قرص لیورمد قرص لیورمد

عمده دلایل ریزش مو در مردان چیست؟


0 619

امان از ریزش مو و رفتن همه راه های بدون مقصد! توی این مطلب با ما پیرو مطالب “هر آنچه که درباره علل و راه های درمان ریزش مو باید دانست” و “سوال های متداول در مورد ریزش مو”همراه باشید با عمده دلایل ریزش مو در مردان که شاید سوال خیلی از شما هم باشه…

معرفی اصلی ترین دلایل ریزش مو

توی مطلبی تحت عنوان “علت ریزش مو در خانم ها چیست؟” به طور کامل در مورد ریزش مو در خانم ها توضیح دادیم، حال به بررسی دلایل ریزش مو در مردان می پردازیم.

به طور کلی ریزش مو در مردان خیلی بیشتر از خانم هاست. برخی هورمون ها مثل هورمون دی هیدروتستوسترون، استرس های محیطی بیشتر و همچنین رعایت کمتر اصول بهداشتی رو می شه اصلی ترین دلیل این تفاوت دونست.

هورمون دی هیدروتستوسترون

زیاد بودن این هورمون رو شاید بشه متهم ردیف اول در ریزش موی مردان دونست. این نوع ریزش تا سن ۳۵ سالگی باعث نازک شدن تارهای مو شده و در سنین بالای ۵۰ سال موجب بروز التهاب غده پروستات و مشکلات در پی اون می شه.

عمده دلایل ریزش مو در مردان چیست؟

از سمت دیگه هر چقدر هورمون تستوسترون که هورمونی مردونه است، در بدن مردان بیشتر باشه صفات جسمانی و روانی مردانه تری مشاهده می شه،

حتی در خانم هایی که نسبت به سایرین سطح این هورمون در بدنشون بیشتره برخی ویژگی های مردانه به چشم می خوره.

هورمون تستوسترون به تنهایی در مردان باعث ریزش مو نمی شه، بلکه آنزیمی در بدن بنام ۵ آلفا ردوکتاز، اون رو تبدیل به فرم مخربی به نام دی هیدروتستوسترون می کنه.

فعالیت زیاد جنسی

انزال های زیاد و حتی خودارضایی ها، باعث واکنش های بیوشیمیایی و هورمونی زیادی توی بدن می شه که می تونه ریزش مو در مردان رو زیاد کنه. انزال بیش از حد، تعادل و توازن دو هورمون تستوسترون و دی هیدروتستوسترون رو بهم می زنه.

ازدیاد منابع آهن در بدن

با وجود اینکه کمبود آهن می تونه موجب ریزش مو بشه، اما وقتی که ذخایر اون بیش از حد زیاد شه باعث به وجود اومدن بیماری هایی مثل غلظت خون، ریزش مو، دیابت و کبد چرب می شه.

از دیگر عوارض این ازدیاد آهن در خون موجب بالارفتن فشار و در نهایت ریزش مو می شه.

متاسفانه یا خوشبختانه منابع اهن راهی برای دفع جز بیرون رفتن خون از بدن ندارن، خانم ها به دلیل خونریزی های ماهیانه غالبا با کمیود آهن رو به رو هستن، به همین دلیل پزشکان به اکثر آقایون، حجامت و یا خون دادن رو توصیه می کنن.

دیگر عوامل

عمده دلایل عمومی در ریزش مو، مثل زمینه بیماری ها، ژنتیک و ارث، سیگار کشیدن، نوشیدن مشروبات الکلی و… همگی از عوامل ریزش موی مردان هم به شمار میان.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :