پیشگیری از پیری پوست پیشگیری از پیری پوست

تفاوت قرص زینک پلاس و یونی زینک چیست؟


151 110853

در عصر جدید شاهد فراوری بیش‌ازحد مواد غذایی هستیم به طوری‌که این مسئله بخش عظیمی از مواد مغذی درون آن‌ها را از بین می‌برد. باید بدانیم که بدن برای اینکه روند حیاتی طبیعی خود را طی کند، روزانه به تمام گروه ویتامین‌ها و مواد معدنی نیازمند است. کمبود هرکدام از آن‌ها به‌طور زنجیره‌وار عملکرد سلولی را مختل می‌کند. خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی و داروسازی، این مشکل بشر با وجود مکمل‌های غذایی برطرف شده است. روی یکی از عناصر اساسی مورد نیاز بدن است که باید از رژیم غذایی دریافت شود. قرص زینک پلاس و یونی زینک، دو نمونه از مکمل‌های تامین روی و برخی ویتامین‌های دیگر محسوب می‌شوند. در این مقاله به بررسی تفاوت قرص زینک پلاس و یونی زینک می‌پردازیم. برای خرید قرص زینک پلاس و یا خرید یونی زینک می‌توانید از داروخانه آنلاین مثبت سبز اقدام نمایید.

زینک پلاس یا یونی زینک ؟

اگر به دنبال تهیه مکمل‌های حاوی روی باشید، ممکن است این پرسش در ذهن شما وجود داشته باشد که بهتر است از زینک پلاس استفاده نمایید یا یونی زینک؟ جهت آشنایی بیشتر با این دو مکمل غذایی بهتر است به تفکیک هر یک از آنها را به شما معرفی نماییم:

زینک پلاس چیست ؟

زینک پلاس نوعی مکمل غذایی است که مهم‌ترین و اصلی‌ترین ترکیب موجود در آن ماده معدنی “روی” است که در زبان انگلیسی آن را به نام “زینک” می‌شناسند. به جز عنصر روی ویتامین‌های گروه B نیز معمولا در زینک پلاس وجود دارد و از ویتامین C نیز در آن استفاده می‌شود. در واقع باید گفت که زینک پلاس از لحاظ ترکیبات در برندهای مختلف اندکی متفاوت است؛ به طوری‌که حتی در برخی از برندها از عناصر کلسیم یا آهن نیز در آن استفاده می‌شود. آنچه که به عنوان ترکیب در همه انواع زینک پلاس مشترک است، همان عنصر روی است که به آن اشاره شد.

زینک پلاس یا یونی زینک

یونی زینک چیست ؟

یونی زینک نیز یکی از مکمل‌های غذایی حاوی “روی” است که به جز این عنصر ویتامین‌های گروه B همچون بیوتین، فولیک اسید، ویتامین B1، B2، B3، B6، B12، ویتامین C و کلسیم دی-پانتوتنات نیز در آن وجود دارد و فواید بی‌نظیری را برای سلامتی بدن به همراه می‌آورد که در ادامه به آنها نیز اشاره خواهیم کرد.

اهمیت زینک در بدن

پیش از بررسی تفاوت زینک پلاس و یونی زینک بد نیست اشاره‌ای کوتاه به اهمیت زینک در بدن داشته باشیم. شاید اکثر افراد ریزش مو را به‌عنوان یکی از شایع‌ترین علائم کمبود روی در بدن بدانند، اما باید بدانید که روی یکی از عنصرهای مهم بدن است که وجودش در بسیاری از واکنش‌های سلولی بدن ضروری به شمار می‌آید. در صورتی‌که بدن با کمبود روی مواجه باشد، عوارضی چون کوتاهی قد در کودکان، اختلال در عملکرد سیستم ایمنی، ضایعات پوستی و چشمی و اختلال در حس بویایی و چشایی و بسیاری مشکلات دیگر به وجود خواهد آمد.

روی بعد از آهن بیشترین مقدار فراوانی را در بدن دارا است و آنزیم‌های بدن برای انجام واکنش‌های خود به آن نیاز دارند. کمبود روی ضعف سیستم ایمنی را در پی خواهد داشت و در رشد و نمو کودکان اختلال ایجاد خواهد کرده و سلامت پوست و مو را نیز به خطر خواهد انداخت.

ضعف سیستم ایمنی، ضعیف شدن حس بویایی و چشایی، به تعویق افتادن بلوغ جنسی، ریزش مو، کاهش وزن، ضعف اعصاب و افسردگی، رشد نامطلوب کودکان و تاخیر در بهبود زخم‌ها از علائم کمبود روی محسوب می‌شود.

منابع زینک

تفاوت قرص زینک پلاس و یونی زینک

اگر با ترکیبات و مواد تشکیل‌دهنده زینک پلاس و یونی زینک بیشتر آشنا شوید، آنگاه می‌توانید درک بهتری از تفاوت قرص زینک پلاس و یونی زینک داشته باشید. چنانچه در قسمت بالا نیز اشاره کردیم زینک پلاس و یونی زینک هر دو از مکمل‌های حاوی “روی” به شمار می‌‎آیند که در کنار “روی” از ویتامین‌ها و مواد معدنی دیگری نیز در آنها استفاده شده است. باید بگوییم که به‌طورکلی تفاوت چندانی در عملکرد این دو قرص‌ با یکدیگر وجود ندارد و تنها تفاوت آنها با هم می‌تواند در ویتامین‌ها و عناصری باشد که در کنار روی به این قرص اضافه ‌شده‌اند.

مثلا برخی از انواع زینک پلاس بسته به برند و شرکت تولید کننده آنها ممکن است فقط شامل زینک و ویتامین‌های گروه B باشند اما در مورد یونی زینک باید حتما به این موضوع اشاره داشت که یونی زینک خود در واقع نوعی زینک پلاس است که روی، ویتامین‌های گروه ب، ویتامین ث و کلسیم از ترکیبات موجود در آن به شمار می‌آیند.

قرص زینک پلاس و مواد تشکیل‌دهنده آن

باید بدانید که قرص زینک پلاس که رایج‌ترین شکل مکمل روی در کشور محسوب می‌شود، از شرکت‌های متفاوت با برندهای مختلف در بازار موجود است. به‌طورکلی برندهای مختلف تقریبا مواد تشکیل‌دهنده مشابهی را در کنار هم قرار می‌دهند اما گاهی در بعضی از موارد در کنار روی از ویتامین‌های مختلفی استفاده می‌شود اما بارزترین ویتامین‌هایی که معمولا در قرص زینک پلاس دیده می‌شود شامل ویتامین C و ویتامین‌های گروه B ازجمله B1، B2،B12، B6، بیوتین، هیدروکسید آهن، کلسیم، فولیک اسید و پانتوتنیک اسید است.

فواید استفاده از قرص زینک پلاس

قرص زینک پلاس با دارا بودن عنصر اساسی روی به همراه ویتامین‌های دیگری که ذکر شد، فواید بسیاری را برای بدن به همراه دارد. این فواید شامل موارد زیر است:

 • پیشگیری و کاهش طول مدت و شدت سرماخوردگی
 • تقویت سیستم ایمنی در مبارزه با بیماری‌ها
 • افزایش رشد جسمی و ذهنی در سنین رشد
 • بهبود عملکرد دستگاه گوارش
 • جلوگیری و درمان ریزش مو
 • فرم گرفتن و استحکام ناخن
 • حفظ عملکرد طبیعی قلب
 • تقویت قدرت باروری
 • سلامت پوست

قرص یونی زینک و مواد تشکیل‌دهنده آن

قرص یونی زینک نیز یکی از مکمل‌های روی محسوب می‌شود که حاوی گروه‌های مختلف ویتامین‌هاست. همان‌طور که در مورد قرص زینک پلاس ذکر کردیم مواد تشکیل‌دهنده این قرص نیز ممکن است در برندهای مختلف کمی متفاوت باشد. اما در حالت کلی قرص زینک یونی حاوی زینک سولفات مونوهیدرات، بیوتین، فولیک اسید، ویتامین B1، B2، B6، B12 ، ویتامین C و کلسیم دی پنتوتنیت است.

فواید استفاده قرص یونی زینک

با توجه به وجود روی و ویتامین‌ها و مواد معدنی دیگری که در قرص زینک یونی وجود دارند، مصرف روزانه این قرص نه‌تنها رفع کمبود این ویتامین‌ها و مواد معدنی را به دنبال دارد، بلکه فواید چشمگیر دیگری را نیز برای بدن فراهم می‌کند. ازجمله این فواید موارد زیر را می‌توان نام برد:

 • تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با میکروب‌های بیماری‌زا
 • ضد سرطان به دلیل دارا بودن خواص آنتی‌اکسیدانی
 • کمک به تسریع درروند بهبود زخم‌های پوستی
 • افزایش سطح انرژی و کمک به رفع خستگی
 • کمک به کلاژن سازی و جوان‌سازی پوست
 • تقویت مو و جلوگیری از سفید شدن آن
 • کمک به برطرف کردن کم‌خونی
 • کمک به درمان درمانیت و اگزما
 • بهبود حافظه و افزایش تمرکز

 فواید یونی زینک

عوارض مصرف قرص زینک پلاس و یونی زینک

ازآنجایی‌که تفاوت قرص زینک پلاس و یونی زینک با هم چندان مشهود نیست و ترکیبات آنها تقریبا مشابه یکدیگر است، عوارض مصرف آنها نیز تقریبا شبیه به هم در نظر گرفته می‌شود. قرص زینک پلاس و یونی زینک معمولا اگر طبق دوز تعیین شده مورد مصرف قرار گیرند، عوارض جانبی خاصی را به همراه ندارند. اما مصرف بیش از حد این دو مکمل می‌تواند موجب مسمومیت غذایی شده و مشکلات گوارشی، سردرد، سرگیجه و تهوع را در پی داشته باشد. این دو مکمل غذایی می‌توانند حتی اگر به مقدار توصیه شده مورد مصرف قرار گیرند، در بعضی از افراد عوارضی را ایجاد نمایند که از جمله آنها می‌توان به سردرد، خستگی، دل‌درد، دل‌پیچه، تهوع، بی‌اشتهایی و اسهال اشاره کرد.

به این موضوع نیز دقت کنید که در کنار مصرف مکمل‌های زینک مقدار ماده معدنی مس در بدن ممکن است کاهش پیدا کند. به همین دلیل مواد غذایی حاوی مس و یا مکمل مس مصرف کنید. به‌طورکلی از آنجایی‌که مصرف مکمل زینک می‌تواند مشکلات معده در فرد ایجاد کند، بنابراین بهتر است تا آن را به همراه غذا مورد مصرف قرار داد.

بهتر است زینک پلاس بخریم یا یونی زینک ؟

با وجود تمام توضیحاتی که در این مطلب ارائه شد، باز هم شاید بپرسید که اگر قصد استفاده از مکمل‌های زینک را دارید، بهتر است از زینک پلاس استفاده نمایید یا یونی زینک؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که همان‌طور که اشاره شد، یونی زینک خود نوعی زینک پلاس است که در آن در کنار زینک از دیگر املاح معدنی و ویتامین‌ها استفاده شده است. به منظور انتخاب بین زینک پلاس و یونی زینک لازم است تا ترکیبات موجود در آنها را مورد بررسی قرار دهید. مواد تشکیل‌دهنده یونی زینک کاملا مشخص است اما مواد تشکیل دهنده زینک پلاس در برندهای مختلف کمی با هم متفاوت هستند و همین مسئله موجب تفوت زینک پلاس و یونی زینک می‌شود.

اگر قصد دارید در کنار رفع ریزش مو و حفظ سلامت پوست، به تقویت سیستم ایمنی خود نیز بپردازید، می‌توانید از یونی زینک بهره بگیرید زیرا این مکمل حاوی ویتامین C نیز هست. اما اگر بدن شما فقط نسبت به روی و ویتامین‌های گروه B دچار کمبود است، می‌توانید از زینک پلاس‌هایی استفاده نمایید که فقط حاوی زینک و ویتامین‌های ب هستند. در یونی زینک ۱۵ میلی گرم عنصر روی وجود دارد و این مکمل به خوبی می‌تواند به تامین روی مورد نیاز بدن کمک کند. توصیه می‌کنیم که به مقدار زینک و دیگر ترکیبات موجود در هر نوع زینک پلاسی که قصد استفاده از آن را دارید دقت نموده و با توجه به نیاز خود انتخاب خود را انجام دهید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۹۰ میانگین: ۴]

پست های مرتبط

151 نظرات
 1. عارفه می گوید

  سلام.من یه مدت قرص زینک پلاس مصرف می کردم و الان هم شروع به مصرف یونی زینک کردم. هر دو محصول زمان مصرفشون به همراه غذا ذکر شده اما من چون ورزش میکنم و در برنامه تغذیه ای که دارم ذکر شده که نباید همراه غذا آب مصرف بشه به همین خاطر این دارو رو یک ساعت بعد از غذا مصرف می کنم.میخواستم بدونم این کار مشکلی در جذب دارو و عملکردش ایجاد نمی کنه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   خیر مشکلی ایجاد نمی کند. معمولا قرص هایی که زمان مصرف آن را همراه با غذا پیشنهاد کرده اند به دلیل کمک به هضم راحت‌تر دارو است

  2. حامی می گوید

   درود و عرض ادب، بنده ۴۳سالمه یونی زینک رو برای جلوگیریاز ریزش موهام استفاده میکنم، از قرص مخمر جو هم استفاده میکنم تداخل با هم ندارن؟و اینکه دوستان بهم میگن خون آشام چون پوستم سفیده و بشدت به آفتاب حساسم یعنی بخوام تو آفتاب برم بیرون کامل باید خودم رو بپوشونم و از کلاه و چفیه و دست کش و لباس آستین بلند و یقه دار استفاده کنم آیا این دو قرص برای رفع این مشکلم کمکی میکنه؟
   ممنون میشم پاسخ رو برام ایمل کنین🙏

   1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

    سلام کاربر گرامی مخمر آبجو از چه شرکتی استفاده مینمایید؟ اکثرا همراه با ریزمغذی ها ی دیگر فرموله شده اند که نباید ترکیبات مشترکی با هیرویت داشته باشند مگر در دوز پایین.
    برای رفع مشکلی که ذکر کردید از ضدآفتاب و پوشش استفاده نمایید.

    1. محمدلاهیجی می گوید

     سلام سرکارخانوم دکتر خداوردیخان یه سوال راجع به رشد مو خدمتتون داشتم ایا برای رشد موی آقایان برای بلند کردن مو شما بین قرص زینک یا امپول بیوتین بپانتین کدام یک رو توصیه یا تجویز میکنید؟؟؟ البته ناگفته نماند که رفتم داخل سایتهای مختلف مطالعه کردم که باید به دکتر متخصص پوست و مو مراجعه کرد ولی میخوام همینطوری بدونم نظرتونو
     ممنون میشم نظرتونو بگین
     سپاسگزار شما لاهیجی

     1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

      سلام کاربر عزیز
      بین فراورده های تزریقی و خوراکی قاعدتا در یک فرد هوشیار و بدون مشکل گوارشی، فراورده های خوراکی ارجح می باشد.

 2. یوسف می گوید

  سلام من قبلا راکوتان مصرف میکردم (۳ماه۴ماه پیش) الان مشکلی ندازه زینک پلاس مصرف کنم؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   خیر دوست عزیز، مشکلی در این خصوص وجو ندارد.

 3. malihe می گوید

  سلام
  من زینک میخورم تپش قلب دارم ب نظرتون دیگه نخورم البته خودسرانه استفاده کردم روزی ی دونه الان ی هفتس دارم میخورم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   مصرف قرص Zink بدون نسخه پزشک، معضلاتی از جمله افزایش ریسک خون ریزی در فرد و کاهش فعالیت سیستم ایمنی او در بر خواهد داشت. بنابراین بدون انجام آزمایش و عدم اطمینان از کمبود این عنصر نباید خودسرانه اقدام به مصرف کنید.

 4. زهرا می گوید

  سلام وقتتون بخیر ببخشید همسرم برای قدرت باروری خودش به جای زینک پلاس ، یونی زینک خریده است و داروخانه هم تعویضش نمیکنه آیا یونی زینک هم بر قدرت باروری تاثیر دارد؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   چه کسی برای شما زینک پلاس را برای افزایش قدرت باروری تجویز کرده است؟ در هر صورت یونی زینک و زینک پلاس تفاوتی با هم ندارند.

 5. پاییز می گوید

  باسلام ووقت بخیر
  من میخوام تازه قرص زینک پلاس روشروع کنم بخاطرناخن هام ک رشد نمیکند و میخواستم بدونم چه موقع وهمراه با چی بخورم ؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   قرص زینک پلاس را همراه با دیگر مکمل‌های آهن و کلسیم مصرف نکنید و قرص را یک ساعت قبل از یا دو ساعت بعد از وعده ناهار همراه با آب استفاده کنید.اما اگر شما دچار مشکل معده و گوارش هستید بهترین زمان مصرف قرص همراه با ناهار است. همچنین اگر دچار ناراحتی‌های روده‌ای یا کبدی هستند، لازم است قبل از مصرف به پزشک مراجعه کنید

 6. ستاره می گوید

  سلام. وقتتون بخیر.
  من دختر ۳۵ هستم که مدت نزدیک به سه ماه است که به خاطر ریزش شدید مو، قرص بیوتین ۸۰۰ و زینک پلاس مصرف میکنم. نتیجه بسیار مطلوبی هم دریافت کردم. هم در کنترل ریزش مو و هم در رشد مجدد مو.
  الان خواستم بپرسم؛
  ۱. تا چه زمان دارو میتونم مصرف کنم؟
  ۲. اگر برای همیشه بیوتین و زینک بخورم مشکلی داره؟
  ۳. اگر دارو را قطع کنم ریزش مو من برمیگرده؟
  ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید.

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   ستاره عزیز سلام
   ۱. بهتر است مکمل های خود را در یک دوره ۳ ماهه مصرف کنید. بیشتر از ۳ ماه توصیه نمی شود.
   ۲. اگر نیاز بدن شما به این ویتامین و املاح معدنی برطرف شده باشد و شما این مکمل ها را مصرف کنید دچار عوارض مصرف بیش از حد خواهید شد. بنابراین پس از یک دوره مصرف آزمایشات لازم برای اندازه گیری میزان ویتامین ها و املاح معدنی انجام دهید. در صورتی که همچنان دچار کمبود هستید پس از یک دوره استراحت مجدد به مصرف مکمل ها ادامه دهید. در غیر اینصورت توصیه نمی شود.
   ۳. اگر بدن شما مجددا دچار کمبود این ویتامین ها و املاح معدنی شود، بله پس از قطع دارو مجددا ریزش موی شما بازمی گردد. اما اگر پس از درمان، با اصلاح رژیم غذاییتان از کاهش سطح آنها در بدن جلوگیری کنید خیر.

   1. آلما می گوید

    سلام من قرص یونی زینک استفاده میکنم ولی یک روزدر میون.اثر میکنه؟یا باید هر روز بخورم؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز بهتر است برای پاسخ رضایتبخش هر روز استفاده نمایید.

     1. .... می گوید

      سلام وقت بخیر شروع کردم به رژیم گرفتن دکتر گفته قرص ویتامین مصرف کن شنیدم یونی زینک خوبه آیا فقط مخصوص خانوم هاست؟ یا فرقی نداره و منم میتونم مصرف کنم؟
      و اینکه فارماتون خویه یا یونی زینک؟

     2. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

      سلام کاربر عزیز
      اگر مصرف چربی ( رو؛ن و …) در رژیمی که گرفته اید کاهش یافته است بهتر است از فارماتون و یا مولتی ویتامینی دیگر استفاده نمایید.

 7. ستاره می گوید

  سلام. از وقتی که برای مشاوره گذاشتید بسیار سپاسگزارم.🌺🙏

 8. Sharareh می گوید

  سلام ببخشید من یونی زینگ خریدم واسه ریزش مو و چون کلسیم بدنم کمه دکتر قرص کلسیم داده میخواستم بدونم مصرف این دو قرص با هم مشکل داره؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوز قرص کلسیم شما چه میزان است ؟ به طور کلی مقدار توصیه شده کلسیم روزانه برای مردان و زنان در سنین ۱۹ تا ۵۰ سال ۱۰۰۰ میلی گرم است. مقدار نیاز روزانه برای زنان بالای ۵۰ سال ۱۲۰۰ میلی گرم است. باید مراقب باشید که بیش از حد مورد نیاز کلسیم مصرف نکنید . دقت کنید در طور روز نیز از طریق مواد غذایی که حاوی کلسیم هستند از جمله لبنیات نیز کلسیم دریافت می کنید.

   1. سحر می گوید

    سلام وقتتون بخیر
    من آزمایش دادم کمبود زینک داشتم
    ۱) آیا مصرف بیش از ۱۰m زینک در روز موجب مسمومیت میشه
    ۲) میتونم پودر کلاژن که حاوی ۵ میل زینک هستش رو با قرص یونی زینک باهم بخورم؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر گرامی
     بله برای مدتی میتوانید به این شکل استفاده نمایید/

 9. محمد می گوید

  باسلام
  ضمن عرض خسته نباشیدبنده کاشت مو انجام دادم و نزدیک دو ماهه قرصه elmanکه تقویتی هست استفاده می کنم وشامل تمام ویتامینها و اهنو زینک و… هست یه دو هفته هست تپش قلب دارم و بعد از ناهار که این قرص رو مصرف می کنم حس می کنم بدنم مور مور میشه و تپش قلب می گیرم . ممکنه به خاطر این قرص باشه .
  آیا باید ادامه بدم . لطفا جواب را برایم ایمیل کنید ممنون میشم
  باسپاس

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام محمد عزیز
   این مورد می تواند علل های مختلفی داشته باشه پیشنهاد ما این است حتما به پزشک مراجعه کنید ولی اگر در حال حاضر این امکان را ندارید مصرف این مکمل به مدت یک هفته قطع کنید و بررسی کنید آیا همچنان مشکلاتی که اشاره کردید پا برجاست با خیر.

   با آرزوی سلامتی برای شما

 10. پدرام می گوید

  سلام برای افزایش قدرت باروری چه مکملی بکار میاد؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید
 11. Hassan می گوید

  سلام خسته نباشید
  من پوست بدنم نازک و ظریف است طوری که کل رگ های بدنم دیده میشه بعد اینکه پوست صورتم هم پوسته پوسته میده قرص ویتامینE400 بخورم این مشکل ها برطرف میشه؟
  اگه میشه یه قرص قوی تجویز کنید که تمام ویتامین های بدنمو تامیین کنه

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   برای تامین ویتامین های مورد نیاز بدن می توانید از مولتی ویتامین ها استفاده کنید به عنوان مثال مولتی ویتامین سایتک که حاوی ۲۸ نوع ویتامین و انواع املاح معدنی است. ویتامین e هم خاصیت آنتی اکسیدانی فوق العاده ای دارد و هم رطوبت رسان و ضد چروک است. به طور کلی معکوس نازک شدن پوست ممکن نیست اما می توانید با استفاده از محصولات مخصوص پوست های حساس به خصوص مرطوب کننده ها و لوسیون بدن علاوه بر محافظت و مراقبت به انعطاف بیشتر پوستتان کمک کنید. همچنین کرم های حاوی ویتامین A که با نام رتینول یا رتینوئیدها شناخته می شوند نیز ممکن است به جلوگیری از ریزش بیشتر پوست کمک کند.

 12. Shirin می گوید

  سلام من قرص یونی زینک و بیوتین ۸۰۰ رو با هم میخورم تقریبا نیم ساعت بعد از،غذا ، با هم مصرف میشه اشکال نداره ؟؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   خیر دوست عزیز زینک و بیوتین تداخلی با یکدیگر ندارند و در اکثر مکمل های غذایی نیز ترکیب این دو استفاده شده است.

 13. مریم می گوید

  سلام من راکوتان مصرف میکنم تحت نظر پزشک پوست هستم، یونی زینک رو هم روزی یدونهرمیخورم، آیا تداخلی با هم دارن؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   بهتر بود دوز مصرف راکوتان که پزشک برای شما تجویز کرده نیز اشاره می کردید. به طور کلی مکمل زینک با راکوتان تداخل دارویی ندارد فقط در نظر داشته باشید وقتی مکمل های غذایی مصرف می کنید باعث تحریک سلول سازی در عضلات می شوید که شامل سلول های پوستی و غدد چربی هم می شود که ممکن است باعث ترشح بیشتر چربی و ایجاد جوش شود.

 14. هانیه می گوید

  سلام
  دخترم ۱۱ ساله بنده مث خودم کلسیم پایین و کمبود آهن داره
  یک مدتی قرص کلسیم و آهن میخورد.
  الان ریزش شدید مو گرفته میشه قرص کلسیم و آهن بهش بدم کنارمش زینک بدم.
  ممنون میشم راهنماییم کنید. زمان مصرفشم بگید بی زحمت

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   بهتر است علت ریزش مو توسط پزشک بررسی شود ولی به طور کلی زینک با کلسیم و آهن تداخل مصرفی ندارند.

 15. مصطفی می گوید

  سلام ببخشید من قرص زینک پلاس همراه با فارماتون روزی یکی میخورم میخواستم بدونم این دوتا قرص باهم تداخل ایجاد نمیکنن ممنون

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوز زینک پلاس شما به چه میزان است ؟ شما چند سال دارید ؟ از فارماتون ایرانی استفاده می کنید یا خارجی ؟

 16. حسین می گوید

  سلام
  خسته نباشید.
  من قرص uni zink رو برای افزایش ایمنی بدن در مقابل بیماری کرونا مصرف می‌کنم (پیشگیری).
  توصیه شما چیه؟
  Zink plus یا uni zink؟
  خیلی متشکرم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   دوست عزیز یونی زینک نام یک محصول است اما زینک پلاس نام محصول خواصی نیست و به دسته ای از محصولات اشاره می کند. در واقع یونی زینک نوعی زینک پلاس است. به طور کلی مکمل های زینک پلاس تفاوت چندانی با هم ندارند.

 17. مصطفی می گوید

  زینک پلاس ده میلی میخورم روز در میان و سی و یک سال سن دارم و فارماتون ایرانی میخورم

 18. اشکان می گوید

  برای زگیل تناسلی و تقویت سیستم بدنی چه پیشنهاد میدید

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   کپسول پاورفیت هم باعث تقویت سیستم ایمنی و هم درمان زگیل تناسلی می شود. برای مشاهده جزئیات ، قیمت و لینک خرید این محصول به صفحه خرید کپسول پاورفیت در داروخانه آنلاین مراجعه نمایید.

 19. حمیدرضا می گوید

  سلام خسته نباشید
  من من موهام بشدت ضعیف شدن و در حال ریزشن
  واسه ریزش مو شما زینک پلاس رو توصیه میکنید یا یونی زینک ؟؟؟
  و اینکه مصرف قرص فیناستراید و استفاده از قطره ماینوکسیدیل همراه با زینک مشکلی نداره ؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام حمید رضا عزیز
   یونی زینک و زینک پلاس با هم تفاوتی ندارند عموما مکمل های زینک با ویتامین های دیگر و مواد معدنی دیگر ترکیب می شوند را زینک پلاس می نامند
   فیناستراید در اصل برای درمان بیماری بزرگ شدگی غدد پروستات بدون ترکیب با داروی دیگری و یا با ترکیب دیگر داروها استفاده می شود. همچنین فیناستراید را برای درمان بیماری هیپرتروفی خوش خیم پروستات که عوارض آن تکرر ادرار و یا مشکل در دفع کردن ادرار است ، مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر اینها احتمال این که نیاز به عمل کردن پروستات را کمتر کند وجود دارد. برای استفاده از این محصول پینهاد می کنم قبل از مصرف حتما با پزشک متخصص مشورت کنید
   ماینوکسیدیل ها موضعی هستند و مصرف آنها با زینک پلاس تداخلی ندارد

 20. راحیل می گوید

  ببخشید برای افزایش باروری یک ماه قبل از اقدام باید از قرص اسیدفولیک استفاده کنم اگر یونی زینک رو جایگزین کنم که اسیدفولیک هم داره مشکلی ایجاد میکنه ؟ یا اصلا موثر هست مثل قرص اسیدفولیک

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام راحیل عزیز
   میزان مصرف و دوز خود مکمل اسید فولیک بیشتر از مکمل یونی زینک است پیشنهاد می کنم طبق دستور پزشکتان از همان مکمل های اسید فولیک استفاده گنید.

 21. علی اکبر وحید می گوید

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من قرص های یونی زینک و مولتی ویتامین تصمیم گرفتم هر روز مصرف کنم و هیچ وقت قطع نکنم

  به نظر شما خوبه؟؟؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   نیازی به مصرف همزمان این دو محصول در کنار هم نیست چرا که در مکمل های زینک پلاس ویتامین ها هم نیز وجود دارد و توجه داشته باشید مصرف این نوع از مکمل ها باید دوره و با توجه به نیاز بدن مصرف شود تا باعث ایجاد مسمومیت دارویی نشود.

 22. مهدی می گوید

  برای رشد قد یونی زینک بهتره یا زینک پلاس ؟!
  ممنون میشم جواب بدید

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   مهدی عزیز، هر دو این ترکیبات حاوی ویتامین ها و املاح معدنی هستند که به افزایش قد کمک می کند. به دلیل اینکه یونی زینک و زینک پلاس بیشتر به منظور پوست ، مو و ناخن مورد استفاده قرار می گیرد تجربه مصرف کنندگان نیز بیشتر در همین زمینه عنوان شده است. بهترین مکمل برای افزایش قد ال آرژنین هست. می تونید اطلاعات کامل راجع به این محصول را در صفحه ال آرژنین برای افزایش قد را مطالعه نمایید

 23. diyanapanahy می گوید

  سلام من هم کم خونی شدیدی دارم هم پوستم رو ب کدریه و هم ایکه موهام ب شدت ریزش داره و هم بدنم همیشه خسته س شما قرص یونی زینک توصیه میکنین یا زینک پلاس؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   یونی زینک و زینک پلاس با هم تفاونی ندارند و هر دو مکمل از زینک و ویتامین های گروه ب و مواد معدنی تشکیل شده است

 24. Mahdi می گوید

  سلام بنده خانمی ۳۵ساله تاسالمی مینورهستم ، فولیک اسید استفاده میکنم ، ریزش مو دارم ناخن های ضعیف،
  خواستم راهنمایی کنید قرص زینک پلاس یا یونی زینک بخورم؟در زمان مبتلا شدنم به کرونا،یک ماه یونی زینک خوردم بهتر شد،قطع کردم دوباره شروع شد

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   عنصر روی یکی از مهمترین مواد معدنی مورد نیاز بدن است که نقش بسیار مهمی در سلامتی هر فرد دارد. هر فرد سالم روزانه نیاز به مصرف ۱۰ الی ۱۵ میلی گرم روی در رژیم غذایی خود دارد. مکمل زینک در سلامت پوست، مو و ناخن موثر است.

 25. حامد می گوید

  سلام میشه تفاوت قرص زینگ پلاس با قرص اکولایف رو یگید و اینکه واسه جلوگیری از ریزش مو‌کدومشون موثرتر هستش؟؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   این دو مکمل در نوع و دوز ترکیبات با هم متفاوت هستند اگر مشکل ریزش مو دارید از مکمل اکولایف استفاده کنید.

   1. حسین می گوید

    سلام وقتتون بخیر یعنی واسه قطع ریزش مو ورشدمجدد یونی زینک یازینک پلاس روتوصیه نمیکنید؟

  2. مجله مثبت سبز می گوید

   کدام برند زینک پلاس مد نظرتان است ؟ به طور کلی مهمترین تفافت اکولایف با مکمل های زینک پلاس وجود سیستئین در ترکیبات این مکمل است. برای ریزش مو از نظر ترکیبات موثر اکولایف پیشنهاد می شود.

 26. محمد می گوید

  سلام من قرص یونی زینک مصرف میکنم میخواستم بدونم چند روز یا ماه باید مصرف کنم و قطع کنم الان یک ماه میشه مصرف میکنم

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   یک دوره ۳ ماهه مصرف شود

 27. مهرداد می گوید

  سلام
  من ۲۲ سالمه میخواستم بدونم برای جلوگیری از ریزش و نازک شدن موهام بهتره قرص zink plus مصرف کنم یا hair vit یا هر دوی اونها.
  ممنون میشم جواب بدید.

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   اگر شما ریزش مو دارید و این ریزش ناشی از کمبود ویتامین است پیشنهاد می کنم از مکمل هیر ویت استفاده کنید.

 28. فاطمه می گوید

  سلام آیا زینک پلاس یا یونی زینک برای کم شدن مو خوره موثر هستن؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   مکمل زینک و زینک پلاس به ساختار و تقویت موها کمک می کند ولی تجربه ثابت کرده که علت موخوره عوامل بیرونی مانند ( رنگ، دکلره، براشینگ و…) است و بهترین درکان برای موخوره کوتاهی مو است.

 29. Maryam می گوید

  درود بر شما
  صمیمانه سپاسگزارم که با صبر و حوصله فراوان به تمام پرسشها پاسخ دادید

 30. nina می گوید

  یونی زینک آهن هم داره؟ اگر نه در کنارش میشه آهن مصرف کرد؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   در ترکیبات یونی زینک آهن وجود ندارد و در ضمن آهن و زینک تداخلی باهم ندارند.

 31. ستاره می گوید

  با سلام
  خواستم بپرسم آیا مصرف قرص بیوتین ۸۰۰ و ۱۰۰۰ الزاما باید با زینک همراه باشه یا بدون اون هم جواب میده؟ چونکه دکتر به من گفت بیوتین باید با مکمل زینک مصرف بشه تا جواب بده.
  ممنونم.

  1. آرش می گوید

   سلام سوال منم شامل همین مورد میشه
   و اینکه من ۳۳سالمه و کپسول بیوتین هلث ۱۰۰۰میخورم میخواستم بدونم آیا یونی زینک بخورم به تنهایی کافیه چون بیوتین هم داخلش داره یا اینکه هر دو رو باهم مصرف کنم اگ ادمین مجله مثبت سبز مشاوره بدن بینهایت ممنونشون میشم

   1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

    سلام کاربر عزیز…. میتوانید هر دو را استفاده نمایید. مصرف طولانی مدت آنها ایرادی ندارد مگر اینکه مشکلی وجود داشته باشد از نظر سایر داروهایی که استفاده مینمایید و یا وضعیت بالینی بدن شما. دارویی مانند محلول ماینوکسیدیل که به صورت موضعی استفاده می شود میتواند به ضخیم شدن موهایی که نازک و کرک مانند شده اند کمک کند…اگر روند ریزش مو شدید است به متخصص پوست مراجعه نمایید.

 32. سارا می گوید

  سلام من بیمارکلیوی هستم و دکتر برای تقویت برام یونی زینک نوشته اما از طرفی این ماه قرص یونی بن کلسیم هم داده که داخل اون هم زینک داره و انگار کلسیم و زینک نباید همزمان باهم استفاده شه.. به نظرتون میشه روزها رو زوج و فرد کنم و یک روز یونی بن کلسبم بخورم و یک روز هم یونی زینک؟؟ ایا وقتی یک روزدرمیون بخورم هم اثر داره یا کلا بی فایده‌ست؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی بهتر بود سن و شرایط خود از نظر یائسگی و نوع مشکل کلیوی و سطح کراتینین خون را بیان میکردید تا بهتر راهنمایی شوید… اگر پست منوپوز هستید (دوران یائسگی) این ماه فقط یونی بون را مصرف کنید تا تمام شود و سپس برای ماه بعد با مشورت پزشکتان به جای یونی بون فراورده ای که حاوی کلسیم و ویتانین د۳ و فاقد زینک باشد تهیه کنید تا بتوانید هر روز یونی زینک و یونی بن را مصرف نمایید…در مورد تداخل زینک و کلسیم این مساله بیشتر به صورت تئوری مطرح هست و آزمایشات بالینی در مورد آن یا انجام نشده و یا هنوز این موضوع را اثبات نکرده.

 33. ملیحه می گوید

  سلام وخسته نباشید
  ببخشیدمن۳۲سالمه وموهام همیشه خشک ودو شاخه وبلندبودن. یکساله که کوتاه مردانه کردم وحدود ۶ماه است شدیدا چرب شده به حدی که هر دو روز شستشو ندم روغن جاری میشه، مشکل از کجاست وجه دارویی پیشنهاد میکنید. سپاس گذارم از وقتی که میزارین

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی… میتوانید شوینده ی خود را تعویض نمایید. دارویی نمیتوان پیشنهاد داد. در مورد علت آن عوامل مختلف را باید بررسی کرد.

 34. محدثه می گوید

  سلام وقتتون بخیر دکتر برای من زینک پلاس و آیزن پلاس نوشته میشه بجای هر دو اینها یونی زینک همراه با آهن مصرف کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی بله میتوانید این کار را انجام دهید و بهتر است بین مصرف دو فراورده حدودا ۲ ساعت زمان بگذارید.

 35. لیلا قربانی می گوید

  من هم یونی زینک را امتحان کردم و هم زینک پلاس ولی تاثیری در ریزش موی من نداشته. بیماری خاصی هم ندارم. به نظرتون چیز دیگه ای استفاده کنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز سیستین ب۶ را هم امتحان نمایید. اگر ریزش مو شدید است با مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات مربوط علت اصلی مشخص شود.

   1. دلارام می گوید

    من راکوتان میخورم می تونم برای ریزش مو زینک پلاس بخورم ؟تداخل با راکوتان نداره؟

 36. ریحان می گوید

  سلام روز بخیر
  من قبلا از یونی زینک استفاده می‌کردم به تجویز پزشک، و با قطع ریزش مو مصرف رو گذاشتم کنار، حالا بعد از تقریبا ۵ ماه دوباره ریزش مو دارم، قرص رو تهیه کردم، به چه فاصله زمانی باید مصرف کنم‌؟ هر روز بخورم؟ و غیر اون دوره های چند ماهه رو برای مصرف این قرص پیشنهاد میدید؟
  با تشکر

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز میتوانید مجدد مصرف فراورده را شروع نمایید و هر روز مصرف نمایید. معمولا طی ۳ تا ۴ ماه پاسخ مطلوب دریافت میشود و ادامه ی آن بیش از ۶ ماه هم مشکلی ندارد در صورت عدم مصرف دارویی که تداخل جدی نداشته باشد و یا عدم وجود منع مصرف.

 37. سمیرا می گوید

  سلام وقت بخیر من یک دختر ۳۵ ساله هستم ریزش شدید مو داشتم و پوست صورتم شفافیتشو از دست داده بود به دکتر مراجعه کردم و بعد از آزمایش خون برای من مصرف یونی زینک و ایزن پلاس رو تجویز کردن که دوره دو ماهه مصرف کردم و ریزشم قطع شد اما پوستم شفاف نشد، الان بعد از ۶ ماه دوباره ریزش شدید مو گرفتم و موهام نازک شدن و سفیدیش زیاد شده ، دوباره ایزن پلاس رو خریدم اما یونی زینک رو نخریدم قبل از شام یک عدد میخورم به نظر شما همین کافیه البته من اسپاسم معده هم گاهی دارم ،، شما پیشنهادتون برای موهام چیه چون خیلی برای ریزش شدیدش ناراحتم البته ناخن های ضعیفی هم دارم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی با توجه به اینکه در ازمایشات انجام گرفته موردی مشاهده نشده تغذیه کامل را مد نظر قرار دهید و مصرف مکمل هایی چوم میتوانید مجدد یونی زینک تهیه نمایید و یا ریجن دایت.

 38. نیلوفر می گوید

  سلام.قرص یونی زینک رویش مو رو هم زیاد میکنه یا اینکه فقط باعث جلوگیری از ریزش میشه؟منظورم اینه که باعث افزایش تعداد موهای سر هم میشه یا فقط موهای روی سر رو حفظ میکنه؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی اگر مو ضعیف شده باشد و نازک کمک میکند تا به وضعیت قبل برگردد و همچنین باعث کاهش ریزش مو میشود ولی باعث ایجاد فولیکول جدید نمیشود.

   1. دلارام می گوید

    من راکوتان میخورم می تونم برای ریزش مو زینک پلاس بخورم ؟تداخل با راکوتان نداره؟

    1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

     سلام کاربر عزیز خیر تداخلی ندارد. مصرف مایعات خود را بیشتر نموده انجام آزمایش های مربوطه به صورت دوره ای و مصرف مرطوب کننده و ضد افتاب را فراموش نکنید و همانطور که میدانید حداقل یک ماه قبل از اقدام به بارداری قطع شود.

 39. آرمان می گوید

  سلام امکان قطع قرص unizinc و استفاده از جایگزین hair vit به صورت ناگهانی وجود داره؟ یا باید کمترش کرد و بعد جایگزین کرد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز قطع ناگهانی آن ایرادی ندارد.

 40. معصومه می گوید

  سلام من قرص فولیک اسید ۱میلی گرم مصرف میکنم
  الانم میخوام قرص یونی زینک شروع کنم
  شروع بپرسم ایا فولیک اسید رو قطع کنم یانه؟؟
  چون در یونی زینک ۵۰۰میکروگرم فولیک اسید هست
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی دلیل مصرف فولیک اسید را بفرمایید. اگر خودتان صرفا به عنوان یک مکمل آن را مصرف میکردید با شروع مصرف یونی زینک بهتر است آن را قطع نمایید.

 41. مهدی می گوید

  سلام من مردی۴۱ ساله هستم که دچار ریزش پیشرونده مو همراه با نازک شدن و سفید شدن مو هستم. از مکملهای زینک سیستین ب۶ ، هیرویت، هیر اکتیویتور و بیوتین هم هر کدام یک دوره استفاده کرده ام، ریزش قطع شده است ولی سفیدی موها ادامه دارد و ضخامت موهایم بهبود پیدا نکرده است. چه دارویی برای من توصیه میکنید؟ البته قابل ذکر است بدن کلا کم مویی دارم و موهای پا و سینه و دستم هم نازک و بی رنگ هستند، آیا ممکن است مشکل هورمونی داشته باشم؟ با تشکر از شما

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی در مورد سفیدی مو نمیتوان راهکار و یا دارویی معرفی کرد ولی در جهت افزایش ضخامت مو محلول موضعی ماینوکسیدیل مصرف و در کنار ان از بین مکملهایی که اشاره کردید یکی را استفاده نمایید.

 42. عاطفه می گوید

  شما اگه خودتون ریزش مو داشته باشید، یونی زینک را انتخاب می کنین یا هیرویت. البته اختلاف قیمتشون زیاده

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز تفاوت چندانی ندارند… به جز این دو فراورده قرص ریجن دایت هم مکمل خوبیست.

 43. احسان می گوید

  سلام حدود ۶ ماهه موهام ریزش داره و شکسته شده میخواستم بپرسم برای جلوگیری از ریزش مو و تقویتش وه قرصی خوبه
  و اینکه از بین زینک پلاس ب کمپلکس و یونی زینک و زینک پلاس ویتس کدوم برای ریزش و تقویت مو بهتره
  ممنون میشم پاسخ بدین

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   یونی زینک، زینک پلاس و یا ریجن دایت به عنوان مکمل خوب هستند.اما فراموش نکنید که علت اصلی را پیگیری نمایید.

 44. سینا می گوید

  سلام و وقت بخیر
  من کمبود شدید ویتامین b12 دارم . و همچنین ریزش شدید مو . به نظر شما از هیر ویت استفاده کنم یا یونی زینک یا زینک پلاس؟
  و قبل از مصرف اینها اشکالی ندارد که آمپول b12 تزریق کنم؟؟

 45. سینا می گوید

  بنده به پزشک مراجعه کردم و برای ریزش مو هر دو قرص هیرویت و زینک پلاس رو برام تجویز کرده
  به نظر شما لازم است هر دوتای اونارو تو یه روز یا به طور کلی تو یه دوره مصرف کنم؟
  و یا اینکه بجای پلاس از یونی زینک استفاده کنم بهتر است یا نه؟
  و در آخر هم برای کمبود D3 از چه دارویی استفاده کنم؟
  با سپاس فراوان

 46. نوشین می گوید

  سلام، وقت بخیر
  برای مبتلایان به سندرم روده تحریک پذیر ، چه قرص مکملی رو برای ریزش مو ، پیشنهاد می‌دین که وضعیت روده و دلپیچه رو بدتر نکنه؟؟
  من قرص هیرویت رو مصرف میکردم ولی روده ام رو بدتر تحریک کرد. ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   تنها راه امتحان کردن محصولات شرکتهای مختلف میباشد.

 47. طاهر می گوید

  سلن پلاس عارضه کمتر داره یا زینک پلاس؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   دو مکمل دارای تعدادی ریزمغذی مشترک با هم و همینطور غیر مشترک می باشند. وقوع عارضه به سایر داروهایی که فرد مصرف میکند و شرایط وی هم بستگی دارد.

 48. محسن می گوید

  سلام و عرض ادب
  کدام از این قرص ها برای زنان باردار و شیر ده ضرر نداره؟ باتشکر

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر ضرری ندارند.

 49. دریا می گوید

  سلام من ورزش شدید انجام میدم روزانه و موهای کم پشت و ناخون شکننده دارم تصمیم گرفتم ی دوره سه ماهه یونی زینک بخورم ایا مشکلی پیش نمیاد سرخود مصرف میکنم و اینکه بعد سه ماه چقد استراحت بدم و دوباره مصرف کنم؟ ایا بعد سه ماه یهو قطع کردنش مضر نیس؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   ابتدا آزمایشات لازم انجام دهید در صورتی که علت آن کمبود زینک بود مصرف کنید.

 50. دریا می گوید

  سلام من ورزش شدید انجام میدم روزانه و موهای کم پشت و ناخون شکننده دارم تصمیم گرفتم ی دوره سه ماهه یونی زینک بخورم ایا مشکلی پیش نمیاد سرخود مصرف میکنم و اینکه بعد سه ماه چقد استراحت بدم و دوباره مصرف کنم؟ ایا بعد سه ماه یهو قطع کردنش مضر نیس؟ممنونم ازتون

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   سلام دوست عزیز
   ریزش مو می تواند علت های مختلفی داشته باشد و یا اگر مکمل کراتین در دوره ورزشتان استفاده کرده اید ممکن است دلیل ریزش مو شما ااین باشد و پیشنهاد می کنم ابتدا ازمایشات لازم انجام دهید و پس از مطلع شدن از علت ریزش مو درمان را شروع کنید . لازم به ذکر است برا نتیجه گیری از یک مکمل باید یک دوره ۳ ماهه مکمل مد نظر استفاده شود.

 51. مریم می گوید

  سلام وقت بخیر
  ببخشید خوردن قرص چاقی مکث فت میتونه باعث ریزش مو بشه من ۱۷ سالمه پنج ماه دیگ وارد ۱۸ سال میشم
  و اینکه من ریزش مو دارم این قرص چاقی مصرف میکنم
  میتونم همراه با این قرص ، قرص زینک پلاس یا یونی زینک رو مصرف کنم شما پیشنهادتون چیه یونی زینک بهتره یا زینک پلاس چون من ریزش موهام خیلی شدیده ممنون میشم جواب بدین

 52. مریم می گوید

  سلام وقت بخیر
  ببخشید خوردن قرص چاقی مکث فت میتونه باعث ریزش مو بشه من ۱۷ سالمه پنج ماه دیگ وارد ۱۸ سال میشم
  و اینکه من ریزش مو دارم این قرص چاقی مصرف میکنم
  میتونم همراه با این قرص ، قرص زینک پلاس یا یونی زینک رو مصرف کنم شما پیشنهادتون چیه یونی زینک بهتره یا زینک پلاس چون من ریزش موهام خیلی شدیده ممنون میشم جواب بدین

 53. رضا می گوید

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم فرق اکتی درم با زینک پلاس چیه و درکل کدوم بهتره بنظرتون

 54. امیر می گوید

  سلام وقتتون بخیر آیا این قرص ها باعث چاقی هم میشن؟ اگه میشه کدومش تاثیرش بیشتره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر باعث چاقی نمی شوند.

 55. علی می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  آیا قرص زینک پلاس تاثیری در بهبودی جوش ها دارد؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   خیر تاثیری ندارد.

 56. جواد می گوید

  سلام مصرف همزمان اکتی درم و زینک پلاس مشکلی ایجاد نمیکنه؟و آیا میشه بصورت یکی درمیان یک روز از یکی استفاده کنم و روز دیگه از اون یکی؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بهتر است یک روزدرمیان استفاده نمایید.

 57. امیر می گوید

  سلام ببخشید من ۱۶ سالمه و برای افزایش قد میخوام زینک بخورم کدوم زینک بهتره؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   مکمل زینک در این سن باعث رشد قد نمی شود. اگر نسبت به والدین خود قد کوتاهی دارید به متخصص غدد مراجعه نمایید.

 58. علی می گوید

  درود خسته نباشید من کپسول یونی زینک رو چن ماهه برای افزایش سیستم ایمنی و تقویت مو مصرف میکنم آیا لازم مصرفش کامل قطع کنم یا یک دوره یه ماه استراحت بدم یا اینکه مشکلی نداره روزانه مداوم یک عدد مصرف مکنم؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   اگر بیماری زمینه ای ندارید میتوانید بدون وقفه مصرف آن را ادامه دهید.

 59. زکیه قنبری می گوید

  سلام خسته نباشیو من یونی زینک خریدم برا افزایش اشتها و چاقی چه مقدار در روز باید مصرف کنم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   احتمال کمی دارد باعث افزایش اشتها شود اما دوز مجاز آن ۱ عدد در روز می باشد.

 60. سبحان می گوید

  سلام من از وقتی شرو‌ کردم به باشگاه رفتن موهام شرو به ریزش کرد به دکتر مراجعه کردم قرص زینک پلاس بهم داد و باشگاه رو یه مدت گزاشتم کنار تقریبن تموم شده بود ریزش تا اینکه دوباره شروع کردم باشگاه رو الان دوباره شرو به ریختن کرده دوباره به دکتر رفتم و دوباره بهم زینک داد الان که تموم شده بیشتر شده برای ریزش مو همراه با زینک چی بخورم چیزی که دوباره موهای ریختم رشد کنه

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   با سلام
   یک چکاب یا ازمایش بدین شاید کمبود این ماده رو دارید.
   زیر نظر یک پزشک متخصصی باشین بسیار بهتر هستش.
   و اینکه مصرف قرص زینک رو حتما تو برنامه تون داشته باشین و برندهای مختلفی در سایت مثبت سبز هستش که هرویت هم جز این دسته میباشد.

  2. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   با سلام خدمت شما
   مصرف قرص زینک و یا مولتی ویتامین بصورت روتین برای ورزشکاران حتما و حتما توصیه میشود.

  3. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   با سلام
   مصرف روتین هرویت ، فولیکوژن و مولتی ویتامین اقایان رو به شما پیشنهاد میدهیم چون ورزش میکنین نیاز هستش

  4. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   بهتر بود بیان میکردید تشخیص پزشک چه بوده و علت را چه چیزی تشخیص داده اند وآیا در جواب آزمایش خون کمبود ریزمغذی دیده شده است و یا خیر.
   در مورد مصرف زینک اگر مشکلی ازنظر کبد و یا کلیه ندارید می توانید مصرف ان را ادامه دهید اما نیاز به اضافه کردن داروی دیگر نمی باشد.

 61. نرگس می گوید

  سلام من یک دختر ۱۷ساله هستم دو سه ماهه که دچار ریزش مو شدید شدم به پزشک مراجعه کردم آزمایش خون را هم انجام دادم اما مشکلی نداشتم
  میخواستم بدونم قرص هیرویت را چه مدت باید استفاده کنیم تا نتیجه ببینیم
  چون من هنوز دچار ریزش مو هستم

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   حدودا ۳ تا ۶ ماه طول می کشد تا تاثیرات آن قابل مشاهده باشد.

 62. فاطیما می گوید

  سلام خسته نباشید من قرص برای چاق شدن صورت میخواستم ایا یونی زینگ مناسبه؟

  1. مشاور مکمل های ورزشی می گوید

   سلام
   این قرص برای چاقی صورت ساخته نشده اما میتونه بصورت غیر مستقیم همراه با مصرف پودر کلاژن موثر باشد.
   و همچنین در دنیا مکملی فقط برای چاقی صورت هنوز ابداع یا ساخته نشده و تبلیغات ماهواره ای صد در صد دروغ محض میباشد

 63. بیرانوند می گوید

  سلام خسته نباشید .من موهام ریششون و تارشون ضعیف شده تا دس میزنم بهشون در میان ریششون اصلا پیاز هم ندارن .ارث هم نداریم میشه راهنمایی کنید و بفرمایید چه دارویی مصرف کنم ؟؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   لازم هست اطلاعات بیشتری در مورد جنسیت، سن، سایر داروهای مصرفی، سایر علائم و بیماری زمینه ای احتمالی ارائه دهید.
   موقتا تا زمان مراجعه به متخصص پوست در صورتی که بیماری زمینه ای خاصی ندارید از مکمل هایی چون یونی زینک ریجن دایت و یا سلن پلاس استفاده نمایید.

 64. رضاپور می گوید

  سلام من ۱۹ سالمه ریزش موی شدید دارم به حدی که دست به موهام میزنم میریزه رشدشونم خییلی کمه طبیعیه؟؟؟ … میخوام از زینک استفاده کنم ولی نمیدونم بهتره که زینک پلاس و بگیرم یا یونی زینک موندم بینشون میشه راهنمایی کنین

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   ریزش مو در حد ۱۰۰ عدد در روز طبیعیست. دو فراورده ای که اشاره کردید تقریبا مشابه هستند.

 65. سمیرا می گوید

  سلام وقت بخیر
  من ناخن های پسر چهارده سالم کاملا نازک و شکننده شده میخواستم بهش قرص سونی زینک بدم برا سنش ضرر ندارد این قرص؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر عزیز
   استفاده از شربت در این سن پیشنهاد می شود.

 66. باران می گوید

  سلام ببخشید میخواستم بگم مکمل یونی زینک واقعا صورتمو چاق وخشگل میکنه و هیچ تاثیری روی چاقی بدن نداره ولی صورتو واقعا تپل میکنه و شد موهامو عالی کرده و ریزش موهامو قطع کرده میخواستم بپرسم مشکلی نداره یونی زینک همیشه بخورم تااخر عمر بدون وقفه روزی یک عدد

 67. باران می گوید

  سلام ببخشید امکانش هست قرص یونی زینک باعث خراب شدن وپوسیدگی دندان شود؟؟؟

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   خیر چنین عارضه ای ندارد.

 68. رویا می گوید

  قرص یونی زینک واقعا محشره و چون تمامه ویتامینای موجود محلول در ابه هیچ عوارضی نداره با تشکر

 69. MissLi می گوید

  سلام .
  .رزش مو داشتم . شدید… ازماهش هم دادم . ازماهش خوب بود هیچ مشکل نداشتم دکتر زینک رازک به تجویز کرد.یک سال خوردم با بیوتین..بعد از یک سال قرص عمل نکرد .دوباره رزش مو من شروع شد …الآن یک ماه یونی زینک مصرف می کنم ولی باز مو هام میرزه …. میتونم قرص هیرویت و یونی زینک با هم بخورم .
  موهام خیلی خشک و نازک هستش ..

  1. دکتر مریم خداوردیخان می گوید

   سلام کاربر گرامی
   یک از دو فراورده را استاده نماید.
   در نظر داشته باشید که برخی دارو ها ممکن است باعث خشکی یا ریزش مو شوند.

 70. مریم می گوید

  سلام و خدا قوت
  من ‌یه مدتی هست ریزش موی شدید گرفتم و به شدت موهام شکننده شده و سندروم روده ی تحربک پذیر هم دارم میتونم از این قرص استفاده بکنم؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز

   برای این مورد لطفا نظر پزشک متخصص خود را جویا شوید؛ زیرا ایشان نسبت به هر شخصی نسبت به شما و آزمایشات شما اطلاعات دارند.

   با تشکر از همراهی شما.

 71. نکیسا می گوید

  سلام وقتتون بخیر قرص زینک پلاس و یونی زینک را باهم مصرف کنیم بهتره؟ مصرف هردو با هم عوارضی ندارد؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز

   استفاده یک روز در میان بلامانع است. اما استفاده همزمان توصیه نمی شود.

   با تشکر از همراهی شما.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :