بنر دوم موبایل بنر دوم دسکتاپ

تفاوت مکمل مس و گینر

هر آنچه لازم است درباره مکمل مس و گینر بدانید


2 2299

مس و گینر  چه کاربردی دارند؟ تفاوت مکمل مس و گینر در چیست؟ آیا این مکمل‌ها می توانند جایگزین پروتئین بدن شوند؟ مصرف مکمل در کنار تغذیه سالم و ورزش باعث عضله سازی می‌شود. مکمل‌ها انواع مختلفی دارند که از بین آن‌ها می‌توان به مکمل مس و گینر اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم به طور جامع به تفاوت مکمل مس و گینر بپردازیم؛ اما قبل از آن باید بدانیم که مکمل مس گینر چیست و با انواع مس گینر آشنا شویم.

مکمل پروتئینی چیست ؟

همانطور که می‌دانید، اصلی‌ترین راه برای رسیدن به اندامی متناسب، داشتن تغذیه سالم و اصولی است. در کنار تغذیه ورزش کردن و انجام تمرین‌های قدرتی می‌تواند باعث تقویت عضلات ما شود و ما را به اندامی استاندارد برساند. عضله‌های بدن برای حجیم شدن و تقویت شدن نیاز به پروتئین دارند و این پروتئین در مواد زیادی از جمله گوشت قرمز، مرغ و ماهی، تخم مرغ، لبنیات و انواع حبوبات و سبزیجات وجود دارد.

یکی دیگر از پروتئین‌هایی که بسیاری از ورزشکاران از آن استفاده می‌کنند مکمل‌ها هستند. مصرف مکمل مس و گینر برای رسیدن به پروتئین مورد نیاز در خیلی اوقات موثرتر از مصرف سایر مواد غذایی مثل گوشت می‌باشد و باعث سرعت بیشتر در روند عضله سازی می‌شود. به همین دلیل، بسیاری از ورزشکاران برای افزایش حجم و تقویت عضله در کنار مصرف سایر مواد غذایی، از مکمل‌های پروتئین نیز استفاده می‌کنند. بهترین مکمل‌های حاوی پروتئین، پروتئین وی و کازئین هستند اما مکمل‌های دیگری از جمله مس و گینر نیز مقدار قابل توجهی پروتئین در خود دارند.

 مکمل مس گینر چیست ؟

مس گینر مکملی است که حاوی پروتئین، کربوهیدرات و چربی سالم بوده و برای افزایش حجم عضله مصرف می‌شود. مس گینر یک مکمل با میزان پروتئین بالاست که کالری روزانه شما را افزایش داده و وزن شما را افزایش می‌دهد. با توجه به این که مکمل‌های زیادی در بازار وجود دارد، شاید از خودتان بپرسید چرا باید از مکمل مس گینر استفاده کنم؟! قبل از این که یک مکمل را انتخاب کنید باید هدف خود را مشخص نمایید. آیا قصد شما از مصرف مکمل افزایش وزن کلی بدنتان است یا فقط قصد دارید برای افزایش عضله از مکمل‌ها استفاده کنید؟ اگر نگران این هستید که با استفاده از مکمل چاق شوید و به وزن ایده آل خود نرسید با ما همراه باشید تا به شما بگوییم بسته به نوع هدف شما چه مکملی برای شما مناسب است و شما را به بهترین نتیجه ممکن می‌رساند.

مکمل مس گینر چیست ؟

چرا از مس گینر استفاده می کنیم ؟

هدف اصلی استفاده از مس گینر افزایش کالری و بهبود رشد عضلات است. این به این معناست که اگر یک ورزشکار هستید و به طور روزانه و منظم ورزش می‌کنید، با مصرف روزانه مس گینر، دیگر نیازی نیست نگرانی کالری مورد نیازتان در طول روز باشید. این را در نظر داشته باشید که برخی فکر می‌کنند آنچه برای افزایش وزن مهم است، افزایش کالری بدن است، اما این که چه نوع کالری‌ای وارد بدن شما می‌شود بسیار اهمیت دارد. به عنوان مثال شاید کالری روزانه شما با یک بشقاب پر از سیب زمینی سرخ کرده تامین شود، اما مصرف یک بشقاب سیب زمینی سرخ کرده تنها کربوهیدرات بدن شما را تامین نمی‌کند، بلکه به بدن شما چربی مضر نیز اضافه می‌کند. پس استفاده از یک مکمل مانند مس گینر می‌تواند کالری مورد نیاز شما را بدون هیچ مواد مضر دیگری مانند چربی تامین کند.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید: مکمل گینر چیست ؟

قیمت مکمل مس گینر

مکمل مس گینر می‌تواند بعد از ورزش نیز استفاده شود. زیرا بعد از ورزش شما مقدار زیادی کالری سوزاندید و با مصرف مس گینر نه تنها کالری از دست رفته را برمی‌گردانید، بلکه مس گینر با داشتن پروتئین بالا عضلات شما را بعد از ورزش تقویت و بازسازی می‌کند. اگر قصد خرید مس گینر را دارید باید بدانید که انواع مس گینر بر اساس نوع کارایی و وزن آن‌ها دسته بندی می‌شوند. به عنوان مثال مس گینرها می‌توانند برای کارایی‌های مختلفی از جمله افزایش حجم عضلات بدن، افزایش وزن بدن، تامین اسید آمینوهای ضروری بدن، تامین کننده انرژی و عضله سازی مورد استفاده قرار بگیرد. قیمت مکمل مس گینر نیز بر اساس نوع برند، وزن و کارایی آن متفاوت است. مثلا قیمت مس گینر ۵ کیلویی با مس گینر ۱۰ کیلویی متفاوت است و یا حتی کارایی در قیمت آن تاثیرگزار خواهد بود حتی اگر وزن یکسانی داشته باشند.

خرید مکمل بدنسازی

بهترین مس گینر چیست ؟

قبل از بررسی بهترین مس گینر از بین انواع مس گینر،  باید به تفاوت‌های بین گینر و مس گینر اشاره کنیم تا بتوانید با توجه به هدف خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. این را توجه داشته باشید که فارغ از برند، بهترین مکمل مس برای شما مکملی است که حاوی مقادیر زیادی پروتئین و کربوهیدارت باشد و کالری زیادی را به شما بدهد.

انتخاب بین مکمل مس و گینر به چه چیزی بستگی دارد ؟

به غیر از تفاوت مکمل مس و گینر ، انتخاب بین مکمل مس و گینر بستگی به نوع تیپ بدنی شما، میزان فعالیت شما و هدف شما دارد. مکمل مس و گینر هر دو به افزایش وزن کمک می‌کنند؛ اما این به آن معنا نیست که با خود بگویید پس فرقی نمی‌کند کدام یک از آن ها را خریداری کنم. چون در غیر این صورت ممکن است به نتیجه دلخواه خود نرسید. ( منظور از گینر اینجا ویت گینر Weight gainers می‌باشد)

مکمل مس و گینر برای انواع تیپ‌های بدنی مناسب هستند، نتایجی متفاوتی را خلق می‌کنند و حاوی مقادیر زیادی کالری و دیگر مواد مغذی هستند. پس برای اینکه بتوانید تفاوت مکمل مس و گینر را بدانید و بهترین نوع را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید با با تفاوت آن‌ها آشنا شوید.

اجزاء تشکیل دهنده مواد مغذی مس و گینر

مس ‌ها و گینرها حاوی کالری و درشت مغذی‌هایی هستند که کاملا اهداف متفاوتی دارند.

کالری

گینرها نسبت به مکمل مس گینر حاوی کالری بیشتری است که به افزایش وزن شما کمک می‌کند.

پروتئین

مس گینرها حاوی پروتئین بیشتری نسبت به ویت گینرها یا همان گینرها هستند. زیرا از گینرها برای سوخت گیری کربوهیدارت‌های ذخیره شده در بدن استفاده می‌شود تا منجر به عملکرد بهتر بدن شود.

کربوهیدرات

گینرها حاوی کربوهیدرات بیشتر هستند. کربوهیدرات اضافی به افزایش وزن کمک می‌کند.

فیبر

فیبر برای حفظ سلامت بدن و هضم فعال ضروری است و به تقویت عضلات نیز کمک می‌کند. مس گینرها نسبت به ویت گینرها حاوی فیبر بیشتری هستند.

تفاوت مکمل مس و گینر (Mass Gainer vs Weight Gainer)

بغیر از اجزاء تشکیل دهنده مواد مغذی که در بالا به آن اشاره شد در ادامه  به چند تفاوت عمده بین مکمل مس و گینر خواهیم پرداخت

افزایش وزن

اگر خیلی لاغر هستید، هدف اصلی شما افزایش وزن می‌باشد؛ بنابراین گینرها برای شما گزینه‌ای مناسب هستند. گینرها حاوی کالری و کربوهیدرات بیشتری هستند و طبیعتا کربوهیدرات منجر به افزایش وزن می‌شود.

ساختن عضله

یک مکمل پروتئین با میزان کربوهیدرات بالا برای افرادی که می‌خواهند حجم عضلانی داشته باشند مناسب نیست. دلیل آن این است که کربوهیدرات زیاد منجر به افزایش چربی می‌شود. کربوهیدات بیشتر سطح قند ما را افزایش داده و به بدن این پیغام را می‌رساند که شکر اضافی را به عنوان چربی ذخیره کند. به همین دلیل شما باید برای ساخت عضله از مس گینرها استفاده کنید. زیرا مس گینرها حاوی کربوهیدرات کمتری هستند و از تجمع چربی ناخواسته جلوگیری می‌کنند.

عملکرد ورزشکاری

مس گینرها کالری اضافی‌تری دارند و با داشتن پروتئین بیشتر و کربوهیدرات کمتر به افزایش عملکرد توانایی‌های بدنسازان و ورزشکاران حرفه‌ای کمک می‌کنند. این مکمل‌ها بر روی دریافت انرژی بیشتر و قدرت تمرکز دارند و باعث افزایش قدرت و حجم عضلات می‌شوند. مس گینرها انرژی لازم را برای سرعت عمل بیشتر تامین می‌کنند و به ورزشکاران کمک می‌کند تا حرکات قدرتی سریع‌تری را انجام دهند و یا بتوانند با ارتفاع بیشتری بپرند و با سرعت بیشتری بدوند.

سلامتی و امنیت

مکمل مس و گینر هر دو سالم هستند و استفاده از آن‌ها مضر نمی‌باشد. آن‌ها حاوی درشت مغذی‌هایی از جمله پروتئین، کربوهیدرات، آمینو اسید و ویتامین هستند و بدن شما به آن‌ها نیاز دارد. مس گینرها یکی از سالم‌ترین انواع مکمل‌ها می‌باشد؛ هر چند باید مصرف این مکمل‌ها میزان مشخصی داشته باشد و زمان مصرف آن نیز مهم است. اگر تابحال از مکمل‌ها استفاده نکردید حتما با یک متخصص مشورت کنید. اگر معده شما نسبت به بعضی مواد غذایی واکنش نشان می‌دهد، بهتر است قبل از خرید یک مکمل، مواد تشکیل دهنده آن را بررسی کنید.

جمع بندی نهایی

در این مقاله از مجموعه مقالات مثبت سبز به بررسی تفاوت‌های مکمل مس و گینر پرداختیم. به این نتیجه رسیدیم که مصرف هر کدام از این مکمل‌ها به اهداف شما بستگی دارد. اگر قصد افزایش وزن دارید باید مکمل گینر استفاده کنید. گینرها برخلاف مس‌ها حاوی پروتئین کمتر و کربوهیدرات بیشتر هستند و از آنجایی که کربوهیدرات دارای کالری بسیار زیادی است، زودتر منجر به افزایش وزن می‌شود.

از طرفی دیگر اگر قصد شما از استفاده از مکمل مس و گینر افزایش حجم عضلات و تقویت آن‌ها باشد، باید از مکمل مس گینر استفاده کنید. مس گینرها دارای پروتئین بیشتری هستند به دلیل داشتن کربوهیدرات کم باعث چاقی و افزایش وزن شما نمی‌شوند. هر دو نوع مکمل سالم هستند و مواد مضری در آن‌ها وجود ندارد. مس گینرها دارای انواع مختلفی هستند که بسته به نوع کارایی، وزن و برند دسته بندی می‌شوند و از قیمت متفاوتی برخوردار هستند. قبل از مصرف هر گونه مکمل به تیپ بدنی خود توجه کرده و با یک متخصص ورزشی مشورت کنید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۳ میانگین: ۳.۷]

پست های مرتبط

2 نظرات
  1. میثم می گوید

    مکمل مس برای رفع خستگی بعد از ورزش خوبه؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

      سلام کاربر گرامی خیر تاثیری ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :