بهترین پروتئین وی کدام است بهترین پروتئین وی کدام است

عوارض مصرف مکمل پروتئین وی چیست ؟


زمان خواندن تقریبی مقاله : 8 دقیقه
94 42532

ورزشکاران در کنار انجام ورزش‌های استقامتی معمولا از پروتئین وی استفاده می‌کنند. این مکمل بدنسازی به بهبود سنتز پروتئین در عضلات کمک کرده و موجب می‌شود تا توده عضلانی بدون داشتن چربی‌های اضافی رشد کند. در این مطلب ابتدا به طور مختصر به فواید این مکمل اشاره کرده و بعد به طور مفصل عوارض مصرف مکمل پروتئین وی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

برای آگاهی از  قیمت پروتئین وی می‌توانید همین حالا به صورت اینترنتی از داروخانه آنلاین مثبت سبز اقدام نمایید.

پروتئین وی چیست ؟

شیر از ۲ پروتئین به نام‌های کازئین و وی (whey) تشکیل شده است. پروتئین وی را می‌توان به راحتی از کازئین جدا کرده و در فرایند تولید پنیر از آن استفاده کرد. به همین دلیل است که در برخی منابع از آن به عنوان “آب پنیر” یاد می‌شود. پروتئین وی حاوی ۹ اسید آمینه ضروری است و به همین دلیل از آن در قالب مکمل بدنسازی نیز می‌توان استفاده کرد. پروتئین وی حاوی لاکتوز بسیار اندکی است.

پروتئین وی

فواید مصرف پروتئین وی

پیش از آنکه عوارض مکمل پروتئین وی را بررسی کنیم، بهتر است ابتدا با فواید آن آشنا شوید. به این نکته دقت داشته باشید که برخی از فوایدی که برای پروتئین وی ذکر می‌شود، بر اساس بعضی مطالعات محدود است و برای تائید صحت این فواید پژوهش‌های بیشتری باید صورت پذیرد. عضله‌سازی مهم‌ترین مزیت استفاده از پروتئین وی است اما این مکمل محبوب بدنسازان مزایای دیگری نیز دارد:

 • موثر در کاهش وزن: برخی از تحقیقات نشان داده‌اند که افرادی که از پروتئین وی استفاده می‌کنند، با کاهش چربی‌های بدن خود مواجه خواهند شد و در ماهیچه‌های خود چربی کمتری خواهند داشت. بنابراین پروتئین وی ممکن است از طریق کاهش چربی‌های بدن در کاهش وزن موثر باشد.
 • کاهش کلسترول: در مطالعه‌ای دیگر مشخص شد که ۷۰ مرد و زن دارای اضافه وزن که در طول ۱۲ هفته از مکمل پروتئین وی استفاده کرده بودند، کاهش قابل توجهی در کلسترل خون خود داشته‌اند.
 • کاهش فشار خون: در برخی تحقیقات مشخص شده است که مصرف پروتئین وی فشار خون را در افراد مبتلا به فشار خون بالا کاهش داده و در نتیجه از بروز حمله‌های قلبی پیشگیری خواهد کرد.
 • خواص ضد سرطان: نتایج امیدوار کننده‌ای در استفاده از پروتئین وی برای کنترل بیماری سرطان بدست آمده که البته هنوز به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.
 • بهبود آسم: در یک مطالعه مشخص شد که کودکان مبتلا به آسم که به مدت ۱ ماه روزانه ۱۰ گرم پروتئین وی استفاده کرده‌اند، پاسخ ایمنی بهتری در برابر این بیماری دارند.

عوارض مصرف مکمل پروتئین وی

اگر از پروتئین وی به مقدار مطلوب و توصیه شده استفاده کنید، معمولا هیچ نوع خطر یا عوارض برای شما ندارد. چنانچه به protein whey آلرژی داشته باشید یا مقدار مصرف خود را بدون توجه به دوزی که برایتان تعیین شده است افزایش دهید، ممکن است شاهد عوارض جانبی زیر باشید:

خرید پروتئین وی

آلرژی به پروتئین وی

بسیاری از افراد که به شیر حساسیت دارند، ممکن است نسبت به پروتئین وی نیز آلرژی داشته و با مصرف آن دچار واکنش‌های آلرژیک شوند. البته چنانچه اشاره کردیم، مقدار لاکتوز در پروتئین وی بسیار اندک است. در صورتی که فرد به پروتئین وی حساسیت داشته باشد، علائمی همچون دل‌درد، قرمز شدن پوست، خارش و سوزش پوست، احساس کرختی و تورم در قسمت دهان، زبان یا لب‌ها مشاهده خواهد شد.

عوارض مصرف مکمل پروتئین وی که در ادامه به آنها می‌پردازیم تنها در صورت مصرف خارج از دوز تعیین شده احتمال بروز دارند:

درد معده و علائم گوارشی

معده درد و به طور کلی درد در ناحیه شکم از معمول‌ترین عوارض احتمالی مکمل پروتئین وی است. افزایش حرکات روده، تهوع، استفراغ و نفخ معده از دیگر عوارض گوارشی پروتئین وی در صورت مصرف بیش از حد هستند.

 عوارض گوارشی

کاهش اشتها و افزایش خستگی

اگر پروتئین وی را بیش از اندازه مورد استفاده قرار دهید، روی اشتهای شما تاثیر گذاشته و آن را کاهش می‌دهد. به دنبال این عارضه ممکن است احساس خستگی و کرختی بیشتری را نیز تجربه کنید و همچنین مدام احساس تشنگی داشته باشید.

گرفتگی های عضلانی

دوزهای بالای پروتئین وی سبب کرامپ‌های عضلانی معده شده و ممکن است گرفتگی عضلانی را در دیگر قسمت‌های بدن نیز به وجود آورد. در صورتی که به دوز مصرفی خود دقت داشته باشید، این عارضه به وجود نخواهد آمد.

آکنه

از دیگر عوارض مصرف مکمل پروتئین وی به بروز آکنه می‌توان اشاره کرد. در بعضی از مطالعات محدود مشخص شده که اگر فردی به طور مداوم از پروتئین وی در دوزهای بالا استفاده کند، ممکن است دچار جوش‌های پوستی شود. در این زمینه شک و شبه زیاد وجود دارد و اینکه چرا برخی از افراد با خوردن پروتئین وی دچار آکنه شده‌اند، نیاز به مطالعات بیشتری دارد.

به طور کلی ۳ نوع پروتئین وی وجود دارد: پروتئین وی کنسانتره، پروتئین وی ایزوله و پروتئین وی هیدرولیزه که میزان پروتئین، کربوهیدرات، چربی و لاکتوز در هر یک از آنها متفاوت بوده و همچنین فرآیند تولید آنها نیز کمی با یکدیگر فرق دارد.

پروتئین وی و ریزش مو

آیا پروتئین وی باعث ریزش مو می شود ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت خیر؛ پروتئین بخش مهمی از مو را تشکیل می‌دهد و بدیهی است که حتی می‌تواند سبب بهبود رشد موها نیز شود اما گاه بعضی از افراد در مصرف پروتئین وی زیاده‌روی می‌نمایند و یا اینکه در کنار پروتئین وی از دیگر مکمل‌های حاوی آمینو اسید نیز استفاده می‌کنند و در این صورت به دلیل اینکه با افزایش اسیدهای آمینه ممکن است اختلالات هورمونی به وجود آید، ریزش مو حاصل می‌شود. اما مصرف پروتئین وی در دوز معمول سبب ریزش مو نخواهد شد و با خیال آسوده می‌توان از آن استفاده کرد.

 ریزش مو

پروتئین وی و سنگ کلیه

آیا سنگ کلیه و مشکلات کلیوی از عوارض مصرف مکمل پروتئین وی است؟ سنگ کلیه زمانی به وجود می‌آید که برخی از اجزای تشکیل دهنده ادرار مثل اگزالات و اسید اوریک بیش از حد افزایش یابند. همچنین زمانی که شما پروتئین را بیش از حد مورد استفاده قرار می‌دهید، عملکرد کلیه‌ها چند برابر شده و تجزیه پروتئین‌ها ممکن است احتمال بروز سنگ کلیه را افزایش دهد. چنانچه کلیه شما مستعد ساختن سنگ است، توصیه می‌شود که از مصرف پروتئین وی بپرهیزید زیرا ممکن است سنگ کلیه در بدن شما به وجود آید. سنگ کلیه جریان مایعات در بدن را مسدود کرده و باعث آسیب به اندام‌ها و همچنین عفونت می‌شوند.

تداخل دارویی مکمل پروتئین وی

پروتئین وی ممکن است میزان جذب داروی لوودوپا را که بیشتر برای بهبود پارکینسون از آن استفاده می‌شود، در بدن کاهش دهد. از این رو این مکمل همزمان با داروی نامبرده شده نباید مورد استفاده قرار گیرد. پروتئین وی همچنین ممکن است با آلندرونات، آنتی بیوتیک‌هایی مانند تتراسایکلین و آنتی بیوتیک‌های کینولونی نیز تداخل داشته باشد. به طورکلی توصیه می‌شود که اگر هر نوع داروی خاص را مصرف می‌کنید، پیش از شروع به مصرف مکمل پروتئین وی حتما با پزشک مشورت کنید تا از لحاظ تداخل دارویی این مکمل را بررسی کند.

سخن پایانی

در این مطلب عوارض مصرف مکمل پروتئین وی را بررسی کردیم. این عوارض معمولا تنها در صورت مصرف خارج از دوز و بیش از حد معمول رخ می‌دهند. پروتئین وی را می‌توان یک مکمل مناسب جهت عضله سازی، افزایش قدرت ماهیچه‌ها و بهبود ریکاوری پس از ورزش می‌توان دانست. آیا شما تجربه مصرف این مکمل بدنسازی را دارید؟

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۳۶ میانگین: ۴.۳]

پست های مرتبط

94 نظرات
 1. واحدی می گوید

  در انواع مکمل پروتئین، پروتئین وی از همه بهتره؟ و عوارض کمتری داره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   در انواع مکمل های پروتئین ، پروتئین وی از خالص ترین نوع این مکمل است.

 2. حسینی می گوید

  من کبد چرب دارم و ۳۲ سالمه. می تونم در کنار ورزش پروتئین وی استفاده کنم؟ برای کبد چرب در حال درمان هستم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   در این مورد بهتر است با پزشکتان مشورت نمایید.

 3. قاسم می گوید

  سلام. من تا بحال سنگ کلیه نداشتم ولی خانواده م داشتن. آیا مصرف این پروتئین برای من خطر‌سازه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   مانعی ندارد می توانید مصرف کنید

 4. سینا می گوید

  سلام من کبد چرب داشتم و درمان شد تقریبا با کاهش وزنم . فعالیت شدید ورزشی هم در طول روز دارم .میتونم فقط پروتیین وی مصرف کنم؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله می توانید استفاده کنید مانعی ندارد

 5. اکبرعزیزی می گوید

  من یک نوجوان ۱۵ ساله هستم و۵۸ کیلو وزن و۱۶۵ قدمه میتونم درکنارورزش پروتئین وی مصرف کنم؟اگر به اندازه بخورم عوارضی نداره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   اگر در کنار تمرینات ورزشی باشد مشکلی ندارد.

  2. بهنوش می گوید

   سلام درصورتی ک ورزشی غیر از بدنسازی مثلا trxانجام دهم میتوانم استفاده کنم ؟

 6. حسین رشیدی می گوید

  سلام ۲۰ سالمه وبه باشگاه بدنسازی میرم خاستم بگم استفاده از این پروتین مشکلی برام داره یا به پزشک مراجعه کنم و بعد مصرف کنم؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   اگر تمرینات ورزشی داشته باشید خیر مشکلی ندارد.

 7. سراج الدین آقایی می گوید

  سلام
  ببخشید من چهارده سالمه آیا میتوانم از این مکمل استفاده کنم؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   با توجه به توصیه مربی همراه با تمرینات ورزشی مانعی ندارد.

 8. رضایی می گوید

  سلام. من پروتئین وی استفاده میکنم خیلی خوبه اما متاسفانه تو صورتم آکنه میزنم و این خیلی ناراحتم میکنه و نمیخوام مصرف مکملو قطع کنم. شما راه حلی دارید یا برند خاصی رو میشناسید که این عارضه رو برام ایجاد نکنه؟ ممنونم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   جوش زدنت می تواند علت های مختلفی داشته باشد چرا که جوش زدن جز عوارض مکمل پروتئین نیست و علت های دیگر مثل تعریق زیاد ودیگر موارد موجب ایجاد آکنه شده است.

 9. نهال می گوید

  سلام و عرض ادب، با مصرف پروتئین وی دچار یک بدی یه شدت بد در بینی و حلق شدم و هر ماده ای که حاوی پروتئین باشه رو هم مصرف میکنم باز هم این بو و مزه بد رو میده. آیا باید مصرف رو قطع کنم؟ یا راهی هست که هم بشه مصرف رو ادامه بدم و هم این بو از بین بره

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   همراه شیر یا آبمیوه استفاده بشه و‌به خوبی مخلوط شود.

 10. علی می گوید

  سلام مکمل وی مصرف میکنم در مدفوع خون دیده میشه ایا قطع کنم یا نه؟!! شایدم بخاطر خوردن غذاهای بدون مایعات..

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام کاربر عزیز
   ارتباطی به پروتئین وی ندارد ، حتما به پزشک کتخصص مراجعه کنید.

 11. Nazanin می گوید

  سلام من ۲۲ سالمه وزن ۴۸ قد ۱۶۰ پروتئین وی مصرف میکنم در حد هفته ای دو بار اما همیشه یه کم معدم اذیت میشه به لاکتوز هم حساسیت ندارم.

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   نوع پروتئین رو‌ عوض کنید می توانید از پروتئین بیف یا کازئین استفاده کنید.

 12. Zp می گوید

  سلام من ۱۶ سالمه پروتویین وی مصرف میکنم یه ۲ روزیه که سرم درد میگیره و یه خورده بی حال شدم البته یه شب خیلی دیر خوابیدم و بعداز اون صورت‌ گرفت به نطر شما به خازر پروتویین وی هستش؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   با سلام
   همراه گرامی مجله داروخانه انلاین مثبت
   چنانچه به جز بی خوابی اخیری که داشتید بیماری خاصی دارید قبل از مصرف مکمل بدنسازی پروتئین وی با پزشک خود مشورت کنید و چنانچه تایید دادند مجاز به استفاده هستید .
   اما به صورت معمول در مورد مصرف این محصول بایستی به دوز مصرفی آن توجه داشته باشید ، مصرف دوز بالای این نوع مکمل در موارد نادر باعث ایجاد حالت تهوع ، سردرد، افزایش حرکات روده ، نفخ و بی اشتهایی و گرفتگی عضلات میشود
   با تشکر

   1. امیر می گوید

    سلام من ۲۰سالمه و غلظت خونم ۱۷، مکمل وی مصرف کنم مشکلی نداره؟

    1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

     سلام
     برای کاهش غلظت حتما ورزش و تمرینات مثل ایروبیک و هوازی داشته باشین زیر نظر یک مربی.
     اما مصرف وی ایزوله رو بهتون پیشنهاد میکنم. درمورد غلظت خون هم اول باید چکاب بدین تا علت اصلی غلظت خون شما چیه و سپس دارو مصرف کنید.

   2. مسلم می گوید

    سلام تحت درمان با قرص راکوتان هستم ایا میتونم همزمان از پروتئین وی و کراتین استفاده کنم؟

    1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

     سلام
     اصلا توصیه نمیشود تا پایان دوره درمان با راکتون مکمل مصرف کنید. دوره درمانی تون که با اتمام رسید با پزشک تون مشورت کنید و اگر مشکل چربی پوست ، اکنه یا التهاب نداشتین میتونین مکمل استفاده کنید.

     1. سعید می گوید

      سلام وقت بخیر با تشکر از کارشناس محترم
      بنده ۴۰ سال و ۴ روز در هفته روزی ۲ ساعت تمرین بدنسازی میکنم ۶۷ کیلو وزن دارم میخواهم برای افزایش وزن از پروتئین وی استفاده کنم نظر شماومیخواستم؟

     2. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

      سلام همراه گرامی
      به ازای هر کیلو از وزن برای عضله سازی باید حدود ۲ گرم پروتیین مصرف کنید که برای شما این مقدار یعنی ۱۳۷ گرم که هر اسکوپ وی به شما حدود ۲۲ گرم پروتیین میرسونه که برای عضله سازی لازم است

     3. محمد می گوید

      سلام
      بنده کبد چرب گرید ۲ بعلاوه سنگ کلیه دارم
      چه پروتئینی برای عضله سازی معرفی میکنید؟

     4. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

      سلام همراه گرامی
      با توجه به مشکلات شما حتما با دکتر متخصص مشورت شود

 13. Hasam می گوید

  سلام دوست عزیز مه چند وقتیه از پروتین وی استفاده میکنم احساس میکنم زیر قلبم درد میکنه میشه بگید مشکل چیه چی باید بکنم

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   با سلام خدمت شما
   مصرف مکمل و درد ناحیه قلبی نمیتواند ارتباطی بهم داشته باشند، پیشنهاد حتما به یک متخصص قلب مراجعه کنید تا ازمایش تخصصی براتون تجویز کنند تا علت اصلی مشخص بشه، سپاس

 14. امیر می گوید

  سلام من ۲۰سالمه و غلظت خونم ۱۷، مکمل وی مصرف کنم مشکلی نداره؟

 15. مرتضی می گوید

  سلام وی رو چند دوره یا چند ماه میشه استفاده کرد
  منظورم اینه که میشه مثلا واسه ۱ سال خورد یا دوره داره؟!

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   پروتئین وی به صورت دوره ای همراه با تمرینات ورزشی باید استفاده شود .

 16. عرفان می گوید

  سلام خسته نباشید من ۱۸ سالمه و ۱۷۵ قدمه سابقه تمرینی پروس اندام دارم به مدت سه چهار سال ولی سابقه مصرف هیچ گونه پروتئین و مکمل و دارویی نداشتم بدنم خوبه و عضلاتم کات هست ولی یه مدتی بود که دور بودم از تمرین و یکم افزایش وزن داشتم یعنی وزنم از حدود ۷۰ کیلو رسیده به ۷۸ کیلو ولی این تاثیری تو بدنم نذاشته ولی فقد باعث شده یخورده صورتم پور دیده بشه و لپ داشته باشم و یخورده هم تو ران پا و پهلو هست که میگم زیاد به چشم نمیاد مخصوصا اگه لباس تنم باشه ولی خب اینکه از حالت خوب قبلاً خارج شده یکم برام اذیت کنندس میخواستم بدونم برا منی ک سابقه هیچ نوع مصرف مکمل و دارویی نداشتم ایرادی نداره مصرفش و باعث میشه کات بشه دوباره بدنم و همچنین صورتم از اون حالتی ک یه مقدار چربی جذب کرده جمع بشه و استخوانی بشه و در کل درصد چربی بدنم پایین بیاد به نظر خودم الان درصد چربی بدنم ۲۵ درصد تا ۳۲ درصد هست تغریبا باعث میشه ک این درصد بیاد پایین چه در ناحیه صورت چه بدن؟
  البته اینم بگم ک من دنبال حجم نیستم و هدفم حجم نیست فقد همین ۷۸ یا نهایت ۸۰ کیلو وزنمو می‌خوام کات کنم و برش گردونم به حالت قبل میتونم رو این پروتئین وی حساب کنم ؟ کار ساز هست برام؟
  شنیدم باعث افزایش قد هم میشه تا حدی درسته؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام خدمت شما کاربر عزیز
   بله پروتئین وی ایزوله و پروتئین وی برای شما محصول بسیار عالی هستش.
   برندهایی مثل ژن استار و دوبیس و کیوان تی کشور بلژیک میتونین در سایت مون هم بصورت انلاین خرید کنین

 17. Erfan می گوید

  طریقه مصرفش چطوریه یعنی باید رژیم گرفت وقتی وی مصرف می‌کنیم یا میشه عادی با ورزش (پرورش اندام) مصرف کردش؟
  و اینکه باعث نمیشه ک جوش در بیاریم تو بدن و صورت یا کبد چرب بشه؟؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   مصرف مکمل وی برای تمامی افرادیکه بدنبال عضله سازی هستند مناسب میباشد.
   اما اینکه ایجاد جوش خواهد شد در همه ی افراد متفاوت میباشد و این به ژن افراد وابسته است .
   بسیاری از افراد با مصرف چند مکمل در ماه حتی هیچ نشانی از جوش ندارند اما بعضی بدلیل داشتن پوست چرب و اکنه های زیر پوستی با مصرف کوچکترین مکمل این مسئله بروز خواهد کرد.

 18. احمد احمدی می گوید

  سلام خدمت شما من مدت ده سال است هپاتیت ب غیر فعال دارم تمام معاینات من نورمال است هیچ مشکل ندارم ورزش میکنم میخواهم پروتئین وی ایزوله استفاده کنم به خاطر نورمال نگداشتن اینزایم های کبد من و تقویه کبد کدام دارو یا مکمل دیگر هم است که استفاده کنم یا خیر آیا استفاده پروتئین به من مشکل ندارد. سن من ۳۱ سال است

  1. دکتر مریم حق نژاد می گوید

   همراه محترم
   سلام
   در صورت نرمال بودن آزمایشات کبدی، استفاده از مکمل های بدنسازی البته با احتیاط و انجام دوره ای تست های کبدی، امکانپذیر است. استفاده از مکمل های کمک کننده به حفظ سلامت کبد، مثل لیو۵۲، لیورگل و …. هم میتواند کمک کننده باشد.
   متشکرم

 19. رامین می گوید

  سلام
  بنده تو ازمایشم فقط مشکل میکروب معده دارم ک الان یک ماه هست ک با دارو در حال درمانم و تقریبا خوب شدم
  ایا میتونم از پروتعین وی استفاده کنم؟و اینکه کدوم یکیو ایتفاده کنم ایزوله یا کنستانتره ؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   شما زیر نظر پزشک مصرف پروتئین وی ایزوله را داشته باشید و از محصولات پروبیوتیک مثل ویتا لاکت استفاده کنید.

 20. حسین می گوید

  سلام. من کبد چرب گرید ۱ دارم. میتونم پروتئین وی مصرف کنم؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   پروتئین ایزوله برای شما بسیار عالی هستش و امینو اسیدهاییکه تائورین دارند. مثل امینو وی یا امینو تائورین ژن استار و همچنین فعالیت دو.

 21. دانیال می گوید

  سلام
  مصرف پروتئین وی در روز هایی که تمرین نداریم مشکل داره؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   خیر بسیار هم عالی هستش و یک وعده باید مصرف گردد.

 22. مهران می گوید

  با سلام با خوردن وی معده درد میگیرم .خصوصا شب ها ..چیکار باید بکنم ؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   ممکنه معده تون نسبت به پروتئین و کربوهیدرات حساسیت دارد. پیشنهاد میشود وی ایزوله استفاده کنید که معده تون به دکستروز حساسیت نداشته باشد

 23. حسام می گوید

  سلام من ۲۴ سال سن دارم ۸۵ کیلو وزن ۳روز تو هفته روزی ۲ اسکوپ بخورم نرماله؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   بله برای شما مناسب هستش

 24. بهزاد می گوید

  سلام وقت بخیر
  مصرف پروتیین وی برای کسانی که ورزش رو کمتر هم از لحاظ سنگینی حرکات و مدت زمان انجام میدن آیا عوارض داره ؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   خیر ضرری ندارد برای کسانیکه بیماری زمینه ای ندارند.

 25. حسین می گوید

  سلام وقت بخیر من وی و امینو باهم مصرف میکنم کلیه هام احساس میکنم درد میگیره ولی نمیتونم بفهمم از داخل درد میکنه یا از زیر پوست. هم پهلوی سمت چپم هم سمت راستم. مکمل هارو هم از دارو خونه گرفتم. الان که قطع کردم دردش از بین رفته ازمایش هم دادم هیچ مشکلی نداشتم. دستور چی میفرمایید. مشکل از جیه؟؟ میتونم اینارو قطع کنم کراتین بخورم؟؟ بهترین کراتین که بشه از دارو خونه تهیه کرد که افزایش وزن و قدرت داشته باشم چیه؟؟ من قدم ۱۸۰وزنم۷۳هست. لطفا سه تا سوال رو پاسخ بدید سپاسگذارم

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   پیشنهاد ما اینه که کراتین اصلا مصرف نکنید.
   جهت افزایش عضله و انرژی پروتئین وی مصرف کنید بعد از تمرین و صبح ها ناشتا
   همچنین در حین تمرین قرص جوشان انرژی زا مصرف کنید.

 26. محمد می گوید

  سلام.وقتتون بخیر
  بعد از چند ماه بدنسازی میشه مکمل وی مصرف کرد،؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   بعد از یک الی دوماه میتوان مصرف مکمل ها رو شروع کرد

 27. حصین می گوید

  سلام ،من مشکل معده دارم،معدم هلیکو باکتر داره و عفونت معده دارم ،یه چند وقتی هم هست که خیلی زیاد باد تو روده هام میپیچه ،و از وقتی وی استفاده میکنم همیشه کسل و خسته ام ،میتونه به خاطر وی باشه
  و اصلا دوست ندارم مصرف وی رو قطع کنم ،چون احساس میکنم دارم ازش جواب میگیرم

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   مصرف مربای بارهنگ ، عناب و نعناع میتواند مناسب باشد و ماست مروبیوتیک.
   مصرف محصولات پروتیکی مثل ویتا لاکت که بصورت مولتی ویتامین هستش.
   محصولات پروبیوتیک در سایت مون مثبت سبز میتونید مشاهده کنید.

 28. علیرضا می گوید

  سلام
  وی کاله مصرف میکنم
  بعد از چند روز مصرف احساس کرختی بدن و درد شکمی و نفخ و احساس درد کلیه دارم.به شیر و لاکتوز حساسیت ندارم
  چیکار کنم؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   فکر نکنم مصرف مکمل باعث ایجاد این مسئله در شما شده است.
   ولی با اب مصرف کنید و اینکه درد کلیه تون باید ازمایش بدید.

 29. Amir می گوید

  سلام
  وقت بخیر
  آیا پروتئین وی باعث افزایش وزن و پرشدن هیکل هم میشه؟
  و اینکه قیمتش چقدر هستش؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   بله باعث افزایش بافت عضلانی به مرور زمان خواهد شد بعد از مصرف چند دوره یکماهه
   برای دیدن محصولات و قیمت ها و تخفیفات به سایت مثبت سبز قسمت مکمل های ورزشی و بخش پروتئین ها مراجعه فرمایید.

 30. پویا می گوید

  سلام
  پروتئین وی رو باید دوره ای مصرف کرد؟
  من دو ماه وی مصرف کردم بدون هیچ مشکلی میتونم دوباره وی بگیرم و مصرف کنم؟ در این‌رابطه یه توضیحی بدین ممنون میشم
  قبل پروتئین وی آمینو و بی سی اا مصرف کردم و بعد اتمام اینا شروع به مصرف وی کردم

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   بله پروتیین وی رو بصورت روتین میشه استفاده کرد حالا بینش میشه یک هفته استراحت داد و مدت کوتاهی وقفه بین مصرفش باشد که تاثیر ان را افزایش دهد.

   1. مهدی می گوید

    سلام آقای دکتر خسته نباشین ،
    من ۱۴ سالمه و قدم ۱۶۳ و وزنم حدود ۷۲ چند ماه که تمرین بدنسازی انجام میدم ، هیچ مشکلی هم ندارم، مربیم بهم گفته که آمینو اسید مصرف کنم ، آیا میتونم مصرف کنم ، ضرری نداره ؟ ممنون میشم پاسخ بدین

    1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

     سلام
     بله مشکل ندارد میتوانید مصرف کنید.

 31. حسينی می گوید

  سلام
  مکمل های شما اصله ؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
   تمامی اقلام موجود در داروخانه آنلاین مثبت سبز از اصالت کالا برخوردار هستند و در سامانه تیتک قابل بررسی میباشند.
   با خرید آنلاین از بزرگ ترین داروخانه مجازی در ایران که ارسال به تمام نقاط ایران دارد در وقت و هزینه های خود صرفه جویی نمایید و وقت بیشتری را نسبت به خود و عزیزانتان اختصاص نمایید.
   با تشکر از همراهی شما

 32. محمد امیری می گوید

  سلام، من ۱۷سالمه قدم ۱۸۵هست و وزنم ۶۵کیلوگرم هست لطفا چند نمونه از بهترین پروتئین ها برای خرید معرفی کنید ممنونم اگر جواب بدید

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
   از بهترین پروتئین وی های موجود و پرطرفدار ترین ‌ها با قیمت مناسب می‌توان به پودر پروتئین وی ۱۰۰ درصد کاله پرو، پودر پروتئین وی گلد آی اس اس، پودر پروتئین وی ایزو پرو اپکس، پودر وی پروتئین ایزوله ویثر، پودر ‌هایپر وی کراتین دوبیس، پودر وی پروتئین و پرمیکس ویتامین پگاه اشاره کرد.
   با تشکر از همراهی شما.

 33. Alireza می گوید

  سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه قد ۱۸۹ وزن ۷۸ پروتئین وی مناسب هست برای من
  درسته ک میگن از ۴۰ سالگی به بعدقند دیابت مشکلات کلیوی میاره وی

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   مصرف پروتیین در هر فرد بسته به تیپ بدنی و فشار تمرینی متفاوت میباشد که برای سن ۱۷ سال در صورتی که مشکل خاصی نباشه با مشورت پزشک بلامانع میباشد

   1. امیر می گوید

    سلام ، من ۳۵ سالمه و بدنسازی کار میکنم، یه پروتئین وی خریدم بعد تمرین تقریبا ساعت ۹ شب مصرف میکردم، باعث ادرار زیاد در شب می شد و حجم بدنم هم کمتر شد، نظر شما چیه استفاده ش رو ادامه بدم یا با پزشک مشورت کنم،

    1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

     سلام همراه گرامی
     حتما به پزشک مراجعه کنید

 34. مجید می گوید

  سلام و احترام بنده قبلا چند سال ورزش بدنسازی انجام میدادم و بعد یک وقفه چند ساله مجدد شروع کردم ۱۸۵ قدم هست و ۱۱۰ کیلو وزن، الان میخوام فقط یه دوره با وی پیش برم تا بدنم شکلش رو بگیره، ۱) اصلا در یک دوره مصرف امکان شکل گیری بدن هست یا خیر ۲)و اینکه قبل مصرف از چه متخصص و دکتری باید مشورت گرفت، چون بدن بنده در مقابل مصرف سر خود ویتامین یک بار کلا بهم ریخته بود سپاس

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   قبل از هر اقدامی پیشنهاد میکنم به دستور پزشک ازمایش خون کامل انجام بدید و در صورت سلامت کامل تصمیم گیری کنید

 35. نور می گوید

  شنیدم که این پودر برای کاهش وزن و چربی سوزی مناسبه درسته؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز

   لطفا مقاله از پروتئین وی برای کاهش وزن چگونه استفاده کنیم ؟ را مطالعه نمایید.

   با تشکر از همراهی شما.

 36. امیر می گوید

  من قرص نورم اسکین ۲۰ مصرف میکنم
  مصرف وی مشکلی ایجاد میکنه؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   حتما قبل از مصرف با دکتر متخصص مشورت شود

 37. زهرا می گوید

  سلام
  من ۳۰ سالمه و دو روز تو هفته بدنسازی انجام میدم، ۴۷ کیلو هستم، قد ۱۶۴ مربی باشگاه بهم گفت روزی ۲ اسکوپ مصرف کنم، خواستم نظر شمارو بدونم؟
  و اینکه من بعد از خودنش یکم احساس خستگی و خیلی کم دل پیچه دارم

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   مصرف روزی ۲ اسکوپ بلامانع است
   دل پیچه تا هفته ی اول مصرف بلا مانع است

 38. فرهاد می گوید

  سلام وقت بخیر و خسته نباشید
  دوز مصرفی معقول پروتئین وی به چه مقداره و اسیبی میرسونه معقول استفاده بشه و من چند سال پیش مشکل از ناحیه صرع داشتم ایا اسیب میرسونه ربط داره یا خیر ؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   دوز مصرف پروتیین با توجه به فشار تمرینی تیپه بدنی هر شخص متفاوت است
   قبل از مصرف حتما با پزشک متخصص مشورت شود

 39. فرهاد می گوید

  سلام وقت بخیر و خسته اگر پروتئین وی مصرف کنم مشکلی داره چند سال پیش مشکل از ناحیه صرع داشتم ایا اسیب میرسونه ربط داره یا خیر ؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   حتما قبل از مصرف با پزشک متخصص مشورت کنید

 40. کامبیز می گوید

  سلام خسته نباشید بنده قدم۱۹۵ووزنم۸۲کیلوگرم هست و تمرین روزانه دارم و روزی یک الی دو اسکوپ وی مصرف میکنم اما بعد از دو هفته متوجه زدن جوش و آکنه در صورت و کمر شدم آیا مصرف رو قطع کنم یا راه حلی وجود دارد؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   بله مصرف رو قطع کنید و تحت نظره دکتره مربوطه ازمایشات کلی رو انجام بدین

 41. شاهان می گوید

  سلام من قبلا مبتلا به سرطان بیضه بودم ولی الان ۳ ساله درمان شدم و آزمایش هام نرماله چند ماه بدن سازی کار میکنم میکنم میتونم از پرتین وی استفاده کنم ، سن ۲۵ قد۱۸۷ وزن ۸۸

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام همراه گرامی
   لطفا قبل از مصرف با پزشک مربوطه مشورت کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :