قرص لیورمد قرص لیورمد

بهترین مکمل غضروف ساز چه قرصی است ؟


96 84842

غضروف یک نوع بافت منحصر به فرد است زیرا عروق خونی یا اعصاب ندارد. این بافت محکم اما انعطاف‌پذیر بوده و به همین دلیل شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد. در واقع غضروف نوعی بافت همبند محسوب می‌شود. دلایل مختلفی از جمله کندرومالاسی کشکک زانو، کوستوکندریت و فتق دیسک بین مهره‌ای ممکن است به غضروف آسیب برسانند. سلول‌های غضروف در صورت تخریب خود را ترمیم نمی‌کنند و به همین دلیل باید به دنبال گزینه‌های درمان گشت که یکی از آنها مصرف قرص غضروف ساز است. در این مطلب شما را با بهترین مکمل غضروف ساز آشنا می‌کنیم.

انواع غضروف

غضروف در بدن انسان ۳ نوع دارد:

 •  هیالن یا شیشه‌ای: یک بافت قوی و انعطاف‌پذیر است که ظرفیت بازسازی اندکی دارد و بین مفاصل دیده می‌شود.
 •  الاستیک: غضروف الاستیک نسبت به غضروف هیالین انعطاف پذیرتر است و در گوش، حنجره و اپیگلوت وجود دارد.
 • غضروف فیبری: نوعی غضروف سخت و غیر قابل انعطاف است که در زانو و بین مهره‌ها یافت می‌شود.
مفصل غضروفی نوعی مفصل است که در آن ماده اتصال‌دهنده بین دو قسمت استخوان از جنس غضروف است.

بهترین مکمل غضروف ساز

معرفی بهترین مکمل غضروف ساز

در کنار هر نوع درمانی که برای مفاصل و استخوان پیشنهاد شود، معمولا استفاده از قرص غضروف‌ساز نیز توسط پزشکان پیشنهاد خواهد شد. در اینجا شما را با بهترین مکمل غضروف ساز در برندهای مختلف ایرانی و خارجی آشنا خواهیم کرد:

قرص آلفلکسیل آلفا ویتامینز

گلوکوزامین، کندروتین، کلاژن و MSM بخش عمده‌ای از مفاصل را تشکیل می‌دهند. کلیه این ترکیبات را در قرص آلفکسیل آلفا ویتامینز می‌توانید بیابید. این مکمل می‌تواند به ترمیم غضروف‌های بدن کمک کرده و در کنار تقویت سلامت مفاصل، دردهای مفصلی را نیز کاهش دهد. به منظور درمان و همچنین پیشگیری از آرتوروز می‌توان از آلفلکسیل استفاده کرد. بیماران مبتلا به آرتریت همواره با التهاب و درد مفاصل خود درگیر هستند و خوردن این قرص می‌تواند برای آنها بسیار مفید واقع شود. روزانه ۳ عدد از این محصول ترجیحا در کنار وعده‌های غذایی باید میل شود تا اثرات مطلوب کم‌کم خود را نشان دهند.

 آلفلکسیل

آلفلکسیل

کپسول تریپل فلکس نیچرمید

این کپسول را که بسیاری به عنوان بهترین مکمل غضروف ساز می‌شناسند شاید دیگر به سختی بتوانید در بازار بیابید. اما بهترین جایگزین برای آن قرص آلفلکسیل است که در قسمت پیشین آن را به شما معرفی کردیم. کپسول تریپل فلکس نیچرمید دارای ۳ ماده اصلی به نام‌های گلوکوزامین، کندروئیتین و متیل سولفونیل متان بوده و درد و خشکی مفاصل را که ناشی از بیماری آرتروز می‌تواند باشد، کاهش می‌دهد. با مصرف این کپسول انعطاف‌پذیری مفاصل بهبود یافته و دیگر دچار خشکی صبحگاهی مربوط به مفاصل و استخوان نخواهید شد. بازسازی و ترمیم ساختمان مفاصل نیز از دیگر مزایای کپسول تریپل فلکس است. برای کسب بهترین نتیجه لازم است این مکمل ۳ بار در روز حداقل به مدت ۴ تا ۶ هفته مورد مصرف قرار گیرد.

 تریپلفکلس

کپسول تریپلفکلس

کپسول پیاسکلیدین اکسپنساینس

کپسول پیاسکلیدین دارای ترکیبات گیاهی بوده و با داشتن مواد مغذی بر بافت همبند تاثیر گذاشته و ساختمان غضروف را دوباره به حالت طبیعی خود نزدیک‌تر می‌کند. این کپسول برای بیماران مبتلا به دژنراتیو مفاصل و استئوآرتریت می‌تواند بسیار مفید باشد. عصاره‌های گیاهی موجود در پیاسکلیدین آووکادو و سویا هستند. این کپسول به عنوان بهترین مکمل غضروف ساز موجب تحریک سنتز پروتئوگلیکان‌ها و کلاژن شده و ساختار غضروف را بهبود می‌بخشد. نحوه مصرف این کپسول روزانه ۱ عدد همراه با غذا به مدت ۳ الی ۶ ماه است. اما مشکلی که در مورد خرید پیاسکلیدین ممکن است با آن مواجه شوید این است که این کپسول فرانسوی در حال حاضر به راحتی یافت نمی‌شود. در اینجا جایگزین‌های این مکمل را به شما معرفی می‌کنیم:

 پیاسکلیدین بهترین مکمل غضروف ساز

پیاسکلیدین

بهترین مکمل های جایگزین پیاسکلیدین

۳ مکمل را به عنوان جایگزین پیاسکلیدین به شما معرفی می‌کنیم که اثراتی مشابه با این محصول برای شما خواهند داشت:

کپسول پیاسیدین رازک

همان ترکیبات گیاهی یعنی آووکادو و سویا را که در پیاسکلیدین وجود داشتند می‌توانید در کپسول پیاسیدین رازک نیز بیابید. درمان بیماری‌های دژنراتیو مفاصل و استئوآرتریت از مهم‌ترین مزایای استفاده از این مکمل است. مصرف روزانه ۱ عدد از این محصول به مدت ۳ الی ۶ ماه به ترمیم غضروف‌های تخریب شده کمک کرده و دردهای ناشی از آرتروز را کاهش می‌دهد. مصرف این مکمل سبب تحریک سنتز پروتئوگلایکان‌ها، کلاژن‌سازی و بازسازی غضروف شده و کم‌کم غضروف را به حالت طبیعی خود نزدیک‌تر می‌کند.

 پیاسیدین

پیاسیدین

کپسول ویتاول پیاسکومین مهبان دارو

این کپسول نیز با داشتن سویا و آووکادو ساختار غضروف را به حالت طبیعی باز می‌گرداند. برای کاهش دردهای آرتروز و تسکین درد مفاصل می‌توان از این محصول به عنوان بهترین مکمل غضروف ساز کمک گرفت. مکانیسم اثرگذاری پیاسکومین نیز مانند پیاسکلیدین با تحریک سنتز پروتئوگلیکان‌ها و کلاژن صورت می‌گیرد. دقت کنید که در صورت داشتن سابقه آلرژی به آووکادو و سویا نباید از مکمل‌های حاوی آنها مثل ویتاول پیاسکومین استفاده کنید. روزانه یک عدد کپسول ۳ تا ۶ ماه باید مصرف شود تا اثرات مطلوب خود را برجای گذارد.

 ویتاول

ویتاول بهترین مکمل غضروف ساز

کپسول پیاسینیل نیل فارمد

این مکمل با منشا گیاهی و داشتن سویا و آووکادو به درمان و تسکین درد و التهاب مفاصل کمک کرده و در بهبود بیماری‌های دژنراتیو مفاصل و استئوآرتریت می‌تواند بسیار موثر عمل کند. روزانه ۱ عدد از این کپسول در بین غذا همراه با ۱ لیوان آب باید مصرف شود. دوره درمان حدود ۳ الی ۶ ماه به طول خواهد انجامید. مصرف این مکمل برای افراد زیر ۱۸ سال توصیه نمی‌شود. اگر از درد زانو رنج می‌برید، پیاسینیل برای حل این مشکل نیز مفید خواهد بود.

 پیاسینیل بهترین قرص غضروف ساز

پیاسیدین

معرفی دیگر مکمل های غضروف ساز

از انواع بهترین مکمل غضروف ساز به این موارد نیز می‌توان اشاره کرد:

کپسول بون کمپلکس نچرال ورلد

این کپسول آمرایکایی نیز برای پیشگیری و درمان آرتروز کاربرد داشته و با کمک به حفظ سلامت استخوان درد مفاصل را کاهش می‌دهد. گلوکوزامین هیدروکلراید، بور سیترات، ویتامین‌های C، D و E و مواد معدنی همچون کلسیم و زینک محتویات این مکمل را تشکیل می‌دهند. افراد بزرگسال روزانه ۲ عدد از این مکمل را در کنار وعده‌های غذایی خود باید میل کنند. حفظ و بازسازی غضروف‌ها و استخوان‌ها، کاهش علایم استئوآرتریت، پیشگیری از پوکی استخوان، بهبود عملکرد مفاصل و استحکام بیشتر استخوان‌ها از فواید مصرف این کپسول هستند.

 بون کمپلکس

بون کمپلکس

قرص کارتیژن فورت نیچرز اونلی

فرمولاسیون پیشرفته این قرص با داشتن ترکیباتی بی‌نظیر سلامت استخوان و مفاصل را بهبود بخشیده و در درمان آرتروز موثر است. بهبود غضروف‌سازی و ترمیم غضروفی، کمک به درمان آرتروز و کمک به پیشگیری از ساییدگی مفاصل از مزایای مصرف قرص کارتیژن فورت نیچرز اونلی است. این مکمل حاوی گلوکزآمین سولفات کریستال شده بوده و همچنین استفاده از آن نیاز به مصرف مسکن‌ها را برای کاهش درد، کمتر خواهد کرد. حداقل به مدت ۲ ماه روزانه ۱ یا ۲ عدد از این محصول باید مورد مصرف قرار گیرد.

 کارتیژن فورت

کارتیژن فروت بهترین مکمل غضروف ساز

قرص گلوکزامین پلاس ام اس ام شف

این قرص نیز آمریکایی بوده و روزانه ۳ بار باید استفاده شود تا اثرات ثمربخشی داشته باشد. استفاده از این قرص خشکی مفاصل را کاهش داده و عملکرد آنها را بهبود می‌بخشد. افرادی که آرتروز یا پوکی استخوان دارند می‌توانند از این فرآورده استفاده کنند. کاهش التهاب و تورم مفاصل آسیب دیده، کاهش اسپاسم عضلانی و جلوگیری از ساییدگی استخوان‌ها از دیگر مزایای قرص گلوکزامین است. این قرص بدون مواد نگهدارنده و طعم‌دهنده‌های مصنوعی بوده و گلوتن، شکر و سدیم کلراید در آن وجود ندارد.  کندروئیتین سولفات یکی از اصلی‌ترین ترکیبات این قرص به شمار می‌آید.

 گلوکوزامین

گلوکوزامین پلاس

قرص روکشدار مکسی ژنو پلاس رزاویت

برای کمک به سلامت مفاصل می‌توانید از قرص روکشدار مکسی ژنو پلاس رزاویت استفاده کنید. این قرص روزی ۳ عدد همراه با غذا باید مورد استفاده قرار گیرد. ۴ تا ۶ هفته باید به مصرف این قرص ادامه دهید تا نتایج مصرف به خوبی مشاهده شود. هیالورونیک اسید، گلوکوزامین هیدروکلراید، کندرویتین سولفات و متیل سولفونیل متان ترکیبات موثر موجود در این محصول را تشکیل می‌دهند. از مهم‌ترین مزایای این محصول آن است که تاکنون عوارض جانبی ناخوشایندی از مصرف آن گزارش نشده است. این قرص به جلوگیری از تخریب غضروف در بیماری آرتروز کمک می‌کند.

 مکسی ژنو پلاس بهترین مکمل غضروف ساز

خرید مکسی ژنو پلاس

قرص مکسی ژنو رزاویت

از قرص مکسی ژنو رزاویت استفاده کنید تا در حفظ سلامت غضروف و مفاصل گامی موثر بردارید. مصرف این قرص همچنین در جلوگیری و درمان پوکی استخوان مفید بوده و به استحکام استخوان و دندان نیز کمک می‌کند. روزانه ۲ عدد از این قرص همراه با غذا به مدت ۴ الی ۶ هفته باید مصرف شود تا اثرگذاری مثبتی از خود نشان دهد. گلوکوزامین هیدروکلراید، سولفات کندروژن و متیل سولفونیل متان ترکیبات این محصول را تشکیل می‌دهند. این محصول نیز عارضه جانبی خاصی ندارد اما دقت داشته باشید که خودسرانه هرگز دوز مصرفی را اضافه ننمایید. همچنین جهت جلوگیری از تداخل دارویی حتما پیش از اقدام برای مصرف این محصول با پزشک مشورت کنید.

 مکسی ژنو

خرید قرص مکسی ژنو

گفتار پایانی

بهترین مکمل غضروف ساز در انواع مختلف خارجی و ایرانی را در این مطلب به شما معرفی کردیم. برای مشاهده ویژگی‌های بیشتر هر یک از این محصولات و یا خرید آنها می‌توانید از داروخانه آنلاین مثبت سبز به صورت اینترنتی اقدام کنید. همچنین در پایان این مطلب هر سوالی که دارید را می‌توانید در بخش کامنت‌گذاری درج نمایید تا توسط پزشک در اسرع وقت به شما پاسخ داده شود.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۷۴ میانگین: ۳.۷]

پست های مرتبط

96 نظرات
 1. هراتی می گوید

  آیا قرص های غضروف ساز کلسیم هم دارند؟ یا باید جداگانه کلسیم استفاده کرد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در برخی مکمل ها گلوکزامین به عنوان غضروف ساز و کلسیم با هم فرموله شده اند اما اکثر اینطور نمی باشند.

 2. رکنی می گوید

  قرص غضروف ساز با مفصل ساز فرق داره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   خیر تفاوتی ندارند.

  2. ارش می گوید

   سلام و ارز ادب و خسته نباشید اینکه یه راهنمایی میخواستم از مطالبتون ممنون ولی میخوام شما خودتان بگید که کدام دارو بهتر است من در باشگاه ورزشی فوتبال بازی می‌کنم از این نظر که می‌خواهم بدن از نظر مقاومت استقامت و عضلات استخوانی و غضروف بدنم سخت و قوی باشد که حین بازی به راحتی مسدود نشم حالا از چه دارویی با کیفیت و قوی میتونم استفاده کنم ..سن ۱۵ سال

   1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

    سلام
    مصرف قرص بتالانین
    مصرف پودر کراتین + بتا الانین برند ساپلند ، ویثر
    مصرف پودر کلاژن ایرون مکس و یا کپسول کلاژناکس

 3. کوروش می گوید

  با عرض سلام و تحیت
  آیا می توان کپسول پیاسکلیدین اکسپنساینس را همراه با فلگزاویت توامان در یک روز استفاده کرد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بله میتوان استفاده نمود.

 4. Negar می گوید

  سلام وقت بخیر ،برای افزایش قد کپسول غضروف ساز تاثیر دارد ؟کدوم نوع؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر منظور شما گلوکزآمین می باشد، خیر تاثیری ندارد.

 5. محمدجواد سالاری می گوید

  سلام و عرض ادب
  من دچار نرمی غضروف زانو هستم. خواستم ببینم با مصرف این قرصها (حتی طولانی مدت) میتونم به بهبودی کامل امید داشته باشم؟
  و اینکه این داروها از نظر کیفیت کدوم بهترن، هرچی گرونتر بهتر؟ خودتون کدومش رو پیشنهاد میدید؟ و آیا میتونم دو یا سه تاشونو همزمان استفاده کنم تا زودتر وبهتر نتیجه بگیرم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر به صورت قطعی باعث بهبودی کامل نمی شوند. اگر این مشکل را پزشک متخصص تشخیص داده اند به احتمال زیاد علاوه بر داروهای گیاهی و یا گلوکزآمین داروی دیگری نیز تجویز نموده اند.

 6. م محمدی می گوید

  سلام من ۶۱سال دارم جدیدا زانوها دچار درد شدن نه قند دارم و نه فشار خون خودم هم قبلاً ورزش میکردم تو عکس هم یک نوع ارتروس خفیف اعلام شده من چه قرص مصرف کنم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر تشخیص پزشک استئوارتریت بوده باشد میتوانید از ژل پیروکسیکام و یا دیکلوفناک استفاده نمایید (ماساژ آن بر روی زانو) و در صورت لزوم ضدالتهاب های خوراکی مانند سلکوکسیب ۱۰۰ روزی ۱ الی ۲ عدد بعد از غذا. همچنین مصرف کلسیم دی روزانه برای شما لازم می باشد. در استئو ارتریت معمولا فرد هنگام فشار آمدن بر روی مفصل مورد نظر احساس درد می کند.

 7. ABOLFAZL می گوید

  آیا قرص های افزایش قد مثل نچرال ولت که گیاهی هستش یا ویتامین کد بون اپ vitamon code bone up و یا ultra bone up یا قرص pure height plus واقعیت دارن؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   محصولی بنام افزایش قد نداریم و محصولات ماهواره ای همشون دروغین هستند.
   زیر نظر متخصص غدد بروید و ایشون مکمل براتون تجویز کنند.

 8. رضا می گوید

  سلام
  من هنگام حرکات سرشانه،هربار یه صدایی مثل در رفتن و سابیدگی میده بین شانه و بازوم،مصرف فست ران و مگنیفورت و امگا ۳ کمک میکنه به ساخت غضروف و حل مشکل؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   حتما به متخصص طب فیزیکی و یا فیزیوتراپ مراجعه کنید
   و پزشک بهتون تجویز کند.

   1. محمد می گوید

    سلام من یک سال پیش در اثر تصادف زانوم ساعت آسیب شدید شده و مینیکس و رباط صلیبی عمل کردم الان زانو یا خم صاف کرد حتی به مقدار کم صدای قرچ قرچ میده..به نظر شما من چه قرص مفصل سازی استفاده کنم ممنون میشم

    1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

     سلام
     کلاژن پودری ایرون مکس المان و فلکس پاور الیمپ هر دو بصورت پودر هستند. بسیار برای شما مناسب میباشد.

 9. سعید می گوید

  با سلام و احترام
  من یک سال پیش مینیکس زانوی پایم رو عمل کردم اما بعضی وقتها درد میکنه آیا از مکمل غزروف ساز استفاده کنم تاثیر داره؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   بله میتونین بصورت پودر یا قرص مصرف کنید، پیشنهاد میشود پزشکتون براتون تجویز کنند. پیشنهاد ما کپسول کارتیژن مکس یا فورت هستش.

   1. بهروز می گوید

    سلام.
    من یک سال درد زانو داشتم دکتر رفتم گفت آرتروز خفیف هست.قرص جوینت ساپورت تجویز کرد.کمی اثر داشت.هفته قبل کمی دویدم دوباره دردش شروع شده .مخصوصا قسمت بغل زانو داخلی.شما چه دارویی برام پیشنهاد می کنید .سنم ۳۵ هست.

    1. مجله مثبت سبز می گوید

     همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز

     شما می توانید از کپسول آوودین هولیستیکا ، قرص کارتیژن مکس نیچرز اونلی، قرص کارتیژن فورت نیچرز اونلی و یا قرص استئوپلاس یوروویتال کمک بگیرید.

     با تشکر از همراهی شما.

  2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاررب عزیز
   بهتر است سایر داروهای مصرفی را بیان نمایید.

 10. محمود احسان می گوید

  با عرض سلام من ۷۸ سالم است اورتوپد گفته که باید زانو عمل نمایم ، متخصص درد گفته که باید prp انجام دهید . پزشک عمومی گفته که قرص مفصل ساز قوی بخور . خواهشا شما بفرمائید قوی ترین قرص یا کپسول غضروف ساز ایرانی و یا خارجی که در ایران باشد چه نام دارد و از کجا خریداری شود ؟ من ۳ سال پیش عمل قلب باز و پیس میکر انجام داده . چربی خون – فشار خون هم دارم
  ممنون از محبت شما احسان

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   با توجه به شرایط شما از نظر داروهایی که قبلا استفاده کرده و در حال حاضر استفاده میکنید، وضعیت زانو و پاسخ تست های تشخصی، شرح حال ارائه شده و سایر موراد پزشک متخصص بهترین تصمیم را میگیرند. پیشنهاد میشود باز هم از اورتوپد دیگری مشورت بگیرید.

 11. حسین گرشاسبی می گوید

  سلام
  رباط چهارسر ران پای راستم یه مقدار پاره شده و همینطور مینیسک پای چپم، چندتا دکتر متخصص و جراج رفتم دوتا دکترگفتن باید عمل کنی و ۳ تا دیگر گفتن فعلا لازم نیست
  و فقط یه دکتر بهم کاتیژن مکس داد و آرترو ایزه و ملوکسیام ۱۵
  الان فقط فیزیوتراپی میرم ، میخواستم بدونم باید چه مکمل هایی بخورم برای بهبودی سریعتر که بهم کمک کنه و اینکه کارتیژن فورت بهتر از کارتیژن مکس هست ؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   مهمترین اقدام مصرف ملوکسیکام، کاهش فشار از روی زانو و انجام فیزیوتراپی و به طور کلی حرکاتی که موجب تقویت عضلات اطراف زانو شود… اما در صورت نیاز به جراحی، مدت زمان آن کوتاه بوده و ترخیص در همان روز انجام می شود.

   1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

    در پاسخ به سوال دوم شما کارتیژن مکس حاوی گلوکزامین با دوز بالا می باشد در صورتی که کارتیزن فورت دارای گلوکز آمین با دوز کمتر به همراه کندروئیتین، چند نوع ویتامین و مواد معدنی می باشد. در صورتی که از مولتی ویتامین روزانه استفاده می کنید مصرف کارتیژن مکس پیشنهاد می شود.

 12. حسین می گوید

  یاد آوری کنم در ادامه سوال قبلی مینیسک پای چپم کامل پاره شده و چهار سر ران پای چپم هم هم تز نصف بیشتر پاره شده (۷۰٪) پاره شده و فقط پای راستم رباط چهارسرران پای راستم از نصف بیشتر (۸۰٪) پاره شده

 13. یزدان می گوید

  سلام خانم دکتر من آرتروز گردن دام کدام یک از قرص هایی که معرفی کردین برای گردن می تونه بهتر جواب بده ممنون میشم راهنمایی کنید؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در مشکل استئوآرتریت اولین راهکار درمانی برداشتن فشار از روی مفاصل مربوطه از طریق استراحت بیشتر و تقویت عضلات آن ناحیه با انجام حرکات درست می باشد. و با مشورت روماتولوژیست ضد التهاب های غیر استروئیدی مانند سلکوکسیب و و در صورت لزوم کلسیم و ویتامین د۳ نیاز می باشد.

 14. دارائی می گوید

  سلام
  من ۳۴ سالمه مینیسک پای چپم پیچیده و پارگی جزیی رباط
  رفتم پیش دوتا متخصص یکی برام تزریق آمپول داخل زانو تجویز کرد ولی نزدم دومی برام گلوکزامین۷۵۰ با پیاسیدین و ژل موضعی نوشت و ۵ جلسه هم فیزیوتراپی رفتم تقریبا خوب شدم الان بعد دو ماه دوباره کمی احساس درد دارم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   موقتا مصرف یک ضدالتهاب غیر استروئیدی مانند سلکوکسیب را اغاز نموده و سعی شود از فشاری که بر روی موضع مورد نظر وارد میشود کاسته شود در صورت ادامه ی علائم به پزشک مراجعه نمایید.

   1. اسماعیل عرب اسدی می گوید

    سلام وقت بخیر اینجانب جدیدا دچار نرمی ناخن که به راحتی بر میگردم و شکسته می شوند و درد در زانو و گردن و مقداری کمر می باشم چه مکملی برای غضروف سازی من مناسب است

    1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

     سلام
     مصرف پودر فلکس اکسپلود برند الیمپ بسیار مناسب میباشد براتون ترجیحا صبح ها ناشتا

 15. کاظم می گوید

  سلام
  من ۳۴ سالمه مینیسک پای چپم پیچیده و پارگی جزیی رباط
  رفتم پیش دوتا متخصص یکی برام تزریق آمپول داخل زانو تجویز کرد ولی نزدم دومی برام گلوکزامین۷۵۰ با پیاسیدین و ژل موضعی نوشت و ۵ جلسه هم فیزیوتراپی رفتم تقریبا خوب شدم الان بعد دو ماه دوباره کمی احساس درد دارم لطفا راهنمایی کنید ممنون

 16. جوادی می گوید

  باسلام ببخشید برای کسی که بخاطر بیماریهای خاص منع مصرف گلوکوزامین بخاطر افزایش قندوهمینطورمنع مصرف استروژن های گیاهی مثل سویاو.‌‌.داره مکمل برای بهبودآرتروز کدوم مکمل هست

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   کپسول اوودین از تخریب مفاصل جلوگیری میکند و مصرف ویتامین دی و کلسیم هم روی استخوان و مفاصل تاثیر دارد. و همچنین تمرینات تقویتی درمانی زیر نظر یک مربی مجرب بسیار موثر است.

 17. محمدی می گوید

  باسلام ببخشید برای کسی که بخاطر بیماریهای خاص منع مصرف گلوکوزامین بخاطر افزایش قندوهمینطورمنع مصرف استروژن های گیاهی مثل سویاو.‌‌.داره مکمل برای بهبودآرتروز کدوم مکمل هست

 18. مریم می گوید

  سلام و خسته نباشید من پاهام یه مقدار ضربدری هست و با ورزش زیر نظر مربی خواستم صاف بشه که خیلی درد گرفت بعدش استراحت کردم دردش خوب شد اما موقع راه رفتن یا بالا رفتن از پله صدای قرچ قرچ میده و کمی درد میگیره،من ۳۰ سال سن دارم و بعد از بارداری این بدتر شده.باید چه کار کنم

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   اینکه اصلاح شده بسیار مناسب است ، اما میتوان بصورت دوره ای از قرص کلاژناکس استفاده کنید.

 19. بهزاد امین زاده می گوید

  سلام ، برای زانوی چپم به دلیل ساییدگی زیاد عمل تعویض مفصل انجام دادم ، برای زانوی راست هم گفتنداونهم احتیاج به تعویض مفصل دارد ولی حالا نه ، تا جایی که میشه مراعاتش رو بکن وقتی نتونستی تحمل بکنی ، عمل تعویض مفصل رو انجام میدهیم . چه قرص غضروف ساز را برای زانوی پای راستم پیشنهاد می دهید تا هم از پیشرفت ساییدگی جلو گیری کنه و هم ترمیم کننده باشه و هم از درد و پیشرفتش جلوگیری کنه .
  متشکرم از راهنمایی تون .

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   مکمل های حاوی گلکزامین و کندروئیتین پیشنهاد می شود.

 20. علیرضا یاسری می گوید

  سلام ،زانوبعداز فعالیت چندساعته(کوهنوردی) التهاب دارد ,بعدچند رو زبهترمیشود ،چه دارویی تجویز من بنمایید ،با تشکر

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   به پزشک متخصص مراجعه کنید و تیشون براتون دارو یا مکمل تجویز کنند

 21. مهدی می گوید

  سلام خسته نباشید سن من ۳۱ میباشد صبح ها وقتی از خواب بیدار میشم احساس درد تو مفصل ها و کمر میکنم وقتی مواد مقوی استفاده میکنم چند روزی خوب میشه ولی دوباره بعد کار سخت باشگاه دوباره صبح یا بعد خواب این احساس روی میده بنظرتو چی استفاده کنم

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   با مشورت از پزشک طب ورزشی یا فیزیوتراپ کلاژن یا گلوکز امین بصورت دوره ای استفاده کنید.

 22. م ح س ن می گوید

  سلام/من مدتیه زانوی پای راستم موقع بلند شدن ترق و تروق میکنه .هر بار که بلند میشم حتما صدا میکنه .. درد اصلا نداره فقط صدا میده. ..چه دارویی استفاده کنم؟لطفا راهنماییم کنید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر این صدا همراه با علائم دیگر مانند درد، سفتی، کاهش دامنه ی حرکت و یا ادم نیست جای نگرانی نیست.

 23. حمید می گوید

  سلام برای ترمیم غضروف های شانه ها وکل بدن از چه مکملی بایداستفاده کرد

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   مکمل های حاوی گلوکزامین ممکن است موثر باشند.

 24. لیدا می گوید

  سلام وقتتون بخیر ۲۲ سالمه چند سال پیش پام آسیب شدید دید و بعد استراحت و خوب شدن تحرکی نداشتم الان متاسفانه انقد مچ پاهام ضعیف شده که نمیتونم رو پنجه پام وایسم و تعادلم خیلی ضعیفه.. و همین مسئله باعث میشه که کوچیک ترین چیزی زیر پاهام باشه پام پیچ میخوره.. و شدید آسیب میبینه
  دکتر فیزیو بهم گفته بودن ک نرمی غضروف دارم اینم اضافه کنم که موقع ورزش صدای تق یا ساییدگی احساس میکنم تو سر شونه و زانوم پیشنهادتون برای من چی هستش؟ چه قرصی رو باید برای چه مدت مصرف کنم تا نتیجه بگیرم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در رابطه با مشکل مچ پا انجام حرکات ورزشی مناسب و فیزیوتراپی مشکل را تا حدود زیادی برطرف می کند.
   در رابطه با صداهایی که در محل مفاصل شنیده می شود در صورتی که همراه با علائمی مانند درد و یا سفتی و کاهش دامنه ی حرکت اندام ها در عضله ی مورد نظر باشد بهتر است هر چه زودتر به روماتولوژیست مراجعه شود.

 25. علی می گوید

  سلام . زانوی چپم موقع راه رفتن تق تق می‌کنه و درد شدید داره . ام آر آی گرفتم دکتر گفته غضروف ها از بین رفت و مینسک هم صدمه دیده و مکمل نوشته . بهترین پیشنهاد شما برای مکمل غضروف ساز و ترمیم مینسک چیه ؟ این هم جواب از آر آی هستش :T2W/ PDW Grade II mucoid degeneration at PHMM noted . لطف میکنید راهنمایی بکنید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   بعد از رعایت مواردی در رابطه با حرکت پا در محل مفصل زانو ( کاهش فشار، فیزیوتراپی و…) ممکن است جراحی سبک نیاز باشد. مکمل چندان در این زمینه کمک کننده نیست اما می توانید گلوکزامین و کندروئیتین را امتحان نمایید.

 26. فاطمه می گوید

  سلام وقت بخیر من۲۴ سالمه دیسک کمر دارم دردش زده به زانوهام و ورم کرده وقتی پاهامو جم میکنم زانوم درد میگیره و فورا باید پاهامو دراز کنم که تواون لحظه صدای شکستگی میده.یکم دیر که بشه انگار زانوم قفل میشه تواون حالت
  لطفا راهنماییم کنید🙏

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   در این مورد با روماتولوژیست مشورت نمایید.

 27. سحر می گوید

  با عرض سلام
  مطالب واقعا عالی و جامع بود خصوصا جوابگویی پزشکان عزیز
  سپاس اززحماتشما

 28. اشکان طهماسب می گوید

  خواستم ببینم بهترین مکمل برای تقویت استخوان که کلاژن داره چه چیزی هست ؟
  با تشکر

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
   یکی از بهترین مکمل ها قرص آلفلکسیل آلفا ویتامینز است که می توانید آن را استفاده نمایید.
   با تشکر از همراهی شما.

 29. فاطمه می گوید

  سلام وقت بخیر خانم دکتر من چند وقته تو پاهام درد احساس میکنم و همینطور توی زانوهام چی مکملی باید مصرف کنم؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
   از بهترین مکمل‌های غضروف ساز می‌توان به قرص کارتیژن رز نیچرز اونلی،قرص گلوکزامین و کندرویتین نوتریمد، قرص جوینت کامپلت با هیالورونیک اسید برونسون، کپسول اینفلامید نوتراکس، کپسول سورناندین گرین نیچر ، قرص گلوکزآمین و کندرویتین مکس فیشر فلکسان اشاره کرد.
   ترکیبات موثر موجود در این محصولات درد مفاصل را کاهش داده و به تقویت استخوان و غضروف سازی کمک می‌کند.
   برای خرید بهترین قرص‌های غضروف ساز و مشاهده و قیمت خرید آن لطفا اینجا کلیک نمایید.
   با تشکر از همراهی شما.

 30. امین می گوید

  سلام و درود .
  این قرص هایی که معرفی کردید کدامشان کلسیم ساز هم هستند .
  واین که قرص های غضروفی کلسیم دار برای افزایش قد تاثیری دارد

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   در سنین زیر ۶۰ سال نیازی به مصرف کلسیم نیست مگر اینکه بنا بر دلایل مختلف در معرض کمبود آن باشند.
   خیر در افزایش قد تاثیری ندارند اما مصرف کلسیم در کودکی که کمبود این عنصر را دارد موجب افزایش رشد قد می شود.

 31. Farzaneh می گوید

  سلام وعرض ادب خدمت شما من ی خانم ۴۵ ساله م و کوهنوردی حرفه ای میرم تاحالا هیچ قرص کلسیوم یا غضروف سازمصرف نکردم چن روزیه استخونام مفصلام موقع حرکت صدا میدن و درد دارن لطف کنین بگین چی نوع قرصی مصرف کنم ممنونم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
   پیشنهاد می‌شود از قرص‌های گلوکوزامین برای درمان صدای مفاصل کمک بگیرید.
   با تشکر از همراهی شما.

 32. Farzaneh می گوید

  سلام وعرض ادب خدمت شما من ی خانم ۴۵ ساله م و کوهنوردی حرفه ای میرم تاحالا هیچ قرص کلسیوم یا غضروف سازمصرف نکردم چن روزیه استخونام مفصلام موقع حرکت صدا میدن و درد دارن لطف کنین بگین چی نوع قرصی مصرف کنم ممنونم تز جواب شما

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
   استفاده از قرص‌های گلوکوزامین به رفع صدای مفاصل و تق تق آن به هنگام حرکت کمک می‌کند.
   با تشکر از همراهی شما.

 33. امیرحسین می گوید

  سلام ببخشیدبرای شیراز میفرستید؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
   بله ما به تمام نقاط ایران عزیز ارسال داریم. برای خرید آنلاین محصولات داروخانه و ارسال رایگان لطفا به سایت داروخانه اینترنتی مثبت سبز مراجعه نمایید.
   با تشکر از همراهی شما.

 34. فرشید می گوید

  سلام بنده ۳۱سالمه کمردرد دارم و خشکی کمردر هنگام استراحت و بعد از خواب بیشتر اتفاق میفته به بنظرتون من چکار کنم .آرام دویدن به مدت ۳۰ دقیقه در روز ضرر داره یا نه .چه ورزشی را ترجیح میدهید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   سایر علائم هم باید برسی شود. اینکه آیا صبح بعد از بیدار شدن از خواب حالت سفتی بین مهره های کمر وجود دارد به گونه ای که به مرور زمان حرکت آنها راحت تر شود و همچنین سایر موارد که در حوزه ی دانش روماتولوژیست می باشد. موقتا از استامینوفن هر ۶ ساعت استفاده نمایید.

 35. حسین می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  ۳۳ سال سن دارم و مجبور کفش ایمنی بپوشم و کف پاهام صاف هستن روزانه بمدت ۲ ساعت روی پام وایسم دو تازانوم خیلی درد میگیرن میشه بگید چه دارویی مصرف کنم تا این التهاب و درد رو کم کنه
  ممنون از شما

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   لازم هست به روماتولوژیست مراجعه نمایید. اما تا آن زمان از سلکوکسیب ۲۰۰ روزی ۱ عدد بعد از غذا استفاده نموده سعی نمایید فشار ناشی از وزنتان بیشتر بر ماهیچه ها ی بدن وارد شود و نه زانو ها. رعایت برخی نکات حین انجام کار و انجام برخی حرکات ورزشی میتوانند به تسکین درد و کاهش التهاب کمک نمایند که با جستجو در اینترنت مطالبی پیرامون آن خواهید یافت.

 36. Ali می گوید

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم که این دارو ها که معرفی کردین واقعا غضروف رو ترمیم میکنن یا صرفا فقط درد رو از بین می برن چون خیلی جاها گفتن بخاطره نبود رگ های خونی در مفاصل، غضروف قابلیت ترمیم نداره

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   تاثیر آنها اثبات نشده است.

 37. Ahmad می گوید

  سلام خسته نباشید بنده مفاصل زانو آرنج و مچ دستم آسیب دیده و هر از گاهی درد میگیره و تق تق صدا میده. میخواستم بدونم شما برای ترمیم غضروف و کم کردن التهاب مفاصل کدوم قرص زیر رو بیشتر پیشنهاد میکنین. قرص آلفلکسیل، پریفلکس پلاس ، مکس فیشر فلکسان و پیاسیدین

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   ۳ مکمل اول دارای گلوکزامین در کنار سایر ترکیبات هستند و تفاوت چندانی با هم ندارند اما پیاسیدین دارای منشاء گیاهیست. همگی در تسکین علائم استئوارتریت موثر هستند.
   غیر از موراد فوق استفاده از ضد درد و ضد التهاب هایی مانند سلکوکسیب یا استامینوفن پیشنهاد می شود که مانع پیشرفت التهاب میشوند همچنین استراحت دادن به مفصل مورد نظر و تحمیل فشار ناشی از وزن بر روی عضلات بدن.

 38. شکیلا می گوید

  سلام وقت بخیر من مشکل نرمی مفصل دارم همچنین کوتاهی اشیل پا که باعث درد تو پهلوی ساق پام میشه.تحرکات بدنی زیاد دارم و همچنین گیاه خوارم هستم البته این مشکلاتو قبل از گیاهخوار بودن داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید چه مکملی برای من بهتره ۲۴ سالمه

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   در گیاهخواری به جز ویتامین b12 فرد با کمبود کلسیم و ویتامین دی هم ممکن است روبرو شود بنابراین مصرف مکمل های حاوی این دو ریزمغذی هم پیشنهاد می شود.

 39. abolfazl می گوید

  سلام من بعد برق گرفتگی بین مهره های ستون فقراتم درد میکنه ایا این ها تاثیری روی درد داره یا ن ? دارو چی پیشنهاد میدین

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه انلاین مثبت سبز

   بله مکمل‌های معرفی شده در مقاله همانند قرص آلفلکسیل آلفا ویتامینز، کپسول پیاسیدین ۳۰۰ رازک ، قرص کارتیژن فورت نیچرز اونلی و قرص روکشدار مکسی ژنو پلاس رزاویت موثر و بر روی سایت موجود هستند.
   همچنین به جهت تسکین درد کمر می‌توانید از محصولاتی همچون آرژل ژل درد موضعی عضلات و مفاصل ریلنس مدل R.Gel دایان، کپسول آوودین هولیستیکا ، کپسول آرترو ایز نچرال ورلد ، ژل رومالایا هیمالیا ، روغن سیاهدانه باریج اسانس، کپسول نرم روغن سیاه دانه ۱۰۰۰ میلی گرم باریج اسانس و… کمک بگیرید.

   با تشکر از همراهی شما.

 40. بدون نام می گوید

  سلام من زانوم درد می‌کنه
  و بالای زانو م در صورت هم شدن سفت شده چه دارویی مصرف کنم؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز

   جهت مشاهده اطلاعات کامل، قیمت و خرید انواع مکمل غضروف ساز لطفا به منوی اصلی سایت مثبت سبز مراجعه نموده و بر روی دسته بندی خرید قرص غضروف ساز و ضد درد کلیک نمایید.

   با تشکر از همراهی شما.

 41. mehdi می گوید

  سلام خسته نباشین
  چطوری میتونم باهاتون تماس بگیرم
  و مشاوره دریافت کنم؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   لطفا با شمار ۰۲۱۷۲۲۵۴ تماس بگیرید.

 42. امیدوار می گوید

  سلام
  من این قرص دکتر به دلیل تنگی نخاع در کمر داد که سه ماه مصرف کردم و یک مدتی اون قطع کردم الان مجددا این قرص مصرف کنم یا امکانش هست یک قرص غضروف ساز خوب بهم نعرفی کنید سنم ۵۷ سال میباشد

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله مثبت سبز

   برای اطلاعات کامل، قیمت و خرید انواع مکمل‌های غضروف ساز لطفا به منوی اصلی سایت مثبت سبز مراجعه نموده و بر روی دسته بندی خرید انلاین قرص غضروف ساز کلیک نمایید. با توجه به اینکه تنگی نخاع در کمر دارید؛ لطفا قرص انتخابی خود را با تایید پزشک محترم خود مصرف نمایید.

   با تشکر از همراهی شما.
   غضروف استخوان آنلاین

 43. حسام می گوید

  سلام وقت بخیر من وقتی دستامو میچرخونم یا مچ پا یا مچ دستم تکون میدن در بعضی حالت ها تق تق صدا میده
  باید چه دارویی مصرف کنم
  سپاس از شما

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز

   برای رفع این مورد می توانید از گلوکوزامین ها کمک بگیرید. برای مشاهده قیمت و خرید بهترین مکمل های گلوکوزامین لطفا به منوی سایت مثبت سبز مراجعه نموده و بر روی دسته بندی خرید انواع گلوکوزامین کلیک کنید.

   با تشکر از همراهی شما.

 44. احسان می گوید

  سلام وقت بخیر…بنده جوانی ۲۸ ساله هستم…کارمم نانواییه کلا از صبح ساعت شیش تا هفت شب کارم اینه سر پا هستم و کنارشم ورزش بدنسازی انجام میدم الانم زانوهام به شدت درد میکنن به نظرتون کدوم یک از قرص ها میتونه کمکم کنه که زانوهام بهتر بشن و قوی تر ؟؟؟ممنونم

  1. مشاور محصولات آرایشی و بهداشتی می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز

   چنانچه داروی خاصی مصرف نمی کنید و یا بیماری خاصی ندارید می توانید از قرص آسو ۳۰۰ یوروویتال کمک بگیرید. قرص آسو ۳۰۰ یوروویتال حاوی عصاره آووکادو و روغن دانه سویا یک مکمل گیاهی جهت سلامت مفاصل و غضروف‌ها است که از التهاب مفاصل و ابتلا به آرتروز پیشگیری می‌کند. از طرفی استفاده از این قرص در تحریک کلاژن سازی و کمک به ترمیم غضروف‌ها نقش موثری ایفا می‌کند. برای مشاهده اطلاعات کامل، قیمت و خرید انواع مکمل های غضروف ساز لطفا به منوی اصلی سایت مثبت سبز مراجعه نموده و با کلیک کردن بر روی دسته بندی خرید قرص استخوان و مفاصل ، لیست قیمت انواع غضروف ساز ها را مشاهده نمایید.

   با تشکر از همراهی شما.

 45. ملیحه می گوید

  با سلام و احترام
  من ۵۲ ساله ام است هر زمان به زانوهایم باد سرد مثل کولر و یا زمستان باشد درد زانو ام شروع می شود که ارتروز خفیف است
  کدام از این دارو ها غضرف ساز است در واقع نمی خواهم دارو تسکین درد داشته باشد فقط غضرف ساز باشد برای اینکه اگر درد زانوام را تسکین دهد آن زمان دیگر مراقبت های کمتر می شود – بنابراین فقط به غضرف سازی زانو ام کمک کند- لطفا راهنمای کنید که کدام دارو را مصرف کنم ؟ با تشکر – لطفا جواب را برایم ایمیل نمایید

  1. مشاور محصولات آرایشی و بهداشتی می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز

   می توانید از زانوبندهای کشی به جهت گرم نگه داشتن زانوهای خود، در کنار مکمل غضروف ساز کمک بگیرید؛ به عنوان مثال مکمل قرص کارتیژن رز نیچرز اونلی و یا قرص آلفلکسیل آلفا ویتامینز گزینه مناسبی هستند.
   باتوجه به اینکه غضروف سازها روند ترمیم غضروف مفاصل را بر عهده دارند؛ بنابراین پس از استفاده ، شاهد کاهش درد خواهید بود.
   جهت مشاهده اطلاعات کامل، قیمت و خرید انواع مکمل‌های غضروف ساز به منوی اصلی سایت مثبت سبز مراجعه نموده و با کلیک کردن بر روی دسته بندی قرص استخوان و مفاصل؛ لیست قیمت انواع قرص تقویت کننده استخوان را مشاهده نمایید

   با تشکر از همراهی شما.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :