مجله مثبت سبز

معرفی بهترین قرص ملاتونین

امتیاز دهید

معمولا خواب آرامی ندارید؟ کیفیت خوابتان مناسب نیست؟ تاکنون در مورد دراکولای هورمون‌ها چیزی شنیده‌اید؟ شاید تعجب کرده باشید اما منظور ما "ملاتونین" است. ملاتونین هورمونی است که به تنظیم چرخه خواب کمک می‌کند.

بهترین قرص ملاتونین

در مورد “دراکولای هورمون‌ها” تاکنون چیزی شنیده‌اید؟ این اصطلاح را به هورمون ملاتونین نسبت می‌دهند. چرا؟ چون این هورمون فقط به هنگام شب و در تاریکی فعال می‌شود. ملاتونین نام یکی از هورمون‌های موجود در بدن است که آن را به نام هورمون خواب نیز می‌شناسند. اگر از اختلال خواب رنج می‌برید، ممکن است مقدار هورمون ملاتونین در بدن شما کمتر از حد معمول باشد. در این موارد می‌توانید از انواع قرص تنظیم خواب ملاتونین که در داروخانه‌ها موجود است استفاده کنید. همراه ما باشید تا با بهترین قرص ملاتونین در این مطلب آشنا شوید.

ملاتونین چیست و چه تاثیری روی خواب دارد ؟

ملاتونین یک هورمون ویژه است که فقط در تاریکی ترشح شده و بدن شما را برای خواب آماده می‌کند. به طور معمول سطح ملاتونین در بدن حدود 2 ساعت قبل از خواب افزایش می‌یابد و همین موضوع سبب می‌شود تا احساس خواب‌آلودگی در شما بوجود آید. ملاتونین نه تنها به شما کمک می‌کند که احساس خواب‌آلودگی داشته باشید، بلکه این تاثیر را نیز دارد که بدن شما در حالت خواب بماند. مطالعات نشان می‌دهد که به طور کلی سطح ملاتونین در خون حدود 12 ساعت در حد بالا باقی می‌ماند و به هنگام روز از مقدار آن کاسته خواهد شد.

  ملاتونین چیست

در بدن اکثر افراد ملاتونین به اندازه کافی تولید می‌شود و بدون هیچ مشکلی به خواب می‌روند. اما همه افراد هم آنقدر خوش‌شانس نیستند که سطوح ملاتونین در بدن آنها کاملا مناسب باشد. در این موارد می‌توان به منظور حل مشکل خواب از ملاتونین به شکل مصنوعی و در قالب قرص یا کپسول استفاده نمود.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید: ملاتونین چیست و قرص ملاتونین چه اثراتی دارد؟

قرص ملاتونین چیست و چه فوایدی دارد ؟

پیش از آنکه بهترین قرص ملاتونین را به شما معرفی کنیم، بهتر است با این مکمل بیشتر آشنا شوید. مکمل‌های ملاتونین به تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. یکی از معدود هورمون‌هایی که بدون نیاز به نسخه پزشک در داروخانه‌ها قابل فروشند، مکمل‌های ملاتونین هستند. سطح ملاتونین در بدن می‌تواند در طول زمان و به دلایل مختلف دچار تغییر شود و شما ناچار به مصرف قرص ملاتونین برای حل این مشکل شوید. عواملی همچون افزایش سن، استرس، اختلال در ریتم شبانه‌روزی خواب (شیف کاری شب)، قرار گرفتن در معرض نور به هنگام شب و کشیدن سیگار و دخانیات از عواملی هستند که سطح هورمون ملاتونین را در بدن کاهش می‌دهند.

مصرف قرص ملاتونین موجب می‌شود تا به حل مشکل بی‌خوابی یا بدخوابی کمک شود و اختلال جت لگ نیز بهبود یابد. افرادی که مشاغل شیف شب دارند، برای تنظیم خواب خود می‌توانند از مکمل ملاتونین بهره بگیرند.

معرفی بهترین قرص ملاتونین موجود در داروخانه

در اینجا از میان محصولات موجود در بازار بهترین مکمل‌های ملاتونین را به شما معرفی می‌کنیم:

کپسول خوراکی دورمیرین فورت آدریان

در این کپسول به جز ملاتونین، زینک و 2 عصاره گیاهی به نام‌های بادرنجبویه و سنبل الطیب را می‌توانید بیابید. کپسول دورمیرین فورت آدریان به بهبود کیفیت خواب کمک کرده و مدت زمان لازم برای به خواب رفتن شما را نیز سرعت می‌بخشد. کیفیت بی‌نظیر این محصول که تحت لیسانس سوئیس است سبب می‌شود که مشتریان زیاده داشته و فرآورده‌ای محبوب در بازار به حساب آید. یک ساعت قبل از خواب این کپسول باید مورد مصرف قرار گیرد تا به شکل موثر تاثیر خود را در چرخه خواب بر جای بگذارد. دقت کنید که ترکیبات گیاهی موجود در این محصول نیز به طور یقین در بهبود کیفیت خواب اثرگذار هستند.

  کپسول دورمیرین

کپسول دورمیرین

کپسول ملاتونین پلاس هلث برست

به عنوان بهترین قرص ملاتونین می‌توانید کپسول ملاتونین پلاس هلث برست را نیز امتحان کنید. این فرآورده تحت لیسانس آمریکا بوده و در درمان اختلال خواب و ایجاد احساس آرامش فوق‌العاده عمل می‌کند. دستور مصرف به این شکل است که قبل از خواب 1 عدد از این کپسول را مورد استفاده قرار دهید. علاوه بر ملاتونین در ترکیبات این قرص ویتامین B6 و ال تیانین را نیز می‌توانید بیابید که به افزایش حس آرامش در شما کمک می‌کنند. فقط دقت کنید که پس از خوردن این قرص از فعالیت‌هایی که نیاز به هوشیاری دارند مثل رانندگی بپرهیزید.

  کپسول ملاتونین هلث برست

ملاتونین هلث برست

قرص ملاتونین ۳ میلی گرم نیچرمید

به منظور تنظیم ریتم خواب از قرص ملاتونین نیچرمید نیز می‌توانید استفاده کنید. این فرآورده از طریق تنظیم ساعت بیولوژیکی بدن به عنوان قرص خواب‌آور می‌تواند عمل می‌کند. کاهش ناراحتی‌های دوران قاعدگی، کمک به تنظیم ساعات خواب بر اثر مسافرت‌های هوایی و کمک به درمان اختلالات خواب در افرادی که کارهای شیفتی انجام می‌دهند، از مزایای مصرف این قرص به عنوان بهترین قرص ملاتونین است. 30 دقیقه قبل از خواب باید قرص ملاتونین نیچرمید را استفاده نمایید. این محصول دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بوده و در مبارزه با برخی بیماری‌ها نیز ممکن است کاربرد داشته باشد.

  نیچرمید

قرص نیچرمید

قرص ملاتونین و ال تئانین رزاویت

تنظیم خواب و بهبود کفیت خواب از مزایای مصرف این قرص است. قرص ملاتونین و ال تئانین رزاویت حاوی ملاتونین بوده و نیم ساعت قبل از خواب باید مورد استفاده قرار گیرد. با مصرف این محصول کسالت و خواب‌آلودگی را در روز بعد حس نخواهید کرد و از این جهت نیازی به نگرانی نیست. افراد زیر 18 سال بهتر است این قرص را مورد استفاده قرار ندهند. ویتامین B۶ و ال تیانین نیز به جز ملاتونین در این قرص وجود دارند که در هر یک در ایجاد حس آرامش موثر هستند.

  رزاویت

ملاتونین رزاویت

کپسول ملاتونین ملاتومکس هرباویوا

علاوه بر ملاتونین عصاره گیاهانی همچون اسطوخدوس، بابونه و بادرنجویه را نیز می‌توانید در این محصول بیابید تا به بهبود خواب به بهترین شکل ممکن کمک شود. کپسول ملاتونین ملاتومکس هرباویوا نیز باید روزانه 1 عدد و 1 ساعت قبل از خواب مورد استفاده قرار گیرد. تا ۵ ساعت بعد از مصرف ملاتومکس از رانندگی و کار با ماشین آلات باید پرهیز شود. ترکیبات موثر موجود در این کپسول بر سیستم عصبی مرکزی اثر گذاشته و به این ترتیب کیفیت خواب را بهبود می‌بخشند. گیاهان موجود در این محصول ضد تشنج و آرامش‌بخش بوده و اضطراب را کاهش می‌دهند.

  ملاتونین هرباویوا

هرباویوا

سافت ژل ملاتونین 5 میلی گرم ترید فورما

5 میلی‌گرم ملاتونین در هر یک عدد از این محصول وجود دارد که به تنظیم پروسه خواب کمک می‌کند. اگر بالای 18 سال سن دارید، به راحتی برای بهبود خواب خود می‌توانید سافت ژل ملاتونین 5 میلی گرم ترید فورما را مورد استفاده قرار دهید. رفع استرس و اضطراب،  کاهش عوارض ناشی از قاعدگی و یائسگی و کمک به عمیق تر شدن خواب نیز از دیگر مزایای مصرف این سافت ژل است. در صورتی که 2 ماه به شکل داوم از این محصول استفاده کردید، 1 هفته فاصله بگذارید و بعد به مصرف ادامه دهید. این محصول برای مادران باردار و شیرده توصیه نمی‌شود.

  تریدفورما

ملاتونین ترید فروما

قرص سیمو اسلیپ سیمرغ دارو عطار

این محصول با بهره‌گیری از مواد ارگانیک و گیاهی به بهبود خواب و کنترل افسردگی کمک می‌کند. به منظور تنظیم خواب در مسافرت‌های هوایی طولانی می‌توانید از قرص سیمو اسلیپ سیمرغ دارو عطار استفاده نمایید. این قرص با داشتن ملاتونین بهترین قرص ملاتونین می‌تواند باشد که دارای ترکیبات گیاهی نیز هست. بابونه، رازک، سنبل الطیب و گل ساعتی ترکیبات موثر گیاهی موجود در این قرص را تشکیل می‌دهند. بهتر است جهت بهترین نتیجه‌گیری 30 دقیقه الی 1 ساعت قبل از خواب این قرص را مورد مصرف قرار دهید. قرص سیمو اسلیپ خاصیت آنتی اکسیدانی نیز دارد.

  سیمو اسلیپ

سیمو اسلیپ

قرص ملاتونین 3 میلی گرم رازک

کمک به رفع اختلالات خواب و بی‌خوابی مهم‌ترین تاثیر قرص ملاتونین رازک در بدن است. این محصول با تنظیم ساعت بیولوژیکی بدن به هرچه بهتر خوابیدن شما کمک می‌کند. با مصرف قرص ملاتونین رازک ناراحتی‌های دوران قاعدگی مثل افسردگی و پرخاشگری را می‌توانید بهبود بخشید. سطوح ملاتونین در بدن با افزایش سن کاهش می‌یابد. در این صورت می‌توان با استفاده از مکمل ملاتونین مشکلات خواب را کمتر کرده و کیفیت آن را نیز بهتر کرد. روزانه 1 عدد از این قرص 1 تا 2 ساعت قبل از خواب باید مورد مصرف قرار گیرد تا نتیجه موثری داشته باشد.

  ملاتونین رازک

ملاتونین رازک

سخن پایانی

در این مطلب بهترین قرص ملاتونین را در برندهای مختلف به شما معرفی کردیم. ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از خواب بهترین زمان مصرف قرص ملاتونین است. این قرص کاملا غیر اعتیاد آور بوده و با خیالی آسوده می‌توانید آن را مورد استفاده قرار دهید. قرص ملاتونین عموما عوارضی ندارد اما در برخ موارد ممکن است علائمی نظیر سرگیجه، سردرد، حالت تهوع و خواب آلودگی در طی روز دیده شود.

Answers to questions by the doctor
شاید برای شما جذاب باشد
برررسی واژن در سنین مختلف
بررسی واژن در سنین مختلف
بهترین قرص ضد یبوست کدام است ؟
تمرینات برای عضله های سینه
بهترین تمرینات برای عضله های سینه
آیا زردی داشتن نوزاد خطرناک است؟
آیا زردی داشتن نوزاد خطرناک است؟
زینک پلاس چه عوارضی دارد ؟
بررسی ده تا از بهترین مکمل های لاغری داروخانه مثبت سبز
تگ ها: ملاتونین
آزاده فراهانی
نتیجه معتبرترین و بروزترین تحقیقات علمی را در حوزه بهداشت، سلامت و زیبایی به ساد‌ه‌ترین زبان به نگارش درمی‌آورم تا راهنمای شما باشد برای انتخاب یک سبک زندگی سالم‌تر.
بحث و تبادل نظر
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها