بنر شماره یک موبایل بنر شماره یک دسکتاپ

چربی سوز قوی بدنسازی چیست و چه تاثیری بر بدن دارد؟

معرفی بهترین چربی سوز قوی در بدنسازی


0 27805

چربی سوز قوی بدنسازی و اصولا مکمل‌های چربی سوز، با افزایش میزان متابولیسم در حالت استراحت کار می‌کنند. مواد فعال به خلاص شدن از شر چربی بدن کمک می‌کند. با این حال، هنوز تحقیقاتی در مورد تأثیر موادی مانند کافئین بر ضربان قلب و فشار خون شما مورد نیاز است.

متابولیسم یا سوخت و ساز فرآیندی است که در آن بدن شما آنچه را که می‌خورید و می نوشید به انرژی تبدیل می‌کند. کارایی اصلی مکمل چربی سوز ورزشی هم دقیقا همین است. در طی این فرآیند پیچیده، کالری موجود در غذا و نوشیدنی با اکسیژن ترکیب می‌شود تا انرژی مورد نیاز بدن برای عملکرد آزاد شود.

اثر بخشی چربی سوز قوی بدنسازی

اثربخشی چربی سوز قوی بدنسازی هنوز مورد سوال است. اگرچه آنها معمولا برای کاهش وزن استفاده می‌شوند، اما شواهد زیادی مبنی بر کارایی آنها وجود ندارد. این مکمل‌ها ادعا می‌کنند که جذب چربی یا کربوهیدرات را مسدود می‌کنند، اشتهای شما را کاهش می‌دهند یا متابولیسم شما را تسریع می کنند.

 در عین حال، برخی از این مکمل‌ها می توانند با داروهای دیگری که مصرف می‌کنید؛ تداخل داشته باشند. فقط در موارد نادری به دلیل مشکلات پزشکی که متابولیسم را کند می‌کنند، مانند سندرم کوشینگ یا داشتن غده تیروئید کم کار (کم کاری تیروئید) دچار افزایش وزن می شوید.

۵ چربی سوزی قوی بدنسازی به صورت طبیعی

چربی سوزها یکی از بحث برانگیزترین مکمل‌های موجود در بازار هستند. آنها به عنوان مکمل‌های غذایی توصیف می‌شوند که می‌توانند متابولیسم شما را افزایش دهند، جذب چربی را کاهش دهند یا به بدن کمک کنند چربی بیشتری برای سوخت بسوزانند.

به یاد داشته باشید، متابولیسم هر فردی متفاوت است. هیچ چربی سوز “معجزه آسایی” وجود ندارد. در حالی که موارد زیر ممکن است به افزایش متابولیسم کمک کنند، اما هیچ تضمینی به شما نمی‌دهند. موثرترین راه برای کاهش وزن از طریق خواب منظم، کاهش استرس، ورزش منظم و خوردن یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی و متعادل است.

گفته می شود، چندین مکمل طبیعی ثابت شده وجود دارند که به شما کمک می‌کند چربی بیشتری بسوزانید. در ادامه این مقاله لیستی از ۵ بهترین مکمل برای کمک به چربی سوزی ارائه شده است. قبل از شروع هر مکملی حتما با یک متخصص مراقبت های پزشکی مشورت کنید.

  1.       کافئین

کافئین ماده‌ای است که معمولا در قهوه، چای سبز و دانه‌های کاکائو یافت می‌شود. همچنین یک عنصر محبوب در مکمل‌های چربی سوز قوی بدنسازی است.

کافئین می‌تواند به افزایش متابولیسم شما کمک کند و به بدن شما کمک کند تا چربی بیشتری بسوزاند.

تحقیقات نشان می‌دهد که کافئین می‌تواند به طور موقت متابولیسم شما را تا ۱۶ درصد در مدت ۱ تا ۲ ساعت افزایش دهد.

علاوه بر این، چندین مطالعه نشان داده‌اند که کافئین می‌تواند به بدن شما کمک کند، چربی بیشتری را به عنوان سوخت بسوزاند. با این حال، به نظر می‌رسد که این تأثیر در افراد با وزن کمتر در مقایسه با افرادی که ممکن است اضافه وزن داشته باشند یا چاقی دارند؛ قوی تر باشد.

برای بهره مندی از فواید کافئین، نیازی به مصرف مکمل ندارید.

به سادگی سعی کنید چند فنجان قهوه غلیظ بنوشید، که منبع عالی کافئین با فواید بسیاری برای سلامتی است. گفته می‌شود، این فواید سلامتی فقط موقتی هستند. توجه به این نکته مهم است که کافئین می‌تواند با کیفیت خواب تداخل داشته باشد، که اثرات منفی بر مدیریت وزن دارد.

مصرف بیش از حد کافئین در واقع می‌تواند برای سلامتی شما خطرناک باشد. به همین دلیل مهم است که در حد توصیه شده روزانه کافئین که ۴۰۰ میلی گرم است، باقی بمانید.

قهوه یک چربی سوز طبیعی در بدنسازی است

  1.  عصاره چای سبز

عصاره چای سبز شکل غلیظی از چای سبز است.

تمام مزایای چای سبز را می‌توان به صورت پودر یا کپسول مناسب فراهم کرد.

عصاره چای سبز همچنین سرشار از کافئین و پلی فنل اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) است که هر دو ترکیباتی هستند که می‌توانند به شما در سوزاندن چربی کمک کنند.

علاوه بر این، این دو ترکیب مکمل یکدیگر هستند و می‌توانند به شما در سوزاندن چربی از طریق فرایندی به نام ترموژنز کمک کنند. به عبارت ساده ترموژنز فرآیندی است که در آن بدن شما برای تولید گرما کالری می‌سوزاند.

به عنوان مثال، تجزیه و تحلیل شش مطالعه نشان داد که مصرف ترکیبی از عصاره چای سبز و کافئین به افراد کمک می کند ۱۶ درصد بیشتر از دارونما چربی بسوزانند.

در مطالعه دیگری، دانشمندان اثرات دارونما، کافئین و ترکیبی از عصاره چای سبز و کافئین را بر چربی سوزی مقایسه کردند.

آنها کشف کردند که ترکیب چای سبز و کافئین تقریباً ۶۵ کالری بیشتر در روز نسبت به کافئین به تنهایی و ۸۰ کالری بیشتر از دارونما می‌سوزاند.

به خاطر داشته باشید که در این مطالعات شرکت کنندگان عصاره چای سبز را همراه با کافئین اضافی مصرف کردند. بنابراین، این به طور قطعی نشان نمی‌دهد که عصاره چای سبز به تنهایی همین اثرات را دارد.

مطالعات نشان داده‌اند که در حالی که هیچ اثر مضری از خود چای سبز گزارش نشده است، مصرف بیش از حد عصاره چای سبز ممکن است برای کبد مضر باشد، به خصوص اگر با معده خالی مصرف شود. همچنین از دوز توصیه شده هم تجاوز نکنید.

  1. پودر پروتئین

پروتئین برای سوزاندن چربی بسیار مهم است.

مصرف زیاد پروتئین می تواند با افزایش متابولیسم و ​​کاهش اشتها به چربی سوزی کمک کند. همچنین به بدن شما کمک می‌کند تا توده عضلانی را حفظ کند.

به عنوان مثال، یک مطالعه شامل ۶۰ شرکت کننده دارای اضافه وزن و چاقی نشان داد که یک رژیم غذایی با پروتئین بالا تقریبا دو برابر یک رژیم غذایی پروتئین متوسط ​​در سوزاندن چربی موثر است.

پروتئین همچنین می تواند با افزایش سطح هورمون های سیری مانند GLP-1، CCK و PYY اشتهای شما را کاهش دهد و در عین حال سطوح هورمون گرسنگی گرلین را کاهش دهد.

در حالی که می توانید‌تمام پروتئین مورد نیاز خود را از غذاهای غنی از پروتئین دریافت کنید، اما بسیاری از مردم هنوز خوردن پروتئین کافی در روز را دشوار می‌دانند.

مکمل‌های پودر پروتئین راهی مناسب برای افزایش مصرف پروتئین شما هستند.

گزینه‌ها شامل پودرهای پروتئین وی، کازئین، سویا، تخم مرغ و کنف است. با این حال، مهم است که مکمل پروتئینی را انتخاب کنید که قند و مواد افزودنی کمی داشته باشد، به خصوص اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید.

به خاطر داشته باشید که کالری هنوز مهم است. مکمل‌های پروتئینی به جای اینکه به رژیم غذایی شما اضافه شوند باید به سادگی جایگزین میان وعده ها یا بخشی از یک وعده غذایی شوند.

اگر خوردن پروتئین کافی برایتان دشوار است، سعی کنید ۱ تا ۲ قاشق (۲۵ تا ۵۰ گرم) پودر پروتئین در روز مصرف کنید.

مقدار توصیه شده مصرف روزانه پروتئین بر اساس سطح فعالیت، سن، جنس، وزن، قد و غیره متفاوت خواهد بود. با این حال، مقدار توصیه شده رژیم غذایی (RDA) برای پروتئین ۰.۸ گرم پروتئین به ازای هرکیلوگرم وزن بدن است.

  1. فیبر محلول

دو نوع فیبر مختلف وجود دارد: محلول و نامحلول.

فیبر محلول آب را در دستگاه گوارش شما جذب می‌کند و یک ماده ژل مانند چسبناک تشکیل می‌دهد.

جالب توجه است، مطالعات نشان داده‌اند که فیبر محلول می‌تواند با کاهش اشتها به شما در سوزاندن چربی کمک کند.

به این دلیل که فیبر محلول می‌تواند به افزایش سطح هورمون های سیری مانند PYY و GLP-1 کمک کند. همچنین می‌تواند به کاهش سطح هورمون گرسنگی گرلین کمک کند.

علاوه بر این، فیبر محلول به کندی رساندن مواد مغذی به روده کمک می‌کند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، بدن شما زمان بیشتری را برای هضم و جذب مواد مغذی صرف می‌کند، که می تواند برای مدت طولانی‌تری احساس سیری کند.

علاوه بر این، فیبر محلول نیز ممکن است با کاهش میزان کالری که از غذا جذب می‌کنید به چربی سوزی کمک کند.

در حالی که می‌توانید تمام فیبر محلول مورد نیاز خود را از غذا دریافت کنید، بسیاری از مردم این موضوع را چالش برانگیز می‌دانند. اگر این مورد برای شماست، سعی کنید از مکمل‌های فیبر محلول مانند گلوکومانان یا پوسته پسیلیوم استفاده کنید.

  1.  یوهیمبین

Yohimbine ماده‌ای است که در پوست درخت Pausinystalia yohimbe یافت می‌شود، درختی که در مرکز و غرب آفریقا یافت می شود.

معمولاً به عنوان یک داروی مقوی جنسی استفاده می‌شود، اما همچنین دارای خواصی است که ممکن است به شما در سوزاندن چربی کمک کند.

یوهیمبین با مسدود کردن گیرنده‌هایی به نام گیرنده‌های آلفا-۲ آدرنرژیک عمل می‌کند.

این گیرنده‌ها معمولاً آدرنالین را برای سرکوب اثرات آن متصل می‌کنند که یکی از آنها تشویق بدن به سوزاندن چربی برای سوخت است. از آنجایی که یوهیمبین این گیرنده‌ها را مسدود می‌کند، می‌تواند اثرات آدرنالین را طولانی‌تر و تجزیه چربی برای سوخت را تقویت کند.

مطالعه‌ای که بر روی ۲۰ فوتبالیست نخبه انجام شد نشان داد که مصرف ۱۰ میلی‌گرم یوهیمبین دو بار در روز به آنها کمک می‌کند تا ۲.۲ درصد از چربی بدن خود را به طور متوسط ​​در ۳ هفته کاهش دهند. به خاطر داشته باشید که این ورزشکاران قبلاً کاملاً لاغر بودند، بنابراین کاهش ۲.۲٪ در چربی بدن قابل توجه است.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که ۲۰ نمونه بسیار کوچک است و ۳ هفته دوره کوتاهی برای مطالعه از این نوع است. تحقیقات بیشتری در مورد اثرات طولانی مدت یوهیمبین مورد نیاز است.

با این وجود، اطلاعات بیشتری در مورد یوهیمبین مورد نیاز است تا بتوان آن را به عنوان چربی سوز قوی بدنسازی توصیه کرد.

علاوه بر این، از آنجایی که یوهیمبین سطح آدرنالین شما را بالا نگه می دارد، ممکن است عوارض جانبی مانند حالت تهوع، اضطراب، حملات پانیک و فشار خون بالا ایجاد کند.

همچنین می‌تواند با داروهای رایج فشار خون و افسردگی تداخل داشته باشد. اگر برای این شرایط دارو مصرف می‌کنید یا اضطراب دارید، ممکن است بخواهید از مصرف یوهیمبین اجتناب کنید.

خرید مکمل بدنسازی

برای خرید مکمل بدنسازی به داروخانه آنلاین مثبت سبز مراجعه کنید.

مکمل‌های چربی سوز قوی بدنسازی

در پایان مقاله چند مکمل‌ چربی سوز قوی بدنسازی را معرفی می‌کنیم.

۱- قرص ال کارنیتین ۱۰۰۰ میلی گرم ژن استار

قرص ال کارنیتین ژن استار باعث تسریع چربی سوزی و افزایش تفکیک عضلانی یا کاهش وزن می‌شود. این قرص اثرات آنتی اکسیدانی دارد و سطح انرژی را افزایش می‌دهد. برای افرادی که ورزش‌های استقامتی انجام می‌دهند، باعث بهبود در عملکردشان خواهد شد. همچنین باعث بهبود سوخت و ساز اسیدهای چرب اشباع شده و افزایش سوخت و ساز چربی‌ها و کاهش وزن می‌شود. قرص ال کارنیتین ژن استار را ۳۰ دقیقه قبل از غذا همراه با آب مصرف کنید. این محصول در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری شود. دقت کنید که این قرص یک مکمل تغذیه‌ای است و جهت تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری نیست.

مکمل ال کارنیتین 1000 ژن استار

چربی سوز قوی بدنسازی

۲- قرص ال کارنیتین ۱۰۰۰ میلی گرم ساپلند نوتریشن ۹۰ عدد

قرص ال کارنیتین ۱۰۰۰ میلی گرم ساپلند نوتریشن تشکیل شده از اسیدهای آمینه لیزین و متیونین به عنوان یک روش طبیعی برای کاهش وزن با تامین انرژی مورد نیاز بدن شناخته می‌شود. با مصرف این قرص چربی‌های بدن با سرعت بیشتری خواهند سوخت و متابولیسم بدن بالاتر می‌رود. روزانه دو عدد قرص ال کارنیتین ۱۰۰۰ میلی گرم ساپلند نوتریشن را همراه با غذا و با یک لیوان آب مصرف کنید. این محصول را در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری کنید. دقت کنید که این قرص یک مکمل تغذیه‌ای است و جهت تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری نیست.

قرص ال کارنیتین ساپلند

چربی سوز قوی بدنسازی

۳- پودر اسلیم لست ۱ کارن ۳۰۰ میلی گرم

پودر اسلیم لست ۱ کارن مکمل غذایی کاهش وزن فیبری – پروتئینی ‌برای کاهش اشتها و حفظ وزن مطلوب بدن است. این پودر نه تنها اشتهای شما را کاهش می‌دهد بلکه از ابتلا به یبوست جلوگیری کرده و تری گلیسیرید و کلسترول خون را هم کم می‌کند. این محصول فاقد هرگونه افزودنی و قابل مصرف برای بیماران دیابتی است. یک پیمانه پودر اسلیم لست ۱ کارن را داخل لیوان بریزید. لیوان محتوی پودر را با آب ولرم و یا شیر کم چرب به طور کامل پر کنید. محتویات لیوان را هم بزنید تا کاملا حل شود. سپس آن را نیم ساعت قبل از مصرف غذا میل نمایید. این محصول را در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری کنید. دقت کنید که این پودر یک مکمل تغذیه‌ای است و جهت تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری نیست.

پودر اسلیم لست کارن
چربی سوز قوی بدنسازی

۴- قرص ال کارنیتین فارما پلاس ۹۰ عدد

 قرص ال کارنیتین فارما پلاس به عنوان یک مکمل برای کاهش وزن یکنواخت موثر است، چرا که قادر است چربی را با سرعت بسیار بالایی بسوزاند و از جذب چربی‌های اضافه جلوگیری کند. علاوه بر آن باعث افزایش انرژی در طول ورزش و بهبود عملکرد ورزشکاران استقامتی می‌شود. قبل یا بعد از تمرین روزانه یک عدد  قرص ال کارنیتین فارما پلاس را با یک لیوان آب مصرف کنید. این محصول را در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری کنید. دقت کنید که این قرص یک مکمل تغذیه‌ای است و جهت تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری نیست.

قرص ال کارنیتنین فارما پلاسچربی سوز قوی بدنسازی 

۵- قرص ال کارنیتین به همراه عصاره چای سبز ویثر ۱۲۰ عدد

قرص ال کارنیتین به همراه عصاره چای سبز ویثر یک مکمل حرفه ای و چربی سوز موثر است. علاوه بر آن ترکیبات موثر این محصول انرژی مورد نیاز بدن را تامین می‌کند و پیش از انجام تمرینات سخت، به طور قابل ملاحظه ای درد و آسیب عضلات را کاهش می‌دهد. قرص ال کارنیتین به همراه عصاره چای سبز ویثر را روزانه در هر وعده غذایی یک عدد همراه غذا مصرف کنید. این محصول را در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری کنید. دقت کنید که این قرص یک مکمل تغذیه‌ای است و جهت تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری نیست.

ال کارنیتین ویثر
چربی سوز قوی بدنسازی

۶- کپسول ال کارنیتین ۱۰۰۰ میلی گرم دوبیس ۱۰۰ عدد

کپسول ال کارنیتین ۱۰۰۰ میلی گرم دوبیس نوتریشن یک مکمل ورزشی مخصوص افرادی است که چربی و وزن بالایی دارند. این مکمل در افزایش متابولیسم بدن، کاهش وزن و چربی سوزی موثر عمل می‌کند. از کپسول ال کارنیتین ۱۰۰۰ میلی گرم دوبیس نوتریشن برای کمک به ریکاوری بدن پس از تمرینات سنگین، تقویت باروری، عملکرد قلب و عروق خونی، تبدیل غذا به انرژی، افزایش متابولیسم بدن، چربی سوزی و کاهش وزن استفاده می‌شود. از این قرص دو مرتبه در روز و هر مرتبه یک عدد همراه با یک لیوان آب استفاده کنید. این محصول را در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری کنید. دقت کنید که این کپسول  یک مکمل تغذیه‌ای است و جهت تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری نیست.

ال کارنیتنین دوبیس
چربی سوز قوی بدنسازی

کلام آخر

این مقاله در مورد چربی سوز قوی بدنسازی بود که با کمک آن بدنسازان می‌توانند حجم عضلات و ماهیچه‌های خود را افزایش دهند و چربی‌های اضافی را بسوزانند. در مورد اثر بخشی آنها صحبت شد و در ادامه مقاله ۵ چربی سوز طبیعی معرفی شد. در پایان مقاله هم ۶ محصول چربی سوز قوی معرفی شد که همگی دارای همان ترکیبات و حتی ترکیبات بیشتر و موثر همان ۵ چربی سوز طبیعی اشاره شده بودند.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۲۶ میانگین: ۳.۷]
منبع mayoclinic

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :