پیشگیری از پیری پوست پیشگیری از پیری پوست

عوارض ال آرژنین برای کودکان چیست؟


130 75024

با توجه به افزایش سطح آگاهی مردم، دیگر هر فردی می‌داند که بدن برای فعالیت‌های طبیعی خود به عناصر حیاتی نیازمند است. این عناصر حیاتی از طریق مواد غذایی مصرفی در رژیم روزانه تأمین می‌شوند. شاید این موضوع درروند رشد یک کودک بسیار به چشم بیاید. امروزه مکمل‌هایی برای افزایش رشد کودکان و یا به‌عنوان بهبوددهنده‌های شرایط جسمی بزرگ‌سالان در داروخانه‌ها موجودند. مکمل ال آرژنین یکی از این مکمل‌های غذایی است که عموما به‌عنوان مکملی برای بهبود شرایط جسمی بیماران خاص، مکمل تحریک رشد قد کودکان و یا مکمل عضله ساز در ورزشکاران مورداستفاده قرار می‌گیرد. گاهی افراد نگران عوارض ال آرژنین برای کودکان هستند. ما در این مقاله از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز به این موضوع پرداخته‌ایم.

اهمیت ویتامین ها در رشد قد کودکان

بهتر است بدانید که در سال‌های ابتدایی عمر کودک برای داشتن رشد طبیعی، اهمیت داشتن رژیم غذایی سالم پررنگ‌تر می‌شود. البته ممکن است به دلایل متعددی تمام عناصر حیاتی به بدن فرد نرسد و یا به دلیل داشتن شرایط خاص مانند بیماری یا انجام ورزش‌های سنگین، نیاز فرد بیشتر شود. شاید به‌عنوان یک پدر یا مادر نگران رشد قد کودک خود باشید. برای رسیدن به هدف خود باید تمام ویتامین‌ها، مواد معدنی، پروتئین، آمینواسیدها و… را در رژیم غذایی کودک جای دهید.

ال آرژنین به‌عنوان یک آمینواسید در مرحله رشد کودک و همچنین سلامت جسمی هر انسان نقش حیاتی دارد. این اسیدآمینه در ساختار بسیاری از پروتئین‌های بدن ما نقش داشته و فعالیت‌های متفاوتی را کنترل می‌کند. در بخش‌های بعدی مقاله هم اشاره می‌کنیم که عوارض ال آرژنین برای کودکان چیست و چگونه باید مصرف شود.

عوارض ال آرژنین برای کودکان چیست؟

ال آرژنین چیست؟

بهتر است بدانید که بدن توانایی ساخت گروهی از آمینواسیدها را دارد و در مقابل برخی از آن‌ها را تنها باید از غذاها دریافت کنیم و بدن قادر به ساخت آن‌ها نیست. ال آرژنین که یک آمینواسید محسوب می‌شود، در واقع در دسته آمینواسیدهای غیرضروری یا نیمه ضروری قرار می‌گیرد که بدن قادر به ساخت آن است. درست است که بدن فرد به‌طور طبیعی تحت شرایط عادی ال آرژنین را تولید می‌کند اما در شرایط خاص نیاز فرد به این آمینواسید بیشتر می‌شود و بنابراین میزان اضافی آن را باید از رژیم غذایی منظم خود دریافت کرد.

 البته داروسازان توانسته‌اند این آمینواسید خاص را به دلیل دامنه عملکرد عالی آن، در محیط آزمایشگاه تولید کنند و به‌عنوان دارو وارد داروخانه‌های جهان کنند. در سال‌های اخیر این مکمل به‌عنوان داروی محرک رشد قد در کودکان تجویز می‌شود. در جهت دوری از عوارض ال آرژنین برای کودکان باید اشاره‌کنیم تجویز این آمینواسید عموما برای افراد زیر ۱۸ سال می‌تواند خطرساز باشد و تنها باید توسط پزشک متخصص صورت گیرد.

فواید مصرف ال آرژنین

پیش از پرداختن به بحث عوارض ال آرژنین برای کودکان ابتدا فواید آن را بررسی می‌کنیم. ال آرژنین به دفع ماده زائدی به نام آمون یا در بدن کمک می‌کند. با مصرف این ماده ترکیباتی چون کراتین، ال گلوتامین و ال پرولاین در بدن تولید می‌شود و این مواد به گلوکز و گلیکوژن موردنیاز بدن تبدیل می‌شود. ال آرژنین که یک اسیدآمینه غیرضروری است تکمیل‌کننده فعالیت‌های زیادی در بدن است. برای مثال این آمینواسید در درمان بیماری‌های قلبی نقش مهمی ایفا می‌کند.

بهتر است بدانید که این مکمل عموما به همراه داروهای دیگر تجویز می‌شود. به‌عنوان‌مثال، آرژنین به همراه ایبوپروفن برای سردردهای میگرنی، داروهای شیمی درمانی معمول برای درمان سرطان پستان، با اسیدهای آمینه دیگر برای درمان کاهش وزن در مبتلایان به ایدز و همراه روغن ماهی و سایر مکمل‌ها برای کاهش عفونت‌ها ، بهبود زخم و کوتاه شدن زمان بهبودی بعد از عمل تجویز می‌شود.

برخی افراد برای تسریع در بهبود زخم و افزایش جریان خون به سر و دست‌ و پا، به‌خصوص در افراد مبتلا به دیابت، آرژنین را روی پوست به‌صورت پماد اعمال می‌کنند. همچنین به‌عنوان کرم برای مشکلات جنسی هم در آقایان و هم در خانم‌ها استفاده می‌شود. جالب است بدانید که ال آرژنین به‌عنوان یک محرک رشد انسانی محسوب می‌شود. این موضوع یکی از دلایل استفاده ال آرژنین برای کودکان و البته برای بدنسازان است.

خرید انواع مکمل ال آرژنین

ال آرژنین برای کودکان

به‌طورکلی ال آرژنین به‌عنوان یک آمینواسید غیرضروری شناخته می‌شود، اما برای کودکان که در سنین رشد خود قرار دارند به‌عنوان یک آمینواسید ضروری است. تا بدین جا در پاسخ به این سؤال که عوارض ال آرژنین برای کودکان پیست باید بگوییم که عوارضی ندارد و مفید است. ال آرژنین درواقع آمینواسیدی است که درروند رشد کودک تأثیر بسیاری دارد.

باید بدانید که ال آرژنین را محرک رشد قد کودکان می‌دانند. ال آرژنین این کار را از طریق تقویت اکسیژن مایع و پشتیبانی از فشارخون سالم انجام می‌دهد. همچنین کودک شما برای کاهش سطح آمونیاک در بدن باید به‌طور مرتب از طریق رژیم غذایی خود آرژنین مصرف کند. البته بهتر این است که کودک ال آرژنین را از رژیم غذایی خود دریافت کند. چراکه بدن عناصر موجود در مواد غذایی طبیعی را بهتر جذب می‌کند. از این طریق هم می‌توان از احتمال بروز عوارض ال آرژنین برای کودکان در امان ماند.

منابع غذایی سرشار از آرژنین

درست است که بدن قادر به ساخت آمینواسید ال آرژنین است، اما بهتر است برای کمک به بهبود عملکردهای طبیعی بدن این آمینواسید را از طریق غذا نیز دریافت کنیم. همان‌طور که در بالا هم اشاره کردیم برای اینکه نخواهیم دچار عوارض ال آرژنین برای کودکان شویم، در ابتدا بهتر است مواد طبیعی را امتحان کنیم. برخی از مواد غذایی سرشار از این آمینواسید عبارت‌اند از:

 • انواع آجیل
 • شکلات تلخ
 • کشمش
 • گوشت گاو
 • گوشت مرغ
 • محصولات لبنی
 • عدس
 • نخود
 • تخم کدوتنبل

عوارض ال آرژنین برای کودکان چیست؟

عوارض مصرف ال آرژنین برای کودکان

می‌دانیم که هر دارویی باوجود تمام خواص و فواید خود ممکن است عوارض جانبی احتمالی در بدن داشته باشد. ال آرژنین نیز به‌عنوان یک مکمل در بدن فرد در هر سنی عوارض خاصی را می‌تواند به دنبال داشته باشد. بهتر است قبل از هر چیزی اشاره‌کنیم، برخی معتقدند که مصرف ال آرژنین به‌عنوان یک محرک رشد نمی‌تواند در کودکان مورد استفاده قرار گیرد. اما به‌طورکلی در مورد عوارض ال آرژنین برای کودکان باید اشاره‌ کنیم که مصرف ال آرژنین می‌تواند عوارضی کلی مانند درد شکمی، تهوع، اسهال، التهاب مجاری تنفسی، اسهال و وخیم شدن بیماری آسم را به دنبال داشته باشد.

همچنین از دیگر عوارض ال آرژنین برای کودکان این است که در صورت مصرف دوزهای بالا ممکن است طعم تلخ را در دهان تجربه کنند. علاوه بر این به دلیل توانایی آن در گشاد کردن رگ‌های خونی، فشارخون پایین ممکن است رخ دهد.

 بهتر است بدانید که غلظت بالای اکسید نیتریک، که می‌تواند توسط ال آرژنین تولید شود، برای بافت مغز سمی تلقی می‌شود. دقت کنید که این مکمل می‌تواند با داروهای ضد انعقاد خون، داروهای کاهنده دیابت، داروهای فشارخون و بیماری‌های قلبی تداخل داشته باشد. در صورت مصرف هرکدام از این داروها با پزشک خود مشورت کنید. به‌طورکلی باید بدانید که در بزرگسالان هم مصرف ال آرژنین پس از سکته قلبی توصیه نمی‌شود. با همه این‌ها توصیه می‌شود برای اجتناب از عوارض ال آرژنین برای کودکان بهتر است با پزشک مشورت کنید تا با خیال راحت کودک خود را از فواید آن نیز بهره‌مند کنید.

نحوه مصرف ال آرژنین برای کودکان

درواقع دوز مصرفی این مکمل را بدون شک باید پزشک متخصص تعیین کند. در ضمن باید بدانید که انجام برخی آزمایش‌ها قبل از آغاز مصرف این دارو برای کودکان ضروری است. اما به‌طورکلی خوب است اشاره‌کنیم که عامل سن تعیین‌کننده دوز مصرفی کودکتان خواهد بود. توجه کنید که این دارو را به همراه غذا مصرف شود تا از عوارض احتمالی آن مانند مشکلات گوارشی و سایر عوارض ال آرژنین برای کودکان دورباشید.

سخن پایانی

دانستیم که ال آرژنین برای رشد و تقویت سیستم دفاعی و تقویت قلب و عروق و افزایش حجم عضلات بدن استفاده می‌شود. این مکمل یکی از مکمل‌هایی محسوب می‌شود که نظرات متفاوتی در مورد آن وجود دارد. پس در مصرف آن برای کودکان کمی بیشتر تحقیق و دقت کنید. اگر به رشد کودک خود اهمیت زیادی می‌دهید و می‌خواهید از عوارض ال آرژنین برای کودکان دور بمانید می‌توانید با مشورت با یک پزشک تغذیه این آمینواسید را به‌طور منظم از طریق رژیم غذایی به کودک خود بدهید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۵۸ میانگین: ۳.۶]

پست های مرتبط

130 نظرات
 1. مریم می گوید

  سلام ببخشید میخاستم بدونم برا دختر ۱۳ سال و نیم ایا ال ارژنین خوبه برا رشد قدش استفاده کرد و اگه خوبه به چه نحو و چند کپسول در روز

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام مریم عزیز
   تا سن ۱۸ سالگی با مصرف ال ارژنین و همچنین تغذیه مناسب و ورزش های کششی امکان افزایش قد وجود دارد پیشنهاد می کنم برای میزان و نحوه استفاده حتما با پزشک متخصص مشورت کنید .

 2. ابوالفضل می گوید

  سلام خسته نباشید
  ۲۹سالمه دارویی هست که بتونه باعث افزایش قد من در این سن بشه اصلا همچین چیزی امکان داره؟ممنون میشم جواب بدید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی… خیر در این سن افزایش قد اتفاق نمی افتد….با تشکر

 3. زینب می گوید

  سلام وقتتون بخیر پسر من دو سالشه و رشد قدش متوقف شده دکتر این قرص رو داده بهش بنظرتون برای این سن مضر نیست؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…ال آرژینین در یکسری از اختلالات در این سن جایگاه مصرف دارد.

 4. پویا می گوید

  سلام خسته نباشید من ۱۸ساله هستم اجدای بلند قد بالاتر از ۱۸۷ دارم ولی پدر و مادرم قد متوسطی دارند(پدر:۱۷۶)
  مادر(۱۶۴) خودم ۱۷۸ هستم میخواستم بدونم راهی هست که بتونم بلند تر بشم؟ هرکسی که منو میبینه با اجدادم مقایسم میکنه و میگه باید قدت بلند میشد آخه من استخون بندیم مثل پدر مادرم هست میخواستم بدونم رشد قدی میکنم یا خیر

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی…. با متخصص غدد مشورت نمایید.

 5. حسن‌ می گوید

  سلام ببخشید من قرص آرژنین ۵۰۰ مصرف می‌کنم‌ و بسته ی دومم هست‌ بسته ی اول‌ را پزشک تجویز کرد ولی‌ بسته ی دوم‌ را خودم سر خود خریدم اشکال‌ نداره و ۱۶ سالمه و قدم‌ ۱۷۵ هست‌ عوارض ندارد قدم‌ بلند میشه ممنونم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز…داروی دیگری در رابطه با مشکل خاصی استفاده نمیکنید یا بیماری زمینه ای خاصی ندارید؟ اگر از این نظر مشکلی ندارید میتوانید مجدد آن را تهیه نمایید. این دارو در فرد بدون مشکل احتمال کمتر از ۱ درصد ممکن است یکسری عوارض داشته باشد…با مشاهده ی هر گونه علامتی ( در پوست یا تمرکز و…) آن را به پزشک خود اطلاع دهید

 6. نسرین می گوید

  سلام دخترم سیزده سالشه و قد ۱۵۷ س ال ارژنین مصرف میکنه . به تازگی عادت شده میخواستم بدونم ال ارژنین رو شب ها مصرف کنه بهتره یا صبح . روزی دو ونیم میل استفاده میکنه به صورت مایع

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی..تفاوتی ندارد.

 7. نسرین می گوید

  سلام دخترم سیزده سالشه و قد ۱۵۷ س ال ارژنین مصرف میکنه . به تازگی عادت شده. میخواستم بدونم ال ارژنین رو شب ها مصرف کنه بهتره یا صبح . روزی دو ونیم میل استفاده میکنه به صورت مایع

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   .

 8. معصومه می گوید

  سلام، پسر من ده سالشه و قدش ۱۲۹ سانته، می خوام قرص ال آرژنین براش بگیرم
  لطفا راهنماییم کنین که مصرف ال آرژنین عوارضی هم امکان داره براش داشته باشه؟ نگرانم لطفا کمکم کنین

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی در صورت نیاز زیر نظر متخصص اطفال تهیه شود. تمام داروها در اثر استفاده ی نابجا میتوانند عارضه داشته باشند.

 9. مریم می گوید

  سلام پسر من ۱۴ سال و نیمه . قدش ۱۶۵ دکتر غدد اطفال بردم عکس از مچ دست تجویز کرد. گفتن با توجه به عکس فقط ممکنه تا ۱ سانت دیگه به قدش اضافه شه مگر با ورزش خیلی شدید۶ یا ۷ سانت آیا قرص آرژنین تاثیر داره ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی به عنوان مکمل داروی مناسبیست.

 10. سنا می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  دخترم ۱۷ سالشه و قدش ۱۵۸
  قرص ال الرژنین روزی چند میلی گرم بخوره؟ و تا کی باید این قرص رو بخوره تا تاثیر ببینه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی برای افزایش رشد قد دوزاژی برای ال آرژینین در منابع علمی بیان نشده است. میتوانید از مکملهای موجود در بازار دارویی که حاوی ۵۰۰ میلیگرم ال آرزینین میباشند تهیه نموده و زیر نظر پزشک مصرف نمایید.

 11. زهرا می گوید

  سلام.خسته نباشید.پسر من ۲.۵ سالشه میتونم ازین مکمل برا افزایش قدش استفاده کنم؟و اینکه دوز مصرفی چقد باید باشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی خیر باید زیر نظر متخصص اطفال استفاده شود. در این دوران مکمل زینک و کلسیم نسبت به ال آرزینین ارجحیت دارد.

   1. Jadidi می گوید

    سلام پسرم ۱۳ سالش دکتر قرص ال الژنین تجویز کرده ولی می ترسم بهش بدم چیکار کنم

    1. مجله مثبت سبز می گوید

     همراه گرامی داروخانه آنلاین مثبت سبز

     با توجه به اینکه تجویز دکتر فرزندتان بر مصرف آرژنین بوده است جای نگرانی وجود ندارد؛ می‌توانید از سافت ژل ال آرژنین پلاس کلسیم پلاس زینک پلاس ویتامین D3 دانا کمک بگیرید و یا با مراجعه به منوی اصلی سایت مثبت سبز و دسته بندی” مکمل افزایش قد و رشد استخوان کودکان “ ؛ بهترین انتخاب را با توجه به توضیحات درج شده داشته باشید.

     با تشکر از همراهی شما.

 12. تارا می گوید

  دختر من ۶سال و نیمس هست و با قد ۱۲۴دکترش براش ویال ال آرژینین ۲۰۰۰رو تجویز کرده البته عکس دست چپ هم گفته بود رسد سنی حدود ۷سال هست به نظرتون این مایع ضرری نداره برا دخترم البته قد دخترم نسبت به همسن های خودش عالیه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز دلیل مراجعه به متخصص غدد را بفرمایید. تجویز ال آرژینین فقط به افزایش رشد قد محدود نمی شود.

 13. ارشاد می گوید

  سلام من ورزش mma میکنم و این قرص رو مدتی میشه استفاده میکنم ایا باعث اختلال در کلیه و نارسایی کلیوی میشه؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر خود به تنهایی باعث این عوارض نمی شود مگر اینکه زمینه ای در فرد موجود باشد مانند دیابت و اختلال الکترولیت.

 14. مهدی یوسف زاده می گوید

  سلام خسته نباشید من حدود ۴ روزه که مصرف میکنم و احساس تلخی ته گلو دارم و احساس پوف کردن صورت دارم و ایا این قرص خواب اوره؟ و اون پزشک به من گفت اگر برای افزایش قد میخوای باید روزی ۶ تا ۹ گرم (۶ تا قرص یک گرمی) مصرف کنی این تعداد درسته؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بهتر است به پزشک اطلاع دهید به خصوص اگر دارای بیماری دیابت یا مشکلات تعادل الکترولیت یا نارسایی کبد و کلیه می باشید. …. در کل این مساله مربوط به متخصص غدد میباشد که با توجه به وضعیت هورمونی بدن شما ممکن است داروی دیگری را هم برای رشد قد تجویز نمایند.

 15. سمان می گوید

  سلام
  دخترم ١٣ ساله هست با قد ١۵۶ میروانم ال آرژنین ٣٠٠٠ را شب ها بک عدد بهش بدم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بدین منظور به متخصص غدد هم مراجعه داشته باشید.

 16. مریم قارزی می گوید

  سلام پسر من ۱۴ سالشه و قدش ۱۵۰ سانته…چهار ماهه کا داره روزی یه دونه قرص ال ارژنین ۱۰۰۰ میخوره تحت نظر پزشک متخصص غدد
  سینه های پسرم خیلی بزرگ شده..ربطی به مصرف داروش داره؟واینکه الان ۱۴ سالشه قدش بلند میشه با مصرف همین دارو؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر به پزشک شرح حال کامل ارائه نداده اید حتما در مراجعه ی بعدی بزرگ بودن پستان را ذکر نمایید و همینطور در مورد لزوم انجام آزمایش و تجویز داروی اصلی نظر ایشان را جویا شوید.

 17. نیک می گوید

  سلام ،درسته گفته میشه قرص ال آرژین باعث بلوغ زود رس میشه ؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر اینطور نیست.

 18. محمدرضا می گوید

  سلام ببخشید من بدنسازی میرم و ۱۶ سالمه میخواستم بدونم به عنوان مکمل از ال آرژنین میتونم استفاده کنم؟ قرص امگا ۳ هم میخورم و اینکه چجوری ال ارژنین مصرف کنم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   می توانید استفاده کنید البته بستگی ب دوز آرژنین هم دارد

 19. معصومه می گوید

  شلام من پسرم قدش ۱۳۹ هست بهش ال ارژنین ۵۰۰ میدم روزی چند عدد مصرف کنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   چند سالشون هست؟

 20. معصومه می گوید

  سلام ۱۲ سال و نیم است وزنش۳۱ قدش هم که۱۳۹

 21. امیر می گوید

  سلام
  ببخشید ال آرژنین برای افزایش قد خوبه ؟
  و اینکه من ۱۶سالمه و قد ۱۷۸دارمو وزنم ۸۱کیلو گرمه و میخوام قدم بلند و وزنم کم شود آیا مصرف این دارو به من این کمک را میکند؟
  و عوارض این دارو در این سن برای من چیه لطفاً راهنمایی کند

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   اگر کنار این محصول تمرینات ورزشی کششی داشته باشید و رژیم غذایی حاوی کلسیم قطعا بر روی قد شما تاثیر خواهد گذاشت .

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   پیشنهاد میشود برای نتیجه ی مطلوب تر به متخصص غدد مراجعه نمایید. اگر مشکلاتی مانند عدم تعادل الکترولیت، دیابت، مشکلات کبدی و… دارید زیر نظر پزشکتان مصرف نمایید.

 22. Mehran.AF می گوید

  سلام
  وقتتون بخیر
  ببخشید الان من سنم ۱۶سالمه و هم بدنسازی میرم
  من تقریبا بین هم سن های خودم قدم کوچیکه
  و برای بدنسازی تقویت عضلات هم می‌خوام
  آیا؟استفاده از این دارو مناسب هستش

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   پیشنهاد می شود قبل از مصرف ال آرژنین به متخصص غدد مراجعه نمایید تا با انجام تست و تجویز دارو توسط ایشان بهتربن نتیجه دریافت شود.

 23. فاطمه می گوید

  سلام وقت بخیر
  پسر من شانزده سال دارد قدش خدود ۱۷۲ هست من ۱۶۰ و پدرش ۱۸۳ تحت نظر دکتر غدد بود تا دو سال پیش الان به علتی دچار افسردگی شده و ورزش هم نمیکنه و قرص اسنترا حدود ۴ ماه هست استفاده میکنه این شربت رو بهش بدم تداخل داره و اگر داخل اب میوه بریزم بهش بدم ضرر داره چون مطمئنن نمیخوره
  ممنون

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر تداخلی ندارد و میتوانید در آب میوه هم بریزید.

 24. محسن می گوید

  سلام من ۱۴ سال و ۱ ماه ام است قدم ۱۶۲ است یا خوردن ال ارژنین میتوانم قدم را بلند کنم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   ال آرژینین باعث افزایش سطح هورمون رشد میشود اما نمیتوان گفت به صورت قطع باعث افزایش رشد قد هم میشود. در صورت توقف رشد قد، به متخصص غدد مراجعه نمایید تا با انجام تست های تشخیصی امکان ادامه ی رشد را در سالهای آتی براورد کرده و در صورت نیاز دارو تجوبز نمایند.

   1. رویا می گوید

    سلام وقتتون بخیر.من دخترم هفت سالشه دکتر شربت ال آرژنین براش نوشته ایا میشه به جاش از قرصش استفاده کرد.عکس مچ دستش اندازه بچه ۵سالس وقدش خیلی کوچیکه.وشربت رو سخت میخوره قرص وراحتتر یخوره حالا میشه از قرص استفاده کنه هفت سالشه

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     قرص ال آرژنین از شرکت دانا برای کودکان میتواند مناسب باشد و در صورت عدم دسترسی به آن، با مشورت پزشک قرص ۵۰۰ میلیگرمی بزرگسالان را تهیه نموده و روزانه نصف مصرف نمایید. از آنجایی که تولیدات شرکتهای مختلف فرمولاسیون متفاوتی دارند، دقت نمایید که محصول مورد نظر اگر دارای روکش باشد نمیتوان آن را نصف نمود.

  2. آیلار می گوید

   سلام قرص آرژنین باعث ریزش مو نمیشود؟

   1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

    سلام کاررب عزیز
    خیر چنین عارضه ای ندارد.

 25. امیرحسین می گوید

  سلام من قرص ال ارژنین رو می‌خوام برا بدنسازی بخورم می‌خوام ببینم مصرفش چطور باشه و تاثیری داره ۱۷ سالمه

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   ال آرژنین در سنین رشد تاثیرگذار هست و از دز ۵۰۰ میلی گرم باید شروع شود

 26. حسین می گوید

  سلام من ۱۳سال و خورده ای سنم هست
  قدم ۱۶۶
  هست و ۱۰روز هست دارم ال آرژنین ۱۰۰۰روزی دوتا مصرف میکنم
  روی پوست دستم علاعم اگزما(خشکی پوست و قرمزی)مشاهده میشه میخواستم بدونم ربطی به ال آرژنین داره

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله ال آرزنین چنین عارضه ای را در بعضی از مصرف کنندگان ایجاد می کند…. بهتر است مصرف آن را قطع نمایید.

 27. ابوالفضل می گوید

  من ۱۵ سالمه این دارو رو میتوانم نصف کنم و بخورم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربرر عزیز
   اگر مشکل در رشد قد دارید به متخصص غدد مراجعه نمایید. تاثیر این مکمل قطعی نیست.

 28. حسین می گوید

  الان پوست دستم خوب شده و تنفس هم تو ورزش بهتر شده

 29. مبین می گوید

  سلام من دخترم ۷ ساله است زمانی که شربت استفاده میکنه پاهاش درد میگیره ایا ادامه بدم یانه ضرر نداره براش

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   ال آرژنین مکمل می باشد اما مصرف آن نیاز به تجویز پزشک دارد. در شرایطی مانند مشکل کبدی اختلالات الکترولیت و یا دیابت و… باید با احتیاط استفاده شود.

 30. یونس می گوید

  سلام من ۱۴ سالمه
  قدم ۱۵۴ است
  قرص ال ارژنین ۵۰۰ عوارض داره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   به متخصص غدد مراجعه نمایید.

 31. مهران. می گوید

  سلام من ۱۴ سالمه قدمم ۱۷۰ داروخونه برای رشد استخون ها و کامل شدن بلوغ قرص ال ارژنین و تالییکوید پلاس رو دادن.
  ال ارژنین رو تقریبا یکی دوهفته هرروز بهم گفت بخورم ولی عوارض یکمی پیدا کردم اگه دیر به دیرتر بخورم عوارضش کمتر میشه یا فرقی نمیکنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با مصرف ال ارژنین دچار چه عوارضی شده اید. آیا پزشک تخصص غدد دارند؟

   1. مهران. می گوید

    سوزش قلب.
    از داروخونه گرفتم قرصی که افزاایش قد باشه نمیشناسین؟ بجوز این

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سوزش ناحیه ی قفسه ی سینه از عوارض این دارو نمی باشد.
     اگر قدتان نسبت به والدینتان کوتاه است به متخصص غدد مراجعه نمایید زیرا در سنی قرار دارید که امکان رشد بیشتر قد در اثر مصرف داروهای تجویز شده توسط متخصص غدد وجود دارد.

     1. ماهان می گوید

      سلام من ۱۵سالمه و قدم ۱۷۳هست قدم از والدینم بیشتر هست و ورزش می کنم میخواستم بدونم قرص ال ارژنین ۵۰۰ بخورم یا ۱۰۰۰و روزی چند تا بخورم

     2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

      سلام کاربر گرامی
      مصرف این دارو به صورت قطع موجب افزایش رشد قد نمی شود. در صورت تمایل و در صورتی که بیماری زمینه ای مانند بیماری های متابولیک و دیابت و.. ندارید دوز ۵۰۰ را میتوانید استفاده نمایید.

 32. سعیدی می گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید من شربت الرژنین برا دختر ده سالم گرفتم عوارضی خاصی ک نداره وکمک به رشد قد اش میشه

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   قبل از مصرف حتما با پزشک متخصص مشورت کنید .

 33. Aa می گوید

  چرا افرادی که دچار بیماری روحی روانی هستند نمیتوانند ال ارژنین استفاده کنند؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   آرژنین تزریقی در برخی مشکلات متابولیک و یا مشکلات کلیوی باید با احتیاط استفاده شود.

 34. علی می گوید

  سلام من تقریبا یک هفته میشه که قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ گرفتم
  الان تو سن ۱۶/۵ هستم و قدم ۱۸۲ هست میخاستم بدونم توی سه ماه تقریبا چقدر افزایش خواهم داشت
  از لحاظ ژنی خانواده پدرم قد در همین حدود ۱۸۰ هستن اما خانواده مادرم کمتر از ۱۷۰ هستن

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   ال آرژنین باعث افزایش سطح هورمون رشد می شود اما لزوما باعث افزایش طول قد نمی شود…. قد نهایی را به طور دقیق نمی توان پیش بینی نمود همچنین نتیجه بیشتر به ژنتیک فرد بستگی دارد.

 35. سابه می گوید

  سلام،پسرمن ۶/۵سالشه،کپسول ال ارژنین براش خریدم ومیدم،هرشب یه دونه بهش بدم مشکلی نیست،چون خانواده ی شوهرم وخودم قدکوتاهیم،نمیخوام قدکوتاه بمونه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر استفاده نشود مگر با تایید متخصص کودکان. تاثیر این مکمل در رشد قد اثبات شده نیست.

 36. Hamidreza می گوید

  سلام من ۱۶ سالمه و قدم ۱۸۰ میخواستم برای ورزش بدنسازی ال آرژنین مصرف کنم از دوز ۱۰۰۰ شروع کنم یا ۵۰۰? و اینکه اضافه وزن دارم و پوست صورتم هم معمولا قرمزه . مشکلی برام پیش نمیاد؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   با سلام خدمت شما
   بهتر است با دوز ۵۰۰ شروع گنید
   در مورد شما بهتر است حتما پروتئین وی و یا امینو هم در کنار ارژنین مصرف کنید

  2. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   برای شما دوز ۵۰۰ بسیار مناسب و کافی هستش . التهاب پوستی ربطی به مصرف این موضوع نداره . اما ممکنه ایجاد بشه و در همه افراد مختلف هست.
   برای شما پیشنهاد میکنم گینر مصرف کنید که بسیار بهتر میباشد.

 37. سایه می گوید

  سلام دکتر،خسته نباشید،پسرم ۷سالشه،بردم دکترغدد،گفت نرماله ومشکلی نداره،ازلحاظ قد،ولی نسبت به هم سن وسالاش کوتاهه،خودمونم قدکوتاهیم،به سفارش اطرافیان،کپسول ال اژنین که روی قوطیش عکس بچگانه هس،ازداروخونه گرفتم وهرشب بهش میدم میخوره،میخواستم بدونم عوارض نداره،واینکه چنددوره براش استفاده کنم،دکترغددهم سخت قبول می‌کنه دوباره ببرمش پیشش،پسرم خیلی دوست داره قدبلندباشه،درضمن اصلااهل لبنیات واجیل نیس که بتونم قانعش کنم ازاین طریق رشدقدیش بهتره

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تاثیر ال آرژنین در افزایش قد اثبات شده نمی باشد.

 38. مریم می گوید

  سلام دخترم ۱۱ سالشه بلوغ زودرس استخوانی داره و اینکه قرص ال ارژنین بهش بدم یا کپسول و اینکه میتونه نصف قرص ال ارژنین رو بخوره یا نه و قدش ۱۳۳هست عوارض نداره

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   به نظر میرسد در این رابطه به متخصص غدد مراجعه داشته اید. از آنجایی که ایشان به نتایج آزمایش دسترسی دارند بهتر است در مورد مصرف ال آرژنین با ایشان مشورت نمایید.

 39. Ahmad می گوید

  سلام وقت بخیر من ۱۵سالمه میتونم ال ارژین مصرف کنم و برای قدم کمکم میکنه میتونم با قرص کلسیم و ویتامین Dمصرف کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام و روز بخیر
   بله میتونین روزانه تا دو هزار میلگرم استفاده کنید.

  2. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   با سلام بله بصورت ترکیبی میشه مصرف کرد. اما ال ارژنین شب بصورت تک مصرف شود نتیجه بهتر داره . بایک پزشک متخصص مشورت کنید و ایشون براتون تجویز کنند که بصورت دوره سه ماهه باشه که نتیجه مثبتی براتون داشته باشه.

  3. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در صورتی که قد کوتاهتری از والدین خود دارید به متخصص غدد مراجعه نمایید تا داروهای مورد نظر به موقع تجویز شود.

 40. نیما می گوید

  سلام وقت بخیر من ۱۷ سالم هست و بدنسازی کار میکنم، قرص ارژنین رو بیشتر برای قدم خریدم، مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   روز بخیر
   اگر از لحاظ قلبی مشکلی ندارید نه مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

 41. امیرحسین مغانلو می گوید

  ببخشید من ۱۵ سالمه میخواستم بدونم میتونم از قرص ۱۰۰۰ استفاده کنم ایراد که نداره

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   قرص دوز هزار چه محصولی رو میفرمایین

 42. ریحان می گوید

  دخترم چهارسال و. نیمه س، دکتر شربت ارجیتال توصیه کرده بود، بهش یکدوره دادم، و گفت برای مجدد دادن باید یک دوره قطع بشه و مجدد شروع کنم، اما شربت ارجیتال فعلا نیست،۱_ من ازین ویال ال ارژنین براش گرفتم، میخام بدونم مشکلی نداره بهش بدم؟ ۲_ چ مقدار تو این سن کفایت میکنه، و۳_ ایا اینکه روش نوشته تقویت قوای جنسی، باعث بلوغ زودرس نمیشه؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   خودسرانه هیچ مکمل یا دارویی ندهید
   فقط و فقط با متخصص کودکان مشورت کنید چون عواقب جبران ناپذیری دارد

 43. Nima می گوید

  سلام خسته نباشید من شونزده سالمه و قرص الارژنین ۱۰۰۰ مصرف میکنم آیا قرص الارژنین باعث ریزش مو میشه؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   خیر تاثیری در ریزش مو ندارد

 44. احمد می گوید

  سلام، دختر من ۱۲ سال است با قد ۱۴۵ آیا مصرف این قرص به تنهایی تاثیری بر روی قدش دارد یا این که با قرص کلسیم و ویتامین دی مصرف کند

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   مصرف ویتامین دی به همراه مولتی ویتامین و قرص ال ارژنین براشون موثره

  2. محمد می گوید

   سلام
   دخترم ۱۴ سالشه به سن بلوغ هم رسیده قد شم ۱۵۰ هست قرض آل آرژنین ۵۰۰ را روزی چن عدد توصیه میکنید .ممنون

 45. احمد می گوید

  سلام، دختر من ۱۲ ساله است باقد ۱۴۵ آیا خوردن این قرص به تنهایی تاثیری دارد یا باید، قرص کلسیم یا ویتامین دی هم باید مصرف کند

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   بهتر هستش هر دو مصرف شود . و روزانه یک مولتی ویتامین مناسب بصورت قرص هم مصرف شود.

 46. احمد می گوید

  سلام من ۱۵سالمه قدم۱۶۷رفتم دکتر از دستم عکس انداخت گفت تهش ۵سانت دیگ رشد کنی ایا قرص ارژنین میتونه کمک کنه بیشتر قد بکشم؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   شما تا ۲۳ سالگی فرصت رشد قدی دارید اما ال ارژنین هم میتونه به شما کمک کند. پیشنهاد میشود به متخصص پزشکی ورزشی یا غدد مراجعه فرمایید.

 47. آیسن می گوید

  سلام ۱۴سال ۴ماهم هست به بلوغ هم رسیدم قدم۱۶٠هست ایا می تونم از قرص آرژنین بدون توصیه پزشک استفاده کنم دخترم؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   خیر حتما با پزشکیا مربی تون مشورت کنید

 48. محمد نوخاصی می گوید

  باسلام
  من ۱۴سال دارم می تونن از قرص آل آرژنین استفاده منم واقعا دوستام استفاده کرده اند و سلامت هستند میتونم استفاده کنم و برای بدنم مضر نیست پسر هستم

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   خیر بسیار براتون مناسبه

 49. محمد نوخاصی می گوید

  و برای قد بلند تأثیر دارد

 50. سعید می گوید

  سلام
  پسرمن ۷ سالشه و قدش۱/۱۱هست دکتر ال ارژنین تجویز کرده منتهی الان گاهی اوغات خون دماغ میشه
  از اونجایی ک ال ارژنین رو فشارخون تاثیر داره میتونه ب استفاده ی اون ربط داشته باشه و ایا خطرناکه اگر از عوارض این دارو باشه؟؟با تشکر

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   از پزشکی که تجویز کردند مشورت بگیرید بله ممکنه به این علت باشه و علت های دیگه داشته باشه

 51. فرشته می گوید

  سلام خسته نباشید دختر من ۹سال و نیمشه دکتر غدد بهش قرص ال آرژنین ۵۰۰ رو داد شبی ۱ عدد میخوره و عکس از استخوان دستش هم گرفتم واسه بچه ۹ ساله بوده میخواستم بدونم این قرص براش ضرر نداره بلوغ زود رس یا فشار خون نمیاره ؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر باعث عوارضی که به آنها اشاره نمودید نمی شود واگر بیماری زمینه ای خاصی ندارد میتواند استفاده کند.

 52. مریم می گوید

  سلام
  وقت بخیر
  من زیر نظر دکتر از قرص ال ارژنین استفاده میکنم
  دکتر گفتن که تفاوتی نداره چه ساعتی مصرف میکنید
  من این قرص رو بعد از شام استفاده میکنم و موقعه خواب بشدت
  فشارم کاهش پیدا میکنه (و هیچ دارویه دیگری به جز این استفاده نمیکنم)
  ؟؟؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   در طول روز هم استفاده کنید اگر کاهش فشار داشتید احتمال کم خونی میباشد. بهترین کار اینه که با یک پزشک مشورت کنید.

 53. رویا می گوید

  سلام دختر هستم قدم۱۶۳هست دوساله به بلوغم رسیدم نهایت قد من چقدره آرژنین هم مصرف میکنم ۱۴سال دارم

 54. مهدی می گوید

  سلام خسته نباشید
  من ۱۶ سالمه و قدم ۱۸۶ هست و ورزش بسکتبال انجام می دهم مریضی خاصی ندارم و داروی گیاهی خاصی هم استفاده نمیکنم ایا قرص ال ارژنین برای من عوارضی دارد ؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   مصرف ال ارژنین بسیار براتون مناسب است و برای افزایش قد تون میتوانید ال ارژنین AAKG شب ها قبل از خواب یک عدد مصرف کنید.
   و قبل از تمرین هم میتوانید کراتین بصورت پودر استفاده کنید. محصول سوپر کراتین و یا بتا پمپ ویزر بسیار برای شما مناسب میباشدکه بصورت انلاین هم در سایت مون میتوانید سفارش دهید.

 55. ریحانه می گوید

  سلام بزرگوار
  دخترمن ۱۱سالش تمومه قدش۱۴۵هست قدپدر۱۷۵قدمادر۱۶۴الان
  شربت آل آرژنین براش گرفتم بهش بدم اشکالی نداره وروی قد تاثیر دارد

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
   با توجه به اینکه برند و دوز خریداری شده مشخص نیست : استفاده از آرژنین با دوز های بالا برای کودکان مضر بوده و فقط از آرژنین های مخصوص کودکان مجاز به استفاده هستید. استفاده از آرژنین با دوز های بالا برای کودکان مضر بوده و فقط از آرژنین های مخصوص کودکان مجاز به استفاده هستید.شما می‌توانید از شربت ال آرژنین پلاس فیشر کیندر ، شربت آرژیتال هلث اید مکمل رشد کودک ، شربت آرژی پلاس یوروویتال استفاده کنید.
   هر دو محصول معرفی شده برای افزایش قد کودکان بالای ۳ و۴ سال می تواند مورد استفاده قرار گیرد. ( یکی از شربت ها برای بالای سه سال مناسب بوده و دیگری بالای ۴ سال ؛ با مراجعه به توضیحات سایت میتوانید بهترین شربت افزایش قد متناسب با سن فرزندتان را انتخاب نمایید)
   با تشکر از همراهی شما.

 56. A می گوید

  سلام من دخترم ۱۶سالمه بسته ال آرژانتین م که دکتر تغذیه بهم داده بود رو گم کردم نمیدونم الان نمی دونم چه دوزی بخرم؟برای سنم چه دوزی بخرم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   حداقل دوز موجود آن ۵۰۰ میلیگرم می باشد. البته با منشی پزشک هم میتوانید تماس بگبربد.

 57. محمد نوخاصی می گوید

  سلام میشه بگید قیمت هر برگ چقدره ممنون میشم بگید

 58. مهدی می گوید

  سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۷۰ دکتر غدد رفتم نتایج آزمایش هامو دید دارو به من نداد ولی پیش دکتر تغذیه رفتم قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ داده شبها یه عدد بخورم.آیا تاثیری داره که این داروها بخورم؟عوارض نداره؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   حتما قبل از مصرف با دکتر متخصص مشاوره کنید

   1. علیرضا می گوید

    سلام
    من ۱۳ سالمه
    قدم حدود ۱۶۲ ۱۶۳ سانته
    میخواستم بدونم مصرف قرص ال آرژنین ۵۰۰ همراه با قرص کلسیم منعی نداره؟
    ممنون

    1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

     سلام همراه گرامی
     در صورتی که مشکل خاصی ندارین مصرف بلا مانع است

 59. امیر می گوید

  با سلام من ۱۵ سالمه با قد ۱۷۶ و دکتر غددم برایم ال ارژنین ۵۰۰ تجویز کرده میخواستم بدونم عوارضی مانند جوش های کمر و صورت داره یا نه؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   در صورتی که مشکل کبد داشته باشید بله میتوان به این عوارض اشاره کرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :