مجله مثبت سبز
مجله پزشکی و سلامت

بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن کودک کدام است ؟

مولتی ویتامین محصولی فوق‌العاده است که به کمک فرزند شما می‌شتابد تا متناسب با سن خود از وزن‌گیری مناسبی برخوردار شود. البته دقت داشته باشید که هدف نخست از مصرف مولتی ویتامین چیزی به جز جبران کمبود مواد مغذی در بدن نباید باشد. اما به منظور افزایش اشتها نیز مصرف...

بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن کودک

رشد مناسب قد و وزن کودک همیشه جزئی از دغدغه‌های هر پدر و مادر مسئول است. شما به عنوان پدر و مادر وظیفه دارید تغذیه مناسب را برای فرزند خود تهیه کنید تا دچار مشکلات جسمی و حتی ذهنی نشود. در دنیای امروز استفاده از غذاهای فرآوری شده موجب شده است تا کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی بیش از گذشته دیده شده و در بین کودکان نیز بیشتر شایع شود. اغلب والدین سعی می‌کنند برای جلوگیری و درمان کمبود مواد مغذی در فرزندان خود از نوعی از شربت اشتها آور کودکان استفاده کنند که حاوی ویتامین‌ها و ترکیبات مفید بوده و در آن از ترکیبات ناشناخته شیمیایی استفاده نشود. می‌دانید کدام ویتامین‌ها به طور مستقیم روی وزن کودک اثرگذار است؟ با ما همراه باشید تا در این مطلب بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن کودک را به شما معرفی کنیم.

ویتامین‌ های ضروری برای افزایش وزن نوزادان و کودکان

با تغذیه مناسبی که همه درشت‌مغذی‌ها و ریزمغذی‌های مفید را در بر بگیرد، همه ویتامین‌های ضروری برای رشد نوزاد یا کودک تامین می‌شوند. زمانی‌که نوزاد زیر 6 ماه است، شیر مادر یا یک شیر خشک مناسب پاسخگوی نیاز بدن وی است. اما وقتی کودک بزرگ‌تر می‌شود، در برنامه غذایی وی حتما باید میوه و سبزیجات به مقدار کافی گنجانده شوند تا بدن وی با کمبود مواد مغذی مواجه نشود. البته به مصرف پروتئین‌ها، لبنیات و چربی‌های مفید نیز حتما باید توجه لازم صورت گیرد. به طور کلی می‌توان گفت که کودک به همه ویتامین‌ها جهت وزن‌گیری مناسب نیاز دارد. بنابراین ویتامین‌های A، B، C، D، E و K هر روز در برنامه غذایی کودک باید گنجانده شوند.

برای اینکه همه ویتامین‌ها به بدن کودک برسند، بدیهی است که تغذیه‌ای اصولی و متنوع باید برای کودک در نظر گرفته شود. در کنار ویتامین‌ها، نقش مواد معدنی را نیز نمی‌توان نادیده گرفت. کودک برای وزن‌گیری مناسب قطعا به آهن، زینک، کلسیم، منیزیم و دیگر املاح معدنی نیاز دارد. اگر فرزند شما بد غذا است یا به هر دلیل وزن مناسب برای سن خود را ندارد، می‌‎توانید از مولتی ویتامین کودکان برای کمک به جبران کمبود مواد مغذی کمک بگیرید.

 قیمت مولتی ویتامین کودکان

برای آگاهی از قیمت مولتی ویتامین کودکان کلیک کرده و وارد داروخانه آنلاین مثبت سبز شوید.

معرفی بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن کودک

در این قسمت به منظور افزایش وزن کودک چند مولتی ویتامین را به شما معرفی می‌کنیم:

شربت کیدی کر ویتابیوتیکس

حتی اگر فرزند شما زیر 1 سال باز هم با هدف بهبود رشد می‌توانید از شربت کیدی کر ویتابیوتیکس برای وی استفاده کنید. این شربت هم برای کودکان کاربرد دارد، هم نوجوانان و هم بزرگسالان. مجموعه‌ای کامل از ویتامین‌های ضروری برای رشد را در این مولتی ویتامین می‌توانید بیابید. ویتامین‌های گروه B و زینک از جمله مهم‌ترین مواد مغذی تاثیرگذار در اشتها و وزن‌گیری هستند که خوشبختانه در این محصول به مقدار کافی یافت می‌شوند. تقویت سیستم ایمنی، تقویت حافظه و ارتقاء سلامت پوست و مو از مزایای مصرف این محصول است. طعم مطلوب پرتقال در این شربت، آن را محبوب کودکان می‌کند.

 شربت کیدی کر بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن کودک

کیدی کر

شربت میم اورنج ویتابیوتیکس

همان‌طور که پیشتر نیز اشاره کردیم ویتامین‌های گروه ب در میان همه ویتامین‌ها موثرترین نقش را در افزایش اشتها و تنظیم سوخت و ساز بدن دارند. در شربت میم اورنج ویتابیوتیکس اندوخته‌ای مناسب از ویتامین‌های B را می‌توانید بیابید. به همین دلیل این شربت در رده بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن کودک قرار می‌گیرد. آهن، زینک و مس از املاح معدنی موجود در این شربت هستند. با مصرف این شربت سیستم ایمنی کودک قوی‌تر شده و در برابر عوامل بیماری‌زا مقاومت بهتری از خود نشان خواهد داد. مقدار مصرف برای کودکان روزانه 2 بار و هر بار 5 میلی‌لیتر است. این شربت نیز طعم پرتقالی دارد.

 شربت میم

خرید شربت میم

شربت مولتی سانستول پلاس زینک بهترین شربت چاق کننده کودکان

بیش از 10 نوع ویتامین و ماده معدنی در شربت مولتی سانستول پلاس زینک وجود دارند. این شربت به تقویت سیستم ایمنی کمک کرده و با غنی بودن از ترکیباتی همچون زینک در افزایش اشتهای کودک نیز فوق‌العاده عمل می‌کند. به اطفال بالای 1 سال می‌توان این شربت را داد. به منظور بهبود سلامت استخوان و دندان و همچنین سلامت پوست و مو می‌توان شربت مولتی سانستول پلاس زینک را مورد استفاده قرار داد. طعم این شربت بسیار دلپذیر است و معمولا کودکان به خوردن آن رغبت نشان می‌دهند. وجود زینک در این محصول موجب می‌شود تا بخش‌هایی از سیستم عصبی که به اشتها مربوطند فعال شده و در نتیجه کودک به طور طبیعی تمایل بیشتری برای خوردن مواد غذایی از خود نشان دهد.

 مولتی سانستول پلاس بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن کودک

خرید شربت مولتی سانستول پلاس

قرص مولتی ویتامین بایو بیسیکس چیلدرن نیچرز اونلی

برای کودکان 3 سال به بالا می‌توانید از قرص مولتی ویتامین بایو بیسیکس چیلدرن نیچرز اونلی استفاده کنید. این قرص جویدنی بوده و با طعم دلپذیر وانیل عرضه می‌شود. ویتامین‌‎های گروه B، ویتامین‌های A، E، C و D3 در کنار کلسیم، منیزیم، ید و فسفر ترکیبات موثر موجود در این قرص را تشکیل می‌دهند. برای اینکه کودک بهترین رشد جسمانی و ذهنی را داشته باشد، در صورت نیاز حتما از این مولتی ویتامین استفاده کنید. به کمک این قرص رشد استخوان‌های کودک نیز به خوبی صورت گرفته و قد مناسب با سن خود را نیز خواهد داشت. کودکان 3 سال به بالا روزانه 1 عدد از این محصول را باید مورد استفاده قرار دهند.

 بایوبیسیکس

خرید قرص بایوبیسیکس

بهترین مولتی ویتامین برای رشد نوجوانان

در کنار بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن کودک یکی از بهترین مولتی ویتامین‌ها برای بهبود رشد نوجوانان را نیز به شما معرفی می‌کنیم:

 مصرف مولتی ویتامین برای افزایش اشتها

پیشنهاد می‌دهیم این مقاله را مطالعه کنید: هشدار برای جلوگیری از کمبود ویتامین در کودکان

سافت ژل مولتی سانیتوژل پلاس زینک دانا

از 7 سالگی به بعد و همچنین برای نوجوانان می‌توانید از سافت ژل مولتی سانیتوژل پلاس زینک دانا استفاده کنید. در این محصول مجموعه‌ای کامل از ویتامین‌ها در کنار زینک استفاده شده‌اند. به منظور استحکام استخوان‌ها، تقویت سیستم ایمنی، تامین انرژی و افزایش اشتها می‌توانید از این فرآورده استفاده کنید. با افزایش اشتها وزن‌گیری کودک یا نوجوان به طور قطع بهتر خواهد شد. بهترین زمان استفاده از این سافت‌ژل به همراه غذا است. نوجوانان بالای 12 سال روزانه 2 بار و کودکان 7 تا 12 سال روزانه 1 بار باید این سافت‌ ژل را مورد استفاده قرار دهند تا نتیجه مطلوبی کسب نمایند. در هر وعده غذایی از این محصول 10 میلی‌گرم زینک وجود دارد که به تقویت سیستم ایمنی نیز کمک می‌کند.

 سانیتوژل

خرید قرص سانیتوژل دانا

بهترین مولتی ویتامین برای وزن گیری نوزاد

در علم پزشکی به کودک زیر 1 ماه نوزاد گفته می‌شود. پزشکان اغلب توصیه می‌کنند که از روز پانزدهم تولد روزانه به کودک قطره مولتی ویتامین یا آ+د داده شود. تشخیص اینکه چه نوع مولتی ویتامینی برای نوزاد شما مناسب است را به پزشک متخصص اطفال بسپارید. برای بهبود رشد کودک از پایان 6 ماهگی نیز باید به کودک قطره آهن داده شود. گاهی به ویژه برای کودکان نارس و کم‌وزن پزشکان توصیه می‌کنند که مصرف قطره آهن زودتر از 6 ماهگی آغاز شود.

وزن مناسب برای کودک در سنین مختلف

بخش زیر را مطالعه کنید:

 اینفوگرافیک بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن کودک

پودر افزایش وزن کودکان

برای کودکان بالای 2 سال از پودر گین آب کودکان کارن نیز می‌توانید استفاده کنید. در این پودر در کنار 12 نوع ویتامین و ماده معدنی از پروتئین آب پنیر (whey)، کربوهیدرات‌های پیچیده و مجموعه‌ای از آنزیم‌ها نیز استفاده شده است. مصرف این پودر هم به افزایش وزن کودک کمک می‌کند و هم افزایش قد. کودکانی که دچار سوء تغذیه هستند به کمک این محصول می‌توانند کمبود مواد مغذی در بدن خود را جبران نمایند. پودر گین آب کارن در طعم‌های مختلفی عرضه شده و مطلوب کودکان است.

جدول مقدار مصرف مهم ترین ویتامین ها برای وزن کودک

در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید که کودک هر روز به چه میزان از ویتامین‌هایی که برای وزن‌گیری مناسب هستند احتیاج دارد:

نام ویتامین یا ماده معدنی مقدار مصرف برای 1 تا 3 سال مقدار مصرف برای 4 تا 8 سال
ویتامینA 300 میکروگرم 400 میکروگرم
ویتامینC 15 میلی گرم 25 میلی گرم
ویتامینD 15 میکرو گرم 15 میکروگرم
ویتامینB1 0.5 میلی گرم 0.6 میلی گرم
ویتامینB6 0.5 میلی گرم 0.6 میلی گرم
ویتامینB12 0.9 میکروگرم 1.2 میکروگرم
زینک 3 میلی گرم 5 میلی گرم
کلسیم 700 میلی گرم 1000 میلی گرم
آهن 7 میلی گرم 10 میلی گرم

بهترین زمان مصرف مولتی ویتامین برای چاق شدن کودک

با هدف افزایش اشتها و چاق شدن مولتی ویتامین را کمی قبل از غذا یا همراه با غذا به فرزند خود بدهید. دقت داشته باشید که هدف از مصرف مولتی ویتامین چاقی نباید باشد. مولتی ویتامین به منظور جبران کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن فرموله می‌شود. ضمنا ممکن است مصرف مولتی ویتامین در اشتهای فرزند شما تغییر چندانی نداشته باشد. مولتی ویتامین بیشتر در کودکان و بزرگسالانی باعث افزایش اشتها می‌شود که در بدن خود با کمبود مواد مغذی مواجه بوده و تغذیه مناسبی ندارند.

سخن پایانی

اگر به دنبال بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن کودک هستید می‌توانید از یکی از محصولاتی که در این مقاله به شما معرفی شد، استفاده نمایید. کلیه محصولات معرفی شده به راحتی و به صورت اینترنتی از داروخانه آنلاین مثبت سبز قابل خریداری هستند. همچنین اگر نیاز به مشاوره دارید می‌توانید سوالات خود را در پایان این مطلب درج نموده و منتظر پزشکان فعال در مجموعه مثبت سبز باشید تا به صورت کاملا تخصصی پاسخگوی شما باشند.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: 49 میانگین: 4]
شاید برای شما جذاب باشد
نحوه مصرف ال آرژنین برای بدنسازی
از ال آرژنین در بدنسازی چگونه استفاده کنیم ؟
سندرم روده نشت کننده چیست؟
علائم سندرم نشت روده چیست؟
خم معده چیست و چگونه
زخم معده چیست و چگونه درمان می شود؟
ویتامین C در بدنسازی
فواید مصرف ویتامین C در بدنسازی
راه های موثر برای کاهش اضطراب که نمی دانید
راه های موثر برای کاهش اضطراب که نمی دانید
تاثیر افسردگی بر بدن
تاثیر افسردگی بر بدن چیست؟
آزاده فراهانی
نتیجه معتبرترین و بروزترین تحقیقات علمی را در حوزه بهداشت، سلامت و زیبایی به ساد‌ه‌ترین زبان به نگارش درمی‌آورم تا راهنمای شما باشد برای انتخاب یک سبک زندگی سالم‌تر
بحث و تبادل نظر
guest

8 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Masi
Masi

سلام وقت بخير
دختر من ٣سال و ٧ماهشه و قدش ٩١
ميخواستم ببينم چه دارويي بهش بدم ك قدش بيشتر رشد داشته باشه ؟خيلي نگرانم
ايا قدش بيش از حد كوتاهه؟

کارشناس ارشد تغذیه
کارشناس ارشد تغذیه
پاسخ به  Masi

با سلام کاربر گرامی،
برای اطمینان از روند رشد قد و وزن کودک خود، حتما باید نمودار رشدی کودک توسط پزشک بررسی شود. از مصرف خودسرانه مکمل ها جهت افزایش وزن یا قد کودک‌ خود بپرهیزید.

kanim
kanim

سلام وقت بخیر من پسرم 11 سالشه وزنش 26 هست و خیلی لاغره این مورد منو خیلی عذاب میده.چه مکملی برای افزایش وزن دارید دیابت داره

مشاور مکمل‌های ورزشی
مشاور مکمل‌های ورزشی
پاسخ به  kanim

سلام کاربر گرامی
با توجه به توضیحاتی که دادید بهتر است زیر نظر پزشک تغذیه دوره افزایش وزن را شروع کنید.

نسرین
نسرین

سلام من پسرم ۳سالشه غذاش خوبه ولی خیلی لاغره چه شربتی بدم بهش بدنش یخوردع پر بشه ؟؟

کارشناس علمی و بهداشتی
کارشناس علمی و بهداشتی
پاسخ به  نسرین

همراه گرامی مجله داروخانه اینترنتی مثبت سبز

از بهترین مکمل های تقویتی کودکان که به افزایش وزن کودک شما نیز کمک می کند میتوان به محصولاتی همچون شربت کیدی کر، شربت کیندر مولتی ویتامین یوروویتال ،شربت باریویتال کودکان باریویتال و … اشاره کرد. جهت مشاهده اطلاعات کامل، قیمت و خرید انواع مکمل های تقویت کودکان به منوی اصلی سایت مثبت سبز مراجعه و روی دسته بندی خرید اینترنتی مکمل کودکان کلیک نمایید تا لیست قیمت انواع مکمل های کودکان به شما نمایش داده شود.

با تشکر از همراهی شما.

مولود
مولود

برای افزایش وزن بهتره مولتی ویتامین مصرف کنیم برای بچه یا شربت زینک سولفات؟

مشاور مکمل های ورزشی
مشاور مکمل های ورزشی
پاسخ به  مولود

با سلام خدمت شما
شربت اشتها اور کودکان و همچنین گین اپ کودکان کارن بهترین گزینه برای افزایش اشتها و وزن هستند. البته با مشورت پزشک متخصص کودکان و با داروساز