Immunosom
مجله پزشکی و سلامت
Immunosom

آیا مصرف همزمان پروتئین وی و گینر امکان پذیر است؟

در میان ورزشکاران استفاده همزمان از مکمل‌های ورزشی بسیار رایج است. پروتئین وی و گینر دو مکمل محبوب ورزشی هستند که اولی بیشتر با هدف عضله‌سازی و دومی بیشتر با هدف افزایش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده همزمان از این دو مکمل چه مزیتی دارد؟

مصرف همزمان پروتئین وی و گینر

تولید مکمل‌های بدنسازی و ورود آن‌ها به بازار، کمک بزرگی به بدنسازان در سطح حرفه‌ای شد. چراکه بدنسازان حرفه‌ای با تمرین‌های سنگین خود به مواد مغذی بیشتری نسبت به افراد عادی نیازمند هستند. مکمل پروتئین وی به‌عنوان بهترین و محبوب‌ترین مکمل در بین بدنسازان محسوب می‌شود. این پروتئین کمک بزرگی در ساخت عضله و حجم گرفتن آن‌ها است. اما گاهی بهتر است مکمل‌های ورزشی همزمان با هم مصرف شوند. برای مثال شاید شما ازجمله افرادی باشید که دچار کاهش وزن هم هستید. پس علاقه به مصرف مکمل گینر هم دارید. ما در این مقاله از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز سعی کرده‌ایم تا همه‌چیز در مورد مصرف همزمان پروتئین وی و گینر را مورد بحث قرار دهیم. تا پایان ما را همراهی کنید.

تغذیه در بدنسازان

بهتر است بدانید که تغذیه فردی که به‌طور حرفه‌ای ورزش می‌کند کاملا با یک فرد عادی تفاوت دارد. درواقع کسی که به‌طور حرفه‌ای ورزش بدنسازی را انجام می‌دهد حتما با کمک مربی و یا پزشک خود از علم تغذیه بالایی برخوردار است. اگر یک بدنساز حرفه‌ای رعایت اصول تغذیه‌ای نداشته باشد نمی‌تواند به اهداف ورزشی خود دست پیدا کند. البته مکمل‌های ورزشی متفاوت در این میان در سطح حرفه‌ای به ورزشکاران کمک‌های بسیاری می‌کنند.

در بسیاری از مواقع ورزشکار مجبور به استفاده از دو مکمل در کنار هم می‌شود. گاهی این نگرانی‌ها پیش می‌آید که آیا مصرف دو مکمل با یکدیگر ضرر دارد؟ پاسخ مثبت است. باید بدانید که مصرف بعضی از مکمل‌ها در کنار یکدیگر آثار منفی در بدن دارد. اما با در نظر گرفتن اثرات علمی ترکیبات مکمل‌ها باهم، به نظر می‌رسد مصرف همزمان پروتئین وی و گینر با سطح کربوهیدرات بالا در بدن ورزشکار حرفه‌ای عضله سازی را سرعت ببخشد.

 مصرف همزمان پروتئین وی و گینر

مکمل پروتئین وی

پروتئین وی چیست؟ قبل از هر چیز بهتر است بدانید که پروتئین وی به‌نوعی پروتئین تفکیک‌شده از شیر محسوب می‌شود. البته به پروتئین وی پروتئین آب پنیر نیز می‌گویند. چراکه این پروتئین در حقیقت بخش مایع شیر است که در طول فرایند تولید پنیر ایجاد می‌شود. حتما تاکنون دقت کرده‌اید که وقتی در ظرف ماست را باز می‌کنیم، مقداری آب روی سطح ماست وجود دارد.

جالب است بدانید که آن آب حاوی مقدار زیادی پروتئین whey است. پروتئین آب پنیر یک پروتئین کامل محسوب می‌شود. زیرا حاوی 9 اسیدآمینه ضروری بوده و محتوای لاکتوز کمی هم دارد. ترکیبات پروتئین وی عبارت‌اند از: بتالاکتوگلوبولین، آلفالاکتوگلوبولین، آلبومین سرم گاوی، ایمونوگلوبولین‌ها. کم بودن میزان لاکتوز پروتئین وی باعث شده تا حتی افرادی که حساسیت به لاکتوز دارند، به‌راحتی بتوانند از پروتئین وی استفاده کنند. حالا سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا مصرف همزمان پروتئین وی و گینر امکان‌پذیر است یا خیر. در پاسخ باید مواردی را بررسی کنیم.

 قیمت پروتئین وی

قیمت پروتئین وی را در داروخانه آنلاین مثبت سبز ببینید.

فواید مصرف پروتئین وی

مکمل پروتئین وی به‌عنوان یک مکمل بسیار باکیفیت در جهان شناخته‌شده است. مصرف این مکمل فواید بسیار زیادی دارد. این فواید عبارتند از:

 • حجم و قدرت عضلانی را در ورزشکاران افزایش می‌دهد.
 • با کاهش اشتها فرد باعث کاهش وزن او می‌شود.
 • در درمان بیماری فشارخون موثر است.
 • مشکلات قلبی را تا حدی بهبود می‌بخشد.
 • با بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن، در درمان بیماری آسم مؤثر است.
 • همزمان با افزایش حجم عضلات کاهش چربی بدن را به دنبال دارد. با این حساب مصرف همزمان پروتئین وی و گینر می‌تواند مکمل هم باشند.
 • کلسترول خون را کاهش می‌دهد.
 • خواص ضد سرطانی دارد.

مکمل گینر

مکمل گینر درواقع مکملی با کالری بالا است. این مکمل بر 2 نوع است: گینر افزایش حجم و گینر افزایش وزن. اگر بخواهیم به‌طورکلی مواد تشکیل‌دهنده آنها را نام ببریم باید بگوییم که آن‌ها حاوی انواع پروتئین، چربی، کربوهیدرات، مواد معدنی و آمینواسیدها هستند. بهتر است بدانید که مقدار پروتئین موجود در گینرها کمتر از پروتئین وی و مقدار کربوهیدرات و چربی آن‌ها بسیار بالاتر از آن است. هدف استفاده از گینر در حقیقت افزایش وزن است.

دلیل بالا بودن مقدار کربوهیدرات برخی از گینرها کمک به بالا بردن کالری مصرفی روزانه و درنتیجه افزایش وزن است. انواع مختلفی از مکمل‌های گینر وجود دارند که شامل قند به مقدار کم و کربوهیدرات به مقدار زیاد هستند. تنها باید قبل از انتخاب و خرید یک گینر هدف خود را معین کنید.

 خرید مکمل گینر

برای خرید مکمل گینر از داروخانه آنلاین مثبت سبز کلیک کنید.

فواید مصرف گینر

با توجه به توضیحاتی که در رابطه با مواد تشکیل‌دهنده و هدف از مصرف گینرها گفته شد می‌توان فواید مصرف آن‌ها را به این صورت بیان کرد:

 • به دلیل وجود پروتئین و کربوهیدرات در کنار هم سنتز پروتئین در بدن را بهبود بخشیده و افزایش حجم عضلانی را به دنبال دارد.
 • مصرف کربوهیدرات با پروتئین باهم کاهش آسیب‌دیدگی را در ورزشکار به همراه دارد. در این راستا مصرف همزمان پروتئین وی و گینر می‌تواند نتایج خوبی را از خود بر جای بگذارد.
 • گلیکوژن موجود در ماهیچه‌ها را بازسازی کرده و نه‌تنها به رشد بافت عضلات کمک می‌کنند بلکه روند ریکاوری پس از تمرین را بهبود می‌بخشد.
 • به دلیل بالا بودن فیبر موجود در آن‌ها نفخ معده را کاهش می‌دهند.
 • گینرهای افزایش وزن به‌راحتی میزان کمبود وزن ورزشکار را جبران می‌کنند.

مصرف همزمان پروتئین وی و گینر

در برخی از موارد خاص ورزشکار برای سرعت بخشیدن به روند بهبود شرایط بدنی خود علاقه به مصرف همزمان دو یا چند مکمل باهم دارد. در اینجا موضوع مصرف همزمان پروتئین وی و گینر موردبحث قرار دارد. با توجه به توضیحاتی که پیش‌تر در مورد این دو مکمل داده‌ایم می‌توانیم این نتیجه را بگیریم که مصرف همزمان این دو مکمل مشکلی نخواهد داشت.

دانستیم که مکمل گینر کربوهیدرات بیشتر و پروتئین کمتری را در بردارد. در این میان مصرف پروتئین وی که پروتئین بسیار باکیفیتی نیز است، با گینر که حاوی کربوهیدرات بیشتری است، می‌تواند روند رشد عضلات را سرعت بیشتری ببخشد. اما در اینجا موضوعی قابل‌بحث است. پروتئین وی را با کدام گینر باید همزمان مصرف کنیم؟

آیا مصرف همزمان پروتئین وی و گینر امکان پذیر است؟

مصرف همزمان مکمل پروتئین وی و گینر برای افزایش وزن

همان‌طور که گفتیم مصرف مکمل پروتئین وی کاهش اشتها، کاهش چربی و کاهش وزن را به دنبال دارد. پس اگر در ابتدای راه مصرف گینر خود هستید و اگر هنوز هم مشکل کاهش وزن‌دارید، مصرف همزمان پروتئین وی و گینر افزایش وزن شاید روند وزن گیری‌تان را دچار اختلال کند. پس بهتر است مکمل گینر وزن را تا جایی که کمبود وزنتان جبران شود به تنهایی مصرف کنید و سپس برای افزایش حجم و کات عضلانی مکملتان را تغییر دهید.

افزایش حجم

دانستیم که در کنار هم قرار گرفتن کربوهیدرات و پروتئین در بدن سنتز پروتئین را بهبود می‌بخشد. همچنین میزان مشخص کربوهیدرات و پروتئین آسیب‌دیدگی را در بدن ورزشکاران حرفه‌ای کمتر می‌کند. با توجه به اینکه میزان کربوهیدرات گینر افزایش حجم کمتر از میزان پروتئین آن‌ها است، پس می‌توانیم بگوییم که مصرف همزمان مکمل پروتئین وی و گینر افزایش حجم می‌تواند روند افزایش حجم بدن ورزشکار را سرعت بخشد. همچنین باید بگوییم که تاثیر خوب کربوهیدرات و پروتئین در کنار هم کم کردن مدت‌زمان ریکاوری عضلات را به همراه دارد.

عوارض مصرف همزمان پروتئین وی و گینر با هم

اولین مسئله‌ای که در مورد مصرف مکمل پروتئین وی و گینر باید موردنظر قرار بگیرد، مصرف بیش‌ازاندازه و یا به‌اصطلاح اور دوز مکمل است. بهتر این است که با توجه به میزان نیاز بدن خود و توصیه مربی‌تان این دو مکمل را در کنار هم مصرف کنید. بهتر است بدانید که مصرف بیش‌ازحد مکمل‌های بدنسازی مشکلات کلیوی و کبدی را به همراه دارد. پس اگر از ابتدا یکی از این مشکلات را دارید سراغ آن‌ها نروید.

اما یکی از شایع‌ترین مشکلات مصرف همزمان پروتئین وی و گینر، ممکن است ایجاد مشکلات گوارشی باشد. چراکه درهرصورت پروتئین وی میزان کمی لاکتوز دارد که شاید در برخی مشکل گوارشی ایجاد کند. همچنین بعضی از مکمل‌های گینر دارای کراتین هستند که آن هم گاهی مشکلات گوارشی ایجاد می‌کند. اگر با مصرف همزمان پروتئین وی و گینر دچار مشکل گوارشی شدید، نوع گینر خود را تغییر دهید.

نحوه مصرف گینر و پروتئین وی با هم

شما می‌توانید پروتئین وی را در 4 زمان مختلف مورد استفاده قرار دهید: صبح بعد از بیدار شدن، قبل از شروع تمرینات ورزشی، بعد از اتمام تمرینات ورزشی و شب قبل از خوابیدن. مکمل گینر را نیز بر اساس نوع آن می‌توانید قبل یا بعد از تمرین استفاده کنید. مقدار دقیق و تعداد دفعات مصرف پروتئین وی و گینر به وزن، سن، مدت تمرین، شدت تمرین و شرایط هر فرد از لحاظ سلامتی بستگی دارد. بنابراین در این زمینه باید حتما با مربی ورزشی خود مشورت کنید تا مقدار دقیق مصرف و بهترین زمان استفاده برایتان مشخص شود.

معرفی بهترین مکمل های پروتئین وی و گینر

بعد از بررسی مصرف همزمان پروتئین وی و گینر اکنون چند نمونه مکمل پروتئین وی و گینر به شما معرفی می‌کنیم:

پودر پروتئین وی 100 درصد کاله پرو

پودر پروتئین وی 100 درصد کاله پرو در 2 طعم وانیل و شکلات عرضه شده و با تامین پروتئین مورد نیاز بدن به عضله‌سازی و حفظ سلامت بدن کمک می‌کند. ۷۴ درصد پروتئین کنسانتره وی و ۹ درصد کربوهیدرات در این پودر وجود دارد. از مزایای عمده این مکمل آن است که فاقد لاکتوز است و اگر به شیر حساسیت داشته باشید باز هم می‌توانید از آن استفاده کنید. این پودر پروتئین را می‌توانید با آب یا هر نوع نوشیدنی دیگر ترکیب کرده و میل نمایید.

 پروتئین وی کاله

خرید پروتیئن وی کاله

پودر پروتئین وی 100 درصد ام ایکس تری

اگر خواهان افزایش حجم عضلات خود هستید از پودر پروتئین وی 100 درصد ام ایکس تری استفاده کنید. این محصول اسیدهای آمینه مورد نیاز برای عضله‌سازی را در اختیار بدن شما قرار داده و مقدار شکر بسیار کمی نیز در آن استفاده شده است. صبح، قبل و بعد از تمرین می‌توانید این مکمل را مورد استفاده قرار دهید. این پودر تحت لیسانس فرانسه بوده و از کیفیتی مثال‌زدنی برخوردار است.

 خرید پروتیئن وی ام ایکس تری

 پروتئین وی ام ایکس تری

پودر گینر اولترا پاور پگاه

پودر گینر اولترا پاور پگاه علاوه بر پروتئین و کالری بالا حاوی مقادیر مناسبی از ویتامین سی نیز هست. به منظور افزایش وزن، عضله سازی و افزایش انرژی مورد نیاز بدن می‌توانید از این پودر استفاده کنید. اگر به منظور افزایش وزن قصد استفاده از این گینر را دارید، توصیه می‌کنیم که آن را به جای آب با شیر ترکیب کنید تا کالری بیشتری را برای بدن شما فراهم نماید. این محصول با طعم پرطرفدار وانیل عرضه می‌شود.

 گینر پگاه

خرید گینر پگاه

پودر گینر فانتوم نوتریشن

کربوهیدرات بالا و پروتئین اندک در پودر گینر فانتوم نوتریشن این محصول را تبدیل به یک گزینه مناسب برای افزایش وزن می‌کند. انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی نیز در این محصول استفاده شده‌اند تا کمبود مواد مغذی در بدن ورزشکار را جبران نمایند. استفاده از این پودر به ریکاوری بعد از تمرینات سنگین نیز کمک می‌کند. 2 تا 3 بار در روز از این پودر می‌توانید استفاده کنید. جلوگیری از افت قند خون در زمان تمرین و مسابقه از دیگر مزایای این مکمل گینر است.

 گینر فانتوم نوتریشن

خرید گینر فانتوم نوتریشن

سخن پایانی

در بعضی از موارد فرد در سطح ورزش حرفه‌ای مجبور به مصرف چند مکمل در کنار هم می‌شود. مصرف همزمان بعضی از مکمل‌ها در کنار هم در بدن ایجاد مشکل می‌کند و به‌طورکلی توصیه نمی‌شود. اما مصرف این دو مکمل همزمان اگر با دانش کافی انجام شود مانعی ندارد. دقت کنید که این ترکیب بیشتر در بحث نیمه‌حرفه‌ای و حرفه‌ای انجام می‌شود و افرادی که کمبود وزن شدید و سابقه تمرینی کمی دارند و یا به‌اصطلاح در اول راه بدنسازی هستند، بهتر است این کار را انجام ندهند و تنها با مربی و پزشک خود مشورت کنند.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: 9 میانگین: 3.4]
شاید برای شما جذاب باشد
سرطان ریه
سرطان ریه کشنده ترین سرطان
بهترین مکمل زینک پلاس
معرفی بهترین مکمل زینک پلاس ؛ فواید و ویژگی های آن
ضرب و شتم اضطراب پاییز با 7 مرحله
ضرب و شتم اضطراب پاییز با 7 مرحله
عواملی که مانع داشتن سیکس پک شکمی است
عواملی که مانع داشتن سیکس پک شکمی است
سرطان چند درصد ارثی است؟
سرطان چند درصد ارثی است؟
بررسی همه علل مربوط به ایجاد سردرد
بررسی همه علل مربوط به ایجاد سردرد
آزاده فراهانی
نتیجه معتبرترین و بروزترین تحقیقات علمی را در حوزه بهداشت، سلامت و زیبایی به ساد‌ه‌ترین زبان به نگارش درمی‌آورم تا راهنمای شما باشد برای انتخاب یک سبک زندگی سالم‌تر
بحث و تبادل نظر
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها