بهترین پروتئین وی کدام است بهترین پروتئین وی کدام است

معرفی ۱۸ مورد از بهترین مکمل های کلسیم


زمان خواندن تقریبی مقاله : 16 دقیقه
3 15352

همه ما به منظور حفظ استحکام و ساختار استخوان‌های خود روزانه به مقدار مناسبی کلسیم نیاز داریم. علاوه بر این، کلسیم در بسیاری از جنبه‌های دیگر سلامتی نیز دخیل است و به عنوان مثال در انقباضات عضلانی، لخته شدن خون و عملکرد سلول‌های عصبی نقش مهمی ایفا می‌کند. اگرچه کلسیم در بسیاری از مواد غذایی از جمله لبنیات، مغزها، دانه‌ها و سبزیجات برگ‌دار وجود دارد اما افراد زیادی با بیماری کمبود کلسیم مواجه هستند و به ناچار باید از قرص کلسیم استفاده کنند. در این مطلب با بهترین قرص کلسیم آشنا خواهید شد.

بهترین قرص کلسیم کربنات

بیشتر قرص‌های کلسیم موجود در بازار به صورت کربنات کلسیم فرموله می‌شوند. کربنات کلسیم نسبت به دیگر فرم‌های کلسیم یعنی کلسیم سیترات، کلسیم گلوکونات و… حاوی بیشترین مقدار ماده معدنی کلسیم است. در مورد نوع کربنات در قرص‌های کلسیم حتما به این نکته توجه داشته باشید که آن را همراه با غذا میل نمایید زیرا جهت هضم بهتر نیاز به اسید معده دارد. بهترین قرص کلسیم در نوع کربنات شامل این موارد است:

قرص کلسی فید دنیا دارو

در هر ۱ عدد از این قرص ۴۰۰ میلی‌گرم کلسیم به صورت کربنات وجود دارد. تقویت استخوان‌ها و دندان‌ها و جلوگیری از پوکی استخوان از بهترین مزایای استفاده از این قرص است. در این محصول به جز کلسیم،  عنصرزینک، ویتامین D و منیزیم نیز وجود دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای قرص calcifeed این است که در دوران بارداری و شیردهی نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

 کلسی فید بهترین قرص کلسیم

قرص کلسیم ۵۰۰ جالینوس

اگر به دنبال محصولی هستید که فقط کربنات کلسیم داشته باشد و هیچ ماده معدنی و یا ویتامین دیگری در آن موجود نباشد، می‌توانید از قرص کلسیم ۵۰۰ جالینوس استفاده کنید. در هر ۱ عدد از این قرص ۵۰۰ میلی‌گرم عنصر کلسیم وجود دارد. مصرف روزانه ۱ عدد از این قرص در کنار وعده‌های غذایی موجب می‌شود تا تراکم استخوان‌ها افزایش یافته و به درمان و پیشگیری از پوکی استخوان نیز کمک شود.

 کلسیم کربنات جالینوس

بهترین قرص کلسیم سیترات

مکمل‌های کلسیم که به صورت سیترات تهیه می‌شوند، نسبت به نوع کربنات جذب بهتری در بدن دارند اما مقدار کلسیم المنتال (ماده معدنی موثر در قرص) در آن کمتر است. کلسیم سیترات معمولا عوارض گوارشی کمتری را ایجاد می‌کند و برای افرادی که سابقه مشکلات کلیوی دارند، معمولا این نوع تجویز می‌شود. چند نمونه از بهترین قرص کلسیم در فرم سیترات را در اینجا به شما عزیزان معرفی می‌کنیم:

قرص کلسیم سیترات و D3 نکست ساپلمنت

در این قرص که محصول یک شرکت آمریکایی است، از ماده معدنی کلسیم به صورت سیترات استفاده شده است. علاوه بر کلسیم که در هر وعده روزانه از این قرص به میزان ۱۰۰۰ میلی‌گرم وجود دارد، ویتامین D3 نیز در آن استفاده شده است. وجود این ویتامین در این مکمل به جذب بهتر کلسیم کمک کرده و تاثیرات مفیدتری در جلوگیری از پوکی استخوان از خود بر جای می‌گذارد. قرص کلسیم سیترات و D3 نکست ساپلمنت فاقد گلوتن است.

 بهترین قرص کلسیم سیترات

قرص کلسیم سیترات یوروویتال

کلسیم سیترات، منیزیم، روی، منگنز، ویتامین D و ویتامین B6 ترکیبات قرص کلسیم سیترات یوروویتال را تشکیل می‌دهند. استفاده از این مکمل به سلامت و عملکرد طبیعی استخوان‌ها، عضلات و بافت همبند کمک کرده و در جلوگیری از پوکی استخوان موثر است. با خوردن این قرص معمولا عوارض گوارشی و مشکلات کلیوی به وجود نمی‌آید. در دوران رشد نیز می‌توان قرص کلسیم سیترات یوروویتال استفاده کرده و سلامت استخوان‌ها و رشد آنها را بهبود بخشید.

 کلسیم سیترات یوروویتال

قرص کلسیم سیترات و ویتامین دی ۲۱ سنتری

در معرفی بهترین قرص کلسیم در نوع سیترات باید از قرص کلسیم سیترات ۲۱ سنتری نیز نام ببریم. در کنار کلسیم جهت کارایی بهتر از ویتامین D نیز در این محصول استفاده شده است. مصرف این فرآورده معمولا عوارض گوارشی ایجاد نمی‌کند و برای مبتلایان به مشکلات کلیوی نیز مناسب است زیرا سبب به وجود آمدن سنگ کلیه نیز نخواهد شد. مصرف این مکمل در سنین رشد سبب رشد و استحکام استخوان‌ها و دندان‌ها شده و در سنین بالاتر نیز از پوکی استخوان پیشگیری می‌کند. این قرص فاقد نگهدارنده، اسانس و هر نوع رنگ مصنوعی است.

 قرص کلسیم سیترات 21 سنتری

قرص کلسیترا سوپرابیون

قرص سوپرابیون کلسیترا از دیگر قرص‌های حاوی کلسیم سیترات است که به بهبود ساختار استخوان و دندان کمک می‌کند. ویتامین D3، منیزیم، روی، مس و منگنز از دیگر ترکیبات موجود در این قرص هستند. روزانه ۲ عدد از این قرص باید مورد استفاده قرار گیرد.

 کلسیترا

بهترین قرص کلسیم برای سلامت استخوان

قطعا بهترین مکمل برای حفظ سلامت استخوان‌ها باید به جز کلسیم، حاوی مواد معدنی و ویتامین‌های دیگری نیز باشد. به جز کلسیم یکی دیگر از مواد معدنی مفید برای استخوان، منیزیم است. ۶۰% از منیزیم موجود در بدن انسان در استخوان‌ها جای دارد. منیزیم عملکرد عضلات و اعصاب ماهیچه‌ها را بهبود بخشیده و در متابولیسم بدن نیز نقش دارد. در قرص‌هایی که جهت سلامت استخوان فرموله می‌شوند، حتما ویتامین D نیز به چشم می‌خورد زیرا چنانچه پیشتر اشاره کردیم این ویتامین باعث جذب بهتر کلسیم در بدن می‌شود. به محصولات زیر دقت کنید:

قرص یونی بن بلند لیبرتی

در این محصول باکیفیت هم کربنات کلسیم و هم سیترات کلسیم را می‌توانید بیابید. علاوه بر اینها از ویتامین D3، منیزیم، روی و ویتامین K1 نیز در این مکمل استفاده شده است. مصرف روزانه ۲ عدد قرص یونی بن بلند لیبرتی نقش موثری در جلوگیری از پوکی استخوان به خصوص در زنان یائسه و سالمندان دارد. در هر یک عدد از این قرص ۱۱۵۰ میلی‌گرم عنصر کلسیم وجود دارد. ویتامین کا موجود در این قرص در کنار دیگر عناصر موجب می‌شود تا خطر شکستگی استخوان‌ها به ویژه در افراد مسن کنترل شود. مصرف ویتامین K سبب می‌شود تا فرد تراکم استخوان بیشتری پیدا کند.

 یونی بن

قرص یونی فلکس MSM لیبرتی

در مجموع ۶۰ عدد قرص در بسته‌بندی این محصول وجود دارد که روزانه ۱ عدد از آنها در کنار وعده‌های غذایی باید مورد استفاده قرار گیرد. کلسیم، MSM (متیل سولفونیل متان)، ویتامین D3، منیزیم، روی و ویتامین K1 ترکیبات موجود در این محصول هستند. این قرص نه تنها از پوکی استخوان پیشگیری می‌کند بلکه به بهبود التهاب مفاصل آسیب دیده نیز کمک کرده و تورم اطراف تاندون‌ها را نیز کاهش می‌دهد. افراد مبتلا به آرتریت با خوردن قرص یونی فلکس درد و ناراحتی کمتری را متحمل خواهند شد.

 یونی فلکس

کپسول استئو کلتکس لیکوئید کلسیم پلاس الیت

قرص osteo caltex را با داشتن مقادیر قابل توجهی کلسیم، منیزیم و ویتامین D به عنوان بهترین قرص کلسیم می‌توان معرفی کرد. این محصول به تقویت استخوان‌ها و پیشگیری از پوکی استخوان کمک کرده و در افزایش تراکم توده استخوانی موثر است. از مزایای مصرف این قرص آن است که عوارض گوارشی مثل یبوست ایجاد نمی‌کند و در کلیه‌ها نیز موجب رسوب نخواهد شد. حتی مادران باردار و شیرده نیز می‌توانند از این فرآورده استفاده کنند. البته بهتر است پیش از شروع مصرف نظر پزشک را جویا شد.

 استئو کلتکس

قرص کلسی پاور هولیستیکا

کلسیم، منیزیم دریایی، روی و ویتامین D3 ترکیبات قرص کلسی پاور را تشکیل می‌دهند. کلسیم به صورت کربنات و زینک به صورت گلوکونات در این محصول استفاده شده است. مصرف روزانه ۱ عدد از این محصول موجب تقویت استحکام استخوان‌ها و دندان‌ها و جلوگیری از پوکی استخوان می‌شود. در سنین رشد نیز جهت رشد بهتر استخوان‌ها از این محصول می‌توان استفاده کرد. در دوران بارداری و شیردهی نیز با نظر پزشک می‌توان این قرص را مصرف نموده و سلامت مادر و جنین را از لحاظ استخوان‌ها تضمین کرد. این قرص فاید شکر، نمک و مخمر است.

 کلسی پاور بهترین قرص کلسیم

کپسول تالیکویید پلاس تسنیم

تالیکویید پلاس جهت ترمیم مفاصل و پیشگیری از پوکی استخوان یکی از بهترین مکمل‌ها است که بیشتر آقایان و خانم‌های سالمند متقاضی مصرف آن هستند. ۱۰۰۰ میلی‌گرم کلسیم به صورت کربنات و همچنین ۶۰۰ واحد بین المللی ویتامین D3 در این کپسول وجود دارد. ویتامین D3 موجود در این فرآورده علاوه بر افزایش جذب کلسیم، عوارض گوارشی نظیر یبوست و نفخ را نیز کاهش می‌دهد. به منظور سلامت و استحکام استخوان‌ها مصرف روزانه ۱ عدد از این محصول کفایت می‌کند.

 تالیکویید پلاس

بهترین قرص کلسیم با بیشترین دوز

افرادی که در معرض ابتلا به پوکی استخوان هستند، بهتر است از قرص کلسیمی استفاده کنند که بیشترین دوز کلسیم در آن به کار رفته باشد. به طور معمول بیشترین مقدار کلسیم در مکمل‌های غذایی ۱۰۰۰ میلی‌گرم در هر ۱ عدد قرص است. بنابراین اگر می‌خواهید از محصولی استفاده کنید که حاوی کلسیم زیادی باشد، باید به دنبال دوز ۱۰۰۰ میلی‌گرم بگردید. محصولات زیر حاوی مقادیر بالایی کلسیم در هر وعده غذایی هستند:

قرص سوپراکل دی نیچرز اونلی

کلسیم در این قرص نیز به صورت سیترات استفاده شده و در هر ۱ عدد از این محصول ۱۰۰۰ میلی‌گرم کلسیم وجود دارد. علاوه بر کلسیم در این فرآورده روی، منیزیم و ویتامین D3 را نیز می‌توانید بیابید. در دوران بارداری و شیردهی نیز می‌توان از قرص سوپراکل استفاده کرد. بهبود تراکم استخوان، کاهش کرامپ عضلانی، کمک به درمان و پیشگیری از پوکی استخوان و حفظ قدرت و سلامت استخوان‌ها از مزایای استفاده از این محصول است.

 سوپراکل

قرص کالمرز سیمرغ دارو عطار

کمک به افزایش رشد طولی استخوان در دوران رشد، کمک به پیشگیری و درمان گرفتگی عضلات و کمک به درمان و پیشگیری از بروز پوکی استخوان از مزایای مصرف قرص کالمرز است که در دوران بارداری نیز می‌توان از آن بهره گرفت. کلسیم کربنات، منیزیم، زینک سولفات و ویتامین D ترکیبات موجود در این محصول را تشکیل می‌دهند. در هر ۱ عدد از این قرص ۱۰۰۰ میلی‌گرم عنصر کلسیم وجود دارد.

 قرص کالمرز بهترین قرص کلسیم

در رابطه با مصرف قرص کلسیم به این نکته توجه داشته باشید که اگر این محصول را در دو دوز ۵۰۰ میلی‌گرمی استفاده کنید خیلی بهتر از این است که به یکباره ۱۰۰۰ میلی‌گرم کلسیم بخورید. در حالت اول کلسیم جذب بهتری در بدن خواهد داشت.

بهترین قرص کلسیم جویدنی

برای افرادی که به هر دلیل مایل به خوردن قرص کلسیم نیستند، این محصول پیشنهاد می‌شود:

تافی کلسیم + ویتامین D کارن

گروه‌های سنی مختلف می‌توانند از طعم دلپذیر این محصول برخوردار شده و کلسیم و ویتامین D را برای بدن خود تامین نمایند. کودکان از ۴ سالگی به بعد مجاز به مصرف این فرآورده هستند. برای پیشگیری از پوکی استخوان و حفظ سلامت استخوان و دندان می‌توان تافی کلسیم و ویتامین D کارن را مورد استفاده قرار داد. توصیه می‌شود که این محصول همراه با چای، قهوه و نوشیدنی‌های شکلاتی مورد استفاده قرار نگیرد.

 قرص جویدنی

بهترین قرص جوشان کلسیم

بهترین قرص کلسیم در انواع مختلف را به شما معرفی کردیم. در ادامه چند قرص جوشان حاوی کلسیم را نیز معرفی خواهیم کرد:

قرص جوشان منیزیم و کلسیم پلاس یوروویتال

در این قرص جوشان، کلسیم، منیزیم، زینک و ویتامین D را می‌توانید بیابید. این محصول طعم پرتقالی دارد و به کاهش گرفتگی‌های عضلانی و افزایش استحکام استخوان‌ها کمک می‌کند. شما می‌توانید روزانه ۱ عدد قرص جوشان منیزیم و کلسیم پلاس یوروویتال را در آب حل کرده و میل کنید. سرعت جذب کلسیم و دیگر مواد مغذی در حالتی که در قابل قرص جوشان وارد بدن می‌شوند، بیشتر از قرص معمولی خواهد بود.

 قرص جوشان یوروویتال

قرص جوشان کلسیم منیزیم زینک های هلث

۲۰ عدد قرص جوشان با طعم انبه در این فرآورده وجود دارد که حاوی کلسیم، منیزیم و زینک هستند. کلسیم موجود در این قرص جوشان به صورت کربنات بوده و در هر وعده روزانه ۸۷۵ میلی‌گرم کلسیم وجود دارد. حفظ تعادل الکترولیت‌های بدن، حفظ سلامت اعصاب محیطی، کاهش گرفتگی‌های عضلانی و پیشگیری از پوکی استخوان مهم‌ترین فواید خوردن قرص جوشان کلسیم منیزیم زینک های هلث است.

 قرص جوشان های هلث

بهترین شربت کلسیم

پس از معرفی بهترین قرص کلسیم ، برای افرادی که به دنبال کلسیم در قالب محلول خوراکی یا شربت هستند نیز محصولات زیر را معرفی می‌کنیم:

محلول خوراکی کلسی شور ویتان

این محصول برای تمامی سنین قابل استفاده بوده و تراکم استخوان‌ها را بهبود می‌بخشد. پیشگیری از فساد دندان، کمک به استحکام مینای دندان و جلوگیری از پوکی استخوان از مزایای این محصول است. علاوه بر کلسیم از منیزیم، روی و ویتامین دی ۳ نیز در محلول خوراکی کلسی شور استفاده شده است.

 کلسی شور

محلول خوراکی کالمرز سیمرغ دارو عطار

در تمامی سنین و حتی در دوران بارداری و شیردهی می‌توان از این محلول خوراکی استفاده کرد. این محصول با داشتن کلسیم، منیزیم، روی و ویتامین D3 به استحکام استخوان‌ها کمک کرده و رشد جسمی و قدی کودکان و نوجوانان را در سنین رشد بهبود می‌بخشد. علاوه بر اینکه شربت کالمرز برای جلوگیری از پوکی استخوان مناسب است به حفظ سلامت پوست، مو و ناخن نیز می‌تواند کمک کند.

کالمرز

کلیه محصولاتی که در این مقاله معرفی شدند، در زمره بهترین‌ها قرار گرفته و معمولا به راحتی می‌توانید آنها را در داروخانه‌ها بیابید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۱۰ میانگین: ۳.۷]

پست های مرتبط

3 نظرات
 1. مونا میرزا زاده می گوید

  در بین قرص هایی که معرفی کردید، من استئو کلتکس را استفاده کرده بودم و واقعا عالی بود. از خود مثبت سبز هم خریدم با یک تخفیف عالی. آیا باز هم موجود میشه یا کلا دیگه یافت نمیشه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام، متاسفانه استئو کلتکس جزو محصولاتی هست که در حال حاضر به کشور وارد نمی شود.

 2. متین می گوید

  خیلی خوب بود. سپاس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :