ترفندهای رشد سریع مو در کوتاه ترین زمان ممکن ترفندهای رشد سریع مو در کوتاه ترین زمان ممکن

معجزه شربت ایمیونس برای کودکان

شربت ایمیونس برای کودکان چه فوایدی دارد ؟


24 20537

چه اتفاقی می‌افتد اگر ویتامین‌ها و مواد معدنی به طور کامل در بدن کودک تامین نشوند و کمبود مواد مغذی وجود داشته باشد؟ کودکان در سن رشد هستند و برای اینکه به وزن و قد ایده‌آل دست یابند، لازم است تغذیه سالمی داشته باشند. تغذیه ناسالم و غیر کافی موجب می‌شود تا کودک نه تنها قد و وزن مطلوب خود را نداشته باشد بلکه از لحاظ سلامتی نیز دچار مشکل شود. همان‌طور که حتما می‌دانید تعداد کودکان بد غذا کم نیست. چه راه حلی در این موارد می‌توان پیشنهاد داد؟ مصرف مولتی ویتامین‌ها و شربت‌های تقویت کننده سیستم ایمنی برای حل مشکل بدغذایی یا تغذیه نامطلوب بسیار کارساز است. تاکنون نام شربت ایمیونیس ویتابیوتیکس را شنیده‌اید؟ این مطلب را به معرفی فواید شربت ایمیونس برای کودکان اختصاص داده‌ایم. با ما همراه باشید.

شربت ایمیونیس برای چیست ؟

کلمه immunace به معنای ایمنی است و شربت ایمیونیس به طور اختصاصی برای تقویت سیستم ایمنی بدن فرموله شده است. سیستم ایمنی به مجموعه‌ای از سلول‌ها و ارگان‌های بدن گفته می‌شود که در برابر عوامل آسیب‌زا مثل ویروس‌ها و باکتری‌ها از بدن محافظت می‌کنند. مصرف این شربت احتمال بروز بسیاری از عفونت‌ها و بیماری‌هایی همچون سرماخوردگی را کاهش خواهد داد. وقتی سیستم ایمنی قوی باشد، توان مبارزه با عوامل بیماری‌زا را دارد و به این ترتیب از سلامتی محافظت به عمل خواهد آمد. به جز تغذیه عوامل دیگری همچون خواب کافی، دور ماندن از استرس و ورزش کردن نیز در ارتقاء سیستم ایمنی بدن نقش دارند. اما فواید شربت ایمیونس بیش از اینهایی است که ذکر شد!

 شربت ایمیونس برای کودکان

مهم ترین ترکیبات موجود در شربت ایمیونس

برای اینکه بهتر متوجه شوید که شربت ایمیونس برای کودکان چه فوایدی دارد، شما را با ترکیبات این شربت آشنا می‌کنیم:

فواید ویتامین D3 برای کودکان

کودکان از ۱ تا ۱۳ سالگی روزانه به ۱۵ میکروگرم (معادل ۶۰۰ IU) ویتامین د۳ نیاز دارند. ویتامین D3 نقش آنتی اکسیدانی فوق‌العاده‌ای در بدن داشته و با مقابله با رادیکال‌های آزاد به تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کند. در هر ۱۰ میلی‌لیتر از شربت ایمیونس ۲۰۰ IU ویتامین دی وجود دارد که بخش قابل ملاحظه‌ای از نیاز بدن به این ماده مغذی را برطرف می‌کند. ویتامین دی به جذب بهتر کلسیم در بدن کمک می‌کند. برای اینکه کودک استخوان‌ها و دندان‌های سالمی داشته باشد و در بزرگسالی دچار پوکی استخوان نشود، به تامین ویتامین D به طور جدی باید دقت شود.

خواص زینک در شربت ایمیونس

در فارسی به ماده معدنی زینک، “روی” گفته می‌شود. یکی از مهم‌ترین نقش‌های روی در بدن کمک به تقویت سیستم ایمنی است. مصرف روی تعداد گلبول‌های سفید را در خون افزایش داده و به این ترتیب موجب می‌شود تا بدن در برابر عوامل بیماری‌زا توان دفاعی بیشتری داشته باشد. کمبود زینک در بدن کودکان ممکن است با نشانه‌هایی مثل کاهش اشتها، ریزش مو و عفونت‌های مکرر همراه باشد. در هر ۱۰ میلی‌لیتر از شربت ایمیونس حدود ۷ میلی‌گرم زینک وجود دارد که بیش از نیمی از نیاز روزانه کودک به این عنصر را برطرف می‌کند.

ضرورت تامین آهن برای کودکان

در شربت ایمیونس مقادیر قابل توجهی از عنصر آهن را به صورت گلوکونات می‌توانید بیابید. آهن به بدن کمک می‌کند تا گلبول‌های قرمز در حد مطلوب تولید شوند و اکسیژن‌رسانی به بافت‌ها و سلول‌های بدن به طور کامل صورت پذیرد. کودکانی که کمبود آهن دارند اغلب احساس خستگی و کسلی می‌کنند و با مشکلاتی نظیر ریزش مو، کاهش اشتها و رنگ‌پریدگی مواجه هستند. برای اینکه آهن در بدن به خوبی جذب شود، می‌توانید در کنار آن از ویتامین C استفاده کنید.

جدول ترکیبات شربت ایمیونس

مواد مغذی شربت ایمیونیس به مواردی که عنوان شد، ختم نمی‌شود. در جدول زیر می‌توانید به طور کامل ترکیبات موجود در این شربت را ببینید:

ترکیبات شربت ایمیونس مقدار در هر ۱۰ میلی لیتر (۲ قاشق مرباخوری)
ویتامینD3 ۲۰۰IU
بتا کاروتن ۲۰٪ ۱.۵mg
ویتامینB1 ۳mg
ویتامین B6 ۱.۵mg
ویتامین B12 ۱.۸mcg
ویتامینB3 ۱۵mg
بیوتین ۶۰mcg
ویتامینB5 ۳mg
آهن گلوکونات ۸mg
زینک گلوکونات ۷mg
منگنز ۱mg
مس ۰.۶mg
سلنیوم ۴۰mcg
منیزیم ۲۰mg
ید ۵۰mcg
کروم ۸mcg
کولین بیتارتارت ۱۰mg
ال کارنیتین تارتات ۵mg
خواندن این مقاله را به همه مادران و پدران پیشنهاد می‌دهیم: راهکارهایی جهت تقویت سیستم ایمنی کودک

فواید شربت ایمیونس برای کودکان

به دلایل زیر مصرف شربت ایمیونیس برای اطفال پیشنهاد می‌شود:

افزایش اشتها با مصرف شربت ایمیونس

کاهش اشتها اختلال در رشد را به دنبال خواهد داشت. کودکان از ۶ ماهگی به بعد خوردن غذاهای کمکی را آغاز می‌کنند و از ۲ سالگی به بعد به اصطلاح به طور کامل غذاخور می‌شوند. اما با این حال به دلیل تغذیه‌های ناسالم در بسیاری از موارد کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی دیده می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که کمبود زینک و ویتامین‌های گروه B در کاهش اشتها موثر است. شربت ایمیونس منبعی غنی از مواد مغذی تاثیرگذار روی اشتها بوده و با جبران کمبود زینک و ویتامین‌های ب مشکل بی‌اشتهایی را حل کرده و به وزن‌گیری هرچه بهتر کودک کمک می‌کند.

تقویت سیستم ایمنی با شربت ایمیونیس

می‌خواهید سرماخوردگی و دیگر بیماری‌های ویروسی کمتر به سراغ فرزندتان بیاید؟ اگر چنین است، از شربت ایمیونس استفاده کنید. این شربت ریزمغذی‌های لازم برای ارتقاء سیستم ایمنی بدن را دارا بوده و با عوامل بیماری‌زا مبارزه می‌کند. در میان ترکیبات موجود در ایمیونس زینک، ویتامین دی و آهن نقش موثرتری در تقویت سیستم دفاعی بدن دارند.

 فواید شربت ایمیونس برای تقویت سیستم ایمنی

شربت ایمیونس برای کمک به افزایش قد

برای اینکه کودک نهایت رشد قدی خود را با توجه به خصوصیات ژنتیکی خود داشته باشد، کلیه ریز‌مغذی‌های ضروری برای بدن باید به طور کامل تامین شوند. کلسیم یکی از مهم‌ترین عناصر برای افزایش رشد استخوان‌ها است. برای جذب بهتر این ماده معدنی در بدن به ویتامین D نیاز است. منبعی غنی از ویتامین دی را در شربت ایمیونس می‌توانید بیابید. منیزیم و زینک نیز در رشد استخوان‌ها تاثیر دارند که هر دو در شربت ایمیونس برای کودکان یافت می‌شوند.

شربت ایمیونس و کرونا

همان‌طور که حتما می‌دانید در حال حاضر هیچ نوع درمان قطعی برای کووید-۱۹ وجود ندارد. اما با تقویت سیستم ایمنی بدن می‌توان گامی موثر در پیشگیری از بیماری‌های ویروسی مثل کرونا بردارید. شربت ایمیونس باعث می‌شود که حتی اگر شما یا فرزندتان به کرونا مبتلا شوید، بدن توانایی بهتری برای مقابله با ویروس داشته باشد و در نتیجه احتمال افزایش علائم بیماری کمتر شود. احتمال بروز سرماخوردگی و آنفولانزا را نیز با این شربت می‌توان کاهش داد.

طریقه مصرف شربت ایمیونس برای کودکان

به گفته شرکت ویتابیوتیکس یعنی سازنده شربت ایمیونس، کودکان ۲ بار در روز می‌توانند از این شربت استفاده کنند و در هر نوبت مجاز به مصرف نصف قاشق مرباخوری یا ۱ قاشق مرباخوری از این فرآورده هستند. این مقدار معادل با ۲.۵ تا ۵ میلی‌لیتر خواهد بود. بدیهی است که مقدار مصرف برای بزرگسالان متفاوت است. بزرگسالان هر روز ۱ تا ۲ قاشق مرباخوری از این شربت را می‌توانند میل کنند.

بهترین زمان مصرف شربت ایمیونس برای کودکان

شربت ایمیونس در واقع نوعی مولتی ویتامین به حساب می‌آید. بهتر است کنار وعده صبحانه یا ناهار این شربت را به فرزند خود بدهید. در این حالت بعضی از ویتامین‌ها به خصوص ویتامین‌های محلول در چربی مثل ویتامین دی جذب بهتری در بدن خواهند داشت و احتمال بروز عوارض گوارشی نیز کمتر خواهد شد. شربت ایمیونس اغلب بدون عارضه جانبی است اما اگر عارضه‌ای مشاهده کردید، قبل از خواب نیز می‌توانید این محصول را مورد مصرف قرار دهید.

شربت ایمیونس عوارض دارد ؟

این شربت برای کودکان نه ضرری دارد و نه عارضه‌ای. پس با خیال راحت می‌توانید آن را مورد مصرف قرار دهید. شربت Immunace حاوی ریزمغذی‌های ضروری برای حفظ سلامتی بدن بوده و به رفع بی‌اشتهایی در کودکان و داشتن وزن و قد بهتر کمک می‌کند. در موارد نادر ممکن است بعضی از افراد با خوردن این شربت دچار عوارض گوارشی شوند. عوارض شربت تقویت سیستم ایمنی ایمیونس در این صورت هم اصلا نگران‌کننده نیست. ترکیبات موجود در شربت ایمیونس مانند همه مولتی ویتامین‌های دیگر ممکن است در بعضی از افراد سبب واکنش‌های آلرژیک شود. اما به طور کلی دقت داشته باشید که شربت ایمیونیس عارضه جانبی خاصی ندارد و اکثر کودکان و بزرگسالان بدون کوچک‌ترین مشکلی آن را مورد استفاده قرار داده و از مزایای آن بهره می‌گیرند.

شربت ایمیونس را از چه سنی به کودکان بدهیم ؟

شرکت ویتابیوتیکس سن کودک را برای مصرف شربت ایمیونس به طور مشخص عنوان نکرده است. شربت‌هایی مثل ایمیونس را معمولا از ۱ سالگی به بعد به کودکان می‌توان داد. اما در بعضی منابع آمده است که شربت ایمیونس برای اطفال بالای ۳ سال مناسب است. بهترین گزینه این است که با توجه به سن فرزند خود در زمینه مصرف شربت ایمیونس با پزشک متخصص اطفال مشورت کرده و بعد تصمیم بگیرید.

کلام پایانی

شربت ایمیونس برای کودکان به تقویت سیستم ایمنی کمک کرده و ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم برای رشد را تامین می‌کند. به کمک این شربت می‌توانید مشکل بی‌اشتهایی کودک را برطرف کرده و کمک کنید تا وزن و قد بهتری متناسب با سن خود داشته باشد. هر نوع سوالی که در مورد این شربت دارید می‌توانید در بخش کامنت‌ها از ما پرسیده و پاسخ خود را از پزشکان فعال در داروخانه آنلاین مثبت سبز بگیرید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۲۲ میانگین: ۴.۱]

پست های مرتبط

24 نظرات
 1. مولایی می گوید

  شربت ایمیونس خارجیه یا ایرانی؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   شربت ایمیونیس ساخت ایران و تحت لیسانس کشور انگلیس است.

 2. عاشوری می گوید

  اگر ایمیونس روزی ۱ بار مصرف بشه اشکالی داره؟ حتما باید روزی دوبار باشه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله می توانید با این دوز استفاده نمایید.

 3. محمدی می گوید

  با سلام آیا شربت ایمیونس برای کودک یک سال و نیمه که هر روز قطره آهن و آ د مصرف میکند، تداخل دارویی ایجاد نمی‌کند؟ و اگر نه، روزانه چه مقدار مصرف کند؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر در این شرایط نباید استفاده شود.

   1. 358856 می گوید

    سلام ،
    ایمونیس برا بزرگسالان هم خوبه؟

    1. مجله مثبت سبز می گوید

     همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
     بله موردی ندارد؛شربت ایمونیس برای کودکان و بزرگسالان قابل استفاده است.
     با تشکر از همراهی شما.

 4. آنیل می گوید

  سلام
  دختر من ۲سال و ۴ ماهشه
  ازین شربت بهش دادم
  دوروز که خورد پشت باسنش اندازه دوبند انگشت قرمز شده و شکل کهیره.
  ادامه بدم این شربت رو ؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر قطع نمایید.

 5. Arean می گوید

  قبل ناهار باید مصرف کرد یا بعد ناهار؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   فرقی نمی کند.

 6. Tanaz می گوید

  با عرض سلام، دخترم ۶سال داره و الان ۲روزه که تب کرده و سرفه میکنه. میتونم این شربت رو در دوران مریضی هم بهش بدم؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
   شربت ایمونیس بیشتر بر روی تقویت سیستم ایمنی کودک شما تاثیر می‌گذارد و به صورت روزانه میبایست آن را استفاده کرد. ضمن مراجعه به پزشک می‌توانید از بهترین شربت های تقویتی برای سرفه مانند شربت سرفه کودکان آیورا اهورا دارو، شربت سرفه گیاهی اطفال پدی کاف دینه، شربت ضد سرفه گیاهی پروسپیتان رازک نیز کمک بگیرید .
   با تشکر از همراهی شما

 7. سحر می گوید

  سلام من دوقلو دارم لطفا دستور مصرف محصول را اعلام کنید

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
   دور مصرف شربت ایمونیس به شرح زیر است :
   کودکان : ۱/۲ تا ۱ قاشق مرباخوری پر (۲/۵ تا ۵ میلی لیتر ) ۲ بار در روز
   بزرگسالان : ۱ تا ۲ قاشق مرباخوری پر ( ۵ تا ۱۰ میلی لیتر ) ۲ بار در روز
   با تشکر از همراهی شما.

 8. ابوالفضل می گوید

  سلام من پسرم ۴سالشه میتونم شربت ایمیونسو بهش بدم؟؟؟وچ مقدار؟؟؟لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
   دستور مصرف این محصول به این صورت است. در کودکان: ۱,۲ تا ۱ قاشق مرباخوری پر (۲.۵ تا ۵ میلی لیتر ) ۲ بار در روز و بزرگسالان: ۱ تا ۲ قاشق مرباخوری پر ( ۵ تا ۱۰ میلی لیتر ) ۲ بار در روز.
   برای خرید انلاین شربت ایمونیس لطفا اینجا کلیک نمایید.
   با تشکر از همراهی شما.

 9. ریحانه می گوید

  سلام من به بچه هام ماهی یه دونه ویتامین دی ۵۰۰۰۰میدم
  وبه تازگی مصرف این شربت رو هم شروع کردم میخوام بدونم ایا باید مصرف قرص قطع بشه یا قرص رو بهشون بدم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   بهتر است بعد از انجام آزمایش اقدام به مصرف این دوز از ویتامین دی شود.
   در صورتی که شرایط برای آزمایش فراهم نیست ۴۰۰ واحد از ویتامین دی در روز کافیست.

 10. الهام می گوید

  سلام وقت بخیر من دخترم شش سالش هست دقیقا چه مقدار میتونم از شربت ایمونس بهش بدم .‌

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامیمجله داروخانه انلاین مثبت سبز
   نحوه مصرف کودکان: ۱,۲ تا ۱ قاشق مرباخوری پر (۲.۵ تا ۵ میلی لیتر ) ۲ بار در روز
   و بزرگسالان: ۱ تا ۲ قاشق مرباخوری پر ( ۵ تا ۱۰ میلی لیتر ) ۲ بار در روز می‌باشد.
   با تشکر از همراهی شما.

 11. عادله می گوید

  سلام اهن این شربت باعث سیاه شدن دندان نمیشه،و برای بچه ای که تالاسمی مینور داره مناسبه؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   خیر باعث سیاه شدن دندان نمی شود. دارای مقدار کمی آهن می باشد که در صورتی که میزان آهن خون بالا نرفته باشد می توانند استفاده نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :