مجله مثبت سبز

نحوه مصرف و بهترین زمان مصرف قرص زینک پلاس

3.3/5 - (7 امتیاز)

زینک پلاس مکملی است که ترکیب اصلی آن را ماده معدنی روی (زینک) تشکیل می‌دهد. معمولا از ویتامین‌هایی همچون ویتامین‌های گروه ب و همچنین ویتامین سی نیز در قرص زینک پلاس استفاده می‌شود.

در این ویدیو می‌توانید توضیحات جناب آقای دکتر مسعود جعفری را در رابطه با زینک پلاس تماشا کنید:
پخش ویدیو

زینک یکی از مواد معدنی ضروری برای بدن است که کمبود آن عوارض ناخوشایندی را چه در کودکان و چه در بزرگسالان به بار می‌آورد. بسیاری از افراد زینک را تنها یک ماده مغذی برای پوست، مو و ناخن می‌دانند اما این ماده معدنی خواص بی‌نظیر دیگری نیز دارد. گاهی می‌توان زینک را در یک مکمل غذایی همراه با دیگر ویتامین‌ها مورد استفاده قرار داد. زینک پلاس یکی از بهترین مکمل‌های غذایی حاوی “روی” است که فواید بی‌نظیری داشته و به تامین ویتامین‌ها نیز کمک می‌کند. نحوه مصرف زینک پلاس و بهترین زمان استفاده از آن را در این مقاله مورد بررسی قرار می‌دهیم.

قرص زینک پلاس چیست؟

قرص زینک پلاس نوعی مکمل غذایی است که “روی” مهم‌ترین ترکیب موجود در آن به شمار می‌آید اما به جز روی، حاوی ویتامین‌های گروه B (B1,B2,B3,B5,B6,B7,B9) و ویتامین C نیز هست و حتی دیگر مواد معدنی نیز ممکن است به آن افزوده شود. از  زینک پلاس یا شربت آن در موارد زیر می‌توان استفاده کرد:

 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • حفظ سلامت پوست، مو و ناخن
 • تقویت مو و جلوگیری از ریزش آن
 • افزایش رشد جسمی و ذهنی در کودکان در حال رشد
 • کمک به کلاژن سازی در پوست

نحوه مصرف زینک پلاس را پزشک باید تعیین کند اما ما در اینجا توضیحات مفیدی را به شما ارائه خواهیم کرد.

نقش زینک در بدن

روی (زینک) یک ماده معدنی کمیاب است. به این معنا که بدن انسان به مقدار کمی از آن نیاز دارد. اما همین مقدار اندک نقش بسیار مهمی در بسیاری از عملکردها بدن ایفا می‌کند. زینک در بیش از 100 واکنش شیمیایی در بدن نقش دارد. مهم‌ترین فواید زینک برای بدن به شرح زیر است:

 • موثر در ایجاد DNA و تقسیم سلولی
 • کمک به رشد سلول‌ها و ساخت پروتئین‌ها
 • بهبود بافت‌های آسیب دیده
 • کمک به ترمیم زخم‌ها
 • موثر در عملکرد سیستم ایمنی بدن
 • جلوگیری از ریزش مو
 • کمک به رشد و تکامل کودکان و نوجوانان
 • موثر در تکامل اندام تناسلی و بلوغ جنسی

در قسمت بعدی مقاله به نحوه مصرف زینک پلاس خواهیم پرداخت.

  قرص زینک پلاس برای ریزش مو

نحوه مصرف قرص زینک پلاس

زینک پلاس به صورت قرص، شربت و قرص جوشان در داروخانه‌ها عرضه می‌شود. مقدار مصرف زینک پلاس اگر به صورت قرص باشد، معمولا روزانه یک عدد است اما اگر به صورت شربت باشد، در سنین مختلف در دوزهای متفاوتی باید مورد مصرف قرار گیرد. پس در نحوه مصرف زینک پلاس بدون شک سن افراد نیز اهمیت دارد.

نحوه مصرف شربت زینک پلاس برای کودکان

برای کودکان معمولا مقادیر زیر توصیه می‌شود:

 • 2 تا 4 سال: روزانه 2.5 میلی لیتر
 • 4 تا 8 سال: روزانه 5 میلی لیتر
 • 8 تا 12 سال: روزانه 10 میلی لیتر

پس از سن 12 سال معمولا از زینک پلاس به صورت قرص استفاده می‌شود و مقدار مصرف نیز روزانه 1 عدد است. اما در برخی موارد می‌توان با دستور پزشک این مقدار را کم یا زیاد کرد و نحوه مصرف قرص زینک پلاس را تغییر داد.

  توضیحات دکتر جعفری در مورد زینک پلاس

بهترین زمان مصرف قرص زینک پلاس

به طور کلی مکمل‌های حاوی زینک بهتر است حداقل 1 ساعت قبل یا 2 ساعت بعد از غذا مورد استفاده قرار گیرند. اما از آنجایی که زینک پلاس ممکن است در برخی از افراد درد معده ایجاد کند، توصیه می‌شود که نحوه مصرف زینک پلاس به گونه‌ای باشد که در کنار وعده غذایی و همراه با آب فراوان مورد استفاده قرار گیرد.

نکته: بهتر است قرص زینک پلاس را همزمان با مکمل‌های کلسیم و آهن و یا همراه با شیر یا نوشیدنی‌های کافئین‌دار مصرف نکنید زیرا ممکن است جذب روی را در بدن کاهش دهند.

همچنین توصیه می‌شود که در مورد نحوه مصرف زینک پلاس و اینکه چند دوره آن را مورد مصرف قرار دهید حتما با پزشک مشورت کنید. زینک پلاس اگر به مدت طولانی و در دوزهای بالا استفاده شود، گاهی ممکن است جذب آهن و مس را دچار اختلال کند بنابراین پیش از مصرف نظر پزشک را جویا شوید.

  بهترین زمان مصرف زینک پلاس

علائم کمبود زینک در بدن

به منظور استفاده از زینک پلاس باید مطمئن شوید که بدن شما به تامین این ماده معدنی از طریق مکمل نیاز دارد. برخی از علائم کمبود روی در بدن به شرح زیر است:

 • بروز عفونت‌های متعدد
 • ریزش مو
 • کاهش اشتها
 • تاخیر در بهبود زخم‌های پوستی
 • اسهال شدید
 • تاری دید
 • اختلال در حس چشایی و بویایی

در صورت مشاهده علائم فوق حتما با مشورت پزشک مصرف مکمل‌های حاوی روی از جمله زینک پلاس را آغاز نمایید. نحوه مصرف زینک پلاس را برایتان شرح خواهیم داد.

مقدار توصیه شده مصرف زینک در هر روز

نحوه مصرف زینک پلاس را شرح دادیم. به جدول زیر دقت کنید:

سن مردان (میلی گرم) زنان (میلی گرم) دوران بارداری (میلی گرم) دوران شیردهی (میلی گرم)
بدو تولد تا 6 ماهگی 2 2 * *
7 تا 12 ماهگی 3 3 * *
1 تا 3 سالگی 3 3 * *
4 تا 8 سالگی 5 5 * *
9 تا 13 سالگی 8 8 * *
14 تا 18 سالگی 11 9 12 13
19 سالگی به بعد 11 8 11 12

 

نحوه مصرف زینک پلاس برای چاق شدن یا نشدن

آیا قرص زینک پلاس باعث چاقی می‌شود؟ این سوال یکی از متداول‌ترین پرسش‌ها در مورد قرص زینک پلاس است که بسیاری از افراد آن را می‌پرسند. تاثیر زینک پلاس در چاقی در مطالعات متعددی مورد بررسی قرار گرفته است. به طور کلی می‌توان گفت که خیر؛ قرص زینک پلاس باعث افزایش وزن نمی‌شود. اما مواردی گزارش شده است که فرد در بدن خود نسبت به زینک و ویتامین‌های گروه ب کمبود زیادی داشته است. در این حالت مصرف زینک پلاس می‌تواند به افزایش اشتها و به دنبال آن چاقی منجر شود.

اگر مصرف زینک پلاس باعث افزایش اشتهای شما می‌شود و از این بابت نگران هستید، نحوه مصرف زینک پلاس را تغییر دهید. سعی کنید این مکمل را قبل از خواب یا بعد از غذا مورد استفاده قرار دهید. در این صورت زینک پلاس تاثیری در چاق شدن شما بر جای نخواهد گذاشت.

اما اگر بسیار لاغر هستید و مایلید زینک پلاس در شما باعث افزایش اشتها شود، آن را همراه با غذا میل نمایید. همان‌طور که می‌بینید در نحوه مصرف زینک پلاس هدف شما نیز تاثیرگذار است.

دوره مصرف مکمل زینک پلاس

نحوه مصرف زینک پلاس باید به نحوی باشد که فواید آن به طور کامل عاید شما شود. بیشتر مکمل‌های زینک پلاس برای مدت یک یا دو ماه در نظر گرفته می‌شوند. اما دوره مصرف زینک پلاس با توجه به نظر پزشک از 1 تا 6 ماه می‌تواند متغیر باشد. به طور کلی گفته می‌شود که مکمل‌های غذایی برای تاثیر مطلوب حداقل 3 ماه باید مورد استفاده قرار گیرند. اگر شما مثلا برای کمک به درمان ریزش مو از زینک پلاس استفاده می‌کنید، بسته به کمبود بدن خود نسبت به ترکیبات این مکمل، دوره مصرف توسط پزشک باید برای شما تعیین شود.

زینک پلاس ایرانی بهتر است یا خارجی؟

یکی دیگر از رایج‌ترین سوالات در مورد زینک پلاس این است که قرص زینک پلاس ایرانی بهتر است یا خارجی؟ بیشتر افراد تصور می‌کنند که حتما زینک پلاس خارجی باید بهتر از ایرانی بوده و اثر بهتری در رفع مشکلاتی مثل ریزش مو داشته باشد. اما نتیجه بررسی‌ها نشان داده است که ترکیبات زینک پلاس ایرانی و خارجی کاملا یکسان بوده و میزان اثربخشی آنها نیز تقریبا در یک رده است. بنابراین خیلی در بند این نباشید که زینک پلاس خارجی مصرف کنید یا ایرانی؟ مهم این است که از یک برند اصل و یک فروشگاه معتبر خرید خود را انجام دهید و نحوه مصرف زینک پلاس را هم بدانید.

کلام پایانی

در این مقاله نحوه مصرف زینک پلاس را برای شما شرح دادیم. به ویژه اگر با مشکلات گوارشی مواجه هستید سعی کنید زینک پلاس را همراه با غذا مورد استفاده قرار دهید. بیش از هر چیز برای کمک به جلوگیری از ریزش مو از قرص زینک پلاس استفاده می‌کنند. اما این مکمل می‌تواند فواید فراوانی داشته باشد. مثلا به تقویت سیستم ایمنی کمک کند، در ایجاد دی ان ای نقش داشته باشد و در رشد و تکامل کودکان و نوجوانان موثر واقع شود. آیا شما تاکنون از قرص زینک پلاس استفاده کرده‌اید؟ کدام مارک یا برند آن رضایت شما را جلب کرده است؟ نظرات خود را با خوانندگان این مجله به اشتراک بگذارید.

جناب آقای دکتر مسعود جعفری (متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر)                                                                                آدرس: زعفرانیه – خیابان آصف (اعجازی) – جنب بانک ملت – طبقه ۲ پلاک ۳۷                                                            شماره‌های تماس: ۲۲۴۳۹۰۹۴ ۰۲۱۲۲۴۳۹۰۹۵ – ۰۲۱
جناب آقای دکتر مسعود جعفری در رابطه با کلیه امور مربوط به زیبایی و پوست و مو و ناخن در خدمت شما هستند.
ادامه مطلب…..
Answers to questions by the doctor
شاید برای شما جذاب باشد
کم خونی آپلاستیک و کم خونی مگالوبلاستیک چیست؟
کم خونی آپلاستیک و کم خونی مگالوبلاستیک چیست؟
تفاوت کرونا و آنفولانزا، سرماخوردگی و حساسیت
اصول مراقبت از پوست در میانسالی
بررسی دلایل و راه های درمان تاری دید
همه خواص درمانی روغن اکالیپتوس
همه خواص درمانی روغن اکالیپتوس
دلایل پیری زودرس
آزاده فراهانی
نتیجه معتبرترین و بروزترین تحقیقات علمی را در حوزه بهداشت، سلامت و زیبایی به ساد‌ه‌ترین زبان به نگارش درمی‌آورم تا راهنمای شما باشد برای انتخاب یک سبک زندگی سالم‌تر.
بحث و تبادل نظر
guest

341 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
...
...

سلام خسته نباشید من برای اضافه وزن میخواستم بخورم ، بهم گفتن هفته ای یه قرص زینک ، آیا درسته ؟ یا باید روزانه بخورم؟

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  ...

سلام دوست عزیز
شما میتوانید روزی یک عدد زینک هم مصرف کنید
اما برای پیشرفت بیشتر در این زمینه میتوانید با کارشناس مجموعه در تماس باشید تا به صورت کامل راهنمایی شوید
ممنون از همراهی شما

زی زی
زی زی

ناخونام بسیار ضعیفند، بسیار شکننده اند حتی باکوچیکترین برخورد حتی به لباس موقع پیرهن پوشیدن و درآوردن و… هم میشکنند ، منظور اینک خیلی خیلی ضعیف هستند از بچگی، و الان که 26سالمه و میخوام ناخنای بدون شکستگی و مستحکم و خوش فرم داشته باشم قرص زینک پلاس خریدم ولی نمیدونم روزی چندتا باید استفاده کنم تا نتیجه بخش باشه و تاچه مدت باید استفاده کنم؟ میشه راهنماییم کنید 🙏

کارشناس ارشد تغذیه
کارشناس ارشد تغذیه
پاسخ به  زی زی

با سلام همراه گرامی،
روزی یک عدد به مدت حداقل سه ماه استفاده کنید.

زهرا
زهرا

سلام من ۲۰ سالمه و علائم کمبود زینک پلاس رو دارم..میتونم استفاده کنم یا باید حتما ب پزشک مراجعه کنم؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  زهرا

سلام کاربر گرامی
زینک پلاس اسم یک مکمل می باشد.
اگر کمبود زینک دارید لطفا علائم را ذکر نمایید.
سپاس از همراهی شما

زهرا
زهرا

ریزش مو.کم اشتها.عفونت مخصوصا دوران پریودی.تاری دید.

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  زهرا

این علائم “می تواند” ناشی از کمبود زینک باشد عفونت دوران پریودی هم ممکن است به علت پایین بودن زینک و سیستم ایمنی شما باشد.
بهتر است آزمایش بدهید تا به صورت دقیق مشخص شود.
سپاس از همراهی شما

زهرا
زهرا

وزن کم .

زهرا
زهرا

ریزش مو.کم اشتهایی.عفوتت مخصوصا دوران پریودی.تاری دید.

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
در انتظار تایید
پاسخ به  زهرا

این علائم “می تواند” ناشی از کمبود زینک باشد عفونت دوران پریودی هم ممکن است به علت پایین بودن زینک و سیستم ایمنی شما باشد.
بهتر است آزمایش بدهید تا به صورت دقیق مشخص شود.
سپاس از همراهی شما

زهرا
زهرا

سلام وقتتون بخیر من رژیم کاهش وزن میگرم زینک مکس ۱۵میلی گرم روزی ۱عدد مشکلی ایجاد میکنه؟

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز
پاسخ به  زهرا

سلام دوست عزیز
خیر مانعی نخواهد داشت .

f.kh
f.kh

سلام وقت بخیر. ببخشید من ازمایش دادم و زینکم روی مرز بود (70)، دخترم و 25 سالمه
یک بسته 60 عددی یونی زینک رو مصرف کردم..تا کی باید ادامه بدم مصرف یونی زینک رو؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  f.kh

سلام کاربر گرامی
باید آزمایش دهید تا متوجه تغییرات سطح زینک شویم اما به طور کلی بهتر است 3 ماه استفاده شود چون یونی زینک 15 میلی گرم زینک دارد.
سپاس از همراهی شما

هلیا
هلیا

سلام خسته نباشید . من 16 سالمه و علائم کمبود زینک رو دارم. چند وقته تاری دید و کمبود اشتها گرفتم و تقریبا زود هم مریض میشم… قرص آهن هم صبحا میخورم حالم بد میشه.. زینک رو میتونم مصرف کنم؟ میشه نحوه مصرفش رو بفرمایید ممنون

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  هلیا

سلام کاربر گرامی
اگر آزمایش دادید و در آزمایش شما کمبود زینک مشخص گردیده می تواند روزانه از زینک استفاده نمایید.(1 ساعت بعد از صبحانه)
دوز مصرفی هم باید توسط پزشک با توجه به کمبود زینک شما تعیین شود.
اما اگر آزمایش ندادید سر از خود استفاده نکنید زیرا علائم ذکر شده می تواند علل دیگری داشته باشد.
سپاس از همراهی شما

پوریا
پوریا

سلام من میخام زینک مصرف کنم ۱۴ سالمه و پسرم میشه بگید چجوری و تو چه زمانی مصرف کنم بهتر واکنش میده

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  پوریا

سلام کاربر گرامی
روزانه می توانید 5 میلی گرم 1 ساعت بعد از صبحانه استفاده نمایید اما بهتر است با پزشکتان نیز مشورت نمایید تا اگر بدن شما نیاز دارد استفاده نمایید.
سپاس از همراهی شما

حمیدرضا احمدی
حمیدرضا احمدی

سلام و خسته نباشید من میخوام قرص زینک پلاس رو برای ریزش مو مصرف کنم پسرم و ۱۸ سالمه چجوری و چه وقتی بهتره مصرف کنم و آیا قرص زینک پلاس با قرص هیرویت رو باهم مصرف کنم مشکلی نداره؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده

سلام کاربر گرامی
زینک بهتر است صبح ها یک ساعت بعد از صبحانه استفاده شود.
هیرویت نیز حاوی زینک است و نیازی به مصرف همزمان زینک پلاس و هیرویت نمی باشد.زیرا زینک بیش از حد باعث افزایش اشتها می شود.
سپاس از همراهی شما

زهرا همایون
زهرا همایون

سلام وقتتون بخیر
من الان سه ماهه قرص زینک پلاس ۱۵ روزی یدونه میخورم ولی نمیدونم باید تا کی ادامه داشته باشه پیش دکتر هم نرفتم وقتشو ندارم که برم از نظر شما تا چه مدت استفاده کنم خوبه؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  زهرا همایون

سلام کاربر گرامی
نظر دادن راجع به مدت مصرف بسته به نیاز بدن شما دارد که بدون آزمایش مشخص نمی شود.
سپاس از همراهی شما

مرتضی مقدسیان فر
مرتضی مقدسیان فر

با سلام و خدا قوت خانمم تو دوران شیردهیه. میتونه قرص زینک مصرف کنه؟

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز

با سلام
در صورت تایید پزشک متخصص مشکلی نخواهد داشت .

ملکا ملک
ملکا ملک

مادرم ۶۴ ساله س و تو برگه آزمایشش مقدار زینک زده بود پایین. L (۳۵)
براش یونی زینک گرفتم ۱۵میلی گرم هست
روزی چندتا باید مصرف کنه؟؟

کارشناس ارشد تغذیه
کارشناس ارشد تغذیه
پاسخ به  ملکا ملک

با سلام کاربر گرامی
به مدت سه ماه روزی یک عدد

f.kh
f.kh

سلام وقت بخیر. ببخشید من ازمایش دادم و زینکم روی مرز بود (70)، دخترم و 25 سالمه
یک بسته 60 عددی یونی زینک رو مصرف کردم..تا کی باید ادامه بدم مصرف یونی زینک رو؟

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز
پاسخ به  f.kh

سلام دوست عزیز
می توانید یک دوره 3 ماهه مصرف کنید .

میکائیل
میکائیل

سلام دکتر وقت بخیر، من برای درمان ریزش موی سر از زینک استفاده میکنم، بهترین زمان مصرف قرص زینک پلاس چه موقع هست؟
(پسر هستم و 20 سالمه)

کارشناس ارشد تغذیه
کارشناس ارشد تغذیه
پاسخ به  میکائیل

با سلام کاربر گرامی
یک تا دو ساعت بعد از غذا میل کنید

مهربان
مهربان

سلام خسته نباشد
من می‌خوام برای ریزش مو قرص زینک مصرف کنم چیکار کنم که کبدم چرب نشه

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  مهربان

سلام دوست عزیز
کبد در حالت سلامت و نرمال با این قرص در صورت مصرف درست دارو چرب نخواهد شد.

Farshid
Farshid

سلام خسته نباشید. من میخوام زینک مثرف کنم حوصله ندارم برم پیش دکتر . 21سالمه پسرم.چقد و چ وقتایی باید زینک مصرف کنم پر طول روز

دکتر اکرم کرامتی
دکتر اکرم کرامتی
پاسخ به  Farshid

سلام کاربر گرامی
شما میتوانی روزی 1 عدد زینک 10 میلی گرم بعد ناهار استفاده کنید.
با تشکر از همراهی شما

ملیکا
ملیکا

سلام وقتتون بخیر
من قرص زینک پلاس میتونم ظهر مصرف کنم ؟ یا اگ با قرص کلسیم مصرف شه مشکلی نداره؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  ملیکا

سلام کاربر گرامی
زینک پلاس بهتر است یک ساعت بعد از صبحانه و کلسیم نیز بعد از شام با فاصله ی یک ساعت از لبنیات مصرف شود.
سپاس از همراهی شما

مریم
مریم

سلام مصرف زینک با داروهای ریفلاکس معده تداخل ایجاد میکنه ؟
و زینک برای ریزش مو ناشی از تیروئید خوبه ؟

دکتر اکرم کرامتی
دکتر اکرم کرامتی
پاسخ به  مریم

سلام کاربر گرامی
اگر داروهای دسته PPI مثل امپرازول و پنتوپرازول استفاده میکنید خیر تداخل ندارد
زینک برای ریزش مو موثر است ولی شما باید مشکل تیروئید را درمان کنید و در کنارش از زینک هم استفاده کنید.
سپاس از همراهی شما

محمد
محمد

سلام قرص زینک برای افزایش وزن چ موقع مصرف شود بهتر است؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  محمد

سلام کاربر گرامی
صبح ها یک ساعت بعد از صبحانه مصرف نمایید.
باعث افزایش اشتها می شود.
سپاس از همراهی شما

سپهر
سپهر

ایا برای بیماران دیابتی که انسولین میزنن اشکال نداره

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  سپهر

سلام کاربر گرامی
خیر مشکلی ندارد.
سپاس از همراهی شما

نازنین
نازنین

سلام ببخشید مصرف زینک پلاس با قرص بایو بیسیکس تداخل دارویی داره ؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  نازنین

سلام کاربر گرامی
نیازی به مصرف همزمان هر دو نیست.
سپاس از همراهبی شما

نرگس
نرگس

سلام وقتتون من سیستم ایمنی بدم دکتر گفته پایینه چون تقریبا کمه کم دو یا سه هفته یکبار مریض میشم به حدی حتی تو خونه ام بمونم مریضم زینک پلاس در چه مدت میتونه عمل کنه اصل عمل میکنه؟ البته از بچگی ویتامین های زیادی مصرف کردم ولی کلا همیشه مریض بودم

دکتر مریم حق نژاد
دکتر مریم حق نژاد
پاسخ به  نرگس

همراه محترم
سلام
با توجه به اینکه سیستم ایمنی شما ضعیف بوده و همواره دچار بیماری میشود، توصیه میشود از مکمل های تقویت کننده سیستم ایمنی تخصصی تر استفاده کنید. برای بررسی و مقایسه این مکمل ها میتوانید از این “لینک” استفاده کنید.
متشکرم

مریم
مریم

سلام خوردن. کره و پنیر و پودرهایی که. قهوه را میکس شده تداخل. دارویی با قرص زینک پلاس داره؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  مریم

سلام کاربر گرامی
خیر تداخلی ندارد.در کل برای جذب بیشتر زینک بهتر است با لبنیات یک ساعت فاصله داشته باشد.
سپاس از همراهی شما

ایمان
ایمان

سلام خسته نباشید ژبخشید من مربیم گفت زبنک پلاس رو قبل خواب مصرف کنم و بعد صبحانه مولتی ویتامین مینرال مصرف کنم مشکلی نیست؟

علیرضا
علیرضا

سلام.وقت بخیر.زینک پلاس یوروویتل رو میتونم به نوزاد پسر ۸ روزه بدم؟دکتر نسخه نوشته بود براش زینک،داروخانه گفت این مارک خوبه.روزی ۱ سی سی.ممنون میشم.پسرم زردی ۲۱ داشت روز دوم تولد تا روز ۵ تولد،که با دستگاه روز ۵ رسید به ۱۲.
دیروز براش زینک نوشت فوق تخصص.

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  علیرضا

سلام کاربر گرامی
لطفا قبل از شروع درمان حتما داروها را با پزشک چک نمایید.
سپاس از همراهی شما

Jaber
Jaber

با عرض سلام خانم دکتر بنده باشگاه بدنسازی میرم برای مصرف قرص زینک پلاس 5میلی گرم در روز چند عدد مصرف کنم وزنمم 62 قدمم 176 سنم 25سالمه؟

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز
پاسخ به  Jaber

سلام دوست عزیز
مصرف قرص زینک باید بر اساس نیاز فردی و با توجه به مقدار زینک موجود در رژیم غذایی شما تعیین شود. به طور کلی، مصرف روزانه ۱۵-۳۰ میلی گرم زینک برای بزرگسالان به عنوان مقدار معقول تلقی می‌شود.

اگر قصد مصرف قرص زینک را دارید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و دستورالعمل‌های پزشک خود را در این باره رعایت کنید. پزشک شما ممکن است میزان دقیق مصرف قرص زینک را بر اساس نیاز شما و وضعیت سلامتی شما تعیین کند.

به عنوان مثال، اگر قرص زینک پلاس ۵ میلی‌گرم دارید، پزشک شما ممکن است به شما توصیه کند که یک قرص روزانه مصرف کنید. اما برای تعیین دقیق‌تر میزان مصرف، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

Milad
Milad

سلام خسته نباشین من ۱۸ سالمه زینک پلاس پنج میلی گرم گرفتم (به پزشک خواهض کردم اونم واس پوست و مو واسم نوشت????) یعنی باید من روزی دو تا قرص ازش بخورم بسته به نیاز سنی ک نوشتین؟!

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  Milad

سلام کاربر گرامی
اگر کمبود زینک ندارید و صرفا برای سلامت پوست و مو قصد مصرف دارید دوز 5 میلی گرم برای شما کافی است.
سپاس از همراهی شما

علی
علی

مصرف هرروزه پاورفیت و زینک پلاس مشکلی نداره؟ برای دفع HPV

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  علی

سلام کاربر گرامی
خیر مشکلی ندارد.
سپاس از همراهی شما

ناصر
ناصر

من یک ساله ب۲ مصرف میکنم میشه قرص زینک بخورم برای ناخنهام چون قاشقی میشه

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  ناصر

سلام کاربر گرامی
بله مشکلی نیست بهتر است از مکمل های حاوی بیوتین و زینک مثل: یونی زینک، پرفکتیل یا پیل فود استفاده نمایید.
سپاس از همراهی شما

حمید
حمید

سلام هموروئید(فیشر) دارم. کاشت مو انجام دادم.
از وقتی هرویت و زینک پلاس میخورم شکمم سفت شده و باعث عود فیشر شده. جایگزین چی بخورم خوبه؟

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز
پاسخ به  حمید

با سلام
با توجه به اینکه ترکیبات زینک پلاس و قرص هیرویت مشابه هم هستن نیازی به مصرف همزمان وجود ندارد .
بعد از غذا همراه با آب کافی میل کنید .

پردیس
پردیس

سلام من ورزشکارم و مکمل کراتین استفاده میکنم،مصرف زینک پلاس با مکمل کراتین مشکلی نداره؟!

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز
پاسخ به  پردیس

سلام دوست عزیز
خیر تداخلی ندارد و می توانید استفاده کنید.

ناشناس
ناشناس

سلام خوبین وقتتون بخیر

ببخشید من جوش دارم سن بلوغ هستم گفتم ک اگه زینک پلاس رو مصرف کنم باعث افزایش جوش میشه؟ آخه یکی از دوستان میگفت ک باعث افزایش جوش میشه

مرسی بابت جوابتون

کارشناس علمی و بهداشتی
کارشناس علمی و بهداشتی
پاسخ به  ناشناس

همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز

برای دریافت پاسخ این سوال، لطفا مقاله معجزه قرص زینک برای جوش صورت را مطالعه نمایید.

با تشکر از همراهی شما.

Ali
Ali

سلام خسته نباشید ببخشید من موهام بشدت ریزش داره و خیلی نازک شده الان 5 6روزه میخورم واقعا تاثیر داشته واسه ریزش.فقــط واسه کلفت شدن

مهدی
مهدی

سلام وقت بخیر
مصرف قرص زینک پلاس اگر شب قبل از خواب استفاده بشه مشکلی داره؟

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز
پاسخ به  مهدی

سلام دوست عزیز
خیر مانعی ندارد .

فاطمه
فاطمه

سلام من zincohealth اینو می خوام مصرف کنم زینک پلاس هست یا چیز دیگه
بعد چطوری مصرف کنم 16سالمه

دکتر مریم خداوردیخان
دکتر مریم خداوردیخان
پاسخ به  فاطمه

سلام کاربر گرامی
مصرف شربت رینک پلاس پیشنهاد می شود.

عبدالله
عبدالله

سلام خسته نباشید
آیا قرص زینک برای چاقی صورت خوبه یا خیر.

دکتر مریم خداوردیخان
دکتر مریم خداوردیخان
پاسخ به  عبدالله

سلام کاربر گرامی
هیچ دارویی باعث تجمع چربی در ناحیه ی صورت نمی شود. اما برای حفظ ساختار پوست مصرف مکمل های حاوی کلاژن و هیالورونیک اسید پیشنهاد می شود.

علیرضا
علیرضا

سلام بخاطر مشکل یبوست و همورویید و بدنبالش عمل جراحی هموروید به شدت صورتم لاغر شده و چشمام گود رفته..استفاده از زینک پلاس به همره مولتی ویتامین مینرال ثمر بخش هستش؟؟؟؟؟

دکتر مریم خداوردیخان
دکتر مریم خداوردیخان
پاسخ به  علیرضا

سلام کاربر گرامی
مصرف مولتی ویتامین مینرال کفایت میکند. مصرف مایعات به مقدار لازم و خواب و استراحت و تغذیه یمناسب هم در رفع گودی چشمی که اخیرا ایجاد شده موثرند.

داش علی
داش علی

ببخشید یه سوالی دیگه هم داشتم میشه قرص زینک پلاس ۵mg رو شبا قبل خواب دوعدد مصرف کرد که بشه ۱۰mg امکانش هست ؟؟؟

دکتر مریم خداوردیخان
دکتر مریم خداوردیخان
پاسخ به  داش علی

بله متوانید تا زمان اتمام قرص ها به این شکل استفاده نمایید اما فراورده ی بعدی را با دوز 10 میلیگرم زینک تهیه نمایید.