بهترین پروتئین وی کدام است بهترین پروتئین وی کدام است

عوارض مکمل بدنسازی گینر چیست؟


زمان خواندن تقریبی مقاله : 14 دقیقه
27 77272

اگرچه کاهش وزن یک هدف مهم برای بسیاری از مردم است اما از طرف دیگر بسیاری دیگر از افراد نیز همواره در پی افزایش وزن و حجم عضلات خود هستند. صرف نظر از هدف شما، مهم‌ترین مولفه افزایش وزن مصرف کالری، بیشتر از میزان کالری سوخته شده در هر روز است. برای افرادی که در تلاش برای افزایش وزن هستند، مکمل گینر ممکن است بسیار موثر واقع شود. در بین مکمل‌هایی که اکثر بدنسازان و ورزشکاران از آنها استفاده می‌کنند، گینر از جمله مکمل‌هایی است که در وزن‌گیری اهمیت بسیار دارد. در این مطلب از داروخانه آنلاین مثبت سبز عوارض مکمل بدنسازی گینر را برای شما شرح خواهیم داد.

 • همچنین می‌توانید خلاصه این مطلب را در این فایل صوتی گوش دهید:

گینر چیست؟

مکمل گینر به مکمل‌هایی گفته می‌شود که از ذخایر پروتئین، کربوهیدرات، اسید آمینه‌های ضروری و غیر ضروری، مواد معدنی و ویتامین‌ها برخوردار هستند. گینرها مکمل‌های محبوب ورزشکارانی است که می‌خواهند افزایش وزن داشته یا حجم عضلات خود را بیفزایند. هر مقدار که کربوهیدرات به کار رفته در مکمل گینر زود جذب و سریع هضم شود و تنوع ویتامین‌ها و آمینو اسیدها در آن زیاد باشد، احتمالا این مکمل باکیفیت‌تر خواهد بود.

مصرف گینر بدون ورزش چربی‌های اضافه بدن را افزایش داده، تناسب اندام را برهم زده و یا حتی ممکن است سلامتی فرد را به خطر بیندازد. بنابراین از این مکمل حتما در کنار تمرینات ورزشی استفاده کنید.

مکمل گینر

انواع مختلف مکمل گینر کدام است؟

پیش از آنکه عوارض مکمل بدنسازی گینر را بررسی کنیم، بهتر است بدانید که به طور کلی گینر ۲ نوع دارد:

 • گینر وزن (weight gainer): در این نوع گینر، نسبت کربوهیدرات به پروتئین ۳ به ۱ است یعنی کربوهیدرات بیشتری در آن وجود دارد تا به کمک آن فرد بتواند وزن‌گیری بهتری داشته باشد. گینر وزن کالری بالایی داشته و هدف از مصرف آن به طور واضح افزایش وزن است.
 • گینر حجم (mass gainer): به منظور عضله‌سازی می‌توان از گینر حجم کمک گرفت. در این نوع از گینر مقدار پروتئین بیشتر از کربوهیدرات است.
اگر می‌خواهید بدانید گینر چند کیلو وزن اضافه می‌ کند کلیک کنید.

مواد تشکیل دهنده پودر گینر چیست ؟

کربوهیدرات و پروتئین دو ترکیب اصلی در پودر گینر هستند. علاوه بر این ترکیبات در مکمل گینر ممکن است ویتامین‌ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه ضروری و غیر ضروری نیز وجود داشته باشد. هر مقدار که درصد کربوهیدرات‌ها بیشتر باشد، کیفیت عضله سازی پایین‌تر می‌آید ولی در عوض وزن بیشتری به شما می‌دهد که شما می‌توانید با استفاده از یک رژیم غذایی درست به حجم عضلانی هم برسید. هر چه پروتئین‌های موجود در این مکمل با کیفیت‌تر باشد، محصول گران قیمت‌تر و با کیفیت‌تر می‌شود و نتیجه اینکه سرعت فرایند عضله‌سازی بالاتر می‌رود.

افزایش وزن با مکمل گینر

همان‌طور که گفته شد گینرها دسته‌ای از مکمل‌ها هستند که درصد کربوهیدرات بالایی در ترکیبات خود دارند. حال برخی از ورزشکاران این اشتباه را مرتکب می‌شوند که برای افزایش وزن سراغ مکمل‌هایی با ترکیب کربوهیدرات خالص می‌روند و نتیجه مطلوبی نمی‌گیرند، علت این است که این افراد پروتئین، اسیدهای آمینه نظیر گلوتامین و موارد دیگر را از ترکیبات خود حذف می‌کنند. پس می‌توان نتیجه گرفت که هرچند ترکیبات گینرهای هر شرکت، باهم متفاوت هستند ولی همه آنها از پروتئین، اسید آمینه‌ها و مواد دیگر برخوردارند و همین امر در افزایش وزن تاثیر زیادی دارد.

فواید گینر

برای جلوگیری از عوارض مکمل بدنسازی گینر که در ادامه توضیح خواهیم داد، از این مکمل باید در حد مناسب و استاندارد استفاده نمایید. معمولا در ترکیبات گینرها ۶۰ تا ۷۸ درصد کربوهیدرات وجود دارد و بقیه آن پروتئین، شکر، اسیدهای آمینه، چربی و… هست که معمولا هر برند از درصد اختصاصی خودش استفاده می‌کند و هرچه درصد پروتئین مکمل گینر بالاتر باشد، قیمت آن بالاتر خواهد بود که این به معنای مناسب‌تر بودن جهت افزایش وزن نیست.

بهترین زمان برای مصرف گینر چه موقع است؟

این که چند گرم از این مکمل در روز باید مصرف کنید کاملا به تیپ بدنی، وزن و هدف شما بستگی دارد و داشتن یک مربی می‌تواند شما را در راستای این هدف کمک کند. در کل ۳ یا ۴ زمان اصلی برای مصرف گینرها توصیه می‌شود. یک وعده صبح (بین صبحانه و ناهار)، یک وعده ۳۰ تا ۴۵ دقیقه قبل از تمرین و یک وعده بلافاصله بعد از تمرین و یک وعده قبل خواب. زمان مصرف گینر تقریبا شبیه مصرف پروتئین وی‌ها است. با نظر مربی خود می‌توانید یک وعده قبل از خواب و یا قبل از تمرین را حذف کنید.

 • بهترین زمان مصرف پودر گینر حجم ۳۰ دقیقه بعد از تمرینات ورزشی و بهترین زمان مصرف گینر وزن همراه صبحانه، پس از تمرین و قبل از خواب است.

شما نمی‌توانید گینر را به صورت قرص گینر در بازار پیدا کنید. این مکمل فقط به صورت پودر وجود دارد.

عوارض مکمل بدنسازی گینر

مکمل‌های مجاز که مورد تایید وزارت بهداشت هستند و در داروخانه‌ها و مراکز معتبر به فروش می‌رسند، اگر به مقدار و نحوه مصرفشان دقت شود، معمولا هیچ نوع عارضه جانبی را در پی نخواهند داشت. اما عوارض مکمل بدنسازی گینر که خارج از یک سیستم استاندارد تولید و عرضه شود، ممکن است جبران ناپذیر باشد. همچنین اگر بدون توجه به مقدار تعیین شده پودر گینر را مورد استفاده قرار دهید و دوز مصرفی فراتر از حد استاندارد باشد، باز هم ممکن است عوارض جانبی نامطلوبی بروز یابد که از میان آنها به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

مشکلات کلیه

افرادی که از پودرهای پروتئین و گینر به منظور افزایش وزن یا حجم عضلات خود استفاده می‌کنند، بیش از سایرین در معرض خطر آسیب شدید کلیوی قرار دارند. مقدار مصرف گینر بهتر است حتما توسط پزشک و یا مربی تغذیه ورزشی تعیین شود. افرادی که در کنار انجام تمرینات ورزشی سنگین گینر می‌خورند، حتما باید مصرف مایعات را در طول روز افزایش دهند تا کمتر در معرض اختلالات کلیوی باشند.

اختلالات کبد

یکی دیگر از عوارض مکمل بدنسازی گینر مشکلات کبدی می‌تواند باشد. گینر و کبد چرب کاملا به یکدیگر ارتباط دارند. مصرف بیش از حد گینر با هدف افزایش وزن موجب افزایش چربی‌های ناسالم در بدن شده و اصلا بعید نیست که عارضه کبد چرب را در پی داشته باشد.

گرفتگی عضلانی و گرفتگی عضلات شکم

در صورتی که در کنار پودر گینر به مقدار کافی از آب و دیگر مایعات استفاده نشود، بدن دچار کم‌آبی شده و ممکن است گرفتگی عضلات حاصل شود.

مشکلات تنفسی

اگر فردی دچار آسم یا مشکلات تنفسی باشد، بهتر است از مکمل گینر استفاده نکند. مصرف گینر در مقادیر بالا ممکن است با علائمی همچون سرفه، عطسه و خس خس سینه همراه باشد.

حالت تهوع و اسهال از عوارض مکمل بدنسازی گینر

استفاده نادرست از مکمل گینر ممکن است با عوارض گوارشی مثل حالت تهوع و اسهال همراه باشد. این عوارض احتمالا به دلیل نامحلول ماندن پودر گینر در معده رخ می‌دهد.

چاقی و اضافه وزن بر اثر استفاده بیش از حد از گینر

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که با مصرف گینر ممکن است اتفاق بیفتد این است که فرد دچار اضافه وزن شده و چربی‌های موضعی در قسمت‌هایی از بدن مثل دور شکم بوجود آید. همان‌طور که گفتیم گینرها حاوی مقادیر بالایی کربوهیدرات هستند و مصرف بیش از حد کربوهیدرات چاقی و افزایش چربی‌های بدن را در پی خواهد داشت. حتی اگر لاغر هستید از گینر به همان مقداری که پزشک یا مربی ورزشی تعیین کرده است، استفاده نمایید.

بروز جوش و آکنه

برخی از افراد هنگامی‌که مواد قندی و چربی در بدن آنها بیشتر می‌شود، دچار جوش می‌شوند اما به طور کلی این مورد را نمی‌توان از عوارض مکمل بدنسازی گینر دانست. مقادیر مناسب گینر ارتباطی با جوش و آکنه ندارد.

واکنش های آلرژیک با خوردن پودر گینر

در موارد بسیار نادر ممکن است کسی به ترکیبات موجود در پودر گینر حساسیت نشان دهد. در این صورت ممکن است علائمی همچون کهیر، تورم صورت، تنگی نفس، معده‌درد، اسهال و حالت تهوع در فرد دیده شود.

null

عوارض گینر برای بانوان

عوارض مکمل بدنسازی گینر برای خانم‌ها نیز همانند آقایان ممکن است چاقی و اضافه وزن، افزایش سطح چربی خون یا قند خون، آسیب به کبد و کلیه و علائم گوارشی باشد. دقت کنید که این عوارض در ۲ صورت رخ می‌دهند: یکی آنکه از گینر بیش از حد توصیه شده استفاده شود و دیگر آنکه گینر اصل نبوده، تقلبی باشد و از مراکز نامعتبر تهیه شده باشد.

تداخل گینر با سایر مکمل های ورزشی

گینر با هیچ‌یک از مکمل‌های بدنسازی تداخل ندارد اما معمولا متخصصان توصیه می‌کنند که پودر گینر همزمان با مصرف مکمل BCAA و آمینوهای ایزوله استفاده نشود. استفاده همزمان این مکمل‌ها در کنار یکدیگر خطری برای سلامتی ندارد اما آنها اثر یکدیگر را کمتر خواهند کرد. از این رو بهتر است در فواصل زمانی مورد استفاده قرار گیرند.

مصرف کدام مکمل های بدنسازی همزمان با مصرف گینر توصیه می شود؟

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند برای تسریع اهداف بدنسازی خود مصرف همزمان کراتین و گینر با هم را امتحان کنند تا عضله‌سازی و ریکاوری در بدن آنها بهبود یابد. دستور کلی این است که گینر به مقدار ۵ گرم دو بار در روز قبل و بعد از تمرین استفاده شود و کراتین یک اسکوپ ۳ بار در روز آخر شب، قبل و بعد از تمرین. البته مقدار دقیق برای هر شخص بهتر است توسط مربی تعیین شود. اگر مقدار مصرف کراتین و گینر بیشتر از آنچه عنوان شد باشد، بعید نیست که عوارض مکمل بدنسازی گینر و کراتین بوجود آید.

از پروتئین وی و گینر نیز می‌توان همزمان استفاده کرد. گینر معمولا کربوهیدرات بالا داشته و پروتئین وی نیز سرشار از پروتئین خالص است. بهتر است ابتدا برای رسیدن به وزن ایده‌آل خود از Gainer استفاده نموده و بعد برای حجم‌دهی عضلات از پروتئین whey کمک بگیرید. اگر قصد استفاده همزمان این دو مکمل را با هم دارید، در مورد مقدار مصرف حتما با پزشک مشورت کنید تا دچار عوارض جانبی ناخواسته در بدن خود نشوید.

معرفی مکمل گینر

پس از بررسی عوارض مکمل بدنسازی گینر اکنون وقت آن است تا چند مکمل گینر اصل و پرفروش را به شما معرفی کنیم:

پودر گینر افتر شاک کریتیکال مس مایوجنیکس

پودر گینر افتر شاک کریتیکال مس مایوجنیکس در هر ۱۷۰ گرم، ۶۹۰ کالری برای شما فراهم می‌کند. این پودر گینر حاوی کربوهیدرات و پروتئین بوده و به افزایش حجم عضلات و وزن کمک می‌کند. لاکتوز و چربی‌های ترانس در این پودر استفاده نشده است. کراتین، گلوتامین و فیبر را در این محصول می‌توانید بیابید. بعد از تمرین، بعد از صبحانه و قبل از خواب زمان‌های مناسبی برای استفاده از این پودر گینر است. برای افزایش کالری می‌توانید این پودر را در کره بادام زمینی، آب میوه، شیر و اوت میل پخته شده اضافه نمایید.

 گینر مایوجنیکس- عوارض مکمل گینر

خرید پودر گینر مایوجنیکس

پودر گینر اولترا پاور پگاه

گینر دیگری که به منظور افزایش وزن و افزایش حجم عضلات می‌توانید استفاده کنید، پودر گینر اولترا پاور پگاه است. این محصول در طعم‌های مختلفی عرضه شده و سرشار از مواد مغذی است که برای بدن مفید هستند. در هر وعده روزانه از این گینر ۴۱۳ کالری وجود دارد. هر بار که این گینر را مصرف کنید، ۲۰ گرم پروتئین به بدن شما می‌رسد. مصرف این مکمل ورزشی باعث می‌شود تا وزن‌گیری ورزشکار سرعت بیشتری پیدا کند و در عین ماهیچه‌ها نیز حجیم‌تر شوند. مقادیر بالایی از ویتامین سی هم در این پودر گینر موجود است.

 گینر پگاه

خرید گینر پگاه- عوارض مکمل گینر

پودر گینر فانتوم نوتریشن

اگر لاغر هستید، ورزش می‌کنید و نیاز به اضافه وزن دارید می‌توانید از پودر گینر فانتوم نوتریشن کمک بگیرید. این پودر به افزایش وزن و بهبود عملکرد ورزشی کمک می‌کند. کمک به ریکاوری پس از تمرینات سنگین، جلوگیری از افت قند خون در زمان تمرین و مسابقه و افزایش حجم عضلات از مزایای این پودر است که در طعم‌های مختلفی می‌توانید آن را تهیه کنید. در ترکیب با شیر سرد یا آب می‌توانید این پودر را ۲ تا ۳ بار در روز مورد استفاده قرار دهید. ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلفی را در این گینر می‌توانید بیابید.

 گینر فانتوم نوتریشن

خرید گینر فانتوم نوتریشن

سخن پایانی

در این مقاله عوارض مکمل بدنسازی گینر را شرح دادیم. عوارض ذکر شده در این مقاله همه در صورتی رخ می‌دهند که گینر بیش از مقادیر توصیه شده استفاده شود و یا اینکه تقلبی باشد. در غیر این صورت شما می‌توانید به عنوان یک مکمل ایمن و بی‌خطر از گینر برای افزایش وزن خود استفاده نمایید.

سوالات متداول در مورد عوارض مکمل بدنسازی گینر

ممکن است به کبد و کلیه آسیب برساند و عوارضی جبران ناپذیر ایجاد کند. همچنین در بهترین حالت با افزایش وزن زیاد همراه است. حتما گینر را از مراکز معتبر مثل داروخانه‌ها تهیه کنید.

اگر در مقادیر مناسب استفاده کنید، احتمالا بی‌خطر خواهد بود. مقدار توصیه شده روزانه ۵۰ تا ۱۵۰ گرم است که به صورت میلک شیک یا مخلوط در آب باید مصرف شود.

مصرف بیش از حد گینر ممکن است باعث چربی بیش از حد در بدن شده و به کبد آسیب برساند. همچنین اگر گینر تقلبی استفاده کنید، ممکن است حاوی استروئیدها باشد و در نتیجه آسیب کبدی به دنبال داشته باشد. حتما گینر را در مقداری که به شما توصیه شده است، استفاده کنید.

در مواردی که گینر بیش از اندازه استفاده شود و یا تقلبی باشد ممکن است حتی به قلب نیز آسیب برساند.

گینر حاوی پروتئین است و در مقادیر مطلوب حتی ممکن است باعث تقویت رشد موها نیز بشود. عارضه ریزش مو جزء عوارض گینر نیست؛ مگر آنکه از این مکمل بیش از اندازه استفاده کنید.

قیمت گینر به حجم آن و شرکت سازنده بستگی دارد. در حال حاضر یعنی دی ماه ۱۴۰۱ قیمت گینر یک کیلویی از حدود ۴۵۰ هزار تومان شروع می‌شود.

گینر خانگی باید کاملا روی اصول تهیه شود و مقدار دقیق ترکیبات را حتما باید بدانید. در غیر این صورت ممکن است با افزایش وزن زیاد مواجه شوید یا اختلالات گوارشی پیدا کنید.

بله اما نه به مدت طولانی. در مورد اینکه تا چه زمانی باید به مصرف گینر ادامه دهید، با مربی خود یا با پزشک حتما مشورت کنید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۲۴ میانگین: ۳.۴]

پست های مرتبط

27 نظرات
 1. پانیذ می گوید

  گینر مخصوص کودکان هم هست. درسته؟ برای افزایش وزن می تونیم استفاده کنیم؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   کودکان از مکمل غذایی گین آپ کودکان کارن می توانند استفاده کنند.

 2. امیر می گوید

  برای عضله سازی گینر بهتره یا پروتئین وی؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   پروتئین وی استفاده شود.

   1. رضا می گوید

    سلام وقتتون بخیر…..من انزیم های کبدم چندسالیه کمی بالاست ولی کبد چرب ندارم و کمی هم مشکل روماتیسمی دارم، این مکمل رو میتونم استفاده کنم؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز
     اگر غیر از مشکل بیان شده مشکل دیگری ندارید میتوانید با مشورت پزشک استفاده نمایید.

 3. Zarii می گوید

  من تیروئید کم کار و تقریبا مشکل گوارشی دارم
  مشکلی نداره گینر همراه باشگاه مصرف کنم؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه عزیز داروخانه آنلاین مثبت سبز
   ممنون از توضیحات شما، چنانچه داروی خاصی مصرف میکنید و یا در مورد مصرف این محصول تردید دارید لطفا با پزشک محترم تون مشورت کنید چون ایشون بیشتر از هرکسی نسبت به شما و آزمایشات شما اطلاعات دارند
   با تشکر .

 4. علیرضا می گوید

  با سلام. پسرس ٣٣ ساله هستم با قد ١٧٨ و وزن ۶٧
  از داروخانه گینر گین آپ بزرگسالان ١٨٠٠ گرمی خریدم برای مقداری افزایش وزن منتهی بدون ورزش و باشگاه دارم مصرف میکنم. برای اینکه شکم و پهلو نیارم هروز دراز نشست میرم ولی میخواستم بدونم این مکمل گین اپ بزرگسالان هم عوارض داره؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   با سلام خدمت شما
   خیر این محصول عوارضی ندارد و با اطمینان میتوانید مصرف کنید.
   مگر اینکه خودتون بیماری زمینه ای داشته باشید.

  2. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   نه نگران شکم و پهلو نباشید ، افزایش وزن بطور کلی هستش و صرفا شکم و پهلو نیست ، اما در کنارش ورزش هوازی مثل دوچرخه یا تردمیل دو جلسه در هفته داشته باشید.

 5. علیرضا می گوید

  ممنون از پاسخگوییتان.
  بعد از مصرف یک قوطی گین آپ، حدودا چند کیلو به وزنمون اضافه میکنه؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   در همه افراد متفاوت هستش نمیشه وزن خاصی گفت که حتما این میزان در شما اضافه خواهد شد. بستگی به بسیار از عوامل ( خواب ، نوع غذا ، نوع تمرین ، میزان انزیم های بدن ) و صد نوع عوامل دیگر که روی بدن تاثیر گذار هستند.

 6. مرتضی کریمی می گوید

  بدنم جوش زده پشت سرش نه و رو سینه گینر مصرف میکنم بنظرتون کردم چربه

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   کامل و واضح نفرمودید ، مصرف گینر به خودی خود باعث جوش و اکنه نخواهد شد،مگر اینکه افراد دارای پوست چرب و اکنه زیرپوستی هستند که با فعل و انفعالات و تحریک بروز داده میشود.
   پیشنهاد ما دادن ازمایش چکاب و افزایش تمرینات هوازی هستش

 7. بهمن می گوید

  ۱۴ ساله و فوتبالیست هستم بدنی ضعیفم از چه مکملی استفاده کنم

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   مصرف کراتین بتا آلانین قبل از تمرین فوتبال و همچنین مصرف پودر گینر صبح ها بصورت ناشتا.

 8. عسل می گوید

  سلام من دخترم ۱۷سالمه وزنم کمه مشکلی نداره از این پودر گینر استفاده کنم؟و باشگاهم نمیتونم برم و با ورزش در خانه میتونم ب وزن زیادی برسم؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   به وزن زیادی که مدنظر دارید خیر، افزایش وزن در حد چند کیلو دارید قطعا اما با تغذیه مناسب.

 9. سینا می گوید

  سلام من از پودر گینر دوبیس استفاده میکنم از وقتی خوردم همون شبش مشکل بلع پیدا کردم غذا میخورم قفسه سینم درد میگیره لطفا بگید واسه پودره یا نه

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   مشخص نیست که این مشکل شما از مصرف پودر گینر هستش.
   ترجیحا با شیر کم چرب و یا اب ولرم استفاده کنید.

 10. علی می گوید

  سلام خسته نباشید دکتر من پسر هستم ۱۷ سال سن دارم با قد ۱۸۳ وزنم هم ۶۹ کیلو هست و باشگاه بدنسازی و کشتی هم میرم و هدفم هم این هست که وزنم بشه ۷۵ کیلو با درصد چربی پایین به نظرتون چه مکملی باید مصرف کنم

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   با مصرف پروتیین وی و بی سی اا میتونید تو بلند مدت به هدفتون برسید

 11. آریا می گوید

  سلام و خسته نباشید
  پسرم ۱۸سال سن دارم قدمم۱۸۴هستش وزنمم ۷۳ حدواد ۷ماهه باشگاه بدنسازی میرم از همون اول میخواستم مکمل گینر و وی رو بگیرم ولی انقد حرف از اطرافیان شنیدم که دیگه صرف نظر کردم حتی چند مدت پیش یه نفر توی محلمون فوت کرد بعد میگفتن علتش مکمل بود دیگه بعد این قضیه خیلی ترسیدیم ممنون میشم خیال منو راحت کنید که بتونم با اعتماد کامل بخرم.

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   در صورتی که بیماری زمینه ای یا مشکل کبد و گوارش ندارید با مشورت متخصص مصرف شود

 12. hesam می گوید

  سلام
  من گینر و کراتین مصرف می‌کنم معدن ترش می‌کنه چرا هم زمانم میخورم جفتشونو اول کراتین بعد بشت سرش گینر

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   در ابتدای مصرف مکمل گینر این عوارض مثلا ترش کردن طبیعیه در صورت بدتر شدن و عدم بهبودی مصرف قطع و با پزشک مشورت کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :