکنم و سعی کن ارژی پاور ۱۵۰۰ باشه

 40. رها می گوید

  من ۲۳سالمه و یه دختر هم دارم…قدم کوتاهه بنظرتون از این قرص آرژنین استفاده کنم تاثیر داره؟؟؟

 41. محمد می گوید

  سلام من ۲۴سالمه پسرم میخواستم ببینم اگه قرص ارژنین استفاده بکم برام ضرری نداره.میدونم دیگه دیر شده ولی میخوام بخورم وحرکات کششی برم. یوقت عرضم بزرگ نشه. لطفا راهنمایی بکنید حقیقتش یکم میترسم عوارض داشته باشه

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز در صورت بسته شدن صفحات استخوانی مصرف ال آرژنین به رشد طولی استخوان ها کمک نمی کند و امکان دارد باعث رشد عرضی استخوان ها شود.

 42. محمد می گوید

  من تازه ۱۷ سالم شده قدم ۱۸۴ ارژنین چقد میتونه تاثیر بزاره؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   در صورتی که صفحه استخوانی شما بسته نشده باشد تاثیرگذار خواهد بود. میزان تاثیرگذاری هم کاملا به سن استخوانی و شرایط بدنی شما خواهد داشت.

 43. سپهر پی زد می گوید

  سلام من ۱۸ سالمه ۱۷۵ هم قدمه صفحات رشدم بسته شدن اما دکتر بهم گفته تا ۵ سانت احتمالا با بکشم .میخوام بدونم مصرف آرژنین تاثیری داره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   خیر دوست عزیز با بسته شدن صفحات رشد مصرف این دست مکمل ها به رشد طولی استخوان‌ها کمکی نمی کند و احتمالا باعث رشد عرضی انها خواهد شد.

 44. ایلین می گوید

  سلام دخترمن ۹ سالشه ۲ساله ال ارژنین مصرف میکنه دوز ۲۵۰
  اما زیاد نمیبینم قدبکشه ایا باید ۵۰۰ براش بگیرم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز، لطفا در این خصوص فقط از پزشک مشاوره بگیرید. به دلیل اینکه سن کودک شما برای دوز بالاتر نیاز به بررسی کامل و نظر پزشک متخصص دارد.

 45. عسل می گوید

  سلام من دختر هستم و ۱۴ سالمه امسال پریود شدم و قدم ۱۵۸ هست دوست دارم بلد قد تر بشم دارم به توصیه پزشک ال ارژنین مصرف میکنم به نظر شما اگر ورژش کششی و رژیم غذایی درست داشته باشم نتیجه میگیرم بعد تا چند دوره میتونم مصرف کنم؟ خواهشا جواب بدید

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   بله حتما با انجام ورزش و تغذیه مناسب پاسخ بهتری خواهید گرفت که در این خصوص دکتر خبیری توضیحاتی نیز ارائه کرده‎اند. اما از نظر اینکه دوره مصرف این مکمل تا چه زمانی است از هر فرد به فرد دیگر به توجه به سن و شرایط جسمانی متفاوت است.

  2. Fatemeh می گوید

   سلام من ۲۷ سالمه مچ دستم اندازه یه نوجوون ۱۶ساله اس میخواستم بدونم ال ارژنین بخورم تاثیری تو افزایش قد داره،چه ازمایشی باید انجام بدم ،اگه بافت عرضی استخونامم درشت شه احتمالش هس تو این سن قدمم یک مقدار خیلی کم بلند تر شه به ۲،۳سانت هم راضیم ?

   1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

    سلام همراه گرامی
    با توجه به سن شما و عدم رشد مناسب حتما با پزشک متخصص مشورت شود

 46. Nima می گوید

  سلام من سنم ۱۶ سال هست با قرص های L-argenine lifeplan و calci power و zinc vital نزدیک ۱۲ یا ۱۳سانت قد کشیدم این قرص ها واقعا عالیه

 47. ماریا می گوید

  سلام. خسته نباشید. میشه ال آرژنین رو با کیدی کر با هم به کودک‌ داد.

 48. ملیکا می گوید

  سلام بهترین زمان برای مصرف ال آرژنین در طول روز برای افزایش قد چه زمانی هست ؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   با سلام دوست عزیز معمولا نحوه استفاده از مکمل هایی که باعث ترشح هورمون رشد می شوند زمان مصرف آنها بهتر است قبل خواب و یا ساعات اولیه صبح باشد.

 49. علی می گوید

  در کنار قرص افزایش قد مثل ال آرژنین
  بچتون رو از چهارده سالگی تا بیست سالگی سالی دوبار حجامت ۹ گانه افزایش قد ببرید
  تا بیست سانت افزایش قد مفید داره در این صورت
  از چهارده سالگی هفته ای حداقل سه روز فعالیت بدنی باید داشته باشه
  و اینکه خودارضایی هم نکنه چون قد رو کاهش میده

 50. سینا می گوید

  خانوما و آقایون من هجده سالم بود رشدم متوقف شده بود و از زندگی نا امید شده بودم ۱۶۳ سانت بودم ، دکتر رفته بودم ولی بهم گفت صفحات رشتت بسته شده و دیگه چاره ای نداری باید بسازی ولی تسلیم نشدم و شروع به ورزش های سنگین کششی کردم شیر با آرد سنجد مصرف کردم خودارضایی رو به حداقل رسوندم شش ماه گذشته و من ۱۶۷ سانتی مترم امروز متوجه شدم تقریبا یک سانت دیگه بلند تر شدم؛ باسبک زندگی درست ال آرژنین بله معجزه میکنه ولی اگه غلط زندگی کنی هیچ تعصیری نداره

  1. مینو می گوید

   سلام دختر من ۹ ساله هست از دکتر این قرص رو براش تجویز کرده ژنتیک پدرش قد کوتاهی دارن میتونه موثر باشه و اینکه طبق گرافی دست چپ بلوغ ۱۰ سالگی داره

   1. مجله مثبت سبز می گوید

    طبق توضیحات داده شده در مقاله، ال آرژنین باعث افزایش ترشح هورمون رشد در بدن می شود به شرطی که فرد در سن رشد باشد و صفحه رشد استخوانی بسته نشده باشد. با توجه به سن دختر شما ال آرژنین می تواند در رشد قدی ایشان تاثیرگذار باشد و سن مناسبی برای مصرف این مکمل است.

  2. Amir می گوید

   داداش میشه لطفا به این ایدی پیام بدی! Ami_ra10@ به کمک نیاز دارم

 51. Amirhosseindastamooz می گوید

  سلام من ۱۷ سالمه،رشد قدم خیلی خوب بود ولی بدنسازی منو سوزوند،قدم تقریبا ۳ ماه پیش ۱۷۹ بود ولی وقتی دکتر رفتم،ال آرژنین نوش البته،ال آرژنین خودش نمیتونه کمک کنه،باید پیش ال آرژنین زینک و کلسیم و ویتامین D بالایی مصرف کنین مثلا شربت یا قرصشون رو،، تقریبا ۳ ماهه میرم و قدم شدع۱۸۶،تو۳ ماه ۷ سانت بهم بلندم کرد خیلی عالیه،فقط بهتون توصیه میکنم علاوه بر قرص ال آرژنین زینک و ویتامین Dهم مصرف کنین و ورزش کششی فقط بکنین،واسترس نداشته باشینرشد قد بین ۱۸ تا ۲۰ سالگی بشته میشع واس همین وقت دارین نگران نباشین

 52. Amirali می گوید

  سلام خسته نباشید
  من تازگیا وارد سن ۱۷سال شدم و قدم ۱۶۰هستش از قدم راضی نیستم میخوام ک قدم بلند تر بشه قرص ال ارژنین واقعا موثره؟!

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام. به گفته دکتر خبیری آقایان تا ۲۲ سالگی و خانم ها نهایتا تا ۱۸ سالگی امکان رشد قد دارند که البته باید قبل از هر اقدامای یک سری بررسی هایی صورت بگیره. پیشنهاد می کنم حتما ویدیو دکتر خبیری که هم در این مقاله و هم در آپارات بارگزاری شده رو مشاهد کنید.
   https://www.aparat.com/v/vbkat

 53. علی می گوید

  سلام.بهترین زمان مصرفش کی باید باشه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   به توصیه دکتر خبیری بهترین زمان مصرف ال آرژنین نیم ساعت الی یک ساعت قبل از خواب است. پینشهاد می کنم ویدیو دکتر خبیری در خصوص ال آرژنین که در همین صفحه بارگزاری شد را مشاهده نمایید. به تمام سولات پاسخ کامل داده شده است.
   همچنین از آپارات به نشانی زیر نیز می توانید ویدیو را مشاهده کنید.
   https://www.aparat.com/v/vbkat

 54. Taha می گوید

  سلام من ۱۴ سالمه دو ماهه که بدنسازی میرم و بطور خیلی خوبی دارم پیشرفت میکنم گفتم میشه این دارو رو مصرف کنم و با چه دوزی بهتره

 55. زینب می گوید

  سلام ببخشید دختر من پنج سالش هست هورمون رشدش کم ترشح میشه و مشکل قد داره آیا این قرص براش مناسبه

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   به دلیل اینکه کودک شما تنها ۵ سال دارد مطعنا باید پزشک دستور مصرف در خصوص هر نوع دارویی را بدهد. بنابراین بدون مشورت با پزشک توصیه نمی شود. اما به طور کلی برای کودکان شربت ال آرژنین گزینه مناسب تری است.

 56. نازنين می گوید

  من رفتم دکتر بم قرص ال ژلاتین داد و کف ت باید ١١شب خاب باشم چون هرمن رشد از ساعت ١١تا ۵ اتفاق میوفتع میخاصم ببینم کسابی ک استفاده کرن خابشونم تنظیم بوده تا رشد کنن یا خاب زیاد تاثیری نداره؟؟

 57. کامیار می گوید

  سلام خوب هستید من کامیار ۲۲ سالمه قدم ۱۷۵ هستش میخواستم بپرسم تا ۲۵ سالگی قد رشد می کنه؟
  میخوام حداقل ۷ سانت دیگه قدم رشد کنه شماچه راه حلی برای من پیشنهاد می کنید؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   کامیار عزیز ۲۲سالگی شانس کمی برای افزایش قد دارد اما در صورتی که صفحه رشد شما بسته نشده باشد همچنان فرصت افزایش قد خواهید داشت. بنابراین پیشنهاد می کنیم در اولین فرصت طبق توصیه دکتر خبیری اقدامات لازم برای تشخیص این موضوع را انجام دهید. توضیحات کامل هم در مقاله و هم در ویدیو داده شده است.

 58. مجله مثبت سبز می گوید

  سلام دوست عزیز
  اگر صفحات طولی بسته نشده باشد بله تاثیر دارد در غیر اینصورت کمک به رشد عرضی استخوان ها می کند.

 59. Mahdi می گوید

  تا چه مقدار باید مصرف بشه در طول سال دو تا بسته ۳ تا بسته؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   در یک بازه زمانی ۳ ماهه باید استفاده شود.

 60. محمد صالح می گوید

  من ۱۴سال سن دارم وقدم۱۶۲است وقد پدرم۱۷۴وقد مادرم۱۵۹است من ال ژرنین و ورزش کششی میکنم ایا من در۱۷سالگی قدم به۱۸۸میرسه

  1. امیر می گوید

   سلام دوست عزیز فک کنم یه دوسالی از این نظر شما میگزره ولی شما تا قد ۱۸۴ بیشتر نمیری مگر اینکه هورمون رشت تزریق بکنی

 61. محمد صالح می گوید

  لطفا جواب بدید

 62. محمد صالح می گوید

  تورو خدا جواب بدین خیلی نیازمه حداقل۱۸۳میرسم تو رو قران جواب بدین

 63. محمد صالح می گوید

  تورو خدا یک چیزی بگید خیلی نیازمه حداقل۱۸۳میرسم تو رو قران بگویید

 64. محمد صالح می گوید

  ببخشید بعد روزی شقد بخورم۱۰۰۰گرم خوبه

 65. سارا می گوید

  سلام من ۲۰سالمه قدم خیلی۱۵۳ امکانش هست قدبکشم؟؟؟این مکمل تاثیرداره یان؟؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام سارا عزیز
   پیشنهاد میکنم قبل از مصرف حتما با پزشک متخصص مشورت کنید تا راهکار های و مکمل های مورد نیاز خود شما را تجویز کنند.

 66. زهرا می گوید

  سلام ببخشید من ۱۷سالمه دوماه دیگه ۱۸ سالم میشه میخواستم بدونم رشد قد در من امکان داره اگه آرژنین مصرف کنم و ورزش کششی انجام بدم لطفا جواب بدین????????

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام، به دلیل اینکه سن شما در محدوده مناسب سن رشد قرار دارده این مکمل می تونه به افزایش رشد قدتون کمک بکنه

 67. زهرا می گوید

  ?

 68. مهدی می گوید

  سلام من ۱۷ سالمه ۶ ماه دیگ میشه ۱۸ سالم میخواستم ببینم خوردن کپسول ال ارژنین روی قد من میتونه تاثیر بزاره ؟ هرکپسول و کی مصرف کنم و ب چه مقدار باشه ؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   تمام سوالات شما در مقاله توضیح داده شده است دوست عزیز

 69. علیرضا نادری می گوید

  سلام دکتر خسته نباشید من ۱۶ سال و ۴ ماه هستم قدم ۱۷۶ هستش و دقیقاً ۱ مهر پارسال به متخصص غدد مراجعه کردم و عکس رادیولوژی از دستم به دکتر نشون دادم گفتن که تا ۶ ماه دیگر رشت خواهید کرد و من در این شش ماه سه سانتی متر رشد کردم و برای من آرژنین و زینک نوشته بودند به نظر شما من الان که یک سال از مراجعه من گذشته (طبق نظر دکتر من ۶ ماه پیش صفحات استخوانی ام باید بسته میشد ) اگر دوباره این مکمل هارا بخریم افزایش قد خواهم داشت . ممنون

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   طبق نظر پزشک صفحه رشد شما بسته شده است و مصرف مکمل به رشد قد شما کمکی نخواهد کرد.

 70. محمد12 می گوید

  سلام خسته نباشین ببخشید من ۱۷ سالمه از ۱۵ سالگی میخوردم قبلا ارزنین خیلی روم تاتیر داشت ولی الان نه میتونم روزی دوتا یا همون ۱۰۰۰میای بخورم؟چون ۵۰۰مضرف میکردم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   به هیچ وجه دوز مصرف را خودسرانه تغییر ندهید، احتمالا صفحه رشد قدی شما بسته شده است. پیشنهاد می کنیم ابتدا آزمایشات لازم برای بررسی صفحه رشد خود انجام دهید.

 71. علی رشید می گوید

  سلام.من ۱۵سالمه قدم هم ۱۵۷هست.واز قدم هم راضی نیستم.ایا ارژنین تاثیری بر من خواهد داشت؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   برای آقایان ۱۵ سالگی شانس رشد قد وجود دارد. پیشنهاد می کنیم ابتدا با انجام آزمایشات لازم از اینکه صفحات رشدی شما در چه وضعیتی هستند اطمینان حاصل کنید.

 72. علی رشید می گوید

  در ضمن من یه مدتی (دو سال)خود ارضایی میکردم.اونم باعث کوتاهی قدم هست؟و تازگی ها هم ترکش کردم،باعث بلندی قدم میشود؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   خود ارضایی بدلیل کاهش قدرت بدنی و همچنین ایجاد بلوغ زوردس و تغییرات هورمونی باعث کوتاهی قد می شود. اما شما همچنان شانس افزایش قد را دارید. به همین منظور ابتدا با انجام آزمایشات لازم مطمعن شوید که صفحه رشد شما بسته نشده، سپس با استفاده از مکمل هایی نظیر ال آرژنین و همچنین داروهای هورمونی به تشخیص پزشک شانش مجدد به رشد قد خود بدهید.

 73. علی می گوید

  لطفا جواب بدین

 74. علی می گوید

  من پانزده سالمه و قدم۱۵۷هست.ایا مصرف این دارو برام موثر هست؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   برای آقایان ۱۵ سالگی شانس رشد قد وجود دارد. پیشنهاد می کنیم ابتدا با انجام آزمایشات لازم از اینکه صفحات رشدی شما در چه وضعیتی هستند اطمینان حاصل کنید.

 75. محمد رضا می گوید

  سلام خاستم ببینم دوز مصرف ببرم بالا تاثیر بیشترداره؟الان۱۸سالمه پسرم و از ۱۵سالگی ۵۰۰مصرف میکردم ولی الان شب دوتا ۵۰۰ میخورم روم تاثیر داشته و یک سانت بلند شدم علایم عوارضش هم مثل دلدرد و وسهال ندارم
  ممنون میشم جواب بدین

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   مناسب‌ترین مقدار مصرف ال آرژنین در طول روز در دوز ۳۰۰ میلی گرم الی ۹۰۰ میلی گرم است. مصرف دوز بالاتر فقط و فقط با تجویز پزشک قابل مصرف است. این نکته را در نظر داشته باشید عوارض مصرف دوز بالای دارو ممکن است در طولانی مدت ظهور پیدا کنند.

 76. رضا می گوید

  ۱۸ ساله هستم قدم ۱۷۲ هست ۲سال خود ارصایی میکردم الان ترک کردم و ارژنین و ویتامین ها محتلف میخورم بلندتر میشیم؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   ابتدا باید با انجام آزمایش از اینکه صفحه رشد شما بسته نشده مطمئن باشید و درصورت باز بودن صفحه رشد مکمل ها می توانندبه افزایش قد شما کمک کنند.

 77. علیرضا می گوید

  سلام برای ۱۸سال ارزنین۵۰۰جواب میده؟۳ماه پیش۱۰۰۰میخوردم یکم بلند شدم …ممنون میشم جواب بدین

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز ابتدا باید با انجام آزمایش از بسته نشدن صفحات رشد خود مطمئن شوید. فقط در صورتی که صفحات رشد شما بسته نشده باشد مکمل ها می توانند به بلند شدن قد شما کمک کنند. مناسب‌ترین مقدار مصرف ال آرژنین در طول روز در دوز ۳۰۰ میلی گرم الی ۹۰۰ میلی گرم است و بیش از ان عوارض مصرف را ممکن است به همراه داشته باشد.

 78. علی رشید می گوید

  سلام خسته نباشید.من الان ۱۵سالمه و قدم ۱۵۷هس ، تا بیست سالگیم بدون مصرف ارژنین میتونم به قد۱۷۰برسم؟؟؟لطفا جواب دقیق بدهید

 79. احمد می گوید

  سلام ببخششید ارزنین باعث رشد معکوس بشه؟یعنی کوتاه تر شم اگه میشه در جه صورت این اتفاق رخ میده

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز ما مفهومی به اسم رشد معکوس نداریم و سوال شما به نظر ایراد دارد. کوتاه شدن قد فقط در سنین کهنسالی برای بعضی از افراد به دلیل تحلیل استخوان ها ایجاد می شود. اما یک توضیح کوتاه در باره رشد استخوانی ال آرژنین لازم هست که داده شود شاید پاسخ سوالی که به دنبال آن هستید داده شود : ال آرژنین در صورتی که صفحات رشد شما بسته نشده باشد به رشد طولی استخوان ها کمک می کند و باعث افزایش قد می شود در غیر اینصورت مصرف آن باعث رشد عرضی استخوان ها می شود. یعنی اگر ال آرژنین را در دوره ای مصرف کنید که صفحه رشد شما بسته شده باشد و شما شانسی برای افزایش قد نداشته باشید قرص ال آرژنین استخوان های شما را از جهت عرضی تقویت می کند و اصطلاحا استخوان بندی شما درشت می شود.

 80. N.m می گوید

  سلام من یه سوال داشتم دکتر به من گفت صفحات رشدت هنوز بازه ولی کم مونده بسته شه و گفت فوقش یک تا دو سانت افزایش قد خواهم داشت ولی من بعضی جاها خوندم نوشته بود اگه صفحات رشد باز باشه حتی کم، بازم میشه ۶ تا ۷ سانت قد رشد کنه الان سوال من اینه گفته دکتر درسته یا نه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   بله اندازه رشد قد شما به میزان باز بدون صفحات رشد هم بستگی دارد.

 81. Nasim می گوید

  سلام من ۱۵سالمه (دخترم)و قدم۱۵۹ میخاسم بدونم باید این قرصو با چ دوزی مصرف کنم ۱۰۰۰خوبه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   شما ابتدا باید از بسته نبودن صفحات رشد خود با انجام آزمایشات لازم مطمئن شوید. اگر هنوز شانس رشد دارید از دوز های کمتر استفاده کنید در صورت نتیجه نگرفتن می توانید با نظر پزشکتان دوز مصرف قرص را بالا ببرید.

 82. Nasim می گوید

  چنمااه پیش ازمایش دادم و باز بودن.الان من دوز ۱۰۰۰دارم و یکروز درمیان ازش استفاده میکنم.بهتره هروز استفاده کنم یا یک درمیان؟

  1. امیر می گوید

   هر روز

 83. محمد می گوید

  سلام من پسر هسستم متولدخرداد۱۳۸۳ و قد ام هم۱۶۵هست و از مچ دست چپ هم عکس انداختم گفتن بعضی از اپی فیز ها فیوژن شده و سن استخوانی در حود۱۷سالگی هست و بعضی دیگر در حال فیوژن شدن خواستم بدونم اپی فیز فیوژن شده یعنی چه و من تا چند سال دیگر رشد خواهم.کرد

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   رشد طولی استخوان از طریق صفحات غضروفی است که مابین سر استخوان (اپی فیز) و تنه استخوان است. این صفحات غضروفی را سر استخوان (صفحات اپی فیزی) می‌نامند. فعالیت صفحات رشد تا پایان زمان بلوغ ادامه میابد. بعد از پایان بلوغ این صفحات (صفحات غضروفی یا اپی فیزی) تبدیل به استخوان می‌شوند و فعالیتشان پایان میابد. بسته شدن صفحات رشد را فیوژن می گویند. بنابراین با توجه به اینکه همه صفحات غضروفی شما فیوژن نشده و سن استخوانی شما را ۱۷ سال تعیین کرده اند بنابراین شما تا این سن هنوز شانس رشد دارید.

 84. علی می گوید

  سلام یه دکتر خوب برای قد معرفی میکنید؟

 85. علی ستوده می گوید

  سلام خوب هستید
  من۱۴سالمه و قدم ۱۷۱ من یک دوره قرص ال ارژین مصرف کردم ولی برا ۲سال پیشه یا۱سال
  ایا میتونم دوباره مصرف کنم؟؟؟

 86. صالح می گوید

  باسلام
  ببخشید من از ۳ هفته دارم استفاده میکنم کپسول ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی گرم و روزی ۲ الی ۳ عدد مصرف میکنم
  و الان ۱ بسته ۳۰ تایی رو تموم کردم?
  زیاد مصرف میکنم یا ن؟؟
  چون در قوطی نوشته روزی ۲ الی ۳

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   طبق دستور پزشک و توضیحات درج شده بر روی خود محصول استفاده شود

 87. زهرا می گوید

  سلام من ۱۴ سالمه و قدم ۱۵۹ سانته تمام اقوامم قد شون بلنده و من بی نشون از همه کوتاه ترم آیا لازمه این قرص هارو مصرف کنم ؟؟؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   بله اگر صفحات رشد شما بسته نشده باشد مکمل ها می توانند به افزایش قد شما کمک کنند البته تغذیه و وزرش هم بسیار مهم است پیشنهاد می کنیم حتما مقاله برای افزایش قد چه کنیم کامل مطالعه کنید و از آن مهمتر حتما تا سن شما بیشتر نشده و شانس افزایش قد دارید به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

 88. مهتاب می گوید

  ارژنین تو رشد سینه ها تاثیری داره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   مکمل ال آرژنین با افزایش ترشح هورمون رشد از غده هیپوفیز قدامی می‌تواند روی نسج نرم سر استخوان‌ها یا همان بافت غضروفی تاثیر گذاشته و باعث رشد آنها شود و به مرور با جذب کلسیم و ویتامین D این بافت نرم و غضروفی تبدیل به استخوان شود و قد افراد به مرور استفاده از این مکمل افزایش یابد.
   ال ارژنین تاثیری بر روی افزایش سینه ها ندارد پیشنهاد می کنم از محصولات روغن خراطین استفاده کنید.

 89. هستی می گوید

  سلام دختر من ۱۳سالشه و از ۱۲سالگی پریود شده
  الان حدودا قدش۱۵۶نظرتون قد میکشه؟
  سن استخوانیش ۱۴سال و۶ماه بود
  ممنون میشم جواب بدین

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز….در این مورد باید به متخصص غدد مراجعه نمایید تا اگر لازم بود داروی مورد نظر را تجویز نمایند..پزشک قاعدتا سن استخوان، وراثت و سایر فاکتورها را هم در نظر میگیرند….ال آرژینین مکملیست که دیده شده در محیط invitro (خارج از بدن انسان) باعث افزایش سطح هورمون رشد میشود…. با تشکر

 90. هستی می گوید

  و انجام دادن ورزش های کششی به رشد قدش کمک میکنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…در این مورد با اورتوپد مشورت نمایید….با تشکر.

 91. هستی می گوید

  سلام دخترم ۱۳سالشه ‌و یک ساله پریود شده
  قد خودم ۱۵۰و قد پدرش۱۷۷هست
  میشه بگین چقدر دیگه میتونه رشد کنه
  سن استخوانیش ۱۴سال و ۶ماه بود
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز…به سوال شما پاسخ داده شد… با تشکر.

 92. امیرحسین رحیم زاده می گوید

  سلام
  درود بر شما
  قد من ۱۷۰ سن ۱۸ سال دارم
  سن استخوانی من ۱۸ سال تمام است
  آیا راهی است با مکمل آرژنین تا ۲۰ سالگی افزایش قد پیدا کرد

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی….دیده شده است این ترکیب در محیط invitro ( خارج از بدن موجود زنده) سطح هورمون رشد را افزایش میدهد، میتوانید به عنوان مکمل از آن استفاده نمایید. همچنین پیشنهاد میشود تا به با متخصص غدد مشورت نمایید و در صورت لزوم تست های تشخیصی در مورد موثر بودن داروهای درمانی را انجام دهید…یاداور میشود وراثت در رشد قد بسیار موثر میباشد…با تشکر.

 93. علی بیرانوند می گوید

  سلام من ۱۳ سالمه و پزشکم برام این دارو رو نوشته میخواستم بدونم چه موقعی از روز بخورم تاثیرش بیشتره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…چندان تفاوتی ندارد.

 94. رامین رنجبر می گوید

  عالی خیلی خوب بود

 95. زهرا جعفری می گوید

  سلام
  دختر من تقریبا ۱۳ سال و ۱۰ ماه داره با قد ۱۵۵ و وزن ۴۱/۵ تا دو سه سالگی رشد عالی و هوبی داشت و بعد متاسفانه به خاطر بد غذا بودن رشدش کم و لاغر شد چون به بلوغ رسیده دکتر متخصص غدد اآل آرژنین و است او تجویز کرده و یکهفته هست شروع به مصرف کرده چند درصد احتمال داره حداقل ۱۰ سانت دیگه رشد قدی داشته باشد

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی… ال آرژینین در بعضی از مطالعات دیده شده که باعث افزایش هورمون رشد میشود ولی نتیجه ای که خواهد داشت به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمیتوان پیش بینی کرد… وراثت در رشد قد فرد بسیار نقش دارد.

 96. بهنام می گوید

  سلام من ۳۳ سلام هست و در سن ۱۴ سالگی به پزشک جهت مشاوره برای افزایش قد کردم، قدم حدودا تو سن ۱۵ سالگی۱۶۰ بود .
  یک آزمایش خون برای مقدار هورمون رشت دارم و عکس رادیولوژی از مفاصل و صفحات رشد من گرفت .
  در اون موقع من ورزش میکردم و بیش از اندازه ورزیده بودم به طوری که ۳ شیفت مربی گری کودکان ، جوانان، و بزرگ سالان کیک بکس داشتم و هیکلم از بدن ساز ها هم خیلی بهتر بود.
  جواب رادیولوژی را دید گفت صفحات بسته شده احتمالا هورمون رشتی هم کم هست ، دیگه رشت نمیکنی شاید ۱۰ سانت. گفتم من که سنی ندارم شنیدم تا ۲۰ سالگی جا داره ، گفت یکی تا ۲۵ سالگی هم جا دار برای شما بسته شده اگه یک سال بود میومدی حتما میشد .
  جواب آزمایش خون را بعد از رادیولوژی گرفتم بردم پیشه دکتر .
  همش به آزمایش نگاه میکرد بعد به من میگفت این چیه؟
  بعد داد زد گفت همین کار رو کردی که قدت کوتاه موند و صفحات رشد بسته شد گفتم چه کاری گفت داروی بدن سازی میخوری اینا همش هورمون هست ویا اختلال در هورمون ایجاد میکنه گفتم نه من هیچ دارویی مصرف نکردم و نمی کنم گفت معلومه از هیکلت. دروغ نگو نو آزمایشات نشون داده . گفت آدم قد کوتاه ۲۰ الی ۳۰ درصد هورمون رشد داره، آدم متوسط ۳۰ الی ۴۰ و قد بلند ۴۰ به بالا کسیایی که ۲ متر به بالا قد داده هورمون رشدش بین ۴۵الی ۵۰ هست آزمایش تو ۹۸ درصد هورمون رشد داره!!! بدن خودتو داغون کردی چی میخوری اینقدر زیاده؟
  گفتم به خدا هیچی . گفت اگه راست گفته باشی قد تو ۳ متر به بالا باید بود . هورمون رشد تو اینقدر زیاد بوده که نزاشته رشد کنی.
  گفتم خوب عیب نداره کم کنید برسونید به ۵۰ درصد .
  تعجب کرد گفت . پسر ما کسایی که کم هستن رو میتونیم زیاد کنیم که بلند بشن چطور تو رو کم کنیم .
  خدا حافظی کردم رفتم ولی بعد ها متوجه شدم که میتونست ی کاری برام بکنه ولی چون فکر میکرد دارم دروغ میگم اشتباه راهنمایی کرد گفت قد تو با توجه به عکس رادیولوژی تا ۱۷۵ الی ۱۸۰ می رسه من گفتم ۲ به بالا میخوام گفت ۱۸۰ الی ۱۷۰ قد مناسب و عادی هست و خانواده به حرف دکتور گوش کردن . الان قدم ۱۶۵ هست و سنم ۳۳حدودا و چهره و هیکلی بسیار زیبا دارم دستم به دهنم میرسه ولی فقط افسوس قدم رو می خورم تو هر جا هستم همه به من خیره مشن ولی من کم رو‌ و بی اعتماد به نفس وارد رابطه نمیشم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی… قد والدین خود را هم در نظر بگبربد و بدانید معمولا قد فرد بلندر تر از پدر و مادر نمیشود. و اگر این افسوس خیلی برای شما اذیت کننده، مخل زندگی و فعالیت ها و پیشرفت شما در هر زمینه ایست میتوانید با مشاور در این زمینه مشورت نمایید. (در پرانتز عرض میکنم، همانطور که اشاره کردید در زندگی خود داشته ها و دستاوردهایی دارید که خیلی افسوس آن را میخورند، توجه داشته باشید این حسرت برای یک موضوع کم اهمیت، مانع پیشرفت های بعدی نشود.)

 97. امیر علی می گوید

  سلام من تازه ۱۴ سالم شده قدم ۱۶۱ هست تا بزرگسالی به چه قدی میرسم؟حدودا

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر محترم…قابل پیش بینی نیست و وراثت در این زمینه خیلی تاثیر گزار است….اگر در این مورد نگرانی دارند میتوانند به متخصص غدد مراجعه نمایند.

 98. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید من ۱۹ سالم قدم ۱۶۶ ایا امکان افزایش قد تا ۲۱ سالگی رو دارم
  میتونم به ۱۷۰ برسم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز … با متخصص غدد مشورت نمایید. این بستگی به شرایط بدن شما از نظر وضعیت غدد درون ریز و قد والدین شما دارد.

 99. علی می گوید

  ببخشید آیا خود ارضایی باعث بسته شدن صفحه رشد میشه؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز… با متخصص غدد مشورت نمایید.
   برای اطلاعات بیشتر در مورد عوارض خودارضایی این مقاله را مطالعه کنید:
   عوارض خود ارضایی در مردان و زنان چیست؟

  2. علی می گوید

   سلام من یه عکس از دست چپم و قتی ۱۳.۵ بود ورفتم آن‌موقع صحفه رشدم ۱۱.۶ بود یعنی تا کی رشد می کنم

   1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

    سلام کاربر عزیز نمیتوان دقیق پیش بینی کرد.

 100. متین می گوید

  سلام. من ۱۸ سال سن دارم، قدم ۱۶۷ و پسر هستم قد مادرم ۱۶۷ و پدرم ۱۷۵ هستش. برادر بزرگم که ۳۳ سال سن داره قدش ۱۸۲ هست و صفحه رشدم بسته شده و از مچ دست چپ هم عکس گرفتم و این موضوع مشخص شد. دکتر غدد به من ال آرژنین و زینک پلاس داد. زینک رو صبح ها و ال آرژنین رو عصر ها! ولی شما گفتین تو این مقاله که بهترین زمان مصرف ال آرژنین شب ها و بخصوص قبل خواب است و تاثیر گذاریش بیشتره. حالا نمیدونم چه کنم! این سوال اول.
  و سوال دوم اینکه واقعا راهی هست که بتونم استخونای انگشت های دست و پا و طول گردنم رو هم افزایش بدم علاوه بر قدم؟ و اینکه قد اعضای خانواده‌ام رو گفتم و با این حساب شانس افزایش قد تا ۱۷۵ رو دارم؟ چه راهی هست واقعا برای اینکه افزایش طول استخوان رو در تمام قسمت های بدنم و انگشتام بصورت طولی داشته باشم؟ ممنون میشم پاسخ بدین.

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی..در مورد ال آرژینین زمان مصرف آن تفاوت چندانی ایجاد نمی کند . شاید مقالاتی در مورد تاثیر زمان روی اثربخشی آن وجود داشته باشد، با این حساب میتوانید ال آرزینین را شب و زینک پلاس را صبح و یا ظهر مصرف نمایید.
   در مورد اشاره ای که به رشد برخی نواحی کردید این امکان وجود ندارد که دارو فقط بر روی استخوان خاصی از بدن فوکوس کند. اما در مورد امکان ادامه ی رشد طولی استخوان ها مسلما پزشک متخصص غدد بهتر میتوانند راهنمایی کنند.(البته کمی روی برخی موارد حساسیت به خرج میدهید که به طور قطع در آینده از بین میرود)

 101. آروین می گوید

  سلام من ۱۳ سالمه حدود ۱۴۸ سانت قدم هست و ۴ ماه قرص ال ارژنین استفاده میکنم
  بنظرتون چقدر دیگه قرص مصرف کنم ؟؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز…در مورد نتیجهی حاصل از مکمل ها نمیتوان نمیتوان عدد و رقم بیان کرد و مطالعات تا این حد دقیق انجام نشده و قابل انجام نیست.

 102. مرتضی می گوید

  سلام وقت بخیر
  قد من در سن ۱۶.۵سالگی۱۷۲و وزنم ۵۳ میشه بفرمایید این مقدار عادیه یا نه و اگه من قرص یونی زینک و آرژنین مصرف کنم روی قد من تاثیر داره یا نه و ایا این دو قرصی که گفتم روی وزن هم تاثیر دارن؟ باتشکر از لطف و پاسخگویی شما

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز…این دو فراورده باعث افزایش وزن نمی شوند. در مورد ال آرژنین دیده شده است باعث افزایش سطح هورمون رشد میشود اما اینکه قطعا باعث رشد قد شود نمیتوان در این مورد نظری داد. برای اطمینان میتوانید به متخصص غدد مراجعه نمایید.

 103. Kiana می گوید

  سلام. وقت بخیر
  من ۱۵ سالم هست و قدم هم ۱۷۰cmـه. ممکنه لطفا اگر دکتر خوبی در تهران سراغ دارید برای افزایش قد، معرفی کنید‌؟
  من می خواستم قدم اگر بشه به ۱۸۰ یا بالاتر برسه چون بسکتبالیست هستم و قد بلندتری لازم دارم تا در گروه های خاصی قبول بشم.. امکانش هست به این قد برسم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز برای افزایش قد پزشک ابتدا تست های مورد نظر را انجام میدهند تا مشخص شود تجویز دارو تاثیری دارد و یا خیر…. در مورد تشخیص درست بیماری ها برخی حساسیت داشته و به دنبال پزشک مجرب میباشند ولی در این مورد که سوال کردید نیازی به جستجو نیست.

 104. کیمیا می گوید

  سلام. وقت بخیر
  امکانش هست در سن ۱۵ سالگی (برای دختر ها) ، ۱۰ سانت افزایش قد داشت‌؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز قابل پیشبینی نیست. برای پیگیری بیشتر به متخصص غدد مراجعه نمایید.

 105. محمد رضا می گوید

  سلام ببخشید بهترین مارک ارژنین واسه رشد چیه؟؟
  هلت اید یا جالینوس یا کارن؟
  ممنون میشم جواب بدین

 106. نیما ارانی می گوید

  سلام من تازه ۳ هفته دارم میخورم من ۱۱ سالمه و قدم ۱۳۳ بود و در عرض ۳ هفته ۴ سانتی متر رشد کردم و شدم ۱۳۷
  راستی من ۱۱ سالمه دوز ۵۰۰ برای من خوبه مگه نه
  روزی چند عدد باید خورد
  لطفا پاسخ بدید
  ممنون

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز ال آرژینین مکملیست که در محیط خارج از بدن موجود زنده باعث افزایش هورمون رشد شده است. اما لزوما هر نوجوانی به مصرف آن نیازی ندارد و ممکن است در صورت عدم مصرف قد شما به طور طبیعی هم رشد مطلوب را داشته باشد. در صورت تصمیم به استفاده باید عدم تداخل آن با داروهایی که در حال حاضر استفاده مینمایید برسی شود.

 107. حسین می گوید

  سلام خسته نباشید ۱۸ سالمه قدم ۱۷۰ وزنم ۷۲kg
  ایا برای رشد ۳الی ۴ سانت مصرف قرص ال ارژنین ۵۰g مناسبه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز در مطالعاتی که بر روی این مکمل امجام یافته دیده شده است که باعث افزایش سطح هورمون رشد میشود ولی این به آن معنا نیست که قطعا باعث افزایش رشد قد میشود پیشنهاد میشود به متخصص غدد هم مراجعه نمایید و ال آرژینین را به عنوان مکمل استفاده نمایید.

 108. محمد می گوید

  سلام من ۱۸سالمه و قدم ۱۸۱هست قرص آل آرژنین رو یه ماهه مصرف میکنم امکانش هست قدم بلندتر بشه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی متاسفانه نمیتوان پیش بینی کرد. قد شما بلند میباشد ولی در صورت حساس بودن روی این موضوع میتوانید به متخصص غدد مراجعه نمایید تا با انجام آزمایش مشخص شود آیا به دارو جواب میدهید و یا خیر.

 109. گمنام می گوید

  سلام من ۱۴ سالمه دو ماه هست میخورم یک سانت افزایش داشتم بهم گفتن بعد از سه ماه یک ماه قطع کنم دوباره بخورم اگه میخوام بلند تر بشه. اگه قطع نکنم مشکل پیش میاد. و اینکه میتونم ۵ سانت افزایش داشته باشم؟ چیکار کنم که بیشتر بلند بشع؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر دیابت، مشکل کلیوی یا مشکلاتی در تعادل الکترولیتها در بدن دارید آن را با احتیاط و زیر نظر پزشک مصرف نمایید. اگر قد شما با قد والدینتان خیلی تفاوت دارد به متخصص غدد مراجعه داشته باشید. در پایان اینکه چه میزان احتمال رشد قد وجود دارد قابل پیشبینی نیست.

 110. گمنام می گوید

  قد مادرم ۱۵۸ قد پدرم ۱۷۵ چقدر امکان فزایش داره؟

 111. افسون می گوید

  سلا ببخشید پسرم ۲۲ ماهشه با قد ۸۴.۵ میخواد برای قدش به دکتر مراجعه کنم؟ و اینکه درصورت مراجعه و تجویز دارو مشکلی نداره برای مصرف؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   متخصص اطفال در این زمینه تخصص کافی دارند…. اگر طول قد و اندازه ی دور سر کودک، کمتر از میانگین میباشد اما یک خط سیری مشابه نمودار اصلی دارد با همان شیبها، جای نگرانی نیست.

 112. حسین می گوید

  ســـلام خانم دکتر من ۲۷سالمه قدم۱۷۰بنظرتون قدم خوبه یا باید از این قرص استفاده کنم همچنین غلظت خون و کبدم ب سمت چربی…لطفا جواب بدین ورزش بدن سازی انجام میدم..

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   قاعدتا باید قد خود را با والدینتان مقایسه کنید. مصرف ال آرژینین در برخی موارد مانند نارسایی کبد و کلیه دیابت و عدم تعادل الکترولیت در بدن ممنوع میباشد اما کبد چرب به تنهایی ممنوعیتی ایجاد نمی کند.

   1. حسین می گوید

    مادرم قدش متوسط ولی پدرم قدش ۱۸۵تاس…کبدم فقط ب سمت چربی رفته همین ….بنظرتون استفاده ازش جواب میده..توخانواده فقط من۱۷۰هستم بقیه بالل۱۷۵هستن

 113. حسین می گوید

  سلام ۲۷سال هستم قد۱۷۰وزن۶۵بنظرتون این قرص جواب میده…کبدم بسمت چربی وغلظت خون دارم لطفا راهنمایی کنید

 114. امیر می گوید

  سلام خانوم من ۱۶سالمه قدم ۱۶۷آیا با قرص آرژنین قدم افزایش میکنه یانه قرصم گرفتم ولی ظریقه مصرفش رو نمیدونم پاسخ بدید ممنون

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   ذر ازمایشات دیده شده است ال آرژنین باعث افزایش هورمون رشد میشود در محیط invitro. اما این قطعا به معنای افزایش طول قد نیست. با توجه به اینکه سن کمی دارید و هنوز امکان رشد قد وجود دارد به متخصص غدد مراجعه نمایید تا در صورت صلاحدید داروی مورد نظر برای شما تجویز شود.
   ال آرزنین را روزی یک عدد مصرف نمایید. در صورتی که سابقه مشکل کلیوی یا کبدی یا دیابت و یا عدم تعادل آب و الکترولیت داشته اید مصرف آن برای شما ممنوعیت دارد.

 115. فاطمه عباسی می گوید

  سلام خسته نبایددکتربهترین زمان برای مصرف قرص آرژنین چه ساعتی ازروزاست؟من دخترم ۱۱سال داره قدش ۱۵۵هست عکس ازمچ دستش هم گرفتم.دکترگفته ۶سانت دیکه رشدمیکنه قدش.ممکنه بااین قرص رشدقدش بیشتربشه؟ماه قبل هم بلوغ زده..ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تفاوتی ندارد چه زمانی از روز استفاده شود. همانطور که در کامنتهای قبل توضیح داده شد ال آرژنین قطعا باعث رشد قد نمیشود در مورد صلاحدید پزشک در مورد تجویز داروی اصلی با متخصص غدد مشورت نمایید.

 116. امیررضا می گوید

  سلام
  من ۳ماه دیگر ۱۵سالمو تموم میکنم
  امروز رفتم دکتر قرص آرژانتین داد آیا قدم افزایش مییابد؟؟
  چند سانت؟؟

  1. امیررضا می گوید

   سلام
   من ۳ماه دیگر ۱۵سالمو تموم میکنم
   امروز رفتم دکتر قرص آرژانتین داد آیا قدم افزایش مییابد؟؟
   چند سانت؟؟

   1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

    سلام کاربر عزیز
    در کامنتهای قبل توضیح داده شد که این دارو قطعا در تمام افراد باعث افزایش رشد قد نمی شود . به متخصص غدد مراجعه نموده و نظر ایشون در مورد تجویز داروی هورمونی را جویا شوید.

    1. محمد می گوید

     سلام خسته نباشید . پسری ۱۷ساله هستم و قدم حدود ۱۷۱ هست اما بخاطر فشار کار و استرس تغذیه کمی دارم و وزنم حدود ۶۵ هست و شانه های لاغری دارم . قرص ال ارجنین رو باید روزانه چند عدد مصرف کنم؟ و چه غذاهایی تاثیر بیشتری روی قدم دارن ؟

     1. مجله مثبت سبز می گوید

      سلام دوست عزیز
      آرژنین ۱۰۰۰ میلی گرم روزی ۲ عدد،شربت تقویتی سانستول

     2. محمد می گوید

      در روز چه موقع دو قرص رو مصرف کنم؟ آیا هر دو باهم خورده بشه؟ تاثیرگذاریش چه موقع هایی از روزه

     3. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

      سلام کاربر عزیز.
      سن و سایر داروهای که مصرف می نمایید بفرمایید.

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   نمیتوان گفت آرژنین به تنهایی به طور قطع باعث رشد قد میشود.

 117. امیررضا می گوید

  حد اکثر افزایش قد با ارژنین تو سن ۱۴.۴ چقدره؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   لطفا کامنتهای قبل را مطالعه بفرمایید.

 118. محمد مهدی می گوید

  سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۷۳ هستت والیبال تاثیر داره چون میخوام برم ارتش دوس دارم تا ۱۸۰ ب بالا برم اگه میشه راهنماییم کنید

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   پیشنهاد می کنم از مس دوبیس یا گینر پرو کمپلکس دوبیس استفاده کنید

 119. رادان باران می گوید

  سلام من ۱۶ سالمه ۱۹۸ هم قدمه ولی برام کافی نیست می‌خوام حد اقل ۳۰ سانت دیگه به قدم اضافه کنم الارژنین میتونه برام این کارو بکنه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   مکمل آرژنین میتونه کمک کنه ولی پیشنهاد می کنم قببل از مصرف با پزشک متخصص مشورت کنید

 120. بدون نام می گوید

  سلام میخواستم بدونم برای دختر ۱۴ ساله ای ک پریود هم میشه باز میشه از این مکمل استفاده کرد و تاثیری هم داره یعنی تا چند سانت احتمال افزایش قد داره دختر من قدش ۱۵۸ هست میشه زود تر جواب بدید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این دارو باعث افزایش سطح هورمون رشد میشود. درست است که سیکل ماهانه ی ایشان شروع شده است اما برای انجام تست به متخصص غدد مراجعه نمایید تا تشخیص دهند ایا تجویز دارو هم اکنون برای ایشان موثر هست و یا خیر.

 121. امیرمحمد می گوید

  سلام خسته نباشین
  ببخشید برای مصرف ال ارژنین باید از چ دوزی شروع کردی
  و تا چ مدت استفاده کرد؟
  و بعد از چ مدت از دوز بالاتر استفاده کرد

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   دوز ۵۰۰ برای شروع
   بعد از یک دوره افزایش دوز به ۱۰۰۰

 122. امیرمحمد می گوید

  و نوه مصرفش چجوره
  بعضی هامیگن نیم ساعت قبل خواب
  بعضی ها میگن همراه غذا
  میشه توضیح بدین

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   قبل تمرین ،شب قبل خواب و صبح ها مصرف شود

 123. محمد عابد می گوید

  سلام و وقت شما بخیر
  من پسر هستم و ۱۷ سالمه و قدم ۱۷۴ سانتی متر و وزن ۶۰ کیلوگرم
  چه دوزی را من مصرف کنم تا قدم افزایش پیدا کند
  و تعداد اون رو در روز و همچنین مدت مصرف رو هم اگر بگید ممنون میشم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   قبل از مصرف آرژینین برای انجام تست و تایید تاثیر داروی هورمونی به پزشک غدد مراجعه نمایید.

 124. دیبا می گوید

  سلام
  دختر من ۱۲ سالشه و قدش ۱۴۸ سانته. سن استخوانیش هم ۱۲ سال زده
  یک سال هست پریود شده
  دکتر بهش ال ارژنین ۵۰۰ داده همراه با کلسیوم و زینک
  روی بروشور ال ارزنین نوشته زیر ۱۸ سال مصرف نشود
  یکم نگران شدم
  اطفا راهنماییم کنید ممنونم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   نظر متخصص غدد بر آنچه در بروشور ذکر شده مقدم میباشد. مطالب موجود در بروشور جهت آگاهی رسانی و احتیاط می باشند و شرکت سازنده موظف به درج عوارض دارو هر چند عوارض بسیار نادر می باشد.

 125. علی می گوید

  سلام . من قرص ال آرژنین ۵۰۰ میلی گرم برای افزایش قد گرفتم . ۱۶ سالمه . روزانه چند عدد باید بخورم ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   این مکمل لزوما باعث افزایش قد نمی شود. پیشنهاد می شود به متخصص غدد مراجعه نمایید.

 126. Qasemi می گوید

  سلام وقت بخیر من پسرم و ۱۹سالمه قدم ۱۶۴به نظرتون چه دوزی از قرص ال آرجنین باید استفاده کنم تا نتیجه دلخواه رو بگیرم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   ال آرژنین دوز ۱۰۰۰ روزی ۲ وعده مصرف شود

 127. amir می گوید

  من میخوام بلندتر بشم ایا ال ارژنین هلث اید ۱۰۰۰ به عضله سازی کمک میکنه یا قد ؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   ال ارژنین اگر در زمان رشد همراه با حرکات ورزشی کششی انجام شود سبب افزایش قد می شود.

 128. شایان می گوید

  سلام من ۱۷ سالمه قدم ۱۷۴ هست به نظرتون میتوانم با آل آرژنین به ۱۷۷ اینا برسم ممنون میشوم که ید

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   در کنار ورزش های کششی و رژیم غذایی حاوی کلسیم و تحت نظر پزشک امکان دارد.

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر منع مصرفی در مورد ال آرژینین ندارید میتوانید آن را به عنوان مکمل مصرف نمایید. اما اگر در مورد قد خود حساس هستید بهتر است برای برسی احتمال تاثیر داروی اصلی به پزشک غدد مراجعه نمایید.

 129. نرگس می گوید

  سلام من دخترم ۱۶سالمه قدم۱۵۳امکان داره بیشتر بشم
  کلاس نهم هستم
  از وسط کلاس ششم قاعدت شدم
  مادر۱۵۵
  پدر۱۶۱

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   برسی امکان ادامه ی رشد طولی استخوانها از طریق انجام تست های تشخیصی فراهم میشود. بدین منظور به متخصص غدد مراجعه نمایید. و صرف اینکه قاعدگی صورت گرفنه است دلیل بر توقف رشد قد نمی باشد.

 130. رضا می گوید

  سلام دکتر ببخشید من ۱۶سالمه چقد تاثیر میزاره روم
  قرص نچرال ولت خوبه به نظرتون

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در سنی هستید که احتمال تاثیر داروهای هورمونی وجود دارد اما بعد از سنی مشخص که برای هر فرد متفاوت است دیگر احتمال رشد طولی استخوان پایین می اید پس بهتر است ابتدا به متخصص غدد مراجعه نمایید. در کنار داروهای اصلی ممکن است مکمل هم تاثیر داشته باشد.

 131. Nahal می گوید

  سلام وقت بخیر من سابقه مشکلات روحی داشتم و قرص مصرف می کردم ، الان اون دارو هارو نمیخورم و فقط قرص آزوترومایسین مصرف میکنم به نظر شما میتونم از این قرص بخورم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بهتر بود سن خود و دلیل استفاده را بیان می نمودید. اگر به منظور افزایش رشد قد تصمیم به استفاده ی آن دارید پیشنهاد میشوذ ابتدا به متخصص غدد مراجعه نمایید چون داروهای دیگری در این رابطه اندیکاسیون مصرف دارند.
   آزیترومایسین را برای چه مدت و به چه منظور استفاده مینماید. (همانطور که می دانید این دارو یک آنتی بیوتیک می باشد) اما به طور کلی آزیترومایسین با ال آرژنین تداخلی ندارد.

 132. میرا می گوید

  ۱۸ سالمه دخترم.صفحه رشدم بسته شده، مادرو پدرم قد بلند هستند، با مصرف این قرص به همراه ورزش ممکنه قدم بلند تر شه کمی؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر بیماری های کبدی دیابت ندارید می توانید مصرف آن را برای مدتی امتحان نمایید. ( این دمکمل باعث افزایش سطح هورمون رشد میشود اما لزوما باعث رشد قد نمی شود.)

 133. هیچکس می گوید

  سلام وقتتون بخیر لطفا کمک کنید من دختر هستم ۱۵ساله و قدم ۱۶۸هست،بنظر شما برای مصرف شربت آل ارژانین بهتره یا قرصش و اینکه اگر با کیدی کر مصرف شه تداخل ایجاد نمیکنه؟؟؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   قرص آرژنین بهتره ،تداخلی با کیدی کر ندارد

 134. Ali می گوید

  سلام من ۱۸ سالمه ۱۸۹ قدمه با مصرف ال آرژنین بازم اضافه میکنیم تا ۱۹۴ یا ۱۹۵ میرسیم؟ تا ۲۲ سالگی

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   تا پایان سن رشد امکان افزایش قد وجود دارد

 135. احسان می گوید

  با سلام من ۱۸سالمه و نزدیک ب ۱۰سال دارم ورزش کشتی و وزنه برداری میکنم ۱۷۳قدم هست آیا ارژنین پودری کمکی ب من می‌کنه قدم بلند ترشه آیا مصرف ارژنین قبل از خواب درسته لطفا جواب دهید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   آرژنین باعث افزایش هورمون رشد می شود اما لزوما باعث رشد قد نمی شود. پیشنهاد می شود به متخصص غدد مراجعه نمایید.

 136. محمد می گوید

  سلام من ۱۵سالمه قدم هست دیقا۱۸۲cmچجوری این قرص رو مصرف کنم میشه راهنمایی کنید وزنم هم تقریبا ۸۴kgهستش

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر قد کوتاهتری نسبت به والدین خود دارید به متخصص غدد مراجعه نمایید. ال آرژینین به صورت قطعی موجب رشد قد نمی شود.

 137. ابوالفضل می گوید

  سلام من ۱۳ سالمه و پسر هستم قدم ۱۶۲ سانتی متر هست و وزنم ۴۸ کیلو گرم من دکتر قدد هم مراجعه کردم به نظر شما من تا چند سانت قد میکشم
  از قرص ال ارژنین استفاده میکنم ۵۰۰میلی گرم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   قابل پیش بینی نیست اما ژنتیک نقش بسیار تعیین کننده ای دارد.

 138. ریحانه می گوید

  سلام خسته نباشین دختر من ۲ سالشه جثه ی تپلی داره ولش قدش کوتاهه وزنش ۱۱ قدش ۷۷ آزمایش خون گرفتیم خداروشکر کمبود ویتامین یا مشکل کمخونی و ترویید هم نداشت و آهن و مولتی ویتامین و زینک هم بهش میدم
  یکی این محلول بهم معرفی کرده که برای بچش همسن دخترمه استفاده کرده و با یه دوره ۴ سانت افزایش قد داشته
  من میتونم این محلول رو برای دختر ۲ سالم استفاده کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر به هیچ عنوان استفاده ننمایید مگر با تجویز پزشک…. قد کودک را با قد خودش در ماههای قبل مقایسه نمایید که سیر سعودی داشته باشد و در نظر داشته باشد که در برخی بازه های زمانی سرعت رشد قد کم و در برخی بازه های زمانی این سرعت زیاد هست( در نمودار رشد قد که در کارت کودک ترسیم شده این موضوع قابل مشاهده هست. قسمتهایی که شیب نمودار زیاد هست سرعت رشد قد باید بیشتر باشد)
   در برخی کودکان که دچار کمبود کلسیم هستند( در ازمایشی که انجام میدهند مشخص شود سطح آن پایین هست) مصرف مکمل کلسیم باعث افزایش رشد قد می شود.

 139. روحنده می گوید

  باید از ال آرژنین با دستور پزشک برای قد اطفال استفاده کنیم؟ مدت زمان را دکتر باید تعیین کنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   قطعا همینطور هست.

   1. A می گوید

    دکتر من ۱ ما هست ک ال ارژنیین مصرف میکنم روزی ۳عدد یورو هزار تو این یک ماه یک سانت هم رشت نکردم بلکه فکر میکنم کوتاه تر هم شدم میشه هنوز هم امیدی داشت ؟
    ۱۶ سالمه قد ۱۷۵

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر گرامی
     این دارو باعث افزایش هورمون رشد می شود اما تاثیر آن در رشد قد اثبات نشده است.
     اگر بیماریهایی چون اختلال الکترولیت دیابت و یا مشکلات کلیوی دارید در استفاده از آن احتیاط نمایید.

 140. Morteza می گوید

  سلام وقت بخیر ببخشید من ۱۸ سالمه قدم ۱۷۵
  قد پدرم ۱۷۰ و قد مادرم ۱۶۰ میخواستم بدونم من در این سن قد خوبی دارم و میتونم از این قرص استفاده کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   ال آرژنین تاثیر قطعی در افزایش قد ندارد.

 141. رضا می گوید

  سلام دکتر من ۱ماهی میشه وارد ۱۴شدم قدم ۱۵۹هست و از قدم راضی نیستم آیا چه قرصی مصرف کنم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   می توانید همراه با تمرینات ورزشی و مشورت با پزشک از قرص ال ارژنین استفاده کنید.

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با توجه به اینکه در سنی هستید که احتمال تاثیر دارو و رشد قد وجود دارد پیشنهاد میشود به متخصص غدد مراجعه نمایید…. ال ارژنین تاثیر قطعی در رشد قد ندارد.

 142. قدسی می گوید

  اگر صفحات رشد بسته شود افزایش قد امکان پذیر نیست

 143. ا می گوید

  کسایی که استفاده کردن واقعا قدشون بلند شده چون منم استفاده میکنم . قدم ۱۵۳وزنم ۴۸هست ۱۵سن دارم میترسم لاغر شم .
  اگه تاثیری نداره به راه های دیگه سر بزنم . و تغذیه ام هم با برنامه ریزی هست
  جواب میخوام؟؟؟!

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام خدمت شما دوست عزیز
   مصرف ال ارژنین در بین سنین ۱۷ تا ۲۳ سال و تمرینات منظم ورزشی باعث افزایش قد میشه ، فقط کسانیکه در سن رشد هستند.
   اگر عزیزانی که در سنین رشد نیستند باعث رشد عضلات و خونرسانی بهتر میشه

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاررب عزیز
   اگر نسبت به والدین خود قد کوتاه تری دارید این سن زمان مناسبیست که به متخصص غدد مراجعه نمایید زیرا داروهای تجویزی در این مورد در سنین کم موثر هستند.
   در کنار آنها هم میتوانید از ال آرژنین استفاده نمایید.

 144. ? می گوید

  سلام
  من ۱۸ سالمه و قدم ۱۹۰ و علاقه به والیبال دارم ولی برای والیبال یکم کوتاهم. در صورتی که صفحه رشد بسته نشده باشه ال آرژنین نهایتا چقدر میتونه موثر باشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تاثیر آن قطعی نیست. اگر قد کوتاهی نسبت به والدین خود دارید تا صفحات رشد بسته نشده به متخصص غدد مراجعه نمایید.

  2. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام کاربر گرامی
   خیر با توجه به سن تون قدتون هم بسیار بلند و مناسب هستش
   اما ال ارژنین بله تاثیر میزاره روی افزایش قد

 145. زهرا می گوید

  سلام
  من دخترم و قدم ۱۳۴ است و سنم ۱۱ در مرحله بلوغ هستم عکس گرفتم و بلوغ زودرس استخوانی دارم چیکار کنم ?

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   قطعا پزشکتان که انجام تست سنجشی را تجویز نموده اند راهنمایی لازم در مورد لزوم و یا عدم نیاز به دارو نموده اند.

  2. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام خدمت کاربر عزیز
   لطفا حتما با یک پزشک و متخصص غدد مشورت کنید تا مطمئین شوید.

 146. زهرا می گوید

  سلام
  من دخترم و قدم ۱۳۴ است و سنم ۱۱ در مرحله بلوغ هستم عکس گرفتم و بلوغ زودرس استخوانی دارم چیکار کنم ?

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   برای مطمئین شدن حتما به پزشک متخصص غدد مراجعه کنید تا ایشون مکمل براتون تجویز کنند.

 147. آرمین می گوید

  سلام من ۱۵ سال و ۹ ماهمه
  قدم ۱۶۷سانتیمتر
  آیا قدم کوچیکه ؟
  آیا قرص ال آرژنین مصرف کنم
  باید چند عدد در روز مصرف کنم و چگونه

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   با سلام خدمت شما
   البته قد تون کوتاه نیست از نظر شاخص کلی ، اما بله برای افزایش قد ال ارژنین قبل از خواب موثر هستش

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر قدتان نسبت به والدینتان کوتاه تر باشد نیاز به مراجعه به متخصص غدد می باشد.

 148. آرتین می گوید

  سلام خسته نباشید بنده ۱۷ سالمه ۱۷۹ قدمه صفحه هات استخوانیمم باز هستش سوالم این بود روزانه چند دوز مصرف کنم به نظرتون بهتر هستش؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   اسم مکمل یا دارو رو نفرمودین. اما برای افزایش قد زیر نظر یک متخصص غدد ال ارژنین هم میتونین مصرف کنین موثر هستش

 149. نگار می گوید

  سلام خسته نباشید، ببخشید ایا این قرص رو میشه در ۱۴ سالگی استفاده کرد ؟ مشکلی نداره ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر بیماری زمینه ای خاصی ندارند مصرف آن مشکلی ایجاد نمی کند.

 150. یه دوست می گوید

  سلام من ۱۲ سالمه و دختر هستم و قدم ۱۵۱ هست و تقریبا یکسال هست ال آرژنین هم مصرف میکنم و هم ورزش مخصوص قد میکنم اما آنچنان تاثیری نداشته

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   افزایش قد در خانم ها با توجه به ژنتیک میباشد و بسیار کند و اهسته میباشد.
   جهت کاهش حساسیت و نگرانی خود از یک متخصص غدد مشورت بگیرید.

 151. شخصی می گوید

  سلام پسر هستم ۱۶ سالمه توی همون ازمایشی که گرفته میشه معلوم شد رشد قدیم ۱۸ سال هستش قد خودم ۱۷۴ هست ژنتیک خانواده مون هم از ۱۶۳ تا ۱۹۵ داریم که نمیشه بر اساس ژنتیک خانوادگیم فهمید الان کلا بدنم قابل رشد استخوانی هست ؟ هورمون سوماتروپین میتونه اثری داشته باشه در کنار ال ارژنین ؟
  با ایمیل جواب بدین ممنونم

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   اصلا به هیچ عنوان دارو رو به شما تجویز و پیشنهاد نمیکنیم.
   زیر نظر یک متخصص غدد و به صلاحدید ایشون به مصرف مکمل بپردازید.

 152. یه دوست می گوید

  سلام من ۱۷ سال میخاستم قرص افزایش قد بگیرم الان خریدم الرژنین ۱۰۰۰ گرفتم با زینک با ویتامین D C B و کلسیم میخاستم بدونم اینارو تو چه زمانی و چه موقع مصرف کنم لطفا راهنمایی کنید

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   ال ارژنین بعد از تمرین و یا قبل از خواب روزانه یک عدد
   ویتامین دی شبها قبل از خواب
   ویتامین ب و سی و کلسیم صبحها و یا بعد از غذا مصرف شود.

 153. سارا می گوید

  سلام. ببخشید دخترم ۱۴ سال و پنج ماه داره صفحه رشدش بسته شده و الان قدش۱۶۲ هست امکان داره با ال آرژنین و مکمل و ورزش کششی قدش افزایش پیداکنه؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   تا بیست سالگی امکان افزایش قد وجود دارد.
   با متخصص غدد هم مشورت کنید
   بله ارژنین تا حدودی موثره و ممکن است برای یک شخص اثر کند و برای شخص دیگر اثر انچنان چشمگیری نداشته باشد.

 154. امیر می گوید

  سلام
  من ۱۶ سالمه قدم ۱۷۱ وزنم بین ۵۰ تا ۵۵ و اینا پسرم روزی ۴ تا ال آرژین بخورم ؟؟یا زیاده

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   مصرف این مقدار بسیار زیاده !
   روزانه تا دو هزار میلیگرم مجاز هستید اگر مشکل خاص یا بیماری ندارید.
   با یک متخصص غدد یا مربی مجرب و کاربلد مشورت بفرمایید.

 155. ی بنده خدا می گوید

  سلام من ۱۵ سالمه و قدم ۱۸۰ آیا قرص ال آرژنین برام تاثیر داره ؟؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   میزان قد تون در این سن مناسب هستش و نیاز به مصرف ارژنین ندارید.

   1. ی بنده خدا می گوید

    ممنون

   2. ی بنده خدا می گوید

    آقای دکتر اگر من هیچ دارویی استفاده نکنم تا سن ۲۲ سالگی چقدر رشد میکنم ؟؟

 156. سام می گوید

  سلام
  وقت بخیر
  من ۱۵سال و ۶ماه سن دارم و قدم ۱۷۴Cm است. با گرافی از زانوی چپ مشخص شد صفحات رشد بسته شده است. سن استخوانی و سن تقویمی دقیقا مطابقت داشت. پزشک برای یک دوره سه ماهه آرژنین تجویز کرده است .به نظر شما من ۴ تا ۵ سانت دیگر رشد قد خواهم داشت؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی قابل پیشبینی نمی باشد.

 157. آیسن می گوید

  سلام خسته نباشید دختر هستم ۱۶۱قدمه ۵۵هم وزنم پدر مادرم قدشون۱۷٠هست بعد دوساله به بلوغ هم رسیدم ال ارژنین مصرف می کنم ورزش افزایش قد هم انجام میدم ۱۴سالمه چند سانت من دیگه می توانم رشد کنم؟؟؟ ممنون پاسخگو باشی☘️

 158. alimohammady می گوید

  سلام خسته نباشید ۱۶ سالمه و قدم ۱۴۷ دوست دارم قدم ۱۶۰ یا ۱۵۸ بشه قرص ارژنین هم مصرف میکنم باید تا چه زمانی مصرف کنم و چه ساعتی قرص بخورم بهتر اثر می زاره ورزش های کششی هم انجام میدم ممنون میشم جوابم رو بدین خانم دکتر ????

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   بر اساس جنسیت و وضعیت صفحات رشد استخوان های فرد امکان رشد قد براورد می شود.
   ال ارژنین باعث افزایش هورمون رشد شده اما این به معنی رشد قطعی قد فرد نمی باشد. پیشنهاد می شود به متخصص غدد مراجعه نمایید.

 159. ابوالفضل می گوید

  سلام
  ببخشید روزی چقدر استفاده کردید؟.

 160. مریم می گوید

  سلام من ۱۴ سالمه و دکتر برای افزایش قدم قرص ال آرژنین تجویز کرده آیا میتونم مصرف کنم؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
   شما می‌توانید از قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی گرم هلث اید استفاده کنید. این قرص برای افراد بالای ۱۶ سال بسیار مناسب است. شما می‌توانید از این محصول استفاده کنید.
   با تشکر از همراهی شما.

 161. عسل‌ می گوید

  سلام من ۱۶ ساله هستم قد ۱۶۵ , ۲۵.۷۹ BMI هست روزی چند تا قرص بخورم ؟ ال آرژنین ۵۰۰ خریدم ژنتیک خانوادگی ام هم بالا
  است شب هم ساعت ۱۰ میخوابم

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   قبل از هر اقدامی با دستور پزشک متخصص از وضعیت صفحه رشده خود مطلع شوید

 162. ایمان می گوید

  آقا قرض ارژنین رو میژه شب قبل خواب با شیر خورد یا نه؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   دوز مصرف هر مکملی با توجه به سابقه تمرینی و فشار تمرینی متفاوت است
   اما مصرف با شیر پیشنهاد نمیشود

 163. امیر می گوید

  سلام
  قرص ال آرژنین تا چه سنی میتونیم مصرف کنیم

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام دوست عزیز
   از مکمل ال آرژنین در سنین پایین هم می توان استفاده کرد به شرط تجویز پزشک مربوطه.

 164. امیرطاها می گوید

  سلام وقت بخیر من ورزشکار هستم و ۱۶۶قدمه و۱۵سالمه من چه تعداد باید روزانع از این دارو مصرف کنم؟

  1. مشاور مکمل‌های ورزشی می گوید

   سلام دوست عزیز
   بعد صبحانه یک عدد و قبل تمرین یک عدد استفاده کنید،البته برای نتیجه بهتر لازم است که زیر نظر پزشک متخصص استفاده کنید.

 165. طاها می گوید

  سلام ایا ممکنه مصرف ال ارژنین باعث زودتر بسته شدن صفحات رشد بشود؟

  1. مشاور مکمل‌های ورزشی می گوید

   سلام دوست عزیز
   خیر ارتباطی ندارد.

 166. نیما می گوید

  سلام برای سن۶۵سلل مصرفش مشکل نداره؟

  1. مشاور مکمل‌های ورزشی می گوید

   سلام دوست عزیز
   مکمل آرژننین باعث گشاد شدن عروق می شود و در سنین بالا حتما باید زیر نظر پزشک استفاده شود.

 167. هلن می گوید

  سلام دخترم ۱۴سالمه قدم ۱۵۳ میتونم از قرص آرژنین استفاده کنم؟

  1. مشاور مکمل‌های ورزشی می گوید

   سلام کاربر گرامی
   مصرف ال آرژنین بدون ورزش های مخصوص افزایش قد تاثیر چندانی ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :