بهترین مکمل غضروف ساز چه قرصی است ؟


4 2,355

غضروف یک نوع بافت منحصر به فرد است زیرا عروق خونی یا اعصاب ندارد. این بافت محکم اما انعطاف‌پذیر بوده و به همین دلیل شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد. در واقع غضروف نوعی بافت همبند محسوب می‌شود. دلایل مختلفی از جمله کندرومالاسی کشکک زانو، کوستوکندریت و فتق دیسک بین مهره‌ای ممکن است به غضروف آسیب برسانند. سلول‌های غضروف در صورت تخریب خود را ترمیم نمی‌کنند و به همین دلیل باید به دنبال گزینه‌های درمان گشت که یکی از آنها مصرف قرص غضروف ساز است. در این مطلب شما را با بهترین مکمل غضروف ساز آشنا می‌کنیم.

انواع غضروف

غضروف در بدن انسان ۳ نوع دارد:

 •  هیالن یا شیشه‌ای: یک بافت قوی و انعطاف‌پذیر است که ظرفیت بازسازی اندکی دارد و بین مفاصل دیده می‌شود.
 •  الاستیک: غضروف الاستیک نسبت به غضروف هیالین انعطاف پذیرتر است و در گوش، حنجره و اپیگلوت وجود دارد.
 • غضروف فیبری: نوعی غضروف سخت و غیر قابل انعطاف است که در زانو و بین مهره‌ها یافت می‌شود.
مفصل غضروفی نوعی مفصل است که در آن ماده اتصال‌دهنده بین دو قسمت استخوان از جنس غضروف است.

بهترین مکمل غضروف ساز

معرفی بهترین مکمل غضروف ساز

در کنار هر نوع درمانی که برای مفاصل و استخوان پیشنهاد شود، معمولا استفاده از قرص غضروف‌ساز نیز توسط پزشکان پیشنهاد خواهد شد. در اینجا شما را با بهترین مکمل غضروف ساز در برندهای مختلف ایرانی و خارجی آشنا خواهیم کرد:

قرص آلفلکسیل آلفا ویتامینز

گلوکوزامین، کندروتین، کلاژن و MSM بخش عمده‌ای از مفاصل را تشکیل می‌دهند. کلیه این ترکیبات را در قرص آلفکسیل آلفا ویتامینز می‌توانید بیابید. این مکمل می‌تواند به ترمیم غضروف‌های بدن کمک کرده و در کنار تقویت سلامت مفاصل، دردهای مفصلی را نیز کاهش دهد. به منظور درمان و همچنین پیشگیری از آرتوروز می‌توان از آلفلکسیل استفاده کرد. بیماران مبتلا به آرتریت همواره با التهاب و درد مفاصل خود درگیر هستند و خوردن این قرص می‌تواند برای آنها بسیار مفید واقع شود. روزانه ۳ عدد از این محصول ترجیحا در کنار وعده‌های غذایی باید میل شود تا اثرات مطلوب کم‌کم خود را نشان دهند.

 آلفلکسیل

آلفلکسیل

کپسول تریپل فلکس نیچرمید

این کپسول را که بسیاری به عنوان بهترین مکمل غضروف ساز می‌شناسند شاید دیگر به سختی بتوانید در بازار بیابید. اما بهترین جایگزین برای آن قرص آلفلکسیل است که در قسمت پیشین آن را به شما معرفی کردیم. کپسول تریپل فلکس نیچرمید دارای ۳ ماده اصلی به نام‌های گلوکوزامین، کندروئیتین و متیل سولفونیل متان بوده و درد و خشکی مفاصل را که ناشی از بیماری آرتروز می‌تواند باشد، کاهش می‌دهد. با مصرف این کپسول انعطاف‌پذیری مفاصل بهبود یافته و دیگر دچار خشکی صبحگاهی مربوط به مفاصل و استخوان نخواهید شد. بازسازی و ترمیم ساختمان مفاصل نیز از دیگر مزایای کپسول تریپل فلکس است. برای کسب بهترین نتیجه لازم است این مکمل ۳ بار در روز حداقل به مدت ۴ تا ۶ هفته مورد مصرف قرار گیرد.

 تریپلفکلس

کپسول تریپلفکلس

کپسول پیاسکلیدین اکسپنساینس

کپسول پیاسکلیدین دارای ترکیبات گیاهی بوده و با داشتن مواد مغذی بر بافت همبند تاثیر گذاشته و ساختمان غضروف را دوباره به حالت طبیعی خود نزدیک‌تر می‌کند. این کپسول برای بیماران مبتلا به دژنراتیو مفاصل و استئوآرتریت می‌تواند بسیار مفید باشد. عصاره‌های گیاهی موجود در پیاسکلیدین آووکادو و سویا هستند. این کپسول به عنوان بهترین مکمل غضروف ساز موجب تحریک سنتز پروتئوگلیکان‌ها و کلاژن شده و ساختار غضروف را بهبود می‌بخشد. نحوه مصرف این کپسول روزانه ۱ عدد همراه با غذا به مدت ۳ الی ۶ ماه است. اما مشکلی که در مورد خرید پیاسکلیدین ممکن است با آن مواجه شوید این است که این کپسول فرانسوی در حال حاضر به راحتی یافت نمی‌شود. در اینجا جایگزین‌های این مکمل را به شما معرفی می‌کنیم:

 پیاسکلیدین بهترین مکمل غضروف ساز

پیاسکلیدین

بهترین مکمل های جایگزین پیاسکلیدین

۳ مکمل را به عنوان جایگزین پیاسکلیدین به شما معرفی می‌کنیم که اثراتی مشابه با این محصول برای شما خواهند داشت:

کپسول پیاسیدین رازک

همان ترکیبات گیاهی یعنی آووکادو و سویا را که در پیاسکلیدین وجود داشتند می‌توانید در کپسول پیاسیدین رازک نیز بیابید. درمان بیماری‌های دژنراتیو مفاصل و استئوآرتریت از مهم‌ترین مزایای استفاده از این مکمل است. مصرف روزانه ۱ عدد از این محصول به مدت ۳ الی ۶ ماه به ترمیم غضروف‌های تخریب شده کمک کرده و دردهای ناشی از آرتروز را کاهش می‌دهد. مصرف این مکمل سبب تحریک سنتز پروتئوگلایکان‌ها، کلاژن‌سازی و بازسازی غضروف شده و کم‌کم غضروف را به حالت طبیعی خود نزدیک‌تر می‌کند.

 پیاسیدین

پیاسیدین

کپسول ویتاول پیاسکومین مهبان دارو

این کپسول نیز با داشتن سویا و آووکادو ساختار غضروف را به حالت طبیعی باز می‌گرداند. برای کاهش دردهای آرتروز و تسکین درد مفاصل می‌توان از این محصول به عنوان بهترین مکمل غضروف ساز کمک گرفت. مکانیسم اثرگذاری پیاسکومین نیز مانند پیاسکلیدین با تحریک سنتز پروتئوگلیکان‌ها و کلاژن صورت می‌گیرد. دقت کنید که در صورت داشتن سابقه آلرژی به آووکادو و سویا نباید از مکمل‌های حاوی آنها مثل ویتاول پیاسکومین استفاده کنید. روزانه یک عدد کپسول ۳ تا ۶ ماه باید مصرف شود تا اثرات مطلوب خود را برجای گذارد.

 ویتاول

ویتاول بهترین مکمل غضروف ساز

کپسول پیاسینیل نیل فارمد

این مکمل با منشا گیاهی و داشتن سویا و آووکادو به درمان و تسکین درد و التهاب مفاصل کمک کرده و در بهبود بیماری‌های دژنراتیو مفاصل و استئوآرتریت می‌تواند بسیار موثر عمل کند. روزانه ۱ عدد از این کپسول در بین غذا همراه با ۱ لیوان آب باید مصرف شود. دوره درمان حدود ۳ الی ۶ ماه به طول خواهد انجامید. مصرف این مکمل برای افراد زیر ۱۸ سال توصیه نمی‌شود. اگر از درد زانو رنج می‌برید، پیاسینیل برای حل این مشکل نیز مفید خواهد بود.

 پیاسینیل بهترین قرص غضروف ساز

پیاسیدین

معرفی دیگر مکمل های غضروف ساز

از انواع بهترین مکمل غضروف ساز به این موارد نیز می‌توان اشاره کرد:

کپسول بون کمپلکس نچرال ورلد

این کپسول آمرایکایی نیز برای پیشگیری و درمان آرتروز کاربرد داشته و با کمک به حفظ سلامت استخوان درد مفاصل را کاهش می‌دهد. گلوکوزامین هیدروکلراید، بور سیترات، ویتامین‌های C، D و E و مواد معدنی همچون کلسیم و زینک محتویات این مکمل را تشکیل می‌دهند. افراد بزرگسال روزانه ۲ عدد از این مکمل را در کنار وعده‌های غذایی خود باید میل کنند. حفظ و بازسازی غضروف‌ها و استخوان‌ها، کاهش علایم استئوآرتریت، پیشگیری از پوکی استخوان، بهبود عملکرد مفاصل و استحکام بیشتر استخوان‌ها از فواید مصرف این کپسول هستند.

 بون کمپلکس

بون کمپلکس

قرص کارتیژن فورت نیچرز اونلی

فرمولاسیون پیشرفته این قرص با داشتن ترکیباتی بی‌نظیر سلامت استخوان و مفاصل را بهبود بخشیده و در درمان آرتروز موثر است. بهبود غضروف‌سازی و ترمیم غضروفی، کمک به درمان آرتروز و کمک به پیشگیری از ساییدگی مفاصل از مزایای مصرف قرص کارتیژن فورت نیچرز اونلی است. این مکمل حاوی گلوکزآمین سولفات کریستال شده بوده و همچنین استفاده از آن نیاز به مصرف مسکن‌ها را برای کاهش درد، کمتر خواهد کرد. حداقل به مدت ۲ ماه روزانه ۱ یا ۲ عدد از این محصول باید مورد مصرف قرار گیرد.

 کارتیژن فورت

کارتیژن فروت بهترین مکمل غضروف ساز

قرص گلوکزامین پلاس ام اس ام شف

این قرص نیز آمریکایی بوده و روزانه ۳ بار باید استفاده شود تا اثرات ثمربخشی داشته باشد. استفاده از این قرص خشکی مفاصل را کاهش داده و عملکرد آنها را بهبود می‌بخشد. افرادی که آرتروز یا پوکی استخوان دارند می‌توانند از این فرآورده استفاده کنند. کاهش التهاب و تورم مفاصل آسیب دیده، کاهش اسپاسم عضلانی و جلوگیری از ساییدگی استخوان‌ها از دیگر مزایای قرص گلوکزامین است. این قرص بدون مواد نگهدارنده و طعم‌دهنده‌های مصنوعی بوده و گلوتن، شکر و سدیم کلراید در آن وجود ندارد.  کندروئیتین سولفات یکی از اصلی‌ترین ترکیبات این قرص به شمار می‌آید.

 گلوکوزامین

گلوکوزامین پلاس

گفتار پایانی

بهترین مکمل غضروف ساز در انواع مختلف خارجی و ایرانی را در این مطلب به شما معرفی کردیم. برای مشاهده ویژگی‌های بیشتر هر یک از این محصولات و یا خرید آنها می‌توانید از داروخانه آنلاین مثبت سبز به صورت اینترنتی اقدام کنید. همچنین در پایان این مطلب هر سوالی که دارید را می‌توانید در بخش کامنت‌گذاری درج نمایید تا توسط پزشک در اسرع وقت به شما پاسخ داده شود.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۴ میانگین: ۴]

4 نظرات
 1. هراتی می گوید

  آیا قرص های غضروف ساز کلسیم هم دارند؟ یا باید جداگانه کلسیم استفاده کرد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در برخی مکمل ها گلوکزامین به عنوان غضروف ساز و کلسیم با هم فرموله شده اند اما اکثر اینطور نمی باشند.

 2. رکنی می گوید

  قرص غضروف ساز با مفصل ساز فرق داره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   خیر تفاوتی ندارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :