مجله مثبت سبز

بهترین مکمل غضروف ساز چه قرصی است؟

3.3/5 - (10 امتیاز)

غضروف یک نوع بافت منحصر به فرد است زیرا عروق خونی یا اعصاب ندارد. این بافت محکم اما انعطاف‌پذیر بوده و به همین دلیل شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد. در واقع غضروف نوعی بافت همبند محسوب می‌شود. دلایل مختلفی از جمله کندرومالاسی کشکک زانو، کوستوکندریت و فتق دیسک بین مهره‌ای ممکن...

به این ویدیو دقت کنید:
پخش ویدیو

غضروف یک نوع بافت منحصر به فرد است زیرا عروق خونی یا اعصاب ندارد. این بافت محکم اما انعطاف‌پذیر بوده و به همین دلیل شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد. در واقع غضروف نوعی بافت همبند محسوب می‌شود. دلایل مختلفی از جمله کندرومالاسی کشکک زانو، کوستوکندریت و فتق دیسک بین مهره‌ای ممکن است به غضروف آسیب برسانند. سلول‌های غضروف در صورت تخریب خود را ترمیم نمی‌کنند و به همین دلیل باید به دنبال گزینه‌های درمان گشت که یکی از آنها مصرف قرص غضروف ساز است. در این مطلب شما را با بهترین مکمل غضروف ساز آشنا می‌کنیم.

انواع غضروف

پیش از آنکه به بهترین مکمل غضروف ساز بپردازیم، باید بدانید که غضروف در بدن انسان 3 نوع دارد:

  •  هیالن یا شیشه‌ای: یک بافت قوی و انعطاف‌پذیر است که ظرفیت بازسازی اندکی دارد و بین مفاصل دیده می‌شود.
  •  الاستیک: غضروف الاستیک نسبت به غضروف هیالین انعطاف پذیرتر است و در گوش، حنجره و اپیگلوت وجود دارد.
  • غضروف فیبری: نوعی غضروف سخت و غیر قابل انعطاف است که در زانو و بین مهره‌ها یافت می‌شود.
مفصل غضروفی نوعی مفصل است که در آن ماده اتصال‌دهنده بین دو قسمت استخوان از جنس غضروف است.

بهترین مکمل غضروف ساز

معرفی بهترین مکمل غضروف ساز

در کنار هر نوع درمانی که برای مفاصل و استخوان پیشنهاد شود، معمولا استفاده از قرص غضروف‌ساز نیز توسط پزشکان پیشنهاد خواهد شد. در اینجا شما را با بهترین مکمل غضروف ساز در برندهای مختلف ایرانی و خارجی آشنا خواهیم کرد:

قرص آلفلکسیل آلفا ویتامینز

گلوکوزامین، کندروتین، کلاژن و MSM بخش عمده‌ای از مفاصل را تشکیل می‌دهند. کلیه این ترکیبات را در قرص آلفکسیل آلفا ویتامینز می‌توانید بیابید. این مکمل می‌تواند به ترمیم غضروف‌های بدن کمک کرده و در کنار تقویت سلامت مفاصل، دردهای مفصلی را نیز کاهش دهد. به منظور درمان و همچنین پیشگیری از آرتوروز می‌توان از آلفلکسیل استفاده کرد. بیماران مبتلا به آرتریت همواره با التهاب و درد مفاصل خود درگیر هستند و خوردن این قرص می‌تواند برای آنها بسیار مفید واقع شود. روزانه 3 عدد از این محصول ترجیحا در کنار وعده‌های غذایی باید میل شود تا اثرات مطلوب کم‌کم خود را نشان دهند و متوجه شوید که  در حال مصرف بهترین مکمل غضروف ساز هستید.

Osteocare
قرص استئوکر ویتابیوتیکس اورجینال
قیمت: 75.000 تومان
قیمت با تخفیف:59.000 تومان
Osteocare
قرص استئوکر ویتابیوتیکس اورجینال
قیمت اصلی: 75.000 تومان
قیمت با تخفیف: 59.000 تومان

آلفلکسیل

آلفلکسیل

کپسول گلوکزامین جوینت موبیلیتی مزرعه سبز سوران

به عنوان بهترین مکمل غضروف ساز می‌توانیم به کپسول گلوکزامین جوینت موبیلیتی مزرعه سبز سوران اشاره کنیم. این کپسول عملکرد مفاصل را بهبود بخشیده و از تخریب غضروف‌ها پیشگیری به عمل می‌آورد. علائم بیماری استئوآرتریت را با مصرف این مکمل می‌توان بهبود بخشید. 2 بار در روز باید این کپسول را مورد استفاده قرار دهید. در هر وعده روزانه از این کپسول 1500 میلی‌گرم گلوکزامین هیدروکلراید و 750 میلی‌گرم کندراتین سولفات وجود دارد. گلوکزامین تجزیه غضروف‌های آسیب دیده را به تاخیر می‌اندازد و به ترمیم آنها کمک می‌کند.

کپسول گلوکزامین مزرعه سبز سوران

خرید کپسول گلوکزامین مزرعه سبز سوران

کپسول تریپل فلکس نیچرمید

این کپسول را که بسیاری به عنوان بهترین مکمل غضروف ساز می‌شناسند شاید دیگر به سختی بتوانید در بازار بیابید. اما بهترین جایگزین برای آن قرص آلفلکسیل است که در قسمت پیشین آن را به شما معرفی کردیم. کپسول تریپل فلکس نیچرمید دارای 3 ماده اصلی به نام‌های گلوکوزامین، کندروئیتین و متیل سولفونیل متان بوده و درد و خشکی مفاصل را که ناشی از بیماری آرتروز می‌تواند باشد، کاهش می‌دهد. با مصرف این کپسول انعطاف‌پذیری مفاصل بهبود یافته و دیگر دچار خشکی صبحگاهی مربوط به مفاصل و استخوان نخواهید شد. بازسازی و ترمیم ساختمان مفاصل نیز از دیگر مزایای کپسول تریپل فلکس است. برای کسب بهترین نتیجه لازم است این مکمل 3 بار در روز حداقل به مدت 4 تا 6 هفته مورد مصرف قرار گیرد.

  تریپلفکلس

کپسول تریپلفکلس

کپسول پیاسکلیدین اکسپنساینس

کپسول پیاسکلیدین دارای ترکیبات گیاهی بوده و با داشتن مواد مغذی بر بافت همبند تاثیر گذاشته و ساختمان غضروف را دوباره به حالت طبیعی خود نزدیک‌تر می‌کند. این کپسول برای بیماران مبتلا به دژنراتیو مفاصل و استئوآرتریت می‌تواند بسیار مفید باشد. عصاره‌های گیاهی موجود در پیاسکلیدین آووکادو و سویا هستند. این کپسول به عنوان بهترین مکمل غضروف ساز موجب تحریک سنتز پروتئوگلیکان‌ها و کلاژن شده و ساختار غضروف را بهبود می‌بخشد. نحوه مصرف این کپسول روزانه 1 عدد همراه با غذا به مدت 3 الی 6 ماه است. اما مشکلی که در مورد خرید پیاسکلیدین ممکن است با آن مواجه شوید این است که این کپسول فرانسوی در حال حاضر به راحتی یافت نمی‌شود. در اینجا جایگزین‌های این مکمل را به شما معرفی می‌کنیم:

  پیاسکلیدین بهترین مکمل غضروف ساز

پیاسکلیدین

بهترین مکمل های جایگزین پیاسکلیدین

3 مکمل را به عنوان جایگزین پیاسکلیدین به شما معرفی می‌کنیم که اثراتی مشابه با این محصول برای شما خواهند داشت:

کپسول پیاسیدین رازک

همان ترکیبات گیاهی یعنی آووکادو و سویا را که در پیاسکلیدین وجود داشتند می‌توانید در کپسول پیاسیدین رازک نیز بیابید. درمان بیماری‌های دژنراتیو مفاصل و استئوآرتریت از مهم‌ترین مزایای استفاده از این مکمل است. مصرف روزانه 1 عدد از این محصول به مدت 3 الی 6 ماه به ترمیم غضروف‌های تخریب شده کمک کرده و دردهای ناشی از آرتروز را کاهش می‌دهد. مصرف این مکمل سبب تحریک سنتز پروتئوگلایکان‌ها، کلاژن‌سازی و بازسازی غضروف شده و کم‌کم غضروف را به حالت طبیعی خود نزدیک‌تر می‌کند.

  پیاسیدین

پیاسیدین

کپسول ویتاول پیاسکومین مهبان دارو بهترین مکمل غضروف ساز

این کپسول نیز با داشتن سویا و آووکادو ساختار غضروف را به حالت طبیعی باز می‌گرداند. برای کاهش دردهای آرتروز و تسکین درد مفاصل می‌توان از این محصول به عنوان بهترین مکمل غضروف ساز کمک گرفت. مکانیسم اثرگذاری پیاسکومین نیز مانند پیاسکلیدین با تحریک سنتز پروتئوگلیکان‌ها و کلاژن صورت می‌گیرد. دقت کنید که در صورت داشتن سابقه آلرژی به آووکادو و سویا نباید از مکمل‌های حاوی آنها مثل ویتاول پیاسکومین استفاده کنید. روزانه یک عدد کپسول 3 تا 6 ماه باید مصرف شود تا اثرات مطلوب خود را برجای گذارد.

  ویتاول

ویتاول بهترین مکمل غضروف ساز

کپسول پیاسینیل نیل فارمد

این مکمل با منشا گیاهی و داشتن سویا و آووکادو به درمان و تسکین درد و التهاب مفاصل کمک کرده و در بهبود بیماری‌های دژنراتیو مفاصل و استئوآرتریت می‌تواند بسیار موثر عمل کند. روزانه 1 عدد از این کپسول در بین غذا همراه با 1 لیوان آب باید مصرف شود. دوره درمان حدود 3 الی 6 ماه به طول خواهد انجامید. مصرف این مکمل برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی‌شود. اگر از درد زانو رنج می‌برید، پیاسینیل برای حل این مشکل نیز مفید خواهد بود و به عنوان بهترین مکمل غضروف ساز می‌تواند مصرف شود.

  پیاسینیل بهترین قرص غضروف ساز

پیاسیدین

یکی دیگر از مکمل های غضروف ساز کپسول پی اسکلتون 300 میلی گرم دارو پژوهان است که یک داروی گیاهی به حساب آمده و به درمان آرتروز و جلوگیری از تخریب غضروف‌ها کمک می‌کند. عصاره سویا و آووکادو از ترکیبات موجود در این قرص هستند. روزانه 1 عدد از این قص در کنار غذا باید استفاده شود. بازسازی مفاصل، افزایش قابلیت حرکتی مفاصل و کمک به درمان استئوآرتریت از دیگر مزایای این قرص هستند.

معرفی دیگر مکمل های غضروف ساز

از انواع بهترین مکمل غضروف ساز به این موارد نیز می‌توان اشاره کرد:

کپسول بون کمپلکس نچرال ورلد

این کپسول آمرایکایی نیز برای پیشگیری و درمان آرتروز کاربرد داشته و با کمک به حفظ سلامت استخوان درد مفاصل را کاهش می‌دهد. گلوکوزامین هیدروکلراید، بور سیترات، ویتامین‌های C، D و E و مواد معدنی همچون کلسیم و زینک محتویات این مکمل را تشکیل می‌دهند. افراد بزرگسال روزانه 2 عدد از این مکمل را در کنار وعده‌های غذایی خود باید میل کنند. حفظ و بازسازی غضروف‌ها و استخوان‌ها، کاهش علایم استئوآرتریت، پیشگیری از پوکی استخوان، بهبود عملکرد مفاصل و استحکام بیشتر استخوان‌ها از فواید مصرف این کپسول هستند. به عنوان بهترین مکمل غضروف ساز می‌توانید از این کپسول استفاده کنید.

  بون کمپلکس

بون کمپلکس

قرص کارتیژن فورت نیچرز اونلی بهترین مکمل غضروف ساز

فرمولاسیون پیشرفته این قرص با داشتن ترکیباتی بی‌نظیر سلامت استخوان و مفاصل را بهبود بخشیده و در درمان آرتروز موثر است. بهبود غضروف‌سازی و ترمیم غضروفی، کمک به درمان آرتروز و کمک به پیشگیری از ساییدگی مفاصل از مزایای مصرف قرص کارتیژن فورت نیچرز اونلی است. این مکمل حاوی گلوکزآمین سولفات کریستال شده بوده و همچنین استفاده از آن نیاز به مصرف مسکن‌ها را برای کاهش درد، کمتر خواهد کرد. حداقل به مدت 2 ماه روزانه 1 یا 2 عدد از این محصول باید مورد مصرف قرار گیرد.

  کارتیژن فورت

کارتیژن فروت بهترین مکمل غضروف ساز

قرص گلوکزامین پلاس ام اس ام شف

این قرص نیز آمریکایی بوده و روزانه 3 بار باید استفاده شود تا اثرات ثمربخشی داشته باشد. استفاده از این قرص خشکی مفاصل را کاهش داده و عملکرد آنها را بهبود می‌بخشد. افرادی که آرتروز یا پوکی استخوان دارند می‌توانند از این فرآورده استفاده کنند. کاهش التهاب و تورم مفاصل آسیب دیده، کاهش اسپاسم عضلانی و جلوگیری از ساییدگی استخوان‌ها از دیگر مزایای قرص گلوکزامین است. این قرص بدون مواد نگهدارنده و طعم‌دهنده‌های مصنوعی بوده و گلوتن، شکر و سدیم کلراید در آن وجود ندارد.  کندروئیتین سولفات یکی از اصلی‌ترین ترکیبات این قرص به شمار می‌آید و آن را تبدیل به بهترین مکمل غضروف ساز می‌کند.

  گلوکوزامین

گلوکوزامین پلاس

قرص روکشدار مکسی ژنو پلاس رزاویت

برای کمک به سلامت مفاصل و به عنوان بهترین مکمل غضروف ساز می‌توانید از قرص روکشدار مکسی ژنو پلاس رزاویت استفاده کنید. این قرص روزی 3 عدد همراه با غذا باید مورد استفاده قرار گیرد. 4 تا 6 هفته باید به مصرف این قرص ادامه دهید تا نتایج مصرف به خوبی مشاهده شود. هیالورونیک اسید، گلوکوزامین هیدروکلراید، کندرویتین سولفات و متیل سولفونیل متان ترکیبات موثر موجود در این محصول را تشکیل می‌دهند. از مهم‌ترین مزایای این محصول آن است که تاکنون عوارض جانبی ناخوشایندی از مصرف آن گزارش نشده است. این قرص به جلوگیری از تخریب غضروف در بیماری آرتروز کمک می‌کند.

  مکسی ژنو پلاس بهترین مکمل غضروف ساز

خرید مکسی ژنو پلاس

قرص مکسی ژنو رزاویت

از قرص مکسی ژنو رزاویت استفاده کنید تا در حفظ سلامت غضروف و مفاصل گامی موثر بردارید. مصرف این قرص همچنین در جلوگیری و درمان پوکی استخوان مفید بوده و به استحکام استخوان و دندان نیز کمک می‌کند. روزانه 2 عدد از این قرص همراه با غذا به مدت 4 الی 6 هفته باید مصرف شود تا اثرگذاری مثبتی از خود نشان دهد. گلوکوزامین هیدروکلراید، سولفات کندروژن و متیل سولفونیل متان ترکیبات این محصول را تشکیل می‌دهند. این محصول نیز عارضه جانبی خاصی ندارد اما دقت داشته باشید که خودسرانه هرگز دوز مصرفی را اضافه ننمایید. همچنین جهت جلوگیری از تداخل دارویی حتما پیش از اقدام برای مصرف این محصول با پزشک مشورت کنید. بهترین قرص غضروف ساز قرص مکسی زنو رزاویت می‌تواند باشد.

  مکسی ژنو

خرید قرص مکسی ژنو

گفتار پایانی در مورد بهترین مکمل غضروف ساز

بهترین مکمل غضروف ساز در انواع مختلف خارجی و ایرانی را در این مطلب به شما معرفی کردیم. برای مشاهده ویژگی‌های بیشتر هر یک از این محصولات و یا خرید آنها می‌توانید از داروخانه آنلاین مثبت سبز به صورت اینترنتی اقدام کنید. همچنین در پایان این مطلب هر سوالی که دارید را می‌توانید در بخش کامنت‌گذاری درج نمایید تا توسط پزشک در اسرع وقت به شما پاسخ داده شود.

Answers to questions by the doctor
شاید برای شما جذاب باشد
فواید لبنیات
فواید لبنیات برای بدن
فواید و مضرات ورزش در دوران قاعدگی
معرفی قرص آهن بدون یبوست
عوارض دود سیگار برای اطرافیان
عوارض دود سیگار برای اطرافیان
آیا مشروب باعث چاقی صورت و بدن می شود ؟
بیماری اگزما چیست و چگونه درمان می شود؟
بیماری اگزما چیست و چگونه درمان می شود؟
آزاده فراهانی
نتیجه معتبرترین و بروزترین تحقیقات علمی را در حوزه بهداشت، سلامت و زیبایی به ساد‌ه‌ترین زبان به نگارش درمی‌آورم تا راهنمای شما باشد برای انتخاب یک سبک زندگی سالم‌تر.
بحث و تبادل نظر
guest

205 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امین عبدالخانی
امین عبدالخانی

سلام وقت بخیر خسته نباشید
بنظر شما بهترین و قویترین در دنیا چه دارویی هست ؟؟ چه مارکی هست ؟؟

بینهایت سپاسگزارم

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده

سلام کاربر گرامی
معمولا مکمل های حاوی گلوکزامین بیشترین تاثیر را دارند اما در کل بسته به مشکل هر فرد و نظر پزشک معالج دارد.
سپاس از همراهی شما

مهران
مهران

من 40 ساله هستم و زانو هام موقع نشستن صدا میده.. یک سالی هم هست که بدنسازی کار میکنم و موقعی که وزنه میزنم کتف سمت چپم دچار درد میشه فقط موقع پرس تخت.. خواستم اگه میشه یه راهنمایی بکنید..

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  مهران

سلام دوست عزیز
اول از همه مصرف یک امگا 3 قوی را شروع کنید
و دریابید که چه فاصله ای دچار درد میشود
دیگر در ان بازه فشار سنگیم وارد نکنید تا دوره مصرف مکمل های ترمیم بافت های مفصلی و تاندونی پایان یابد
در نهایت میتوانید با چند جلسه فیزیوتراپی از این امر خلاص شوید
ممنون از همراهی شما

آیسودا
آیسودا

سلام وقتتون بخیر
۲۱ ساله هستم و بعضی از استخوان های بدنم بویژه ارنج صداهای خیلی بلند (مثل صدای شکستن انگشت) میده، خواستم بپرسم مکمل برای این مورد چی پیشنهاد میدید؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  آیسودا

سلام کاربر گرامی
بهتر است به پزشک مراجعه نمایید تا ابتدا علت بررسی شود.مصرف مکمل هایی مثل آوودین می تواند کمک کننده باشد.
سپاس از همراهی شما

مهدی مرادی
مهدی مرادی

سلام بین این مکمل‌هایی که معرفی کردین کدوم دسته مؤثرتر هستن؟… مکمل‌های بر پایه گلوکوزامین یا مکمل‌های بر پایه آووکادو سویا؟؟؟ آیا میشه هر دو باهم مثلاً کارتیدنس رو همراه با آوودین مصرف کرد؟ تفاوت عملکرد اینها دقیقاً در چیه؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  مهدی مرادی

سلام کاربر گرامی
گلوکزامین در درمان بیماری هایی نظیر آرتروز نقش دارد و باعث جلوگیری از پیشرفت بیماری و درمان آن می شود البته باید دقت شود که اثر این مکمل ها حدودا 6 تا 8 هفته بعد از شروع مصرف آن مشهود می باشد.
مکمل های حاوی آووکادو و سویا و غیره در واقع باعث کاهش التهاب و درد می شود و از پیشرفت بیماری نیز جلوگیری میکند.
مصرف مکمل های حاوی گلوکزامین در کنار مکمل های حاوی مواد ضدالتهاب باعث بهبود روند درمان می شود.
سپاس از همراهی شما

جمشید بریری
جمشید بریری

با درود و عرض تشکر بابت مطالب مفیدتون،مادر هشتاد ساله ای دارم که هم از تنگی کانال نخاع رنج میبرند و هم به تازگی یکی از زانوهای مادرم درد شدیدی گرفت. عکس رادیولوژی گرفتم پیش جراح فراهینی رفتیم و گفتن غضروفش از بین رفته و بعلت سن بالا قابل عمل جراحی نیست‌. برای دوماه پودر کلاژن دادن. حدود یک ماه گذشته درد زانوی مادرم کم نشده . البته غضروف ساز کارتیژن فورت گرفتم روزی دو عدد مصرف کردن. دکتر جراح دیگه ای رفتیم بنا شد تزریق جی اچ اف انجام بده.هنوز تزریق نکردیم. نمیدونم غضروف از بین رفته دوباره با دارو ساخته میشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید. درضمن زانوبند زاپیامکس هم براشون گرفتم

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  جمشید بریری

سلام کاربر گرامی
نظر دادن راجع به روند درمان انتخابی برای مادرتان حتما تیازمند مشاهده ی آزمایشات و معاینه ی بالینی می باشد و این کار در تخصص پزشک است.
به صورت کلی تمام درمتن های ذکر شده “به مرور” باعث کاهش درد ایشان می شود.
سپاس از همراهی شما

فاطمه اسداللهی
فاطمه اسداللهی

سلام ببخشید من خانوم ۳۱ ساله‌ مبتلا به آرتروز زانو و احساس سوزش و نرمی در قسمت غضروف زانو دارم همچنین دیابت رژیمی بدون دارو لطف میکنید راهنمایی کنید که چی مصرف کنم تا درد و نرمی مفصل زانو برطرف بشه

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده

سلام کاربر گرامی
باید حتما به پزشک مراجعه نمایید زیرا سن شروع بیماری برای شما بسیار پایین است و باید علت با آزمایش مشخص شود.
سپاس از همراهی شما

علی اکبر
علی اکبر

باسلام و احترم خدمت خانم دکتر عزیز
مرد 46 ساله هستم مدتی بود که بدلیل آسیب زانو استخوان بالای زانو طبق ام ار ای تحت درمان بودم و ازون تراپی نموده اند مشکلم نسبتاً برطرف شده ولی وقتی قدم می زنم از طرف زانو صدای تق تق می آید و کمی مانع حر کت عادی زانو می شود آیا قرصهای گلوکزامین می تونه مشکل مرا حل کنه ؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  علی اکبر

سلام کاربر گرامی
گلوکزامین از تخریب غضروف جلوگیری کرده و به ترمیم بافت غضروف کمک می کند.با توضیحاتی که ذکر کردید به نظر می رسد برای شما هم موثر باشد اما حتما با پزشکتان هم مشورت نمایید.
سپاس از همراهی شما

حسین
حسین

سلام خسته نباشید
من 15ساله هستم و بدنم غضروف نداره تا چند وقت پیش هم زانوم رو نمیتونستم باز و بسته کنم بسیار درد میکرد و صدا تق تق میداد و مچه دستم هم همینطور صدا میده در هنگام تکان دادن میخواستم ببینم ایا میتونم تو این سن از دارو های غضروف ساز استفاده کنم

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  حسین

سلام کاربر گرامی
بهتر است ابتدا به پزشک مراجعه نمایید تا آزمایش دهید شاید مشکلاتی از قبیل راشیتیسم یا کمبود کلسیم و … وجود داشنه باشد.
سپاس از همراهی شما

مریم حسینی
مریم حسینی

سلام وقت بخیر .خانم ۴۲ ساله هستم .به علت ورزش‌های شدید بدن سازی زانوی راستم دچار زخم غضروف شده .از چه مکملی استفاده کنم.

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  مریم حسینی

سلام دوست عزیز
از مکمل های غضروف ساز استفاده کنید که حاوی کندراتین وگلوکوزامین می باشد.
در کنار این مکمل ها برای ریکاوری عضلات در دوره درمان میتوانید از 5گرم گلوتامین قبل خواب استفاده کنید.

سعید
سعید

سلام بنده ۳۲ سال دارم بدلیل شرایط کارم همیشه سر پاهام نشسته ام و گاهی یک زانوهم درد شدیدداره جوی که من احساس میکنم که انگار دو استخوان باهم سایده میشن و همیشه با ارنجم تکیه میدم جدیدا درد شدیدی پیدا کرده جوری که نمیتونم کار کنم .ومن توی روستا زندگی میکنم و به دلیل شرایط کاری ومالی دسرسی به متخصص ندارم.نظر شما…؟

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  سعید

سلام دوست عزیز
فشار کاری خود را سبک تر کنید
تمرینات کششی همراه با قرص های تقویتی مفصل و تاندون استفاده کنید.

مژده
مژده

سلام.خانم۵۰ ساله هستم.بادردشدیدزانوها که الان به قوزک وکف پاهم میزنه رفتم دکتر.گفتندآرتروز.ودرمقایسه باعکس پارسال،زانودرحال چرخیدن وانحراف ساق پاهست.AVOSOY و پیروکسیکام وزانوبندتجویزشده، بخاطرشغلم بایدروزانه ۸ساعت تقریباسرپا باشم.بنظرتون این داروی گیاهی برای این مرحله کافیه؟چه غضروف سازدیگه ای استفاده کنم.ویا توسط متخصص دیگه ای معاینه بشم

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  مژده

سلام کاربر گرامی
در صورت صلاحدید پزشک و اگر به دیابت مبتلا نیستید از مکمل های حاوی گلوکزامین (برای مشاهده ی اثر بخشی باید حداقل 6 تا 8 هفته مصرف شود) استفاده نمایید و همچنین اگر به کیست سینه مبتلا هستید به جاوی آووسوی از مکمل های جایگزین استفاده نمایید.
سپاس از همراهی شما

Behnam
Behnam

سلام.من ۲۳ سالمه فعالیت ورزشی خیلی کمی دارم و تازگی شروع کردم به دویدن ولی وقتی می‌دوم استخوان رانم محل اتصال به لگن درد میکنه و می‌سوزه.طبق تحقیقب که انجام دادم فهمیدم آرتروز دارم.نظر شما چیه؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  Behnam

سلام کاربر گرامی
حتما باید به متخصص ارتوپد مراجعه نمایید تا با معاینه در این باره نظر دهند.
سپاس از همراهی شما

Zahra
Zahra

سلام من ۳۳ سالمه روماتیسم مفصلی دارم کدام دارو به کم کردن التهاب و درد مفاصل خوب هست استفاده کنم

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  Zahra

سلام دوست عزیز
قرص ناپروکسن به همراه قرص سلرکس فورت گلدن لایف استفاده کنید.
و تحت نظر پزشک قرار بگیرید.

Maryam
Maryam

سلام وقتتون به خیر
خانم هستم ۳۰ساله دچارتنگی کانال نخاعی چن ماهی میشه راه رفتن برام سخت شده به نظرتون قرص غضروف ساز استفاده کنم به نظرتون میشه یکم درد رو کم کنه که عمل رو چن سال عقب بندازم

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  Maryam

سلام وقت به خیر
سلکوکسیب یک نمومه داروی غیر استروئیدی ضد التهاب است که برای کوتاه مدت میشود از ان استفاده کرد.
اگر دچار درد شدید کمر و پا هستید دکتر به شما داروی استروئیدی خوراکی و در برخی موارد داروی استروئیدی تزریقی با خواص ضد التهاب تجویز خواهد کرد.
طبق گفته شما. شما دچار تنگی کانال لومبر هستید که باید مصرف داروهای نوروپاتیک از جمله گاباپنتین را پیش بگیرید.
برای اگاهی از طریقه مصرف و نوع مسکن یا ضد التهاب با پزشک متخصص مشورت کنید.

سحر
سحر

سلام خانمی هستم ۳۶ساله که دیسک کمر دارم شدید نیست و اینکه مهره ۵و۶گردنم به هم نزدیک شده دردش گاهی اذیتم میکنه پیشنهاد شما برای درمان چه چیزی است تا آسیب بیشتری به استخوان وارد نشده و اینکه دندان ها هم خیلی راحت پوسیده می‌شود میشه راهنماییم کنید ممنونم

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  سحر

سلام کاربر گرامی
برای جلوگیری از پوسیدگی دندان رعایت بهداشت دهان و دندان، استفاده ی منظم از نخ دندان و دهان شویه و مسواک زدن بسیار موثر است همچنین مصرف لاکتوگام هم مفید است.
برای مهره ی گردن حتما باید به متخصص مراجعه نمایید.در صورت صلاحدید پزشک فیزیوتراپی هم موثر است.
سپاس از همراهی شما

الهام
الهام

سلام وقت بخیر
پدر من دچار درد لگن هستند و تشخیص آرتروز لگن داده شده و دیابت دارند. مکمل غضروف ساز مناسب برای ایشان چی پیشنهاد میکنید؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  الهام

سلام کاربر گرامی
بهترین مکمل های غضروف ساز مکمل های حاوی گلوکزامین می باشد که در افراد دیابتی باید با احتیاط مصرف شود.بهتر است تحت نظر پزشک شروع کنند تا قند خون از کنترل خارج نشود.
سپاس از همراهی شما