عوارض و فواید مکمل ال آرژنین

0 719

آرژنین یا ال آرژنین یک آمینو اسید است که در بدن تولید می‌شود و به ساخت پروتئین کمک می‌کند. به نظر می‌رسد که به عنوان مکمل در شرایط مختلف از میگرن تا التهاب کمک می‌کند.

چرا افراد مکمل ال آرژنین مصرف می کنند؟

از آنجایی که ال آرژنین رگ‌های خونی را شل می‌کند، ممکن است مزایای قلبی عروقی برای برخی افراد داشته باشد. مطالعات نشان می‌دهد که ممکن است علایم آنژین و درد بیماری شریانی محیطی را کاهش دهد. به نظر می‌رسد سلامتی افراد مبتلا به نارسایی قلبی را بهبود می‌بخشد. همچنین ممکن است به مبتلایان اختلال نعوظ کمک کند، اما اغلب زمانی که با مکمل‌های دیگر مانند عصاره پوست درخت کاج ترکیب شده است. برخی مطالعات نشان داده‌اند که کارکرد سیستم ایمنی را بهبود می‌بخشد.

مکمل ال آرژینین همچنین ممکن است از علایم کاهش وزن ناشی از HIV جلوگیری کند. به نظر می‌رسد علایم التهاب کلیه را بهبود می‌بخشد و بعد از پیوند، کلیه‌ها را تقویت می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد که ال آرژینین باعث کاهش میگرن، بهبود فشار خون و کاهش زمان بهبودی پس از جراحی می‌شود.

همه مطالعات مثبت نیستند. به نظر نمی‌رسد که ال آرژنین به بهبودی حمله قلبی، پره اکلامپسی، بهبود زخم، یا تحمل ورزش در افراد مبتلا به نارسایی قلبی کمک کند. حتی ممکن است آسم را بدتر کند.

مکمل ال آرژنین به عنوان یک درمان برای بسیاری از شرایط بیشتر مطالعه قرار گرفت. آنها عبارتند از زوال عقل، فشار خون بالا، سرطان، ناباروری مردان، دیابت و چاقی. اما نتایج قطعی نبوده است. تحقیقات بیشتری باید انجام شود.

مکمل ال آرژنین

آیا مکمل ال آرژنین به کاهش وزن کمک می کند؟

ثابت شده است که قرص ال آرژنین با بالا بردن سوخت و ساز بدن به کاهش وزن کمک می‌کند. این مکمل به افراد چاق برای چربی سوزی و ساخت توده عضلانی کمک می‌کند. مکمل ال آرژنین اجازه می‌دهد بدن از چربی‌های انباشته شده به عنوان سوخت استفاده کند. بنابراین ال آرژینین متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و همچنین فرم های بلوک‌های ساختاری برای تشکیل عضلات را افزایش می‌دهد. در نتیجه، توده چربی را از دست می‌دهید اما توده عضلانی خود را حفظ می‌کنید.

ال آرژنین بافت چربی به خصوص چربی شکمی را کاهش می‌دهد. افرادی که چربی شکمی بالایی دارند، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی در آنها بالاتر است.

تاثیر مکمل ال آرژنین بر افزایش انرژی

ال آرژینین ماده‌ای است که در فرمول‌های مکمل استفاده می‌شود. این مکمل برای طیف گسترده‌ای از توابع از جمله افزایش عملکرد ورزش و تقویت سلامت قلب و عروق استفاده می‌شود. از آنجایی که این مکمل یک اسید نیتروژنی است، تولید اکسید نیتریک را افزایش می‌دهد که عملکرد ساخت آن رگ‌های خونی است. افزایش جریان خون از طریق بدن باعث افزایش انرژی و افزایش عملکرد کلی بدن می‌شود.

چه مقدار آرژینین باید مصرف کرد؟

هیچ دوز استانداردی برای مصرف ال آرژنین وجود ندارد. مطالعات از مقادیر مختلف برای شرایط مختلف استفاده کرده‌اند. یک دوز معمول دو تا سه گرم سه بار در روز است، گرچه دوزهای پایین و بالاتر نیز مورد مطالعه قرار گرفته‌اند.

آیا می توان آرژنین را به طور طبیعی از غذاها دریافت کرد؟

بسیاری از غذاها منبع طبیعی ال آرژنین هستند. آنها عبارتند از: آجیل (مانند گردو، فندق، بادام زمینی، بادام،…)، دانه‌ها (مانند کنجد و آفتابگردان)، جو، ذرت، غلات، گندم سیاه، برنج قهوه‌ای، محصولات لبنی، گوشت، مرغ و شکلات.

منابع ال آرژنین

خطرات مصرف آرژنین چیست؟

اکثر افرادی که ال آرژنین مصرف می‌کنند، مقدار کمی عوارض جانبی آن را تجربه کردند، مثل تهوع، درد، اسهال، آلرژی و حساسیت. همچنین می‌تواند فشار خون را پایین آورده و موجب تغییرات در میزان گلوکز و خون شیمیایی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.