تشخیص مکمل اصلی از تقلبی


0 2172

تشخیص مکمل تقلبی مکمل اصلی از تقلبی آسان نیست. باید بدانید که به دنبال چه هستید. تمامی محصولات نسخه‌های تقلبی دارند. راه‌های تشخیص عبارت هستند از:

مکمل‌های با نام‌های تجاری نا آشنا نخرید

بهترین و اولین راه برای نخریدن مکمل‌های تقلبی این است که در مورد مکمل مورد نظر تحقیق کنید و نام چند برند مختلف و کمپانی‌های تولیدکننده را به خاطر بسپارید تا حین خرید گیج نشوید. اگر با نامی عجیب و غریب مواجه شدید، حتماً در اینترنت جستجو کنید تا از قانونی بودن کمپانی سازنده مکمل بدنسازی مطمئن شوید. همیشه نظرات و بررسی‌های انجام شده توسط سایر افراد را جویا شوید تا بتوانید از خرید اشتباه پیشگیری کنید.

برخی سایت‌ها هستند که محصولات مختلف را مورد بررسی قرار می‌دهند و آنها را بر اساس عوامل مختلف مانند کیفیت، قیمت، و سایر عوامل تاثیرگذار دسته‌بندی می‌کنند. اگر مکملی را در هیچ سایت اینترنتی پیدا نکردید به احتمال ۹۹٫۹۹% آن مکمل اصلی نیست.

برچسب آن را مطالعه کنید

اگر محصولی را انتخاب کردید، حتماً برچسب آن را مطالعه کنید. برچسب آن را با برچسب یک محصول از کمپانی دیگر که می‌شناسید مقایسه کنید تا تفاوت‌های آنها را بیابید. اگر مقدار و دوز درج شده از محتویات به صورت عجیب و غریبی بالا بود بدانید که با محصولی بی‌کیفیت و نامرغوب طرف هستید.

همچنین کیفیت پایین چاپ برچسب محصول نیز می‌تواند از موارد کمک‌کننده در فرآیند تشخیص باشد.

به دنبال این محتویات باشید

گلیسین و تائورین موادی هستند که به صورت طبیعی توسط بدن ما تولید می‌‎شوند و به طور معمول درون پودرهای مکمل برای رقیق‌سازی محصول به کار می‌روند. این مواد لزوماً مواد بدی نیستند، اما مقدار بیش از حد آنها درون مکمل‌ها هیچ تاثیر مفیدی برای بدن ندارند. با خرید مکمل‌هایی که مقادیر بالایی از این دو ماده دارند در حقیقت مکملی می‌خرید که تاثیر کمتری از آنچه می‌پندارید دارد.

هولوگرام، مهر و موم شدگی یا پلمب را چک کنید

این مورد بسیار مهم و حیاتی است. دو مورد هستند که حتماً باید به آنها دقت کنید. اول اینکه پلمپ در قسمت بیرونی درب مکمل دستکاری نشده باشد؛ بدین معنی که اگر هرگونه مشکلی اعم از بازشدگی و کج و کولگی مشاهده کردید باید از خرید آن محصول خودداری کنید. همچنین پس از باز کردن درب مکمل باید به دنبال مهر و موم داخلی باشید. اگر آن را نیافتید بدانید که با محصولی دستکاری شده طرف هستید.

همچنین نداشتن هولوگرام یا قرار داشتن هولوگرام بر روی جایی که نباید وجود داشته باشد نشانه‌ای از تقلبی بودن محصول است.

بارکد یا کد QR محصول را بررسی کنید

بارکد یا QR کد محصولات منحصر به فرد هستند و جعل آنها کار سختی است. تولیدکننده‌های مکمل‌های تقلبی معمولاً از یک بارکد برای تمامی محصولات استفاده می‌کنند. همچنین می‌توانید از نرم‌افزارهای اسکن بارکد استفاده کرده و صحت و اصل بودن محصول را از این طریق در اینترنت بررسی کنید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۱ میانگین: ۳]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :